Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) Drizzt válasza andor80 (#24848) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Normális színvonalas EÜ ellátás eddig is csak magánba létezett tehát ez se hat rám"
Oszinten szolva en a maganellatas sinvonalatol se dobom el magam, leginkabb az tunik az elonyenek, hogy zaros hataridon belul be lehet jutni, meg nem kell orakat varni a konzultaciora/vizsgalatokra a helyszinen, hanem ha idopontod van, akkor idopontod van.
Azt leszamitva nagy kulonbseget en nem latok. Orvost ugyanugy ki lehet fogni jot, meg rosszat is mind magan, mind kozegeszsegugyben. Ritka betegsegekre meg ugyanugy evekig eltart mire rajonnek.

Ellenben ha mondjuk valami igazan komoly mutetre van szukseged, akkor azt nem fogod tudni elvegezni maganegeszsegugyben. Nem is feltetlenul azert, mert marha draga lenne, hanem egyszeruen van csomo mutet, ami igy nem elerheto. Ha meg egy ilyenre lesz hirtelen szukseged, de kozben a fel szemelyzet at van vezenyelve az orszag masik vegebe, akkor szopo van rendesen.

I am having fun staying poor.

(#24852) Tigerclaw válasza Drizzt (#24785) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jo lenne tudni, hogy a vakcina - ebben az esetben Pfizer - azert nem eleg effektiv, mert az eltelt ido miatt gyengult a hatasa, vagy egyszeruen mivel azt a Vuhani ellen terveztek, a Delta ellen nem olyan hatekony. Vagy mindket allitas egyszerre igaz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24853) Sir Pocok válasza Tigerclaw (#24852) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az Uk & Izraeli study szerint mindkettő.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24854) Drizzt válasza Tigerclaw (#24852) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

I am having fun staying poor.

(#24856) G.Zs. válasza Drizzt (#24854) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ebbol nekem az jon le hogy amig van antitest kb addig vagyunk vedve a megfertozodestol.
Az antitestek idovel fogynak, a megfertozodes egyre valoszinubb, de az immunrendszer tobbi szintje meg mindig ved a sulyos betegsegtol.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24857) Sir Pocok válasza G.Zs. (#24856) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Illetve ami érdekes volt az Ázsiában szakadtam egyik friss videójába, hogyha voltál fertőzött és/vagy be vagy oltva, akkor az immunrendszer egyes részének a reagálási ideje 2-4 óra lesz, a normál esetben 1-4 napos intervallumhoz képest, ami a vírus szervezetben lévő terjedése szempontjából nem elhanyagolható előny. Majd este kikeresem és linkelem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24858) Rage47 válasza headhunter (#24855) üzenetére


Rage47
veterán

És holnap jön Merkely és tök mást fog mondani :D Persze ő nem immonológus, de hallgatnak rá is.

(#24859) Parci válasza Ringman (#24840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Based on the current very low‐ to low‐certainty evidence, we are uncertain about the efficacy and safety of ivermectin used to treat or prevent COVID‐19."

erről beszélek. ír egy "study"-t, mert benne van a covid és az i betű, a konklúzió pedig az, hogy a "bizonyítékok" nagyon gyengék. szóval az egész betűhalmozás és full értelmetlen.

és a f.xom a metaanalízisekbe, EGY DARAB KIB.SZOTT study kell, ahol megvizsgálnak normálisan 2000 embert, nem valami egzotikus isten háta mögötti országban, és aztán megnézik az eredményeket.

az ilyen 40-50-100 fős fisifosi tanulmánykák peruból és bangladeshből hiába vannak többen, egy metaanalízis sem teszi őket használhatóvá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24860) Ezekiell válasza Parci (#24859) üzenetére


Ezekiell
veterán

Cikkhalmozás, ennyi. Minél több cikk, annál jobb esélyek bizonyos pályázatokon, stb. Ez a tudományos kutatási finanszírozási rendszerek hibája is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24861) #86564352 válasza Parci (#24859) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én azt hittem az ivermectin már rég kiment a köztudatból mint a fidget spinner, de még tartja magát. Ha csodaszer lenne, akkor másfél év alatt már lenne normális meggyőző tanulmány és közmegegyezés. A cikkfolyam kezd ahhoz hasonlítani, amikor kijön az új iPhone és a youtuberek lovagolják ezer videóval a hullámot, mert az algoritmus azt jutalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#24862) Sir Pocok válasza Parci (#24859) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az Oxfordi principle vizsgálatot várja mindenki. Elkezdeni elkezdték.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24863) Elektrosokk válasza Ezekiell (#24860) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez a tudományos kutatási finanszírozási rendszerek hibája is.

jaaa, meg a multik. ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24864) Ezekiell válasza Elektrosokk (#24863) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azok pont nem, de amúgy vicc nélkül úgy van, ahogy írtam. Amikor csak D1-D2 lvlen lehet mondjuk Lendület programban pályázni, és a D szinteken felfelé lépdeléshez az egyik fontos metrika a publikált kutatások száma, akkor ne csodálkozzunk, ha ilyen szószaporító felesleges szarok keletkeznek...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24865) Ringman válasza Parci (#24859) üzenetére


Ringman
nagyúr

na de hogy lehet etikus trialt csinálni, ha nagy vsz-szel nem működik a dolog?

szerk:
ír egy "study"-t, mert benne van a covid és az i betű, a konklúzió pedig az, hogy a "bizonyítékok" nagyon gyengék. szóval az egész betűhalmozás és full értelmetlen.

ennek a studynak pont ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#24866) koncsik válasza Parci (#24859) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1
#24865Ringman: -1
;) Sorry :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24867) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hasít a Pfizer.

A cikk megemlíti, hogy a delta variáns elleni oltás klinikai tesztje augusztusban kezdődik.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24868) Cs1csó válasza Kékes525 (#24772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez olyan tipikus magyar történet senki sem tud róla "hivatalosan" de már terjed a híre és előbb utóbb mindenki tud majd róla. Mint a Pfizer akció április végén amikor éjfélkor derült ki a dolog de másnap reggel már mindenhol kígyózó sorok voltak.

(#24869) kolopele válasza Sir Pocok (#24867) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez a Pfizer delta fejlesztés annyira nem új, és meg is írtam már valahol fentebb. Első kézből kapom a fontosabb infókat, de csak azért írok ritkán, mert egyrészt időhiány, másrészt meg csak a biztosat ;)

[ Szerkesztve ]

(#24870) Ringman válasza Ringman (#24865) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint az a lényege szerintem, hogy rámutasson arra, hogy az ivermectin metastudyk mennyire felhasználhatók.

(#24871) koncsik válasza Ringman (#24870) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Semennyire? :DDD (nem csak i, más is nehézkes a standard-ok hiányában)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24872) Elektrosokk válasza Ezekiell (#24864) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a Coca Cola is elég sok kutatást megvett, tudod az a cég amelyik oktat minket toleranciáról.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24873) Lauda válasza Rage47 (#24858) üzenetére


Lauda
félisten

Az egyenes beszéd és merkely béla egymás ellentétei.

(#24874) Ringman válasza koncsik (#24871) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezért kapni fogsz syberiától!

(#24875) BlackV válasza koncsik (#24871) üzenetére


BlackV
senior tag

Nehéz ügy az ivert normálisan megvizsgálni, mert az icun lévők nagy része "magától" is felgyógyul - vagyis kórházi ápolás és az immunrendszer végül legyőzi a fertőzést. Tehát ha megitatunk 30 intenzívessel pl. málnaszörpöt, akkor sokan a málnaszörp után jobban lesznek közülük, míg a másik osztályon a 30 nem málnaszörpös közül kevesebben lettek jobban a keleti szárnyban.
Mi történt? Összevetettünk 2x30 beteget. Gyakorlatilag olyan, mintha Pistit összehasonlítottam volna Józsival. Majd még egyszer-kétszer ez megtörténik máshol, és máris óriási hírt lehet belőle csinálni. Olyan ez, mint amikor a tippmixfüggő mindig csak a nyeréseit híresztelné, a bukások nem kerülnek bele a hírverésbe.

Nagyon különböző állapotú, kórtörténetű egyének kerülnek intenzívre marha nehéz ezt normálisan megvizsgálni nagy számban, egy-egy icu pedig túl kicsi mintavétel.
De ha csodaszer lenne, pucolná kifele a betegeket málnaszörpös osztályokból.
Az lehet, hogy éreget valamicskét, de olyanunk már van. Remdesivir, Favi, különböző szteroidok, stb..

[ Szerkesztve ]

(#24877) Ezekiell válasza Elektrosokk (#24872) üzenetére


Ezekiell
veterán

A megvasarolt publikációk egy egészen másik problemakor, de így már értem, mire gondolsz a "multikkal" :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24878) Elektrosokk válasza Ezekiell (#24877) üzenetére


Elektrosokk
addikt

🤗🤗 :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24879) BlackV


BlackV
senior tag

"A Pfizer oltásból a második oltás beadását követően 6-12 hónapon belül szükség lehet a harmadik, emlékeztető oltásra - mondta a vállalat kutatás-fejlesztésért felelős igazgatója, aki hozzátette: hamarosan kérvényezni fogják az emlékeztető oltásokra a vészhelyzeti engedélyt.
Továbbá augusztusban és szeptemberben a vállalat elemzéseket készíthet a delta variáns ellen kifejlesztett védőoltás hatékonyságáról és biztonságosságáról, és a negyedik negyedévben benyújthatják a kérelmet a szájon át alkalmazandó vakcináról is.
Friss hír, hogy az FDA, az amerikai gyógyszerfelügyelet kérte a Pfizert és a Modernát, hogy végezzék el a szükséges vizsgálatokat az 5 és 11 év közötti gyermekek oltásáról, ezzel kapcsolatban is szeptemberre ígér eredményeket a vállalat.
(Reuters)"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24880) koncsik válasza Ringman (#24874) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A metastudy-kban kevésbé bízom, mint az i-ben. :B
BlackV: igen, továbbra is a normális klinikai vizsgálatokat hiányolom (minden hibájukkal), de ilyen érdek/sponsor hiányában nem várható szerintem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24881) Tigerclaw válasza Drizzt (#24854) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez erdekes es biztato eredmeny. Talan az lehet a hattereben, hogy akinek meg "viszonylag" friss a masodik oltasa, mar a delta megjelenesekor azonnal tud vedekezni, ezert a tobbsegen szinte tunetek nelkul atmegy. Akinek viszont lecsokkent az aktualis antitest szama, az az nagyobb esellyel megkapja, tunetei is lesznek, de par nap utan mar az ujragyartott antitestek megallitjak mielott nagyobb problema lenne. Ugye korabban is a tulzottan eros immunvalasz volt az egyik problema es ha ideoben elkeszulnek az antitestek, nem jut el a sulyos fazisba a fertozes.

Igy tenyleg megfontolando, hogy aki kerhet friss oltast, annak talan erdemes lenne kerni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24882) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Fogorvos barátom most lett Covid-os, februári 2 Pfizer után, 4 napig volt nagyon szar, 39 feletti láz, fulladás, köhögés - most már jobb, de még köhög eléggé.
Azt hiszem ideje komolyabban viselni ismét a maszkot. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24883) Parci válasza Ringman (#24865) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Elég fura ez az érvelés. Gondolom te sem bánod, ha letesztelt, bizonyítottan működő és biztonságos gyógyszert kapsz a patikában. Ahhoz ezt kell csinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24884) Parci válasza Ringman (#24870) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ja, akkor félreértettelek. Akkor +1 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24885) Ringman válasza Parci (#24883) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyilván, csak a konkrét esetben pont arról van szó, egy olyan gyógyszert kellene tesztelni, ami nagy valószínűséggel nem működik, de próbáljuk meg, hátha mégis.
(kockázat/haszon arány mekkora)

szerk:
#24884 Parci :)

[ Szerkesztve ]

(#24886) bigdady válasza t72killer (#24836) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ne hülyéskedj te sem vagy oltva nem hogy a 6 meg a 2 éves. Vagy már igen? :)

(#24887) Kaba válasza Ringman (#24793) üzenetére


Kaba
veterán

Ma változtattak rajta.Augusztus 16-ig kell felmérni az iskolások oltásigényét az Aug.30-31-i oltásra.

(#24888) kolopele válasza bigdady (#24886) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kijött az iskolai értesítés, hogy jelezze aki kéri az oltást a 12-15 éves korcsoportban, eddig még csak én kértem a két gyerekemnek. Valahol borzasztó ez a szülői tudatlanság. Ellenben rokoni kapcsolataim révén megpróbálom megoldani azt, hogy még jövő hónap elején megkaphassák, mert a védettségnek is ki kell alakulni. Amennyiben ez nem sikerülne, a szeptembert biztosan itthon fogják tölteni, ne kapják el a felelőtlen szülők gyerekeitől ha egy mód van rá.

[ Szerkesztve ]

(#24889) Elektrosokk válasza kolopele (#24888) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez is kemény, nem tudom volt e már... most olvastam és csak pislogtam...

Orvosok hagyják el az egészségügyet a kötelező oltás miatt

A hír hallatára voltak olyanok, akik még aznap benyújtották rendkívüli felmondásukat. Így tett többek között az az egészségügyi szakdolgozó is, aki több éve egy fővárosi kórházban dolgozik. László - akinek kérésére a nevét megváltoztattuk - a nem ismert mellékhatások miatt utasítja el az összes Covid-oltást. A férfi a bejelentés pillanatában már tudta, hogy aznap dolgozik utoljára a kórházban. Mint mondta, lelkifurdalása volt ugyan a felmondás miatt, de hónapok óta úgy érezte, hogy tudatos megosztás zajlott a kórházban a dolgozók között.
Sejtettem, hogy ez lesz, ezért aztán a hír hallatán nem is vártam, benyújtottam a felmondásomat.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24890) Ringman


Ringman
nagyúr

Balkányi László: Szakmailag használhatatlan a harmadik oltásra vonatkozó ajánlás

Balkányi László belgyógyász, az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) volt munkatársa a Magyar Narancs online-nak azt mondta, az ajánlás „szakmailag az oltó kollégáknak használhatatlan”.

(#24891) kolopele válasza Elektrosokk (#24889) üzenetére


kolopele
nagyúr

Volt már, igen. Én azt mondom, az ilyen egészségügyi szakdolgozó menjen el inkább közmunkára. Bizonyos szektorokban várható volt, hogy kötelező lesz, ez így van már több külföldi országban is. Nem is értem, hogy lehet valaki egészségügyis ilyen hozzáállással (bár ugye ott van Pócs, Tamasi, Gődény, stb.). Sajnos erősen képesek befolyásolni a konteósok az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#24892) t72killer válasza Ringman (#24842) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis ja, a gyereknek meg főleg valami fejlettebb cucc kéne, nem olyasmi amit évente újra kell adni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24893) kolopele válasza t72killer (#24892) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az influenza oltást is évente kapják, most egy szurival több vagy kevesebb oly mindegy, főleg ha az életük múlhat rajta.

(#24894) t72killer válasza kolopele (#24893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Márakinek, én kb 5évente kérem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24895) kolopele válasza t72killer (#24894) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van aki meg soha. Mivel nem kötelező, mindenki maga dönthet.

(#24896) BlackV


BlackV
senior tag

Facebook menteseknek a tallózóból:

Még egy széles spektrumú antibiotikum elhasalt kovidra.
Már csak egy iverlegény van itt talpon.. :)


"A doxiciklin nem segítette elő a járóbetegellátás keretében kezelt COVID-19 betegek gyógyulását és nem csökkentette kórházi beutalásuk és elhalálozásuk kockázatát. Rutinszerű használata nem indokolt, csaúgy, mint egy korábbi vizsgálat szerint az azitromiciné sem.

Erre a következtetésre jutott az angliai PRINCIPLE nevet viselő tanulmány, amelyet a Lancet Respiratory Medicine szakapban közöltek 2021 július 27-én. Ebbe 65 éves vagy idősebb, illetve olyan 50 éves vagy idősebb betegeket válogattak be, akiknél alapbetegségek álltak fenn (csökkent immunműködés, magasvérnyomás betegség, asztma vagy tüdőbetegség, cukorbetegség, enyhe májkárosodás, szélütés vagy idegrendszeri problémák, elhízás), és akik gyanított vagy PCR teszttel igazolt COVID-19 betegség miatt legfeljebb 14 napja rosszul érezték magukat.Öszesen 2508 beteg esetében álltak rendelkezésre megfelelően értékelhető adatok. Három csoportot képeztek belőlük: a) szokásos kezelést kapók (n=948); b) szokásos kezelést + orális doxiciklint (200 mg az első napon, majd 6 napon át napi 100 mg) (n=780), illetve c) szokásos + egyéb kezelés (n=780).Az eredmények szerint csekély különbség mutatkozott a betegek által jelentett első állapotjavulási időpontig tartó időszak középértékében a szokásos kezelés mellett doxiciklint is szedőknél a csak szokásos kezelést kapókhoz képest (9,6 nap versus 10,1 nap).Kórházi kezelés vagy elhalálozás a szokásos kezelést + doxiciklint kapó csoportban 41 esetben (ebből 5 elhalálozás) (5,3%), míg a csak szokásos kezelést kapóknál 43 esetben (ebből 2 elhalálozás) (4,5%) történt."
[link]

(#24897) Tigerclaw válasza koncsik (#24882) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor azert eleg komoly tunetei voltak/vannak. Vajon egy ilyen kozepes sulyossagu esetben is maradhat valami long/post covid problema?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24898) Mr K válasza mozso (#24847) üzenetére


Mr K
senior tag

Hát, lehet. De kórházi dolgozókat a beszámolók szerint a teljes védőöltözet sem mindig védi meg.

Briteknél megállt az esetszám csökkenés. (Persze ebből még semmi nem következik.) A halálozás tovább nő (ma éppen 91 halott volt, utolsó hét napban 498.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#24899) Tigerclaw válasza Elektrosokk (#24889) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ettol meg jo dontes volt a kotelezove tetel, foleg naluk, mert ok kaptak meg legkorabban az oltast, vagyis az o vedelmuk mar kifejezetten gyenge lehet. Naluk talan emiatt egy szinten Pfizer booster lehet indokolt.

Ettol csak az lett volna meg jobb, ha mindenkire vonatkozik, aki olthato. A kormany azt is bevallalhatta volna, hogy valaki az oltas mellekhatasaba hal meg, vagy lesz maradando egeszsegi problemaja, akkor komolyabb karteritest fizet. Ja es persze mindenkinek a neki legidealisabb vakcinat kell adni, nem ugy mint tavasszal, kiveve ha az illete direkt ker masik fajtat. Sok mas oltas kotelezo.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24900) Drizzt válasza Tigerclaw (#24897) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akármilyen lefolyás után ki tud alakulni long covid, tünetmentes fertőzés után is. Ami nagyon nehezen felfogható, de mégis igaz.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.