Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Ringman válasza daneel_hu (#24398) üzenetére


Ringman
nagyúr

india nagy részén elég gyorsan átment, ott legalább tízszeres szorzó van a halottaknál. (kb 4 millió halott lehet)
angliában is vsz. a gyors felfutás után gyorsan le is cseng a járvány, szerencsére ott jó az átoltottság. (jobb mint Mo-n)

(#24402) Ringman válasza Sir Pocok (#24394) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mi lesz a januárban oltott egészségüggyel?

ha bélát kérded, akkor 0,8 u/ml felett minden a legnagyobb rendben!

(#24403) Parci válasza Vesa (#24380) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úszótábor volt a nagyobbnak strandon, de már vagy 3 hete. a kertben is van pici intexgagyi medence. de ezt most én kaptam el egy hete kb.

a pcr a tuti, le ne írja mégvalaki, mert megszúrom magam. viszont mára végre jól vagyok, szóval, nem lesz pcr. a gyerekek meg nem lettek gatyák semennyire, szóval lehet, hogy mégsem az volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24404) koncsik válasza Parci (#24403) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Esetleg egy antitest teszt a gyerekeknél majd? Nekünk is csak azzal derült ki, hogy mind3 már túl van rajta...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#24405) Parci válasza koncsik (#24404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, mindent lehet, de ez a hetedik-nyolcadik kör ősz óta, ha konzekvens lennék, tényleg nyolcszor szúrták volna már őket (vagy dugták volna orrba)

de igen, majd egyszer egy fullos sejtes/antitest szűrés megmondaná, hogy voltak-e valaha (talán, mert az sem biztos, mert nem specifikus immunválasz játszik náluk még inkább)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24406) Ringman


Ringman
nagyúr

Biden Officials Now Expect Vulnerable Americans to Need Booster Shots

The growing consensus that at least some Americans will need a booster is partly tied to research suggesting that Pfizer’s vaccine is less effective after about six months.

valahogy ők nem j&j-t akarnak adni boosternek.

(#24407) Ringman


Ringman
nagyúr

vakcinamatek:

(#24408) Gothmog válasza daneel_hu (#24395) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Nem te vagy az első, aki felhozod a problémát: [#24244] (De emlékeim szerint előttem is említette már valaki.)

Egyébként egyetlen logikus magyarázat van rá, de ez nem politikai (anyázva politizáló) topik, így hanyagolnám a kifejtését... így Parcit is megkíméljük a takarítás vesződségeitől. :)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#24409) bigdady válasza Sir Pocok (#24394) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nesze neked csoda pfizer :Y Elég gyorsan kell majd a harmadik belőle akkor. Még hogy évekig jó

[ Szerkesztve ]

(#24410) Kékes525 válasza bigdady (#24409) üzenetére


Kékes525
félisten

Keversz dolgokat. A Pfizer évekig jó, a vuháni variáns ellen, de a delta ellen már 3-8x kisebb a neutralizáló antitestek hatása, ezért szükséges egy harmadik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24411) Kékes525 válasza emvy (#24396) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Visszakérdezhetnék, hogy te miből állapítod meg, hogy 282 elegendő?

2. A vakcinákat sem 282 emberen tesztelik, hanem legtöbszőr több ezres mintán. Sok embernek még az is nagyon kevés volt.

3. Több ezer egyénen vizsgálták meg az alumínium aktivált inaktivált vírus vakcinák T sejtes védelmet kiváltó hatását és nem találtak. Ahhoz hogy ezt cáfoljuk, legalább ugyanannyi mintából kell az ellenvéleményt bizonyítani. Ez a pont volt az érdemi válasz...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24412) Drizzt válasza bigdady (#24409) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyik fontos részen átsiklottál:
"Protection against severe illness, January vaccinated, 86%"
Szóval ilyen szempontból csak 5%-ot csökkent a hatásosság. Ettől függetlenül szerintem egy harmadik dózis bármire jól jön a közeljövőben. Azért nem rossz az, ha már fertőzővé se válik az ember.

I am having fun staying poor.

(#24413) Lauda válasza Kékes525 (#24410) üzenetére


Lauda
félisten

Az is kérdéses, hogy ha ugyanabból adnak be egy harmadikat, mi változna. Itt már egy újabb koktél lehetne szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#24414) Ringman válasza Lauda (#24413) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát arra nincs idő, sem gyártósort átállítani, sem engedélyeztetni.

(#24415) Kékes525 válasza Lauda (#24413) üzenetére


Kékes525
félisten

" Itt már egy újabb koktél lehetne szükséges."

Optimálisan igen. Azonban annak megvárására sok embernek nincs ideje. A Pfizernél is előfordul, hogy kevesebb az antitest, esetleg immunhiányos az egyén, immunszuppresszív gyógyszereket szed, vagy többféle krónikus betegségben szenved, azaz veszélyeztetett.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24416) bigdady válasza Kékes525 (#24410) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ami egyre jobban nem létezik már.

(#24417) Lauda válasza Kékes525 (#24415) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oké, arra gondoltam, hogy ha a delta ellen ennyire véd a pfizer jelenlegi koktélja, akkor minek adjanak be mégegyet ugyanabból? Akkor sem fogja jobban védeni.

(#24418) Ringman


Ringman
nagyúr

Inkább újra kórházba kerülne coviddal egy amerikai férfi, mint hogy beoltassa magát

A férfi a CBS Newsnak azt mondta, akkor sem oltatta volna be magát, ha ezzel magát a fertőzést is elkerülhette volna.

(#24419) Ringman


Ringman
nagyúr

Medikusok beszélhetik rá a 60 év felettieket a vírus elleni oltásra
Ha az illető elutasítja az oltást, akkor arról írásban kell nyilatkoznia.

[ Szerkesztve ]

(#24421) Drizzt válasza Lauda (#24417) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ilyen erovel miert ket dozis volt eleve, miert nem egy? Eppen azert, mert a masodik jelentosen megtolta a vedettseget. Eleg valoszinunek tunik, hogy a harmadik ra tud tenni meg egy lapattal.

I am having fun staying poor.

(#24422) Sir Pocok válasza Lauda (#24417) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jobban fogja védeni.

Azért ez az izraeli study még egy fontos dologra irányítja rá a figyelmet:

Igenis számít, hogy mennyi ellenanyag van benned.

Ahogy telik az idő úgy csökken az ellenanyag mennyisége -> a Pfizer veszít a hatékonyságából.

Szóval egyelőre egyértelműen látszik, hogy az aktuális ellenanyagszint befolyásolja a védettség mértékét.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24423) Lauda válasza Drizzt (#24421) üzenetére


Lauda
félisten

A megfelelő immunválasz elérése céljából. Azonban a delta már egy másik kórokozó, ezért csökken a hatékonyság.

(#24424) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Koronavírus: nagyon ritka mutánst azonosítottak Magyarországon, küszöbön az új járványhullám?

"Csütörtökön 2 delta típusú (B1.617.2) vírusvariánst is kimutattak, ami nagy meglepetést hozott, írja a vállalat.
Mivel eddig még nem detektáltunk indiai mutánst, ezért alaposabb szekvenálásnak vetettük alá - mondta Puskás László ügyvezető. Ez azt jelenti, hogy betűről betűre meghatároztuk a DNS egy részét, amiből ki lehet deríteni, hogy milyen variánsról van szó. Egy olyan ritka indiai mutánst tudtunk detektálni, amelyet eddig a világon összesen csak 21 alkalommal jelentettek - tette hozzá."

[ Szerkesztve ]

(#24425) Lauda válasza Sir Pocok (#24422) üzenetére


Lauda
félisten

Erre már reagáltam. [link]

(#24426) Kékes525 válasza bigdady (#24416) üzenetére


Kékes525
félisten

:F Mi nem létezik?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24427) Kékes525 válasza Lauda (#24417) üzenetére


Kékes525
félisten

Értettem amit mondtál, pont arra válaszoltam. A nagyobb antitest mennyiségnek a valamilyen hányada (amennyire csökkenti a neutralizáló antitestek számát) is nagyobb. Legtöbben azt írják, hogy a delta hetedeli a neutralizáló antitestek számát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24428) Sir Pocok válasza Lauda (#24425) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nézd ha ez így lenne, akkor influenza ellen nem kellene évente oltani az embereket mert konstans védelmük lenne életük végéig.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24429) Kékes525 válasza Sir Pocok (#24428) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24430) Lauda válasza Sir Pocok (#24428) üzenetére


Lauda
félisten

Azért kell ismételni az influenza oltást, mert változik a kórokozó szerkezete.

(#24431) Lauda válasza Kékes525 (#24427) üzenetére


Lauda
félisten

Értem, azonban ha a szervezet ismeri a kórokozót, képes bármennyi antitestet termelni.

(#24432) Mr K


Mr K
senior tag

1. Ha egy oltás hatékonysága 95%-ról 90%-ra csökken, az névlegesen valóban 5 százalékpontos csökkenés, valójában azonban azt jelenti, hogy a hatékonyság megfeleződött (kétszer annyi beteg lesz).

2. Az Izraelben mért hatékonyság csökkenést elvileg ki kellene tudni mutatni az Egyesült Királyságban is. Igaz, hogy ott arányaiban lassabban haladt az oltás (főleg a második), de március 4-re azért volt már egy millió második oltásuk, április elejére már 5 milliónál jártak, május elsejére 15 milliónál. (Ennek kb. a fele Pfizer.) És arányaiban sokkal több deltás esetük is van, hogy lehessen értékelhető statisztikát készíteni.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#24433) Kékes525 válasza Lauda (#24431) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem egészen, mivel a gyorsaság is fontos. Az újabb vakcina növeli a plazma sejtek számát, amiknek az antitest termelése a feladata. Másrészt ha kezdetben nagyobb volt az antitest szám annál több memória sejt is keletkezik. Azaz egy időben sokkal több antitestet tud termelni a 3. oltással rendelkező szervezet. Így sokkal hamarabb győzi le a szervezet a vírust. Kevesebb, vagy semmi ideje sem lesz eszkalálódnia a szervezetben. Az idő döntő fontosságú minden fertőzésben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24434) Sir Pocok válasza Mr K (#24432) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A második pontról beszélt a tegnapi YT adásában Dr. Campbell.
Azt mondta, hogy ez a hatás Angliában is meg fog jelenni de két hónap előnybe vannak. Ezért készíti elő az egészségügyi adminisztráció az őszi booster oltást.

Egyébként Pfizer vezetője ezt megmondta előre, hogy kelleni fog még éven belül egy booster adag, de akkor itt a topicba is lehurrogták, hogy biztos többlet mennyiséget akarnak eladni.

NEM. Nagyon is jól tudták, hogy a hatékonyság visszaesik, csak szerintem arra nem gondoltak, hogy ez a delta miatt hatványozottabban jelentkezik majd.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24435) Parci válasza Kékes525 (#24411) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet 282 fő is reprezentatív, és lehet 1500 is rosszul mintavételezve

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24436) Lauda válasza Kékes525 (#24433) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt is értem, köszi a részletes írást. :) Az oltások hatékonysága nem attól csökkent, mert a kórokozó megváltozott? Te is azt írtad, hogy a vuhani ellen évekig jó a pfizer vakcinája, a delta ellen már nem egészen. Tehát itt nem az oltás óta eltelt idő a lényeges, hanem a kórkozó megváltozása. A comirnaty a vuhani ellen lett kifejlesztve elsősorban . Nem a mondandódat szeretném megkérdőjelezni, azonban ha úgy lenne, ahogy írod, akkor a kórokozó változása nélkül (csak a vuhani variáns létezne) is folyamatosan oltogatni kellene újra az embereket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24437) Cs1csó válasza Lauda (#24436) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többváltozós ez. A "legideálisabb" helyzet alapján mondjuk valakinek bazi sok antitestje van és még a delta is lepattan róla ez elméleti ideális állapotot csökkentheti.
- az adott személy egészségi állapota, életkora, genetikája
- a különböző variánsok ellenálló képessége

[ Szerkesztve ]

(#24438) Sir Pocok válasza Lauda (#24436) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Itt ahogy írta Kékes is régebben az is baj, hogy a Pfizer átlal megtermelt antitest kb 1/8 jó csak a delta ellen. Tehát van belőle bőven nincs gond, de ha kevés van akkor már más a helyzet.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#24439) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

beszélgetek a kollégával, akit levert az astra, hát, nem úszta meg TIA-val, teli agyi stroke, CT-n is látszik, van is, ami nem működik :(

és van közös ismerős, aki Sputnik után agyvérzést kapott (eddig nem tudtam róla)

ezek egészséges srácok, és a jó hír, hogy a kollégámnál ez most még csak premissza, de full-fullra kivizsgálják, és utána mondják csak, hogy "igen, astra". olyan 60%-nál jár a vizsgálatokban, egyelőre az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24440) Mr K válasza Sir Pocok (#24434) üzenetére


Mr K
senior tag

January, 16%
February, 44%
March, 67%
April, 75%
A "két hónap előny" részt nem értem. Az oké, hogy teljes népességet nézve (még) kevésbé látványos a hatás (mert teljes népességre nézve az UK-ban le volt maradva az oltási program). De statisztikai módszerrel (az oltás óta eltelt idő szerint bontva az adatokat) legalább már a februárra, márciusra, áprilisra vonatkozó százalékokat meg kellene tudniuk erősíteni (vagy éppen cáfolni). (Csak az elmúlt hónapban volt 1 millió igazolt deltás eset náluk. Plusz 6 és félszer vannak többen, ezért náluk darabszámra már március végére is volt annyi kétszer oltott, mint Izraelben.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#24441) Cs1csó válasza Parci (#24439) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pech...

(#24442) daneel_hu válasza Parci (#24439) üzenetére


daneel_hu
addikt

Teniszedző a klubunkban most kapott stroke-ot a héten otthonában.
Saccra 53-55 éves, oltott. (nem tudom mit kapott)

Nem dagadt, nincs betegsége tudtommal, nem iszik, nem dohányzik.
Lehet inni kellett volna.

(#24443) bigdady válasza Kékes525 (#24426) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma már a delta terjed főleg nem?

(#24444) Parci válasza Cs1csó (#24441) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az. ha igaz lenne, amit az astra kommunikált az elején, hogy egy a millióhoz, akkor ő lenne az egyetlen magyarországi eset. csak hát ismerettségi körben, meg amit mások írtak ide a topikba van vagy tíz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24445) Parci válasza daneel_hu (#24442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ő is most kapott oltást nemrég?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24446) Kékes525 válasza Parci (#24435) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, de 282-ből sokkal nehezebb, mivel nagyon sok faktortól függ az immunválasz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24447) daneel_hu válasza Parci (#24445) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem akkortájt mint én, áprilisban.

(#24448) Kékes525 válasza Lauda (#24436) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, attól függ egy adott vakcina, adott dózisának hatása. Minél nagyobb a dózis, annál erősebb immunválasz váltható ki. Persze akkor nő az oltási reakció és a mellékhatás is. Ezért egyszerre, egyidőben beadni nagyobb dózist nem érdemes, nem szabad, sokkal jobb, ha több részletben adjuk. Sok vakcinát ezért nem 2, hanem több részletben adják be. [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24449) Just_Reboot válasza Lauda (#24166) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én még a dupláját is kifizetném érte!

(#24450) daneel_hu válasza Gothmog (#24408) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem te vagy az első, aki felhozod a problémát: [#24244] (De emlékeim szerint előttem is említette már valaki.)
Egyébként egyetlen logikus magyarázat van rá, de ez nem politikai (anyázva politizáló) topik, így hanyagolnám a kifejtését... így Parcit is megkíméljük a takarítás vesződségeitől. :)"

Engem nem érdekel a politikai vonal, nem azért mert NER-tag vagyok (nem vagyok) hanem azért mert a másik bagázs éppolyan szar lenne – ha nem szarabb – mint a mostani. Bénázás a köbön.

Az egész világon balfaszkodnak, hol kisebb hol nagyobb mértékben.
Csak nálunk 9,7 millió virológus él aki mindenkinél mindent jobban tud. :) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.