Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Reggie0 válasza natë (#47498) üzenetére


Reggie0
félisten

Erre lehet inkabb paracetamolt probalnek, nem algopirines kavet diklofenakkal.

(#47502) natë válasza Reggie0 (#47501) üzenetére


natë
nagyúr

Mindent végigpróbáltam, semmi nem használt, hidd el.
Szerencsére ez már a mult.

(#47503) Parci válasza natë (#47502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47504) realist válasza natë (#47498) üzenetére


realist
őstag

Mit adtak rá ami rendbe hozott?

(#47505) natë válasza realist (#47504) üzenetére


natë
nagyúr

Azt amivel tele vannak a hírek. SSRI-t.

(#47506) Parci válasza natë (#47505) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt meg hogy :F

addigra vírus már nem volt benned, vajon hogyan segít post-covid állapoton? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47507) natë válasza Parci (#47506) üzenetére


natë
nagyúr

Segít. 3 főorvosnál voltam magánban, mindhárom azt javasolta. Használják pc-ban egy ideje, csak nem nagyon publikus... ;)

(#47508) Sir Pocok válasza Parci (#47506) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A vírus már nem volt benne, de a gyulladásos állapot könnyen fennállhatott. Ott viszont segíthet valóban.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#47510) syberia válasza Sir Pocok (#47494) üzenetére


syberia
veterán

Headache is the most common COVID-19-related neurological symptom.

A kétoldali fejfájás is említve van a tanulmányban, tehát nem új tünet.

(#47507): Megkérdezhetem melyik SSRI vált be nálad? :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47511) Parci válasza natë (#47507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kételkedem, csak meglepett picit. de jó tudni, hogy haladnak a post-covid tünetekkel is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47512) BlackV válasza Parci (#47506) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem tudjuk pontosan mi okozza a post covid állapotot. Azt tudjuk, hogy fertőzés után pl a bélben tartósan megmaradhat a virnyák. Ezt biopsziával bizonyították. Ki tudja még hol maradhat fenn perzisztensen és baszkurál minket (gyulladás?). Nem tudom az SSRI ebben esetleg segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#47513) Kékes525 válasza Reggie0 (#47501) üzenetére


Kékes525
félisten

Paracetamolt inkább ne. Paracetamol akkumulálódik és nagyon alacsony a határ a májtoxikusság és a hatásos adag közt. Rég be kellett volna vonni a gyógyszert, mert veszélyes.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47514) Parci válasza BlackV (#47512) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez igaz, és valahol megmagyarázná azt is, hogy egy későbbi oltás javít valamennyit a post-covid tüneteken.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47515) lacafaca válasza Parci (#47511) üzenetére


lacafaca
őstag

hypericum perforatum...ha valakit érdekel itt az organikus megoldás :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#47516) lezso6 válasza Kékes525 (#47513) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De a mérgezéshez egy átlagos embernek valami 4-5000 gramm kell minimum, nem? Én max 3x vagy 4x500mg-ot szoktam naponta elosztva, de ahhoz már nagyon a halálomon kell lennem. Persze tudom, vannak idióta emberek, akik kapkodják ész nélkül. Meg van 1000 mg-os kiszerelésű is, ami számomra érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47517) Parci válasza lacafaca (#47515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az mi, perforálódó vakbélgyulladás? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47518) Kékes525 válasza lezso6 (#47516) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de részben kumulálódik (felhalmozódik, összegződik) is. Például alacsony dózist szed, de hosszú ideig.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47519) Parci válasza lezso6 (#47516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért hacsak lehet, érdemes kipróbálni más non-steroid gyulladáscsökkentőt helyette, mert a paracetamol semmilyen mennyiségben nem kíméletes a májjal, másrészt, nem bomlik le. soha. kipisiled, megy a vízbe stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47520) syberia válasza Parci (#47506) üzenetére


syberia
veterán

Sigma-1 receptor antagonista, az immunválasz moduláció következtében gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik.

(#47515): Én a lehető legorganikusabb úton tudtam le anno: laporoszkópiával Perforált már a nyavajás, és 24 órán a dektektálástól számolva már b elettem tolva a soklámpás szerelőműhelybe 🤣🤣
Nagyon faxa volt az antibiotikum kúra utána, 1 hétig minden átment rajtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47521) lezso6 válasza Kékes525 (#47518) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Soha nem bomlik le? :F Hosszú ideig mondjuk én semmit nem mernék szedni. Hisz ha nem leszek jobban 2-3 nap alatt, akkor orvos.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47522) tisn válasza Kékes525 (#47513) üzenetére


tisn
addikt

kiraly. amig nem tudtam, hogy gilbertem van, addig megfazasnal lazra, fejfajasra altalaban azt szedtem. ez akkor instant majrak? :((

(#47523) lacafaca válasza Parci (#47517) üzenetére


lacafaca
őstag

az :D de szeretettel ajánlom a ginkgo bilobát is, hasonlóan jól perforál😁

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#47524) lezso6 válasza tisn (#47522) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, ezek szerint inkább agyrák. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47525) Kékes525 válasza tisn (#47522) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért az nem olyan egyszerű, de legközelebb már mást szedj, de azt is mértékkel. Ha gyorsan nem változik az állapot, akkor orvos, ahogy lezso6 is írta.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47526) tisn válasza lezso6 (#47524) üzenetére


tisn
addikt

az nem lehet, az agyhalal mar reg beallt :D
de:

Önmagában a mérsékelten emelkedett szérum bilirubinszint nem ártalmas, azonban bizonyos gyógyszerek (pl. paracetamol) és egyéb kémiai anyagok (alkohol) májkárosító hatása Gilbert-kór fennállása esetén fokozódhat.

(#47528) Alex91


Alex91
félisten

[link] , omicron aldozat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47529) tisn válasza Kékes525 (#47525) üzenetére


tisn
addikt

kosz, miota tudom termeszetesen nem szedem (lassan mar 10 eve, hogy kiderult)
derekfajasra most volt mideton + cataflam dolo volt, de az is minel kevesebb ideig

haziorvos tud rola, remelhetoleg nem ir fel semmi olyat, ami problemas lenne

(#47530) kolopele válasza Kékes525 (#47513) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg a Paracetamol abszolút biztonságos az előírt adagban szedve, plusz nem piszkálja a gyomrot mint a legtöbb fájdalomcsillapító.

(#47531) natë válasza syberia (#47510) üzenetére


natë
nagyúr

Stimuloton.

(#47532) BlackV válasza tisn (#47526) üzenetére


BlackV
senior tag

A biliverdin és a bilirubin szívás mert gátolja az antitestek kötődését a vírushoz. (Pont nem rég írtam erről, milyen kényes kapcsolódás.)
Amikor a vírus átfertőz minket, akkor ezek megemelkednek, tovább segítve a vírust és gátolva az antitesteket. Az nem szerencsés, ha már eleve emelkedett a szintjük. Óvatosan bró!

A laboratóriumi vizsgálatok arra jutottak, hogy a biliverdin jelenléte akár 30-50 százalékkal csökkentheti az antitestek hatékonyságát.

[ Szerkesztve ]

(#47533) Eagl3 válasza Parci (#47506) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha jól tudom SSRI-t szoktak használni fibromyalgia kezelésére is, gondolom valami hasonló dolog lehet a háttérben.

(#47534) Ringman


Ringman
nagyúr

Két hazai mintában mutatták ki a koronavírus legújabb variánsát.

a harmadik meg elment izraelbe

(és mennyiben keresték?)

(#47535) tisn válasza BlackV (#47532) üzenetére


tisn
addikt

kosz :)

[link]

ugy jott elo, hogy epp fogyoztam + kikuldin voltam, ahol nem volt ido kajalni, igy besargultam, amugy evtizedekig nem tunt fel (35+ voltam mar, mikor kiderult)

amig rendesen eszem, nincs emelkedett billirubin szint. es persze 3x szurka bennem, ha igy meghalok, hat igy jartam...

(#47536) Rolly válasza Ringman (#47534) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem 2ben :)

(#47537) lezso6 válasza Alex91 (#47528) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor már hamarosan kiderül, hogy jobb-e vagy rosszabb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47538) Sir Pocok válasza Ringman (#47534) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jön az év végi szabadságolás és úgy szét fog terjedni itthon, hogy pislogni fogunk.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#47539) Ringman


Ringman
nagyúr

(#47540) emvy válasza Ringman (#47539) üzenetére


emvy
nagyúr

6.0, baszki :)

while (!sleep) sheep++;

(#47541) Sir Pocok válasza Ringman (#47534) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A Neumann Labs diagnosztikai laboratórium idén bevezetett új PCR-tesztje a napokban bizonyítottan kimutatta az omikron koronavírus-variáns jelenlétét – olvasható a laboratórium közleményében. „A mutáció egy házaspárt fertőzött meg, amelynek tagjai nem tettek külföldi látogatást, így bizonyosan itthon kapták el a betegséget. A házaspár igazolt omikron-fertőzése mellett a magyar labor további gyanús eseteket is vizsgál” – írták.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#47542) t72killer válasza emvy (#47540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nehéz még precízen illeszteni, mert nagyon valószínű nem 1 embertől indult, és ahogy rácuppantak a tesztelésre, különböző régiókban találnak hirtelen sok esetet. Kell egy kis idő, hogy tisztábban lássunk mennyi az annyi, mindenesetre a deltánál sokkal életképesebbnek tűnik, az hetekig lappangott.

#47541: ha lenne kontaktkutatás, akkor ugye ki lehetne deríteni hol kapták el, esetleg kinek adták még tovább...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47543) Ringman válasza emvy (#47540) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy ezt megfogd, kapubejárókat kellene hegeszteni mint kínában, meg a karhatalommal tömeget oszlatni, szóval ez így bukó. persze lassítani lehet, de amíg a mo-i rendszeren átmenne az intézkedés, kb mindegy is lenne.

---
találós kérdés, hányszor kell "enyhébbnek" lenni hogy ne érjük el a kórházi kapacitást az újabb hullám alatt?

(#47544) Dare2Live válasza Ringman (#47539) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

végig van oltva a lakosság nagyja, wuhani, beta, delta hullámok 1.5éve... már kb mindenki oltott vagy elkapta erre: Rt 6.0
és most ide vmi nagyon csúnyát írnék. Még szerencse, hogy állítólag finomodott. Mert ha durvult volna 7/24be mehetnének a krematóriumok.

Moon persze magánlaborba mutatják ki. Meg Izraelben magyarországról érkezetteknél. De az állami EÜ az nem. :C :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47545) Ringman válasza Dare2Live (#47544) üzenetére


Ringman
nagyúr

most meg lehet nézni hogy mit fog érni itthon az "én az immunrendszeremben bízok" kijelentés.

(#47546) Parci válasza t72killer (#47542) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre úgy fest, hogy ha nem enyhébb, valamint simán átlép a korábbi átesetteken/oltottakon, akkor azért így már van egy kis bajka...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47547) Parci válasza Ringman (#47545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abban kell/lehet most már csak reménykedni, hogy tényleg enyhébb, és akkor életünk végéig hallgathatjuk ezeket az immunzseniket, hogy ők megmondták. az a verzió, amikor őket utoléri a kaszás, garantáltan mindenkinek rossz lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47548) mozso válasza Parci (#47546) üzenetére


mozso
senior tag

Az lesz a szép, ha bizonyos gyorstesztek ki sem mutatják és a hamis negatív eredménnyel vígan kóboról a vadonban mindenki a kis megfázásával.

(#47549) Parci válasza mozso (#47548) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

R=6 mellett szerintem minden mindegy is lassan

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47550) Reggie0 válasza natë (#47502) üzenetére


Reggie0
félisten

En elhiszem, csak azt akartam mondani, hogy en ezeket nem is probaltam volna.

#47513 Kékes525:
Nyilvan nem veszelytelen szer, de azert attol semmi bajod nem lesz, ha egy hetig szedsz napi 2 grammot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.