Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12751) degu válasza Horka1 (#12750) üzenetére


degu
senior tag

Nezd!
Mar sokadszorra szogeztuk itt le,hogy nem ugyanazon a palyan futunk!
Tehat a *celszalagon* is gyokeresen mas van!
Barmit mondanak az atheistak,a hit az tk. egy csodafegyver! :R
Egy sajat farkaba harapo kigyo,akinek nem lehet *levagni a fejet* /nem megsemmisiteni! -csak kepletesen szolva/
...mert nincs feje! Korbe korbe mozog... :(

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12752) Noddy válasza degu (#12751) üzenetére


Noddy
senior tag

Kymco, JJanos és én ugyan azt mondjuk, a többiek nem nyilatkoztak a mondatról, tehát hol látsz te itt 3-4 féle értelmezést?
Annak ellenére, hogy még mindig as hitről mint csodafegyveréről beszélsz, még mindig nem mondtad meg, hogy mit értesz hit alatt? Miért kerülöd ki a kérdést?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12753) Horka1 válasza degu (#12751) üzenetére


Horka1
tag

Nincs olyan célszalag az emberi létben, ami ne a szeretetben végződne.
A szeretet kifejezés persze agyoncsépelt és nincs igazi definíció... De helyes megközelítésnek tartom a szeretet értelmezésére az adás, önátadás fogalomkörét.
A szeretet az az állapot amikor képes az ember teljesen alávetni magát másoknak és teljesen mások érdekeit szolgálni.
A szeretet tehát odaadás és szolgálat.

A lelki szegénység, szerintem azt fejezi ki, hogy az ember nem kötődik ehhez a világhoz, nem táplál gazdag érzelmeket, mintegy elvágyódik ebből a világból... Ha elérjük ezt az állapotot, képesek vagyunk a tökéletes szeretet befogadására.

Ahogy a zen tanítás egyszerűbben fejezi ki ezt a dolgot.
Ürítsd ki a poharad. A meglévő lelki életet ami távol tart a szeretettől le kell bontani, eliminálni, megszüntetni, e látszólagos gazdagságról lemondani, és mikor az ember kiüresedett, lelkileg szegénnyé vált, akkor új tudatot, új szemléletet lehet belé tölteni. Ahhoz tehát, hogy megértsd ezeket, előbb a jelen konfliktus-kereső önös érdekeidet néző attitűdödet, világszemléletedet ki kell üresíteni magadból, lelki gazdagságodat szét kell valamiképpen oszlatni...

Ahogy ez lépésről-lépésre sikerül, a szeretet, vagyis a Krisztusi szellem fokozatosan át tudja venni az irányítást az emberben. Benned is, bennem is, és mindenkiben...

Ugyan azon a pályán futunk. Nincsenek pályák igazából. Isten a kezdet és a vég... egytlen körpályán haladunk, éppen csak máshol tartunk ezen a pályán, a cél pedig elkerülhetetlenül Krisztus, vagyis a szeretet az igazság, az élet...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12754) JJános válasza degu (#12751) üzenetére


JJános
addikt

Istenhez csak egyetlen út vezet. És csak egyetlen egy célszalag van.
Csak egyetlen egy az, akit értünk adott.
Csak egyetlen igaz Isten van.

De vannak úgynevezett istenek. És van út, ami a kárhozatra visz.
Széles az az út, és nagyon sokan járnak rajt.

Aki nem találja meg azt az útat, ami Istenhez vezet máshol köt ki.

A lelki szegénység az, aki éhezi, és szomjúhozza mindazt ami Istentől van, és Őt magát.
Aki pedig hisz Őbenne, és abban akit Ő adott, az már elindult az úton.
Mert aki Ő elé járul hinnie kell Ő benne.

Bízd
Újra
Életed
Krisztusra !

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#12755) D1Rect válasza JJános (#12754) üzenetére


D1Rect
félisten

"Istenhez csak egyetlen út vezet."
Ezt mire alapozod?
Ha tényleg így van melyik az és miért?

(#12756) Gergő_


Gergő_
őstag

Már ő is szcientológus?[link]

(#12757) Horka1 válasza JJános (#12754) üzenetére


Horka1
tag

"Istenhez csak egyetlen út vezet"

Minden út Istenhez vezet...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12758) kymco válasza D1Rect (#12755) üzenetére


kymco
veterán

Jézus mondja...

www.refujvaros.hu

(#12759) kymco válasza Horka1 (#12757) üzenetére


kymco
veterán

Erről győzd meg Jézust, is... :) mert Ő mást mond erről.

www.refujvaros.hu

(#12760) D1Rect válasza kymco (#12758) üzenetére


D1Rect
félisten

Melyik könyvében?

Melyik egyház az övé? :)

(#12761) JJános válasza D1Rect (#12760) üzenetére


JJános
addikt

Egyetlen egy könyv van csak. Az egyház is egy. :)

2007-05-06 óta itt!

(#12762) D1Rect válasza JJános (#12761) üzenetére


D1Rect
félisten

Melyik az a könyv és melyik az az egyház?
Mire alapozod ezt a kijelentésedet?

(#12763) kymco válasza D1Rect (#12762) üzenetére


kymco
veterán

Jézus a Bibliában mondja ezt, és az egyetlen egyház azon hívők közössége, akik benne hisznek... függetlenül attól, hogy evangélikus, református, metodista, baptista, hitgyülis stb...
Ennek a láthatatlan egyháznak nincs látható egyházszervezete, központi temploma, nincsenek regnáló püspökei.

A felekezetem fontos, de ennél fontosabb a Jézus által meghatározott egyetlen egyház.

www.refujvaros.hu

(#12764) D1Rect válasza kymco (#12763) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi van azzal a másik pár milliárd emberrel akik másban hisznek?
Ők egészen biztosan elvesztek mert nem hallottak Jézusról?

(#12765) kymco válasza D1Rect (#12764) üzenetére


kymco
veterán

Ezt én Istenre bízom... Fontos, hogy minél többen megismerjék Jézust. Gyakorlatilag mindenhol hallottak már az evangéliumról. Több újjászületett keresztény él Ázsiában vagy Afrikában, mint az öreg kontinensen. Azt tudom, hogy aki hallott az evangéliumról, az döntési kényszerben van, aki pedig soha nem hallott róla, az meg Isten dolga.

www.refujvaros.hu

(#12766) D1Rect válasza kymco (#12765) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem azért érdekelne mi lesz azokkal akik nem hallottak Jézusról.
Vagy azok akik hallottak de úgy gondolják az üzenetét "gonosz erők" elferdítették.

Egyébként ez az a "hozzáállás" amit valamelyik topiklakó emlegetett, hogy "miért jó a hívőnek".
"Nem tudom ezért Istenre bízom." Erre mondják a "vak hitet". Lehet nem pontos a leírásom de kb. erről van szó.

(#12767) kymco válasza D1Rect (#12766) üzenetére


kymco
veterán

szvsz nem vakhit, ha nem tudom mindenre a választ,de ennek ellenére bízom Istenben. vsz rosszabb, ha mindenre standard válaszunk van. én Istent jónak ismerten meg, aki szeret és ajándékot akar adni. aki az ajándékot elutasítja, magára vessen. hiszem azt, és tapasztaltam is, hogy akkor és ott, nem csak ember szájából szól az evangélium, hanem Isten lelke is bizonyságot tesz, és így bár lehet hogy az ember zavartan fogalmaz, talán pontatlanul is, de Isten lelke mégis képes helyes döntésre hívni... és aki erre nemet mond, az kívül marad...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#12768) D1Rect válasza kymco (#12767) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, mi van azzal akit félretájékoztatnak Jézus nevében?
Például valaki ökörségeket állít pár Bibliai idézetet magyarázva és ezzel tartja távol a másikat Jézustól.
Mi lesz azzal akit így megtévesztenek?
Hallott Jézusról, de hazugságot.

(#12769) kymco válasza D1Rect (#12768) üzenetére


kymco
veterán

Te most komolyan azt gondolod, hogy mindenre tudom csípőből a választ?
Most csak a magam példáját tudom mondani.
Anno egy csomó hülyeséget hallottam a kereszténységről, ami tévútra vitt. De azt az időt, mikor Isten meg akart szólítani, azt gondosan előkészítette. Több ember bizonyságtételéből és személyes megtapasztalásból állt össze évek alatt nekem a döntéshelyzet pillanata. Hihetetlen jól megtervezte ezt Isten. Én azt gondolom, hogy nem vagyok olyan különleges az emberek között, hogy ez csak nekem járt. Én azt gondolom, hogy az emberek életében előkészít a döntésre... és amikor igent vagy nemet mondunk rá, akkor a szívünk mélyéig tudhatjuk, hogy mire mondunk nemet vagy igent.
És a Jézusról soha nem hallottak életénél is ott van Isten. Meg tudja érinteni őket is. Nem verbálisan, hanem pld a lelkiismeret által. De ebbe azért nem mennék bele, mert ezt nem tapasztaltam meg. A Biblia említi ezt, de nem részletezi... hiszen ha olvasod a Bibliát, akkor számodra ez az eset nem áll fenn nagy valószínűséggel... felesleges ezt ott részletezni...
Nekem az a tapasztalatom, hogy sokszor azok az emberek teszik fel a bantu négerek hogyan üdvözülnek kérdéskört, akik érzik, hogy Isten túl közel került hozzájuk és a kérdéssel el szeretnék odázni a személyes döntést... Nem mondom, hogy te is ilyen helyzetben vagy, csak érdekességként említettem meg a tapasztalatomat...

www.refujvaros.hu

(#12770) Horka1 válasza kymco (#12759) üzenetére


Horka1
tag

Jézus bejárta A Káld, Perzsa, Babiloni, Egyiptomi, Tibeti, És Indiai világot...
Bölcsessége nem légből kapott ahogy Ti gondoljátok...

Jézus integrálta a világ bölcseletének hiányosságait saját rendszerébe, és ez annyira sikerült, hogy a világ bölcsei, mint fejet hajtottak neki végül...
....

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12771) JJános válasza Horka1 (#12770) üzenetére


JJános
addikt

jujj. :((

2007-05-06 óta itt!

(#12772) D1Rect válasza kymco (#12769) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a bantu négerekre gondolok, hanem úgy ~ egész Ázsiára.
Ez azért érdekes kérdés, mert párszáz évvel ezelőtt erre nem nagyon kellett választ adni.
Most azért az emberek egy jelentős része ír/olvas tájékozódik a világ dolgairól, képes kommunikálni a bolygó túloldalán élő emberrel közvetlenül.

Ha ugyanezeket a dolgokat Ázsia valamelyik részén tapasztalod meg, akkor valószínűleg az ottani hit szerint alakulna a világképed.

(#12773) JJános válasza D1Rect (#12772) üzenetére


JJános
addikt

Értem a felvetésed.

De.

Lehet a világ bármelyik részén egy ember bármilyen közegben, bármilyen neveltetéssel.
Aki találkozik Jézussal az után már nem érdekli őt sem hogy hol van, sem hogy milyen közegben, sem hogy milyen vallásúvá nevelték.

Ezeknek mind ellene fog mondani, és tudjuk hány mártír cselekedte meg ezt, hisz a farízeusok is üldözték az igaz egyházat.

Olyan vallás nincs amibe belefér buddha, és az iszlám, és a többi. Mert ezekhez Isten népe nem tartozik.
Ezért mondtam, hogy egy út van. Egyetlen egy. 1. Isten egyetlen eggye csak az Istenhez vezető út.

Béke.

BUÉK!

2007-05-06 óta itt!

(#12774) JJános válasza Horka1 (#12770) üzenetére


JJános
addikt

Erről csak annyit, hogy Buddha szerint Jézus nem feltámadt, hanem angyalok vitték el.

Amit írtál, az merő kitaláció. :K

2007-05-06 óta itt!

(#12775) D1Rect válasza JJános (#12773) üzenetére


D1Rect
félisten

"Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen." :)

(#12774) JJános: Ezt honnan szeded?

BUÉK!

(#12776) Horka1 válasza JJános (#12774) üzenetére


Horka1
tag

Forrásmegjelöléssel kérem alátámasztani amit állítasz!

Egyébként is ostobaság, mivel Buddha Jézus előtt élt kb 500 évvel, tehát Jézusról nem is lehet véleménye, mivel nem is ismerte!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12777) Horka1 válasza Horka1 (#12776) üzenetére


Horka1
tag

Nem beszélve arról, hogy a Buddha kifejezés egy állapotra utal (megvilágosodott, vagy felébredett, netán megérkezett) Az ember neve és címe pedig Szidhárta herceg. Perzsia királyának leszármazottja volt, aki lemondott a földi gazdagságáról, és ugyan úgy mint Jézus bejárta egész keletet, míg végül letelepedett a Himalája lábainál, és iskolát alapított...

Kedves JJános, nem volna hátrányodra, ha előbb tájékozódnál a világ dolgairól, és csak azután akarnád osztani az észt, amivel jelenleg nem rendelkezel...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12778) Horka1 válasza Horka1 (#12777) üzenetére


Horka1
tag

Nem Perzsia királyi leszármazott volt, ebben tévedtem, de a többi dologban nem...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12779) Horka1 válasza kymco (#12759) üzenetére


Horka1
tag

Nem mond mást...

Morális utat jelöl ki, soha nem mond olyat, hogy csak ehhez vagy ahhoz a felekezethez tartozó ember juthat a krisztusi tudatra, ahogyan Ő maga...

Teljesen mindegy milyen vallású vagy, megfelelően viszonyulj magadhoz, embertársaidhoz, és Istenhez...

Tök mindegy, miféle vallásba szocializálódtál...

Mit is mond? Szeresd az ellenségedet is!!! Ébresztőőőőőő!!!! Ne állj ellene a bűnnek!!!!
Ti állandóan csak kritizáltok más vallásokat és azt hiszitek, hogy a tiétek az egyetlen üdvözítő. Basszus... Jézus ezt tanította talán...
Ítélkezzetek, pártoskodjatok... Ezt tanította...??????????????

Miféle Hamis Jézus-képet terjesztetek itt JJánossal együtt...

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12780) kymco válasza Horka1 (#12770) üzenetére


kymco
veterán

Várnám alátámasztását eme állításaidnak...

www.refujvaros.hu

(#12781) kymco válasza Horka1 (#12779) üzenetére


kymco
veterán

Miféle Hamis Jézus-képet terjesztetek itt JJánossal együtt...
Kedves Horka1, nem volna hátrányodra, ha előbb tájékozódnál a világ dolgairól, és csak azután akarnád osztani az észt, amivel jelenleg nem rendelkezel... :)

www.refujvaros.hu

(#12782) Horka1 válasza kymco (#12781) üzenetére


Horka1
tag

:DD

Más tollával ékeskedni? :DDD

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12783) kymco válasza Horka1 (#12782) üzenetére


kymco
veterán

:)
Örülök, hogy értetted a poént.

www.refujvaros.hu

(#12784) Horka1 válasza kymco (#12780) üzenetére


Horka1
tag

Nézzük csak: Hol született? Palesztina területén. A három bölcs, három mágus, egy Indiai, egy Perzsa és egy Egyiptomi származású...

Születését követően hová menekülnek? Egyiptomba..
12 évesen tűnik fel Rabbik környezetében, akik álmélkodnak a bölcsességén... Csak nem a kisujjából szopta ki azt a bölcsességet... Az ifjú korát teljes titok övezi, nem írták bele a bibliába, csak apró utalásokból informálódhatunk, vagy olyan egyéb forrásokból, amit a keresztények nem fogadnak el. Apokrifek, és médiumi közvetítések... Létező dolgok, ha ágáltok is ellene...

Jézus emberként születik meg, és egy hosszas fejlődés eredményeként Krisztus tudatúvá válik... Az atya és Én egyek vagyunk, de ezt nem mondta kezdettől, csak a pályafutása vége felé... Amikor ráébredt, hogy a krisztusi szellem magja, vagyis a tökéletes szeretet felnövekedett benne.

A szent háromság: Atya (erő, hatalom) Anya (lélek, bölcsesség, befogadás megtartás) kettejük egyesülése a fiú, a szeretet, a kiáradás, az önátadás...

Hiszen a szeretet lényege éppen az, hogy átadom magam mások számára... Ez a Jézusi példa földi életével is ezt mutatja...

Hogy is szól az írás? Minden Ő általa lett... vagyis a szeretet, az önátadás által. A szeretet kiterjedése által... Jézus nem vált meg, Jézus mutatja az utat amin a Krisztusi szellem felébredhet az emberben...

Ti egy ember bálványoztok, pedig Krisztus bennetek való felébresztése lenne a cél...

Ha nem csak egy-egy szakaszt nézel a bibliából, hanem egy egész koncepciót látsz meg belőle, akkor kiderül a számodra is... Nézd kicsit távolabbról, engedd, hogy árnyékot vessen... Hogyan? Úgy, hogy más vallásokat is tanulmányozz, és meglátod a Krisztusi idea integratív voltát...

Elutasítani más létező dolgokat, nem jelent egyebet, mint Önmagad bebörtönzését, aztán kiabálsz a rács mögül, hogy ami ott van a rácson túl, az nem is létezik...

Pedig de...

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12785) degu válasza Noddy (#12752) üzenetére


degu
senior tag

még mindig nem mondtad meg, hogy mit értesz hit alatt? Miért kerülöd ki a kérdést?

Mert nem akarok megbantani senkit! :R
Itt ez a topik nem azert van,hogy minositsunk masokat!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12786) JJános válasza D1Rect (#12775) üzenetére


JJános
addikt

Az idézett sorokat nem én írtam.

Amit én írtam a szent bibliából, Károly Gáspár féle fordításból szedtem.
Ha kell adok igehelyeket is.

2007-05-06 óta itt!

(#12787) JJános válasza degu (#12785) üzenetére


JJános
addikt

Az igazi hit elhinni annak a létezését, aki teremtett.

A gyermekek az szüleikben hisznek. Hiszik, hogy ha zsíros kenyeret kérnek tőle, nem fognak skorpiót kapni.

Rengeteg hit van. Valamiben hisznek a muzulmánok is, és minden vallás hisz valamiben.

Én hiszem, hogy ami a Bibliában le van írva, az igaz. Ez a bibliai hit. Ez vezet Istenhez.
Minden más hit máshova vezet.

2007-05-06 óta itt!

(#12788) D1Rect válasza JJános (#12786) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem konkrétan az érdekelne, hogy Buddha mikor utalt Jézusra?

(#12789) Noddy válasza degu (#12785) üzenetére


Noddy
senior tag

Oké, csak mindig jössz a hit, mint fal, stb... kijelentéseiddel és mindig van egy olyan érzésem, hogy magad se tudod, hogy mit kritizálsz, minősítesz...
De köszi a tapintatodat, nagyon rendes tőled. :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12790) JJános válasza D1Rect (#12788) üzenetére


JJános
addikt

Lehet, hogy Mohamed volt. Nem ismerem a vallásokat, csak a megvallásokat. :)

2007-05-06 óta itt!

(#12791) D1Rect válasza JJános (#12790) üzenetére


D1Rect
félisten

Ohh.
Szóval lövésed nincs a többi ember világnézetéről, de teljesen biztos vagy benne, hogy a tiéd a helyes. Az egy. Az igaz.

(#12792) kymco válasza D1Rect (#12791) üzenetére


kymco
veterán

Nem kell mindent ismerni ahhoz, hogy Jézust szavait igaznak tartsam. Nagyon maximalista vagy mással, de te sem kérdeztél meg minden embert a földön, mikor a párodat választottad... elég akár egyetlen jó választás is...

www.refujvaros.hu

(#12793) Vladi válasza JJános (#12790) üzenetére


Vladi
nagyúr

A Koránban áll: 3 prófétát küldött Isten a földre: Mózes, Jézus és Mohamed. (ebben a sorrendben)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12794) D1Rect válasza kymco (#12792) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért a párkapcsolat és a legvégső igazság között van egy pindurka különbség.
De a hasonlat jó.
A legtöbb ember eldobja a józan eszét, ha szerelemről van szó. :)

(#12795) kymco válasza D1Rect (#12794) üzenetére


kymco
veterán

Annyiban van hasonlóság, hogy a bizalomra, hitre épül. És ha a te módszered szerint gondolkozunk, akkor a kijelentésben, ami mellett leteszed a voksod soha nem bízhatsz igazán, mert mindent nem ismersz... és soha nem is fogsz.
Én anno megismertem Jézust, és a bizalom, hit alapján elfogadtam igaznak, amit kijelentett, és ez nálam azóta is bizalomra épülő kapcsolat... és már nem keresem azóta az "igazit", mint ahogy a párom esetében sem...

www.refujvaros.hu

(#12796) D1Rect válasza kymco (#12795) üzenetére


D1Rect
félisten

A nejed az első nő akit megismertél?

(#12797) Horka1 válasza JJános (#12790) üzenetére


Horka1
tag

Akkor miért beszélsz baromságokat?

Az Iszlám vallás számon tartja Jézust, mint prófétát, tanítót...
Olvasgatok egy Koránt például, kifejezetten a Jézusi éra Iszlám megismerése szempontjából...

Jézust hatalmas tanítónak nevezi és fogadja el...!!!!

Bár Mohamednek is csak utólagos véleménye lehet Jézusról, hiszen Jézus után, vagy 400 évvel jött be a képbe...

JJános, nincs tudásod a témában, csak vagdalkozol... Kiröhögteted magad....

Bevallod, hogy nincs ismereted...

Akkor ne mélázz más vallások környezetében... A saját vallásodat sem ismered... hogy szólhatnál hozzá más vallásokhoz?????

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#12798) JJános válasza Horka1 (#12797) üzenetére


JJános
addikt

Ezzel az a gond, hogy Jézust mint Krisztust meg tagadják.
Mert a feltámadását tagadják.

Jézus nem tanító, hanem Isten.

Te is csak vagdalkozol. Nem ismered az igazságot! Csak néhány vallást.

Nekem nincs vallásom, csak megvallásom.

Tévedni tévedhetek más világnézetekben, de az enyémet tudom, és te meg nem.
Baromságokat meg te beszélsz.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#12799) JJános válasza D1Rect (#12791) üzenetére


JJános
addikt

Úgy ahogy mondod. nem ismerem a világnézetet, de ismerem az igazságot.

Engem pedig innentől más nem érdekel. Csak az igaz. Az egy.
Béke.

2007-05-06 óta itt!

(#12800) kymco válasza D1Rect (#12796) üzenetére


kymco
veterán

nem, de az utolsó. :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.