Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12401) kymco válasza Kezdő vagyok (#12383) üzenetére


kymco
veterán

Válaszolok majd, de most nincs időm rá...

www.refujvaros.hu

(#12402) kymco válasza ErosenZold (#12400) üzenetére


kymco
veterán

Én olyan gyülekezetben élek, ahol 10 éve épült templom... Megnyugtatlak, nem használtuk a pénzedet...
Sőt továbbmegyek... számos olyan templomépítésről tudok, ahol nem használják a pénzedet, te is megnyugodhatsz...
A többi baromságoddal nem foglalkozom,,,

www.refujvaros.hu

(#12403) ErosenZold válasza kymco (#12402) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Miért is nem? Mert nem tudsz rájuk logikus értelmes választ adni. Ez a kereszténység... Ha nem tudnak valamire reagálni leszarják mintha nem is lenne.

Mellesleg akkor meséld el kérlek miből épültek fel a cuki kis templomjaitok ha nem állami pénzekből... Kétlem hogy az ADÓMENTES perselypénzből összejött laza 50-60 millió.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12404) D1Rect válasza ErosenZold (#12400) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontos számot nem tudok, de ha jól tudom tízmilliárdos nagyságrendről van szó, nem százmilliárdos.

Azért a templom ledózerolása kicsit erős.
Oké, hogy a kötelező egyházi tized nem volt túl korrekt párszáz éven keresztül, de ha már ott van, mint képzőművészeti értéket meg kéne őrizni.

Egyébként a világ számos részén van olyan, hogy a templomokba a turistáktól belépőt szednek, aki kíváncsi rá, az megnézheti és ebből futja az épület megőrzésére.

Az egyházak adóztatása egy sarkalatos kérdés politikai és erkölcsi szempontból is.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12405) ErosenZold válasza D1Rect (#12404) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Engem nem érdekel az erkölcs mivel nincs olyan hogy erkölcs az az erkölcs amit az adott politikai vezetés annak titulál.

Ha ez az ára a művészetnek, akkor nem kell művészet.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12406) D1Rect válasza ErosenZold (#12405) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem sem az erkölcs érdekel, hanem a saját tartásom.
Az utóbbi időben nem volt olyan, hogy a "külső nyomás" és a "belső tartás" olyan nagyon eltérő lett volna. ;)

Oké, hogy neked nem kellenek a templomok, engem se érdekel túlzottan.
De van rajtunk kívül még több mint 7 milliárd ember a bolygón, ha nekik örömet okoz legyen nekik, nekem nem fáj.

Egyébként meg egy csomón van óra, így nem kell kivenni a hidegben a kezem, hogy megnézzem mennyi az idő. :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12407) ErosenZold válasza D1Rect (#12406) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én értelek, de én nem vagyok hajlandó egy elnyomó rendszert nézni lépten nyomon mindenhol. Maximum akkor ha a hívek emelték maguknak teljes mértékben a saját pénzükből adóval együtt a csoportos őrületre helyet adó épületet.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12408) D1Rect válasza ErosenZold (#12407) üzenetére


D1Rect
félisten

A rendszer már nem olyan elnyomó mint párszáz éve.
Nyilván jelentős politikai befolyása van a nagyobb egyházaknak.

Az egyházak adóztatása kérdéses, hiszen a foglalatoskodásuk egyértelműen a társadalom javát szolgálja és a tagok már egyébként leadózott pénzből adakoznak.

A másik, hogy évszázadokon keresztül az egyház adómentes volt és a tagok tiltakozását váltaná ki ennek a visszavonása.
Itthon van épp tervezetben ugye a "remek" törvény ami a "történelmi egyházaknak" privilégimokat adnának a többivel szemben...
"Lényegtelen", hogy ez sérti az alapvető emberi jogokat meg az ilyen "egyenlőséges marhaságokat" amire a politikai berendezkedésünk épül...

Az őrület meg nézőpont kérdése. A hívőknek te vagy őrült, neked meg a hívők az őrültek.
Nem kell egymást bizergálni, mindenki menjen a dolgára 'szt jóvan. ;)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12409) kymco válasza ErosenZold (#12403) üzenetére


kymco
veterán

De tudok logikus választ adni, csak nem értenéd. Nem fárasztom magam a provokációddal...
Te úgy minősítesz valamit, hogy fingod nincs róla. Vállalom, ha van bőr a pucádon, hogy meghívlak a gyülekezetünkbe, sőt, utána meghívlak a családomhoz vacsorára, hogy ne csak sztereotip véleményed legyen, ami nélkülöz minden megtapasztalást, ne csak mások által megfogalmazott hülyeségeket ismételgess, hanem saját magad is megismerhesd azt, amit utálsz.

A templomunk adományokból épült fel, meg egy másik gyülekezet önzetlen támogatásából. Pályáztunk is pénzre, amin nyertünk egy számunkra jelentős, de a templom építés árához képest nem nagy összeget. Ez a pályázati pénz minden civil szervezet számára lehetőség volt anno, aki hasonló feladatokat vállalt fel, mint mi... és jelentem, hogy ezt azóta is hűségesen végezzük.

www.refujvaros.hu

(#12410) ErosenZold válasza kymco (#12409) üzenetére


ErosenZold
senior tag

A pályazati pénz is az emberek adója álltalában, ergo már megint más fizetett a ti hiteteknek.

Nem mennék el, mivel nem teszem be a lábamat semmilyen templomba. Mellesleg még mindig várom a válaszaidat, amiket persze nem érthetek meg mert pogány senkiházi vagyok.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12411) kymco válasza ErosenZold (#12410) üzenetére


kymco
veterán

Kb ezt a színvonalat vártam a válaszodban. Ne haragudj, de nem vitatkozom olyannal, aki nem tudja, hogy miről vitázik...

(A pályázati pénz feladatokra van, és ha te nem pályázol arra, hogy alkoholisták életét tedd rendbe, akkor nem is kapsz ebből a pénzből... aki ezt vállalja az kap. De nem folytatom, mert ezt te úgy sem érted )

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#12412) Peethy válasza ErosenZold (#12410) üzenetére


Peethy
őstag

Orvosi segítségre van szükséged. Nem szarkazmus, komolyan. Mindig csodálkozok, amikor valakiben ekkora gyűlölet van, és sajnállak érte, mert nekem nem ártasz, hanem ez a méreg téged fog szépen lassan elemészteni. Meg a családi életed, és így tovább... mert ha majd nem a keresztényeket fogod gyűlölni, akkor fogsz mást. De végül saját magadnál fogsz kilyukadni.

[ Szerkesztve ]

(#12413) ErosenZold válasza Peethy (#12412) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Persze persze és a pokol tüzén égek el Ozzy Osbourne-al együtt.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12414) Peethy válasza ErosenZold (#12413) üzenetére


Peethy
őstag

Nem a túlvilágról beszélek, hanem már erről a világról. Vannak nem keresztény, mégis normális, kiegyensúlyozott életet élő emberek. Te nem tartozol közéjük, és ez nem megbélyegzés, a saját érdeked hogy változtass ezen.

[ Szerkesztve ]

(#12415) ErosenZold válasza Peethy (#12414) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Értem én. Nem vagyok kiegyensúlyozott mert utálom a világ összes nem naturális vallását, főleg a kereszténységet.

Aha értem, csak az a kiegyensúlyozott aki elviseli azt a mocskot amit vallásnak neveznek.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12416) doc válasza ErosenZold (#12415) üzenetére


doc
nagyúr

ez mar kezd atmenni szemelyeskedesbe lassan
nezd, en is ateista vagyok (amiert D1Rect probalt is kiutalni innen :D), a keresztenyseg (es itt most elsosorban a tortenelminek nevezett keresztenysegre gondolok) kimondottan ellenszenves
ettol meg a masikat mint EMBERT jo lenne tisztelni, tiszteletben tartani a nezeteit. nem kell vele egyeterteni, sot, alkalomadtan kimondottan jo lehet (mindket felnek) egy jofajta vita, de ne a szardobalas menjen mert az mindenkinek csak rossz :U

(#12417) ErosenZold válasza doc (#12416) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én felvetettem több dolgot, kb 1 re kaptam választ az is kitérő válasz volt. Mint mindenhol utána jön, hogy na majd figyeljem meg hogy jézus szólni fog hozzám (aki mellesleg egy élő halott de nemgond) meg tárjam neki ki a lelkem meg minden.

Ha felhozom a többi vallást aminek sokszor több valódi követője van mint ennek akkor azt kb simán átugorják mintha nem lenne. A dinoszauruszokra szintén nem kaptam választ merthát a biblia szerint ők sose voltak.

Ha meg meg merem mondani, hogy az összes egyházat el kéne tüntetni a földről maradéktalanul amit nem a saját hívei tartanak el, hanem kollektívan mindenki, kényszerből akkor meg én vagyok a hülye, mert hát a kereszténység az überzsír csak én nem érthetem ezt a magasabb dolgot.

És képzeljétek el sajnos meg vagyok keresztelve és sajnos régen le is első áldoztam. Éppen az ilyenek miatt tiltanám be azt, hogy valakit a születésekor megkeresztelnek vagy később hittanra járatnak. Majd ha a kölyök lesz 16-18 éves na majd akkor Ő döntse el hogy akar-e hinni vagy sem. Addig ismertessék meg vele a világ 10 legnagyobb vallását EGYENLŐ mértékben, az előnyeivel és a HÁTRÁNYAIVAL együtt. A botrányaikkal és a jó tetteikkel együtt.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12418) D1Rect válasza doc (#12416) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne állíts rólam valótlant!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12419) kymco válasza ErosenZold (#12417) üzenetére


kymco
veterán

Téged minősít, hogy nem vagy kíváncsi a tényekre... Személyesen akár ezer kérdésre is választ kaphattál volna... pld hogy honnan van pénzünk arra, hogy a város 50 legszegényebb családját vendégül lássuk ma délután... de te megmaradsz a középkori meséknél, a hitleri/sztálini szólamoknál, meg a nagyot mondó beszédnél. Én befejeztem veled. Áll a meghívás, ha jössz szeretettel várunk, ha nem, akkor érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy a személyes találkozástól való félelem, no meg a fórumon való fröcsögés nem személyiségzavart takar-e, mert itt a fórumon könnyű fröcsögni, névtelenül... még egyszer: gyere el! (, ha nem, az téged minősít...)

www.refujvaros.hu

(#12420) CYBERIA válasza ErosenZold (#12400) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Az összes templomot amit nem a hívők pénzéből építettek / tartanak fenn le kéne dózerolni úgy ahogy van.”
Volt már hasonló rendszer, nem lett túlzott sikere.

„pogány senkiházi vagyok”
Én például csípem a pogányokat, de te nem az vagy (a szó általános értelmében).

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12421) ErosenZold válasza kymco (#12419) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Mit nem értesz meg azon, hogy én semmilyen ismétlem semmilyen vallási közösségbe nem fogok elmenni és semmilyen nyíltan vallásos családhoz nem fogok belépni?

Kíváncsi vagyok ha téged Direct hívna valami szcientológiai akármire (gőzöm sincs mi van náluk) akkor te elmennél-e.. Azt írod hogy igen de fixen nem mennél el mert ház a Szci-k gonoszok

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12422) doc válasza ErosenZold (#12417) üzenetére


doc
nagyúr

nezd, alapvetoen egyet is ertek veled, akar a meg nem valaszolt kerdesekrol, akar az onfenntarto egyhazakrol van szo (szerintem mindket temaban irtam is mar ide :D)
csak a stiluson kene picit finomitani, hogy ne gyulolkodes, szardobalas legyen belole, hanem beszelgetes/velemenycsere

(#12423) kymco válasza ErosenZold (#12421) üzenetére


kymco
veterán

Gyáva vagy, nagyot mondó szájjal...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#12424) doc válasza D1Rect (#12418) üzenetére


doc
nagyúr

termeszetesen nem teszem, nem is szoktam, de most hogy jon ez ide? :F

(#12425) ErosenZold válasza kymco (#12423) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Pontosan és még ateista mocsok is! :DDD

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12426) kymco válasza ErosenZold (#12425) üzenetére


kymco
veterán

Magadról azt mondasz, amit akarsz...

www.refujvaros.hu

(#12427) CYBERIA válasza ErosenZold (#12417) üzenetére


CYBERIA
őstag

„A dinoszauruszokra szintén nem kaptam választ merthát a biblia szerint ők sose voltak.”

Mit kéne írnia a Bibliának róluk?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12428) D1Rect válasza doc (#12424) üzenetére


D1Rect
félisten

"nezd, en is ateista vagyok (amiert D1Rect probalt is kiutalni innen )"
Nem a világnézeteddel van a probléma, hanem azzal amit csinálsz.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12429) doc válasza D1Rect (#12428) üzenetére


doc
nagyúr

idezek toled:

"az ateisták nem tudom mit csinálnak erre"
"Ateistaként csak a vallások ellen beszélsz, ez színtiszta flame ebben a topikban."

(#12430) Psych0


Psych0
őstag

kár, hogy a fórum nemtudja a "popcornevés közben a kabarén röhögő" smileyt

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#12431) doc válasza Psych0 (#12430) üzenetére


doc
nagyúr

van olyan forum amiben gyarilag van, onnan siman belinkelheted ide kepkent ;)

(#12432) D1Rect válasza doc (#12429) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem látom a problémádat.
Kiragadtad a szövegkörnyezetből 1,5 mondatomat. Éééés?

Mindegy, ne állíts rólam olyat, hogy a világnézeteddel van a problémám.
Azzal van problémám amit csinálsz.

A továbbiakban kérlek ne állíts rólam valótlanságokat. Ennyi a lényeg: [link]

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12433) morhange


morhange
tag

Az szcientológia egyház érdekes formáció, vagy hogy is mondjam. Általában az egyházak úgy jöttek létre, hogy már volt egy vallás, ami tanításokon alapult. Kereszténységnek is többféle irányzata és egyháza van. Aztán ott vannak a buddhisták is, nekik is van egyházféleségük.

Az szcientológia egyháznak van vallása, vagy maga az egyház a vallás? Vannak-e tanításai? És egyáltalán mi a céljuk az egyházműködtetésével?

A történelem segít néhány dolog megválaszolásában, hogy milyen szerepet töltenek be az egyházak.Vegyük alapul a legnagyobbat, katolikus egyház. Gondoljunk csak a rengetek gyilkosságra, akár hittérítés ellenállása, akár más bűnelkövetés miatt tették, vagy más okból, de gyilkoltak. Gondoljunk arra, mikor a pápa kitalálta, hogy pénzért adnak valami papírt és akkor a hívő bocsánatot nyer (valami ilyesmi volt a sztori, kb. középkorban volt). Gondoljunk a hatalmas, pénzt nem kímélő, fényűző épületeire amiket emeltetett, vagy a biblia átírására meghozott ítéleteire. Egy olyan vallásnak mint a kereszténység, aminek talán egyik legfőbb tanításai közé tartozik a mértékletesség, a megbocsátás, az elfogadás, ilyen egyházzal kell, hogy rendelkezzen, aminek történelmi bűnlajstroma a modern kori gyarmatosítóállamokkal versenyez? Persze lehet mondani, hogy az egyház így meg úgy segélyez, de azokon a segélyeken nincs rajta az egyház neve?

A katolikus egyház reklámoz? Igen. Az szcientológia egyház reklámoz? Igen. A katolikus egyház ígér(t) pénzért szellemi hasznot? Igen. Az szcientológia egyház is? Igen. katolikus egyházban és szcientológia egyházban van/volt pénzügyi bűncselekmény? Igen. Néhány dologban nem nagyon különböznek.

Tehát az egyházakat vizsgálva szerintem nem érdemes összehasonlítani a vallásokat, mert lehet, hogy több azonosságot találunk benne mint különbséget. Az egyházakat emberek alkotják, emberek működtetik, így egyértelmű, hogy előbb utóbb bűnt követnek el. Marad tehát maga a vallás összehasonlítása. A kereszténység ősi tanításokon alapul és régebbi vallásokból is tartalmaz elemeket bőségesen. Voltak tanítóknak, szenteknek nevezett személyek stb., akiket felsőbbrendűnek tartva hitték szavaikat és máig hiszik szavaikat a hívők. Az, hogy valóban felsőbbrendűek voltak ezek a személyek, valóban volt-e bennük valami Isteni azt már csak a (ha volt/van/lesz ilyen) időutazók bizonyíthatják be.

Amiket találtam interneten a szcientológiáról, abból az jön le, hogy egy személyiségátalakítási módszer. A kereszténység pedig bibliai írásokon alapuló életformát/hitet hirdető vallás. Elnézést, ha nem túl pontos a megfogalmazás.

Ha én keresztény lennék és meghívnám a szegényeket vacsorázni, akkor azt elsősorban vallási meggyőződésből tenném. Tagadhatatlan, hogy csoportokba/egyházakba tömörülve, hatékonyabban lehet megszervezni az ilyet és összetartani a közösségeket, de az, hogy az egyházak viselkedése alapján ítéljünk meg egy vallást az nem célravezető.

[ Szerkesztve ]

(#12434) ErosenZold válasza D1Rect (#12432) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Amúgy nálatok milyen ilyen összejövetel van vagy valami? Olyanra gondolok mint a keresztény mókába a vasárnapi templom stb..

Kb semmit nem tudok a Szci-ről ami ilyen, de mégis ez a legszimpatikusabb az eddigi összes istent tisztelő vallás közt, mert itt valóban a hívek csinálnak mindent. Na meg mert John Travolta is tagja :D:D

morhange: De más alapján nem lehet megítélni mivel a vallás az egyház.. Mármint ahol istent tisztelnek nem a természetet. De ezt a verziót a kersztények nagyon szeretik csak éppen az ősi ellenségüknél a muzulmánoknál szokásuk elfelejteni ezt, mivel annál békésebb vallás nincs, legalábbis elméletben könyv szerint.

Ha most meg valaki olyannal jön, hogy a Koránban benne van, hogy ölj meg mittom én esküszöm megkeresem és megverem, mivel nincs benne ilyen csak elég nagy divat lett ezt mondani és fórumokról linkelgetni. De furcsa mód sosincs számozás hozzárendelve az idézetekhez sem az hogy kinek a fordítása :)

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12435) D1Rect válasza morhange (#12433) üzenetére


D1Rect
félisten

"A katolikus egyház reklámoz? Igen. Az szcientológia egyház reklámoz? Igen. A katolikus egyház ígér(t) pénzért szellemi hasznot? Igen. Az szcientológia egyház is? Igen. katolikus egyházban és szcientológia egyházban van/volt pénzügyi bűncselekmény? Igen."

A Szcientológia nem ígér pénzért szellemi hasznot. Soha-sehol.

A Szcientológia egyházban nincsen felderített pénzügyi bűncselekmény(vagy én nem tudok róla).
Erre talán a legjobb bizonyíték, hogy az USA adóhivatala 25 éven keresztül vizsgálta a könyvelést és mindent rendben találtak, majd megadták az adómentességet az USA-ban.

(#12434) ErosenZold: Szcientológiában van vasárnapi szertartás.
Istennel nem foglalkozik közvetlenül:[link]

Travoltát saját bevallása szerint a "Szcientológia tette nagymenővé".
Vannak olyan hírességek, akik az után lettek szcientológusok, hogy ismertek lettek.

Travolta korábban lett szcientológus és aztán lett ismert, ezt szeretik elfelejteni, amikor azzal vádolják az egyházat, hogy "hírességeket kaparintanak meg"...

Szerintem egyszerű politikai oka van annak, hogy az arabokból "terroristát csináltak".
Véleményem szerint kedves népség.
/persze, ha odamész és ledózerolod a házaikat, lelövöldözöd a családtagjaikat, akkor ők se puszit adnak/

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#12436) degu válasza kymco (#12399) üzenetére


degu
senior tag

Ezt mar letargyaltuk!
Nem azt irtam,hogy az en penzemen epitik,hanem,hogy irritalo a nyomorban!
Ne kezdjunk errol ujbol vitat,mert tudomasul veszem,hogy a hivok arra koltik a penzuket,amire akarjak,de akkor is irritalo,mint a 8 millas terepjaro...
/Egyebkent Jezus tanitasai szerint nem erre kellen kolteni a hivoknek,hanem a szukseget szenvedoknek megsegitesere! Hat ennyire oszintek,es kovetkezetesek ezek a tanitasok./
Hiaba mondjatok,hogy pl. az inkvizicio egy hatalmi eszkoz volt az uralkodo osztaly szamara,akkkor is Jezus tanitasaira,es a bibliara hivatkozva tortentek a nepirtasok!
A felelosseg kollektiven terheli a felekezeteket!
Miert nem akadalyoztak meg valami modon?Az egyhaznak hatalmas ereje volt akkor,es a papai kiatkozas egy felelmetes fenyegetes volt egy uralkodonak is! A tortenelem meneten tudtak ezekkel az eszkozokkel forditani.
S hogy miert nem tettek azt,amit a biblia,es Jezus hirdetett?
Azert,mert beszennyeztek a hitet a hatalommal,es a penzzel,es a keresztenyseg elveihez csalard modon alltak hozza/.Es nem gyozott meg eddig semmi arrol,hogy ma nem igy van! /
A papa akkoriban nem a hit orzoje,hanem komoly vilagi hatalommal,es vagyonnal
rendelkezo *uralkodo* volt.Abban kulonboztek csak a kiralyoktol,hogy Ok..*felkentek* voltak!
Mar szinte elore tudom az ellenerveket,de gondolkodj el rajta,hogy a gengsztervaltas elott MO-on 30.000.- parttag volt! Ezek hova lettek? Es hany *igazi* becsuletes kommunista volt ezek kozott,aki valoban hitt egy szep,uj vilag felepiteseben!
Ti-keresztenyek- a menyorszaggal ugyanezt igeritek a hivoknek...
Azt hova lett a szocializmus,meg a *szep,uj vilag?
Ugyan ott van -baratom-ahol a menyorszag...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12437) CYBERIA válasza degu (#12436) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Egyebkent Jezus tanitasai szerint nem erre kellen kolteni a hivoknek,hanem a szukseget szenvedoknek megsegitesere! Hat ennyire oszintek,es kovetkezetesek ezek a tanitasok.”

Biztos hogy a tanítások? Nem mással van a baj?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12438) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Egyszer még el fognak tűnni a vallások a földről, vagy így vagy úgy de utánuk egy jobb világ lesz.

"Isten már nem magyarázat semmire, hanem inkább olyasvalamivé vált aminek önmagában van szüksége elképesztő mennyiségű magyarázatra."

Douglas Adams

“A vallás ténylegesen meggyőzte az embereket arról, hogy lakozik az égben egy láthatatlan ember, aki figyeli minden egyes tettedet minden nap minden egyes percében. Ennek a láthatatlan embernek van egy tíz pontból álló listája arról, amit elvár tőled, hogy ne tegyél. És ha mégis elkövetsz akár csak egyet is ebből a tízből, akkor van egy különleges helye, tele füsttel, tűzzel és égető, kínzó testi-lelki gyötrelmekkel, ahova leküld, hogy szenvedj, égj, fuldokolj, sikoltozz és sírj örökkön örökké, az idők végezetéig! De szeret téged! Szeret téged. Szeret téged, és pénzre van szüksége. Mindig pénzre van szüksége.”

George Carlin

"Ha azt állítanám, hogy a Föld és a Mars között egy porcelán teáskanna kering a Nap körül egy elliptikus pályán, akkor senki sem tudná megcáfolni az elméletemet, feltéve ha olyan óvatos lennék, hogy azt is hozzáfűzöm, a teáskanna túl kicsi ahhoz, hogy akár legjobb távcsöveinkkel is észlelhessük. Ha azzal folytatnám, (mivel a hipotézisemet lehetetlen megcáfolni), emberi ésszel elfogadhatatlan feltételezés volna kételkedni benne, okkal gondolhatnák rólam, hogy ostobaságot beszélek. Ennek ellenére, ha ősi könyvek támasztanák alá a teáskanna létezését és minden vasárnap szent igazságként tüntetnék fel, belenevelnék a gyermekek elméjébe az iskolában, és mi vonakodnánk ezt elhinni, akkor azt különcségnek minősítenék, és egy felvilágosult világban pszichiáter figyelmébe ajánlanának minket. A középkorban az Inkvizíció elé vinnék az ügyet."

Bertrand Russell

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12439) Peethy válasza ErosenZold (#12438) üzenetére


Peethy
őstag

Te boldog vagy így? De úgy őszintén.

(#12440) degu válasza CYBERIA (#12437) üzenetére


degu
senior tag

Hat persze! :R
Az emberekkel van mindig a baj,nem az eszmekkel! :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12441) ErosenZold válasza Peethy (#12439) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Te boldog vagy így? De úgy őszintén.

(#12440) degu: Valamilyen szinten igaz, mert pl a kommunizmusnál jobb rendszer nem létezik, csak éppen az a gond, hogy csak papíron valósítható meg mert ugye mindig lesz aki egyenlőbb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12442) Peethy válasza ErosenZold (#12441) üzenetére


Peethy
őstag

Az :) Nagyonis.

Szerk: jaaaha, értem. A kereszténység hihetetlenül gonosz, de "a kommunizmusnál jobb rendszer nem létezik". Nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#12443) ErosenZold válasza Peethy (#12442) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a vallásnak pontosan az a célja mint a politikának? Az emberek manipulálása és befolyásolása.

És tudod miért nem jó a "demokrácia"? Mert túl nagy szabadsága van az egyénnek, amit nem szabad megadni (tudom hogy ez így nyers de ez így van). Ezt természetesen magamra is értem. Az embert valamilyen módon egy bizonyos szintig korlátozni kell, de pl a 10 parancsolatotok is pontosan ezt a célt szolgálja.. vagyis szolgálta a sötét középkorban.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12444) kymco válasza ErosenZold (#12438) üzenetére


kymco
veterán

Nincs saját gondolat? :)

www.refujvaros.hu

(#12445) kymco válasza ErosenZold (#12441) üzenetére


kymco
veterán

Na itt van a kis Lenin inkarnáció :DDD

www.refujvaros.hu

(#12446) Psych0 válasza ErosenZold (#12438) üzenetére


Psych0
őstag

Azért nem teljesen feleslegesek a vallások.
Mivel az emberek eredendően kegyetlenek és önzőek, emellett 80% buta is, ezért kell valami, ami korlátok közé szorítja az egyén ösztöneit és erre a tízparancsolat nagyon is jó, mert egyszerű. Ha megszeged ráb_szol, mert nagyon fog fájni nagyon sokáig, ergó nem éri meg. Plusz, ha hülyeség is de valami reményt ad arra, hogy nincs minden veszve a halál után, nem tanultál feleslegesen, nem éltél feleslegesen. Azok az emberek, akik nem hisznek a túlvilágban sokkal könnyebben esnek depresszióba az élet értelmén gondolkodva, mint, akik beveszik a regionális bullshitet. Mindenekfelett pedig egy szervezett vallás a legjobb módja a nép irányítására, kordában tartására.

Gondolom, nyersnek, sőt, bicskanyitogatónak hangzik ez sok hívőnek, de ha rendesen átolvassátok a hozzászólást, akkor láthatjátok, hogy nem ítélem el a "hitet", viszont a "vallást" azt lenézem. Amúgy lehet, hogy én is hiszek valamiben, de még nem tudom, viszont az biztos, hogy az összes mai szervezett vallást nevetségesnek tartom minden szektájával együtt.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#12447) kymco válasza ErosenZold (#12443) üzenetére


kymco
veterán

A kereszténység nagyon sokszínű, nem létezik az az összeesküvés elmélet, amibe te bele próbálod préselni. Sok kapcsolat nincs az afrikai keresztények, az ázsiai keresztények között, csak a Szentlélek. Nincs elnyomás, nincs manipuláció.

A mi gyülekezetünk önálló. Az történik, amit a presbitérium meghatároz, nem egyeztetünk a pápával, de még a felsőbb vezetésünkkel sem kell. Ha lelkészünket ismernéd, tisztelnéd, mert egy egyenes és tisztességes ember. Sok mindent feláldozott azért, hogy köztünk szolgálhasson. Nem gazdagszik meg a szolgálatából, nem ez a célja... és nagyon sok ilyen lelkészt ismerek... Nem gyűlnek össze titokban, hogy most mivel etessük az embereket, hogyan manipuláljunk ki belőlük több pénzt. Szolgálják a közösséget. Vigasztalnak, segítenek embereknek, családoknak talpra állni, életeket mentenek meg.

Te mit tettél eddig a társadalmunkért? Konkrétan tettél már valamit a fröcsögéseden kívül? Hoztál már áldozatot olyan emberekért, akik nem a barátaid, családtagjaid?

Fel kellene ébredned a szocialista-sztálinista álomvilágból, amibe valahogy bennragadtál. Jössz itt mások gondolataival, miközben te csak sztálinista címkéket vagy képes kipréselni magadból. Te nem ateista vagy, van egy pár ateista barátom, te egy sztálinista mementó... a történelem egy zárványa...
De így szép a világ, nagy az Isten állatkertje....

www.refujvaros.hu

(#12448) ErosenZold válasza kymco (#12447) üzenetére


ErosenZold
senior tag

A tökéletes agymosás ellen mond miképp védekezzek?

Mert amint látom itt már végbement. Mégis hogyan értesse meg veled bárki is, hogy egy elnyomó, kihasználó rendszernek vagy a tagja ha már a tagja vagy? :W

És miből is látszik ez az egész? Abból, hogy te azt hiszed amit a szélső jobbosok.. Csak az ő képzeletükben a zsidók ülnek össze valami sötét eldugott helyen, hogy kifosszanak mindenkit itt meg próbálok elbagatelizálni a saját őrületed csak éppen papokkal.

Mellesleg pontosan annyit tettem a társadalomért mint a papotok, vagyis többet mert nem egy mesét állítok be valóságnak és nem használom ki ezzel az emberek hiszékenységét

És ha sztálinista lennék akkor mégis MIVAN? Pontosan semmi közöd nem lenne hozzá, ha az ő nézeteit osztanám... De én Marx nézeteit osztom a vallással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12449) kymco válasza ErosenZold (#12448) üzenetére


kymco
veterán

Ezt te onnan tudod? Engem senki se nyom el, nem nyomunk el senkit, sőt nem is kötözünk senkit magunkhoz. Nincsen fekete lista, nincsen büntetés..
Aki akar nem fizet egyházfenntartói járulékot. Ellenben vigasztaljuk a gyászolókat, gondozzuk a magatehetetlen embereket, akikkel nem érnek rá foglalkozni a gyermekeik, igyekszünk segíteni a szegényeknek, akikre mindenki tojik, szabadításhoz segítjük az alkoholistákat, adományokat gyűjtünk a természeti katasztrófákban szenvedőknek...Hol itt az elnyomás?
Azt mondod valamire, hogy szar úgy, hogy még nem is láttad? Azért mert Marx, Engels, Lenin(s) ezt mondja?
Az agymosott nem én vagyok....

www.refujvaros.hu

(#12450) ErosenZold válasza kymco (#12449) üzenetére


ErosenZold
senior tag

További kommentjeidre nem vagyok hajlandó reagálni.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.