Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) Parci válasza tisn (#47947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hétfőre be is regisztráltam a fiamat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47952) Parci válasza #32839680 (#47950) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ezzel nincs gond. én is tolom a gyömbért mézzel, újhagymát stb. csomó gyógynövény keverékünk is van itthon teának. és kisebb kellemetlenségekre én sem rohanok beszedni semmit, inkább lefekszem aludni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47953) mpo


mpo
veterán

„az oltási akcióhetek sikerére és az omikron vírus magyarországi megjelenésére tekintettel újabb oltási akció lesz december 16. csütörtök és december 18. szombat között a kórházi oltópontokon.”
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#47955) szabi__memo válasza mpo (#47953) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Barmok. Remélem egy évig hetente fogják ezt kinyilatkoztatni

(#47958) mpo válasza #32839680 (#47956) üzenetére


mpo
veterán

Ez csak három napos akció és nem egész napos.

"Ez azt jelenti, hogy jó eséllyel lesznek olyan átfedések, amikor időpontos családok (mert az 5-11 éveseket csakis előzetes regisztráció után, megadott időponttal oltják) állnak majd sorba az adott kórházban, ahová ugyanekkor majd előzetes regisztráció nélkül is érkezhetnek 12 és 18 év felettiek is. Figyelem, hozzájáruló nyilatkozatot vinni kell."

Ha érted, akkor már elavult.

(#47959) koncsik válasza Parci (#47922) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

EudraVigilance A Rendszer. (Europai Unio hivatalos mellékhatás jelentő rendszere)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47960) koncsik válasza proci985 (#47923) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Háát. Határeset (nekem), de én nagyon oldszkúl vagyok... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47961) koncsik válasza syberia (#47936) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

nenenene please
LifeSiteNews (or simply LifeSite) is a Canadian Catholic far-right anti-abortion advocacy website and news publication. LifeSiteNews has published misleading information and conspiracy theories, and in 2021, was banned from some social media platforms for spreading COVID-19 misinformation.
Rokuro Hama háát. Saját CÉGE a Japan Institue of PV. Részemről egy nagy nem erre. Bocs.

Közben tovább olvastam, látom, hogy már volt visszajelzés. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47962) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ha egyébként oltás mellékhatásokról és halálozásokról van szó, én leginkább a UK [yellow card reporting]ban bízok meg. A vektorvakcinák nem festenek nagyon jól, de az mRNS-nek is van minimális vaj a fülén. 74 a tromboembolikus haláleset, aminél erős a gyanú, hogy a vektorvakcina okozta. De Pfizerre is négy halálesetet hoztak ebben a kategóriában, Modernára nullát. Myocarditis/pericarditis esetén 3 haláleset Pfizer után, 2 haláleset Astrazeneca után. Bár ehhez az öt esethez hozzáteszik, hogy aki megkapta, bírt olyan kondícióval, ami a vakcina nélkül is előidézhette az eseményt.
AZ-ből beadtak ~50M-t, Pfizerből ~45M-t, Modernából ~3M-t. Nyilván a Modernának az alacsony beadott mennyiség előnyös, amiatt sincs vele összefüggésben még erős gyanú alatt álló haláleset. Összességében a vakcina után rövid időn belül AZ esetén 1138, Pfizer esetén 634, Moderna esetén 18 ilyen bejelentést kaptak. Ezek nagy része valószínűleg véletlen egybeesés, de a fent kiemelt számok esetén erős gyanú van.

I am having fun staying poor.

(#47963) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Mindenkitől elnézést kérve arra kérlek Titeket, hogy ne csináljunk PV elemzéseket itt, nagyon könnyen el lehet tévedni ezen az ösvényen. Komplikált dolog, óvatosan. Köszönöm. :R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47964) Parci válasza koncsik (#47963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazság szerint minden az. egy "az is ssri, tehát segít a covid ellen" ugyanúgy hajmeresztő lehet egy szakmabelinek, meg kb. bármi, amit itt "okoskodunk". csak mondjuk érdemes mindenkinek tudnia, hogy hol húzódnak a képességei határai..........

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47965) koncsik válasza Parci (#47964) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47966) syberia válasza Jablocskov (#47945) üzenetére


syberia
veterán

Mindenben lehet hibát találni, ha csak azt keresnek.. Ha minden pandémiás témával kapcsllatban ilyen jól menne a kritikus gonodlkodoás, egy szavam sem lehetne a legszélesebb körben elfogadott járványkezelési stratégiákat illetően. :)

(#47961): Más site-ok is lehozták, csak akkor érdemes a figyelemre ha BBC/CNN a forrás? Bár lehet hogy utóbbival jól járnának a szkeptikusok. ;]

(#47950): Megvan a helyük a természetes és mesterséges gyógymódoknak, alapvetően én is megpróbálom elkerülni a modern orvostudomány vívmányait, bár nélkülük valószínűleg már nem lennék itt, a gyerekkori védőoltásokat is beleértve.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47967) Vesa válasza syberia (#47888) üzenetére


Vesa
veterán

"Valami nem kerek itt."

Semmi rendkívüli nincs, csak minden mögé valamilyen összeesküvést látsz. A flu vírus is képes akár évente mutálódni, és számos más vírus is. Ebben eddig semmi olyan nincs, amit ne láttunk volna már eddig is a természetben. Az oltások járványnak végetvető szerepe csak akkor domborodna ki -az egyént védő szerepe mellett-, ha a világ minden pontján be lehetne oltani az oltható emberek közel 100%-át. Ebben sincs semmi extra, a kötelező oltások éppen azért kötelezők, mert más kórokozók esetében is csak így érhető el a népesség teljes immunizálása, így nem marad tér a kórokozók számára. Ahol ez később -pl. az antivaxerek miatt-, felborul, ott újra fel is üti a fejét egy-egy lokális járvány, lásd. pl. a Román kanyaró járványok.

Ez egész hozzáállásod rossz, eleve folyamatosan abból indulsz ki és ahhoz keresel önigazolást, hogy itt valami rettenetes "háttérhatalmi ügyködés" van, BigPharma és egyebek. Miközben egyáltalán nem tájékozódsz a valós összefüggésekről. Lásd fentebb...

A tudomány a valóság költészete!

(#47968) Vesa válasza Parci (#47893) üzenetére


Vesa
veterán

"és a 196 esetet mind meg kéne nézni, kiderülne legalább a feléről, hogy minden egyéb bajuk is volt"

Pontosan! Ehhez van egy példa tágabb családból. Elhunyt egy idős rokonom Covidban pár hete. 3 oltása volt.
De! 94 éves korában érte a halál, leukémiás volt, és kb. ezer más baja. Ennyi.

A tudomány a valóság költészete!

(#47969) syberia válasza proci985 (#47944) üzenetére


syberia
veterán

Ezen a oldalon voltak egy cikkben a releváns linkek, engem a tudományos hitelesség érdkele elsősorban, nem az adott site hitvallása.

(#47967): Mutass egy hozzászólást tőlem amiben háttérhatalmaztam, vagy bármilyen összefüggésre utaltam volna. Az összefüggés-deficitet ne boncolgassuk inkább, abban alaposan elvéreznétek.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47970) Vesa válasza mpo (#47953) üzenetére


Vesa
veterán

Mi a t*kömnek akcióznak, és miért nem lehet ezt a megoldást véglegesíteni? Nem esett még le nekik, hogy sokkal jobban halad a vakcinálás?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#47971) Parci válasza syberia (#47969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem minimális belátás kéne csak hozzá, hogy a mai köreid után ne pont ilyen kommentet írj :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47972) szabi__memo válasza Vesa (#47970) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#47973) Mr K


Mr K
senior tag

Tű nélküli oltás:
Trial begins of needle-free Covid vaccine targeting new variants

Maga az oltóanyag pedig egy új "széles spektrumú" vakcina (DIOS-CoVax)? (Nekem egyelőre picit homályos, de nem találtam jobb linket hirtelenjében.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#47974) Ringman


Ringman
nagyúr

innen: [link], ami egy elég hosszú thread a dél-afrikai pfizeres studyról

---
Summary:
1. Vaccination continues to provide significant protection @ falling seriously ill with #COVID (although reduced to 70%)
2. High nrs of breakthrough infections in vaccinated people (protection @ infections reduced from 80% to 33%)
3. Reinfection risk = increased

(#47975) t72killer válasza Ringman (#47974) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Viszont a sztorihoz hozzátartozik, hogy D-Afrikában 3 helyett 6 hetes közzel adják a Pfizert. Úgyhogy ez egyelőre csak a briteknek jó hír, többieknél (pl márciusban Pfizerezett pedagógusok) kérdőjel van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47976) Vesa válasza syberia (#47969) üzenetére


Vesa
veterán

"engem a tudományos hitelesség érdkele elsősorban,"

No offense, de eddig nem ez jött le...

A tudomány a valóság költészete!

(#47977) Ringman válasza t72killer (#47975) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mo-n sem annyira releváns, ugyanis aki oltatni akarta magát, az már a harmadikon is túl lehetne (meg egy csomó más országban, pl. izlandon már az emberek több mint fele 3x oltott).

(#47978) szabi__memo válasza Ringman (#47977) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Határeset. Ha május végén június elején sikerült egy első Astra és rá 12 hétre a második akkor azért nem annyira

(#47979) Ringman válasza szabi__memo (#47978) üzenetére


Ringman
nagyúr

május közepén már válogatni is lehetett (pfizert is lehetett választani, nem csak astrát/szputnyikot/sinót. meg lehetett hamarabb is kérni a másodikat.

(#47980) szabi__memo válasza Ringman (#47979) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már ahol lehetett válogatni. Már ahol lehetett korábbra kérni....

(#47981) Alex91


Alex91
félisten

[link] , nem tul jo kilatasok…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47982) Ringman válasza szabi__memo (#47980) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott volt az eeszt honlapján legördülő menüben, én is úgy mentem

de amúgy hány ilyen ember lehet, akit ez mégis érint, ezres nagyságrend?

(#47983) szabi__memo válasza Ringman (#47982) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fogalmam sincs. Csak mondom. Akkor volt ott eeszt-ben ha ahova mentél lehetett. Sok helyen nem.

(#47984) t72killer válasza Alex91 (#47981) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UK-ben <2hét alatt domináns lesz úgy, hogy napi 40e körüli lehet a delta esetek száma.

Nem számoltam utána, hogy esetleg csökken-e a deltás esetek abszolút száma, de 1 héten belül meglátjuk hogy kiszorítás vagy közös garázdálkodás lesz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47985) szabi__memo válasza Ringman (#47982) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Augusztus elejéig 5,4millió ember kapta meg a 2. oltást. Szeptember elejéig 5,5m. Tehát a maradéknak most lett és lesz épp aktuális. Azért az nem pár ezer ember

[ Szerkesztve ]

(#47986) Parci válasza Ringman (#47974) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy az oltások és/vagy korábbi átesés torzít, ugyanis már a delta is kevésbé lökte kórházba az embereket az ábra szerint, mint az őskövület d614g, miközben tudjuk, hogy jelentősen növelte mind a kórház, mind az intenzív, mind a halálozás kockázatát

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47987) Parci válasza t72killer (#47984) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én tippem egyértelmű kiszorítás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47988) Ringman válasza szabi__memo (#47985) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem gondoltam volna (bár nem tudom minek vártak annyit).
ebben benne vannak a gyerekek is?

(#47989) Ringman válasza Parci (#47986) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztosan ez is szerepet játszik ebben, d-afrikában elég sokan átestek.

(#47990) szabi__memo válasza Ringman (#47988) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenki benne van. Nyárra nagyon belassult a foglalás is, mintha az oldalon se nagyon lettek volna időpontok, emlékeim szerint

(#47991) t72killer válasza Parci (#47987) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+tesszük a tétjeinket, felajánlok egy 3x használt műtősmaszkot :DD . :R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47992) Mr K válasza t72killer (#47984) üzenetére


Mr K
senior tag

Itt úgy számolnak, hogy tegnap kb. az esetek 20%-a lehetett Omikron, azaz kb. 11 ezer az 55 ezerből. Illetve a tegnapi nappal bezárólag összesen 207 ezerre rúghat az omikronos esetek száma. Ha tartja a tempót, akkor hónap végére meglesz a napi 1 millió eset. (De a tempó sok mindentől függ, szóval ez csak egy elméleti szám.) Ami mellett kb. mindegy is, hogy mennyi Delta lesz.

(Így utólag lehet, hogy nem volt jó ötlet hónapok óta magasan tartani a napi esetszámot, mert kissé ki lett véreztetve az NHS, és tegnap már a Delta miatt is eljutottak oda, hogy (ismét) hoteleket alakítanak elfekvővé, hogy kórházi ágyakat szabadítsanak fel. Ennek persze rész az is, hogy [a brexit miatt], nem megoldott az otthoni ellátás, mert nincs elég szociális munkás, vagy hogy hívják őket arrafelé.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#47993) Jablocskov válasza syberia (#47966) üzenetére


Jablocskov
tag

A tudományos gondolkodás alapja a hibák keresése. A Gundry féle absztraktban nem is kell különösebben keresgélni. Feltűnően sok a hiba a nem egészen húsz sorból álló írásban. Helyesírási hibák, mértékegységek hiánya, értelmezhetetlen mérési eredmények.
Amikor a komoly topikba linkelted megpróbáltam megkeresni a teljes tanulmányt, de sehol nem volt megtalálható. Azóta a Wikipédia is kiegészítette Gundry életrajzát a következőkkel:

"2021 novemberében Gundry közzétett egy poszter-absztraktot a Circulation folyóiratban, amelyben azt állította, hogy a COVID-19 elleni mRNS-oltások "drámai mértékben növelik" a gyulladást, és ez szívbetegséggel jár. A brit média kommentátorai az absztraktot az mRNS-vakcinák nembiztonságos voltának bizonyítékaként idézték. Az absztraktot a megjelenés előtt nem lektorálták. Az American Heart Association aggodalmát fejezte ki, figyelmeztetve arra, hogy az absztrakt nem biztos, hogy megbízható, és más problémák mellett "nem nyújtottak be statisztikai elemzéseket a szignifikancia meghatározására és lehet, hogy a szerző csak anekdotikus adatokat használt fel". A Reuters Fact Check csapata arra a következtetésre jutott, hogy "nem szolgáltatott megbízható bizonyítékot arra, hogy az mRNS-oltások növelik a szívbetegségek kockázatát". A Full Fact megjegyezte, hogy az absztrakt állításai egy olyan teszt eredményein alapultak, amelyre vonatkozóan kevés bizonyíték volt arra, hogy pontosan megjósolhatná a szívroham kockázatát."

Nagyon fontos lenne, hogy a jelenlegi információs zajban el tudjuk különíteni a valós állításokat a téves, vagy rosszabb esetben szándékosan félrevezető állításoktól.
A járvány okozta zűrzavart nagyon sokan megpróbálják kihasználni, sajnos a tudósok közt se mindenki erkölcsi példakép. Ezért nagyon fontos lenne, hogy csak ellenőrzött megbízható állításokat fogadjunk el tényként. Azokban a kérdésekben pedig, amelyekre jelenleg nincs egyértelmű válasz nem kellene elméleteket gyártani feltételezések alapján.
A vakcinák esetében vannak megválaszolatlan kérdések, azonban ezt a kockázatot a világ nagyobb része jelenleg bevállalta azért cserébe, hogy ne kelljen a hagyományos járványkezeléssel kapcsolatos korlátozásokat hosszútávon elviselni, hogy ez jó döntés volt-e vagy sem, azt még nem tudjuk. Egyelőre még nem úgy tűnik, hogy a vírust sikerült "levinni a birkózószőnyegre".

(#47994) t72killer válasza Mr K (#47992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézd egy kicsit másképp: reméljük (!), hogy a fertőzések legalább részleges védelmet adnak az új variáns ellen. A delta hullám alatt kb 6millió esetet regisztráltak, ennyien kaptak egy talán valamit érő "minimális oltást", vagy a meglévőkre már igencsak hatékony boostert.

Az NHS hellyel-közzel bírta. Más kérdés, hogy gyerekek valószínű százezres nagyságrendben szenvednek longcovidtól.

RE delta-kiszorítás: a delta-"plató" nagyjából napi 40-45e eset környékén húzódott június és november között, ehhez képest pl a mai közel 60k többlet. Ha erre megáll a 20%-os omikron arány országosan, akkor a delta abszolút esetszámban mért teljesítménye semmit sem csökkent.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47995) Ringman


Ringman
nagyúr

izrael eddig elég jól megfogta az omikront [link]

(#47996) Vesa válasza Ringman (#47995) üzenetére


Vesa
veterán

Jól nyomják! De meglepő módon, ott is elég sok az antivaxer.

A tudomány a valóság költészete!

(#47997) kolopele válasza syberia (#47966) üzenetére


kolopele
nagyúr

"alapvetően én is megpróbálom elkerülni a modern orvostudomány vívmányait, bár nélkülük valószínűleg már nem lennék itt, a gyerekkori védőoltásokat is beleértve"
Azért ezt a mondatodat kissé átgondolhattad volna mielőtt leírtad......

(#47998) BlackV válasza Vesa (#47996) üzenetére


BlackV
senior tag

Annyira nem meglepő. Nagyon vallásosak az pedig nem annyira barátja az oltakozásnak. A rabbik meggyőzése miatt sikerült ennyit elérniük, amennyit.

(#47999) koncsik válasza syberia (#47969) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azon az oldalon tudományos hitelesség lenne? :Y

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48000) kolopele válasza koncsik (#47999) üzenetére


kolopele
nagyúr

A tudományos hitelesség sokszor az, amit az egyén annak gondol, elfogad. Ez nem jelenti azt, hogy tudományos is lenne. Aztán ott vannak azok, akik pénzt kapnak azért amiket leírnak, abba már nem gondolnak bele, hogy árthatnak is vele más embereknek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.