Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

D-Afrikából érkező hírek szerint a való életben működnek az oltások.
Majd még megnézzük ezt európai populációra is.

Viszont UK bulvársajtó szerint: az omega-súlytott Londonban elindult felfelé a kórházigény.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47102) bigdady válasza Reggie0 (#47083) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kevered szerintem az állás idővel amikor otthon van es nem dolgozik

(#47103) AMD Power válasza BlackV (#47086) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! Hogy lehet valakinek ennyi esze. Vagy ha már ilyen korlátolt az agya ne reklámozza. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47104) Parci válasza Dare2Live (#47095) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

faterom matematikus, azért mesélte, hogy az egyetemen anno egy év alatt elvéreztek azok, akik úgy jöttek, hogy "jók voltak matekból a gimiben, szeretik a matekot", de amúgy nem volt extra tehetségük hozzá. egyetemi szinten tényleg kell(ett, mert hogy ma mi van, azt nemtom) már az a plusz, ami keveseknek adatik meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47105) Orlin


Orlin
addikt

Este megint lesz élő,akit érdekel.
Skóciában élő doki.
Ali Harmouche (Dr Ali Harmouche)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#47106) Parci válasza BlackV (#47097) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megmondom őszintén, engem végső soron ez az, ami rettenetesen megijeszt a vírussal kapcsolatban. hogy a normálisan, terv szerint működő immunrendszer egyszerűen túl lassú neki. de valahogy nem is áll össze a kép teljesen: mi van azokkal, akik könnyedén esnek át rajta? azok nem mind antitest rekorderek, jórészük először találkozott a vírussal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47107) Parci válasza BlackV (#47090) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eddig is azt mondták, hogy az oltás kiszámíthatóbb mennyiségi védelmet ad, a fertőzésnél nagy a szórás. ő akkor az alsó szegmenset képviseli, feltehetően nem is rángatta meg nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47108) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Felső légúti tünetekre valaki kapott Sumamadet. 2 db-ot beszedett a 6-ból. Utána pcr-on kiderült, hogy covid-os. Megkapta a Favipiravirt.
Arról nem szólt a fáma, hogy a Sumamedet akkor most abba kell hagyni vagy sem.
Szerintetek?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47109) UberMutant válasza Weareus (#47108) üzenetére


UberMutant
őstag

abbahagyott antibiotikum, pláne ilyen ágyú, melegágya a rezisztens törzsek kiszelektálódásának.

(#47110) Weareus válasza UberMutant (#47109) üzenetére


Weareus
addikt

Ez logikus, ahogy írod, csak megerősítést szeretnénk, ui. a felíró orvos azóta nem elérhető, emailre sem reagáltak.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47111) UberMutant válasza Weareus (#47110) üzenetére


UberMutant
őstag

mi oka lenne abbahagyni?

(#47112) tisn válasza Parci (#47106) üzenetére


tisn
addikt

mi van azokkal, akik könnyedén esnek át rajta? azok nem mind antitest rekorderek, jórészük először találkozott a vírussal.

vagy a gyerekekkel a meg nem agyontrenirozott, fejlodo immunrendszerrel? lanyomnak elment a szaglasa, fiam tunetmentes (pedig o volt par napot kruppal korhazban, fogekony az ilyen leguti szarokra) (meg oltasok elott kaptak el termeszetesen)

minden fos fertzoes altalaban a gyerekeket/oregeket viseli meg legjobban, erre most a gyerekek az eleteros 30-40-es emberek szintjen vagy az alatt vannak sulyossagban.

a kinaiak a nyugdijfizetest akartak optimalizalni a laborban?!

(#47113) tisn


tisn
addikt

ezek voltak mar?

https://twitter.com/IanRicksecker/status/1469126560502333440

There were 2,096 more excess deaths than predicted in South Africa for the week of Nov. 28th.
(Note that the article quotes 2,076 excess deaths, but the original source indicates the value is 11,564 deaths versus a forecast of 9,470.)

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-12-08/s-african-weekly-exce...

Tehát a vártnál kb. 2000-el magasabb volt a többlethalálozás Dél-Afrikában az elmúlt héten....

persze lehet hogy meg a delta az uralkodo varians ott is.

(#47114) Parci válasza UberMutant (#47111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

maximum annyi lehet, hogy letarolni a bélflórát pont covid fertőzés alatt nem szerencsés. de én sem hagynám abba, legalább nem kell félni a bakteriális felülfertőződéstől, ha már így alakult.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47115) UberMutant válasza Parci (#47114) üzenetére


UberMutant
őstag

azt már az a kettő, amit bevett, letarolta.

[ Szerkesztve ]

(#47116) BlackV válasza Parci (#47106) üzenetére


BlackV
senior tag

"de valahogy nem is áll össze a kép teljesen: mi van azokkal, akik könnyedén esnek át rajta? azok nem mind antitest rekorderek, jórészük először találkozott a vírussal."

Márpedig nem a szentlélek védi meg őket. Hanem a sejtes immunitás. Méghozzá a veleszületett. Minden bizonnyal az NK sejtek azok. Ezek nagyon hasonlóak a killer T-sejtekhez. Ezért ez is csak a korábbi állításomat igazolja, miszerint csak a sejtes védelemre támaszkodni cov2 ellen túl kockázatos. Láthatod, az egyik embert megvédik, a másikat meg nem. Ezzel szemben egy jól sikerült oltás sok antitesttel szinte mindenkit megvéd.

Sejtes védelem, ahogy én képzelem: képzelj el egy istállót (szervezet) tele száraz szalmával (sejtek és szövetek) és egy jól felkészült sejtes védelmet: az istálló mind a 4 sarkában poroltók. Majd elkezdünk égő cigicsikkeket (vírus) szétpöckölgetni. Az esetek nagy részében nem lehet gond, mert ott vannak a poroltók, ha lángra kap, majd eloltjuk. Így is történik 100-ból ~95 esetben. 5 esetben pedig nem sikerül megfékezni a tüzet. Mi lehetett a gond? Elaludt az istállómester? (Immunrendszer). Nem működtek a poroltók? (NK sejtek.) Kevés volt a poroltó? (NK sejtek) Túl száraz volt a szalma? (Gyenge/öreg/beteg szervezet.)
Extra gyúlékony volt a szalma? (Öröklött fogékonyság). Végelláthatatlan kérdések, amelyekre talán sosem fogunk válaszokat kapni, délibáb kergetés, hogy van akit megvéd a szervezete, "hát ott rejtőzik az igazi megoldás valahol". Miközben itt van a bevált igazi megoldás: tűzgátló anyaggal befújni a száraz szalmát. (Antitestek.)
A specifikus T-sejtek csak plusz poroltók lennének. Szerintem kockázatos cov2-re. Ez most egyelőre egy ilyen vírus, hogy antitest kell és oltások.

[ Szerkesztve ]

(#47117) Parci válasza tisn (#47113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"I just looked at the data. The largest number of excess deaths are in Eastern Cape, which has a low level of COVID relative to its population. Meanwhile Gauteng (center of the current outbreak) has very very few excess deaths relative to its population. Something seems off here?"

utolsó szalmaszálak, mielőtt kiderül a szokásos: odabasz ez a variáns is... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47118) Parci válasza BlackV (#47116) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de látod, hogy egyelőre ott tartunk, hogy egyre több antitest kell és egyre sűrűbben, az egész folyamat egyelőre telibe romlik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47119) tisn válasza Parci (#47117) üzenetére


tisn
addikt

kozben mashol

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211210/friss-adatok-jottek-az-omikronrol-ezert-kulcsfontossagu-a-harmadik-oltas-515608

"Két AstraZeneca vagy Pfizer-oltás sokkal kisebb védelmet nyújt a koronavírus omikron variánsa ellen, mint a delta esetében tapasztalható volt – derül ki a brit egészségügyi hatóságok friss adataiból. Egy harmadik megerősítő oltás azonban már jelentős hatással van, még a mérsékelt tünetek esetében is.
Egy harmadik megerősítő oltás már az omikron variáns mérsékelt tünetei ellen 70-75%-os védelmet nyújt – derül ki a brit hatóságok vizsgálataiból. A korábbi adatok azt támasztották alá, hogy az omikron jelentősen csökkenti a védettséget két oltás után, most azonban a jó hír, hogy a harmadik oltás ezt a védettséget jelentősen növeli."

illetve (ehhez sajna nem volt forras)

dél afrikai orvos tweetje

what we are seeing here right now is then omicron does not give severe infection when one is vaccinated. Much less lung symptoms. people without vaccines treated in the hospital are also less likely to need oxygen. we are very optimistic here

(#47120) BlackV válasza Parci (#47118) üzenetére


BlackV
senior tag

Ez van. A malária elleni oltásos posztodat tudnám felhozni. :)

(#47121) Parci válasza BlackV (#47120) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

király :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47122) Parci válasza tisn (#47119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk ma épp itt tartunk:
https://index.hu/belfold/2021/12/11/lisziewicz-julianna-immunologus-koronavirus-omikron-varians/

próbáltam megfejteni, hogy mit is javasol akkor a doktornő, de nem sikerült. igaz, ő azóta érthetetlen dolgokat mond, hogy megkérdezték, hogy akkor beoltatja-e magát. az aggályát még csak-csak értem, de a következtetést.. az snincs :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47123) Ringman válasza tisn (#47119) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link] és [link2]

First data on booster vaccine effectiveness vs Omicron (581 cases): drop in protection vs symptomatic infection by 2 doses (AZ ->0, Pfizer-> <40%) restored to ~75% with 3rd shot Pfizer

technical briefing: [link]
preprint: Effectiveness of COVID-19 vaccines against the Omicron (B.1.1.529) variant of concern

(#47124) Ringman válasza Parci (#47122) üzenetére


Ringman
nagyúr

„Azt javaslom, hogy várjuk ki azt az eredményt, hogy a jelenlegi oltások mennyire lesznek hatásosak az omikron ellen, és annak megfelelően oltsuk be a gyerekeket” – fogalmazott az immunológus. Arra a kérdésre, hogy nem érdemesebb-e a külföldi példákat követni – ahol már korábban megkezdték a gyerekek oltását

a semminél biztos sokkal jobb, nem értem az aggodalmat, szerintem t72killer súgott neki ;)

---
első ütemben 70k gyerekpfizer jön, nem tudom hogy lesz-e első héten legalább ennyi jelentkező.

(#47125) Parci válasza Ringman (#47123) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerencsére a vektorost is nagyon szépen felhúzza az mrns, ez jó hír

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47126) Sped válasza BlackV (#47116) üzenetére


Sped
aktív tag

Hm, azt hiszem most értettem meg ezt a T sejtes dolgot. Nem mintha eddig sok energiát fektettem volna bele, mert annyira nem köt le ez a téma, de ezt a hsz-t mentettem. :R

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#47127) Ringman válasza Parci (#47117) üzenetére


Ringman
nagyúr

kapcsolódó thread: [link]
az egészet nem akarom bemásolni, de érdemes végig elolvasni

data show South Africa’s Omicron wave is resulting in less severe disease and death than past waves, though health officials say it’s too early to be sure, and severe outcomes will continue to climb.

a gyerekeknél elég szarul néz ki a helyzet a kórházi ápolásoknál (de jobb, mint a bétánál, ezt mondjuk a kezelési tapasztalat is befolyásolhatja)

[...]
And that frame of understanding demonstrates why Omicron is still a serious concern: Lots of people *are* still getting very sick in South Africa, it’s just that they’re being drowned out in the stats by the deluge of mild cases among those with prior infection or vaccination.

kérdés ez hol áll meg:

+ami fontos:
Did we say "Delta appears to be milder"? Nope. What changed was levels of immunity, here mostly via vaccines.

Conclusions
• Rate of Omicron cases resulting in severe disease is lower than past waves
• But this is due in large part to dilution of that ratio due to mild cases in vaxxed & recovered
• Numbers with severe disease are lower than past waves but rising, and will keep climbing

[ Szerkesztve ]

(#47128) Ringman


Ringman
nagyúr

korábban többször szóba kerül a vakcinák biztonságossága:

No serious health effects linked to mRNA COVID-19 vaccines

OAKLAND, Calif. — Federal and Kaiser Permanente researchers combing the health records of 6.2 million patients found no serious health effects that could be linked to the 2 mRNA COVID-19 vaccines.
The study published September 3 in JAMA reports the first comprehensive findings of the Vaccine Safety Datalink (VSD), which studies patient records for 12 million people in 5 Kaiser Permanente service regions along with HealthPartners in Minneapolis, the Marshfield Clinic in Wisconsin, and Denver Health. The work is supported by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

(#47129) Parci válasza Ringman (#47127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is ez a tippem az eddigi adatok alapján: lófaxt enyhébb, azoknál enyhébb, akik már immunizáltak. szépen látszik, hogy akik nem (gyerekek), ott rosszabb. érzésre rosszabb az mindenkinél. remek érzés így suliba küldeni őket, q életbe már :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47130) Ringman válasza Parci (#47129) üzenetére


Ringman
nagyúr

és Mo-n tényleg semmi érdemi védelmi intézkedés nem várható (pl. a megfelelő szellőzés kiépítésére volt másfél év, tömeges, rendszeres tesztelés nincs, stb)

(#47131) Rage47 válasza BlackV (#47116) üzenetére


Rage47
veterán

Ezt így leadnák a közmédiában naponta és szerintem előrébb lennénk :D

(#47132) BlackV válasza Ringman (#47123) üzenetére


BlackV
senior tag

"restored to ~75% with 3rd shot Pfizer"

Az komoly. És ez csak a tünetesség, akkor a súlyosra még jobb a hatékonyság.

(#47133) tisn válasza Rage47 (#47131) üzenetére


tisn
addikt

inkabb ezt kellene leadni

Aggasztó hírek érkeztek Csollány Szilveszter állapotáról, műtüdőre lehet szüksége

a 20-60 kozotti magyarok 80%-nal legalabb jobb eu allapotban volt a srac.

(#47134) Rage47 válasza tisn (#47133) üzenetére


Rage47
veterán

omg ez új most nekem :Y nem követtem a sorsát
remélem túléli és utána ezerrel kiáll az oltások mellett

[ Szerkesztve ]

(#47135) Parci válasza Rage47 (#47134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ecmón van, akkor erre nagyon kevés esélye lesz
sportolni meg már biztosan nem fog soha, kb. semmit

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47136) Parci válasza tisn (#47133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"a 20-60 kozotti magyarok 80%-nal legalabb jobb eu allapotban volt a srac."

mivel más 80 éves dagadék meg kettőt se szipog a vírustól, ezért még mindig az van, hogy nem tudjuk, hogy min múlik a súlyos lefolyás, de nem ezen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47137) Ringman válasza BlackV (#47132) üzenetére


Ringman
nagyúr

felmerül a kérdés, hogy aki augusztusban kapott 3. oltást, azzal mi a helyzet, kell a negyedik?

súlyosra még nincsenek még brit számok (korai még), de ez alapján jók a kilátások.

(#47138) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Tíz oltást adatott be magának egy nap alatt egy új-zélandi férfi]
"Mások nevében bejelentkezve egyetlen nap alatt tíz oltást adatott be magának egy új-zélandi férfi a koronavírus ellen – írta a New Zealand Herald. A gyanú szerint a férfi pénzt kapott azoktól, akik helyett az oltásokat megára vállalta."
Amúgy belegondolva ugyanez Magyarországon is kivetelezhető. Emlékeim szerint fényképes igazolványt nem kellett egyik oltásnál sem mutatni.

I am having fun staying poor.

(#47139) radi8tor válasza Drizzt (#47138) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az te voltál. Amikor elveszik a beleegyező pappert, akkor elkérték a személyit is tőlem.
Parci: ez még mindig a komoly kocsma? :D

⭐ Stella

(#47140) Viktoár válasza Parci (#47122) üzenetére


Viktoár
addikt

Elolvastam a cikket, nem tudom ki ez a Lisziewicz Julianna, nincs időm követni minden "résztvevőjét" a covidos cikkeknek, de hogy nincs neki 12 éven aluli gyereke az biztos.

Ilyen kijelentéssel, várjuk ki mennyire lesz hatásos a jelenlegi vakcina az omikron ellen? Nem mindegy b@ssza meg? A semminél minden jobb. Nem biztos hogy mindenki olyan qrvára ráér tavaszig várni hogy történjen valami. :(

Elindulok külföldre, előtte teli tankolom az autót. Útközben vannak benzinkutak ahol tudok tankolni hogy biztos eljussak a célállomáshoz, de nem tankolok mert abban reménykedek hogy a célállomásig elég lesz az amivel elindultam. Félúton már látom hogy az út szélén vannak elhagyott/lerobbant autók. De én még most sem tankolok mert "tudom" hogy a célállomáson lesz prémium üzemanyag.... És meg vagyok győződve hogy én csinálom jól és nekem sikerülni fog. :U

Üdv:Viktor

(#47141) Parci válasza Viktoár (#47140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

immunológus, de én sem igazán hallottam még tőle semmi koherenset

még valami olyan elméleti forgatókönyvet tudnék elképzelni, hogy egy fejlődésben lévő gyerek immunrendszert nem szerencsés vmi már nem aktuális kórokozóra tréningelni, mert nehezebben adaptálódik az újhoz, mint egy felnőtt immunrendszer. mármint nemtom, hogy ennek van-e értelme, de ilyeneket tudok összefantáziálni tipp gyanánt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47142) BlackV válasza Ringman (#47137) üzenetére


BlackV
senior tag

Kelleni fog szerintem, csak kérdés, hogy ezt hogy lehet megmondani az embereknek. (Mert szerintem kb most fog eljönni tömegesen a "najóvanf@szom," "a cirkusznak is van határa" és hasonlók.

#47136Parci "nem tudjuk, hogy min múlik a súlyos lefolyás, de nem ezen"

Biztos, hogy van valami csalafintaság, de alapvetően tényleg nem a Csollány félékkel van tele a kórház. Tehát ez az általános. Amiről te beszélsz, inkább kivétel, ami mögött valami 1 vagy soktényezős jelenség áll.

(#47143) Parci válasza BlackV (#47142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fene tudja, hogy "ez az általános", vagy van valami általános, ami... más. tényleg erősen korrelál az életkorral a halálozás (nem láttam még olyan grafikont, amikor életkor helyett/mellett mondjuk testsúlyra, bmi-re bontják és úgy nézik, de ilyen 1-1 kivételből is van folyamatosan. passz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47144) Ringman válasza BlackV (#47142) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos a kommunikáció az elejétől el lett rontva és most sem jó (hogy finoman fogalmazzak), nem hiszem hogy megugorhatatlan lenne pedig (vö. dánia vagy portugália)

azt sem sikerült értelmesen elmondani, hogy már a delta sem az a vírus, mint a vuhani. (az sem jó, hogy sikerült olyan szintre lezülleszteni a hivatalos kommunikációt, hogy lassan egy bővített mondat sem kerülhet plakátra, mert az is túl komplex)

(#47145) BlackV válasza Ringman (#47144) üzenetére


BlackV
senior tag

Nekem e-mailben le lett írva, hogy a delta miatt kell mennem a 3. oltásra. Ez persze a zsákfalus nénikéhez nem fog eljutni.

(#47146) Sir Pocok válasza Parci (#47106) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"hogy a normálisan, terv szerint működő immunrendszer egyszerűen túl lassú neki. de valahogy nem is áll össze a kép teljesen: mi van azokkal, akik könnyedén esnek át rajta? azok nem mind antitest rekorderek, jórészük először találkozott a vírussal."

Ez a téma az MTA-s előadásba is többször előkerült.

A fő megállapítás az volt ezzel kapcsolatban hogy a kapott és folyamatos vírusterhelés nagyon sok mindent eldönt.

A betegeket azért kell elszeparálni vagy (ahogy a kórházban is) maszkban lenniük, mert a folyamatos vírus utánpótlás a szervezetben lévő termelés mellett szét tudja csapni az ember immunrendszerét.

Boldogkői a Klub Rádióban jól megvilágította a kérdést egy példával:

Haza hozza a gyerek a COVID19-t és tünetes betegséget produkál. A szülőnek foglalkoznia kell vele ott kell mellette lennie -> a szülő folyamatosan kapja be a COVID19-et, ami egy az, hogy megfertőzi, de amikor már Nála is kialakul a betegség és még nincs csatasorban az immunrendszere egy extra plusz vírus forrást is jelent. Ezért a vírus sokkal hamarabb tud eluralkodni egy betegen. Ezért javasolják (Dániában biztos), hogy ha beteg van a családban akkor onnantól mindenki viseljen otthon is maszkot, amikor erre lehetőség van és kerüljék a kontakt helyzeteket.

Egyébként ennek csak a betegség elején van jelentősége, utána már a felülfertőzés érdemben nem változtat semmin se.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#47147) BlackV válasza Sir Pocok (#47146) üzenetére


BlackV
senior tag

A réges régi kezdődozis elméletem..

(#47148) Ringman


Ringman
nagyúr

fontos kérdés még, hogy az inaktivált vakcinákkal mi lesz, ill. az is, hogy ezeket (és a vektorosokat) mennyi idő lesz átfaragni omikron-specifikusra, ezzel kapcsolatban egy rövid esélylatolgatás itt: [link]

I am very worried about Omicron and inactivated vaccines. According to early data from the UK, 2x AstraZeneca or 2x Pfizer provides little protection from symptomatic disease. VE with inactivated vaccines is generally lower

Especially for inactivated vaccines I am very worried. They are grown on Vero cells. It is not clear yet if Omicron has robust growth/yields on Vero. If the virus grows less well, that means less vaccine can be produced.

---
azt hiszem az omikronnál már tényleg eljött az az idő (szerintem hamarabb is), hogy az 1.0-ás vektoros/inaktivált oltóanyagokat gyak. le kell írni kállóba (ill. odaadni másnak, mert a semminél jobb) - szóval egyáltalán nem kellene hivatkozni rá, mint oltási lehetőségre (értsd 0 db felhasználható van belőle), ha van lehetőség mrns-t beszerezni

(#47149) Parci válasza Sir Pocok (#47146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem az, amiről én beszélek. rengeteg ember soha nem találkozott koronavírussal, nincs oltva, elkapja (mondjuk a deltát), és nemigen lesz semmi baja. miközben tudjuk, hogy mire a szervezet kisöpri a vírust, az akár 10 nap is lehet így, a delta meg elvileg 2-3 nap alatt szarrászaporodik a szervezetben.

valami mégsem pont így fut le, különben nagyon-nagyon beteg lenne mindenki, aki még koronaszűz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47150) Ringman válasza BlackV (#47145) üzenetére


Ringman
nagyúr

akarat kérdése, a zsákfalus nénihez más kormányzati információ simán eljut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.