Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#13951) lao ce válasza D1Rect (#13949) üzenetére


lao ce
aktív tag

te elvi kerdest csinalsz belole mert meggyozodesed van. en nem. ez a kulonbseg nem mas. :)

nicht kompot

(#13952) Basilisk


Basilisk
csendes tag

Érdekes, 6 óráig aktívak voltak az emberek de a kommentem után így hirtelen eltüntek... Választ azért fogok kapni? :N

(#13953) szab.tam válasza Basilisk (#13952) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem ez csak a számodra meglepő. :)

itt van pl. D1Rect kolléga. gyakorlatilag a hitbéli, vallási ügyekben, de még ennek tágabb témakörében szerintem még fél kérdés sincs, amiben egyáltalán érintőlegesen egyetértenénk. de mindezt többé kevésbé legalább meg tudjuk beszélni.

Te pedig békétlenséggel átitatottan beugrottál egyet fröcsögni. természetesen nem kötelező egyetérteni. de durva smirglivel senki sem szeret törölközni...

úgy godnolod, hogy olyan jól megkomponált kérdéseket tettél fel, amire már nem tudunk megválaszolni, így mindenki fülét, farkát behúzva elemenekült...
pedig csak nem akarjuk felvenni a stílust... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13954) Basilisk válasza szab.tam (#13953) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Aha értem. Ha dilemma van menekülnek a vallásosok, pedig én csak válaszokra vártom.

Értem én. Bocs hogy válaszokra vártam. Tényleg. Rohadjak meg! Én mocsok!

[ Szerkesztve ]

(#13955) Viszlát válasza hallari (#13950) üzenetére


Viszlát
addikt

Ebből a példázatból kiindulva nem szerencsés az elegendő kérdését feszegetni, hiszen nincsenek fokozatok: vagy elég, vagy nem. Az egészen más kérdés, hogy a betöltöttség "szintje" miképpen befolyásolja a keresztény életét, szolgálatát, de semmiképpen nincs befolyással az elragadtatásra. Énókh pedig még a régi szövetségben ragadtatott el, akkor még egész másképp működtek a dolgok...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13956) Noddy válasza Basilisk (#13947) üzenetére


Noddy
senior tag

Tőlem semmilyen kitérő választ nem kaptál :)
Egyszerűen nem értettelek és most se értelek. Tehát te a fizikai és kémiai evolúciót nem hiszed? Egyébként senki kedvéért, még a tiédért se ülök0-24 órában a gép előtt :) Bibliaórán voltam :)

hallari:
Szerintem Szent Lélekkel csak egyszer lehet betöltekezni és pont. Mégpedig akkor amikor újjászületsz. A 10 szűz példája se az olajról szól, hanem a vőlegényről. Különben elmegyek a Szent Szellem boltba és veszek ha fogy? Kb. ugyan úgy mint a magvető példázata se a talajról szól, hanem a magról és a magvetőről. Jézus példázatait nem érdemes el allegorizálni, mert akkor a lényeget nem veszed észre. Semmi utalást nem látok hogy az olaj a Szent Lelket jelentené, de ha elmagyarázod, hogy miért szívesen olvasnám, kész vagyok tanulni.

Énóknál se olvasok a betöltöttség szintjéről. 1Móz5,24 és Zsid 11,5 Ha valamit kihagytam szólj.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13957) hallari válasza Basilisk (#13954) üzenetére


hallari
tag

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

egy ph-s aláírása

... és nagyon igaz.

(#13958) Basilisk


Basilisk
csendes tag

Oké most adtam fel.

Rövid itt létem alatt feltettem kb 6 kérdést többször és mindre kitérő választ kaptam márha kaptam egyáltalán..

Nembaj éljetek csak abban a tudatban tovább, hogy majd újjászülettek meg van halál után is valami stb... Sok sikert, de ez mind annak a bizonyítéka hogy ti nem tudtátok elfogadni a halált mint tényt és rettegtek ettől.

Értelmesen próbáltam, de inkább azt mondom, öljétek le szépen egymást azért mert "Az én mesém valósabb mese mint a te meséd" és így mindenki jól jár.

Többet nem írok ide, lehet szólni moderátornak mert bele tapostam a pici lelkecskétekbe.

Ui: abban viszont igazatok van, hogy boldogok a lelki szegények.

[ Szerkesztve ]

(#13959) hallari válasza Noddy (#13956) üzenetére


hallari
tag

Ez egy kisebb könyv, itt megtalálod a választ, mit jelent folyamatosan betöltekezni ÉS MIÉRT VAN ERRE SZÜKSÉG.

(#13960) hallari válasza Basilisk (#13958) üzenetére


hallari
tag

Kedves (?) erősen zöld! Pusztán észérvekkel SENKI nem fog bebizonyítani neked semmilyen természetfölöttit, ezért írtam a Henry F.-idézetet. TENNI kell azért, hogy megtudj valami biztosat ezekről a dolgokról, hiszen azt írtad, válaszokat akarsz, nem? A válasz pedig nincs messze tőled, csak kérned kell Istent arra, hogy válaszoljon.

Te OBJEKTÍV BIZONYÍTÉKOT vársz, de ilyet csak az idők végén kapsz majd - és akkor késő lesz.
Ha jót akarsz magadnak, akkor megszerzed a SZUBJEKTÍV BIZONYÍTÉKOT. Ezt csak te kapod meg, senki más - neked viszont pont elég. Nekünk, akik ide írogatunk, már megvan ez (legalábbis legtöbbünknek). Ezért vagyunk hívők, nem azért, mert az AGYUNKAT meggyőzték, hanem mert természetfölötti bizonyítékot kaptunk Isten létezéséről - ki így ki úgy. Ilyet te is könnyen szerezhetsz - csak rajtad múlik.

(#13961) DrGonzo22 válasza hallari (#13960) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"természetfölötti bizonyítékot kaptunk Isten létezéséről" - ezt részleteznéd?

(#13962) kymco válasza Basilisk (#13958) üzenetére


kymco
veterán

Eddig a hozzászólásig válaszolni akartam neked, most korán reggel ezzel a szándékkal ültem a gép elé. De ilyen primitív hozzászólás után nem fogom az időmet rád pazarolni. :)) Van ennél jobb dolgom is. :))
Úgyhogy: Szép napot! Próbáld te is hasznosabban tölteni!

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13963) Ujjlenyomat válasza DrGonzo22 (#13961) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Tudom, hogy nem nekem szól a kérdés.

Mi (Jehova Tanúi) szoktunk imádkozni. (Persze más hívő emberek is.)
És amikor teljesülnek azok a kéréseink amik nincsenek ellentétben a Bibliában leírtakkal,
akkor már meg sem kérdőjelezzük Isten létezését.
Igaz sokan mondják, hogy ezek csak véletlen egybeesések.
De a 20. vagy a 100. eset után, már meg sem fordul a fejünkben, hogy véletlennek köszönhetünk mindent és ezzel kizárjuk Isten létezését.

Nem zárom ki azt sem, hogy valamelyik ima véletlenül teljesül.
Ez alatt azt értem, hogy Isten közre játszása nélkül történik valami.
Mondjuk azért imádkozok, hogy holnap az a 2 óra alatt amíg prédikálok egy adott területen,
ne essen eső. Lehet, hogy eleve nem is esne. De az is lehet, hogy adottak a feltételek az esőhöz, de jön egy szél és elfújja arról a területről az esőfelhőt, vagy csak meg változik addig a hőmérséklet a felhő közelében.
Ezt egy olyan példának írtam, amikor véletlenül teljesülhet az imánk.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13964) Ujjlenyomat válasza Basilisk (#13958) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Türelem.
A minőséghez idő kell.
Ráadásul nem vagyunk függők és van fontosabb dolgunk is, mint hogy folyton itt lógjunk.
Pl: étkezünk, dolgozunk, tisztálkodunk, törődünk a családunkkal, alszunk ...

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13965) JJános válasza hallari (#13905) üzenetére


JJános
addikt

Máté 24, 29-31: Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után ......... és akkor feltetszik az ember fiának jele az égen......... és elküldi az Ő angyalait nagy trombitaszóval, és egybegyüjtik az Ő választottait.

Ennek tükrében hogyan is szól az at ige?

2007-05-06 óta itt!

(#13966) JJános válasza Ujjlenyomat (#13963) üzenetére


JJános
addikt

"ne essen eső. Lehet, hogy eleve nem is esne. De az is lehet, hogy adottak a feltételek az esőhöz, de jön egy szél"

Volt egyszer egy evangélizáció. Már hetekkel előbb elkezdtem jó időért imádkozni.
Eljött a nap be volt borulva, majd az evangélizáció megkezdésekor a tér felett egy szűk körben eltünt a felhő, kilátszott a kék ég,és az evangélizásió végéig így is volt.
Mindenütt máshol pedig fekete fellegek, és eső volt. :D

2007-05-06 óta itt!

(#13967) DrGonzo22 válasza Ujjlenyomat (#13963) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Kiszálltam...

(#13968) szab.tam válasza DrGonzo22 (#13967) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a bizonyíték kérésnél sokszor nehéz helyzetben vagyunk.
Jézustól is a farizeusok folyton jeleket követeltek, de nem azért, mert hinni akartak benne, hanem keresték ellene a fogást. Jézus átlátott rajtuk.
itt is egy valóban kérdésekre válaszokat keresőre jut 4, aki csak ellent mondani jön, hogy a saját elképzelését alátámasztottnak lássa.
szégyenletes, de sajnos néha ez minket is kicsit elfásít...

akik már téltük Jézus szabadítását, azért fújunk egy szólamot, fél szavakból is megértve egymást, mert lényegében ugyanazt éltük át, különböző élethelyzetekben, de hasonlatos módokon.

a születésétől fogva vak ember ha megkérdezi, hogy milyen a piros szín, ugye hiába magyarázzuk, igazán sosem fogja megérteni. és nem azért mert buta lenne. hanem azért, mert hiányzik egy érzékszerve.

Isten érzékelésének a szerve a hit. amíg a feltétlen hit, és az ehhez társuló bizalom Isten irányába nincs meg, addig eme érzékszerv hiányában a hozzá való látás sincs meg.
nekem sem volt meg. sőt, akik most hiszünk Őbenne, egyikünknek sem. az Istenben való hit nem egy velünk született képesség. ez Isten ajándéka. de ezt is lehet kérni!

tehát a sorrend sosem látás és utána hit, hanem először hit, és utána lát az ember...

ebből következően hiába soroljuk az életünkben megtörtént csodákat, addig az Istenben nem feltétel nélkül bízó hallgató azt úgyis másnak fogja tulajdonítani. (szerencse, akarat, véletlen, stb...)

azért egyet kiragadok:
Istenbe vetett bizalmam, megtérésem, bűneimre kapott bocsánat után azonnal meg akartam szabadulni az életemet addig teljesen tönkretevő szenvedélyeimtől. azelőtt is akartam én, de sokakhoz hasonlóan 1-2 napnál tovább nem ment.

játék, pia, cigi. mindhátom elég durva mértékeket öltött...
úgy szabadultam meg tőlök egy pillanat alatt, hogy semmit nem kellett erőlködnöm. egyszerűen ezek hiányérzete tűnt el teljesen. megszűnt az az emelkedő pulzus, tarkótájéki bizsergés, tenyérizzadás, amikor az ember valamelyiknek a hiányát érzi.
nem hiányzott többet.
ott volt pár hétig az utosó fél doboz cigi a táskámban. nem irritált.
amikor bementem még 2x pár percre abba a presszóba, ahol azelőtt minden nap fél napot lógtam, nem kellett még egy pohár sört sem meginnom.
és amikor elmentem egy játékterem előtt, ahová azelőtt nem tudtam nem bemenni, csak a szomorúság fogott el azok iránt, akik még mindeg rabláncon bent szenvednek, püfölik dühödten a gombokat, hogy adja már ki...

én tudom, hogy Istentől kaptam ezeket a szabadulásokat, hiszen Jézus egyik neve ez: a "Szabadító". megszabadítot a kárhozattól, de végleg megszabadított a bűn uralmától, azaz szabadságot kaptam arra, hogy kényszerből ne cselekedjek olyan dolgot, amit józan ésszel nem szeretnék megtenni.

és én tudom, hogy ezt Tőle kaptam. ajándékba. nem kelett összeszorított fogakkal megharcolnom érte. mint azoknak, akik a saját erejükből hagynak el valamilyen szenvedélyt. ők kemény munka árán, vért izzadva érnek el eredményt. nekem ez nem kellett hozzá. szégyellehetném magam miatt a többeikkel szemben, akik küzdenek, de én inkább hálás vagyok Istennek ezért az ájándékáért.
és amit rajtam véghezvitt, elég bizonyíték a saját számomra, ha kicsit is valamiben bizonytalan lennék: csak vissza kell tekintenem erre.

nem találkoztam még olyannak, aki a saját erejéből szokott volna le, és a hiányérzet teljes mértékben eltűnt volna. erre csak Isten szabadító ereje és hatalma képes. a saját erejéből leszokó dohányos lehet, hogy 10 után sem fog rágyújtani, vagy akár soha többé, de élete végéig benne lesz a hiányérzet csírája legalább.

ezt az tudja csak megérteni igazán, aki hasonló szabadítást átélt, és azt a hit szemüvegén kersztül megértette.
aki nem, annak csak egy "piros szín" lesz, ami miért nem zöld vagy inkább kék...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13969) Noddy válasza hallari (#13959) üzenetére


Noddy
senior tag

Átolvastam, de sem Énokhról se a 10 szűz példájáról nem ír.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13970) hallari


hallari
tag

@Jjános @Noddy
később írok majd, ma (és valószínűleg holnap) nem érek rá

(#13971) Ujjlenyomat válasza szab.tam (#13968) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Örülök, hogy sikerült ezekről leszoknod. :)
Biztos meg volt valamennyire a nehézsége is.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13972) Basilisk válasza szab.tam (#13968) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Ki kérte jézust hogy áldozza fel magát?
Én biztos nem, milyen jogon várja el hogy imádjuk? Én utálom. Nos? Miattam senki ne halljon meg, pláne ne várja el hogy még tiszteljem is érte.

Az hogy mártír volt bizonyítja, hogy nem volt gyáva, de azt nem bizonyítja hogy nem volt elmebeteg.

(#13973) Viszlát válasza Basilisk (#13972) üzenetére


Viszlát
addikt

A véleményedhez jogod van természetesen, de egyértelmű, hogy szándékosan fogalmazol sértő, gyalázkodó módon. Ezt hívják trollkodásnak, magyarul bunkónak. Ideje lenne kicsit visszavenni, senki sem ütött meg veled szemben ellenséges hangnemet, vedd észre magad légy olyan szíves.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13975) Terminator_ válasza Viszlát (#13973) üzenetére


Terminator_
tag

Én sem vagyok mélyen vallásos,de jómagam sem találom sértőnek más véleményét(Basilisk),nem obcén nem bunkó(szerintem) ez is egy fajtája a vélemény nyilvánításnak.Ezt erre értem,a többit csak most látom...

üdv

szerk: a név lemaradt...

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#13976) Viszlát válasza Terminator_ (#13975) üzenetére


Viszlát
addikt

Természetesen, ez is egy fajtája, amit általában normális helyen nem tolerálnak. Csak egy példa, Jézus nevének folyamatos kisbetűvel írása, miközben Róma vagy a Korán esetében gond nélkül megy a helyes módozat.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13977) Terminator_ válasza Viszlát (#13976) üzenetére


Terminator_
tag

ja értem szóval te ezt is sértőnek veszed,látod ezt nem is gondoltam hogy ez is sértés,de mint mondottam nem vagyok az a nagyvallásos sőt,ezért inkább megtartom magamnak a véleményem :)

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#13978) Basilisk válasza Viszlát (#13976) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Teljesen tudatosan írom kisbetűvel. Mivel én jézust nem fogadom el történelmi személyiségnek. A Korán egy valós dolog amit ezerszer jobban tisztelek mint a Bibliát (sokszor ezt is kisbetűvel írom), pedig nem vagyok vallásos csak az sokkal jobban össze van szedve, és annak a vallásnak volt eredetileg célja is (a törzsek egyesítése) nem csak a nép terrorizálása. Mellesleg Róma volt a világ egyik legnagyobb összefüggő birodalmának fővárosa, még jó hogy nagybetűvel írom, mivel én imádom a római történelmet, pláne azt amikor a Görög isteneket tisztelték és ment a tivornya ezerrel. Ők akkor még tudták élvezni az életet.

Az isten-t is kisbetűvel írom pedig a keresztényeknél ez a neve a saját név helyett.

Hol nem tolerálják? Az egyházi fórumokon, ha jól tudom ez informatikai fórum egy vallási topiccal. Nos engem teljes mértékben hidegen hagy, hogy beleszántok a vallás gyűlöletemmel a vallásosok lelkébe, mivel egyszerű kérdéseket teszek fel. De választ sosem kapok.

[ Szerkesztve ]

(#13979) Viszlát válasza Terminator_ (#13977) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem akarom szétoffolni a topikot, de szerintem elég egyértelmű a szándék, tekintve, hogy egyéb esetekben nincs gond a shift megnyomásával. :) Egyébként ez nem vallásosság kérdése, szimpla jóérzés és intelligencia, mindössze ennyin múlik, akármilyen témáról is legyen szó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13980) Noddy válasza Basilisk (#13974) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha ennyire tudod mi a vallásunk akkor minek kérdezel?
A kérdéseid nem bántóak, de már a kérdés módjából látszik, hogy igazándiból nem is vagy kíváncsi a válaszra mert bedugod a füled (szépen igazoltad is... papapa).

Hajlandó vagy meghallgatni a választ? Mert akkor válaszolok.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13981) D1Rect válasza Basilisk (#13978) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyébként neked mit ártott a kereszténység/keresztények?
Itt és most ebben az életben?

(az állami támogatásokat leszámítva)

(#13982) Basilisk válasza Noddy (#13980) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Én már 20 post óta csak a válaszokat várom, de senki nem válaszol. Benyögtök néha 1 idézetet (ami engem aztán rohadtul nem hat meg) vagy másra válaszoltok.

Nekem magyarázat kell, RACIONÁLIS (nem az hogy jaaj imádkoztam aztán nem lett eső [képzeld én ma nem imádkoztam a hóért de szeretem és hopp esett.. de közöm nem volt hozzá]) |Amúgy ha te azért imádkozol hogy ne essen más vallásos meg azért hogy essen, akkor mivan? Hmm?|

Olvasd vissza az összes kérdésem (elmúlt 2 napban voltak és válaszolj, de nem fogsz szerintem)

(#13981) D1Rect: Az állami támogatás pont elég, de azt is ártotta, hogy ha egy faluban egyházi iskola van akkor a gyereket kényszerítik a szeretetvallásuk agymosására. Nem mondhatja hogy ő nem jár be hittan órára és templomba se fog elmenni. És mivel a másik suli minimum 20 kilóméterre van nekem nem nincs pénzem bérletet venni meg stb ezért kénytelen az agymosásba járni. (Ráadásul úgy hogy pár éve még nem is volt egyházi iskola csak a csodás állam eladta merthát van 5-6 csuhás a fideszben, elég sok ilyen van mostanában). Ez engem nemhogy felháborít, hanem már annál több.... Így gondolom megértesz.

*Átmentem agresszív kismókusba*

[ Szerkesztve ]

(#13983) D1Rect válasza Basilisk (#13982) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nem mondhatja hogy ő nem jár be hittan órára és templomba se fog elmenni."
Dehogynem. ;]

Én 4 évig jártam katolikus iskolába, jártam hittanra is.
Ebből 1 évig nem is volt baj, mert nagyon normális rendes pap tartotta a hittant.
3 évet meg... mondjuk úgy, hogy kibírták a hittantanárok. ;]

Nálunk strigulázták a "voltál misén vasárnap?" kérdést.
Asszem 3 év alatt 1x voltam. :DDD

(#13984) Basilisk válasza D1Rect (#13983) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Én is jártam hittanra, mert nekem is kötelező volt de a végén már olyan szinten rühelltük egymást a csuhás kolegával hogy azt mondta át enged, nem ír be hiányzónak csak ne menjek be, de nekem "csak" 2 évig volt :)

Nem tehetek róla, hogy letrollkodtam minden 2. mondatát... Eskü többet tanultam hittanra mint másra, hogy minden egyes mondatába bele tudjak kötni. Különösen szerette ha a Koránnal példálóztam. :)

Csak ismertem olyat, aki nem hitt és sikeresen tisztára mosták a fejét... Azóta templomba jár és kb nincs olyan kapcsolata aki nem vallásos, mert bemagyarázták neki a nem vallásos emberek mind a pokolra kerülnek ( csak érdekelne ezt honnan tudják?... Jártak ott?)
Legalább fogok tudni pitét sütni sütő nélkül.

Amúgy így már te megértesz? (vissza olvasta a kommentjeidet nem tudom megmondani milyen vallású vagy, de hogy nem ilyen keresztény, zsidó, muzulmán kombó valamelyikéből vagy az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#13985) kymco válasza Basilisk (#13982) üzenetére


kymco
veterán

Te úgy írsz, ahogy akarsz... Én pedig annak válaszolok, akinek akarok... Tiszta sor, nem?

www.refujvaros.hu

(#13988) D1Rect válasza Basilisk (#13984) üzenetére


D1Rect
félisten

Magyarul le akarták tolni a hitet a torkodon. Ez baromi zavaró tud lenni.

Aki meg azért nem áll szóba "hitetlennel" mert az pokolra fog kerülni...hááát lehet nem lenne túl sok közös témátok. :DDD

Én szcientológus vagyok.

(#13989) Terminator_ válasza D1Rect (#13988) üzenetére


Terminator_
tag

Pontosan ezért tudták kihozni a sodrából,aki nem hisz felesleges győzködni,mert csak haragot szül,ennyi.üdv

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#13990) 7


7
addikt

Kicsit finomabban! Az egymás vallása iránti ellenérzést ki lehet fejteni kevésbé provokatív módon is, úgyhogy legyetek szívesek...!

(#13991) Noddy válasza Basilisk (#13982) üzenetére


Noddy
senior tag

Én nem gyűlölöm az ateistákat és az evolúciót se. Isten még nem szólított meg téged, de még megteheti. Nincs itt semmiféle agymosás, nem értem igazán mikor ilyenről beszélsz, hogy lehet egy ember agyát mosni? Nem az én döntésem, hogy Krisztusé vagyok és ha megkérdezel több hívő embert, akkor ők is ezt mondják.

Az Isten nem egy imaautomata, hogy bedobom az imát és kiesik egy válasz vagy ajándék. Az ima kommunikáció Istennel, akár esik az eső akár nem. Nem azért beszélgetsz a barátaiddal, szüleiddel mert mindenáron akarsz tőlük valamit mégis megtesznek dolgokat érted és te is értük. Kapcsolat, kommunikáció, bizalom. Ezt racionálisabban nem tudom leírni. Attól, hogy te rosszul gondolkozol az imáról azon nem tudok segíteni.

Igen vannak más vallások is, velük sincs problémám.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13992) szab.tam válasza Ujjlenyomat (#13971) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Biztos meg volt valamennyire a nehézsége is."

milyen nehézség? olvastad amit írtam? :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13993) JJános válasza Noddy (#13991) üzenetére


JJános
addikt

Az agymosásról egy gondolat.

Az evolúció egy agymosásos vallás. ugyanúgy hinni kell benne, mint egy vallásban, mivel eddig semmi olyan bizonyíték nincs rá, amit fel ne lehetne ellen bizonyítéknak használni.

Aki abban hisz átmossa az agyát, mert onnantól egy meghatározó dolog lesz annak az életében, aki elfogadja.

Egyszerre mindent össze tud egyeztetni. Egyszerre minden konkrét, miközben Isten ellenes az egész, és a gonosz találta ki. Csak arra jó, hogy aki hisz az evolúcióban, az bár hisz Istenben, elfordul Istentől.

Több ilyen vallás van, aki mindent össze tud egyeztetni, még az ökumenét is, miközben tudjuk, hogy ez a gonosz akarata az utolsó időkre, hogy mindent összemosson.

Ebből lesz majd világvallás, és ennek a legnagyobb közvetítője maga az evolúció.

Erre nemrég jöttem rá, az itteni hsz.-eket olvasgatva. Szvsz.

2007-05-06 óta itt!

(#13994) JJános válasza szab.tam (#13968) üzenetére


JJános
addikt

Megtérésem napján szabadultam 25 éves múltra tekintő cigarettázástól.
Másnap anyám vette észre, hogy még nem gyújtottam rá.

Nem hiányzott. Azóta többször gonolkodtam rajta, egyszerűen elszakadt, elvágódott az a kötél, ami addig fogva tartott.
Isten ilyen.

2007-05-06 óta itt!

(#13995) Mr X válasza JJános (#13993) üzenetére


Mr X
veterán

A kereszténység mitől kevésbé agymosásos, mint az evolúció? Ugyanez a helyzet ott is, mint amit leírtál.

Egy szót cserélek ki:

A kereszténység egy agymosásos vallás. ugyanúgy hinni kell benne, mint egy vallásban, mivel eddig semmi olyan bizonyíték nincs rá, amit fel ne lehetne ellen bizonyítéknak használni.

Na egy nem-hívőnek meg itt van a maga igazsága. :U

[ Szerkesztve ]

(#13996) szab.tam válasza JJános (#13994) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na. hát akkor te pontosan tudod, miről beszéltem..... :))

egyébként furcsa dolog, de nincs ám mindig, mindennenel és minden hívőnél így van, amikkel ennek ellenére a "vérig meg kell harcolni".
ez sok mindentől is függ: a szabadításba vetett hit mértékétől, a szabadulni vágyástól.
mert ha nem undorodott meg a hívő egy bűntől kellő képpen, még aranyos kiscicaként melengeti, hamar vicsorgó oroszlán lesz belőle...

nekem akkor még az Igéről gyakorlatilag nulla ismeretem volt. csak azt tudtam, hogy meg lehet és meg kell szólítanom személyesen Jézust, és lehet és szabad bocsánatot kérni Istentől.
addig képtelen voltam kimondani a bocsánat szót. de miután kimondtam Jézus nevét, ment a bocsánat is.
és csak ezután kezdtem el megismerni Istent.
Ő a szenvedélyeimből való nagy szabadításával bizonyágot tett előttem a hatalmáról. én csak ezután kezdtem Istentisztelere járni, Bibliát olvasni.

ékes példája voltam annak, hogy előbb a hit, utána a látás.

sajnos a legtöbben előbb akarnak bizonyítékot, tapasztalatot, meggyőzést, mit tudom én mit, és úgy ígérik, majd utána hinni fognak. és nem értik, hogy ez így nem működik...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13997) Peethy


Peethy
őstag

Nick Vujicic megnősült :) Aki hallotta már prédikálni, meg ismeri az életét, annak ez bizonyára hír lehet :)

Itt van egy nagyon jó film vele: [link] Nem konkrétan vallási témájú, de engem nagyon megfogott. Igazi profi alkotás.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13998) JJános válasza szab.tam (#13996) üzenetére


JJános
addikt

Igen!

Én még csak azt sem mondhatom, hogy akkor este hejj de nagyon megtértem.
Akkor este egy egészen bizonytalan, és egészen kicsi lépést tettem Isten felé.

Addig a pillanatig ateista voltam. Így neveltek a szüleim, az ország.
Az a picike lépés is nagyon bizonytalan volt. Egy nagyon picike hit ébredt bennem, hogy Isten létezik.

Isten pedig a szabadulással dicsőítette meg azt a napot. Örült az én megtérésemnek, és picurka hitemnek.

:)

2007-05-06 óta itt!

(#14000) szab.tam válasza JJános (#13998) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.