Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#13851) kymco válasza Ujjlenyomat (#13847) üzenetére


kymco
veterán

Az embernek nem Isten adta joga embert ölni, ezzel az általad nekem tulajdonított állítással én sem értek egyet. De vannak emberek, akiknek Isten adott erre hatalmat, pld igazságszolgáltatás, így nem minden ember, de bizonyos emberek megtehetik. És nem is bármilyen helyzetben. Ez nem alanyi jog, ami születésünktől halálunkig biztosítva van. Vannak bizonyos esetek, bizonyos felhatalmazások, amikor ezzel élni lehet és kell. Isten számon fogja kérni, hogyha ezzel visszaélünk, de szvsz azt is, ha nem élünk, mikor pedig kellene.
Példa én általánosságban nem ölhetek, de ha mozgósítás miatt a hazám védelmében katonának soroznak be, vagy a családomat kell megvédenem a rablóktól ...
Én nem akarok ölni egyáltalán. Nekem az is gondot jelent, hogy a haldokló guppi halamat jobb létre szenderítsem... még megütni se nagyon tudnék másokat (kivéve a gyermekeim elfenekelését, ha indokolt). Csak zavar, hogy Isten szájába adunk olyan dolgokat, amiket nem mond.

Várom a szelídség és a bosszú definícióját. :)

www.refujvaros.hu

(#13852) Ujjlenyomat válasza kymco (#13842) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Nem tudom definiálni, hogy mit jelent számomra a bosszú, mert lehet, hogy jövőhéten már változtatnék rajta, vagy kiegészíteném.

Ha pl. a szomszédom meglopna de nincs rá bizonyítékom,
rá hagyom, majd Isten bosszút áll rajta
Vagy ha háború lenne, és lelőnék valamelyik rokonomat,
akkor nem azon agyalok, hogy hogyan ölhetném meg a rokonom gyilkosát,
mert Istené a bosszú, majd Ő megfizet neki.

Úgy gondolom a bosszú egyfajta reagálás egy sérelemre.

Szelídség:arra törekedni, hogy senkit se bántsak meg, a légynek sem ártok.
Akik tudnak örülni a békének. Nem szeretik a lövöldözést.
Persze lehet, hogy ezen is formálnék a közeljövőben.
Tudod, szó elszáll, írás megmarad.

Vissza kérdezek:
Te milyen esetekben ölnél embert, ha lenne rá hatósági engedélyed?
Te elítéled a háborúkat vagy teljesen normálisnak tartod, hogy
egymás ellen felbőszített emberek mészárolják le egymást és a civileket?
Továbbra is dolgozok a Dáviddal kapcsolatos kérdésedben.

Mi (mármint Jehova Tanúi) nem folyunk bele politikai ügyekbe.
Nem szavazunk, mert amikor megkeresztelkedünk, mi Jézus Krisztus Égi Királysága mellett "voksolunk". (Ha szabad így fogalmazni)
Nem harcolunk háborúban és nem félünk attól ha megölnek.
Persze van egy egészséges félelmünk a halállal szemben. Biztos nekünk is meg ugrik az adrenalin szintünk egy halálos ítéletkor.
De mi bízunk Jehovában és abban hogy ő felfog minket támasztani.
János Evangéliuma 5. fejezet 28. és 29. verse:
"Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, a melyben mindazok, a kik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, És kijőnek; a kik a jót cselekedték, az élet feltámadására; a kik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására."

Apostolok Cselekedetei 5: 29:
" Felelvén pedig Péter és az apostolok, mondának: Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek. "

Pl a hadviselést elvárja az állam, de mi inkább Istennek engedelmeskedünk, semmint embereknek.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13853) D1Rect válasza kymco (#13851) üzenetére


D1Rect
félisten

"(kivéve a gyermekeim elfenekelését, ha indokolt)"
Te tényleg megvered a gyereket, ha "indokolt"? :F

(#13854) Ujjlenyomat válasza Ujjlenyomat (#13852) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Nem vettem észre, az újabb üzenetedet, amíg írtam.
:)

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13855) Ujjlenyomat válasza D1Rect (#13853) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Szerintem az "atyai fülesre"- gondolt.
Ezzel teljes mértékben egyet értek.
Nagyon is szükséges, hogy ne legyen elkényesztetett a gyerek.
Na meg ha már 20 éves lesz ne mi (szülők) féljünk tőle.
Kell az egészséges tisztelethez.
Példabeszédek 22. fejezet 15. verse:
"A gyermek elméjéhez köttetett a bolondság; de a fenyítés vesszeje messze elűzi ő tőle azt."
Példabeszédek 23. fejezet 13.verse:
"Ne vond el a gyermektől a fenyítéket; ha megvered őt vesszővel, meg nem hal. "

Ez alatt nem egy agresszív félholtra való verést kell érteni.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13856) Brown ügynök válasza Ujjlenyomat (#13855) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Mt 7,12.

Más:

Nem ártani, stb.

Megtartása: általános érvényű, fő kötelesség, tekintet nélkül nemre és fajra, helyre, korra és alkalomra.

Patandzsali jóga szútrái (2,7-8)

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#13857) Ujjlenyomat válasza kymco (#13851) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

" Vannak bizonyos esetek, bizonyos felhatalmazások, amikor ezzel élni lehet és kell. Isten számon fogja kérni, hogyha ezzel visszaélünk, de szvsz azt is, ha nem élünk, mikor pedig kellene."

Igen, lehet.
De mi ebben nem veszünk részt ezt a helyzetet Istenre hagyjuk, mint egyfajta bosszút.
És ha meg is hal valamelyikőnk, bízunk abban, hogy Isten feltámaszt minket.
Ezzel is kimutatjuk, hogy mi nem vagyunk e világ része.

János Evangéliuma 15: 19
"Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ."
Elkülönülünk a világtól azzal, hogy nem fogunk fegyvert (meg még mással is),
és emiatt 'gyűlölnek minket'. De azt is írhatnám hogy 'képmutatónak' tartanak minket.
Ha érted mire célzok. A Dáviddal kapcsolatos kérdéseden továbbra is dolgozok.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13858) Ujjlenyomat válasza Brown ügynök (#13856) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Köszönöm, hogy írtál. :)
(Az igazat megvallva nem tudom, hogy ezzel a hozzászólással, azt akarod mondani amit én, vagy nem. Megtéveszt a "Más" szó.)

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13859) Brown ügynök válasza Ujjlenyomat (#13858) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Te azt írtad, nem árt néha egy "atyai" füles én meg az idézett szöveggel azt akartam mondani, hogy semmilyen körülmények között sem megengedett valamint az ember bánjon úgy másokkal amilyen bánásmódot ő is szeretne.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#13860) D1Rect válasza Ujjlenyomat (#13855) üzenetére


D1Rect
félisten

Mondanál pár példát arra, hogy mikor "szükséges" az atyai füles?

(#13861) Ujjlenyomat válasza D1Rect (#13860) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Mikor felesel a gyerek.
Vagy amikor ostobaságot követ el.
Azzal, hogy "mindenki" engedékeny, elkényezteti a gyerekét láthatjuk az eredményét
Régen a tanuló kapott egy fülest, ha rossz volt és a szülők helyeselték.
Ma meg a tanulók verik a tanárt.
Ha meg a tanár ad egy fülest a szülők beperlik és a tanárt elbocsájtják.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13862) Ujjlenyomat válasza Brown ügynök (#13859) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Értem mire célzol.
Ki hangsúlyoztam, hogy nem egy agresszív agyonverést kell alatta érteni.
Persze különböző gyerek, különböző nevelés.
Te sose kaptál fülest?

Szerintem egy fülesben amitől nem fejel le a gyerek semmit ami előtte van, semmi gond.
Valahol érezni kell egy egyensúlyt.
Láttam már olyat, hogy a gyerek feje felé csak suhantott az apuka, nem is ért hozzá, de a gyerek sírt. És megértette a leckét.

Örülök, hogy használod a Bibliát. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13863) Basilisk


Basilisk
csendes tag

Ennél többet szerintem nem is lehet hozzáfűzni egyik egy istent tisztelő valláshoz sem.

[ Szerkesztve ]

(#13864) D1Rect válasza Ujjlenyomat (#13861) üzenetére


D1Rect
félisten

Magyarul amikor szerinted nem megfelelően viselkedik akkor a testi erőfölényeddel "érvényt szerzel" az igazadnak. :U

A szülők nem "engedékenyek" egyszerűen nincsenek ott sok esetben, és a gyerekek a többi gyerektől meg a TV-ből tanulnak a lurkók.

A tanárnak nincs joga megverni a gyereket.
(az egy másik kérdés, hogy valami elképesztő mennyire elfajult itthon pár "kérdés" aminek egy részét a tanárok isszák meg)

[ Szerkesztve ]

(#13865) Ujjlenyomat válasza Ujjlenyomat (#13862) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Játszunk el a gondolattal.

Van egy forgalmas fő út az iskola és az otthonotok között. A fő útnál van egy fölüljáró, hogy a gyalogosok ott közlekedjenek, mert nagyon forgalmas a főút. Te jó szülőhöz illően elmagyarázod nem egyszer és nem kétszer a gyermekednek, hogy miért nem szabad átmenni a főúton, és hogy mindig a fölül járót használja.
Ám egyszer hazamenve azt látod, hogy a gyermeked nem hallgatott rád és a főúton ment át, igaz nem lett baleset a vége. Egyértelmű, hogy a figyelmeztetéseidet figyelmen kívül hagyta, nem foglalkozott veled. Mit teszel? elmondod neki még egyszer?
Meg lehet neki mutatni különböző balesetről készült videókat, meg elcsattanhat egy kisebb atyai füles. Igaz ezután sem 100%, hogy hallgat rád. és az is lehet, hogy füles nélkül is megértette a leckét. Ez nagyon gyerek függő.
Minden esetre sokszor hallani, hogy a szülők elkeseredve mondják ki, hogy kellett volna neki (mármint a gyerkőcnek) a füles amikor csak rászólva kezelték a otthon problémákat.
Általában ezt akkor fogalmazzák meg, amikor a gyermeket temetik, mert gyorshajtás miatt életét vesztette.

Ekkor már késő.

Persze van kivétel, de nem arra kell építeni.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13866) Ujjlenyomat válasza D1Rect (#13864) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Te sose kaptál "atyai fülest"?

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13867) Ujjlenyomat válasza D1Rect (#13864) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Sose írtam, hogy automatikusan fejbe kell vágni a gyereket ha értetlen.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13868) D1Rect válasza Ujjlenyomat (#13866) üzenetére


D1Rect
félisten

De, pl. amikor ~3 éves lehettem és mesét akartam nézni a TV-ben híradó helyett.
Meg "leüvöltést" mert hangosan játszottam és "apukám" nem hallotta a meccset...

Véleményem szerint amikor a szülő megveri a gyerekét, akkor elbukott mint szülő.

(#13865) Ujjlenyomat: Játszunk el a gondolattal, hogy nincs 3 éves a kislányom de nyújtja a kezét amikor a járda széléhez érünk, mert tudja, hogy "autók jöhetnek".

(#13869) kymco: Nem emlékszem konkrétan rá. Mondjuk ezt a kört már lefutottam párszor fórumon, lehet azért. :B

[ Szerkesztve ]

(#13869) kymco válasza D1Rect (#13853) üzenetére


kymco
veterán

Volt rá példa, de erről már pont mi ketten már beszélgettünk. :)

www.refujvaros.hu

(#13870) Ujjlenyomat válasza D1Rect (#13864) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

"A szülők nem "engedékenyek" egyszerűen nincsenek ott sok esetben, és a gyerekek a többi gyerektől meg a TV-ből tanulnak a lurkók."

A legtöbb szülőnek csak annyi a fegyelmezése,
hogy rászól a gyerekre, hogy nem szabad.
Részéről le van tudva.
Beleihat mindenki poharába amikor vendégségben vannak,
amikor meg otthon beleiszik valamilyen mosogató szerbe,
na csak akkor indul be a lelkiismeret furdalás.

Különbség van aközött, hogy felneveled a gyermekedet, vagy csak úgy felnő melletted.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13871) kymco válasza D1Rect (#13868) üzenetére


kymco
veterán

Van olyan eset, mikor igazad van. De ez alapján nem lehet általánosítani.

www.refujvaros.hu

(#13872) kymco válasza Basilisk (#13863) üzenetére


kymco
veterán

Lehet, max nem vagy képes rá.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13873) Ujjlenyomat válasza D1Rect (#13868) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

De, pl. amikor ~3 éves lehettem és mesét akartam nézni a TV-ben híradó helyett.
Meg "leüvöltést" mert hangosan játszottam és "apukám" nem hallotta a meccset...

Egészséges szülői nevelésről beszélek.
A játszunk el a gondolattal kezdődő történetemben életveszélyes körülményekről írtam.
Azt is írtam, hogy van kivétel.

A történet nem arról szól, hogy automatikusan meg kell verni a gyereket.
Ráadásul én a brutalitást is elítélem.
Sajnálom, hogy nem értetted meg a mondani valóját.
Kb 8 éves gyerek és nem voltál ott mellette.
Nem hallgatott rád.
Ha meglátom a gyerekemet, hogy piszkálja a konektort valamivel ami vezeti az áramot.
És már elérte azt a kort amikor nem kell az az izé a konektorba, hogy ne nyúlhasson bele,...
Na akkor én is először rá fogok szólni.
De ha még egyszer meglátom akkor kap egy "erősebb fejen simogatást" vagy a kezére csapok. Persze valójában csak finoman. Nem akarok vele sebészetre menni, ha érted mire gondolok.

Inkább egy füles, mint egy temetés.
Szerinted?

(Ma már csak telóról megyek fel és akkor nem fogok tudni írni)(mert tól kicsi a billentyűzetem)

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13874) PELLE


PELLE
tag

13. Ne vond el a gyermektől a fenyítéket; ha megvered őt vesszővel, meg nem hal.
14. Te vesszővel vered meg őt: és az ő lelkét a pokolból ragadod ki.

Példabeszédek 23.

(#13875) D1Rect válasza Ujjlenyomat (#13870) üzenetére


D1Rect
félisten

1. A rászól+elfenekeli semmivel sem előremutatóbb, mint a rászól, csak erőszakosabb.
2. A gyerek "csak még kicsi" de nem hülye.
3. "Különbség van aközött, hogy felneveled a gyermekedet, vagy csak úgy felnő melletted."
De a "varázsszer" nem a testi fenyítés, hanem az odafigyelés, türelem és a szeretet.

(#13871) kymco: Szerintem minden "fenekelés" és "pofon" felesleges. Egyszerűen nem célravezető.
Nem azt tanulja meg, hogy "miért nem" vagy "hogyan helyesen", hanem azt ha "apu-anyu látja akkor megver".

(#13873) Ujjlenyomat: Én a konnektort úgy magyaráztam el neki, hogy "forró, meleg lesz" nem szabad beledugdosni.
Az áramütést nem érti, de a "meleg, forrót" igen.
Szerintem fel kell venni az ő nézőpontját és megértetni vele, hogy mi-hogyan működik.
Attól, hogy ráversz a kezére nem fogja megérteni a "miértet".

[ Szerkesztve ]

(#13876) Basilisk válasza Ujjlenyomat (#13865) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Ha azzal tudsz magadnak érvényt szerezni hogy megvered mert erősebb vagy az rég rossz.

Senki nem fog azért tisztelni mert erősebb vagy, sőt felnő és utálni fog. Örülj hogy nem fog öreg korodban félholtra rugdalni amikor már ő lesz az erősebb.

Másképp: Kigyúrom magam, Krav Maga-zom 10 évet odamegyek hozzád, azt mondom hogy az ég zöld te azt hogy kék. Addig verlek amíg azt nem kezded mondani hogy zöld, akkor igazam lesz?

#13874) PELLE: Erre inkább nem mondok semmit, mert most keveredtem a topicba és veszekedés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13877) PELLE válasza Basilisk (#13876) üzenetére


PELLE
tag

Most keveredtem én is. Írd.

(#13878) Basilisk válasza PELLE (#13877) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Hát jó... Te ezt komolyan elhiszed? És ha majd a gyereket téged fog hülyére verni (teljesen jogosan) mikor nem tudsz védekezni és ő erre fog hivatkozni akkor mit teszel? Tűröd mert hát le van írva meg ő az erősebb? Szerintem csak addig tartod ezt be amíg te tudod alkalmazi és nem te vagy a szenvedő fél.

Nem azért de én ha az utcán meglátom hogy valaki pofánveri a gyerekét és én úgy látom az égvilágon semmi indoka nem volt odamegyek és szépen elküldöm a szülőt vagy a szüleit egy távolabbi helyre, volt már olyan is hogy majdnem meg is ütöttem a "bátor" apát aki velem szemben már nem volt olyan menő

[ Szerkesztve ]

(#13879) PELLE válasza Basilisk (#13878) üzenetére


PELLE
tag

De úgy is értheted hogy a fenyítés, a nagy szigor jobb mintha csak az lenne hogy ejnye-bejnye, majd kinövi.

Viszont verekedned idegennel sem kellene. Nem csak azért mert ő is Krav-magázik, esetleg más önvédelmet gyakorol. :)

[ Szerkesztve ]

(#13880) Basilisk válasza PELLE (#13879) üzenetére


Basilisk
csendes tag

A nagy szigor mit jelent? Terrorizálást. Aztán utána csodálkozik a "kedves" """""szülő""""" hogy a gyereke szociopata lesz. Nálunk is volt ám ez a nagy szigor, nem is beszéltem se anyámmal se apámmal már vagy jó 10 éve, de nem is hiányzik egyik sem. Nem érdekel hogy élnek vagy sem, egy életre megutáltatták magukat velem ezek a "szülők".

Nem verekedtem, csak oda merek menni akárkihez és meg merem mondani róla a véleményem. Ez sokaknak nem tetszik, de megütni senki nem mert mert azért látszik hogy meg tudom védeni magam, de én soha nem ütök először.. Na jó életemben talán 1x volt ilyen egy c tipusú lénynek.

(#13881) PELLE válasza Basilisk (#13880) üzenetére


PELLE
tag

A nagy szigor mit jelent? Terrorizálást."
Ne túlozz.

"csak oda merek menni akárkihez és meg merem mondani róla a véleményem"

A hangnem a nem mindegy. Gondolom finom vagy.

(#13882) Basilisk válasza PELLE (#13881) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Nem túloztam te írtad.

A hangnem teljesen mind1, de nem finomkodva megyek oda rébuszokban beszélve az biztos. Viszont az agresszióra agresszióval reagálok ha férfi ha nő ha idős ha fiatal ha pap ha kiskutya ha akármi. Ilyen szempontból én senkit nem tisztelek csak azt aki "méltó" rá

(#13883) PELLE válasza Basilisk (#13882) üzenetére


PELLE
tag

Ez egy vallási topik. Az agresszióra sem kell agresszióval felelni.

(#13884) kymco válasza D1Rect (#13875) üzenetére


kymco
veterán

Nem azt tanulja meg, hogy "miért nem" vagy "hogyan helyesen", hanem azt ha "apu-anyu látja akkor megver".
Én a gyerekeimnél nem ezt tapasztalom. Azt tanulták meg, és ki is mondják, hogy van következménye a tetteiknek.

És ezek a következmények fokozatokban léteznek... Nem élek vele minden nap, mert nem kell, és amíg kisebbek voltak a saját kezemre is rácsaptam esetenként, imitálva a fenekelést...
Értetettek ebből is...

www.refujvaros.hu

(#13885) kymco válasza Basilisk (#13878) üzenetére


kymco
veterán

Van fokozat az elfenekelés és a hülyére verés között...
Miért kell rögtön bipolárissá tenni a vitát?
Ezzel azt éred el, hogy nem lesz valódi vita csak flame...

Én pld nem pofozkodom, és főleg nem az utcán, mások előtt, ezt megalázónak tartom. A büntetésnek is megvan a maga helye és ideje és a szükséges mértéke.

www.refujvaros.hu

(#13886) kymco válasza Basilisk (#13880) üzenetére


kymco
veterán

Ha csak szigor van, és nincs más kapcsolat a szülő és gyerek közt, akkor ez tényleg ide fog vezetni... Csak hogy pld én a gyerekeimmel másképpen is tartom a kapcsolatot. Együtt játszom, mesézem velük, sokat beszélgetünk, gyakran összebújunk csak úgy.... Ebben a helyzetben, mikor nem csak a szigor létezik, nem lesz a gyermek szociopata...

www.refujvaros.hu

(#13887) Basilisk válasza kymco (#13885) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Én értelek, de PELLE vagy ki mit írt?

A nagy szigor

(#13888) D1Rect válasza kymco (#13884) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudom elképzelni, hogy ez a gyakorlatban hogy néz ki.

Nálunk pl. ha kiönt valamit, akkor addig nincs tovább játék amíg nem hoz egy törülközőt a fürdőszobából és töröljük fel.
Miért csapnék rá a kezére? :F
Tudja, hogy a vizet kiönteni rossz dolog, el kell takarítani.

(#13885) kymco: "A büntetésnek is megvan a maga helye és ideje és a szükséges mértéke."

Mi olyat tesz egy gyerek amit nem tud helyrehozni és büntetést érdemel?

(#13890) Peethy válasza Basilisk (#13889) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem hordd el magad, mielőtt belendülnél.

(#13888) D1Rect: a "verésnek" sem az a lényege, hogy fájjon. Az, hogy rálegyintesz egyet a kezére, fizikai fájdalmat nem okoz, hanem egyszerű szégyenérzetet hoz magával, főleg hogy előtte elmagyarázod neki, hogy mit csinált. Nem a kiöntésről van itt szó, hanem mondjuk ha notóriusan másik gyereket bánt. Mert nincs rossz vagy gonosz gyerek, csak olyan szülő, aki nem tanítja meg viselkedni. Amikor én felnőttel, életemben ha 3-4 alkalommal kaptam pofont, vagy ha csináltam valamit, odahívtak és azt mondták: "mutasd a kezed". Legtöbbször nem kaptam semmit, és nem agresszióból indult, hanem egyszerűen abból, hogy kialakuljon a "szabad-nem szabad" érzés. A gond az, hogy a gyerek nagyon okos, és idővel rájön a határokra és azokat próbálja feszegetni, és ez általában azzal jár, hogy fogalma sincs a normális viselkedésről. Nem egy ilyet látok, és kegyetlenül zavaró, főleg társaságban, hogy ordít, bömböl, összetépi más ember fotóalbumát és egy rossz szót sem mondanak neki.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13891) Basilisk válasza Peethy (#13890) üzenetére


Basilisk
csendes tag

?????????????????? Ezt mire is?

Én értem mit mondasz, de az vicc kategória hogy a "modern" társadalom elvárja egy 6 évestől hogy felnőtt legyen. Mi régen hülyére vertük egymást, meg minden elborultságot csináltunk kiskorunkban (többet közt heti szinten széttörtük magunkat valami hülyeséggel) de mégis itt vagyunk, élünk és értelmes emberek lettünk. És meg merem kockáztatni sokkal értelmesebbek mint azok akiktől elvárják hogy lényegében ne legyen gyerekkora mert az veszélyes / nem szabad.

(#13892) DrGonzo22 válasza Basilisk (#13891) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nyugi ez a sok szentfazék mind ilyen. Minél többet olvasod (ezt a szerencsére kuriózum) topikot, annál inkább rá fogsz jönni, hogy mennyire "jó ember" az összes:)

(#13893) szoke12 válasza DrGonzo22 (#13892) üzenetére


szoke12
őstag

Tudom, mire gondolsz, de ne általánosíts. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13894) Peethy válasza Basilisk (#13891) üzenetére


Peethy
őstag

A beköszönésed alapján sem értem, hogy mit csinálsz itt, de a tény, hogy a gyerek léte szolgáltatja szerinted az okot a verésre, számomra azt jelenti, hogy nem konstruktív beszélgetést kívánsz folytatni.

(#13892) DrGonzo22: a személyeskedést legközelebb próbáld meg kihagyni ;)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13895) Basilisk válasza DrGonzo22 (#13892) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Én csak nem értem mire írta be ezt a fogyatékos kommentet... Vagy aki meg meri kérdőjelezni a """""szent""""" kereszténység "okosságait" az egyből takarodjon?

Mi lenne ha azt írnám Szcientológus vagyok? Megkeresnének és megölnének?

(#13894) Peethy: Szerintem akkor tanulj meg szöveget értelmezni és ne 1-1 szót kiragadni, megértettél?!

[ Szerkesztve ]

(#13896) Peethy válasza Basilisk (#13895) üzenetére


Peethy
őstag

Az egyszavas kommentedből nehéz nem egy-egy szót kiragadni :U

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13897) Basilisk válasza Peethy (#13896) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Akkor másképp fogalmazok hogy feldolgozd még te is mert látom eddig nem sikerült

Az emberek szoktak beszélgetni. Nos bármily hihetetlen számodra mi is ezt tettük és az egyik kommentre írtam ezt a választ mivel előtte erről beszéltünk és valaki benyögte a jelenések könyves idézetét. És mivel te nem vagy képes visszaolvasni hogy mégis mi a pélóról volt szó ezért fogtad magad kiragadtad azt a 2 szót és szépen betrollkodtál mert te mégis csak senior tag vagy és akkor meg is teheted.

Örülj hogy ilyen nyugodtan reagáltam rá.

(#13898) Peethy válasza Basilisk (#13897) üzenetére


Peethy
őstag

Bocsánat, igazad van :R Ne haragudj.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13899) Viszlát


Viszlát
addikt

Egy kis zene, főleg kymco-nak ajánlva. :)

"Sing Hallelujah"

Sing hallelujah
The sun’s breaking through
To take back the dark sky
And make everything new

We knew joy was coming
But we just had to wait
And now we sing hallelujah
'Cause it’s a brand new day

So let’s sing hallelujah
The dark night is gone
Creation is singing
So come join in the song

The Father is calling
To come out and play
So we’ll sing hallelujah
'Cause it’s a brand new day

Sing hallelujah
It’s a brand new, beautiful day

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13900) Basilisk válasza Peethy (#13898) üzenetére


Basilisk
csendes tag

Nincs semmi gond, csak nagyon nem szeretem ha az emberek 1-1 dolgot ragadnak ki egy írásból vagy egy beszédből. Az ilyenen nagyon fel tudom húzni magamat valamiért. De annak örülök hogy képes vagy elnézést kérni

(#13899) Viszlát: Akkor már inkább Lordi - Hard Rock Hallelujah ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.