Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) t72killer válasza Eagl3 (#46600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ebola friss levegőn pár perc alatt kinyiffan. Aeroszolban, tünetmentes időszakban terjedő vírusokat sorolj :R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46602) Ezekiell válasza Vesa (#46599) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért az államnak van pár erkölcsi kötelessége, amit ívesen kakál telibe, szóval ne lepődjünk meg, ha ezt is :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46603) Vesa válasza Ezekiell (#46602) üzenetére


Vesa
veterán

Valid, de a linkelt cikk igen jó a témában! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#46604) Dare2Live válasza t72killer (#46588) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dehogynem és nem azért mert a vírus nem is élőlény így biztos nem zavarja hanem mert beindul egy szelekció. Akit elvitt a 3.héten nem fog tovább szaporodni. Akinek az immunrendszere erősebb volt vagy pl nem tudott ACE2n kapcsolódni hozzá a vírus btw pestisnél ha jól tudom pont ez a utáció terjed el europában az meg fog.

De uígy van vmi mutáció amiről kimutatták, hogy kvázi teljes védelmet nyújt HIV ellen. HIába volt az elmúlt 10évben 30 meleg HIVes parnete ő nem kapta el. (Egy melegnél fedezték fel nem értették mért nem kapja el.)
És talán a legjobb megértésre: Ha a HIV 3 hét alatt elvinné azt akit megfertőz már nem lenne HIV. Pont azért nem pusztult még ki annak ellenére, hogy kb csak nemi úton fertőz mert 5-10évig is tünetmentesen fertőz. Evoluciós szempontból a legsikeresebb baktérium/vírusok azok amik békében együtt élnek velünk évmilliók óta. Itt külön izgi, hogy a legsikeresebbek közt nem egy nemhogy ártana de segít nekünk. Evvel előnyhöz juttatja a gazdaszervezetét... azaz bennünket. De ezzel már aztán vszeh baromira elrugtam a labdát.

Anno imádtam az evolúciós biologiát gyerekként az egyik kedvenc könyvem a ponihal lámpása volt ami nagyon jól végigvesz jópár ilyet. pl mért nem egy nem egyeduralkodó. vagy három. hanem kettő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46605) Vesa válasza Eagl3 (#46600) üzenetére


Vesa
veterán

Ebola nem terjed levegőben (még), kanyaró ellen van oltásunk (kötelező), kullancsencephalitis ellen is van oltásunk és szintén nem terjed levegőben.

A tudomány a valóság költészete!

(#46606) Ezekiell válasza Vesa (#46603) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaja, jó levezetés, jó gondolatokkal, végigolvastam, köszi! :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46607) Parci válasza Dare2Live (#46604) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ki mondta, hogy minden vírus azonnal sikeres evolúciós szempontból? nekem ez is picit a csodavárás kategória, hogy a sars-cov-2 majd most azonnal enyhe tünetekre vált, mert "elemi érdeke".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46608) bigdady válasza headhunter (#46489) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tegnapi kedvencem hogy a természetgyógyász azt mondta elkapott valamit egy olyantól aki sputnyikkal volt oltva mert sokáig volt mellette. Majdnem besz@rtam a röhögéstől :)) Itt közöltem három oltásom van mind Sputnik hát nézett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46609) Vesa válasza Parci (#46607) üzenetére


Vesa
veterán

Ehhez sokszor évezredek kellenek egy vírusnak.

A tudomány a valóság költészete!

(#46610) t72killer válasza Parci (#46607) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy ilyen emocionális, meggyőzhető típus :DD. Beledumálják a fejébe, hogy márpedig neki izibe ilyen irányba KELL fejlődni, és megy is arra :DDD .

K.rv#a nagy mázlink lenne, ha ez lenne a simatakony-variáns kb 5 szinttel enyhébb kivitelben az előző, igencsak életképes szinthez képest. Nem mellesleg, az igencsak régóta a piacon lévő influenza is be-bedob néha egy izmosabb edisönt, pl a '68-as Hong-Kongi influenza ~4millió halottat számolt a korabeli világ népességéből, arányaiban ez minimum a covid szintje, és sokkal több, mint a korábbi vagy az azóta megszokott éves influenza körök.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46611) Dare2Live válasza Parci (#46607) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amit leírsz arra sztem van egy jó angol szó. wishfull thinking. Nem tudom jól magyarra fordítani.

De erre vonatkozóan nem írtam semmit. Azt "cáfoltam", hogy "Ha fertőzés, 1-2 heti víg terjesztés után, a 3.héten öli meg, az őt egyáltalán nem zavarja." Amit írtam az nem "most azonnal" dolog. Embereknél ha nagyon komoly az evoluciós nyomás akkor is jópárszáz év.

"most azonnal enyhe tünetekre vált, mert "elemi érdeke"."
Amit írtam az min párszázéves folyamat. Ellenben konteo: Nemrég Vesa dobta be és elmélkedtem vele picit a témában, hogy mi lenne ha jönne vmi új variáns ami kiszorítja a deltát de sokkal kevésbé okoz súlyos tüneteket. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46612) Ringman válasza Dare2Live (#46611) üzenetére


Ringman
nagyúr

wishful thinking = vágyvezérelt gondolkodás magyarul

(#46613) koncsik válasza Ringman (#46612) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nemá', te beszél kicsi madzsart? ;) :R
(Bocsánat a gonoszkodásért, nem hagyhattam ki a sok angol cikk miatt - amelyekért persze maxihála)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#46614) kolopele válasza spileraaa (#46592) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nézesd meg PCR teszttel, sosem biztos hogy koronás vagy. Én tavaly 4 hétig voltam egy helyen nejemmel, aki koronás volt, most meg közel két hétig, és egyszer sem produkáltam pozitív tesztet. Neki komoly fáradtság tünetei voltak, most az íz szaglás nem jött még vissza, velem meg nincs semmi.

(#46615) t72killer válasza Dare2Live (#46611) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel keresztbe-kasul ugrál a fajok közt, a többszáz éves időfutam se egy egyértelmű vasaló, ami szép lassan simára-emészthetőre vasalja a vírus viselkedését. Már most tucatnyi, az embertől totál eltérő fiziológiájú fajban mutatták ki (pl kérődzők, és ugye a denevérből jött, ahova vissza is mehet), szépen fejlődget egy random állatfajban, aminek az egyedeit alíg betegíti meg - aztán puff, újra humanizálódva kiirtja a fél emberiséget.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46616) Ringman válasza koncsik (#46613) üzenetére


Ringman
nagyúr

touché :DDD

(#46617) hellboy válasza BlackV (#46566) üzenetére


hellboy
csendes tag

A sorrend is érdekes. De lesz-e egyáltalán mit beadni ?
Nekem még mindig nem tiszta, hogy benne vagyunk az eu-s beszerzésben
teljesen, és majd az is kiderül utólag hogy mennyi adagot rendeltünk.
Vagy csak az 2 millió gyerekeknek való pfizer-t kapjuk.

Ráadásul ha 200e Szputnyik lejárt, akkor mi a helyzet a Sinoval
[link] "Beérkezett oltóanyagok gyártók szerint" grafikon alapján
március elejétől kezdve érkezetek ezek a vakcínák.
május 11.-én jött az utolsó adag Szputnyik és május 21.-én a Sino

Szóval várom mikor fogják bejelenteni, hogy mondjuk
1 millió sinot kell megsemmisíteni. Bár az elölt vírus lehet tovább eláll.
Remélem a megsemmisítése már "olcsó" lesz

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#46618) Ringman válasza hellboy (#46617) üzenetére


Ringman
nagyúr

sino 2 évig eláll, az eu-s beszerzésnél meg folyamatos a mellébeszélés. (kimaradni belőle meg igazából az eu-nak sem érné meg)

vsz. az omikron sok mindent eldönt ebből a szempontból is

(#46619) Ringman válasza Parci (#46549) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt egy másik doktornéni dél-afrikából:

[link]
Health care workers are raising concern about the growing number of children being hospitalised with moderate to severe symptoms of the Omicron variant of the coronavirus.
Head of Intensive Care at Chris Hani Baragwanath hospital, Dr Rudo Mathivha says the situation is worrying because the hospital isn’t built to admit a high number of sick young children.
She says a 15-year-old died after the child’s condition deteriorated rapidly following a COVID-19 infection, and a 17-year-old is in ICU with coronavirus-related pneumonia.

[...]
“This is not something that we had observed with the first, second and third wave. In the past, the children used to get COVID-19 infection. It wouldn’t really send them to hospital in big numbers to be admitted. Our hospitals were not built to house a lot of children. We will not be able to accommodate them, and I’m not saying this to make people panic,” says Mathivha.

nem tudni, hogy ugyanannyi fertőzötthöz tartozik több súlyos eset, vagy egyszerűen ennyivel többen kapják el a vírust (a +20%-os tesztpozitivitás mellett nehéz eldönteni, hogy mi lehet a valós szám, lehet még enyhébb is, de baromi sok az eset) ez rövidesen ki fog derülni.

ill. jó lenne felpörgetni a gyerekek oltását a 6-18-as korosztályban is.

(#46620) Parci válasza Ringman (#46619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, bazz, ez az ultra rémálom, ha eléri a gyerekeknél is azokat a tüneteket, mint a felnőtteknél :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46621) t72killer válasza Parci (#46620) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiegészítve azzal, hogy a sokmillió deltán átesett gyerek korábbi fertőzése kb semmit sem ér, mert az omikron pont a vírus palettájának túlsó végén ül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46622) Ringman válasza Parci (#46620) üzenetére


Ringman
nagyúr

az arány lesz a nagy kérdés (lehet ugyanaz, mint eddig, csak tényleg tarol a vírus)

ill. az hogy 0-4; 5-11 és 12-18-as korosztályban mi lesz várható elsősorban oltás nélkül, mert a kicsik nem olthatók, a középső korosztály nem egyből a kapacitás miatt (bár amilyen hajlandóság van, lehet pár héten belül mindenki meg is kapja az 1. dózist, aki kéri), az idősebbek meg hónapok óta kaphatnának oltást

(#46623) tisn válasza Ringman (#46618) üzenetére


tisn
addikt

az eu-s beszerzésnél meg folyamatos a mellébeszélés. (kimaradni belőle meg igazából az eu-nak sem érné meg)

benne vagyunk tovabbra is, nem csak gyerekfronton.

(#46624) tisn válasza Vesa (#46599) üzenetére


tisn
addikt

az hagyjan, hogy erkolcsi kotelessege, de gazdasagi kotelezettseg is, ami fontosabb.

(#46625) fatal` válasza Dare2Live (#46604) üzenetére


fatal`
titán

"btw pestisnél ha jól tudom pont ez a utáció terjed el europában az meg fog."
A pestis nem vírus.

#46623 tisn: Ellentmondásosak az információk, ha jól emlékszem Ursula Von Der Leyen szerint visszakönyörögtük magunkat szeptemberben, a nemzet petiklje szerint meg nem. Bár még ebben a helyzetben is inkább hiszek az EU-nak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46626) Dare2Live válasza t72killer (#46615) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"aztán puff, újra humanizálódva kiirtja a fél emberiséget."

Nem 500éve élünk. HA Bármi ami 50%os halálozást produkálna elkezdene terjedni akkor nálunk is jönne a ROK/kínai... totális lezárás és a 0 tolerancia. Az mrns oltás engedélyezése pedig fénysebességgel történne.

Amúgy amit leírsz lehet. Kialakulhat egy sokkal halálosabb... verzió ami jobban fertőz és tarolna 50%ot ha tudna. De jellemzően hosszú távon az "élösködőknek nem érdekük", hogy meghaljon a gazdaszervezet 50%a.

@fatal A téma szempontjából mindegy vírus / baktérium / gomba vagy amőba.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46627) t72killer válasza Dare2Live (#46626) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nem 500éve élünk"

Ekkora tömegnyomorban és globális mozgással? Még 100éve se. És igen, láttunk már kontinensek lakosságának felét kiirtó járványokat amikor a kontaktszám és a mobilitás adott volt hozzá. A legdivatosabb a pestis volt Eurázsiában, de pl az Amerikai kontinens őslakóit is lehet kérdezni a fehér ember által behurcolt kórok hatásairól.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46628) Ringman válasza t72killer (#46627) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, volt ott olyan járvány, ami egyes becslések alapján a lakosság 80 (!) %-ával végzett [link] + [link]

(#46629) Dare2Live válasza t72killer (#46627) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A lényeg, hogy jelenleg a kezünkben a megoldás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46630) t72killer válasza Dare2Live (#46629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, ennek jó főpróbája a covid.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46631) Vesa válasza Ringman (#46619) üzenetére


Vesa
veterán

Ez nagyon nem hangzik jól... :(

A tudomány a valóság költészete!

(#46632) fatal` válasza Dare2Live (#46626) üzenetére


fatal`
titán

A téma szempontjából mindegy vírus / baktérium / gomba vagy amőba.

Nem egészen, ugyanis a téma mutáció. Gomba pl. eleve nem mutálódik. Baktérium is teljesen más, mint egy vírus.

(#46633) Ricardo válasza tisn (#46479) üzenetére


Ricardo
félisten

"covid osztalyt videon lattam, ugy sejtem az se lenne tul nagy ujdonsag"

Én a Grizzly medvével vagyok így. Videón már láttam, de a tippem szerint egészen más élmény lenne vele összefütni a való életben egy erdőben. :U

(#46634) Hieronymus válasza fatal` (#46632) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Gomba pl. eleve nem mutálódik. "

Az állatokon tenyésző gombáktól a szórakoztató iparba beállt fajtákig sokfajta faj alakult ki. Még a gombának is van kártevő gombája. Folyamatosan jelennek az mutációk, csak evolúciónak hívjuk a folyamatot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46635) Kékes525 válasza Chesterfield (#46473) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek neutralizációs vizsgálatok. Ebből nem lehet egy az egyben következtetni klinikai hatékonyságra. Ahhoz legalább 1 hónap kell, hogy legyen elegendő tapasztalatunk. Annyi idő még nem telt el. Januárnál hamarabb nem fogunk biztosnak tűnő megállapításokat tenni az Omikronról, bármennyire is szeretnénk. Az új mutáció megváltoztathatja a betegség lefolyásának időtartamát, a betegség egyes szakaszait és azok időtartamát is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46636) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nagyon combos előadás sorozat. Nem tudtam még befejezni, mert 1 órája rakták fel.
(Káslerrel és Cilivel kezdünk de tekerjétek át.)

MTA - A Covid 19 kutatások eredményei 2021.12.08.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46637) tisn válasza Ricardo (#46633) üzenetére


tisn
addikt

Én a Grizzly medvével vagyok így. Videón már láttam, de a tippem szerint egészen más élmény lenne vele összefütni a való életben egy erdőben.

allatkertben lattam medvet. az jobb pelda, a covid osztalyon nem fenyeget fertozesveszely 3 oltassal, ffp2 maszkban. elfekvoben voltam tobbszor is, az sem vidam hely, meg tan rosszabb is, mivel ott csaladtag van, nem vadidegenek.

(#46638) lezso6 válasza Sir Pocok (#46636) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[28:34] időnél:

Sinopharm? :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46639) Alex91


Alex91
félisten

[link] , az angolok mar elkezdtek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46640) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2021.12.09.

7310/215
7119/579

Részletek később.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46641) Parci válasza lezso6 (#46638) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valami forrást tegyél mellé légyszi, így egy picit lógnak a levegőben az adatok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46642) Z.É.T. válasza Parci (#46641) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Sir Pocok MTA-s linkje

(#46643) t72killer válasza lezso6 (#46638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És a márciusban 3 hetes közre kapott pfizer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46644) lezso6 válasza Parci (#46641) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Videóból van, de beleírtam a hsz-be is: [28:34]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46645) Parci válasza Z.É.T. (#46642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fasza, közel 5 órás videó, esélytelen :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46646) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#46640) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 7310 (az előző napi adatokhoz képest +461)
Új halálos áldozatok száma: 215 (az előző napi adatokhoz képest +2)
Kórházban kezelt betegek száma: 7119 (az előző nap közölt adathoz képest -87)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 579 (az előző nap közölt adatokhoz képest -28)
Új mintavételek száma: 33 162 (az előző napi adatokhoz képest +11006)
Az első dózissal oltottak száma: 6 171 489 (az előző nap közölt adatokhoz képest +4649)
A második dózissal is beoltottak száma: 5 878 951 (az előző nap közölt adatokhoz képest +4522)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 2 824 464 (az előző nap közölt adatokhoz képest + +40 042)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46647) Mr K válasza Sir Pocok (#46646) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 7310, változás(1): -3156 (-30.2%) | elmúlt 7 napban összesen: 51312 (átlag: 7330.3), változás(2): -16397 (-24.2%) | incidencia: 1218.3
Új halálos áldozatok száma: 215, változás(1): -3 (-1.4%) | elmúlt 7 napban összesen: 1332 (átlag: 190.3), változás(2): +105 (+8.6%) | incidencia: 26.2
Új mintavételek száma: 33162, változás(1): -8873 (-21.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 218239 (átlag: 31177.0), változás(2): -48936 (-18.3%)
---
Kórházban: 7119, változás(1): -331 (-4.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 7359.2, változás(3): -29.4 (-0.4%)
Lélegeztetőgépen: 579, változás(1): +29 (+5.3%) | elmúlt 7 nap átlaga: 591.2, változás(3): +19.6 (+3.4%)
Tesztpozitivitás: 22.04%, változás(1): -2.85% (-11.5%) | elmúlt 7 nap átlaga: 26.22%, változás(3): -1.54% (-5.6%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#46648) tisn válasza lezso6 (#46638) üzenetére


tisn
addikt

ha tippelni kellene inkabb a rettenetes eu allapotunkra tippelnek. erdemes neha olvasni a koronavirus halalozasi listajat, gyakran az a csoda, hogy ezek az emberek meg eltek. aki meg egeszsegesebbnek tunik az valoszinuleg oltatlan (vagy nagyon szerencsetlen volt)

mit mondanak alatta? bele akartam hallgatni, erre az usb fulesem radugv avalamiert nem detektalja a winfos10, ilyen se volt meg eddig

(#46649) tisn válasza Parci (#46645) üzenetére


tisn
addikt

dupla sebessegen csak 2.5 ora :)

(#46650) Parci válasza tisn (#46649) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha valahogy le tudjuk szorítani 15 percre, talán este 10 után van egy kis esélyem, amikor a gyerekek már alszanak, én meg még ébren vagyok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.