Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) Ispy válasza OPiiPO (#39542) üzenetére


Ispy
veterán

Oké, de most beszéltem az oltóponttal és mondták, hogy 18 év alatt nem adják be. Háziorvossal is beszéltem, ők sem. Felhívtam a Heim Pált, oda még mehetünk jövő héten (legalább).

Úgy meg nem szeretnék odamenni, hogy lepattanjunk, annyi felesleges időm azért nincsen.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39552) viharhozo válasza Ispy (#39539) üzenetére


viharhozo
addikt

1. Ahogy irtak, beviszed egy oltopontra es beoltjak. Ez most is siman megy, raadasul jon az AKCIOHET.

2. Megcsinalod a meghatalmazast az EESZT-re. Ezt celszeru egyebkent is megtenni, kulonben a gyerek leleteit te nem fogod latni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#39553) fatal` válasza Kobe (#39549) üzenetére


fatal`
titán

Nézegesd gyakran, mert össze-vissza kerülnek be új időpontok.

(#39554) Parci válasza tisn (#39535) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

álomvilágban élsz. súlyos mellékhatásai is vannak annak is. mondom, te is megmagyarázod annyival, hogy "bevált, régi, tehát biztonságos". ez így van, biztonságos, mint a többi oltás. ott is voltak ám súlyos esetek, csak nem volt médiavisszhangja.

ami cikk volt róla, abban éppenséggel a legtöbb mellékhatást produkálta, komolyat is, ami nem lenne meglepő: tüskefehérjét kapsz, ugyanúgy, ha rajtad van a kereszt, ugyanúgy galibát csinál.

(ne kérd, hogy keressem elő a cikket, majd, ha ráérek nyugdíjas koromban, így a tévedés jogát kénytelen vagyok fenntartani)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39555) Ispy válasza viharhozo (#39552) üzenetére


Ispy
veterán

Szóval azt állítjátok, hogy annak ellenére, hogy az oltóponton azt mondták nem oltják be, mégis beoltják, ha csak besétálsz? Mert ez így elég fura.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39556) classic B


classic B
aktív tag

Üdv!
Régóta nem követem a híreket, ezért kérnék útmutatást, segítséget azoktól, akik naprakészek a témában. :B
34 éves vagyok, idén áprilisban és májusban kaptam meg a sinopharm oltásokat. Harmadikért eddig nem jelentkeztem. Kérdéseim:
1. Elég a 2 kínai, vagy mindenképp szükséges egy újabb oltás? Felvennétek?
2. Ha kérem, választhatok, vagy kapom, ami épp van? Ellenanyag szintet előtte javasolt nézetni?
3. Ha nem kérem, veszélyben vagyok? :) Tudom, hogy elkaphatom, de gondolom nem jár súlyos tünetekkel(?)
Köszi előre is a hozzászólásokat. :R

(#39557) bigdady válasza Kobe (#39549) üzenetére


bigdady
nagyúr

Remélem a kormányinfón megkérdezik ezeket is...

(#39558) bigdady válasza viharhozo (#39552) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt hogyan kell? Láthatom a gyerek dolgait a saját eeszt-mben? :R

[ Szerkesztve ]

(#39559) bigdady válasza classic B (#39556) üzenetére


bigdady
nagyúr

Minél előbb harmadik nem kérdés és mrns-t kérnék rá. Megnézetheted az antitestet de ne számíts magasra..

[ Szerkesztve ]

(#39560) AMD Power válasza classic B (#39556) üzenetére


AMD Power
titán

1. Igen.
2. Választhatsz de 90%, hogy Pfizert fogsz kapni.
3. Igen, abba vagy.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39561) Kobe válasza fatal` (#39553) üzenetére


Kobe
veterán

3 napja konstans pörgetem, de nekem ugyanúgy csak 3., meg 21. kerületi meg bivalybaxnádi időpontokat mutat a nap bármelyik szakában
a szomszédos oltópont meg működik és szószerint csak lézengenek az emberek.....de telefonjuk persze nekik sincs

(#39562) Lauda válasza Kobe (#39549) üzenetére


Lauda
félisten

Menj be az első útbaeső kórházba, ahol oltanak és beadják, 98%.

(#39563) Parci válasza classic B (#39556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. mindenképp, nem is gondolkodnék rajta!

2. általában mrns-t ajánlanak (pfizer, moderna), ami nagyon jól is működik, tapasztalat. ha le akarnának rázni mégis mással, kérj mrns-t :)

3. ezt nem tudja senki, hogy mennyire vagy veszélyben, ezért máshogy mondom: szinte biztos, hogy mostanra már nincs antitested, ha közben nem találkoztál a vírussal. márpedig szükség van rájuk, ha nem akarod megkockáztatni. egyre inkább arra jutnak a háttérhatalmakok szabadkőművesek tudományban dolgozók, hogy a jelenlegi oltások kb. 6 hónap után már jóval kevesebbet segítenek, mint abban reménykedtek, és korosztálytól függetlenül mindenki vegye fel a harmadik oltást.

röviden és tömören: hajrá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39564) tisn válasza Parci (#39554) üzenetére


tisn
addikt

mellekhatas statisztika volt, eleg reszletes, sino volt a legjobb, en ugy emlexem. lehet nem itt volt, mas coviddal foglalkozo oldalakat is olvasok.

(#39565) erahurka válasza tisn (#39533) üzenetére


erahurka
félisten

Te hiszel kínai méréseknek? :U

(#39566) erahurka válasza Lauda (#39562) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem is ezt kellett volna, ha már csütörtökön úgyis oltópontos kórházban lézengtem... Olyan gyorsan végeztem hematológián, hogy kiment a fejemből.

[ Szerkesztve ]

(#39567) Drizzt válasza erahurka (#39565) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az argentín hatóságoknak van nyilvános report-ja vakcina mellkéhatásokról, abban van Sino is. Nem emlékszem a konlúzióra, meg lehet keresni azt az oldalt, de spanyol lesz. Ott voltak egzotikusabb keleti csodaoltások is, mint itt.

#39566 erahurka: Nem tudom, de nekem pl. Egerben azt mondák, hogy biztosan nem oltanak be, ha időpontfoglalás nélkül megyek. Megy Nyíregyházán egyik rokonom is beállt így harmadik oltásért és őt konkrétan el is küldték, hogy regisztráció és időpontfoglalás nélkül nem oltják be. Van egy olyan érzésem, hogy ez picit összevissza megy.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#39568) Nimda válasza Kobe (#39549) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem most sikerült időpontot foglalnom. Mivel modernát szeretnék (korábban szputnyik volt), találtam egy olyan egészségügyi intézetet, ahol csak ezzel oltanak.

(#39569) viharhozo válasza Ispy (#39555) üzenetére


viharhozo
addikt

A 18 alattival nem kalkulaltam, akkor ezek szerint nem. Felnottet egesz biztosan oltanak minden foglalas nelkul.

bigdady: csinalsz a gyereknek ugyfelkaput (ha uj tipusu szemelyije van, ehhez nem kell bemenni a Kormanyablakba), ott meghatalmazod magad, h lasd az EESZT-jet. Vagy Kormanyablakba bemesz es meghatalmazod magad.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#39570) Kobe válasza Lauda (#39562) üzenetére


Kobe
veterán

nem feltétlen ez a gond....
sikerült egy telefonszámot szereznem az EESZT-hez ami működik, meg az egyik közeli intézményhez
Az EESZT váltig állítja, hogy az időpontokat az intézet tölti fel, ők csak kiajánlják amit megkapnak és az intézetre mutogat
Az intézet meg az EESZT-re mutogat, hogy nem ők töltik fel, csak megkapják a listát napi bontásban
és mindkét fél teszi ezt full arrogáns stílusban, olyannyira hogy az EESZT-s nénire egy ízes na elmész te a pitsába felkiáltással baxtam rá a telefont

Valami kvára nem működik jól a fejekben. Egy rohadt hétfő reggelt nem tud megszervezni egy egész ország teljes közfeladatot ellátó egysége, de olyan szinten nem hogy egy román lepratelepen működő kuplerájhoz járhatnának tanulni mert 20x jólszervezettebb még az is, és a trágyadomb tetején kapirgálva még nekik áll feljebb.....mindezt úgy hogy az oltass oltass mantra már a csapból is folyik.

Lehet szidni a haldokló nyugatot meg más nemzetet, de az tény hogy ilyen szintű balfékséget máshol már a csúnya kapitalista piac rég kiirtott volna magából.....

(#39571) erahurka válasza Drizzt (#39567) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet vidékre kevesebb oltás jut mint Budapestre, ezért jobban odafigyelnek.

(#39572) t72killer válasza tisn (#39538) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hol? Ő sino UTÁN kapott mRNS-t, ami totál más történet.

#39539: nyugi, gyerekeknek lehet 1 shot is elég :R . Vagy, a hosszabb oltásközzel is jól fog járni, ha nem pont mostanában üt be náluk a covid.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39573) Ispy válasza t72killer (#39572) üzenetére


Ispy
veterán

Igen? Volt erre is valami study? ;]

Szept végén kapta az elsőt, szóval a nagyobb oltásközzel nem lesz baj. Csak azért így a fosvihar közepette jobban aludnék, ha mindenkiben legalább fél tucat dózis van mindenből is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39574) tisn válasza t72killer (#39572) üzenetére


tisn
addikt

tudom, hogy o sinora kapott mRNS-t, de van valami csoportjuk, ahol ezeket meregetik.

(#39575) Dottorei


Dottorei
tag

bocs ha volt már: [link]

(#39576) Parci válasza erahurka (#39565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt is hiszi, a kórházban minden oké, műtétek sem maradnak el :)

az a gond amúgy, hogy ilyen szintű "tanulmányok" vannak, mint a sputnikos:
https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/szputnyik-oltas-koronavirus-jarvany-magyarorszag.739999.html

ez is olyan, hogy jól hangzik, csak épp nem jelent semmit. mikor nézték? nyáron a 3 fertőzöttből jött ki a 4% vagy járványcsúcson nézve? (költői kérdés) most akkor hány % a micsoda? kik kaptak sputnikot? kik lettek betegek? stb. mindezt úgy, hogy közben van tapasztalat is: jó kis oltás a sputnik, ami ugyanúgy nem véd meg fél év+ után stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39577) tisn válasza Parci (#39576) üzenetére


tisn
addikt

azt is hiszi, a kórházban minden oké, műtétek sem maradnak el :)

birlak haver, de azert ne fokozd nyuszika :) ilyet soha nem mondtam.

(#39578) gcsikos válasza proradeon (#39517) üzenetére


gcsikos
tag

Én és még rengetegen elhittük tavasszal a ho tanácsát, hogy találkozhassunk gyerekeinkkel, unokáinkkal. Alig vártuk, h augusztusban Modernát kapjunk, most meg várjuk a mutáns specifikus nem kínait, negyediknek. De ahogy a The Lancet is kilátásba helyezte, időnként az újabbra is számítani kell, mint ahogyan az infulenza esetében most a Vaxigrip Tetrára "hajtottunk".

[ Szerkesztve ]

(#39579) Drizzt válasza tisn (#39574) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az a csoport azoknak jott pont letre, akik elso kettore Sinot kaptak es ketsegeik voltak azzal kapcsolatban, hogy az hatasos-e. Ebben a kategoriaban volt Kekes is. Ez 60 felett arra is jutottak, hogy valoszinuleg nem, legalabbis sokszor nem. Viszont ott jott a nagy meglepi, hogy a booster az nagyot lokott akkor is, amikor nem volt elotte antitest. Szoval az nezett ki ott a konkluzionak, hogy 60 felett Sino: rossz, 60 felett Sino meg + 1 mRNS: kimondottan jo. Booster nelkul 60 felett a Sino tovabbra is a nem szerencses valasztas, de szerencsere meg lehet menteni a dolgot egy extra oltassal is. Csak eppen errol az erintetteknek is kellene tudnia. Dudat, meg Falus Andrast egyebkent erdemes lenne megkerdezni mit szolnak a 2 Sino + 1 mRNS eredmenyekhez. Nem nagyon lepne meg, ha erre Kekesnek lenne is modja, szerintem legalabb online kapcsolatban van valamelyikukkel.

I am having fun staying poor.

(#39580) tisn válasza Drizzt (#39579) üzenetére


tisn
addikt

Az a csoport azoknak jott pont letre, akik elso kettore Sinot kaptak es ketsegeik voltak azzal kapcsolatban, hogy az hatasos-e.

ja jogos, emlexem. az biztos, hogy jo lenne vizsgalni a 2mRns + sino boostert, hatha teljeskorubb vedelmet ad.

(#39581) Lauda válasza Kobe (#39570) üzenetére


Lauda
félisten

Éppen ezért felesleges ezen pörögni szerintem. Menj oda a kórházba és kérd az oltást. Ha nem sikerül, memj egy másikba. :) Elvileg aki odamegy nem küldhetik el.

(#39582) OPiiPO válasza tisn (#39577) üzenetére


OPiiPO
addikt

pedig korábban vehemensen tagadtad hogy a magyar egészségügyben bármi probléma lenne a Covid alatt, kitartóan terjesztve a kásleri propagandát :DDD

#39581: +1, lehet csak én mentem mindig jó kórházi oltópontra, de engem + gyereket mindig helyszíni regisztrációval simán oltottak

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#39583) bigdady válasza Lauda (#39581) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem-e, engem is el akartak hogy nincs ip-m, úgy kellett cirkuszolni

(#39584) Ringman


Ringman
nagyúr

(#39585) Drizzt válasza tisn (#39580) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, valoban jo lenne.

I am having fun staying poor.

(#39586) bigdady válasza tisn (#39580) üzenetére


bigdady
nagyúr

2 sino és mrns nagyon jó viszont - by Kékes

(#39587) tisn válasza OPiiPO (#39582) üzenetére


tisn
addikt

ma bullshitelos nap van? :)

nem, azt mondtam, hogy a magyar eu nem omlott ossze (es most sem fog)
az, hogy halaszthato muteteket elhalasztanak, az nem osszeomlas.

bergamoban es romaniaban lattatok mi az osszeomlas, itthon nem volt olyan.

(de ne kezdjuk ujra a vitat, nagy a ti hitetek :P)

(#39588) tisn válasza bigdady (#39586) üzenetére


tisn
addikt

azt tudom, orultem is neki, sok idiota kinaizo arcat lehetett beleverni.

(#39589) bigdady válasza Ringman (#39584) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pest megye a legmagasabb átoltottságban? Na az jó
Szolnok a leggyengébb

[ Szerkesztve ]

(#39590) Ringman válasza bigdady (#39589) üzenetére


Ringman
nagyúr

semminél jobb az ábra, azért bőven lenne közlendő adat.

(#39591) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Hát a kormányinfón a semminél többre számítottam.
Összefoglalva: "oltasd be magad".

Most meg már a rezsiharc a téma, úgyhogy nem lesz itt semmi korlátozás.

(#39592) BlackV válasza Drizzt (#39567) üzenetére


BlackV
senior tag

Sinopharmozunk? jövök ;)

Az argentín hatóságoknak van nyilvános report-ja vakcina mellkéhatásokról, abban van Sino is. Nem emlékszem a konlúzióra, meg lehet keresni azt az oldalt, de spanyol lesz. Ott voltak egzotikusabb keleti csodaoltások is, mint itt.

Az egy 30 milliós mellékhatás vizsgálat volt. ~10M sputnik ~10M astra ~10M sino. A sino toronymagasan jobb volt a súlyos, közepes és az enyhe mellékhatásokban is, mint a többi. Ami nem nehéz, mert a vektorvakcinák különösen reaktogének ezt mindannyian tudjuk. mRNS-sel nem volt összehasonlítva.

Többieknek:
"régi jól bevált tech"
Emiatt senki ne kérje a sinot. Ha már szúrtok, csináljátok rendesen. Ezt a jatékot ellenanyagban mérik, abban pedig az mrns a legjobb. Az egyetlen amit el tudok képzelni, hogy a fiataloknak a 3.-ra tovább növekedhet a szívizomgyula risk. (Ugye náluk elsőről másodikra nőtt.) De semmilyen más ellenérv nincs. Azzal kell oltani ez vitán felül áll.

(#39593) Ringman válasza Chesterfield (#39591) üzenetére


Ringman
nagyúr

az átlagembert is kb ennyire érdekli a jelenlegi helyzet sajnos, a 30k elhunyt sem ugrotta meg az ingerküszöböt.

(#39594) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Kormányinfót nézve: ezek idióták. Megint nem lesz semmilyen intézkedés úgy néz ki :(

[ Szerkesztve ]

(#39595) BlackV válasza bigdady (#39586) üzenetére


BlackV
senior tag

2 sino és mrns nagyon jó viszont - by Kékes

De nem akkor, ha most kell valakinek kezdenie. Annak a gyümölcse alaphangon fél év mostantól számítva. Mert a végén kell rá az mrns.

(#39596) Farkassacred válasza Soulfly842 (#39594) üzenetére


Farkassacred
őstag

Oltás mellett ti egyébként mit vártok még :F
Nem oltott Józsi megbetegedése miért érdekelne?
Gyerekek halnak meg a koronában?
Immunissá válunk az oltástól?

(#39597) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#39594) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jah én is csak lesek. Ezek tényleg 21-re lapot húznak.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#39598) Jablocskov válasza tisn (#39535) üzenetére


Jablocskov
tag

Ha tárgyilagosak maradunk, akkor talán annyit lehet biztosra mondani, hogy a Sinopharm oltásnak is vannak bőven mellékhatásai, azonban ezek összességében enyhébbek, mint mRNS vagy vektor vakcináké. Cserébe az általános hatékonyság is valamivel alacsonyabb. Súlyos mellékhatások ritkán itt is előfordulhatnak, súlyos hányás, enkefalomielitisz. Sajnos Sinopharm vakcináról továbbra is kevés a megbízható adat. Talán ez az egy jordán vizsgálat készült, ami összehasonlítja a többi vakcinával. [link]
Azonban ha szigorúan megnézzük ezt a vizsgálatot, akkor itt is lesznek kérdések bőven.

(#39599) Soulfly842 válasza Farkassacred (#39596) üzenetére


Soulfly842
addikt

Minden értelmi/érdekmi-kontextust nélkülöz a hozzászólásod.

Telített kórházak, telített intenzív, ha a te rokonod/ismerősöd kerül oda olyan helyzetben, akkor is örülsz, ha téged nem érint?

Minél tovább húzzák, annál súlyosabb lesz a leállás. Ez tény. Nem lesz fenntartható ez az állapot a végtelenségig. A kórházak telítődnek. Most óvatosabb/egyszerűbb intézkedésekkel is megfogható lenne a helyzet. Erre úgy néz ki, hogy még kísérlet sincs.

[ Szerkesztve ]

(#39600) rgeorge válasza Ispy (#39555) üzenetére


rgeorge
addikt

Én ma voltam (Zugló, rendelőintézet), 3 sort kellett végig állni: 1. névsoregyeztetés, 2. oltási papír félig kitöltés, 3. oltás. Az 1. sorból nem küldték el azt, aki nem volt felírva.
Ami viszont vicc: ma telefonáltak feleségemnek az V. kerületi NNK-ból. Ottani az állandó lakcíme, viszont Zuglóban lakunk és ezt a címet is adta meg a PCR teszthez. Na mindegy, arra a kérdésre, hogy a kisfiunk akkor mikor mehet (ő most osztálytárs miatti karantéban van) újra suliba, csak annyit mondott, hogy akkortól 10 nap, amikor az édesanyjától elkülönítve volt (ez nem megoldható), vagy akkortól 10 nap, amikor a feleségem mentesül a karantén alól. Azt még véletlenül sem említette, hogy akár két PCR-rel is mentesülhet a karantén alól. Most átirányította az ügyet a XIV kerületi NNK-hoz, majd onnan is felhívnak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.