Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12901) Mr X válasza JJános (#12900) üzenetére


Mr X
veterán

Értem, mit akartál kihozni belőle, annyi a különbség, hogy szerintem ezekhez Istennek semmi köze. De ez az én hozzáállásom. :)

(#12902) D1Rect válasza kymco (#12886) üzenetére


D1Rect
félisten

A rögzített audiovizuális dolgokat kétkedve fogadod. Oké.

Akkor hogyan viszonyulnál ahhoz, hogy valaki ott áll veled szemben és váltig állítja, hogy emlékszik több korábbi életére/halálára?
Semmi bizonyítékot nem tud felmutatni, maximum azt, hogy elmeséli mi hogyan volt ott és akkor.
De ezek a dolgok már elmúltak. Semmit nem tud "bizonyítani", egyszerűen tudja.

Abban is biztos, hogy te tévedsz és félrevezetnek mint őt is többször előző életeiben.
Ő is félrevezetett másokat jó szándékból Isten nevében.
Most, hogy emlékszik már tudja a hazugságokat.
Nem hiszi, tudja.

Mit kéne mondania ennek az embernek neked?

(#12903) Lokids válasza JJános (#12896) üzenetére


Lokids
addikt

De akkor tudatlan maradt volna. A kiűzetés nem hinném, hogy büntetés votl az engedetlenségért. Istennek tudnia kellett, hogy valamelyikbe belekostolnak. A tudást választottuk, Így elküldött minket, hogy tanuljunk. A tudásunk ott fog véget érni ahol az övé kezdődik. És onnan már csak 1 út vezet tovább a fejlődésünkön. Az istenné válás.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12904) szoke12 válasza D1Rect (#12859) üzenetére


szoke12
őstag

Bocs, de a Biblia Isten szava, és egyébként azt se lehet szembeállítani a tudománnyal.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#12905) Lokids válasza szoke12 (#12904) üzenetére


Lokids
addikt

Ember alkotta. Így nem biztos, hogy nincs benne valami elírva...

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12906) szoke12 válasza Lokids (#12905) üzenetére


szoke12
őstag

Ember írta le. Ez tény. De milyen okos lehetett. hogy 3500 évvel ezelőtt leírta, hogy mi a tehethajók legmegfelelőbb méretaránya; azt, hogy a Föld gömbölyű, és lebeg; fontosabb dátumokat a történelemben. Például, hogy hogy fog elesni Babilon, ki fogja meghódítani és mikor, több mint 200 évvel előre megjövendölte. Embet írta le , de Isten gondolatait.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#12907) D1Rect válasza szoke12 (#12906) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezeket Bibliai idézetekkel alá tudod támasztani?

Egyébként Nostradamus is megjósolt ezt-azt érdekes egybeesésekkel.

(#12904) szoke12:
"Bocs, de a Biblia Isten szava,"
Bocs, de a Biblia az egy könyv amire az európai kultúrkörben legismertebb vallás követői azt mondják, hogy "Isten szava".

[ Szerkesztve ]

(#12908) szoke12 válasza D1Rect (#12907) üzenetére


szoke12
őstag

Nos, ha annyira érdekel, kezdd el olvasd el a Bibliát és ott le van írva feketén-fehéren.
(Méretarány: a bárkáé, A Föld az majd Jóbnál lesz, Babilon pedig Ézsaiásnál és Dánielnél)
Ne nekem higgy, hanem a Bibliának.
Egyébként pedig nem egy jós-könyv, hanem amikor tudományos, vagy történelmi témát érint, mindig hiteles.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#12909) D1Rect válasza szoke12 (#12908) üzenetére


D1Rect
félisten

Állítasz valamit, hogy le van írva a Bibliában.
Amikor megkérdezem, hogy hol, akkor kitérsz a válasz elől.

Ez most vicc vagy komoly?
:U

(#12910) szoke12 válasza D1Rect (#12909) üzenetére


szoke12
őstag

A többit privátba

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#12911) JJános válasza Lokids (#12903) üzenetére


JJános
addikt

Isten azt kérte, hogy bármelyik fáról ehetnek, csak egyről ne egyenek!

Te erről egészem mást gondolsz ha jól sejtem.

2007-05-06 óta itt!

(#12912) JJános válasza Lokids (#12905) üzenetére


JJános
addikt

Ne haragudj, azt te gondolod, hogy valami el van írva.

Mi hívők úgy gondoljuk, hogy nincs elírva semmi!

2007-05-06 óta itt!

(#12913) JJános válasza Mr X (#12901) üzenetére


JJános
addikt

Konkrétan írd, hogy mihez nincs köze, és válaszolok.

2007-05-06 óta itt!

(#12914) Lokids válasza JJános (#12911) üzenetére


Lokids
addikt

Lehet tévedek, de nem a tudás és a halhatatlanság fája volt? És mindkettő megvolt tíltva nem? Ha tévedek akkor bocsi.
Én úgy vagyok vele, hogy szabad akaratot kaptunk és választást. Mi ezt a sorsot választottunk, és isten elküldött minket a paradicsomból, mert ott minden tökéletes és sohasem vágynánk többre és így a tudásra sem. Nem az alma adott tudást. Az csak az utat jelölte ki.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12915) Mr X válasza JJános (#12913) üzenetére


Mr X
veterán

A puszta emberének egészségéhez nem Istennek van köze, hanem a környezetének.

A gyógyulásodhoz nem Istennek van köze, hanem a mentősöknek, akik kórházba vittek és az orvosoknak, akik összeraktak.

Erre gondoltam.

(#12916) Noddy válasza Lokids (#12914) üzenetére


Noddy
senior tag

Csak az első néhány oldalt kell elolvasni :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12917) kymco válasza D1Rect (#12902) üzenetére


kymco
veterán

Bocs, de ez annyira hipotetikus, hogy nem vagyok erre felkészülve... :)
Vsz azt mondanám, hogy van ebből számára is szabadulás. Mert Isten szabadító Isten.

www.refujvaros.hu

(#12918) kymco válasza Lokids (#12914) üzenetére


kymco
veterán

Tévedsz... a jó és a rossz tudásának a fája. Nem a tudományt akarja elzárni Isten.
A jó és rossz tudás fája, etikai norma, törvényhozás, ítélet... hatalom. Az emberek ölni képesek ezért. Hány trónörökös halt már meg mások miatt, akik aztán így lettek a törvények hozóivá és végrehajtatóivá?
A másik a halhatatlanság. Ha ez a kettő megvan, a mások feletti hatalom és a halhatatlanság, akkor minden megvan, gondolja az ember.
Ez nagy kísértés. Az ember olyanná akar lenni, mint Isten. Erről szól a két fa története.

www.refujvaros.hu

(#12919) hallari válasza Mr X (#12898) üzenetére


hallari
tag

Ott tévedsz a gondolatmeneteddel, hogy az elmúlt évezredekben minden társadalomnak evidens volt egy Alkotó megléte, amelyek SZEMÉLYként hivatkoztak rá, nem elméletként.. Az ateizmus és evolúcionizmus (+marxizmus stb.) pusztán a középkori elnyomó vallásossággal szembenállásnak lett az élharcosa, de az eredeti állítást TUDOMÁNYOSAN (értsd: MEGISMÉTELHETŐEN) cáfolni nem tudta, csak nem bizonyítható hipotézisek láncolatát tudta felállítani.

(#12920) Lokids válasza kymco (#12918) üzenetére


Lokids
addikt

Na elolvastam egy rövid cikket, cska, hogy képben legyek.
Szóval ha jól értettem egy fa ami a jó ÉS a rossz tudásának a fája, azaz az ember dönti el mi jó és mi rossz neki.

Már csak azt nem értem, azt mivel magyarázza a biblia, hogy ha nem akarta, hogy együnk belőle, mi a fenének rakta oda?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#12921) Mr X válasza hallari (#12919) üzenetére


Mr X
veterán

Hogy lehet cáfolni valamit, aminek a létét nem tudod bebizonyítani?

Te állítod, van Isten, de nem tudod bizonyítani. Én ezt hogy cáfoljam meg? Hiába nézek be mindenhova, hogy itt sincs, meg itt sincs, úgyis lesz mindig egy hely, amire azt mondod, hogy ott még nem néztem meg.

És neked is szól, először annak kell bizonyítania, aki állít valamit, nem a cáfolónak. :)

[ Szerkesztve ]

(#12922) CYBERIA válasza Mr X (#12921) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kétlem, hogy ha látnád, fel is felismernéd.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12923) Mr X válasza CYBERIA (#12922) üzenetére


Mr X
veterán

Ez nem változtat a mondandómon. Ráadásul szerintem tévedsz is.

(#12924) hallari válasza Mr X (#12921) üzenetére


hallari
tag

Dehigyisnem tudom. Mindaddig, amíg be nem bizonyítod, hogy MAGÁTÓL létre tudnak jönni olyan komplex biológiai rendszerek, mint pl. az emberi szem (vagy bármi más), addig az intelligens tervezés ÁLLÍTÁSA megáll. Isten személyét DIREKTE persze nem tudom bizonyítani, de ha a teremtés aktusát igen, akkor a Teremtő személye sem lehet kétséges.

(#12925) Mr X válasza hallari (#12924) üzenetére


Mr X
veterán

Én nem láttam sehol hogy te vagy bárki bizonyította volna, hogy intelligens tervezés eredménye a világunk. Tehát megint ott vagyunk, hogy állítasz valamit, mindenféle alátámasztás nélkül, és elvárod, hogy én bizonyítsam az ellenkezőjét, miközbne te nem tetted meg.

A komplex rendszerekre meg jó példa a megtermékenyülés. Hány sejt is kell hozzá nálunk, embereknél, hogy egy új egyed kezdjen fejlődni? 2darab. és mi lesz a végeredmény? egy ember. Az ember remélem, elég komplex neked. És mégsem úgy lettek összelegózva.

[ Szerkesztve ]

(#12926) hallari válasza Mr X (#12925) üzenetére


hallari
tag

Na akkor tisztázzunk valamit.

1) AZ EREDETI ÁLLÍTÁS: semmi nem jön létre magától. Ahogy egy ház építése vagy egy autó összeszerelése nem automatikus folyamat, úgy a Mindenség alkotása sem.
2) A CÁFOLAT: az evolucionizmus tana, amely azt állítja, hogy ez nem így volt, hanem egy végtelen sűrű és végtelen forró anyagcsepp robbanásából értelmes és szabályozott rendszerek álltak elő (ebben már magában is súlyos ellentmondások vannak, de ezzel most nem foglalkozunk).
3) Az eredeti állítás bizonyítása mindennapos tapasztalat: a munkánk ellátása csak így történhet meg.
4) A CÁFOLÓ MINDMÁIG ADÓS A BIZONYÍTÁSSAL.

(#12927) D1Rect válasza kymco (#12917) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor töprengj el rajta.

Igazán ördögi lenne Isten igéjét egy picit megváltoztatni, de csak annyira hogy Istent keresők soha ne találhassák meg.
Gyönyörűen lefektetni egy utat amit jó szándék kövez.
Tudsz jobb csapdát, mint amit azok tesznek pokollá akik már feladták és azok akik nem, újra és újra visszajutnak?
Igazán ördögi lenne. :)
Soha-senki nem juthat ki, örök kárhozat mindenkinek.

Aztán Isten elküldi a fiát, hogy vezesse ki a rá érdemeseket, de megölik és az igaz utat is elferdítik?

(#12928) Mr X válasza hallari (#12926) üzenetére


Mr X
veterán

Már az első pont elbukik, ugyanis, mint írtam, a tárgyakat mi készítjük a saját igényeinkre, a világ viszont nem készült senki igényeire, mivel még nem létezett senki. Az élet jött később, és az élet alkalmazkodott világhoz, nem pedig fordítva.

Ha fogok egy marék gyurmát, és összenyomom, az pont olyan lesz, amilyennek lennie kell, mert senki igényeinek nem kell megfelelnie. Nincs benne semmi tudatos tervezés. Ha később kis gyurmalények élnek azon a gyurmán, akkor alkalmazkodnak hozzá, nem lesz a gyurma másmilyen nekik.

Az állításod bizonyítása sántít, nem bizonyítja az állítást.

[ Szerkesztve ]

(#12929) kymco válasza Lokids (#12920) üzenetére


kymco
veterán

Azért mert Isten ad döntési lehetőséget. Rábízhatod magad Istenre, ekkor Ő mutatja meg, hogy mi a rossz és mi a jó. És persze megteheted, hogy nem kérsz Istenből, ekkor magad leszel a mérce, te döntöd el, hogy mi a jó és mi a rossz: "Nehogy már más mondja meg nekem, hogy mi a jó!" - gondolják vagy mondják sokan.
Melyik fa gyümölcsét kóstolta meg az ember? Pont azt, ahol te és én, és minden ember "ösztönösen" rángatja az istrángot....

www.refujvaros.hu

(#12930) hallari válasza Mr X (#12928) üzenetére


hallari
tag

Nem bukik az első pont, mivel a Föld az embernek lakásul lett alkotva. Minden civilizáció beszámol nem földi eredetű találkozásokról, ezeket senki nem tudja semmissé tenni, csak az elmúlt 200 év tudományától megszédült nyugati emberek egy része. A gizai piramisokat hova teszed pl.? Egyértelműen bebizonyították, hogy amennyi idő alatt felépült, azalatt 10 másodpercenként kellett egy-egy kockát feltenni. Ez pedig a mai technikával sem lehetséges.

(#12931) kymco válasza D1Rect (#12927) üzenetére


kymco
veterán

Ezen már százszor is eltöprengtem. Amiket feltételeztél részben benne vannak a Bibliában. A zsidókat többek között azért feddi többek között Jézus, mert Isten törvényét elferdítették, és olyan terheket raknak az egyszerű emberek nyakába, amit Isten soha nem várt, hogy kiüresítették a kiskapuikkal a törvényeket, amiket logikusan meg is magyaráztak... hogy a törvény egyik részét vették csak komolyan... ezek mind a kísértő munkájának eredményei is.... sőt maga Jézus keresztútja is az ördög munkájának eredménye. Annyi gonoszság, gyűlölet, hatalomféltés, pénzsóvárság, paráznaság vezetett Jézus ellen hozott ítéletig, hogy ezt talán még bizonyítani sem kell. De Jézus elítélésével az ördög a saját birodalmának bukását idézte elő. A kereszten haldokló Jézust már hiába kísértette azzal, hogyha Isten Fia, akkor szálljon le a keresztről.... Jézus végigvitte, pedig bármikor kiszállhatott volna, de nem tette.
Ez nem ember által tervezett történet, ez az ördögöt leleplező történet, ez Isten dicsőségéről, felfoghatatlan szeretetéről szóló történet...

www.refujvaros.hu

(#12932) Mr X válasza hallari (#12930) üzenetére


Mr X
veterán

"Nem bukik az első pont, mivel a Föld az embernek lakásul lett alkotva."

Na látod, itt a probléma. Te ebben hiszel, tehát bizonyíték nélkül is elfogadod az állítást. Én nem hiszek ebben, és mivel nincs rá bizonyíték, így szerintem nem igaz.

Azt hogy magyarázod, hogy a Föld maga sokkal régebbi, mint az életnek akárcsak az első nyoma is?

[ Szerkesztve ]

(#12934) kymco válasza Mr X (#12928) üzenetére


kymco
veterán

Már az első pont elbukik, ugyanis, mint írtam, a tárgyakat mi készítjük a saját igényeinkre, a világ viszont nem készült senki igényeire, mivel még nem létezett senki.
Ugyan már, dehogy bukik... Ezen logika alapján nem bukik semmi :) Az embert és a világot Isten alkotta a maga igényére... hol itt a hiba?
Mint ahogy az emberről beszél alkotása, annak komplexitása, mérete, esztétikuma, aprólékossága, hasonlóan Istenről beszél a teremtett világ...

www.refujvaros.hu

(#12935) hallari válasza Mr X (#12932) üzenetére


hallari
tag

Nem kedves fórumtárs, a hiba ott van, hogy sem az indirekt bizonyítást nem fogadod el, sem a földönkívüli élet más nyomait (pl. piramisok).
Görcsösen ragaszkodsz valamiféle kézzelfogható "bizonyítékhoz", miközben ez a végtelenül bonyolult és szofisztikált világ körbevesz. Az emberi tüdő kiterített felülete közel teniszpályányi nagyságú. A bélrendszerünk több tíz méter. A szervezetünk a lassú égéssel a legoptimálisabb tüzelőanyag-felhasználást biztosítja. Satöbbi. Ha erre te azt mondod, hogy ez egy robbanással jött létre... Hát mondjuk, hogy meredekebb, mint elhinni a Teremtést, ami, mint írtam a mindennapos gyakorlatunk része, hisz mi is ezt tesszük.

(#12936) Mr X válasza kymco (#12934) üzenetére


Mr X
veterán

A hiba a bizonyításban van. Ennyi erővel ugyanis én is állíthatnám, hogy Nem Isten teremtette, hanem egy párhuzamos univerzumban élő űrlények szerelték össze. arra sincs több bizonyíték.

Az ősrobbanás-elmélet sem bizonyított egészében, viszont jól haladnak felé. És ezek megfigyeléseken, méréseken alapulnak, nem pedig egy darab könyvön.

hallari:

Nem írtál semmiféle bizonyítást. Az hogy "Máshogy nem lehetett és kész", az nem bizonyítás, az csak állítás. Az élő szervezet fejlődésére is írtam példát. Ugyanis az ember nem terem az ember-fán, kettő darab sejtből jöttél létre te is, én is. Az is hihetetlen? Pedig így van.

[ Szerkesztve ]

(#12937) kymco válasza Mr X (#12936) üzenetére


kymco
veterán

Ennyi erővel ugyanis én is állíthatnám, hogy Nem Isten teremtette, hanem egy párhuzamos univerzumban élő űrlények szerelték össze. arra sincs több bizonyíték. Hát igen, vannak akik ezzel magyarázzák komplex világunkat :)

Az én hitem nagyon siralmas lenne, ha csak ezen a könyvön alapulna. A könyv önmagában élettelen betű, kicsit még régies is. Sőt a sok-sok fordítás miatt még egy kicsit másképpen is fogalmaz, nyelvtől kultúrától függően....Igazi élettel Isten Lelke tölti meg...

www.refujvaros.hu

(#12938) Mr X válasza kymco (#12937) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, itt nyilvánul meg a hit ereje. De én nem a hitben bízom, hanem a tudásban, a bizonyítékokban. :)

Ki így, ki úgy. :)

(#12939) D1Rect válasza kymco (#12931) üzenetére


D1Rect
félisten

"XXXXXXX többek között azért feddi többek között Jézus, mert Isten törvényét elferdítették, és olyan terheket raknak az egyszerű emberek nyakába, amit Isten soha nem várt, hogy kiüresítették a kiskapuikkal a törvényeket, amiket logikusan meg is magyaráztak... hogy a törvény egyik részét vették csak komolyan... ezek mind a kísértő munkájának eredményei is.... "

Az XXXXXXX helyére tegyél amit szeretnél. :)

A vicces az, hogy amikor azt mondják, hogy "ne azt nézd mi mit cselekszünk, hanem azt hallgasd amit mondunk, mert mi vagyunk az egyetlen út Istenhez".

Van erre egy szó: hipokrita, azaz álszenteskedés.

(#12940) kymco válasza Mr X (#12938) üzenetére


kymco
veterán

Érdekes módon a megfelelő mértékig én is a tudásban és a bizonyítékokban bízom. Amikor szültünk a feleségemmel, igyekeztem olyan orvost választani, akinek a szaktudása és embersége mások által is igazolt, használom a tudomány és technikai vívmányokat, látom, hogy bizonyos dolgokra nagyon jó válaszokat ad a tudomány.... stb.

www.refujvaros.hu

(#12941) Pala válasza hallari (#12935) üzenetére


Pala
veterán

Tudom mellékes dolog a vitátokat illetően, de a piramisok építésével kapcsolatos dologról nekem az a véleményem, hogy régen az emberek egész egyszerűen fejlettebbek, értelmesebbek (!) voltak. Elképzelhetőnek tartom, hogy tudtak olyan dolgokat, amiket a mai kor embere a maga "tudásával" és szellemi gőgjével képtelen megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#12942) kymco válasza D1Rect (#12939) üzenetére


kymco
veterán

A farizeusok anno igyekeztek kifelé a cselekedeteikben is kimutatni, hogy jó követői a vallásos irataiknak. De csak kívülről voltak szépek, mint a meszelt sírok...
Jézus által elénk hozott "meszelt sír" képe számomra és sokunk számára figyelmeztető jel, hogy hitelesek maradjunk, és ne álarcban a látszatnak éljünk...

www.refujvaros.hu

(#12943) hallari válasza Mr X (#12936) üzenetére


hallari
tag

"Az ősrobbanás-elmélet sem bizonyított egészében, viszont jól haladnak felé."
:DDD :DDD :DDD

Arról tudsz, hogy valamikor az '50-es években laboratóriumi körülmények között létrehoztak egy őslevest és nagyfeszültségű elektromos ívekkel bombázták? Nagy volt az öröm, amikor aminosavakat fedeztek fel a levesben, amelyek 50%-ban jobbraforgatók, 50%-ban balraforgatók voltak. A bökkenő csak az, hogy a TERMÉSZETBEN csak balraforgatók vannak...

Nagy tévedés, hogy nem írtam bizonyítékot, mert még csak nem is azt írtam (kizárólagosan), hogy "máshogy nem is lehetett". MOST nincs máshogy, MOST sincs máshogy! A mindennapjaink MOST is intelligens tervezés és kivitelezés alapján zajlanak! És persze, hogy két sejtből jöttünk létre, amelyekbe be volt kódolva a többszörözés lehetősége (ezért speciálisak - sperma és petesejt), és egyenként tartalmazzák a teljes DNS állományunkat!!! Erre pedig azt mondani, hogy tervezés nélkül, csak úgy, magától "alakult"... Khm.

ISMÉTLEM: az eredeti állítás az enyém, mivel a minket körülvevő világ és annak folyása a BIZONYÍTÉK. Ha mást állítasz, BIZONYÍTSD, hogy másként is lehet. Ez eddig SENKINEK sem sikerült.

(#12944) Mr X válasza hallari (#12943) üzenetére


Mr X
veterán

Egyszerűen nem érted meg, amit írok. Az, amit te írsz, nem bizonyíték, csak hit.

Mi tűnik neked a Földben annyira megtervezettnek? Hogy van víz, vagy oxigén? Ha folyékony arany és szénmonoxid lenne, akkor olyan életforma alakul ki, ami ahhoz a környezethez jó. Nem azért lett a Föld ilyen, mert ez jó nekünk. Mi lettünk azért ilyenek, mert így tudunk itt élni. Innentől semmiféle tervezésnek nincs értelme.

Most tervezünk, hogy az adott dolog nekünk jó legyen. De a világ létrejöttekor nem volt semmi ami számára jónak kellett lennie.

Azért nem tud senki megcáfolni téged, mert egyrészt te magad sem tudod bizonyítani az állításodat, másrészt párszor leírtam már, hogy valaminek a nem-létét kicsit nehezebb bizonyítani, mint a létét. Innentől, ha te a létét sem tudod bizonyítani, akkor miért várod el a másik oldaltól? Na ez a vak hit.

[ Szerkesztve ]

(#12945) hallari válasza Pala (#12941) üzenetére


hallari
tag

"A piramis alapja pontosan azonos magasságban van a tengerszint felett. Egyik sarka sincs magasabban, mint a másik. Az eltérés maximum 1 cm. "

Több, mint 10 évet kőműveskedtem, de ezt a pontosságot családi házaknál sem sikerült elérni. :DD Nem hinném, hogy ~ 4.000 évvel ezelőtt, az akkori technikával ember ezt meg tudta volna tenni.

(#12946) JJános válasza D1Rect (#12927) üzenetére


JJános
addikt

"Igazán ördögi lenne Isten igéjét egy picit megváltoztatni"

Isten nem engedné. De azt már igen, hogy sok sok vallásban elferdültek a dolgok.
Azért, mert nekünk kell őt keresni, és aki keresi meg is találja őt az Isten.
Mert benne mozgunk élünk, és vagyunk.
Tetszik nem tetszik az fog történni, amit mi írunk, és akkor beigazolódik előted mindaz amiről beszélünk. Csak neked akkor már késő lesz.

Jézust nem ok nélkül ölték meg. Isten tudta, hogy ezt fogják tenni. jézusban nem volt bűn, mert nem ember indulatjából, hanem Isten akaratából született meg, és nem bűnben.
Amikor meghalt a gonoszok táncot jártak. -megöltük az örököst, gondolták.
Aztán amikor a dicsőség lement a pokolba, volt döbbenet.
Jézus hatalmas győzelmet aratott!
Aki hisz benne, az örökké él. Aki pedig nem, immár el is kárhozott, mert megvetette a legbecsesebb értéket, amit Isten adott az emberekért. Önmagát.
Jézus áldozata elhat minden emberre. Azokra is akik nem fogadják el.

Még egy dolog.
A betű megöl. Ha olvasod a bibliát anélkül, hogy nem hinnél abban a könyvben, szinte semmit nem értesz meg belőle.
Ezt garantálom.

2007-05-06 óta itt!

(#12947) JJános válasza Mr X (#12944) üzenetére


JJános
addikt

Te többet tudsz a legtöbb tudósnál.

Mert a tudósok nagy része már intelligens tervezésről beszél.

2007-05-06 óta itt!

(#12948) hallari válasza Mr X (#12944) üzenetére


hallari
tag

De igen, értem, de ez bizonyíték, erre írtam, hogy te görcsösen valami fényképet, vagy tárgyi bizonyítékot követelsz a régmúltból vagy a természetfölöttiből. Ilyen nincs. Illetve van, csak ahhoz neked kéne keresned. Én magam sem hittem, amíg a szüleim életén keresztül nem szembesültem drasztikusan a természetfölöttivel. Azért meddő ez a vita, mert neked is ilyenre - vagy hasonlóra - lenne szükséged. Vagy nyitottabb szívre-elmére, amelyik meglátja (akár a piramisokban) a nem-emberit.

(#12949) Mr X válasza JJános (#12947) üzenetére


Mr X
veterán

A világ létrejöttével kapcsolatban? Hol?

hallari:

Nekem bármilyen bizonyíték megfelelne az elméletre, de sajnos nem találok egyet sem, ami valóban bizonyító erejű. Addig meg kételkedni fogok. :) És ne érts félre, ez nem ellened, vagy a hited ellen szól, egyszerűen én a tényekben hiszek.

[ Szerkesztve ]

(#12950) D1Rect válasza kymco (#12942) üzenetére


D1Rect
félisten

El is jutottunk a képmutató gyülekezetekhez.
Meg a papnak öltözött pedofilokhoz.

Sok érdekes kérdés van itt ami egyébként benne van a Bibliában. :)

(#12946) JJános:
"A betű megöl. Ha olvasod a bibliát anélkül, hogy nem hinnél abban a könyvben, szinte semmit nem értesz meg belőle.
Ezt garantálom."

Eljutottunk oda, hogy már elolvasni sem elég, hogy megértsd.
Hinni kell benne, hogy Isten szava, mert anélkül csak betűk.
omg :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.