Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) hcl válasza sonar (#35700) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó módszer, sajnos ilyen eszközeim sosem voltak :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35702) Formaster válasza sonar (#35698) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem ez már a második ilyen. Az első gyenge minőségű, de gyái volt, ez meg saját készítés. Annyi volt a bibi, hogy falba húzódó vastag kábelt szereztem, ami alig ment bele a dugóba, gondolom ott túlzottan megnyomta a leszorító. Ma hozok új kábelt, remélem nem mégis lan kártya viccelődés lesz.

(#35703) Formaster


Formaster
addikt

Kinéztem ezt a 10gbps kártyát, vajon mennyire egyszerű ubuntun illeszteni?

[ Szerkesztve ]

(#35704) lev258 válasza Formaster (#35703) üzenetére


lev258
veterán

A linkeden azt írják, hogy van kerneltámogatása. Legalábbis úgy tűnik.
Én inkább azon gondolkodnék, van-e értelme. Ki tudod-e használni valamilyen módon, illetve a gép többi hardvere megfelelő-e ahhoz, hogy tudja produkálni az ígért sebességet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35705) sonar válasza Formaster (#35703) üzenetére


sonar
addikt

Abba azért gondolj bele, hogy ha nincs a drót másik végén 10G-s eszköz akkor sokra nem mész vele.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35706) Frawly válasza #20749568 (#35692) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt sose tudhatod. Nagyon függ attól is, hogy ki milyen csomagokkal és hardverekkel használja. Én amondó vagyok, aki kíváncsi rá, próbálja ki, ha más nem csináljon egy teszttelepítést egy tartalék meghajtóra, lehet külső vagy belső lemez, HDD, SSD, pendrive. Már egy ideje tesztelik bétában, eddig elég kedvező visszajelzéseket olvastam a 19.04-ről.

(#35707) ubyegon2 válasza Frawly (#35706) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már egy ideje tesztelik bétában, eddig elég kedvező visszajelzéseket olvastam a 19.04-ről.

Ebben van valami tényleg! Pár hete felraktam a Mate változatot és most néztem rá, mikor megjelent a végleges kiadás és szinte csak pár lényegtelen csomag frissült, pedig a felrakása óta talán egy frissítést kapott. Ez is arra utal, hogy a tesztidőszak végén már nem nagyon találtak bugos csomagrészeket benne. Mate-n kívül mást nem próbáltam. HP 8570p-re került fel

18.10-nél ugyanezen helyzetben sok frissítést kapott megjelenésekor.

[ Szerkesztve ]

(#35708) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Továbbra is olyan gonddal küzdök, hogy a grub-efi-amd64 csomag SSH-n keresztüli frissítésétől megfagy a gép, állíthatom helyre. Ha magán a gépen végzem a frissítést, akkor semmi gond.

El lehet ezt kerülni valahogy?

Nem tudom, hogy mennyire kapcsolódhat a két dolog, de egy sima reboot now esetén is képes elakadni a leállítási folyamat közben.

Logot hiába nézem, nincs benne semmi érdemleges.

[ Szerkesztve ]

(#35709) Formaster


Formaster
addikt

sonar, lev258 köszi, igen nem gondoltam át, hogy a routeren is csak gigabites portok vannak. A kérdés az, hogy ha ez kevés és veszek egy dual gigabites kártyát, akkor mindkét csatoló külön ip-t kap, vagy össze tudom vonni a kettőt 1 csatolónak?

Másik kérdés, most látom, hogy alig van szabad hely a lemezen :Y holott alig van rajta valami. Rákerestem a /proc/kcore file a legnagyobb, hatalmas 100gb körüli mérettel. Mi ez és miért ekkora? Törölni nem merem, azt sem értem mit szolgál és miért hízik. :R

(#35710) hcl válasza Formaster (#35709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Összevonni össze tudod, teaming/bonding-nak nézz utána.

/proc/kcore : https://askubuntu.com/questions/406525/proc-kcore-too-big

Mutogatni való hater díszpinty

(#35711) UHHH válasza Formaster (#35709) üzenetére


UHHH
senior tag

Szia, a /proc -ban ne törölj semmit, keresd meg a /proc, /dev, /sys -en kívüli legnagyobb fájlt inkább. Milyen fájlrendszer/disztrib?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#35712) lev258 válasza Formaster (#35709) üzenetére


lev258
veterán

[link]
Szóval nem az a ludas. Nálam egyébként 140 TB-os (az egész merevlemez messze van attól). :Y

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35713) gregory91 válasza megema (#35708) üzenetére


gregory91
senior tag

Hali!
"..állíthatom helyre.."
A helyreállíthatom-on mit értesz? Utánna nem bootol be a szerver/rendszer?

Mert ahogy nézem pont a mbr telepítésénél akad meg...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#35714) sonar válasza Formaster (#35709) üzenetére


sonar
addikt

Bonding-gal annyi lesz a baj, hogy a hálózati eszközödnek is támogatnia kell (switch, router) különben az is kapufa.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35715) Formaster válasza sonar (#35714) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi srácok, azon kívül a swap.img egyedül ami nagyobb méretű 4gb.

Egy mikrotik routert nézegeteg RB4011iGS ez elvileg még a WAN-t is tudja Bonging-olni, bár az nem szükséges. :R Ez jó tutor bondingra?

(#35716) lev258 válasza Formaster (#35715) üzenetére


lev258
veterán

Régi kernelekből mennyi van fenn?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35717) hcl válasza Formaster (#35715) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A swap.img a virtuális memóriád. Újabban divat Linuxokon is a swapfile, mint windózon. (Korábban swap partíció volt).

Mutogatni való hater díszpinty

(#35718) Formaster válasza lev258 (#35716) üzenetére


Formaster
addikt

Jó kérdés, nemrég tiltottam le, mert auton updatelt és mindig gallyra tett egy drivert. :R De mindegy, remélem nem hízik tovább.

(#35719) sonar válasza Formaster (#35715) üzenetére


sonar
addikt

16.04-re biztosan jó. 18.04-re itt találsz mintát: [link] (Configuring interface bonding részt nézd)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35720) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv!
Dual bootosnak szánt rendszert segítsetek légyszi rendberakni.
Volt egy win10. Aztán raktam mellé egy 18.10-est. Valamiért telepítés közben valami nem volt jó, és ha jól emlékszem MBR-re lett változtatva a diszk (lásd lejjebb), még hónapokkal ezelőtt, akkor csak a linux kellett, a win állapota nem érdekelt utána.
De most szükségem lenne arra, hogy a wint újra használjam itt (és a linuxot továbbra is), lehetőleg reinstall nélkül.
Lenovo Flex-2 14D a laptop, AMD béléssel. A BIOS/UEFI-jében UEFI boot mode van beállítva, az előbb néztem, ehhez nem nyúltam amikor a linuxot telepítettem fel, secure boot disabled -re van állítva.
Uefi:Uefi
A parted a következő:
Típus: ATA ST500LM000-SSHD- (scsi)
/dev/sda lemez: 500GB
Szektorméret (logikai/fizikai): 512B/4096B
Partíciós tábla: msdos
Lemezjelzők:

Szám Kezdet Vég Méret Típus Fájlrendszer Jelzők
1 1049kB 525MB 524MB primary ntfs boot
2 525MB 64,9GB 64,4GB primary ntfs
3 64,9GB 82,1GB 17,2GB primary ext4
4 82,1GB 500GB 418GB extended lba
6 82,1GB 86,4GB 4298MB logical linux-swap(v1)
5 86,4GB 500GB 414GB logical ntfs

Ami a bajom: a lila GRUB-nál a linux bejegyzés elindul, a win10 meg nem, egy pillanatra felvillan a kurzor, aztán visszatér a GRUBba. Hogy lehetne rendbetenni, mit mutassak még meg? Gondolom, vagy a MBR-GPT kavarás a baj mert az eredetileg GPT win alatt megváltozott a partíciós tábla, vagy a win betöltő nincs ott ahol kellene, vagy mindkettő egyszerre :)

matyas@Flex2-15D:/boot/grub$ ls -la
összesen 2388
drwxr-xr-x 5 root root 4096 máj 5 23:17 .
drwxr-xr-x 3 root root 4096 máj 5 23:22 ..
drwxr-xr-x 2 root root 4096 márc 5 22:45 fonts
-rw-r--r-- 1 root root 712 okt 18 2018 gfxblacklist.txt
-r--r--r-- 1 root root 10525 máj 5 23:17 grub.cfg
-rw-r--r-- 1 root root 1024 máj 6 00:08 grubenv
drwxr-xr-x 2 root root 12288 márc 5 22:45 i386-pc
drwxr-xr-x 2 root root 4096 márc 5 22:45 locale
-rw-r--r-- 1 root root 2396123 okt 18 2018 unicode.pf2

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35721) duo


duo
őstag

Sziasztok!

talán nem off, a debian topik nem pörög annyira.

adott egy debian 9 openboxxal. jelenleg IGPt használok. (intel hd4600)
ma azonban beüzemelnék egy nvidia kártyát. 1030Gt
(a driver fel is fog menni vagy parancsorból a weblapról, vagy tárolóból.)
de a nouveau kernelmodult hogy tudnám eltávolítani? mert az csontra fagyasztja az x-et.
a systemd előtt időkben meg tudtam csinálni, utoljára akkor volt dVGA-m, de ez most új

minden segítséget köszönök :R :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35722) Frawly válasza apatyas (#35720) üzenetére


Frawly
veterán

Itt valami nem tiszta. Ha megváltoztattad a partíciós táblás GPT-ről MBR-re, akkor nem hogy a Win10 nem fog bootolni, de már a Win10 partíciónak sem kéne látszania.

Szerintem ezt könyveld el, hogy buktad, máskor körültekintőbben telepíts dualbootot. Lehetőleg GPT/UEFI boottal, mert akkor jobban megfér egymás mellett a két OS, nem nyúlkálnak egymás bootindító kódjában. Persze akkor nem a GRUB-ból fog indulni a Windows, hanem az UEFI boot menüben kell kiválasztanod.

De lehet úgy is, hogy mindkét rendszer MBR-es lemezen van, GRUB-ból indul mindkettő (ilyenkor először a Windowst kell telepíteni, és csak utána a Linuxot), de erre is figyelni kell a Linux telepítése közben. Eleve már a Linux telepítőt is MBR Legacy BIOS boot módban kéne indítani.

(#35723) Zsötie


Zsötie
tag

Sziasztok!

Nagyon egyszerű gondom van. 18.04 szerver alatt nincs "=" jel billentyűm. "+" van helyette.
Hogyan tudok "=" elővarázsolni?
Köszi!

(#35724) hcl válasza Zsötie (#35723) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen kiosztáson vagy? :)
Angolon a Backspace mellett van a =

Mutogatni való hater díszpinty

(#35725) Zsötie válasza hcl (#35724) üzenetére


Zsötie
tag

A mellette lévő 3db bill. nem működik. Próbáltan már néhány kiosztást.
UK és US: nincs =, backspace mellettiek nem működnek
DE esetén a shift+9 az =, de ott totál katyvasz van

[ Szerkesztve ]

(#35726) csixy válasza Zsötie (#35723) üzenetére


csixy
addikt

shift 7 nem jó?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#35727) Zsötie válasza csixy (#35726) üzenetére


Zsötie
tag

Az szintén a "+", mint ahogy a shift 3 is.

(#35728) Frawly válasza Zsötie (#35725) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor viszont a billentyűzeted lesz hibás, ha a + gomb a Shift 3 és 7-re is előjön, meg a Backspace melletti 3 billetnyű nem működik. Ez világosan mutatja, hogy nem szoftveres gond.

(#35729) hcl válasza Zsötie (#35725) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szerintem is hw hiba :D Vagy több billentyűzetről sem megy?
Nézd meg az ALT kódját, úgy tudsz írni bármit (nem tudom, min vagy bejelentkezve) :)
Vagy csatlakozz másik gépről ssh-n, ott lesz minden.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35730) Zsötie válasza hcl (#35729) üzenetére


Zsötie
tag

Virtualbox alatt fut a server. VNC-n keresztül vagyok rajta. A bill. hardveresen jó, hiszen minden máshol működik, sőt pl. a német kiosztás alatt van pl. "=" a shift 9, de ott meg "+" nincs.
(Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor egy VMWare Workstation-n fut egy Xigmanas, aminek a Virtualbox-án fut az Ubuntu szerver. Mindenhol jó a bill., csak az Ubuntu alatt nem.)

Az ALT kód jó ötlet.
Köszi!

(#35731) peterattila


peterattila
aktív tag

Pénteken átállok socket 775-ről AM4 alapokra. Linux Mint vonalon kell-e esetleg valamit mókolnom vagy csak kiveszem a régi gépből, összerakom az újat és megy minden? Válozások: biosról uefi, chipset, proci, ram változik. VGA rx560 helyett RX 460 lesz a gépemben. Köszi.

(#35732) csixy válasza peterattila (#35731) üzenetére


csixy
addikt

"biosról uefi"
Úgy érted, hogy jelenleg egy MBR-es HDD-ről, vagy SSD-ről bootolódik a Linux Mint rendszered? Van másik rendszered is telepítve esetleg dual, vagy multibootban?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#35733) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
Én ubuntu 14.04 et használok. Firefox 66.0.3 es verzio van fent. pár napja a firefox letiltotta a ublock originst, és a magyar nyelv packot.
Más forumokon ha jol láttam a 66.0.4 es firefox verzioval ezek ujra működnek.
Valaki tudna segíteni hogy tudnám én is frissíteni a ff-et? Vagy erre az ubuntu verzióra ez már nem lehetséges?

(#35734) apatyas válasza Frawly (#35722) üzenetére


apatyas
Korrektor

Köszi! Akkor lehet, hogy azért picsogott az első linux telepítéskor, mert MBR-es linux telepítő volt és nem bírt a rendszerrel. Én konvertáltam a dolgokat át emiatt MBR-re.
A linuxot el tudom dobni, másolásokkal helyre tudom állítani később. Megpróbálom a wint helyrepofozni, egy GPT-re konvertálással aztán win telepítős javítással. Működhet? Vagy maradhat MBR-en is, úgy is helyre tudja valahogy állítani a win telepítő?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35735) #40553216 válasza rolland88 (#35733) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! Nekem a 66.0.3-as FF-fel is van magyar nyelvi csomag. A µblock-ot nem használom, így arról nem tudok írni.

(#35736) peterattila válasza csixy (#35732) üzenetére


peterattila
aktív tag

Igen. 2 ssd van a gépben, egy win10, egy linux (+hdd-k). Amelyiken a linux van, az hogyan fog viselkedni? Végülis pénteken meglátom :)).

(#35737) megema válasza gregory91 (#35713) üzenetére


megema
őstag

Igen, GRUB parancssor fogad. Korábban megoldottam onnan is, de legutóbb BTRFS-re telepítettem a rendszert, így nem sikerült teljesen (initramfs parancssorig jutottam a frissített kernellel). Nem volt kedvem küzdeni vele, inkább korábbi kernellel indítottam, majd visszaállítottam a frissítés előtti snapshotot és helyben frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#35738) hcl válasza Zsötie (#35730) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

VNC? Szerverre?
Nyomás SSH-n... (Grafikus felületet is eléred X forwardingon, ha olyan botor voltál (mint én), hogy a szerver OS-re X-et tettél :D )
A Vmware konzol + akármilyen asztali OS nálunk is rendszeresen kiad olyan eseteket, amikor nem működnek egyes billenytűk (OK, az újabbak nem).

Amúgy a Vmware-n futhatna az Ubuntu Server is, akkor sem hiszem, hogy gondja lenne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35739) lev258 válasza rolland88 (#35733) üzenetére


lev258
veterán

A tárolókba még nem került be az új Firefox. Pár napon belül tudsz majd frissíteni rá.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35740) Sonja válasza lev258 (#35739) üzenetére


Sonja
veterán

Mi a fenéért olvasom én mindig "szenzoros amatőr chili termesztő"-nek az aláírásod?! :F :))

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35741) csixy válasza peterattila (#35736) üzenetére


csixy
addikt

Legacy módot, ha be tudsz kapcsolni a BIOS-ban, akkor el tudod indítani, de tiszta UEFI esetén szerintem nem fog menni. Valószinüleg újra kell telepíteni.
Ha telepítesz egy harmadik SSD-re GPT-re UEFI-ben egy másik grubos linuxot, akkor frugal installal lehet, hogy az MBR-es linuxodat átmenetileg be tudod brűgetni , vagy annak a grubja felveszi a menüjébe a linuxodat, vagy valahová beszorítasz egy EFI partíciócskát és rámásolod a hozzávalókat és kényszerből összeszerkesztesz egy systemd bootot,de végleges megoldás egyik sem lesz.
Újratelepítés ..... lesz sajnos a stabil megoldás.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#35742) Frawly válasza peterattila (#35731) üzenetére


Frawly
veterán

Valószínű nem kell semmit állítanod Linuxban. Áteszed a rendszerlemezt az új gépbe és bootolsz róla, működnie kéne. Annyi, hogy az UEFI-ben állíts be UEFI + Legacy/CSM bootot, hogy lássa az BIOS-MBR-re telepített Linux Mintet.

(#35743) Frawly válasza apatyas (#35734) üzenetére


Frawly
veterán

A Win telepítő akkor tudja helyreállítani a meglévő Win telepítést, ha nem konvertálsz semmit. Olyan módban maradjon, ahogy telepítetted. Ha tehát BIOS boottal telepítetted MBR partíciós táblára, akkor úgy kell hagyni. Ha eleve UEFI-GPT-vel lett telepítve, akkor meg azt kell megtartani.

De én nagyon azt javaslom, hogy ne szivasd ilyennel magad. Látszik, hogy el lett cseszve már nálad az egész. Húzd újra mindkét OS-t, pontosan figyelve, hogy azonos bootmódban legyenek telepítve. Lehetőleg UEFI GPT-vel, ha a gép tudja.

(#35744) Frawly válasza rolland88 (#35733) üzenetére


Frawly
veterán

Nézz be a Mozilla Firefox topikban. Ez tömeges hibajelenség volt pár napja, Windows-usereket is érintett, meg az Androidot is. A Mozilla oldaláról letöltheted a 66.0.4-es verzió deb csomagját, azt feltelepítheted csomagkezelővel:
sudo dpkg -i /letöltés/helye/Mozilla-Firefox-66.0.4-bls-bla.deb vagy mi lesz a neve.

De a Firefox topikban ha visszaolvasol, vannak pratikák arra is, hogy 66.0.3 alatt is újra engedélyezni lehessen az addonokat. Nem írom le az összes módszert, egy komplett topik szól róla.

Azért egyébként Uborkáék a pofájukat szégyellhetnék elfelé, hogy nem frissítik a csomagot. ubyegon nem hiszi el nekünk rollingosoknak, hogy bizony a rolling disztró előnyös, ott sokkal gyakrabban frissülnek a csomagok, nem neked kell henteregni, ha frisset akarsz. Marha sokszor jól tud ez jönni, ahogy a te eseted is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#35745) peterattila válasza csixy (#35741) üzenetére


peterattila
aktív tag

Újra fogom húzni, el akarom kerülni a legacy/bios módot, ha már korszerű gépre váltok. Adatok úgy sincsenek egyik oprendszeren sem (azok külön hdd-ken), annyi, hogy a két rendszerrel el fogok szöszmötölni egy ideig :)).

(#35746) ubyegon2 válasza peterattila (#35745) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ha már korszerű gépre váltok.

Ha ez így van, akkor az már UEFI-s, nem kell választanod. Ha választani tudsz, akkor az még nem korszerű. ;)

(#35747) duo válasza duo (#35721) üzenetére


duo
őstag

nos. a tárolókban lévő driver nem ment rendesen. (debian 9.9) backportolt kernelt használok (4.19) és sehogy se jött össze. kereste a régi 4.9-es kernelt, így a gyártótól szedtem le a legfrissebbet. kellettek mellé a make a gcc a dkms és a fakeroot csomagok. --no-install-recommends kapcsolóval.
illetve be kellett állítani hogy az i386-os libeket is kezelje a rendszer is meg a driver is. párszor újrakezdtem mire minden összejött, de mindezek után felment a driver rendesen, ő maga letiltotta a nouveu modult, a kernelből, létrehozta az xorg.xonf-ot. reboot és tökéletes.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35748) lev258 válasza duo (#35747) üzenetére


lev258
veterán

Arról azért tudjál, hogy a zárt Nvidia driverrel nem könnyű az élet, Ubuntun se. Szóval Debian-on is oda kell rá figyelni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35749) duo válasza lev258 (#35748) üzenetére


duo
őstag

30w-os fogyasztású radeon nincsen, az a baj.

egyébként mit értesz a nem könnyű életen?
mire ügyeljek?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35750) lev258 válasza duo (#35749) üzenetére


lev258
veterán

Secureboot mindig legyen kikapcsolva, a kernelfrissítésekkel (új kernellel) vigyázz, nem szereti a driver. És persze néha vannak egyéb anomáliák is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.