Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) Cyrin válasza bringasisti (#36048) üzenetére


Cyrin
addikt

az ubuntu hajlamos dobálni ezeket a hülye üzeneteket, de asszem ki lehet kapcsolni.

a mint nem fog ilyeneket írni.

(#36052) bringasisti válasza Cyrin (#36051) üzenetére


bringasisti
őstag

A "használandó lemez" és az "indítólemez készítése" gomb közötti rész hiányzik most arra vagyok kíváncsi hogy tudom a beállítás hiányát megoldani

BENEFON DELTA--------N8

(#36053) Cyrin válasza bringasisti (#36052) üzenetére


Cyrin
addikt

az nem kell neked

(#36054) bringasisti válasza Cyrin (#36053) üzenetére


bringasisti
őstag

itt nem tudom beállítani hogy mi induljon el?

BENEFON DELTA--------N8

(#36055) Cyrin válasza bringasisti (#36054) üzenetére


Cyrin
addikt

de, vagy valamelyik funkcióbillentyű felhozza a boot sorrendet külön is.

(#36056) bringasisti válasza Cyrin (#36055) üzenetére


bringasisti
őstag


Ez van a telepítőn . Csak az F1 F2 Delete kódot ismerem

BENEFON DELTA--------N8

(#36057) Cyrin válasza bringasisti (#36056) üzenetére


Cyrin
addikt

mit foglalkozol vele mi van rajta? indítsd a rendszert pendrive-ról

(#36058) bringasisti válasza Cyrin (#36057) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha ez az hogy nem tudom indítani . A BIOS megnyitón és kijelzőkön hogy SanDisk akkor is a gép indul. Már kezd fájni a fejem

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#36059) Cyrin válasza bringasisti (#36058) üzenetére


Cyrin
addikt

privát ment

(#36060) Frawly válasza bringasisti (#36028) üzenetére


Frawly
veterán

Konkrétan melyik leírás szerint dolgozol? Tudsz róla linket adni? Nem baj, ha angolul van, csak lássuk mi alapján próbálkozol.

(#36061) cigam válasza laszlohu (#36014) üzenetére


cigam
félisten

Volt egy ilyen tippem, de hivatalosan is megerősítették:

... az adásba kerülést követően lesznek elérhetőek a weboldalon:
Profilozók 901 2019.08.18.
Profilozók 902 2019.08.25.
Profilozók 903 2019.08.25.
Profilozók 904 2019.09.01.
Profilozók 905 2019.09.01

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36062) bringasisti válasza Frawly (#36060) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]
Az a gond hogy nekem nem teljesen így jelenik meg. Beraktam a régi vínyót amin Windows fut de még a 7 es verzió és mivel a teljes gép cserélve volt mondták hogy nem is fog elindulni. Viszont a pendrive is bent volt és az se indult.

BENEFON DELTA--------N8

(#36063) bringasisti válasza Frawly (#36060) üzenetére


bringasisti
őstag

Van egy másik pendrive ha esetleg egy másik verzió kipróbálása szükséges

BENEFON DELTA--------N8

(#36064) I02S3F válasza bringasisti (#36063) üzenetére


I02S3F
őstag

A meglévő pendrive-ot is kipróbálhatod másik gépben.

(#36065) bringasisti válasza I02S3F (#36064) üzenetére


bringasisti
őstag

Arra sajnos ismeretség hiányában nincs mód. Az segítene ha a BIOS állítási módja tételesen meglenne, mert kijelöltem a pendrive alkalmazást és egy másik oldalra ugrik és ott rögzítem a változtatást mégse indítja el.

BENEFON DELTA--------N8

(#36066) Frawly válasza bringasisti (#36063) üzenetére


Frawly
veterán

Én mondanám, hogy próbáld ki terminálból. Nyitsz egy terminált rendszergazdai joggal, ez most Ubuntun nem tudom hogy megy, hogy su vagy sudo:
sudo dd if=/elérési/út/ubuntu-akárhányas.iso of=/dev/sdakármibetű_szám_nélkül bs=4M status=progress

Ezzel kiírja az .iso-t a megadott meghajtóra. A parancs kiadása előtt nézd meg az lsblk parancs lefuttatásával, hogy nálad a pendrive /dev/sdb vagy /dev/sdc, vagy akármicsoda.

Jól nézd meg milyen meghajtót adsz neki oda, mert ha elgépeled, az adott meghajtóról MINDEN törlődni fog, helyreállítatlanul!!!!!!!!!! Nem kezdőknek való parancs, ha félregépelek, nem vállalok felelősséget az adatvesztésért. Viszont ennek a módszernek előnye, hogy egyszerű, és garantáltan jól írja ki az .iso-t, 1000% bootképesre, UEFI és CMS/Legacy BIOS bootnál is.

De ha annyira félsz ettől és nem megy, akkor egy windowos gépen indíts egy Rufus-t, és azzal írd ki az ubuntu iso-ját pendrive-re, dd-s módszert választva. Az is megcsinálja, ott nem tudsz rossz meghajtót kiválasztani és felhasználóbarát megoldás, plusz tuti bootol.

[ Szerkesztve ]

(#36067) ubyegon2 válasza bringasisti (#36065) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Próbáltam megérteni, mi történik nálad, nem sikerült. Nemrég beraktál egy képet a BIOS boot-sorrendjéről, azt panaszolva, hogy nem bootol a pendrive, de a képen az első boot eszköz az SSD, értelemszerű, hogy akkor az azon lévő oprendszer fog bootolni. Egyébként szerintem jól írhattad ki a pendrive-ot és boot sorrendet sem kell változtatnod, hanem ahogy a kolléga említette, a funkció billentyűk valamelyikét kell még bootolás előtt lenyomni, F9, F10 van ahol F8. Ez 3 próbálkozás, nézd meg, így mi történik. Amúgy írtad, hogy Ubuntu van a gépeden, az hogyan került rá?

Nyomtatós kérdésedre nem írtam semmit az elején, mert nincs nyomtatóm, de szerintem az a .run kiterjesztésű plugin nincs integrálva a hplip-be, mivel előtte írtad, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat, utána írtad, hogy a plugin fenn van a gépeden. No az nem elég sajna.

Telepítsd a Mint-et, főleg azért, mert mindent könnyebben meg tudsz oldani Cinnamonnal, így a .run fájl futtathatóvá tételét is GUI-ban. (grafikus felületen) A Mint-en is ugyanúgy nem fog működni a nyomtatód a plugin nélkül és ugyanúgy működne szerintem az Ubuntun is, ha a plugint felraknád. A hplip ugyanaz és gyakorlatilag tök mindegy, melyik Linuxot próbálod, csak a pluginnál szerepel a support listában a nyomtatód.

Az nem lenne rossz, ha elküldés előtt megnéznéd a hsz-eidet és beleképzelnéd magad a topiklakók helyébe, egy rövid mondatot írsz, mert te ott tapasztalod, mi történik és azt gondolod, ugyanúgy tudni fogja bárki, mi a fene történik nálad? :U

Sajnos a válaszok is olyan rövidek voltak, amiből totál nem értettél semmit, de valamit mégis elkezdtél csinálni. Inkább kérdezz ra, ha valami nem tiszta, jelenleg úgy látom csak ilyen van......

[ Szerkesztve ]

(#36068) Frawly válasza ubyegon2 (#36067) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, simán lehet, hogy jól írta ki, csak a bootsorrendet nem választotta ki jól. Minden funkcióbillentyűt végig kell zongorázni, nem csak F8, F9, F10 lehet, F11, F12, F6, Del, Ins, Esc, akármi. A BIOS képernyő írni szokta mit kell nyomni, csak sokszor olyan gyors, hogy nehéz elolvasni.

(#36069) ubyegon2 válasza Frawly (#36068) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért gondolom, hogy jól lett kiírva, mert van egy kép Ubuntu alatt a beépített íróról és a betallózott iso is jónak tűnik. A Win7 és a másik gép előkerülésénél már viszont eléggé elveszítettem a fonalat......illetve elveszítettem volna, ha már meglett volna. ;]

Most, hogy mondod, tényleg kiírja alul egy pillanatra, hogy mivel lehet belépni a setup menübe és mivel lehet az eseti bootot előhívni!

(#36056) - az itt látható kép a Mint kiírt iso-járól szintén jónak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#36070) I02S3F válasza ubyegon2 (#36067) üzenetére


I02S3F
őstag

A tanács jó, viszont e mellett szükséges figyelembe venni, hogy tapasztalatlan, vagyis nem a számítógépekehez szokott emberről van szó. Természetesen ettől még fontos, hogy segítse a kommunikációjával a megoldást!

(#36071) bringasisti válasza Frawly (#36068) üzenetére


bringasisti
őstag

Huuuu ez nekem kicsit bonyolult mert 2 napja van Linux a gépen. F1 F2 és Delete egyszerre és a BIOS bejön, ott próbáltam kijelölni, de hiába rögzítettem a változtatást semmi nem változott. A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.

BENEFON DELTA--------N8

(#36072) ubyegon2 válasza I02S3F (#36070) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek én, látom is, mi a helyzet, de valahogy ki kell robbantani az állóvízből, ami most lesüppedt.

Másrészt így is rengeteg hasznos infót láttam, amit a válaszadó(k) nem nagyon vettek figyelembe. például a BIOS-ban turkálásnál egyből szólni kellett volna, hogy nem célszerű. Nyilvánvaló volt, hogy a kérdező válasza, hogy fenn van a gépen a .run fájl, az csak azt jelentette, hogy letöltötte a gépére, mivel előtte tisztázva lett, hogy halvány fogalma sincs, hogyan kéne futtathatóvá tenni. Csak nem kezdett el magától futkorászni, ha már a neve az is.....

Nekem nincs nyomtatóm, így nem is igazán akartam belevauzni, elég sokáig bírtam is így..... :P

[ Szerkesztve ]

(#36073) ubyegon2 válasza bringasisti (#36071) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem kell neked a BIOS setup menúje!!!!! A F funkcióbillentyűkkel kell előhívni a meghajtóválasztó menüt.

A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.

Az Ubuntu már rajta volt? Nagyon titkos az a gép, mert nem sokat tudunk róla.....egyik képen persze van pár adat.

(#36074) I02S3F

Nem baj, jól értettem, amit írtál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36074) I02S3F válasza I02S3F (#36070) üzenetére


I02S3F
őstag

Hülyeséget írok! Csak a Linux az újneki, nem a számítógépek!

(#36075) Frawly válasza bringasisti (#36071) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen gép ez pontosan? Típus, modell. Vagy a gépé, ha brand gép vagy laptop, vagy ha saját összeállítású desktop konfig, akkor az alaplap pontos gyártó, típus, modellje kéne.

Megnézem neked, hogy melyik billentyűre kell előhívni a bootmenüt. Hangsúlyozom, hogy nem a BIOS/UEFI-be kell belépni, hanem a bootmenübe csak. Két külön dolog a kettő.

Illetve ki kéne próbálni addig is másik pendrive-val, másik USB csatiban.

Meg mint mondtam, hogy több menetben zongorázz végig minden billentyűt, az F1, F2, Del nem elég, F3-tól F12-ig, Ins, Esc, Tab, Backspace, vagy amit csak érsz. Lehet többször is kell újraindítani, mire bejutsz a bootmenübe. Azt is lehet csinálni, mikor írja ki induláskor a gép az első képernyőt, ott Pause billentyűt nyomsz, hogy el tudd olvasni mit kell nyomni a bootmenühöz. Mindig írja mit kell nyomni, csak lehet olyan gyorsan, hogy alapból nincs időd elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#36076) szekzol válasza bringasisti (#36071) üzenetére


szekzol
tag

Nekem Lenovo és Dell gépeken az F12-re jön be a boot menü. Bekapcsoló gomb megnyomása után folyamatosan nyomkodom kb. fél másodperces ütemben amíg be nem jön a menü. Nem túl expert de nem kell odafigyelni sem.

(#36077) bringasisti válasza Frawly (#36075) üzenetére


bringasisti
őstag

Már van előre lépés, faszán megy, de nem magyar nyelvű a rendszer, felraktam a Chrome és nem tudok bejelentkezni mert a @ sehol sincs és keveri a z és y karaktert meg meg egy párat

BENEFON DELTA--------N8

(#36078) bringasisti válasza szekzol (#36076) üzenetére


bringasisti
őstag

Nálam az F11 nyerő

BENEFON DELTA--------N8

(#36079) csixy válasza bringasisti (#36071) üzenetére


csixy
addikt

már tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#36080) cigam válasza bringasisti (#36077) üzenetére


cigam
félisten

Magyarul telepítetted? A bill kiosztásnál is magyarra volt állítva? Amúgy meg [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36081) growler válasza bringasisti (#36077) üzenetére


growler
őstag

Bill. kiosztás magyarra állítása terminálból:
setxkbmap hu
Próba: y

[ Szerkesztve ]

(#36082) Frawly válasza bringasisti (#36078) üzenetére


Frawly
veterán

Oké, akkor haladunk valamerre. Telepítés elején kérdezi, hogy milyen nyelvet és billentyűzetet akarsz, szerintem ezt a részt nagyvonalúan átugrottad. Pedig itt kell kiválasztani, hogy Try/Install Ubuntu Language - a listában lesz olyan, hogy Magyar, majd utána a kiosztásnál a második oszlopban, ott is magyar.

Ha megvagy, akkor terminálban: sudo apt-get install hplip hplip-gui

Magyarán a csomagkezelővel felrakod a hplip-es csomagokat a tárolókból.

(#36083) bringasisti


bringasisti
őstag

Meg nem telepítettem csak a pendrive- ről fut.

BENEFON DELTA--------N8

(#36084) Frawly válasza bringasisti (#36083) üzenetére


Frawly
veterán

Már úgy is jónak kéne lennie a nyelvnek és a billentyűzetnek. Igaz Live rendszerként pendrive-ról futva maradhatnak benne angol részek, de csak néhány helyen, és a billentyűzetnek jónak kéne lennie, végig magyarnak, ha azt választottad.

(#36085) ubyegon2 válasza Frawly (#36084) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint az live-ban nem magyar és bizony kell a setxkbmap hu a karakterek magyarra állításához.
Én is mindig ezzel kezdem a wifi jelszó miatt.

(#36086) growler válasza ubyegon2 (#36085) üzenetére


growler
őstag

Persze, a menüből is be lehet állítani a bill. kiosztást. (Rendszerbeállítások)
De ehhez meg kell ismerkedni a a menüvel. ;]
(Ez persze nem rád vonatkozik !)

[ Szerkesztve ]

(#36087) bringasisti válasza growler (#36086) üzenetére


bringasisti
őstag

2 napja vagyok Linux os most ez történik. Tételesen milyen sorrendben mit nyomjak

BENEFON DELTA--------N8

(#36088) bringasisti


bringasisti
őstag

Hungárian, Hungary ISO-8859-2 vagy Hungarian,Hungary UTF-8

BENEFON DELTA--------N8

(#36089) bringasisti válasza cigam (#36080) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem innen szedtem le hanem egy magyar nyelvű oldalról és ott nem voltak ilyen opciók

BENEFON DELTA--------N8

(#36090) cigam válasza bringasisti (#36089) üzenetére


cigam
félisten

Ez csak egy cikk hogy a (telepített)rendszerben hogyan tudsz nyelvet váltani. Ha nem tudsz külföldiül, a képek akkor is beszédesek, hogy merre keresd azt a menüpontot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36091) bringasisti válasza cigam (#36090) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt értem de nekem nem volt ilyen választási lehetőség

BENEFON DELTA--------N8

(#36092) growler válasza bringasisti (#36088) üzenetére


growler
őstag

Hungarian,Hungary UTF-8
De ez a magyar nyelvi menühöz tölti le a csomagokat.
Hogy érvényesüljön, kell egy ki-be jelentkezés.
(Nem újraindítás, - mert akkor minden beállításodat elfelejt - a live rendszer.)
A magyar bill. kiosztást, legegyszerűbben a terminálban kiadott
setxkbmap hu
paranccsal állíthatod be.

[ Szerkesztve ]

(#36093) cigam válasza bringasisti (#36091) üzenetére


cigam
félisten

Mivel még live rendszert használsz, a boot elején előugrik egy nyelvválasztó ablak. Vagy ha nem, nyomd le az F2-t, és ott jelöld ki a magyar nyelvet. Ezután már a magyar menüvel, bill. kiosztással indul a live rendszer.
Most kipróbáltam, live rendszeren is ott a nyelvválasztó menüpont:

Mivel pár magyar nyelvi elem nem fért a pendrivera, egyből felajánlja, hogy a maradékot is letölti.

Neked nincs ilyen? Hanyas verziót töltötted le? (18-as LTS kiadás ajánlott)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36094) bringasisti


bringasisti
őstag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, megy a magyar és fel is telepítettem. Két dologba viszont belefutottam: a helyesírás ellenőrzés nem tud magyarul, és mikor bármit csinálok jelszót kér. Nem tudom a jelszót mert mikor még nem tudott magyarul akkor adtam jelszót, de azt a letöltést töröltem és olyant raktam fel aminek már letöltés alkalmából jelöltem a magyar nyelvet ( azért én is okosodok ) de semmilyen jelszó nem ízlik neki. Adat nincs a gépen tudok mindent törölni. A nyomtató beállitását nem találom mert ez a verzió se szereti a HP LaserJet M1132 MFP nyomtatót.

BENEFON DELTA--------N8

(#36095) Frawly válasza ubyegon2 (#36085) üzenetére


Frawly
veterán

Az elég gáz, ha nem magyar. Egyébként azt hittem, hogy Ubuntu-ról van szó.

Azzal tisztában vagyok, hogy 1-2 programnak nem elég átállítani a lokalizációt hu_HU.UTF-8-ra, hanem magyar nyelvi csomag is kell (LibreOffice, Firefox, stb.). De ezeket leszámítva, ha valaki magyar nyelvet és magyar billentyűzetet választott az elején, akkor nem lenne szabad az egésznek angolnak lennie, meg a billentyűzetkiosztásnak is rendben kéne lennie.

De nem baj, hogy ezt így átbeszéljük, mert akkor a kolléga tisztázhatná, hogy most pontosan melyik disztró melyik verzióját használja, live-ban vagy telepítette-e már. Nagyon kapkod, nagyon nagy vonalakban ír, nem lehet átlátni mit csinál.

Hogy ne kérjen mindenért jelszót, ahhoz a kulcstartót kéne kikapcsolni, azt hiszem az összefoglalóban vagy itt, vagy a kezdő topikban vagy a Mint-topikban benne van.

[ Szerkesztve ]

(#36096) bringasisti válasza Frawly (#36095) üzenetére


bringasisti
őstag

" Nagyon kapkod, nagyon nagy vonalakban ír, nem lehet átlátni mit csinál." Ez így van, de a helyzet a következő: ha valaki egy teljesen új környezetbe kerül akkor mindent kipróbál és hirtelen ennyi mindent annak aki nem ezzel foglalkozik nem tud megjegyezni. Én még nem tanultam informatikát. Az nagy segítség lenne nekem is és szerintem másnak is ha a válaszok nem tartalmaznának szakmai kifejezést és az elérési útvonal hasznos volna számomra. A kulcstartó kikapcsolható ha már a rendszer egy jelszót rögzített. Az más kérdés hogy a 12345 van mindkét Linux esetén megadva.

BENEFON DELTA--------N8

(#36097) Frawly válasza bringasisti (#36096) üzenetére


Frawly
veterán

A lényeget megint kihagytad, hogy milyen disztró ez pontosan, milyen verzió. Ezek nem szakszavak, nem mindegy, hogy Ubuntu 16.04-et próbálgatsz, vagy Mint 19.1-et (Cinnamon verzió). Az sem mindegy, hogy még midig pendrive-ról futtatod-e, vagy feltelepítetted a gépre. Ezeket kéne tisztázni, mielőtt továbbmegyünk arra, hogy magyar legyen a rendszer, magyar a billentyűzet, és onnan folytatni tudjuk a hplip telepítését, hogy menjen a nyomtató.

[ Szerkesztve ]

(#36098) bringasisti válasza Frawly (#36097) üzenetére


bringasisti
őstag

#94 Hsz- ben említettem hogy a magyar nyelv megy és a gépre van telepítve, a pendrive a zsebemben. 18.3 verzió amit itt ajánlott mindenki mert az Ubuntu az nekem tökéletes lett volna csak a nyomtatót nem kezelte. Jelenleg a kulcstartót szeretném megtalálni és a helyesírást magyar nyelven beállítani. Futtattam az illesztő program kezelőt töltött le adatot de a nyomtató nem megy.

BENEFON DELTA--------N8

(#36099) Frawly válasza bringasisti (#36098) üzenetére


Frawly
veterán

Az illetsztőprogram kezelő mit töltött le? Kifejezetten a nyomtatóhoz?

A kulcstartó kikapcsolása: terminálban vagy alkalmazásindító menüben futtatod a seahorse nevű alkalmazást. Arra előjön egy Jelszavak és kulcsok nevű ablak, ott a Jelszavak fülön lesz olyan, hogy Jelszavak: bejelentkezés, ott jobb kattintás, Jelszó megváltoztatása, beírod a régi jelszót, az új jelszónál üres jelszót adsz meg (nem adsz meg semmit). Többet nem fog a kulcstartó jelszót kérni.

A magyar helyesírás-ellenőrzés melyik progiban kell? A Mint Szoftverközpontban (vagy mi a neve) felteszed a language-pack-hu csomagot. Firefoxhoz a firefox-l10n-hu csomagot, ha ez nem elég, akkor a helyesírás ellenőrzése közben jobb kattintás egy aláhúzott szóra, ott Nyelvek - Nyelvek telepítése, ha nem lenne ott a magyar.

De ha már a Szoftverközpontban vagy, felteszed a hplip és hplip-gui csomagokat a nyomtatóhoz. Majd futtatod a hp-setup és hp-plugin alkalmazásokat, lehetőleg terminálban, csak beírod a nevüket.

Persze csak netes doksikból írom, nem használok Mintet. A Mint topikba lenne ezt jó folytatni, mert már nem Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#36100) bringasisti válasza Frawly (#36099) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszönöm a segítséget, nem tudtam hogy van olyan topik is. Csináltam egy szoftver frissítés után egy illesztő program frissítést is elég sokáig dolgozott, rengeteg adatot töltött le, de nem tudom kihámozni hogy mik voltak.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.