Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24052) Floyd80 válasza Elektrosokk (#24044) üzenetére


Floyd80
addikt

Munka kapcsán volt már tapasztalatom gyógyszergyártó céggel (phase 1-4 trialokat csinálnak), így eleve volt ellenérzésem ezzel kapcsolatban. Konkrétan a tapasztalat annyi volt, hogy valami állásfoglalást kértek, hogy a kísérleti emberkéknek adnak Erzsébet-utalványt vagy 5000 Ft-ot vagy kaját meg fizetik az útját, de közben végig úgy kommunikáltak róluk, mintha valami zombik lennének, undorító egy cég volt. A résztvevőkre úgy tekintettek kb. mint az egerekre. Nyilván nagyban gondolkodnak, de hát nem ők viszik vásárra a bőrüket.

A másik, hogy HO-ba vagyok tavaly március óta, azóta minimális kontaktot tartottam még családon belül is, nem tartom magam veszélyeztetettnek, illetve a tömegnyomoros oltásokban sem akartam részt venni, főleg akkor mikor Viki(kém) azzal riogatott, hogy jövő héten nem lesz már Pfizer mert elteszik a gyerekeknek.

Meg így őszi harmadik sem kell valószínű.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24053) Parci válasza Micsurin (#24050) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, srácok! (nem volna túl logikus a covid, maradni kellett még a május végi antitestekből bőven)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24055) Floyd80 válasza Parci (#24049) üzenetére


Floyd80
addikt

Jelen, meg asszony is ugyanezzel hétvége óta. Én csak köhögök, kis takony, láz nem volt, meg nehéznek éreztem hátam, derekam. Asszony is kb. ugyanez, de neki a feje is fájt meg a torka is. Nálam most kezd jobb lenni, lehet a második Pfizertől. :DDD

De nem emlékszem, hogy nyáron valaha ilyen elkaptam volna.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24057) Micsurin válasza Floyd80 (#24055) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem is hordtál korábban hónapokig maszkot közösségben és kímélted ki magad a legtöbb közösségi kórtól. :)

morgyi kevesebb vodka és megmaradsz én azt mondom :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#24058) #57833216


#57833216
törölt tag

2 Sinopharmmal oltott vagyok és azon agyalok, hogy Romániában felveszem a 2 Pfizert.
Hol tudok arról tájékozódni, hogy mely oltópont van hozzám a legközelebb és ott mikor oltanak?

(#24059) Elektrosokk válasza Floyd80 (#24052) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Aha, így már világos. Én is elég szkeptikus vagyok, gyerekként vizsgálgattak elég sokat, félelmetes volt amiket prognosztizáltak. Anyám is X évig volt nővér. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24060) Directors válasza Parci (#24047) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor megnyugodtam!
Köszi! :R
Neked is mpo.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#24061) Parci válasza #20749568 (#24054) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem indulok ki, de egyébként minden vírus nemzetközi :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24062) HummeRC válasza #32839680 (#23931) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm a tanácsot. Odapofátlankodtam egy oltópontra, elmondtam a történteket, kedvesen odakísértek az oltótiszthez, akinek újra elmondtam mi volt, mutattam neki a papírjaimat, telefonált egyet a felettesének és már mehettem is be engedéllyel a meglévő első astra után, második pfizerre. Az egész nem volt 10 perc és be voltam oltva és kaptam az igazolást. Érdekes, hogy valami így is működhet. :R

UI: Ja és ott is közölték, hogy azonnal váltsak háziorvost! :K

[ Szerkesztve ]

(#24063) Floyd80 válasza HummeRC (#24062) üzenetére


Floyd80
addikt

Oltótiszt, vannak még katonák?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24064) Lauda válasza Floyd80 (#24063) üzenetére


Lauda
félisten

Katonák nem oltottak civileket.

(#24065) mpo válasza Parci (#24053) üzenetére


mpo
veterán

Te is tudod, hogy attól még elkaphatod.
Ezt nézd meg, a tüneteket sorolja föl:
[link]

Előfordulhat-e, hogy sokan ráfogják a klímára, meg még bármire, ha tünetük van és el nem mennének tesztre, így nálunk nincs is delta, csak a környező országokban?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#24066) mpo válasza Lauda (#24064) üzenetére


mpo
veterán

Akkor az mi ott a vállán?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#24067) Cs1csó válasza emvy (#24046) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K számomra azt jelentené a természetgyógyászat, hogy pl. van valami bőrproblémám, elmegyek egy ilyenhez aki ajánl valami krémet pl. körömvirág (de pl. ajánl is egyet amiben tényleg megfelelő mennyiségben és minőségben van benne az adott növény hatóanyaga) aztán az használ is.)
Tehát a fűben-fában az orvosságot tudja, használja.

(#24068) emvy válasza Cs1csó (#24067) üzenetére


emvy
nagyúr

De az emberek nem így használják.

while (!sleep) sheep++;

(#24069) Cs1csó válasza emvy (#24068) üzenetére


Cs1csó
félisten

"csodát" várnak. Most - itteni ajánlásra - Fekete kömény olajat használok jó allergia ellen, 2-3 hét és jön a parlagfű szezon - nálam általában augusztus közepétől indul - na ha ott helytáll akkor számára csodaszer, de ha jövőre már tél végén elkezdtem szedni és a márciustól ami jön kisebb-nagyobb tüsszögős időszak azt áthidalja akkor megtartom. :DDD

(#24070) emvy válasza Cs1csó (#24069) üzenetére


emvy
nagyúr

while (!sleep) sheep++;

(#24071) Parci válasza mpo (#24065) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is tudom, ezért érdeklődtem, hogy legyen több infóm
ha holnap is fáj még a fejem, csinálok egy gyorstesztet

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24072) mozso válasza Parci (#24071) üzenetére


mozso
senior tag

Jobbulast. Nekunk is volt ilyen, de a fejfajas csak enyhe volt es 1 napos. Hoemelkedes meg csak az asszony pajtinak volt, nekunk nem. Kohoges viszont 3 hetes lett.

(#24073) Parci válasza mozso (#24072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neee, 3 hét köhögést nagyon nem szeretnék... :(
(tudom, kussoljak, nincs A és B menü :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24075) HummeRC válasza Floyd80 (#24063) üzenetére


HummeRC
senior tag

Én nem tudom ki volt, az ott dolgozó egészségügyisek hívták így a helyi "főnököt". Ezért írtam ezt, mert ezt mondták. Aztán lehet csak megszokásból, nem tudom. A lényeg az, hogy jó a vége. :)

#24064: Nem a többiek által "oltótisztnek" hívott oltott, ő csak az engedélyt intézte. A helyi egészségügyisek oltottak be, miután kaptam engedélyt.

[ Szerkesztve ]

(#24076) koncsik válasza Lauda (#24064) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Dehogynem, a Honvéd kórházban oltópontjain (katonaorvosok) :K (januárban például az egészségügyi dolgozókat).

#24066 mpo: A miniszterelnököt az általa feltöltött képek alapján a Sinopharm vakcinájával oltották be a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ oltópontján.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24077) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

WHO közölt egy kanadai kutatást: 287 százalékkal magasabb a delta variánsnál az intenzív osztályra kerülés esélye

Két tanulmány is alátámasztja a delta variáns veszélyességét – közölte szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO). A ENSZ egészségügyi szervezetének adatai szerint az először Indiában azonosított delta variáns jelenleg 124 országban van jelen, 13-mal több országban, mint az előző héten.

A két – tudományos alapon még nem megerősített – tanulmány Kínában, illetve Kanadában készült. A kínaiak olyan személyeket vizsgáltak meg, akik delta variánssal fertőzött személlyel történt érintkezés után karanténban voltak. A vizsgált személyeknél a PCR-teszt már négy nap után pozitív volt, míg a korábbi változatoknál csak hat nap után mutatta ki a fertőzöttséget. Az első pozitív tesztnél 1200-szer magasabb volt a vírus mennyisége, mint a korábbi esetekben. A WHO szerint ebből arra lehet következtetni, hogy ez az aggasztó variáns sokkal gyorsabban szaporodik, és jóval virulensebb a fertőzés korai szakaszában.
A szintén a delta variánst vizsgáló kanadai kutatás szerint az egészségügyi kockázatok is jóval magasabbak, mint a korábbi variánsok esetében. A kórházi kezelésre szorulás veszélye mintegy 120 százalékkal, az intenzív osztályon való ellátásé körülbelül 287 százalékkal, a halálozás kockázata pedig 137 százalékkal magasabb, mint a korábbi változatok esetében.
A július 18-val zárult héten a koronavírussal fertőzöttek száma tizenkétszeresével mintegy 3,8 millióra nőtt. A legnagyobb növekedést Indonéziában (44 százalék) és Nagy-Britanniában (akár 41 százalék) jelentették.

A WHO a fertőzöttek számának ugrásszerű növekedését négy okra vezeti vissza: az új, erősen fertőző variánsokra, a koronavírus-világjárvány elleni védőintézkedések enyhítésére, a társadalmi érintkezések megszaporodására, továbbá a szegény és gazdag országok között méltánytalanul elosztott védőoltások miatt az oltásban nem részesülők magas számára.
A múlt héten a hivatalos statisztikák szerint 57 ezer fertőzött halt bele a Covid-19-betegségbe. A WHO azonban rendszeresen felhívja a figyelmet arra, hogy sem a fertőzöttek, sem a halálesetek teljes számát nem közlik. Előzőleg két hónapon át csökkentek a heti halálozási statisztikát.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24078) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Covid hospital admissions triple in over-60s — and nearly half of patients fully vaccinated

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24079) Vesa válasza Lauda (#24032) üzenetére


Vesa
veterán

"ezt a hazugságot azonban az elvhűségem nem engedné meg, és úgy érzem, jelenleg ez az egyetlen módja, hogy világosan kinyilvánítsam az ellenállásomat az egész világon eluralkodó sötét, sanda szándékokkal szemben."

Elég gáz, amikor orvosok és szakemberek között van konteós. :F

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#24080) Vesa válasza #57833216 (#24058) üzenetére


Vesa
veterán

Miért akarsz romániába menni? Aug.1-től itthon is kaphatsz Pfizert sino-ra.

A tudomány a valóság költészete!

(#24081) #57833216 válasza Vesa (#24080) üzenetére


#57833216
törölt tag

Igen, de csak egyet kaphatok, azzal pedig nem tudok utazni. Adathatnék Jannsent itthont és az megoldaná a problémámat, de akkor már inkább mRNS legyen.

(#24082) natë válasza Sir Pocok (#24077) üzenetére


natë
nagyúr

Láttam ezt a fb-on megosztva. A legtöbb reakció a röhögő smiley volt. Aztán beleolvastam a hozzászólásokba...:(

(#24083) mpo válasza Parci (#24047) üzenetére


mpo
veterán

amúgy egyáltalán nem rossz Janssennel,
Itt a 26. oldalon úgy láttam a delta ellen nem jó, de ha másképp látod, szólj.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#24084) Kaba válasza #57833216 (#24081) üzenetére


Kaba
veterán

A legutóbbi román slágerhely Nagyvárad volt,ahol az Auchan parkolójában adták a pfizert angol nyelvű igazolással és ajándék 18000Ft-os vásárlási utalvánnyal,még a kocsiból sem kellett kiszállni az oltás alatt.

(#24085) mpo


mpo
veterán

Ennek a "nesze semmi, fogd meg jól" szövegnek mi értelme volt a WHO európai igazgatójától?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#24086) Lauda válasza mpo (#24066) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van, a honvédkórház nem jutott eszembe. Igaziból arra gondoltam, hogy a katonák (a honvédkórház kivételével) "rendészeti" feladatokat láttak el, beengedés, hőmérés, fertőtlenítés, egyéb besegítés a mindennapokba, az oltásokat az eü dolgozók végezték. :)

[ Szerkesztve ]

(#24087) Sir Pocok válasza natë (#24082) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hagyjuk is... Tegnap átdobott egy friss YT videót haver PÓCS+Lenkei meg még egy félkegyelmű sajtótájékoztatójáról az egészségügy kötelező oltásával kapcsolatban. Minősíthetetlen volt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24088) Parci válasza mpo (#24083) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

másképp látom, mert ég és föld, hogy előtte fertőzött voltál-e vagy sem. a kérdező pedig volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24089) Lauda


Lauda
félisten

A hentes újabb kirohanása:

Mint mondta: a tudományos álláspont az, hogy az mRNS-vakcinák után a másik kettőből, tehát vagy az elölt vírusvakcinákból vagy vektorvakcinából kell a harmadik oltást adni és fordítva.

Csak azt nem fejtette ki, hogy az ezoterika tudománya szerint. :D

(#24090) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

A cikk a légzés fontosságáról beszél a Covid-19 megelőzésben. Prof Ignarro, aki egy 3 fős orvosi team tagjaként kapott Nobel-díjat a Nitrogén-monoxid (NO) élettani funckiójának feltárásáért azt javasolja, hogy a doboz légzés alkalmazzunk a maximális NO szintért, aminek ugye antivírus hatása van. Javaslata a 4 mp be, 7 mp tartás, 8 mp kifújás.1. A belégzés utáni levegő visszatartás nem természetes. A kilégzés utáni rövid tartás igen.2. Az NO jelentős mennyiségben az orrmelléküregben, kis mennyiségben az orrjáratban termelődik. 3. Ha a levegőt tartom - ahogy a prof javasolja - az NO felgyülemlik az orban, de a 8 mp kifújással el is veszítem.4. Ellenben ha a levegőt a kifújás után tartom majd orron és lassan veszek levegőt, a felgyülemlett NO eljut egészen a tüdőhólyagocskákig.

This Simple Breathing Advice From A Nobel Prize Winner Can Turn The Tables On Stress During The Coronavirus Lockdown

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24091) Sir Pocok válasza Lauda (#24089) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én aztán napi szinten követem a COVID eseményeket angolul, magyarul, de ezt a hülyeséget eddig nem hallottam...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24092) Parci válasza Elektrosokk (#24090) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

használtam már párszor, amikor jó stresszes voltam :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24093) Parci válasza Sir Pocok (#24077) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem túl biztató számok :( (és messze még a görög abc vége)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24094) balojazz válasza Elektrosokk (#24090) üzenetére


balojazz
tag

Az egész nagyon-nagyon tré és ótvar idiotizmusos agymenésnek hangzik így elsőre. Légzésmódosítás, nitrogénmonoxid termelése az orrban stb.??? Ez még hajléktalan aludobozgyűjtőként is vicces lenne, nem hogy a komoly topicban. De így reggel ránézek a linkre mindjárt, de már jót röhögtem a kávé mellé.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#24095) Parci válasza balojazz (#24094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

katonáknál használt légzési technika a dobozlégzés, harctéri stressz, ptsd stb. esetén. nem hülyeség, de nem is antivírus témában szokták volt bevetni.. :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24096) Ringman válasza Lauda (#24089) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#24097) Lauda válasza Lauda (#24089) üzenetére


Lauda
félisten

Sorry, link lemaradt: [link] :B

[ Szerkesztve ]

(#24098) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Kormányinfó:

(#24099) kw3v865


kw3v865
senior tag

Újabb vakcina a célegyenesben: a Sanofi oltását már vizsgálja az EMA. [link]

(#24100) balojazz válasza Parci (#24095) üzenetére


balojazz
tag

Hja, akkor már értem. Ja, nem. Elképzelem, hogy pl kőművesek malterhordás vagy betonacélszerelés közben 45 fokban egyszerre, megafonos instruálásra antivírusos légzésgyakorlatokat végeznek, hogy a nitrogén-monoxid kipusztítsa a vírust a tüdejükből, illetve hogy a covid osztályon a főnővér ugyanezt végezteti a betegekkel...

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.