Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) Mr K


Mr K
senior tag

Már spray is képes megállítani a koronavírus terjedését
Nem kell bedőlni, ez nem olyan spray... (Ez egy felület bevonó anyag, általános védelmet nyújt az ellen, hogy bacik és vírusok felületeken maradjanak életben.)

Először regisztráltak 200 ezernél több új koronavírus-fertőzöttet egy napon belül Japánban

Vagy kicsit részletesebben:
Japan urges ‘highest level of vigilance’ as Omicron subvariant drives record Covid surge

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64252) Ringman válasza Mr K (#64249) üzenetére


Ringman
nagyúr

The CDC confirms 2 pediatric monkeypox cases in the USA

szerk:
WHO [link]

98.8% (9990/10107) of cases with available data are male, the median age is 37 years (IQR: 31-43).
Males between 18-44 years old continue to be disproportionately affected by this outbreak as they account for 77.2% of cases.
Of the 10,141 cases where age was available, there were 72 (0.7%) cases reported aged 0-17, out of which 23 (0.2%) were aged 0-4.
Among cases with known data on sexual orientation, 98.1% (3438/3506) identified as MSM. Of those identified as MSM, 33 / 3438 (1.0%) were identified as bisexual men.
Among those with known HIV status 39.6% (1,015/2,561) were HIV-positive. Note that information on HIV status is not available for the majority of cases, and for those for which it is available, it is likely to be skewed towards those reporting positive HIV results.
253 cases were reported to be health workers. However, most were infected in the community and further investigation is ongoing to determine whether the remaining infection was due to occupational exposure.
Of all reported types of transmission, a sexual encounter was reported most commonly, with 2,584 of 2,745 (94.1%) of all reported transmission events.
Of all settings in which cases were likely exposed, the most common was in party setting with sexual contacts, with 443 of 1,039 (42.6%) of all likely exposure categories.

[ Szerkesztve ]

(#64253) smerch válasza Ringman (#64252) üzenetére


smerch
tag

Szóval túlnyomó része meleg... biztos véletlen pfff

(#64254) Parci válasza smerch (#64253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így indult a hiv is. most így terjed a majomhimlő.

mellesleg a minap kezet ráztunk egy asztalossal némi munkára, utána tűnt fel, hogy tiszta kiütés a keze, és nem szúnyogcsípések voltak. leizzadtam... :DDD (a kocsiban meg tocsogtattam egyet a fertőtlenítővel)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64255) lacafaca válasza Parci (#64254) üzenetére


lacafaca
őstag

ha beragyásodsz, lesz egy kellemetlen beszélgetésed az asszonysággal ;] :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64256) Z.É.T. válasza lacafaca (#64255) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"kezet" ráztunk, "némi munkára" és közben bizonygatja, hogy azért nem csak "olyanok" kaphatják el?
Hm.
;]

[ Szerkesztve ]

(#64257) lacafaca válasza Z.É.T. (#64256) üzenetére


lacafaca
őstag

jó duma mi?🤣

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#64258) Z.É.T. válasza lacafaca (#64257) üzenetére


Z.É.T.
őstag

És mindezt a két melegbuli - Budapest és Tusnádfürdő - napján dobja be? :DDD

(#64259) smerch válasza Parci (#64254) üzenetére


smerch
tag

Ez van, mostanában mindig történik vmi nem várt.

+ kaptak egy támadási felületet a melegek.

Reméljük nem kapott el semmit az asztalos :DDD

(#64260) Parci válasza Z.É.T. (#64258) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sőt, itt épp erdőtűz van :(, úgyhogy már nem csak meleg, hanem forró :DDD :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64261) Z.É.T. válasza Parci (#64260) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Láttam, *asszameg, nem sikerült eloltani? :F

(#64262) Parci válasza Z.É.T. (#64261) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudok friss infókat, de a webkamerán még füstöl :(
és füstszag is van már itt is :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64263) Z.É.T. válasza Parci (#64262) üzenetére


Z.É.T.
őstag

😪

(#64264) Parci válasza Z.É.T. (#64263) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont azért - kop-kop - nem fullos erdőtűz, mert akkor már vége lenne az egész visegrádi-hegységnek. inkább az aljnövényzet ég.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64265) Mr K válasza Parci (#64185) üzenetére


Mr K
senior tag

És sajnos néha elég lassú. :((
16 év Alzheimer-kutatása mehet a kukába?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64266) Parci válasza Mr K (#64265) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remek. ezért egyébként igen komoly börit osztanék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64267) t72killer válasza Mr K (#64265) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

B.meg, a tudományos élet Mészáros Lölői. Támogatom, hogy egy grönlandi katonai támaszpont wc-inek pucolásával foglalkozzanak hátralévő életükben. Milliók élete múlik a tudományba helyezett bizalomban, minden egyes ilyen eset méteres betűkkel megy az oltás és egyébtard népek transzparenseire.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64269) Parci válasza Ringman (#64268) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na ezt nem kéne :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64270) Ringman válasza Parci (#64269) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs itt semmi látnivaló, #thisismild

[link]
Crimean-Congo Hemorrhagic Fever
CCHF is generally a mild febrile illness but one that may progress to severe and fatal hemorrhagic disease.

(#64271) Parci válasza Ringman (#64270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez remek. általában nem halsz bele, kivéve, ha elvérzik az összes szerved és szétfolysz, a'la ebola. én kihagynám, dankebitte.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64272) Asbee válasza Ringman (#64270) üzenetére


Asbee
veterán

Spanyoloknál minden évben szinte van pár eset. Felesleges mindent felfújni.

(#64273) Parci válasza Asbee (#64272) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

idővel egyébként nálunk is lehet majd, mert a szúnyogok, amik terjesztik, már megtelepedtek, a kullancsok is alakulnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64274) fatal` válasza Parci (#64273) üzenetére


fatal`
titán

A maláriát terjesztő szúnyog is itt van már.

(#64275) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

többször használható szelepes maszkot tud valaki ajánlani?
magyar webshopban egyelőre csak olyat találtam, amit 10 db-os csomagban árulnak 30 ezerért.

FFP3-ast érdemes amúgy FFP2 helyett választani a szelepeseknél?

(#64277) Vesa válasza Parci (#64236) üzenetére


Vesa
veterán

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#64278) Vesa válasza Mr K (#64265) üzenetére


Vesa
veterán

Ebben ugye az a csodás, hogy a tudományos módszertan hitelessége melletti érvelés részben azon alapul, hogy a folyóiratokban megjelent tanulmányok validak. Az ilyen esetek miatt még nehezebb lesz megétetni majd az átlagemberrel, hogy a szakember jobban ért egy témához, mint a fotel konteós hülye.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#64279) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

van reálisnak tekinthető variáns-infó Magyarországról, vagy legalább valamelyik szomszédos ország covid-figyelő hatóságaitól? A rokonságból egyre többen írják a pozitív teszteket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64280) mpo válasza Ringman (#64062) üzenetére


mpo
veterán

Aki tudja, ma 10:00-kor nézze meg a Digi World-ön.
Fogyasszunk és féljünk? 4. rész (Tricks of the Trade)
A nátrium-nitrit károsságát bizonyító tudósok és a húsipar által fizetett "ellentudósok"-ról szól.
A WHO illetékese mondta, hogy egyesek a vitaminok közé akarják felvetetni, de ez nem vitamin, hanem méreg.
A dán húsüzem nem használja, a botulizmus a mai tiszta vágóhidaknál már nem jön elő.

digionline.hu is jó, ha nem vagy otthon.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#64281) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Olvastam ma reggel a telexes cikket, miszerint már emelkedőben a számok és lehet hogy most, nyár közepén indul a következő hullám. Kemenesit idézik, hogy szerinte nem érdemes várni a frissített vakcinára, ha lehet simán vegyük fel a következőt (nekem ez még a 3. lenne).

Akkor az eddigi 2 Pfizerre kb. minden további nélkül menjek most beadatni (főleg hogy decemberben már aktuális lett volna nekem a 3. csak elkaptam a covidot, azért nem adattam be akkor, aztán pár hónap múlva influenzás lettem, aztán meg jött egy nyugisabb tavasz, úgyhogy csak halogatom...), így hogy kicsit több mint egy éves már a 2.-om?

Viszont, most akartam bárányhimlő (ha jól tudom páros) oltását beadatni, mert ősztől egyik gyerek ovis, másik bölcsis, és a családban egyedül nekem ez kimaradt kiskoromban (ők meg nyilván már oltottak). Lehet előbb azt a kört lenne érdemes lezongorázni?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#64282) Drizzt válasza updog (#64281) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A mostani hullám indulásáról felesleges feltételes módban beszélni, egyértelműen megy már. Ugyan a városomban nem nagyon tudok még covidost, de budapesti ismerőseim körében már megint elég masszívan jelen van. Harmadik oltást mindenképpen érdemes minél hamarabb beadni. Negyediket meg 60 fölött első sorban. Én ha nem lesz más mondjuk októberig, akkor szuratom a negyediket is a mostaniakból, bár 40 alatt vagyok.
Az én covidom vészes ugyan nem volt, de azért az a 3 hónap köhögés eléggé idegesítő volt, főleg azért, mert nem lehetett közben tudni, hogy mikor múlik már el végre. Ez 3 oltás és egy omikron utáni élmény volt.
Azt, hogy hogyan időzítsd a két oltást, kérdezd meg a háziorvosodat, vagy az oltóközpontot. Egyáltalán nem kizárt, hogy egyszerre beadható mindkettő. Más oltások kapcsán nekem volt olyan, hogy egyszerre ötöt kaptam. De persze ez függ a konkrét oltásoktól.

I am having fun staying poor.

(#64283) lafaty80 válasza Drizzt (#64282) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát igen, most majd jön megint a matek, sokaknak tavaly év végi, vagy idei korai (január/február) 3. oltása van. Érdemes most 4.-et lövetni az első verziósból, vagy várni az újabbat... érdemes-e várni, ér-e valamit most a 4. löket...

Én januárban kaptam a 3. pfizer-t, de hogy őszinte legyek fogalmam sincs, hogy közben esetleg átestünk-e azóta megint. Volt a család párszor necces, de gyorsteszt nem mutatott semmit (persze, nem 100%), nem is tudom érdemes lenne-e most még ellenanyag szintet nézni pl.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#64284) Parci válasza lafaty80 (#64283) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem tavaly szeptemberi a 3. oltásom - én nem adatok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64285) fatal` válasza Parci (#64284) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is, de nem volt átesés, úgyhogy erősen gondolkodom rajta. Viszont nem akarok 2 órát várni...

(#64286) emvy válasza Parci (#64284) üzenetére


emvy
nagyúr

Szinten, mondjuk azota szerintem 2x voltam Covidos. Ha felevente elkapom, akkor nincs tul sok ertelme.

while (!sleep) sheep++;

(#64287) lafaty80 válasza Parci (#64284) üzenetére


lafaty80
őstag

és akkor egy mai telex-es cikk, most olvasom :F (kb. ez érzéseim most)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#64288) Parci válasza fatal` (#64285) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy érdekesebb a kérdés. ha veszélyeztetettnek tartod magad és/vagy kifejezetten tartasz a virnyáktól, ha nem és nem, akkor talán nem. kutatóbiológus húgom ez utóbbi, ő végül most elkapta, de azt mondta, hogy ha nem kapta volna el, akkor sem adatná már be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64289) t72killer válasza updog (#64281) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Indíts a bárányhimlővel sztem. Azt is bő közzel (akár 1év) érdemes adatni.

#64288: 80+as cukros rokont 1éves 3.al sztem elküldöm egy körre...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64290) emvy válasza emvy (#64286) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, ma meg is jott a pozitiv teszt nalam. Amig volt tunetem, addig negativ volt a teszt, tegnap toltam egy Matrafured-Kekesteto-Matrafured futast, mara megjott a pozitiv teszt :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#64291) Parci válasza emvy (#64290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hátha túléled! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64292) Ringman válasza emvy (#64290) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor az a tanulság, hogy nem kell futni, hiszen mi mástól is lehetett volna pozitív :DDD

(#64293) emvy válasza Ringman (#64292) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat tul nagyot nem utott

while (!sleep) sheep++;

(#64294) kolopele válasza emvy (#64290) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor befürödtél Mátrafüreddel :D

(#64295) Mr K


Mr K
senior tag

Orbán szerint a tudományt meglepte a Covid, a tudósok máshogy emlékeznek
"Ebben a cikkben most csak erre a részletre koncentrálunk:
„Korábban azt gondoltuk, hogy a tudomány védőburkában élünk – erre kaptunk egy Covidot.”
A miniszterelnök tehát a három nagy megrendülés egyikeként a koronavírus-világjárványt emelte ki, és a fenti mondata két dolgot sugallhat:
* hogy a járvány teljesen váratlanul érkezett; illetve
* hogy a tudomány nem tudott védelmet nyújtani a járvány ellen.
A kettőből az első értelmezés tényszerűen cáfolható, de a másodikban foglalt állítás is erősen vitatható."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64296) Ringman válasza Mr K (#64295) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyszerűen nem tud már igazat mondani.

(#64297) fatal` válasza Mr K (#64295) üzenetére


fatal`
titán

Az első nettó hazugság, a másodikban pedig a tudományt nyugodtan le lehet cserélni politikára.

(#64298) Mr K válasza Ringman (#64296) üzenetére


Mr K
senior tag

Ezt ebben a topikban nem kommentálnám, de tegyük hozzá, hogy a cikk inkább általánosságban tárgyalja a politika és a tudomány viszonyát, mint konkrétan, ezért is bátorkodtam ide belinkelni.

„Igazából csak idő kérdése volt, hogy a vadállatokról mikor ugrik át egy olyan vírus, amely már hatékonyan tud emberről emberre terjedni. A természet sokszor figyelmeztetett bennünket, és ezt a kutatók már leírták. Ám a politikusok nem akarták megérteni, hogy már úton van egy nagyon veszélyes vírus, amellyel számolni kellene. Remélem, hogy a jövőben másképpen fognak gondolkodni erről”

„Mázlink volt, hogy a világjárványt koronavírus okozta. Óriási mázlink. [...] Ha olyan, teljesen új víruscsoport fertőz, amelyiknek még egyetlen tagját sem írtuk le, nem így állnánk. Már visszazuhanhattunk volna a kőkorba. A koronavírusok közül többet évtizedek óta ismerünk. Rendelkezésünkre állt az a tudás, amelynek segítségével gyorsan diagnosztizáltuk a jelenlegit, és ezért lehetett rövid idő alatt vakcina.”

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64299) mpo válasza Ringman (#64296) üzenetére


mpo
veterán

Ha ebben a topikban adná elő a nézeteit, Parci kitiltaná. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#64300) mozso válasza Mr K (#64295) üzenetére


mozso
senior tag

Csak ebbol nehogy az legyen levezetve a vezerlopoltban, hogy az uj, fejlesztes alatt allo oltasok sem ernek majd semmit, azaz felesleges venni belole, mert kidobott penz es ugye megszoritasokban elunk, felelos gazdalkodas, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.