Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#13601) Kezdő vagyok válasza szoke12 (#13600) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És egyébként mi a véleményed az Új Világ fordításról?

(#13602) hallari válasza szoke12 (#13597) üzenetére


hallari
tag

Ki mondta, hogy én rabbik álláspontját veszem alapul a hitéletemben? Ezt a szabályt ők hozták, amit orthodox zsidó vallásúaknak kell betartani.

A Zsoltárok 83:19-ben NÉMET-ANGOLSZÁSZ fordítási hagyomány miatt szerepel a "Jehova" szó, az eredetiben ugyanúgy a JHWH+Adonáj magánhangzói van, mint bárhol másutt (ugyanis SEHONNAN nem lett kitörölve az eredeti név).
Személy szerint az IMIT Bibliát használom, ha a héber eredetit akarom megnézni, ott az eredeti szöveg mellett van a magyar szószerinti fordítás is (XIX. századi rabbinikus verzió). Mindenütt ott van a JHWH, nincs kitörölve.

A Wikipédia cikk pedig nem "szép leírás", hanem szövegtörténetileg teljesen hiteles mű, ha azt értő szemmel elolvasod, megérted a dolog hátterét is.

Ja most kerestem rá erre az Ú.V.-ra: Jehova Tanúi fordítás. :))
Akkor magyarázhatok...

[ Szerkesztve ]

(#13603) Kezdő vagyok válasza hallari (#13602) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ez az IMIT Biblia letölthető/megvásárolható?
Nem hallottam még róla.

(#13604) szoke12 válasza hallari (#13602) üzenetére


szoke12
őstag

Elnézést, nem rád akartam konkretizálni.
A kitörölték alatt azt értem, hogy a mai fordításokban csak az Úr címet találod a legtöbb helyen. JHWH-nak a legtöbbször híre sincs.

Kezdő vagyok: Jól érthető, jó nyelvezetű fordítás.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13605) hallari válasza Kezdő vagyok (#13603) üzenetére


hallari
tag

Ezt a linket találtam, de itt a héber nincs rajta, csak a magyar.

Mi a '90-es évek közepén vásároltuk, így néz ki:

[link]
(kicsit görgess lejjebb)

(#13606) Kezdő vagyok válasza hallari (#13605) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké,így már ismerem,volt is a kezemben.
Tőled is és mindenkitől kérdezem,ki hányszor olvasta már el a Bibliát elejétől a végéig?

hallari:Az szép.Minden tiszteletem.
Melyik fordításokat?

[ Szerkesztve ]

(#13607) hallari válasza szoke12 (#13604) üzenetére


hallari
tag

"A kitörölték alatt azt értem, hogy a mai fordításokban csak az Úr címet találod a legtöbb helyen. JHWH-nak a legtöbbször híre sincs."

Ha elolvastad volna a szócikket, kiderült volna, miért nincs ott.

/sem a pontos kiejtését, sem a jelentését nem ismerjük 100 %-osan; hozzávetőlegesen az 'Örökkévaló' szóval lehet körülírni a jelentését/

(#13608) hallari válasza Kezdő vagyok (#13606) üzenetére


hallari
tag

~ 6-8

(#13609) hallari válasza Kezdő vagyok (#13606) üzenetére


hallari
tag

Ez csak a Károli. A többit (IMIT, francia, Nestlé-Aland, Vida, Csia, SzPA, Vizsolyi, King James, NIV meg talán volt még) részletekben, azokat nem számoltam bele.

(#13610) Kezdő vagyok válasza hallari (#13609) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az igen!
És melyiket ajánlanád,ha a közérthetőség a fontos?

(#13611) hallari válasza Kezdő vagyok (#13610) üzenetére


hallari
tag

Köszi. :))

A (magyarul) legegyszerűbben megérthető talán a Vida Sándor-fordítás. Meg a Szent Pál Akadémia, majd ha kész lesz... :DD

Angolul az NIV jó (szerintem), és az általam ismert francia is nagyon szöveg (és fogalom)hű.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13612) Noddy válasza hallari (#13611) üzenetére


Noddy
senior tag

Most jelent meg a Veritas kiadó gondozásában egy Biblia fordítás. Nagyon jó fogadtatást kapott, de még nem olvastam.

A Ravasz féle fordítást is nagyon dícsérik (szerintem is jó). De én a legjobban a károlit szeretem :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13613) hallari válasza Noddy (#13612) üzenetére


hallari
tag

Igen, angol nyelvterületen is a King James a legismertebb (és talán a legolvasottabb, bár erről nincs közelebbi információm). Többszáz évnyi "monopóliumon" nem könnyű változtatni... :)

(#13614) Kezdő vagyok válasza hallari (#13611) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szent Pál Akadémiáé mikorra várható?

Melyik lenne a leginkább ajánlott,ha az Ó-és Újszövetséget egyben szeretnénk olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#13615) hallari válasza Kezdő vagyok (#13614) üzenetére


hallari
tag

SzPA: nem tudom. Az ÚSZ már kész, de az ÓSZ miatt még várni kell a teljes verzióra.

Egyben a legjobb (szerintem) a Károli-fordítás. De mindenképp érdemes párhuzamosan olvasni, néha erős különbségek adódnak. ÓSZ párhuzamos: IMIT, ÚSZ: Vida.

(#13616) szoke12 válasza hallari (#13615) üzenetére


szoke12
őstag

Találtam egyet, de bitzos fent van máshol is. Name of God

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13617) kymco válasza Kezdő vagyok (#13614) üzenetére


kymco
veterán

Az evangéliumokat és a Példabeszédek könyvét már kiadták.... egyébként tavalyra ígérték, de késésben vannak.

www.refujvaros.hu

(#13618) hallari válasza szoke12 (#13616) üzenetére


hallari
tag

Ez a liturgikus utasítás semmi újat nem tartalmaz ahhoz képest, amit eddig taglaltam. Azt fejtegeti, hogy a liturgiában nem kell használni a YHWH szó semmilyen formáját, mert az Újszöv. már megadta Isten nevét nekünk, keresztényeknek: Jézus Krisztus. Az Ő Atyja pedig a mienk is, Szent Szelleme úgyszintén.

Én nem vagyok katolikus, ezért a merev tiltással nyilván nem tudok egyetérteni, de a mindennapi gyakorlatban én sem használom ezt a nevet. Az ÚSZ végig Jézus nevére épül, mert EBBEN A NÉVBEN VAN ÜDVÖSSÉG.

Ne vedd sértésnek, de a "Jehova" nevet, ami a Zsolt 83:19-ben szerepel angolszász fordítástechnikai okok (és teológiai-szövegtörténelmi alulinformáltság) miatt, Charles Taze Russell-en és követőin kívül senki nem erőlteti, és senki nem csinál üdvösségi kérdést belőle. Mert nem az.

"Érdekesség, hogy Pilátus héberül, görögül és latinul kiíratja a keresztfára: „A NÁZÁRETI JÉZUS, A ZSIDÓK KIRÁLYA”. Ez azért is beszédes, mert ennek a szövegnek a rövidítése az INRI-rövidítés, amit mi gyakran látunk templomokban, szentképeken, imakönyveken, bibliákban, katekizmusokban. A kereszt-felirat héberül viszont ez: Jeshua hanocri umelek hajehudim (ugye az umelek héber szóban a „v” héber betű pontozásával kapjuk az „u” betűt). Vagyis a héber nyelvű megfelelője az INRI-nek a JHVH."

(#13619) Kezdő vagyok válasza hallari (#13618) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Erről nem is hallottam még.
Magyon érdekes.
A hébert beszéled?
Görögöt is?
kymco:Te melyiket is használod,melyik fordítást?

[ Szerkesztve ]

(#13620) kymco válasza Kezdő vagyok (#13619) üzenetére


kymco
veterán

Alapból a protestánsat (bibliatanács) ,de szoktam károlit, ravaszt, egyszerű fordítást is olvasni, mikor készülök... és vannak egyéb kincseim is... egy-egy könyv különleges fordítása...

www.refujvaros.hu

(#13621) JJános válasza Kezdő vagyok (#13606) üzenetére


JJános
addikt

Évente kétszer olvasom ki. Mindig elejétől végéig olvasom, illetve ha keresek akkor azt, amit keresek, illetve egy-egy zsoltárt.

Károly Gáspár féle fordítást olvasom.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#13622) Kezdő vagyok válasza JJános (#13621) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Évente kétszer??
Ez aztán igen!
Mikor először Biblia került a kezembe,a Károli volt.
Akkor nem értettem meg.

kymco:Milyen kincseid vannak? :)

(#13623) hallari válasza Kezdő vagyok (#13619) üzenetére


hallari
tag

Nem beszélek sem héberül, sem görögül, csak a fordításhoz tanultam meg a nyelvtani alapokat meg a szótárhasználatot.

(#13624) szab.tam válasza kymco (#13620) üzenetére


szab.tam
nagyúr

érdemes néha más fordításokat is kézbevenni. jobban érthetővé válhatnak a nehezebben értehető szakaszok...

én a Gedon-féle Bibliával találkoztam elsőként. egyszerű nyelvezet, kompakt méret... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13625) Kezdő vagyok válasza szab.tam (#13624) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az valami olyasmi,ami a hotelekben van,ha megszáll a vendég?
Milyen nyelven volt?

(#13626) szab.tam válasza Kezdő vagyok (#13625) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, ez az. magyar.
én mondjuk itthon kaptam.
de ismerek személyesen is gedeon társaságos testvéreket. kórházakba és iskolákba is visznek, "nem árusítható" kiadás.
alapból asszem 2 faja méretben van.
teljes Újszövetség + Zsoltárok + Példabeszédek.
az új fordításra hasonlít a nyelvezete, így első találkozáskor könnyebben emészthető, így keresőknek kifejezetten ajánlott....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13627) kymco válasza szab.tam (#13626) üzenetére


kymco
veterán

Régebben a Gedeon Biblia Károli volt, most pedig Ravasz féle újszövetséget adnak hozzá. Legalábbis pár éve így volt.

www.refujvaros.hu

(#13628) szab.tam válasza kymco (#13627) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, asszem így van. 2 van itthon, 1 nagy, 1 kicsi. és kb. 11 éve kaptam őket.
nem hinném, hogy változott volna az alap...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13629) kymco válasza Kezdő vagyok (#13622) üzenetére


kymco
veterán

Van egy androidos bibliám mysword, sok magyar fordítással.
Van egy bibliotéka nevű cd-m... igaz nem mai darab, de nagyon jól használható, és sok magyar fordítás elérhető általa.
Van egy nagyon jó Máté evangélium fordításom dr. Almási Tibor baptista teológús lelkésztől.Ez főnyeremény.
Van egy úgynevezett egyszerű fordítású Újszövetségem...
Kb ennyi... az alap Károli és "ÚFO" (Új FOrdítás, bibliatanács) mellett...

www.refujvaros.hu

(#13630) Kezdő vagyok válasza szab.tam (#13626) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha valaki szeretne egyet,hogyan kaphat?

kymco:tyűha,ezek tényleg kincsek! :K
A gyülekezeteitekben ki melyik fordítást használja?

[ Szerkesztve ]

(#13631) kymco válasza Kezdő vagyok (#13630) üzenetére


kymco
veterán

A gyülekezetünk lelkésze a szolgálatához az ÚFO-t használja és néha a Károlit...

www.refujvaros.hu

(#13632) Ujjlenyomat válasza hallari (#13618) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

" Charles Taze Russell-en és követőin kívül senki nem erőlteti, és senki nem csinál üdvösségi kérdést belőle."

Mi az az üdvösségi kérdés?

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13633) szab.tam válasza Ujjlenyomat (#13632) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az ember üdvözülésének kérdése.

pl egy üdvösségi kérdés:
az üdvösségbe, (ha tetszik, egyszerűbben menyországba), kerülés egyedüli feltétele, hogy elhisszük-e, hogy egyedül Jézus érdeméért kerülhetünk oda. amiért Ő meghalt a bűneink büntetését elhordozva, hogy Isten rajtunk már ne kelljen végrehajtsa.
ennek ellenére széles néptömegek, (magukat keresztyénnek mondók is), úgy gondolják, hogy saját maguk ki tudják érdemelni a menybe jutást. vagy megpróbálnak Istennek ebben "besegíteni", a keresztáldozathoz "hozzátenni".
na, ez üdvösségi kérdés, hogy erről miképpen vélekedünk.

nem üdvösségi kérdés:
pl. azon vitakozni, hogy pl. az elragadtatás, Jézus második eljövetele, a nagy nyomorúság,a feltámadás, az apokalipszis, Jézus 1000 éves uralkodása, stb. pontos kronológiai sorrendjének kérdése. érdekes, fontos, de nem befolyásolja az erről való ismeret és vélemény az egyén üdvösségét....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13634) hallari válasza Ujjlenyomat (#13632) üzenetére


hallari
tag

Egyetértek Szab.tammal. Amikor a börtönőr megkérdezte Pál apostolt, hogy mit kell cselekednie, hogy üdvözüljön (megszabaduljon), akkor azt mondta neki Pál: "higgy az Úr Jézus Krisztusban és üdvözülsz mind te, mind a te házadnépe". Persze ez csak az alap, erre még rá kell épülnie egy hívő életnek. De ez az első üdvösségi kérdés.

(#13635) Ujjlenyomat válasza szab.tam (#13633) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál.

"ennek ellenére széles néptömegek, (magukat keresztyénnek mondók is), úgy gondolják, hogy saját maguk ki tudják érdemelni a menybe jutást."

Ez érdekes a jelenések könyve csak 144.000 személyről írja, hogy "mennybe" kerül.

"csak a száz negyvennégy ezer, a kik áron vétettek meg a földről."
Kivonatosan. Jelenések könyve 14. fejezet 3. vers (vége). (Károli Gáspár)

Egyébként én is érdekesnek találom, hogy milyen sok "keresztény" vallás van,
pedig Biblia csak egy van. (Persze az egyes fordítások között vannak kisebb nagyobb eltérések)

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13636) Ujjlenyomat válasza hallari (#13634) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál.

"ez csak az alap, erre még rá kell épülnie egy hívő életnek."

A hívő élet mit takar?
Azt cselekedni amit a Biblia ír, és parancsba ad?

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13637) szab.tam válasza Ujjlenyomat (#13635) üzenetére


szab.tam
nagyúr

máshol meg azt írja, hogy 10.000x10.000 és 1000x1000. az nálam 101 millió...
vigyázni kel a számokkal. hogy hol és mire érti.

vannak konkrét, és jelképes számok.
a megbocsátásról pl: 70x7 is. ez ugye nem azt jelenti, hogy 490-szer megbocsátunk, 491-dikre már nem...

értelmezésünk szerint az a nagy nyomorúság idején, izrael (helyreállított) 12 törzséből való, törzsenként 12.000 mártírhalált halt, (vagyis majd meghaló), zsidó.

ez tipikusan az, amit, (vélekedésem szerintnt tévesen), Jehova Tanúi meglovagolnak.
ők saját magukra értik ezt a számot.

egy biztos: aki be van írva az élet könyvébe, egy sem fog elkárhozni. :N
akárhányan legyenek.... :))

általában nem szokam a téves értelmezéseken rágódni, és másokat bírálgatni. de az említett taúkkal kapcsolatban van egy igen komoly fentartásom. képmutató módon előveszik a Károly Bibliát, a szövegkörnyezetből kirángatva, fél lábon álva fejbevágják az embert egy idézettel. ami úgy elég furán hangzik. engem már 2x nagyon bekavartak.
jó idő kellett az ilyen találkozások után, hogy a szövekkörnyezetet tanulmányozva rájöjjek, hogy teljesen másról van szó.
ja, és miután becserkészték a gyanútlan áldozatot, előveszik a saját, meghamisított könyvüket. szándékosan nem Bibliának neveztem...

pedig nagyon egyszerű a képlet, és működik.
ha az ember bizonytalan valamiben, akár alapkérdésben, őszinte szívvel oda lehet fordulni ezzel is Istenhez: hogy nem értem, fordítva gondolom, stb. de ezt tényleg őszintén, kitárt szívvel kell tenni. nem úgy, hogy előre eldöntöttem az általam helyesenk vélt választ.
és a Bibliát nem féllábon olvassuk, hanem előtte imádságban kérjük Istent, hogy segítsen megérteni azt.

amikor a fent említett "tanúkkal" találkozom, ezt élből tanácsolni szoktam. erre minden esetben kicsit zavarodott reakciót kapok, láthatóan még sosem próbálták...
csak hajtják lemezt a végső idők jeleiről.
azok persze vannak is: többek közt az is, hogy megszaporodnak a tévtanítók. ennek az említése után már teljes lesz a zavar.
természetesen nem célom a megszégyenítés, de mivel már sikerül már összezavarniuk a fent említett módon, védekezem is azóta.

meg hát 1x lehet, hogy tényleg kitárt szívvel odafordulnak Istenhez, és felhagynak a lelekek félrevezetésével....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13638) Ujjlenyomat válasza szab.tam (#13637) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

"És látám, és hallám a királyiszék, a lelkes állatok, és a Vének körül sok angyalnak szavát; és az ő számuk tízezerszer tízezer és ezerszer ezer vala; "

Jelenések könyve 5. fejezet 11. vers. (Károli Gáspár)

Biztos erre gondoltál.

"vigyázni kel a számokkal. hogy hol és mire érti."
Igen, igazad van.
Tényleg nem könnyű a Jelenések könyvét értelmezni.

"ez tipikusan az, amit, (vélekedésem szerintnt tévesen), Jehova Tanúi meglovagolnak.
Ők saját magukra értik ezt a számot."
Nem mindent, de sok mindent tudok a Tanúkról.
Örülök, hogy ilyen őszintén írtál.
Nem magukra értik, mert több mint 7 millióan vannak.
Csupán a kiválasztottak azok, akik a 144.000-et képzik.
Nem minden Jehova Tanúja kiválasztott, csak egy részük.

Sajnálom, hogy kellemetlen élményeid vannak a Tanúkkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#13639) szab.tam válasza Ujjlenyomat (#13638) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13640) Noddy válasza Ujjlenyomat (#13638) üzenetére


Noddy
senior tag

"Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;
10. És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!
11. Az angyalok pedig mindnyájan a királyiszék, a Vének és a négy lelkes állat körül állnak vala, és a királyiszék előtt arczczal leborulának, és imádák az Istent,
12. Ezt mondván: Ámen: áldás és dicsőség és bölcseség és hálaadás és tisztesség és hatalom és erő a mi Istenünknek mind örökkön örökké, Ámen.
13. Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?
14. És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.
15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:
17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet."

Jel 7,9-17

Szerintem ez egy gyönyörű része a Bibliának. És ez is odavezet, hogy nem a számokat kell figyelni, mert nem számolható, minden népből, nemzetségből (nem csak zsidók). És akiket a Bárány vére mosott meg :) Ez szépen rímel az üdvösségi kérdésre is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#13641) hallari válasza Ujjlenyomat (#13636) üzenetére


hallari
tag

"A hívő élet mit takar?
Azt cselekedni amit a Biblia ír, és parancsba ad?"
Nem csak azt. "Akiket Isten Szelleme vezérel, azok az Isten fiai". A személyes vezetésnek is engedelmeskedni kell. Túl azon természetesen, hogy gyülekezetbe kell járni. Pál sem "magánhívő"ket képzett, a levelei is ezért szóltak közösségeknek.

(#13642) kymco válasza szab.tam (#13633) üzenetére


kymco
veterán

:K

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13643) JJános


JJános
addikt

[link]

Ezt a filmet az evolúció híveinek ajánlom.
Hogy mi az evolúció? Csupán egy vallás! :)

2007-05-06 óta itt!

(#13644) D1Rect válasza JJános (#13643) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt állítja, hogy "Isten 6000 éve teremtette a földet".
Gobekli Tepe ~12000 éves.

Ez alapján szerintem nem lehet igaz amiről beszél.

(#13645) JJános válasza D1Rect (#13644) üzenetére


JJános
addikt

Nézd végig. És ne velem vitázz, hanen vele. Nagyon jó érvei vannak.

Ott voltál 12.000 évvel ezelőtt, hogy tudod a korát? :U
Vagy már átmentél agymosáson?

Az evolúció vallás, és nem tudomány! :K

2007-05-06 óta itt!

(#13646) D1Rect válasza JJános (#13645) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem akarok vitázni veled.

Az evolúciós elméletnek vannak súlyos hiányosságai(legismertebb a hiányzó láncszem) és kiváló alapot szolgáltat rengeteg kegyetlenkedésre és az eugenika terjesztésére, de attól javarészt egy pontos megfigyelés.

Gobekli Tepe pedig egy fantasztikus lelet. "Kár", hogy pár "elméletnek" gyönyörű cáfolata.

(#13647) kymco válasza D1Rect (#13646) üzenetére


kymco
veterán

Azért meredek pontos megfigyelésről, mint érvről beszélni. Ez kb olyan, mintha egy pont ismeretében határoznánk meg egy bonyolult függvényt... és ezt érvként hoznánk fel...

Azért módosítottam, mert nem akarok vitázni ebben a témában sem...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13648) D1Rect válasza kymco (#13647) üzenetére


D1Rect
félisten

Vannak "pontok" amiket "elmélettel összekötnek" a világról eddig megismert adatok alapján.

Az én olvasatomban a Bibliai teremtés egy mítosz az őseinktől. Persze meg lehet próbálni összeegyeztetni a modern világképpel, de abból sületlenségek lesznek.

(#13649) szab.tam válasza kymco (#13647) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de ő szeretne..... :U :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13650) D1Rect válasza szab.tam (#13649) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, hogy szeretnék.
Az evolúcióval kapcsolatban van egy csomó érdekes felvetés, a missing link magyarázatára is vannak életképes elképzelések pl. a vízimajom elmélet.
Az evolúció szerintem egy érdekes téma.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.