Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) mpo válasza lezso6 (#46896) üzenetére


mpo
veterán

Nem láttam ilyet (FB-os se vagyok :N ), de valószínű, hogy az a hülyeség forrása.
De ez is sokatmondó felmérés:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#46902) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Omicron may require fourth vaccine dose sooner than expected, Pfizer says

Én csak azt nem értem, hogy miért nem az új vakcinák fejlesztéséről kezdünk el beszélgetni. Azért kicsit túlzásnak érzem a negyedévenkénti oltást....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46903) Parci válasza tisn (#46898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

iparkodj ma keveset, konfliktust kerülően és összeszedetten posztolni

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46904) tisn


tisn
addikt

https://mg.co.za/coronavirus-essentials/2021-12-09-alarm-as-almost-20-of-south-africas-healthcare-workers-contract-covid/

(#46905) tisn válasza Parci (#46903) üzenetére


tisn
addikt

igyexem egyatalan nem posztolni, sok a dolgom.

(#46906) Ezekiell válasza mpo (#46897) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak vicceltem, de valójában nem vicces, ja. Mondjuk azon is lehet gondolkozni, hogy tényleg ezeket a... megfejtoket akarjuk-e h tanitsak a gyerekeinket...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46907) mpo válasza Sir Pocok (#46902) üzenetére


mpo
veterán

Azt is mondta máshol, hogy az Omicronnak több változata van és ha kiszorítja a Deltát, akkor az uralkodó Omicronra kellhet egy új vakcina.
Ezért nem fognak pontos időpontot mondani arra, hogy mikor lesz kész.

Ha túl sok lesz a fertőzött a szokásos késői szigorítás miatt, akkor túl sokan lesznek karanténban, ami akadozást fog okozni, ezért a készleteket előtte feltöltöm és nem fogok sokszor boltba menni.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#46908) lacafaca válasza Ezekiell (#46893) üzenetére


lacafaca
őstag

:U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#46909) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem én berigsztrálom a gyereket, de január előtt nem kérek időpontott az oltásra. Olvasgatom a FB a hsz-t. Iszonyat durva mocskolodás megy folyamatosan minden covid vagy oltással kapcsolatos poszt alatt
:(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46910) Coyot válasza AMD Power (#46909) üzenetére


Coyot
őstag

Az idióták a facebookon meg a youtube alternatíva videós oldalakon gyűlnek - vajon miért?

Kíváncsi lennék van-e bármi tanulmány arra, hogy mekkorát hátráltatott a járványkezelésen a facebook megléte.

Má' nem

(#46911) lezso6 válasza Coyot (#46910) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Kíváncsi lennék van-e bármi tanulmány arra, hogy mekkorát hátráltatott a járványkezelésen a facebook megléte."

Az előbb írtam kb ugyanezt csak finomabban. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46912) bigdady válasza Coyot (#46910) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanaz a pár száz (max ezres hozzászólást látni csak mindenhol) idióta ember posztol a 10millióból csak szóval aki ez alapján von le bármit az hülye...

[ Szerkesztve ]

(#46913) AMD Power válasza Coyot (#46910) üzenetére


AMD Power
titán

Iszonyat prolik és primitivek! De nem csak a Covidos posztok alatt. Vérlázító néha a butaságuk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46914) Ringman


Ringman
nagyúr

omikron és a t-sejtes védelem - twitter tread [link]
kevésbé érintett, mint az antitestes védelem, de hogy ez a gyakorlatban mit jelent a gyakorlatban, azt nem tudni. (tippre a súlyos lefolyás ellen lesz inkább jelentősége)

For spike and Omicron the fraction of conserved epitopes is 86% for CD8 and 72% for CD4. Still a majority of epitopes are conserved. Bear in mind that a mutation in an epitope does not preclude cross reactive recognition, so these are conservative estimates.
[...]
An important caveat is that we do not know what level of conservation is likely to preserve functional T cell responses, but from the data available it seems likely that T cell activity will be far less impacted that neutralizing antibody responses.


---
[link]
Prior common colds with coronaviruses were supposed to have some protective effect for Covid. That turns out to be just the opposite

tanulmány:
Pre-existing humoral immunity to human common cold coronaviruses negatively impacts the protective SARS-CoV-2 antibody response

(#46915) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2021.12.10.

Új fertőzöttek száma: 6884 (az előző napi adatokhoz képest – 426)
Új halálos áldozatok száma: 166 (az előző napi adatokhoz képest – 49)
Kórházban kezelt betegek száma: 6939 (az előző nap közölt adathoz képest – 180)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 573 (az előző nap közölt adatokhoz képest -6)
Új mintavételek száma: 33 943 (az előző napi adatokhoz képest – 781)
Az első dózissal oltottak száma: 6 176 567 (az előző nap közölt adatokhoz képest + 5 078)
A második dózissal is beoltottak száma: 5 883 873 (az előző nap közölt adatokhoz képest + 4 922)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 2 906 959 (az előző nap közölt adatokhoz képest + 82 495)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46916) Coyot válasza bigdady (#46912) üzenetére


Coyot
őstag

Nézd meg gödényfélék oldalait. A nagyon necces videókat, anyagokat törlik is, de addigra eljutnak több 100ezer emberhez.

A saját kis buborékomban akik kórházba kerültek mind függtek a normális életért csoportokban, sosem írtak bele, de amit a szerzők beírtak az szentírás volt. Vélemény ütköztetésre pedig a "bigfarma" volt a menő válasz egy ideig.
Elképesztően felbasz az is, hogy ezekután egy gödény mondjuk ítélettel a nyakában éppen pártot alapít..

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#46917) tisn válasza AMD Power (#46909) üzenetére


tisn
addikt

marmint a facse miatt nem oltatod a gyereket? szerintem oltasd meg most, akkor januarra, mikor ujra oviba/suliba megy, mar vedett lesz.

(#46918) lezso6 válasza Coyot (#46916) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A facebooknak ez a célja, hogy felcsesszen. Hisz akkor használod a szolgáltatásukat: olvasol, posztolsz. :D Az meg a facebooknak úgy tűnik mindegy, hogy az adott konteó benyalása vagy annak butasága miatt akadsz ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46919) Ringman válasza Sir Pocok (#46915) üzenetére


Ringman
nagyúr

valaki kiszámolhatná, hogy az állami szférában kötelező oltás bejelentése óta hány első oltást adtak be. még reménykedés van, hátha kitolják a dec 15-öt?

(#46920) AMD Power válasza tisn (#46917) üzenetére


AMD Power
titán

Nem dehogy. Tojok én a FB-ra... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46921) Ringman válasza Coyot (#46916) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem győzöm eleget linkelni:
A magyar gyerekek negyede funkcionális analfabétaként fejezi be az iskolát

amúgy az oltásellenesek a hangos kisebbség - szerencsére

(#46922) Ezekiell válasza lezso6 (#46918) üzenetére


Ezekiell
veterán

Engagement mindenek felett. hányinger

A Facebook az egyik legkárosabb dolog a világon jelenleg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46923) Mr K válasza Sir Pocok (#46915) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 6884, változás(1): -3259 (-32.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 48053 (átlag: 6864.7), változás(2): -17928 (-27.2%) | incidencia: 1167.2
Új halálos áldozatok száma: 166, változás(1): -25 (-13.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 1307 (átlag: 186.7), változás(2): +51 (+4.1%) | incidencia: 26.2
Új mintavételek száma: 33943, változás(1): -9333 (-21.6%) | elmúlt 7 napban összesen: 208906 (átlag: 29843.7), változás(2): -52249 (-20.0%)
---
Kórházban: 6939, változás(1): -524 (-7.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 7254.4, változás(3): -244.2 (-3.3%)
Lélegeztetőgépen: 573, változás(1): +7 (+1.2%) | elmúlt 7 nap átlaga: 592.6, változás(3): +46.8 (+8.6%)
Tesztpozitivitás: 20.28%, változás(1): -3.16% (-13.5%) | elmúlt 7 nap átlaga: 25.59%, változás(3): -2.05% (-7.4%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#46924) Ringman


Ringman
nagyúr

svájci tanulmány a megfelelő szellőztetésről/légcseréről, rosszul szellőztetett termekben hatszor annyi volt a fertőzött.

Study shows benefit of regular classroom ventilation
The badly ventilated rooms – 60% of those studied, said canton Graubünden – came out with six times as many cases as the better ventilated ones.

költői kérdés, de Mo-n történt már ilyen jellegű beruházás/fejlesztés az oktatási intézményekben?

(#46925) bigdady válasza Coyot (#46916) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fogynak rendesen, nekem kb szinte nem is maradt oltatlan ismerősöm aki ne kapta volna el

(#46926) t72killer válasza Sir Pocok (#46902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Időhúzás. Tudja, hogy x millió $ plusz ktg ha pl április helyett februárban váltaná teljesen az új anyag a régit.

#46904: :R , tényleg napok már, és tényleg megtudjuk valós-e az "enyhe omikron" mese. Használd a link gombot 'bro ;) .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46927) Parci válasza bigdady (#46912) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez sajnos ennyire nem egyszerűsíthető le. biztosan van itthon legalább másfél hardcore antivaxxer. az azért q sok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46928) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Mótvá? Family Guy oltásra ösztönző "szösszenet"
Az Istenit, ez egy Bart Simpson-os ragtapasz? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46929) tisn válasza Ringman (#46921) üzenetére


tisn
addikt

nem győzöm eleget linkelni:
A magyar gyerekek negyede funkcionális analfabétaként fejezi be az iskolát

ez az arany nagyon nem veletlen. tippelj miert ennyi :)

(#46930) Parci válasza Ezekiell (#46922) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, pszichológusok hada kiszámolta ezt az utolsó bitig :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46931) tisn válasza t72killer (#46926) üzenetére


tisn
addikt

igyexem bro, de neha lemarad, irok olyan forumra, ami megoldja. meg aztan jobbclick es megnyitas uj ablakban :)

(#46932) PuMbA válasza Mr K (#46923) üzenetére


PuMbA
titán

Túl vagyunk a csúcson, ez jó :) Karácsonyra, újévre lenyugszik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#46933) bigdady válasza Parci (#46927) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hősök terén is "alig" voltak. És a napi 10 (valóságban vagy 20-30 ezer) ezerből akik elkapják nap mint nap legalább valóságban 10-20 ezren vannak oltatlanok ezzel is csökkennek nap mint nap ugyanúgy, delta oltja őket

[ Szerkesztve ]

(#46934) t72killer válasza Coyot (#46916) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A FB nem töröl, max ha feketéket-melegeket akarnak ölni - és nagyonfontos, ha véletlen pucérnéni kerülne fel. "Sima" false information/health jelentési csatorna absz SEMMIT se csinál a legdurvább grafénoxidos oltás szétmarja a véred "hírekre" sem. Megy a térítés, és természetesen én vagyok az idióta ha kommentelni merem.

#46931: :R

#46929: úgybizony. Bezzeg a FB-ot igen hamar megtanulják ezek is használni :((( .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46935) Sir Pocok válasza PuMbA (#46932) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem is.

Szerintem az Omikron begyűrűzése a delta alapján 3-4 hónap, késő tavaszra tippelek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46936) PuMbA válasza Sir Pocok (#46935) üzenetére


PuMbA
titán

És az is pont jó, mert nyáron nálunk a covid életképtelen :)

(#46937) fatal` válasza Sir Pocok (#46935) üzenetére


fatal`
titán

3 hónap az kora tavasz.

Gyorsabban terjed, még az alfának se kellett 3 hónap, nem hogy ennek. Szerintem már január második felében "aratni" fog sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#46938) Parci válasza fatal` (#46937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

januárra azért van egy kis lecsengés a téli szünet miatt (pláne, hogy az oltások miatt egyre inkább a gyerekek felé tolódik a járvány "hangsúlya"), szóval január második fele korai... de ha tényleg annyira fertőző, szerintem sem lesz itt tingli-tangli májusig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46939) Sir Pocok válasza fatal` (#46937) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A tegnapi MTA-s előadás alapján minden egyes hónap fontos az időhúzás szempontjából.

Szlávik is megmondta, hogy rengeteg gyógyszerfejlesztés ér be jövő év elejére és nem csak az antivirális szerek esetében.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46940) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Csodálkozunk Csollányon, mikor máshol is vannak agyhalott sportolók, ráadásul a csapatban nem csak ő az egyetlen agysebész.

Joshua Kimmich koronavírusos szövődménye megrongálta a tüdejét

A védő egyébként októberben elmondta, hogy nem volt hajlandó beoltatni magát, ahogyan több csapattársa sem, végül mindannyian karanténba kerültek, amely időszakban a Bayern nem fizetett futballistáinak.

Biztos megérte neki. Azon kívül, hogy tropára ment a tüdeje, heti 384ezer €- t is bukik.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#46941) fatal` válasza Parci (#46938) üzenetére


fatal`
titán

Terjedés szempontjából egyre kevésbé számítanak az oltások (főleg az omikronnál). Lehet, hogy a január második fele korai, de semmi kép sem március vagy április, szerintem.

#46939:
A tegnapi MTA-s előadás alapján minden egyes hónap fontos az időhúzás szempontjából.

Nem láttam az előadást, de ezzel egyetértek, ez elég egyértelmű.

Szlávik is megmondta, hogy rengeteg gyógyszerfejlesztés ér be jövő év elejére és nem csak az antivirális szerek esetében.
Szlávik annyi hülyeséget mondott már, hogy lassan azt sem hiszem el, amit kérdez. Szerintem ha annyi rengeteg gyógyszer érne be, akkor azokról már hallottunk volna. De a Pfizerén kívül nekem nem rémlik még hír se (általános hírre gondolok, nem nature cikkre). Szerintem hamarabb lesz az omikronra elérhető oltás, mint hatékony antivirális szer (értékelhető szintű mellékhatásokkal). Majd meglátjuk.

(#46942) Ringman válasza Sir Pocok (#46939) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt sajnos a kormányoknak nem sikerült felfogniuk (nem Mo-specifikus) + mindent meg kellene tenni az időhúzás érdekében, amíg nincsenek 2× oltottak a gyerekek.

(#46943) Sir Pocok válasza fatal` (#46941) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem csak Szlávik mondta ezt tegnap az MTA-n, hanem két belgyógyász osztályvezető orvos is.

Molnupiravir - 30 százalékos hatékonyság mutáció függetlenül
Paxlovid - 89 százalékos hatékonyság mutáció függetlenül
AstraZeneca Evusheld - 80 százalékos hatékonyság félévig

és akkor még három új mesterséges antitest terápia jön még ki.

Plusz jönnek a speciális gyulladáscsökkentő készítmények, amelyek gátolják majd a tüdőgyulladás kialakulását. Plusz még említettek pár inhibitor készítményt de nekem az már kínai volt.

Szóval nagyon sok a gyógyszerfejlesztés, de a köztudatban kevés jut el.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46944) Ringman


Ringman
nagyúr

thread az omikron terjedési sebességéről: [link]

tldr:
- ezt "európai eszközökkel" nem lehet megfogni
- az hogy milyen súlyos lefolyású, még mindig nem lehet megítélni.

(#46945) Ezekiell válasza Ringman (#46944) üzenetére


Ezekiell
veterán

4-es R, 2.5 naponta duplázás - hát ezt tényleg nem fogod meg sehogy :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46946) Parci válasza Ezekiell (#46945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ma már talán bárki aláírná, hogy inkább legyen a legelején 2-3 hét lezárás :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46947) Ringman válasza Parci (#46946) üzenetére


Ringman
nagyúr

úgy is itt a karácsony, 2 ünnep között sok ágazatban a fű sem nő.

bár lehet az is késő lenne

[ Szerkesztve ]

(#46948) BlackV válasza Sir Pocok (#46902) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát ki kéne még szórni az outletes termékeket, meg jó lenne ha átvennék még a köv negyedévben a régi szabásmintákat is, ez most a legfontosabb. A fejlesztés külön ágon megy ott nincs mit tenni, megy ezerrel, de addig viszont eladni a régit.

(#46949) BlackV válasza Ringman (#46914) üzenetére


BlackV
senior tag

Igen a sejtes elemek szélesebb spektrumú antigén mintázatokat figyelnek, nem annyira epitóp specifikusak, mint az antitestek, ezért kevésbé kényesek a mutálódásra.
A friss oltás jó lehet omikronra sejtes részen. Ne felejtsük el, hogy a sejtes védelem amit "elbukottnak" tekintünk cov2 ellen, az a memória sejtesre vonatkozik. A friss, vérben készen cd8+ király lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46950) t72killer válasza BlackV (#46949) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ Sehol se láttunk 2 oltás után max 1 hónappal levett vérplazmával mérést. A nagy 0-ás bukták eddig minden tanulmányban amit láttam ~fél éve duplán oltottakból ("rohampfizer"...) jöttek. Szval ha addig nem ér ki hozzánk, bizakodó vagyok a január eleji Moderna 2.lövetemmel kapcsolatban. A napi vitaminadagom közben növeltem és próbálok 1-2 kilót leadni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.