Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Victoryus válasza hcl (#35399) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm!
#ubyegon2: szintén köszönöm, nagyon hasznos leírás!
Hwinfo-val nézegettem, usb3-at ír, meg felismerte a lemezt is. Hát, az is lehet, hogy ilyen gyenge ez a kis AMD proci, de többet vártam tőle. Valahol volt róla sebesség teszt, csak nem találom, és nem is könyvjelzőztem le. Ott többet írtak, úgy emlékszem. Egyelőre örülök, hogy a samba meg a transmission megy szépen.

Még a minidlna-t próbálom beüzemelni, de nem találok hozzá aktuális leírást. Nincs is /etc/minidlna mappa nem hogy abban conf fájl. /etc/minidlna.conf sincs. Pedig sikeresen települt.Üzemel is, a tv látja a gépet, csak semmilyen tartalom nincs egyik mappában sem. A filmek a csatolt merevlemezen vannak egyébként is.
Az alkalmazások között nem jelenik meg. Ha a szoftvertelepítőben indítom, akkor 1mp-re felvillan egy fekete terminál ablak és ennyi. Hogy lehet ezt konfigurálni vajon?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35402) cigam válasza Victoryus (#35401) üzenetére


cigam
félisten

Milyen rendszer(melyik, és hanyas ubuntu)?
Próbaképpen egy másik systemd-t használó linuxon telepítettem, de ott egyből létrejött a az /etc/minidlna.conf

Te hogyan (honnan) telepítetted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35403) Victoryus válasza cigam (#35402) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Xubuntu 18.04./Szoftverek menüből telepítettem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35404) cigam válasza Victoryus (#35403) üzenetére


cigam
félisten

Tuti egyre gondolunk? Bár nincs előttem (x)ubuntu szoftver áruház, nem valószínű, hogy egy daemon-t onnan lehet telepíteni. Ott inkább a GUI-s programok vannak nem?

A minidlnad -V parancs mit ad vissza verziószámnak?
Version 1.1.6

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35405) Victoryus válasza cigam (#35404) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nos, úgy látom nem ezt telepíti fel az áruházból, amit mondasz. De akkor kipróbálom. Ez az áruházas semmit nem csinál. Még kipróbáltam az UPnP-t is, ugyanez: felvillan a terminal 1másodpercre és kész, más semmi.


Akkor amit parancssorból feltettem, az /etc/minidlna.conf-fal beállítható.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35406) Victoryus válasza Victoryus (#35405) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Ilyenkor mi a gondja? Egy darab userem van, azt is t620-nak hívom, és beállítottam a config fájlba.
Vagy a transmission zárolja a fájlokat seedelésnél és azért nem fér hozzá?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35407) cigam válasza Victoryus (#35406) üzenetére


cigam
félisten

"Előfordulhat, hogy a minidlna felhasználó (alap esetben létrehoz egy minidlna felhasználót, és annak a nevében fut a szolgáltatás) nem fér hozzá a média könyvtárhoz. Ekkor hozzá kell adni a könyvtár tulajdonos csoporthoz a minidlna felhasználót-t. Ha a hálózati fájl szerver fejezetben leírtak szerint beállítottuk, hogy a megosztani kívánt könyvtár az users csoporthoz tartozik, akkor ezt a
sudo usermod -a -G users minidlna
parancs kiadásával tudod megtenni."

Forrás: a Rasbian cikkem ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35408) Victoryus válasza cigam (#35407) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem megy. Több felhasználóval is néztem: van a t620 nevű. Ő is a root csoport tagja, a Xubuntu telepítéskor hoztam létre. A transmission/done mappa a root csoporté:


De van egy media nevű felhasználóm is, aki szintén a root csoport tagja, azzal is próbáltam ,semmi.
Van egy másik megosztásom, ami a Xubuntu saját music mappája lenne. ( /home/t620/Music) Erre nem ír hibát, de a tv semmilyen eszközt nem lát most a benne levő pendriveon kívül... A szoftver boltos minidlna-t látta, csak az meg nem működött. De azt töröltem is.
Már újraindítottam a Xubuntut is meg a tv-t is párszor, de továbbra sem lát semmit.

szerk: ha csak az audio mappát hagyom meg, akkor ok, látja a tv. Gondolom ha elhasal az egyik mappán, akkor nem is fut utána.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35409) Victoryus válasza Victoryus (#35408) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Közben letelt a szerkesztési idő:
Korán örültem: kb 5-10mp -et játszik csak le a zenéből is, majd azt írja a tv, hogy network error és kilép a lejátszásból. Háááát, nem egyszerű. A digis routeren van lan kábelen a tv is meg a Xubuntus masina is, sávszélességgel bírnia kéne. A tv amúgy is csak 100 mbites hálókártyával rendelkezik. Ez az egész mp3 fájl meg kb 3MB, szóval mennie kéne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35410) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ubuntu 18.04 LTS-t, LiLi-vel, Perzisztens módban telepítettem pendrive-ra. Adobe Flash-t tudok erre telepíteni? Leírás alapján próbáltam, de nem sikerült. Perzisztens mód működik, beállításaim megmaradnak, 140MB-os frissítés is települt.

Yotube-on egyes 1080p-s videók, csak csökkentett felbontásban érhetők el. Erre van valami megoldás, hogy teljes felbontásban lássam?

[ Szerkesztve ]

(#35411) cigam válasza Victoryus (#35408) üzenetére


cigam
félisten

Több felhasználóval is néztem
:F

Nem a mappán kell eltekerni a jogosultságot, tulajdonost, hanem a minidlna user-t kell hozzáadni ahhoz a csoporthoz.

Amúgy át kéne gondolnod ezt alapos(abb)an. Miért adsz mindenkit a root csoporthoz?! Mert azzal működik rossz válasz. Át kéne tanulmányoznod a jogosultságokat, meg a tulajdonlást, hogy ki kivel mikor.

Mit lenne ha elengednéd a minidlna-t(ez még nem megy neked), és feltennéd a plex-et? Bár ott is belefuthatsz jogosultsági problémákba, de egy GUI(WEB-es) felületen tudod állítgatni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35412) hcl válasza pinnacle (#35410) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

cat /etc/apt/sources.list
Benne van a partner tároló? Mert ha nincs, akkor azért nem találja a csomagot.
Nekem amúgy flashplugin-installer az egyetlen csomag, ami fent van...

Lehet, hogy jobb lenne, ha nem perzisztens módban tennéd, hanem rendes telepítésként a pendrive-ra (csak az macerásabb).

Mutogatni való hater díszpinty

(#35413) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Üdv!

Remélem jó helyre irok... egy kis segitség kéne.
Egy régi, és gyenge notira szeretnék xubuntut telepiteni, de ennek a szarnak nincs saját dvd meghajtója. A lemezképfájlt már letöltöttem, és olyan progit keresek (ha van), amivel pendrájvra tudok valamiféle telepitőt csinálni az iso-ból, aztán arról feltelepiteni a noti vinyójára a rendszert, hogy utána onnan bootoljon. Most csak ezért nem vennék külső dvd meghajtót.
Az iso egy win10-es gépen van, ezen kéne megcsinálnom a telepitőt.
Tudtok ilyen progit? Vagy esetleg valami más megoldást? :F

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#35414) Victoryus válasza cigam (#35411) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A plex win10-en se ment normálisan. A feliratokkal nem boldogul. Laptopon mind tökéletesen időzített volt, de plexen perces csúszások lettek. Vlc streamet meg nem játszotta le a tv. A tv is lehet a probléma forrása, majd frissítem a firmwaret hátha az újabb jobb.

Van 2 felhasználom a t620, meg a minidlna, többit töröltem. Szerintem megint nem én vagyok a béna, hanem a linux, mint párszor már bebizonyosodott. Most őszintén, a root felhasználómmal miért nem megy? Az összes cucc hozzá van adva a hdd-n.
Csak addig kéne minidlna, amíg nem érkezik meg a dp-hdmi konverter, aztán nem szengedek ezzel tovább.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35415) ubyegon2 válasza AzŐsgén2 (#35413) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben találod a választ.

Az eddig olvasottak alapján a Rufus-t és Etcher-t ajánlom. A hsz perzisztens telepítés részével ne foglalkozz most.

Ezt egyébként erősen ajánlott végigolvasnod

[ Szerkesztve ]

(#35416) Frawly válasza Dave™ (#35394) üzenetére


Frawly
veterán

Ennek a gépnek pedig tudnia kéne a GPT-s UEFI bootot USB-ről is. Próbáljatok egy Windows 10 telepítőt kiírni Rufus-szal, azt bebootolja-e, vagy ha azt nem, akkor Microsoft Media Creation Tool-lal, vagy a Windows USB/DVD Download Tool-lal kiírva a Win10 telepítőjét. Ha így sem bootol, akkor még a Secure Boot-ot lenne érdemes letiltani, úgy próbálkozni és/vagy egy BIOS frissítést meg lehet próbálni, ha így sem megy, akkor a Dell supportnak írni, jelezve, hogy mi mindent próbáltatok meg és nem megy.

Hidd el, a módszer jó, amit írtam, te futottál bele valami bugba azzal a géppel. Nyilván nagyon régi gépek (most nem erről a Dellről van szó) csak BIOS MBR bootot tudnak, azoknál ez a FAT32-ős módszer nem működik, azokhoz kell a WoeUSB és társai.

Egyébként a MS, ha már ennyire opensource friendlynek állítja be magát, hogy már WSL, meg MS SQL server for Linux és stb.-t erőltet, akkor csinálhatna .iso kiíró toolt Linuxra, hogy ha valaki linuxos gépről akar ilyet kiírni, akkor tudjon magának Windowst telepíteni. Vagy az iso-t csinálhatnák meg UEFI/Legacy hibridre, hogy csak egy sima iso-t kelljen kiírni dd-vel, és az bootoljon minden gépen, ne kelljen speciális szoftver a kiírásához.

(#35417) AzŐsgén2 válasza ubyegon2 (#35415) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Köszönöm, ma elszórakozom vele. :R

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#35418) pinnacle válasza hcl (#35412) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt írta ki, sikerült is telepíteni. Online videók lejátszásához, mit kellene még telepíteni, illetve arra van ötleted, hogy egyes Youtube videók miért nem mennek teljes felbontáson?

(#35419) lev258 válasza pinnacle (#35418) üzenetére


lev258
veterán

A Youtube egy ideje a HTML5 irányába megy a Flash helyett. A géped megbirkózik vele? Arról nem írtál.
A Minitube-bal is tehetnél egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35420) ubyegon2 válasza AzŐsgén2 (#35417) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs mit, sok sikert hozzá! :)

Azért, ha valami nem tiszta, inkább kérdezz!

(#35421) pinnacle válasza lev258 (#35419) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! i3-4330, 16GB RAM, az a furcsa, hogy csak egyes Youtube videóknál van probléma. Más 1080p videókat simán lejátszik. Firefoxhoz, online videóhoz meg gondolom .mp4 kodek kellene.

(#35422) hcl válasza pinnacle (#35421) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Videodriver rendben?

Mutogatni való hater díszpinty

(#35423) lev258 válasza hcl (#35422) üzenetére


lev258
veterán

Ha csak az Intel van benne, akkor rendben kell lennie.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35424) ubyegon2 válasza pinnacle (#35421) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

h264ify kieg-et érdemes lenne megpróbálnod.
[link]

YT-hoz smtube, minitube [link]

ezt most láttam:

Best Firefox Add-ons for a Better YouTube Experience

[ Szerkesztve ]

(#35425) hcl válasza lev258 (#35423) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz :B

Mutogatni való hater díszpinty

(#35426) pinnacle válasza hcl (#35422) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszönöm a segítségetek! Open GL-t bekapcsoltam, h264ify-t telepítettem, de utána nem tudta lejátszani, a Youtube videókat. Ha be van kapcsolva ezt mutatja. Kikapcsolva a jobb oldali 2 aktiválódik. Töröltem, Youtube megy, lehet a csökkentett felbontás a feltöltők hibája, mert minden más, akár 4K-ban is mehetne.
H.264-et kellene aktiválni valahogy. Az elfelejtettem írni, hogy 750Ti VGA van. Gondolom azzal nincs driver gond, mert akkor a Youtube 1080p sem menne. Egyébként nagyon gyors a rendszer. Én még nem láttam ilyet, hogy azonnal betöltenek a weboldalak, Youtube is nagyon gyorsan tölt be. Azt mondták, Windowsról is hasonlónak kellene lenni, Samsung 850EVO 1TB SSD van, de szörnyen akad. Mondjuk szerintem az elején sem volt ilyen gyors, mint ez a Live Linux. pl. az Index betöltése (amíg az a 2 kis kék pont villog felül) Windowson 9mp, Linuxon szinte azonnal, 1-2mp. Ez lenne a legkevesebb, de az egész gép áll. Sajnos úgy néz ki, hogy csak újratelepítéssel derül ki, hogy SSD vagy Windows hiba van.

(#35427) Frawly válasza pinnacle (#35418) üzenetére


Frawly
veterán

Így Linuxra Flasht nem telepítünk, nem az Adobe weboldaláról kell, ahogy Windowson. A csomagkezelőt, szoftverközpontot vagy mi a ráknak hívják, azt szedd elő, abban telepítsed a hivatalos tárolókból az adobe flash csomagot. Majd újraindítod a böngészőt.

De felesleges, nálam már jó 2 éve nincs fent a gépen Flash. Minden oldal lejátszik minden videót, minden létező felbontásban.

Ha annyira nem boldogulsz, és addig kell a Flash, akkor tegyél fel Chrome-ot, abban alapból benne van a Pepperflash, vagy szintén csomagkezelőből chromium és pepperflash csomagokat.

(#35428) cigam válasza Victoryus (#35414) üzenetére


cigam
félisten

többit töröltem De ugye csak azokat amiket kísérletképpen te hozál létre?!

Több alkalommal leírtam, hogy a minidlna daemon a minidlna user nevében fut. Hogy jön ide a root felhasználó? Nem bántásból, de amíg nem látod át ezeket a dolgokat, nem a linux a hunyó. Még akkor is, ha a te szemszögedből ez másképp néz ki. Ha a plex is mindenki másnál több perces késéssel mutatná a feliratot, akkor
- nem használnák ennyien
- a készítői már régen nekifogtak volna megkeresni a hibát, és orvosolnák azt.

A TV-n kívül nincs más lejátszó a környéken (asztali PC, laptop, tablet,...) azok sem látják a minidlana megosztásait? Ott is megakad a hang vagy csak a TV-n?

Most a konfigurációs fájlban "video"-nak beállított könyvtár jogosultságai hogy néznek ki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35429) Victoryus válasza cigam (#35428) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Csak a plusz felhasználóimat töröltem. Alapból minden mappa tulajdonosa a t620 nevű felhasználó, és a t620 csoport. Most direkt csak az ssd-n garázdálkodok, nem is csatolt hdd-n.
Megosztottam például a /home/t620/Pictures mappát, mint képek megosztás, látja a tv a benne levő képeket, meg is nyitja őket.
Megosztottam a /home/t620/Music mappát mint zene, látja a zenéket, de ugyanúgy Network errort ír, és leáll 2-3 másodperc után a lejátszás, mint tegnap.

Amit még próbáltam: t620-at megadni felhasználónak a minidlna.conf-ban, akkor egyáltalán nem látja a gépet a tv. sudo service minidlna status akkor is aktívnak írja egyébként.
Plusz felvettem a minidlna felhasználót a t620-as csoportba, de zenét így sem játszik, csak ugyanúgy elkezdi...majd Network error és ennyi.
Tűzfal nincs bekapcsolva.
Lehet, hogy tényleg a tv lesz a hunyó... A plex-szel is sok baja volt. Még nem frissítettem rajta firmware-t majd hétvégén, hátha. Másik eszközzel nem próbáltam.

Log file:

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35430) hcl válasza pinnacle (#35426) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, VLC-vel nagy mplayerrel megy rendesen a nagyfelbontású videjó? Mert ezzel megtudod, hogy a böngésző rossz, vagy valami más...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35431) cigam válasza Victoryus (#35429) üzenetére


cigam
félisten

Add ki a echo 65538 > /proc/sys/fs/inotify/max_user_watches parancsot, és a minidlna config fájljába írd be ezt a 2 sort.
inotify=yes
notify_interval=895

Elméletileg segít.(A módosítások után ne felejtsd el újraindítani a szervízt, pl. sudo systemctl restart minidlna)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35432) pinnacle válasza Frawly (#35427) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hozzászólásban írtam, hogy sikerült telepíteni. Ez az Ububtu oldala.

hcl, VLC települt, ikont is kirakta, de nem lehet megnyitni. Próbáltam, hogy a gyári lejátszó, tudja az mts felvételemet vagy az mkv-t. Előbbire ezt írta, de nem talált semmit. MKV-ra ezt jelezte.

Ahogy látom van pár teendő, nekem valószínűleg a 4. pontban jelzett, ubuntu-restricted-extras kellene. Ezt már korábban is láttam, próbáltam telepíteni, de nem ment. Szoftver frissítés menüben, most több pontot láttam, a 750Ti drivere is megjelent, de újraindítás után ez fogadott. :D
Pendrive-on hol vannak a képernyőfotók?

Egy kicsit pihenek, majd újrakezdem.

[ Szerkesztve ]

(#35433) hcl válasza pinnacle (#35432) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vlc : wtf. Nyiss egy terminált, majd oda írd be, hogy vlc, megmondja, mi baja.

A frissítés valószínűleg nem kellett volna, mert nem tudta (valamiért) legenerálni az Grub konfigot (vagy rosszul tette, és nem jó helyről akarja indítani az OS-t). A driverhez ugyanis új kernelt kellett feltennie, dkms, stb., az pedig már azzal jár, hogy módosul a Grub. Megpróbálhatod elindítani az előző kernellel (itt a "Recovery mode").

A képernyőképek valószínűleg a /home -ban a könyvtáradba , vagy a /root könyvtárba mentődtek (ezekben is a "Képek" mappába) de hogy azt windóz alatt hogyan mountolod fel, nem tudom. Ugyanis egy Live cucc nem is hasonlít egy rendes Linux telepítéshez, így a perzisztesen tárolt cuccok egy file-ban vannak. Valahogy így

Nem biztos, hogy jó ötlet ez a Live erre az esetre. Lehet normál telepítést is pendrive-ra, pár napja volt tágyalva.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35434) pinnacle válasza hcl (#35433) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem találom, csak meg akartam mutatni, hogy mik jelentek meg a frissítésnél. Akkor az Nvidiát se rakjam fel, vagy az magától települ?
Mondjuk semmiből nem tart, újra telepíteni a pendrivera. Flash már működik, ezt a ubuntu-restricted-extras nem lehet Live Linuxra felrakni? Lehet azzal már minden videó menne.

[ Szerkesztve ]

(#35435) lev258 válasza pinnacle (#35434) üzenetére


lev258
veterán

Azt a csomagot bizonyos programok használják. A VLC-nek saját cuccai (kodekjei) vannak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35436) pinnacle válasza lev258 (#35435) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Firefoxhoz mit kellene telepíteni az online videók lejátszásához?
Egyébként nincs olyan Linux, amiben ezek az alapdolgok eleve benne vannak? Régebben valamelyik Linux fórumban (csak most nem találom), adtak olyan képfájlt, ami általános használatra jó volt. Szerintem akkor valaki a sajátját töltöttem fel nekem. Ilyen "kiegészített" Linuxoknak nincs valami gyűjtőoldala?

[ Szerkesztve ]

(#35437) lev258 válasza pinnacle (#35436) üzenetére


lev258
veterán

Csak felületesen követtem a dolgaidat, de nekem nincs bajom az online videókkal. A flash-t meg már száműztem egy ideje. És nem telepítgettem extra dolgokat.
Jó lenne tudni, hogy alapból nálad melyik videókártya működik. Mert az Nvidia-hoz mindenképpen kell a zárt driver.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35438) Frawly válasza pinnacle (#35436) üzenetére


Frawly
veterán

A Mint az, amiben minden benne van alapból. De az Ubuntuban is sok minden. A legtöbb disztróban még ennyi sincs, mint az Ubiban.

Mesélj, mit a gond Firefox alatt a videók lejátszásával? Melyik oldalon, melyik videó nem megy, mit ír ki hibaként?

(#35439) Victoryus válasza cigam (#35431) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de sajnos nem sikerült, bár most egyszer 14 másodpercig eljutott, mire megint Network errort írt volna. A log fájlban most már nincs semmilyen hiba, nem panaszkodik semmire.
Most frissítem a tv-t, hátha, láttam más is panaszkodott arra, hogy a Thomson 43UC6306 nem igazán kezelte normálisan a dlna-t.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35440) pinnacle válasza lev258 (#35437) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erre nem is gondoltam, hogy az Intel VGA ment. Hol tudom ellenőrizni melyiket használja?

Frawly Köszi! Akkor kipróbálom a Mintet. Innen bármelyik mehet, vagy van ajánlott? Live, perzisztens mód gondolom ezzel sem probléma. Utóbbi azért kell, hogy a Firefox jelszavaim, könyvjelzőim megmaradjanak.

Innen a Facebook videó nem indult el, RTL videó sem indult el. Egyébként mivel tudom ellenőrizni, hogy a megfelelő dekóder fent van-e? Van valami tesztoldal? Ezzel a H264 (szerintem ez magától települt), Flash, OpenGL-el igazából gond nélkül kellene működni mindennek?

(#35441) lev258 válasza pinnacle (#35440) üzenetére


lev258
veterán

Ha alapból az Intel VGA megy, akkor semmilyen problémának nem szabadna lennie.
Mit mond a glxinfo|grep OpenGL parancs? Lehet telepíteni kell hozzá egy csomagot.
Én az elsőnél egy youtube videót látok.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35442) Victoryus válasza cigam (#35431) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Frissül a tv, közben Win10-es laptopról VLC-ből megpróbáltam megnyitni a Xubuntus gép mappáit, de a VLC nem lát a mappákban semmilyen fájlt.
Ha a Win10-es gépen simán a fájlkezelőben (+total commanderben mert csatoltam betűjellel) tallózok a Xubuntus gépen, akkor ott viszont látszanak a fájlok is, akár a filmek, akár a zenék, és a VLC le is tudja játszani a filmeket, zenéket stb. ssd-ről is meg a csatolt usb-s merevlemezről is.
szerk:
Kész a tv, de még mindig nem jó, leáll network errorral. No de van totál visszaállítás gyári állapotba... ám legyen. És csoda történt: végig lejátssza a zenéket :D
Egyelőre minden ok, véééégre működik! Köszönöm a segítséged!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35443) hcl válasza pinnacle (#35434) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a Live rendszer nem egészen úgy tárol, mint a telepített. Pl. lehet rá csomagokat telepíteni, aztán lehet, hogy a következő bootnál már nincs ott.
A Nvidia driver pl. saját kis driveres alkalmazásból (vagy a frissítéskezelőből) megy fel (verziónként és ablakkezelőnként is változik néha), nem úgy, hogy letöltöd és felteszed. Az általában nem lesz jó.
Asszony pendrive-os Debianjára, amivel online TV szappanoperákat néz, asszem tettem pedig flasht. De azon helyből ment (előtte is) a FullHD Youtube, Intel Core i beépített VGA-val. (Lenovo T420, 430)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35444) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Már csak egy gondom van, hogy csak az ssd-ről hajlandó lejátszani, pendrive-ról vagy usb merevlemezről viszont permission denied hibát ad. A pendriveot direkt a Xubuntun formáztam meg ext4-re.
Ha rámegyek bármelyik mappára/fájlra mindegyiknél t620 a tulaj és a csoport is, írási olvasási futtatási joggal.
A minidlna felhasználó meg már tagja a t620-nak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35445) pinnacle válasza lev258 (#35441) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi lev258, hcl! Úgy néz ki, hogy a linuxmint-19-mate-64bit-v2-vel minden működik. :) Csak ezt a kodeket telepítette magától. Korábban problémás Youtube is 1080p-n indul alapból, nekem az első videó Facebooknak látszódik, azt is lejátszotta. LiLi reklamált az elején, lehet ezért nem futottak le a frissítések. Mondjuk én nem is indítottam, lehet ez automatikus. Szerintem nagyon jó ötlet ez a perzisztencia, másnak nincs ilyen telepítője? Persze lehet sok gond van vele azért. Már késő van, valószínűleg azért nem találom, hol van az állandó telepítés leírása? Február elejéig néztem vissza.

Mindkettő Live Linux után az idő 1 órával korábbra áll a Windows. Ez mitől lehet, Linixon is helyi időt állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#35446) hcl válasza pinnacle (#35445) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom a Mate környezetnek van egy olyan függősége, ami lerántja a megfelelő csomagokat.

Az idő fura. NTP aktív rajtuk? Mert igazából ha van háló, akkor magától be kéne állnia a jó időre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35448) hcl válasza s1999xx (#35447) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A linuxmint-19-mate-64bit-v2 egy Mint verzió. Most nem Ubit telepített, hanem ezt, és ebben valamiért alapból benne volt az a csomag, ami az Ubuntuban nem (vagy jól volt beállítva).
A perzisztens mód a Debian származékokon szokásos, amennyire tudom.

A pendrive- ot tényleg gyilkolja, ha arról fut egy OS, de a perzisztens mód azért kevésbé. (Az nem jár folyamatos írással, tehát futás közben nem írogatja folyton).

Meg azért gyilkolás : nekem most egy kínai 16GB-os penen van egy Debian Testing (4-5GB). Szépen megy. Korábban azon a pendrive-on Openwrt volt, swappel, adatoknak való partícióval, ahogy kell, arról ment a home szerver (TP-Link router) vagy 1-1,5 évig. Semmi baja.

Meg azért ezek a pendrive-os lehetőségek inkább alkalmi használatra lettek kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35449) pinnacle válasza hcl (#35446) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! NTP-t hol tudom beállítani? Nekem mindkettőnél 1 órával korábbi idő mutatott. Kézzel állítottam át a helyes időre.

Tartós telepítést pendirvera hol találom? Perzisztens módban nem lehet drivereket telepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.