Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12301) D1Rect válasza kymco (#12300) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor hogyan került Jézus születésnapja a téli napfordulóval azonos napra?

(#12302) Peethy válasza D1Rect (#12301) üzenetére


Peethy
őstag

[link]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12303) D1Rect válasza Peethy (#12302) üzenetére


D1Rect
félisten

Tehát a megváltó eljövetelének ünneplését összeegyeztették a világnézettel, hogy az emberek könnyebben elfogadják?

Mi mindent változtathattak még meg? :U

(#12304) Peethy válasza D1Rect (#12303) üzenetére


Peethy
őstag

Jaj nemár... ne kezdd. Komolyan ne.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12305) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Én arra lennék kíváncsi,hogy ki hogyan tért meg?
Milyen személyes tapasztalatai alapján?

Illetve ki milyen Bibliafordítást/magyarázatot javasol?

(#12306) CYBERIA válasza D1Rect (#12303) üzenetére


CYBERIA
őstag

Megváltoztattak ezek mindent. Nagyon veszélyesek, ne állj velük szóba!
Valójában a bibliát is visszafelé kell olvasni, ennyire durva a helyzet.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12307) kymco válasza D1Rect (#12301) üzenetére


kymco
veterán

Mivel nem tudjuk mikor született, a születése pedig fontos esemény, ezért gondolom nem szentségtörés, ha egy olyan napra helyezzük ezt az ünnepet, ami szimbolikusan is kifejezi a világ világosságának (Jézus) megjelenését. Ez sem a tudomány arcul köpése, mint ahogy te próbálod beállítani. Egy szimbolikus dolog. Gondolom, hogy te sem tudományos alapon mondod a párodnak, hogy teljes szívvel szeretlek, mert valószínűleg soha nem akar a véredényeddel direkt módon szembesülni.

Nagy zavar benned a tudományos szemlélet kapcsán. Egyes tudományágakat relativizálsz teljesen szubjektív szempontok szerint, ilyen a történelem, régészet pszichiátria, és még ki tudja mi minden. Ugyanakkor a keresztényeken olyan helyen kéred számon a tudományosságot, ahol nincs is ütközés... pld Jézus születése...
Más oldalról viszont tudományos tényként próbálod beállítani a lélekvándorlást a démonizáltság "babonájával" szemben.

Kérlek, hogy rendezd a gondolataid, mielőtt kritikát fogalmazol meg, illetve érvelni szeretnél valami mellett vagy ellen.

www.refujvaros.hu

(#12308) D1Rect válasza CYBERIA (#12306) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ezt nem mondtam.

Már nem olyan veszélyesek mint "pár" évvel ezelőtt(maximum a soraikban garázdálkodó pedofilok), amikor még a kritikusokat elégették/vízbefojtották.

A Biblia tartalmaz valódi értéket, de gondolkodás nélkül elhinni minden szavát szerintem kockázatos.

(#12307) kymco: Bennem nincs zavar a tudományossággal kapcsolatban, még ha ezt próbálod rám is húzni.
A történelemtudomány önmaga is elismeri, hogy minél korábbra nyúlik vissza annál nagyobb a valószínűsítése az eseményeknek meglévő információk alapján.

Az, hogy pár éve előkerült egy ~1700 éves irat ami nem összeegyeztethető azzal amiben te hiszel és ezt próbálják megmagyarázni... Ja jó.
Ilyenkor "tudományosan" "újragondolják" az eseményeket az új információk alapján.

Persze van egy másik megközelítés:
Ezt hívják úgy, hogy "vak hit". Egyszerű vakságot okoz és képtelen vagy látni azt ami a világnézeteden kívül van.

(#12309) kymco válasza D1Rect (#12308) üzenetére


kymco
veterán

Kezd bosszantani, hogy olyan pozícióba akarsz kényszeríteni, ami a vakhit kontra tudományosság.
Köszönöm szépen , jól elvagyok a tudománnyal. Reálvégzettségű okleveles mérnök vagyok, reáltudományokat tanítottam, jelenleg is foglalkoztat amatőr szinten a történelem, és informatikusként dolgozom.

Te vakhitnek nevezed, hogy nem hiszem azt, hogy Jézus életrajzát tudományos szempontból bármiben is módosítja a Júdás evangéliuma, miközben a történészek jelentős része osztja ezt a nézetet velem objektív, tudományos indokok alapján, amiket te nagyívűen elvetsz...
És még nekem mondod, hogy vakhitem van?
Nos én itt megállok, és lezárom ezt a vitát!

www.refujvaros.hu

(#12310) D1Rect válasza kymco (#12309) üzenetére


D1Rect
félisten

Okés.

Az evolúció számodra mennyire kényes?
Ugye ebben sincs konszenzus a keresztények között.

A "történészek jelentős része" mint érv pedig nem túl erős.
A tudományos világ jelentős része nem jelent tévedhetetlenséget.
Biztos hallottál Galileo Galileiről is (többek között).

[ Szerkesztve ]

(#12311) kymco válasza D1Rect (#12310) üzenetére


kymco
veterán

Én a teremtésben hiszek, de nem rengeti meg Krisztus hitemet, ha nem úgy történt minden, mint ahogy azt én elképzelem. A Biblia nem tudományos szakkönyv, nem azzal a szándékkal íródott, hogy fizikai, kémiai, orvosi szakkönyvként használják. Nem történelemkönyv, nem földrajzkönyv és nem jogászkönyv. Hibát követ el az, aki ezek közül bármelyik skatulyába belekényszeríti.
A könyv célja alapján lehet a Bibliát megközelíteni. Az pedig az Isten és ember kapcsolatának helyreállítását célozta meg szvsz. Megismerhetjük az Isten és ember kapcsolatát, annak hiányának következményeit valamint a "titkát" a kapcsolat helyreállításának. E mellett persze van benne csomó olyan dolog, ami pld az orvostudomány a történelemtudomány esetleg a földrajz tudomány számára izgalmas momentum, de nem ez volt a cél. Ezért ezt én nem szeretem se párhuzamba se szembe állítani a Bibliát a tudománnyal.
A Biblia kb olyan, mint egy szerelmeslevél. A szerelmeslevélnek sem az a lényege, hogy azon filózzunk vajona fiú fájó szívű elszakítottság érzésén segítene-e egy fájdalomcsillapító, vagy a vágyakozva szomjúhozást csillapítja-e a víz, vagy a lángoló érzelmeket oltja-e a porral oltó.
Más műfaj, más üzenet, más hangsúly.
Én hiszem, hogy mindannyian Isten teremtményei vagyunk, és nagyszerű teremtések is egyben. És hiszem, hogy mindannyian az Ő akaratából létezünk és szeretné rendezni a megromlott viszonyt mindannyiunkkal. Hiszem, hogy a fűszáltól kezdve a szupernóvákig, minden az Ő dicsőségét hirdeti.

www.refujvaros.hu

(#12312) D1Rect válasza kymco (#12311) üzenetére


D1Rect
félisten

Teremtésben melyik "verzió" szerint?

(#12313) kymco válasza D1Rect (#12312) üzenetére


kymco
veterán

Abban, hogy Isten akaratából vagyunk és minden porcikánk tőle függ. A kivitelezése az Ő titka. Lehet ez és lehet az is. :)

www.refujvaros.hu

(#12314) malac012ko válasza D1Rect (#12275) üzenetére


malac012ko
csendes tag

Így már értem amit mondtál. Én személy szerint katolikus vagyok és az általános iskolába kaptam én a hitemet de ez más téma. Azt meg kérdezhettem, hogy mi zavar még a ktoiluks egyházban?
Ószövetségre rá térve ajánlom Rózsa Huba könyveit.

(#12315) D1Rect válasza kymco (#12313) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, ez így elfogadható.

(#12314) malac012ko: Leginkább az, hogy a pedofil botrányok kiderülésével nem vágták ki és állították törvény elé a gyerkeket megerőszakoló papokat.
Ez a legfőbb bajom, mondjuk a "népszámláláskor valljuk meg, hogy katolikusok vagyunk" kampány is szúr egy kicsit.
Ezen kívül a pár milliárd amit minden évben kifizet az állam az egyháznak.

Meg ugye ott van a történelmi irány is a "szeretet" nevében...

[ Szerkesztve ]

(#12316) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Meg sem merek szólalni mert megint ki leszel tiltva 3 napra, mert én vagyok a csúnya ateista bácsi (aki a megtestesült gonosz, a sátán fia!)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12317) kymco válasza ErosenZold (#12316) üzenetére


kymco
veterán

Tévedsz, nem az a baj veled, hogy ateista vagy, hanem hogy ateista mártírnak képzeled magad, és ezért felhatalmazva érzed magad arra, hogy másokat sértegessél, provokálj.
Nem érzem különbnek magam tőled, nem gondolom, hogy többet érek nálad, kérlek, hogy te is hasonlóan kalibrálva magad próbálj vitázni.. :)

www.refujvaros.hu

(#12318) D1Rect


D1Rect
félisten

Saját egyházügyi törvényét vonta vissza a Fidesz
Remélem ez nem számít politikának. :B

Reméljük átgondolják még ezt diszkriminatív törvényt.

(#12319) Peethy válasza ErosenZold (#12316) üzenetére


Peethy
őstag

Olyan stílusban jobban is teszed, ha inkább nem szólalsz meg.

(#12318) D1Rect: szerintem ez már politikai kategória... mindenesetre kíváncsi leszek, hogy mi lesz végül a kisegyházak sorsa. Bár én abból a fajta megbélyegzésből, amit sokan emlegetnek, még semmit nem tapasztaltam. De inkább le is zárom :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12320) ErosenZold válasza kymco (#12317) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én meg sértésnek veszem, hogy olyanok jönnek az arcomba hogy majd jézus szól hozzám meg ilyenek.. Na akkor hogy is van ez?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12321) kymco válasza ErosenZold (#12320) üzenetére


kymco
veterán

Ha valami bánt, vagy valaki sért, azt le lehet kulturáltan írni. És mielőtt kioktatónak tűnök, én is tanulom...
Azzal nincs gond, ha az érzéseidről írsz, abba nem lehet belekötni, de mások sértegetése, más tészta...

www.refujvaros.hu

(#12322) ErosenZold válasza kymco (#12321) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Itt főként az volt a gond, hogy én kollektívan megmondtam, hogy miért nem égetnek el a vallásosok mivel elég nagy tapasztalatuk van a kínzások terén az ő kis szeretetvallásukba... Persze ezt divat elfelejteni, annak ellenére is, hogy a nagy jelképük is egy kínzóeszköz.

Ezen kívül nem igen tetszett Marx és Sztálin szavai. Ha tetszik ha nem Jézus is pontosan akkora ember volt (márha volt egyáltalán) mint Sztálin, Hitler, Jelcin, Orbán, Petőfi akárki.

Én toleráns vagyok mindenkivel, aki nem vallásos. Vallásossal is az leszek, addig amíg szépen csöndben titkolja a nézeteit.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12323) Peethy válasza ErosenZold (#12322) üzenetére


Peethy
őstag

Én meg toleráns vagyok az ateistával, ameddig nem tartja istenkirálynak magát (khm). Az meg, hogy Jézust Sztálinnal/Hitlerrel/Jelcinnel hasonlítod, külön nevetséges, tekintve hogy a rendszereik fél évszázadon át sem maradtak fenn és eltűntek a süllyesztőben. És ehhez nem kell nagyon vallásosnak lenni, csak egy csöppet konyítani kell a történelemhez. Persze ha indulatból írsz, nem várok tőled semmiféle racionalizmust.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12324) ErosenZold válasza Peethy (#12323) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Jézus rendszere meddig maradt fenn?

Semeddig. Mivel neki nem volt rendszere.

De rohadtul nem ez volt a lényeg, de látom nem sikerült megérteni. Olvasd el még kétszer.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12325) Peethy válasza ErosenZold (#12324) üzenetére


Peethy
őstag

Nincs rendszere, 2000 év múlva mégis fel tudja hergelni az indulataidat. Ez még nagyobb teljesítmény, nem? Az volt a lényeg, hogy Jézus is tömeggyilkos volt? Vagy mire akartál utalni, a történelmi szerepére?

Egyébként érdekelne, hogy honnan ered ez a nagy keresztényellenességed. Vagy hogy milyen teljesítményt nyújtottál az életben, ami alapján bárki (főleg a vallásos emberek) fölé mered emelni magad. Mert az oké, hogy árad belőled a megvetés és a felsőbbrendűségi tudat, de én ennek az alapjára volnék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12326) D1Rect válasza ErosenZold (#12322) üzenetére


D1Rect
félisten

(#12327) ErosenZold válasza Peethy (#12325) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Őszintén?

Magasabbra emelem magam olyan embereknél akik egy mesében hisznek aminek nulla, ismétlen nulla a valóság alapja. Tudom nincs evolúció meg semmi, de hát néger emberek sem léteznek pont úgy mint a mongolidok sem.

Na én most hagytam abba

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12328) Peethy válasza ErosenZold (#12327) üzenetére


Peethy
őstag

Nem vagy magasabban :) Üdv.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12329) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

A netről idézek:
"Egy elméleti kérdés:ha létezik földönkívüli értelmes élet (ek), ez milyen hatással lesz a kereszténységre? Az ingyen kegyelem Jézus Krisztus által őrájuk is vonatkozik? Náluk is hirdetni kellene az evangéliumot?
Ahonnan ezt a témát vettem, őszerintük a földönkívüli élet veszélyeztetné a kereszténységet, hiszen akkor oda is el kellene mennie Jézus Krisztusnak, minden egyes értelmes lények által lakott bolygóra, és feláldoznia magát ÚJRA ÉS ÚJRA, hogy megváltsa őket is.
A választ, ami eddig a legjobban tetszett, a Római levélben találtam meg:"semmilyen más teremtmény nem választhat el Isten szeretetétől". Fenti választ egy lelkész adta."

Szerintem nagyon érdekes kérdés.
Olyan,mintha a keresztényeknek"rettegniük"kellene egy esetleges értelmes földönkívüli civilizációtól,miszerint ez "aláásná"a hitüket...
Mármint hogy ezzel lehetne bizonyítani,hogy egy mese az egész.

Én személy szerint a fentebbi nézőpontot hülyeségnek tartom.

(#12330) kymco válasza ErosenZold (#12322) üzenetére


kymco
veterán

Nos, én nem égettem embereket meg a hitük miatt, sőt meg sem kínoztam őket. Az inkvizítorok egy elnyomórendszer eszközei voltak, és a kereszténység is csak eszköz volt a kezükben a hatalmuk érdekében. Ez minden totalitárius rendszer velejárója. Még a humanizmus eszméit is a saját hatalmuk megerősítésére használják fel... és ez nem a humanizmus hibája...
Ezért én nem vagyok egy lelki közösségben azokkal az emberekkel, akik ezt tették anno.

Én toleráns vagyok mindenkivel, aki nem vallásos. Vallásossal is az leszek, addig amíg szépen csöndben titkolja a nézeteit. Ez nem tolerancia, ne nevezd annak... ez arrogancia. Amit írtál az nem tolerancia, max a tudatlanság békés homálya... mert te addig fogadod el a másikat, amíg meg nem tudod róla, hogy keresztény...

www.refujvaros.hu

(#12331) kymco válasza ErosenZold (#12327) üzenetére


kymco
veterán

Itt van a gond. Pont az indulatosságod, provokatív hozzáállásod, és pongyola érveid mutatják, hogy max magasabbnak érzed magad, de valójában nem vagy különb.
Ugyanolyan ember vagy, csak még nem ismered a korlátaidat... de ettől te nem vagy több, mint más...

www.refujvaros.hu

(#12332) CYBERIA válasza ErosenZold (#12327) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Magasabbra emelem magam olyan embereknél akik egy mesében hisznek aminek nulla, ismétlen nulla a valóság alapja.”
Azt mondják, a mese a legjobb gyerekszoba, talán nem láttad a reklámot: [link]

„Tudom nincs evolúció meg semmi, de hát néger emberek sem léteznek pont úgy mint a mongolidok sem.”
Gáspár, Menyhért, Boldizsár? Nem hallottál még róluk? :F

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12333) ErosenZold válasza CYBERIA (#12332) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ha nincs evolúció (márpedig a biblia szerint nincs, illetve a pápa is csak nemrég fogadta el mert nem tudtak tovább hazudni) akkor nem alakulhatott ki se negrid, se mongolid se semmi rassz. Mivel ádám meg az éva gyerek állítólag fehér volt.

TÖBB KOMMENTRE MÁR TÉNYLEG NEM REAGÁLOK.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12334) Peethy válasza ErosenZold (#12333) üzenetére


Peethy
őstag

Hol olvastad te azt a bibliát? :F Vagy milyen bibliát olvastál? Az én bibliámban nincs szó az evolúcióról, se arról hogy az ádám meg az éva fehér volt.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12335) Psych0 válasza Peethy (#12334) üzenetére


Psych0
őstag

Én spec. nem olvastam pár fejezetnél többet, de láttam a filmváltozatát :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#12336) CYBERIA válasza ErosenZold (#12333) üzenetére


CYBERIA
őstag

Erre most hirtelen nem tudok mit mondani, csak annyit hogy Ádám nagy betűvel kezdődik, Éva szintén.

Várjunk csak, ismét beugrott három név: Sém, Hám, Jáfet.

Nem kell reagálni rá, de nézd meg, hogy miért jöhetnek most szóba. Feltéve hogy érdekel egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12337) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#12329) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Úgy látszik,nem is annyira érdekes ez a téma. :F

(#12338) kymco válasza Kezdő vagyok (#12329) üzenetére


kymco
veterán

Nekem személy szerint nincs konfliktus a hitem és mások UFO hite között. Mivel a hitem alapja nem az, hogy nincsenek földönkívüli lények, hanem az, hogy kapcsolatban vagyok a Szentlélek által Istennel.

www.refujvaros.hu

(#12339) D1Rect válasza Kezdő vagyok (#12337) üzenetére


D1Rect
félisten

A földön kívüli élet egy feltételezés.
Egyébként a kérdés tényleg érdekes, biztos tilt-re lehet csapni vele pár "hívő embert".

De amíg egy feltételezés, nem több puszta provokációtól. Általában kikerülik az ilyen válaszokat valami általánossággal.

(#12340) degu válasza kymco (#12338) üzenetére


degu
senior tag

Az en hitem alapja pedig az,hogy 45-os a labam /ebben egeszen biztos vagyok...mondhatni...ebben hiszek/
Es abban,hogy UFO-k vannak -e,semmi koze ahhoz,hogy hanyas labam van!
Ez igy korrekt! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12341) CYBERIA válasza D1Rect (#12339) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Egyébként a kérdés tényleg érdekes, biztos tilt-re lehet csapni vele pár "hívő embert".”

Hívő és hívő között akkora különbségek vannak, mint hívő és hitetlen közt. Akár még azonos vallásúak közt is, ki melyik részét tartja annak fontosnak, mi a hite alapja. Nyilván vannak akiknél zűrzavar lenne a paradicsomban.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12342) D1Rect válasza CYBERIA (#12341) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez egy érdekesebb kérdés.
Mert a kereszténység jelentős része, kb. annyiban ért egyet, hogy Jézus Krisztus élt és van a Biblia.
Aki ezt elfogadja az kereszténynek minősülhet.

(#12340) degu: No offense, de az, hogy neked 45-ös a lábad az nem hit.
Erről bárki megbizonyosodhat, megnézheti objektívan. Ez egy tény.

[ Szerkesztve ]

(#12343) Peethy válasza D1Rect (#12342) üzenetére


Peethy
őstag

Szeretsz több száz oldalas tanulmányokat fél mondatba összesűríteni. Már korábban linkeltem a niceai hitvallást, amely a keresztény közösségek túlnyomó részének alapja. Az pedig igen komoly dogmatikai kérdésekre ad több évszázadnyi irodalom/kutatás alapján választ.

A kereszténység sokszínűsége pont annak köszönhető, hogy bármely kultúrában meg tud honosodni. Ez nem igazán jellemző a többi vallásra... ha megnézel pl. egy Srí Lankában felállított keresztény templomot, könnyen összekeverhetnéd egy buddhista templommal.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12344) D1Rect válasza Peethy (#12343) üzenetére


D1Rect
félisten

Tehát akkor alátámasztottad amit 1 mondatban megfogalmaztam?

(#12345) Peethy válasza D1Rect (#12344) üzenetére


Peethy
őstag

Szerinted a niceai hitvallás egyenlő azzal, amit te mondtál?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12346) D1Rect válasza Peethy (#12345) üzenetére


D1Rect
félisten

Szted a magukat keresztények tekintők is igy gondolják?

(#12347) Peethy válasza D1Rect (#12346) üzenetére


Peethy
őstag

Nem, az előbb csak a levegőbe beszéltem olyan dolgokat, amiket hirtelen kitaláltam. Mi szükség visszakérdezni olyan dolgokra, amiket már egyszer leírtam, pár perccel ezelőtt?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12348) D1Rect válasza Peethy (#12347) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert azok az emberek akikre azt mondják "keresztények" nem egyenlőek azokkal akiket te akarsz kereszténynek definiálni.

(#12349) Peethy válasza D1Rect (#12348) üzenetére


Peethy
őstag

Legalábbis a te felfogásod szerint :) Számomra más rendszer a mérvadó. Ráadásul megmondom őszintén, egyáltalán nem érdekel ez a kérdés. Persze, elméleti szinten jó dolog olyanokon gondolkozni, amikről mi most itt beszélünk, de minden eset egyedi, tehát nem veszem a bátorságot, hogy két mondatban megpróbáljak megfogalmazni olyan igazságokat, amik mindenkor aktuálisak. Ilyenre eddig a világon egyedül Jézus volt képes, és én ezt csodálom :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12350) ErosenZold válasza Peethy (#12349) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Meg Mohamed meg Buddha meg Krisna meg még vagy 500 vallási őrület.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.