Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) sonar válasza cigam (#35900) üzenetére


sonar
addikt

Linux alatt nem megy, Win alatt meg simán.
Próbáltam useragent switchel átvágni, de valszeg ma már túl fáradt vagyok hozzá és nem jött össze.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35902) laszlohu válasza sonar (#35899) üzenetére


laszlohu
addikt

Két héttel ezelőtt tökéletesen működött linuxon és előtte 3 évig biztos, hogy jól működött, azelőtt
adobe flash playerrel, majd html5 - el,

nem hinném, hogy visszatérnének a silverlight - ra.

A firefox fórumon sem tudták megmagyarázni, mindent kipróbáltam,

valaki azt javasolta, hogy a tartalomblokkolást tiltsam le, de úgy sem működött.

[ Szerkesztve ]

(#35903) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Lubuntu 19.04-et telepítettem frissen, és alapbl nincs hang. Abszolút száűz telepítés, semmilyen alkalmazást nem telepítettem rá eddig. AlsaMixerben maxra totlam fel minden hangerőt, ami furcsa, hogy nem tudom kiválasztani a hangkártyámat (Realtek alaplapra integrált). Mindenhol az ATI jelenik meg, viszont én nem HDMI-n keresztül viszem át a hangot, hanem sima jack kábellel.
Esetleg van valami ötletetek?

(#35904) sonar válasza laszlohu (#35902) üzenetére


sonar
addikt

1-2 helyen találkoztam régebben olyannal, hogy fixen nézték az user-agent adatokat.
Azért is próbáltam azzal átverni. De elsőre nem jött össze.

Flash-t magabiztosan tudom mondani, hogy nem használ az oldal.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35905) hcl válasza kw3v865 (#35903) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

lsmod kimenetében megnézni, milyen modulok vannak bent.
A hangerőszabályzón kattintva szedd elő a neg vezérlőpultot, van-e másik kártya?
A dmesg kimenetében nézd meg, van-e valami hangkártyára utaló dolog.

Milyen hangkártyád van?

Mutogatni való hater díszpinty

(#35906) Frawly válasza laszlohu (#35902) üzenetére


Frawly
veterán

Én kipróbálnám neked, hogy mi hiányzik neki, de nálam azt írja, hogy nem elérhető az országomban, külföldről nézve nem enged semmit lejátszani.

(#35907) cigam válasza Frawly (#35906) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

No és a te országodbeli axn csatorna videói mennek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35908) Frawly válasza cigam (#35907) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem itt UK-ben nincs Axn, de ha keresel linket hozzá, megpróbálom, megnézem mi hiányzik neki.

(#35909) cigam válasza Frawly (#35908) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

És tényleg. Az Angol Sony csatornák máskép néznek ki pl. https://www.sonymoviechannel.co.uk/

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35910) laszlohu válasza Frawly (#35906) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem magyar proxy-val nálad is kéne menjen.

(#35911) cigam válasza cigam (#35909) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

FB-on válaszoltak:

"Jeleztük fejlesztőnknek a problémát, dolgozunk a megoldáson! A hiba elhárításáig próbálkozz más böngészővel, például Chrome-mal! Megoldás lehet még, ha manuálisan átállítod a Firefox-ban a User agentet valamilyen Windows verzióra.

Reméljük tudtunk segíteni! 🙂"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35912) Frawly válasza laszlohu (#35910) üzenetére


Frawly
veterán

Proxyval nincs türelmem kínlódni, egy csomó oldal eleve tiltani is szokta a proxykat. Most nem kifogást keresek egyébként, csak mondom miért nem tudom kipróbálni. Pedig kíváncsivá tett, hogy miért nem mehet.

Egyébként meg az AXN-t sem értem, a webes streameknek pont az a lényege, hogy platformfüggetlen legyen, menjen minden OS és fizikai eszköz párosításban, telórol, táblagépről, PC-ről, Windowsról, Linuxról, MacOS-ről. Ez így, hogy Linux alatt nem megy, elég gáz, az egész értelmét kérdőjelezi meg.

[ Szerkesztve ]

(#35913) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Windows alól mivel lehet megnézni ext3-as merevlemezt? ext2fsd-t feltettem, mountolja, de a windows formázni akarja, azt írja nincs rajta fájlrendszer. Az Ext2explore annyival jobb, hogy látja a mappákat, de egyiket se lehet megnyitni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35914) cigam válasza Victoryus (#35913) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak tipp: LSS? Elméletileg egy teljes értékű linux, vagyis simán kezeli az ext fájlrendszert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35915) laszlohu válasza cigam (#35911) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot.

(#35916) Formaster


Formaster
addikt

Urak, mit rontok el? WinSCP-vel csatlakozok távolról a szerverhez és szeretnék SFTP-n feltölteni egy fájlt, látom is a mappa szerkezetet, de Hozzáférés megtagadva, Hibakód:3. Miként orvosolhatom?

(#35917) sonar válasza Formaster (#35916) üzenetére


sonar
addikt

A user amivel csatlakozol az tud írni abba a könyvtárba?
ha nem akkor
chmod -R u+w könyvtár

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35918) Formaster válasza sonar (#35917) üzenetére


Formaster
addikt

végül úgy oldottam meg, hogy ssh-n sudo-val kiadtam a könyvtárat 777-be, így tudtam bele írni sftp-n. :R

(#35919) sonar válasza Formaster (#35918) üzenetére


sonar
addikt

Az is egy megoldás, de ugye ilyenkor bárki bármit csinálhat

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35920) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Van egy ubuntu 12.04 rendszerem grafikus felülettel, de nem tölt be a felület. Ezzel eddig nem is volt, gond, mert ssh-n tudtam menedzselni...

Most viszont elköltöztem, de nem tudom ssh-n összehangolni a hálózattal. Se dhcp se statikus ip. Eredetileg be volt statikusra állítva..

Most ott tartok, hogy az átjárót beállítom, de reboot után elveszlik. Valószínűleg dns baja is van mert én elérem, de ő nem lát ki a netre...

Hogy kezdjek hozzá? Vagyis hogy folytassam?

Google sok mimdent írt, de sok esetben féltem, hogy kizárom magam a gépről és nem tudom újratelepítés nélkül megoldani a problémát..

Köszönöm aki segít

(#35921) growler válasza huliganboy (#35920) üzenetére


growler
őstag

Pedig megfontolhatnád az újratelepítést.
Mert nem hogy a 12.04, de Április vége óta már a 14.04 sem támogatott.

(#35922) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy küldő 3.5" winyóm amit egy Asus routerre dugva használok hállózati meghajtóként ext3 formázva. Eddig 3 partíció volt rajta. Ma rádugtam, egy gépre amin Ubuntu fut, gparteddel szerettem volna két partíciót törölni majd az uocated részt hozzácsatolni a megmaradt partícióhoz. A törlés sikerült is, de az unlocated részt nem csatolta hozzá a megmardt partícióhoz, és azóta azt a partíciót felcsatolni sem lehet. Meg tudom ezt javítani adat vesztes nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#35923) Formaster


Formaster
addikt

Csináltam ma egy hosszú LAN kábelt és láss csodát, ismét csak 100Mbit megy át rajta. Kb 10x kötöttem már újra mindkét végét, de nem változik semmi. Minden újra csatizásnál áramtalanítom a gépet, de az lshw -C network továbbra is ezt dobja. Már kezd kételyem lenni, hogy ennyire béna lennék, nem először kábelezek. :U

description: Ethernet interface
product: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
physical id: 0
bus info: pci@0000:05:00.0
logical name: enp5s0
version: 03
serial: e0:cb:4e:34:e5:aa
size: 100Mbit/s
capacity: 1Gbit/s
width: 64 bits
clock: 33MHz

Valami ötlet esetleg? Megtört volna a kábel? Elég ciki mert kb 20 méterről van szó és a szakadásjelző nem jelez hibát. :R

(#35924) huliganboy válasza growler (#35921) üzenetére


huliganboy
addikt

Sajnos van olyan eszközöm ami ezem a verzión támogatott utóljára, így ragaszkodom ehhez..

Köszönöm

(#35925) cigam válasza Formaster (#35923) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A túloldalt is újraindítottad? Lehet a router/switch ragadt alacsony sebességen. Más eszközt nem tudsz rádugni próbaképpen?

Garsza
A hibaüznetben ott a megoldás is: Telepítsd az e2fsprogs csomagot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35926) Garsza válasza cigam (#35925) üzenetére


Garsza
veterán

Telepitve van.

(#35927) lev258 válasza Garsza (#35926) üzenetére


lev258
veterán

Az unallocated lényege éppen az, hogy nem használt terület, mégcsak nem is partíció. Akkor lesz az, amikor megformázod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35928) Formaster válasza cigam (#35925) üzenetére


Formaster
addikt

Ahh, igaz, ott volt beragadva :DDD :R

(#35929) lev258 válasza Formaster (#35923) üzenetére


lev258
veterán

Az nem lehet, hogy a madzag csak cat5 típusú (nem cat5e)?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35930) Formaster válasza lev258 (#35929) üzenetére


Formaster
addikt

Cat6-osat vettem, de már rendben fut gigabiten. Lesz még egy másik projekt, abban kérném majd a segítségeteket, vettem egy Intel PRO/1000VT Quad Port kártyát, majd levadászom a driverét és meg kellene csináljak hozzá egy bondingot, de ilyet még az életben nem próbáltam :R

(#35931) gregory91 válasza Garsza (#35922) üzenetére


gregory91
senior tag

Távolítsd el, aztán telepítsd újra.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#35932) Garsza válasza gregory91 (#35931) üzenetére


Garsza
veterán

Az is meg volt.

(#35927) lev258
De nem is az unlocateddel van gondom.

[ Szerkesztve ]

(#35933) gregory91 válasza Garsza (#35932) üzenetére


gregory91
senior tag

A fájlkezelő egyáltalán látja a particiót?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#35934) Garsza válasza gregory91 (#35933) üzenetére


Garsza
veterán

Nem. Mivel felmountolni sem engedi.
De közben leformaztam. Így jó lett, de az adatoknak annyi.

[ Szerkesztve ]

(#35935) lev258 válasza Garsza (#35934) üzenetére


lev258
veterán

Helyette vissza lehetett volna állítani a korábbi partíciós tábla állapotot.
Most már mindegy. Jó tanács a jövőre nézve: semmit sem szabad elsietni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35936) gregory91 válasza Garsza (#35934) üzenetére


gregory91
senior tag

Nincs még semmi se veszve, ha nem birizgálod(ne másolj rá dolgokat)!
Testdisk csomagot tedd fel aztán hajrá.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#35937) Garsza válasza lev258 (#35935) üzenetére


Garsza
veterán

Gpartban hiába nyomtam a repair -ra az sem futott le.

(#35938) Frawly válasza huliganboy (#35920) üzenetére


Frawly
veterán

Ez mit jelent, hogy nem tölt be rajta a felület? Csak konzolra bootol, vagy van grafikus felület rajta, ami valami hibaüzenetet ír ki vagy kép nem látszik?

A Ctrl+Alt+2 vagy Ctrl+Alt+3 kombókra rázongorázva elő kéne hozni egy konzolt, és megnézni ifconfig vagy ifconfig -a futtatásával, hogy milyen IP-k vannak hozzárendelve az egyes hálózati interface-ekhez, és itt nem csak az IP-ket magukat, hanem átjáró, alhálózati maszk.

Honnan vagy biztos benne, hogy DHCP-n nem kap címet? Egyáltalán min keresztül próbálsz hozzákapcsolódni?

(#35939) huliganboy válasza Frawly (#35938) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Semmire nem reagál. Ubuntu feliratig tölt be, majd az eltünik és lilás-feketes sötét kép van.
Eddig sem volt rajta monitor minidg ssh-n értem el, a kezdeti beállítások kivételével (ahol a hálózatot is beállítottam). Dhcp biztos nem oszt neki címet, hisz a hálózati dhcp szerver táblájában nem látom, és korábban is az elérhetőség miatt statikusra volt állítva.

ifconfig -a ezt adja:

Köszönöm :R

szerk: ha jól látom van Network manager telepítve, nem tudom de rémlik, hogy ez írja vissza reboot után az eredetinek vélt állapotot...

[ Szerkesztve ]

(#35940) huliganboy válasza huliganboy (#35939) üzenetére


huliganboy
addikt

A /etc/network/interface fájlbna ez van:

auto lo
iface lo inet loopback

(#35941) lev258 válasza Garsza (#35937) üzenetére


lev258
veterán

Az nem arra való.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35942) Cirbolya_sen válasza huliganboy (#35939) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

jól látod, jól gondolod, és a konfig fájl pedig üres

-NM eltávolít, conf fájl beállít, és minden ok lesz :DDD

Cirbolya_sentinel

(#35943) Szigii


Szigii
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete kértem a segítségeteket a vizsgámmal kapcsolatban, nos ez sikeresen teljesítve lett, szóval köszönöm még egyszer srácok! :)

(#35944) huliganboy válasza Cirbolya_sen (#35942) üzenetére


huliganboy
addikt

ÉÉÉSss sikerült kizárnom magam... :(

Network managert eltávolítottam, de más parancsra már nem futotta, ugyanis elérhetetlen a rendszer... DHCP táblában nincs kiosztott ip cím, az eredetileg statikus ip címen sem érhető el már...

Valami ötlet?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35945) bibi55


bibi55
tag

Sziasztok!

Próbáltam választ találni a problémámra a fórumon de A) vagy én voltam béna és nem találtam meg , B) nincs még válasz rá.

A jelenlegi helyzet: Ubuntu 19.04, SSD-n, Pentium G4560 CPU, GTX 950 VGA egy Gigabyte B250-DS3H lapban.

A probléma a következő. Akármilyen nvidia driverrel próbálkozom, suspend után ha felébresztem a gépet a gnome háttér helyett egy szürke kép van, és a 3D gyorsítás is fura (legalábbis az ablakok mozgása darabos, és hiányzik belőle a vsync).

Próbáltam a 390-es és 418 drivert "Additional drivers"-ből valamint a legfrissebbet is nvidia oldalról letöltve és futtatva az installer-t. Azóta csináltam "sudol apt purge nvidia*"-ot majd újból felraktam a 390-et "sudo apt install"-al, de nem lett jobb. nouveau driverrel jó altatás után is.

Egyelőre nem találtam megoldást, találkozott már valaki hasonlóval? Esetleg ubuntu 19.04 helyett próbálkozzal valami más verzióval? esetleg másik disztró?

Köszönöm előre is!

(#35946) Cirbolya_sen válasza huliganboy (#35944) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

oops, az baj, nekem most nincs ötletem, ha a közvetlen kapcsolattal nem férsz a géphez

a " linux kezdő" fórumban lehet előbb kapsz használható ötletet

Cirbolya_sentinel

(#35947) lev258 válasza bibi55 (#35945) üzenetére


lev258
veterán

Az altatás tud problémákat generálni egyes hardvereknél, a zárt Nvidia pedig egy további faktor. Idővel majd talán javítják, de kénytelen leszel együtt élni vele.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35948) ubyegon2 válasza bibi55 (#35945) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem ismerem az nVidia VGA-kat, de én inkább a 361-est próbálnám meg, úgy látom a Disco tárolóban is van.

[link]

A kártya hivatalos oldalán is a 352-est dobja. [link]

(aztán lehet, hogy nagy marhaság, amit írok)

[ Szerkesztve ]

(#35949) bibi55 válasza ubyegon2 (#35948) üzenetére


bibi55
tag

Köszi a választ. Próbáltam régebbit feltennni, de valamiért amikor amikor kiadom az "apt install nvidia-352" parancsot, a 390-es kerül telepítésre. Elképzelhető, hogy nem támogatja már a 19.04 a 390-nél korábbiakat? Akármelyiket próbálom meg installálni, ami 390 előtti, ugyan ez történik.

(#35950) huliganboy válasza Cirbolya_sen (#35946) üzenetére


huliganboy
addikt

Újratelepítettem, de valószínüleg a grub félre ment, mert pendrive nélkül nem tölt be a rendszer...

Erre mi a leggyorsabb megoldás?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.