Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) #40553216


#40553216
törölt tag

Hát, cuki ez az Ubuntu Mate. 18.04-re raktam, de a Mate felületen nem lehetett magyarra állítani a billentyűzetet. A beállításokban a magyaron volt, de a billentyűzetkiosztás nem lett magyar. :((

(#35152) growler válasza #40553216 (#35151) üzenetére


growler
őstag

Terminálba: setxkbmap hu (Ha szerencséd van, megjegyzi.)

(#35153) lev258 válasza #40553216 (#35151) üzenetére


lev258
veterán

Jól értem, utólag került rá az Ubuntura?
Csak mert nálam még hasonló probléma sem volt. Eredeti Ubuntu MATE. Párszor már írták, hogy a grafikus felületek tobzódása időnként tud problémákat produkálni.
A billentyűzet beállításokban állítottad magyarra?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35154) ubyegon2 válasza xtend (#35149) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]

Esélyes, hogy ez a gond, cserélj tükröt/tárolót.

(#35153) lev258

Ubuntu Mate nem csinálja, a Mint-nél megszokott ez, hogy az említett parancs az első dolog telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#35155) #40553216 válasza growler (#35152) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi. Ha visszaváltok a Gnome-ra, azon tökéletesen működik. Ha kedvem lesz még kipróbálni, akkor megcsinálom.

(#35153) lev258
Igen, az alap Ubuntura raktam.

Amúgy régóta (évek óta) csinálja azt is, hogy a belépéskor, belépve grafikus felületre, ott a jelszó megadásakor, a grafikus felületen a terminálemulátorban, illetve konzolon nem ugyanúgy kell előhozni bizonyos karaktereket. mert én nem az ASCII készletet használom, hanem „kissé” bonyolultabbat.

[ Szerkesztve ]

(#35156) Formaster


Formaster
addikt

Tudtok valami jó editort akár win akár ubuntu alatt, amivel normálisan lehet binary filet szerkeszteni?

(#35157) Sonja válasza Formaster (#35156) üzenetére


Sonja
veterán

Én a Bless-t használom Linux alatt, régebben Win alatt pedig a XVI32-t. Ez utóbbinak már rég leállt a fejlesztése, szóval azóta biztos van jobb Win alá.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35158) Frawly válasza #40553216 (#35155) üzenetére


Frawly
veterán

Senki nem használ már ASCII-t. A locale gen-t rakjad UTF-8.HU_hu-ra. Akkor nem lesz baj terminálban sem semmilyen karakterrel. Ezt a /etc/locale.conf-ban kell megtenni, de lehet a Mate-ben is van grafikus beállítás a lokalizáció testreszabásához.

Illetve áll az a szabály, hogy Mate-et, Cinnamon-t, KDE-t lehetőleg olyan disztróról használj, ami ezeknek van dedikálva. Hacsak nem vagy nagyon haladó.

Ha nem tudsz kiosztást váltani, az lehet attól is, hogy fel kéne rakni a tálcaappletet hozzá, ez néha külön csomagban van, amit külön kell telepíteni. Most Mate-en nem vágom így hirtelen melyik kell, nagyon rég használtam Mate-et még Minten, akkor már alapból benne volt, nem kellett nekem semmit telepítenem hozzá.

(#35159) Frawly válasza Formaster (#35156) üzenetére


Frawly
veterán

Látom már ajánlottak neked, de ha nem jönne be az, erről az oldalról tudsz alternatívák után nézni. Esetleg erre a listára is ránézhetsz.

Amúgy mire kell ez neked? Nekem utoljára a DOS korszakban kellett ilyen. Windows alatt már, ha pl. játékokba akartam belenyúlni, arra már a Cheat Engine-t használtam, ez egyfajta debugger, amiben profilokat is el lehet menteni, meg patchelni vele a binárist.

[ Szerkesztve ]

(#35160) #40553216 válasza Frawly (#35158) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az ASCII-t kizárólag a jelszót alkotó karakterekre értettem.
A locale helye /etc/default/locale, de itt LANG="hu_HU.UTF-8" az állapot.
A Mate felületen nem az volt a gond, hogy a panelen nem volt applet, mert a beállításokban lehet(ne) állítani, csakhogy magyarra volt állítva, de használatban nem magyar karaktereket ad.

:~$ locale
LANG=hu_HU.UTF-8
LANGUAGE=
LC_CTYPE="hu_HU.UTF-8"
LC_NUMERIC="hu_HU.UTF-8"
LC_TIME="hu_HU.UTF-8"
LC_COLLATE="hu_HU.UTF-8"
LC_MONETARY="hu_HU.UTF-8"
LC_MESSAGES="hu_HU.UTF-8"
LC_PAPER="hu_HU.UTF-8"
LC_NAME="hu_HU.UTF-8"
LC_ADDRESS="hu_HU.UTF-8"
LC_TELEPHONE="hu_HU.UTF-8"
LC_MEASUREMENT="hu_HU.UTF-8"
LC_IDENTIFICATION="hu_HU.UTF-8"
LC_ALL=

Egy szaros gui váltásnál ennek nem kellene változni, ahogy látszik is a beállításokban, hogy nem változott. Csak angol kiosztás van magyar helyett. Lehet, valami fasza kis bug.

Atvaltottam Mate-re, terminalban a locale ugyanezt adja.

[ Szerkesztve ]

(#35161) Frawly válasza #40553216 (#35160) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a használatban nem magyar karaktereket ad az mit jelent? Mert ezzel a locale.conf-fal csak a karakterkódolást, dátum/időformátum beállításait, és a nyelvet állítod át, szokszor még a nyelvet sem, mert ahhoz egyes alkalmazásokhoz kiegészítő csomag kell (Firefox, LibreOffice, stb.). A billentyűzetkiosztás ettől külön, azt egyszer Xorg/Mate alatt is kell állítani, meg terminál/konzol alatt is.

Archon pl. terminál/konzol alatt a /etc/vconsole.conf-ban kell beállítani: KEYMAP=hu és utána jó lesz, de ez meg a grafikus felületet nem érinti. Azt nem tudom, hogy Uborkán ez működik-e. Sanszos, hogy igen.

Grafikus felületen nálam most a Sway WM config-jában ez van:
input "1:1:AT_Translated_Set_2_keyboard" {
xkb_layout hu,us
xkb_options grp_led:caps,grp:alt_shift_toggle,caps:escape
repeat_delay 300
repeat_rate 45
}

Az idézőjelben lévő azonosítót a swaymsg -t get_inputs paranncsal kérdeztem le. A többi beállítás azt jelenti, hogy szabvány magyar a kiosztás (nem 101 gombos meg egyéb spéci kiosztás, hanem a normál, iso 104/105 gombos magyar), amely Alt+Shift kombóra átáll amerikai kiosztásra (ilyenkor világít a Caps Lock LED, anélkül, hogy a Caps Lock be lenne kapcsolva), a Caps Lock át van drótozva Esc-ké (ez a vim-hez és vi-irányítású progik miatt kell), a billentyűismétlési küszöb 300ms, és egy másodperc alatt 45-ször veszi be a lenyomva tartott billentyűt (ezt is vim miatt kellett felgyorsítani). De ezek waylandes beállítások, a Mate Xorg-os, meg annak a beállításai ki vannak vezetve grafikus felületre.

(#35162) gregory91 válasza Formaster (#35156) üzenetére


gregory91
senior tag

Resource hacker?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#35163) gregory91 válasza xtend (#35149) üzenetére


gregory91
senior tag

Szerintem itt lesz a megoldás [link].

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#35164) #40553216 válasza Frawly (#35161) üzenetére


#40553216
törölt tag

„az mit jelent” A billentyűzetkiosztás a beállításokban magyarnak látszódik, mégis angol: nincsenek magyar karakterek, az írásjelek is az angol kiosztás szerint vannak. És ez csak a felületváltás miatt.
A konzol<>gui eltérés sem abban van, hogy a gui-on magyar, a konzolban pedig nem, hanem hogy különleges karaktert (konkrétan a ˝-t) a bejelentkezési képernyőn (gdm3) az altgr+ö kombinációval, ezen belül az ö billentyű egyszeri leütésével tudom írni, míg már bejelentkezve (és talán terminálban) az ö-t kétszer kell leütni. De egyébként magyar billentyűzet kiosztás van mindegyiknél.

(#35165) Frawly válasza #40553216 (#35164) üzenetére


Frawly
veterán

Login manager alatt néha külön kell állítani kiosztást.

A˝ karaktert viszont ne használd, az a szögmásodperc jele. Idézőjelnek az AltGr+o és AltGr+p kombókat hasznád: „ ”, ez ugyanis a rendes magyar nyomdai idézőjel. Az ő/ű-re meg az ő/ű-t, ne kalapos o/u-t, meg ne ˝-vel módosított o/u-t.

Az furcsa, ha még terminálban sem jó a kiosztás, azt már tényleg nem lehet grafikus felületre fogni. GUI-n még csak elmenne indoknak.

Amúgy nálam Archon az AltGr+öö-t kell nyomni (dupla ö-t), hogy ˝ karaktert kapjak, magyar kiosztáson, amerikai UTF-8 lokalizációval. Terminálban és GUI-n is. Igaz én nem szoktam ezt a karaktert használni. Ennek a dupla ö-nek az az oka egyébként, hogy a ´ és ˝ jelek egyben modifier billentyűknek minősülnek, amikkel más betűkre lehet ékezetet is barkácsolni, és emiatt első megnyomásra modifierként működnek (igényelnek egy másik betűt, amit módosítanak), és csak a második leütésre jelennek meg önmagukban.

(#35166) #40553216 válasza Frawly (#35165) üzenetére


#40553216
törölt tag

A karakterkészlet magyarra van állítva, bejelentkezni tudok. A ˝-t már nem használom, más okok miatt, a „” jeleket ismerem és használom is, évek óta. :) Köszi.

(#35167) xtend


xtend
senior tag

Köszi mindenkinek megoldódott. Az volt a baja, hogy az új 18-as kodit akarta ráhúzni a 17.6-ra, de mindig error lett a vége. Aztán töröltem a 17.6 kodit meg autoremove a felesleges csomagokat majd install új kodi, hiba nélkül felment.

Más: igaz nem ssd van a gépbe, de vagy 3-4 perc eltelik amire a Xubuntu logó megjelenik, meg a rendszer sem olyan gyors, pedig ezért váltottam Windows 10-ről mert az lomha volt és azt olvastam a linuxok kevésbé erőforrás igényűek. Mondjuk low-end laptop de néha kitépem már a hajam (n4100 quad core proci,4gb ddr3,500gb hdd)

(#35168) p76


p76
senior tag

Felraktam a legújabb frissítéseket, és megváltozott a grub default os.
Szerintetek sikerült hosszú áldozatos munkájával rosszabb op.rendszert faragni a linuxból mint a vindóz? :F

(#35169) lev258 válasza xtend (#35167) üzenetére


lev258
veterán

Valami megakasztja. Azt kellene kideríteni, mi.
systemd-analyze blame, meg dmesg segíthet. Ha meg akarod mutatni, tedd fel pastebin-re.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35170) lev258 válasza p76 (#35168) üzenetére


lev258
veterán

Ezt kicsit részletezhetnéd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35171) ubyegon2 válasza p76 (#35168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem még a háttér színe is más lett! Megyek is vissza Winre! ;]
Úgy látom van is itt egy super X11, kipróbáljuk.....

Nálam a galád még frissíteni sem átallotta a GRUB-ot!

[ Szerkesztve ]

(#35172) p76 válasza lev258 (#35170) üzenetére


p76
senior tag

Elnézést kérek, csak egy kicsit frusztrált vagyok.
Legközelebb majd akkor kérdezek ha nem tudom kijavítani ezt a grub dolgot amit az ubuntu elizélt.

[ Szerkesztve ]

(#35173) p76 válasza ubyegon2 (#35171) üzenetére


p76
senior tag

Köszi, akkor ez lesz a baj, bár azt továbbra se értem a default konfig fájl bejegyzéseit mért kell módosítani?
na mindegy

[ Szerkesztve ]

(#35174) lev258 válasza p76 (#35172) üzenetére


lev258
veterán

Ismétlem. Részletezd. Mert ez alapján nem világos, mi változott.
Korábban volt már olyan, hogy Grub frissítés a grub konfigurációs fájlt is cserélte. Ilyen esetben viszont meg szokta kérdezni, hogy megtartod/cseréled/összehasonlítod a fájlokat.
Ha pedig új bejegyzés kerül be, az szintén változtathat a sorrenden, mivel pozíciót ment (pl. 3. sor), nem OS-t.
Szívesen segítünk, de ahhoz az is kell, hogy tudj nekünk segíteni a megértésben.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35175) xtend válasza lev258 (#35169) üzenetére


xtend
senior tag

Köszi, hogy segítesz.
Igen olyan mint ha valami megakadna, mert bekapcsolom a gépet, bejön az Acer logo utána sötét képernyő vagy 20 másodpercig utána villan egyet, aztán pár perc sötétség, majd Xubuntu logó, aztán a képernyő bal sarkába kiír pár sort, de az gyors azt nem is látom mi valami Manager OK, aztán bejön az Asztal, de itt a Pastebin azokról a parancsokról amit írtál: [link]
A dmesg-nél van pár error is a végén :(

[ Szerkesztve ]

(#35176) lev258 válasza xtend (#35175) üzenetére


lev258
veterán

Elég sok dolog van benne. Használsz titkosítást? Melyik Xubuntu?
Az a gép nem gyenge, azon még a sima Ubuntu is vígan ellenne.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35177) xtend válasza lev258 (#35176) üzenetére


xtend
senior tag

Milyen titkosítás? Felraktam a legújabb Xubuntut-t pendriveról aztán ennyi. Mi az a titkosítás? sudo-hoz kéri a jelszót ugye, de sztem az alap. Most kilőttem a teamviewer daemon-t, meg a NetworkManager-wait-online.service-t, sokkal jobb nem lett.
lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 18.04.1 LTS
Release: 18.04
Codename: bionic

(#35179) lev258 válasza xtend (#35177) üzenetére


lev258
veterán

Csak láttam valamit a dmesg-ben, azért kérdeztem. Nem lényeges. Viszont a dev-loop dolgok utalhatnak egy rakás snap csomagra, amit feltettél. Volt ilyen? Az apt-daily.service-t pedig szintén meg kellene piszkálni kissé. Majd még rákeresek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35180) Formaster


Formaster
addikt

Van valami ötletetek, hogy miért nem lát egy 1156-os lap ubuntu server telepítőt? Úgy érzem már mindent megpróbáltam, rufusból lementem egész 2.2-ig, az MBR UEFI és BIOS, kernellel lementem egész 14.04-ig, de semmi. A bios látja a drive-ot, az USB a 1. boot device, de semmi. Próbáltam telepített ssd-ről is indítani a rendszert, de akkor meg _ _ _ csak gondolkodik, nem csinált semmit. :U

szerk: secure boot-ot vagy bármi arra utalót nem találtam, ami csak win-t engedne bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#35181) lev258 válasza Formaster (#35180) üzenetére


lev258
veterán

Tégy egy próbát az etcher-rel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35182) Sonja válasza xtend (#35175) üzenetére


Sonja
veterán

Az apt-daily.service ilyen lassú szuttyogására a megoldás, hogy terminálba sudo systemctl edit apt-daily.timer, majd beírni ezt és mentés (Ctrl+O, majd Ctrl+X a kilépés):

# apt-daily timer configuration override
[Timer]
OnBootSec=15min
OnUnitActiveSec=1d
AccuracySec=1h
RandomizedDelaySec=30min

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35183) sonar válasza Formaster (#35180) üzenetére


sonar
addikt

Helló,

HP laptopnál láttam olyant, hogy nem volt mindegy, hogy melyik portba volt dugva az usb.
Illetve miről akarsz bootolni? EFI v Legacy?
Szerintem vmi bios beállítás lesz a ludas

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35184) xtend válasza Sonja (#35182) üzenetére


xtend
senior tag

Köszönöm, igen ezt már megcsináltam.

@lev258:
Most ilyen a boot:
sudo systemd-analyze blame
19.661s dev-sda1.device
18.891s systemd-journal-flush.service
16.514s ufw.service
14.541s apparmor.service
13.111s console-setup.service
10.637s snap-gtk\x2dcommon\x2dthemes-818.mount

a sudo systemd-analyze critical-chain pedig ez:
graphical.target @28.742s
└─multi-user.target @28.742s
└─getty.target @28.742s
└─getty@tty1.service @28.741s
└─system-getty.slice @28.739s
└─setvtrgb.service @28.669s +69ms
└─systemd-user-sessions.service @27.650s +26ms

└─network.target @27.648s
└─NetworkManager.service @24.629s +3.019s
└─dbus.service @24.436s
└─basic.target @24.414s
└─sockets.target @24.414s
└─snapd.socket @24.386s +28ms
└─sysinit.target @24.383s
└─systemd-timesyncd.service @24.129s +253ms
└─systemd-tmpfiles-setup.service @23.901s +192ms
└─systemd-journal-flush.service @5.008s +18.891s
└─systemd-remount-fs.service @3.542s +1.461s

└─systemd-journald.socket @3.474s
└─system.slice @3.473s

félkövérrel kijelöltem ami a terminálban piros.

@(#35178) s1999xx
nem csinál semmit ESC-re nekem

Na mind1, lehet ez a laptop ennyit tud vagy ilyen lassú a HDD-je....bár engem csak az zavar, mert azért váltottam winfos-ról ubuntu-ra, hogy gyorsabb gép legyen, erre lassabban tölt be mint a win10 :(

[ Szerkesztve ]

(#35186) Frawly válasza xtend (#35167) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami gond van, a Xubuntu nem olyan lassú, hogy 3-4 perc legyen a boot. Én a tiednél jóval gyengébb gépen (Dual Merom Celeron, 2 GB RAM) is használtam Xubuntunál jóval full extrásabb KDE4-es Kubuntut, és még az is bebootolt 1-1,5 perc után (bebootolt úgy értve, hogy bootmenütől az asztal-tálca teljes komplett betöltéséig mérve, mikor már minden ikon megjelent), mocsok lassú, szutyok 5400 rpm-es noti HDD-ről, semmi SSD meg egyéb luxus.

Bár SSD-re nem szabad sajnálni a pénzt, pendrive árában (5-7k) lehet kapni belépő szintű, 120 gigás SSD-ket, még ezek is fényéveket vernek akármilyen HDD-re, meg pendrive-ra. Már nem érdemes rendszer alatt 2019-ben HDD-vel szopatnia magát az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#35187) xtend válasza Frawly (#35186) üzenetére


xtend
senior tag

Akkor nem tudom, feladom. Lehet rátolok egy 16.04 Xubuntu-t, hátha. Vagy nincs értelme? Vagy esetleg más Ubuntu disztrót

(#35188) lev258 válasza xtend (#35187) üzenetére


lev258
veterán

Talán buta kérdés, de egy Ubuntu MATE-t nem akarsz kipróbálni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35189) xtend válasza lev258 (#35188) üzenetére


xtend
senior tag

Nekem 8. Xubuntu csak azért lett mert arról azt olvastam hogy kisebb az erőforrás igénye

(#35190) Frawly válasza xtend (#35189) üzenetére


Frawly
veterán

Jól olvastad, az Ubuntu-variánsok közül a Xubuntunak és a Lubuntunak a legkisebb a hardverigénye, ennek a kettőnek megegyezik (régen, az LXDE-s korszakban a Lubuntu volt a legsoványabb). Az Ubuntu Mate-nek szerintem kicsit magasabb az erőforrásigénye, de nem vészes az sem, még az is gyengébb gépekre van szánva.

De nálad nem a gép ereje a baj, hanem valami feltartja a bootolási folyamatot, vagy valami eszközdetektálásra vagy netkapcsolat létrejöttére vár. Amiatt ilyen lassú, nem azért, mert a gép nem tudna gyorsabban bootolni vagy a Xubuntu ilyen erőforrásigényes lenne.

(#35191) Formaster válasza lev258 (#35181) üzenetére


Formaster
addikt

Megtettem, etcher sem vitt előrébb :W Ilyet még nem láttam, hogy nem tudok USB-ről bootolni.

(#35183) sonar Sima legacy bios, a vicc hogy anno majdnem ugyanez a lapom volt és sosem volt ilyen gondom, a bios-át is ismerem, 8 évig püföltem ilyet. Kinulláztam azért, mert nem az enyém volt, hátha valami elkerülte a figyelmem, de semmi, nincs boot device :( Ilyet még nem pipáltam

(#35192) lev258 válasza Formaster (#35191) üzenetére


lev258
veterán

Legacy usb support vagy hasonló van a BIOS-ban? Azt maceráltad?
Gondolom másik portban nézted.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35193) Heeken válasza Formaster (#35191) üzenetére


Heeken
tag

Secure boot? Elvileg nem kéne problémát okoznia, de láttam már sok csodát. :K

(#35194) Formaster válasza lev258 (#35192) üzenetére


Formaster
addikt

Most mondjam mekkora láma voltam? Nem szeresse a 32 gigás drive-ot bootolni, de még a 16-osat sem :DDD Szerencsére találtam a fiókban 1 gigásat ;]

(#35195) Frawly válasza Formaster (#35194) üzenetére


Frawly
veterán

Az lehetetlen, hogy csak 1 gigás pendrive-ról bootoljon. Szerintem sokkal inkább az van, hogy USB3-asok azok a pendrive-ok, amikről nem bootol, az nem tetszik neki valamiért, az 1 gigás meg csak USB2-es vagy USB1.1-es lehet.

(#35196) Formaster válasza Frawly (#35195) üzenetére


Formaster
addikt

A lap usb 3-as, amúgy csak a 32gigás drive volt az, a 16 gigás 2-es volt. Amúgy itt más is belefutott a 3 gigásnál nagyobb drive ütközésbe.

(#35197) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
10.4-es ubi, hogyan lehet a baloldali ikonokat eltüntetni, ill. elég lenne, ha a böngésző elfedné?

Gyurka

(#35198) lev258 válasza Gyurka6 (#35197) üzenetére


lev258
veterán

?
Azon még nem volt se Unity, se Gnome3. Biztos jó verziót írsz? Ha igen, elég régi darab.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35199) Gyurka6 válasza lev258 (#35198) üzenetére


Gyurka6
őstag

Elég régen irhattam ki, egy eee1000 -en menne, csak kicsi a hely.

Gyurka

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.