- Kempingezés és sátrazás
- sh4d0w: Csak a profit - emberélet nem számít
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reverting
őstag
c805 v141 DV IQ semmi akadas... sajat NF.appon keresztul...
-
droti25
őstag
Játék módra vkinek van használható beállítása?
Vagy itt egyszerűen kapcsoljunk ki minden képjavítót, hogy az input lag minél kisebb legyen?
HDR-t game módban nem használok, így célszerű gondolom a helyi fényerőcsökkentést(local dimming) is kikapcsolni igaz? -
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29382 üzenetére
Igen tudom, ezzel teljesen tisztában vagyok, ezt még spec sheet-ből is ki lehet következtetni. Ez egy 2016-os modell, akkoriban sok olyan funkció nem is létezett ami manapság már alap. Azzal tisztában vagyok hogy bármit veszek ami nem alsópolcos az előrelépés lesz számomra. Nem fejlesztek, nem a jobbat keresem, kényszerűségből most kell megvennem azt az új tévét, amit csak késő őszre terveztem, a mostaninak sok volt a kb 30.000 óra, elromlott. Majd megnézem a szervíz menüben mennyi is volt pontosan.
@Celtis: 30 éve nem nézek tévéadást
. Amúgy igen tudok a jelenségről, miszerint az európai 50hz-es jelekkel gondja volt akkoriban sok tévének, nem csak Samsungoknak, szerencsére engem nem érint ez, talán a HDTVTEST-es Vincent fejtette ki bővebben a miértjét. Hogy teljesen alkalmatlan lenne a HDR-hez, azt azért erős túlzásnak érzem, ez nem egy 300nites ips. A HDR-hez nem csak local dimming kell, persze a fekete nem olyan szép edge lit-tel, de 2016ban az 1400nitet igencsak megtapsolták még ha csak 10mp-ig is tartotta a tévé, manapság pedig továbbra is kb premium feature. Amúgy a HDR sem izgatott soha igazán, no nem azért mert bármi baj lett volna vele, hanem mert annyira fájt utána visszaváltani SDR-re
.
-
-
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29380 üzenetére
KS7000, írtam zárójelben, az USA KS8000 eu megfelelője. Nem tudsz szerintem olyan modellt mondani már manapság ami ne lenne ennél jobb a középkategóriában. Itt még nincs FALD nincs 120+hz stb, cserébe van hozzá egy plusz aliexpresses távirányítóm mert mindig begyűrődik a párna alá az eredeti.
A csere most kényszerből születik meg nálam, de nyilván így szeretném letudni gyorsan az időtálló feature-ket és nem visszavásárolni ugyanezt nagyobb méretben.
Egyetlen dolog izgat igazán, az a response time. Nálam Game módban azért eléggé látszik szemmel az utánhúzás, nagyon szeretnék ebben előrelépni végre, illetve a legfontosabb az 1440p támogatás, de ahogy látom ezzel sem lesz semmi gondom. Nvidia VGA-m van ha ez számít.
A 144hz-ről az RTINGS-en láttam egy anomália megemlítését a QM8-as tévé tesztjénél miszerint a VRR csak 60 és 120hz környékén működik megfelelően, alatta közte és felette, azaz 144hz-en nem, mert ott jelentkezik némi utánhúzás. Nem tudom hogy ez általánosságban igaz e, viszont erről azt hiszem a redditen is láttam említést. Lehet hogy ez csak modell specifikus dolog.
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
gab1ka #29379 üzenetére
Pontosan milyen Samsung tv-d van most? Úgy könnyebb segíteni.
A 805 tudja a kadenciaheley lejátszást belső appokkal és külső forrásból is, nálam nem volt akadás, frame drop stb.
A 144 Hz lehet csak trükközve fog menni, videókártya függő is, egyedi felbontást kell hozzá létrehozni. 120 Hz viszont atom stabil.
A 805 a TCL belépő miniled tv-je, ha jobb kell márkán belül ott van a 845 vagy a tavalyi 835, 935.
-
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29373 üzenetére
Ami azt illeti ez egy tűpontos előrejelzés és még én is tudom magamról...
DE!
Épp ezért igyekszem a lehető legalaposabban körbejárni a témát még időben, hogy minden aspektus világos legyen számomra és se ilyen se olyan téren ne érjen meglepetés. Kompromisszumkész vagyok, ha pl ez a tévé csak 13ms-es inputlaggal rendelkezik a 9ms helyett, az oké, ha nem tud 4000 nitet csak 1000-et az is, kevés HDR tartalmat fogyasztok eddig se érdekelt ez. Tisztában vagyok vele hogy ez ezért az árért cserébe nagyon jó ajánlat (konkrétan páratlan) de mellette egyéb tekintetben "van jobb" többért, tehát tudom azért helyén kezelni a helyzetet.
Az viszont nem oké hogy veszek 7 év után egy új tévét és még annyit sem tud mint a régi. Azaz hogy egy sima sdr 1080p film akadozik, vagy hogy a hang elcsúszkál random módon, az olyan kompromisszum ami már nem fér bele, azzal szerintem nem lehet együtt élni, hiába a miniled vagy az akármi más.Szerintem tökéletesen pontosan érted mit akarok ezzel mondani. Épp ezért kutakodom és próbálok érdeklődni olyan embereknél akik erről elsőkézből tudnak nyilatkozni, legyen az akadás, LD High beállítás, vagy bármi ami felmerül.
Én örülök neki hogy olvasni olyan tapasztalatot is, hogy van akinél nincs az akadás, meg a hang is rendben van, mindig is rendbe volt stb, tehát nem valami globális jelenségek ezek és nem kell elkönyvelnem hogy ez egy rossz tévé csak mindenki lenyeli hogy rossz.
A Samsung (QLED) pl nem tud 144hz-et a TCL meg igen. Mondjuk ez egy olyan feature ami nekem nagyon fontos lenne, ami azt illeti ez volt az első trigger amikor megláttam ezt a modellt (gombnyomásra tudnám klónozni a monitort és nem kellene kiterjesztett módban használnom külön 144hz és külön 120hz-en)
Nekem sajnos nem mindegy hogy valami 400e vagy 900e, az OLED teljesen kizárt, a tévén is dolgozom napi sok órán át. Ez mellett viszont az ilyen silány alsókategóriás szürkés feketés LD nélküli modellekre sem lépnék vissza már (most egy Samsung KS7000 van éppen). Márpedig ennyi pénzért minden más gyártónál szinte csak azt kapni azonos méretben, úgyhogy továbbra is vonzó a TCL.
Hidd el, hogy annak ellenére hogy minden jel arra utal hogy ilyen szőrszálhasogató módon én a tökéletest akarom olcsón, azért nincs teljesen így, viszont nem is fizetnék kétszer annyit ugyanazért értelemszerűen. Nem vagyok fanboy más témákban sem.
Látom azóta még írtál, a plusz infókért nagyon is hálás vagyok, a HDMI range-t nem szoktam piszkálni, az kizárólag a PLEX miatt történt ideiglenesen, pchez FULL RGB van természetesen, illetve nálam az AUTO nem mindig működött jól a PS4-el, de ha szerinted a TCL-en ez hibátlan, akkor nekem ezzel sem kell törődnöm.
Az ezt megelőzőekre nem is reagálok, nem görgetném tovább.
Mostanra én is kíváncsian várom miket fogsz a tesztedben mondani a tévéről, biztos van még csomó minden amire nem gondoltam pedig jó lenne tudni előre. Lehet hogy épp valami bagatell apróság lesz az, ami felülír mindent.
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
gab1ka #29371 üzenetére
Ami még fontos, hogy TCL tv-n nem tudsz állítani HDMI ranget ha erre lenne szükséged (bár tökéletesen kezeli automatán), de ha mégis szeretnéd nem fogod tudni manuálisan állítani.
Egyébként PC-ről nem célszerű limited jelet küldeni, de ez már off téma.Ja, ha pc-vel is használod, akkor a videóm kikerülése előtt megosztom Veled, hogy PC módban nincs local dimming.
-
Cartmenn
aktív tag
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
Vhiktor #29372 üzenetére
Az utolsó bekezdés abszolút nem kotekedes, hanem valóban jó tanács. Elkezdesz majd szorakozni gammakkal és sehogy nem lesz majd jó, nem fogd tudni megfelelően beallitani ahogy gondolnád, jon majd a banding stb és majd jön az idegeskedés.
Aki már a vetel előtt erős fenntartásokkal van az eselyesen csalódni fog, még akkor is ha nem kellene. Ez a tapasztalatom.Van Samsungból is miniled.
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
gab1ka #29371 üzenetére
Normális válasz volt. De döntsék el a többiek.
Ha nem volt normális akkor elnézést, ha az volt akkor Tőled várom ugyanezt.A végére még egy jó tanács. Szerintem ne vegyél TCL tvt, mert biztos vagyok benne hogy nagyítóval fogod keresni a hibákat, sőt lehet hogy pont szerencsétlenül jársz és egy hibás darabot fogsz ki.
-
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29369 üzenetére
Ha normális választ adtál volna elsőre, akkor nem tetted volna ezt meg még egyszer, ne forgasd vissza rám ezt a meleg van dumát plz. Nem várok el sem tőled sem mástól semmit, ha nem szeretnél válaszolni ne tedd nincs harag.
A CAL-DAY/NIGHT módnak számomra azért volt haszna ha úgy tetszik, mert így van a tévén 3 "slot" ahova 3 féle különböző beállítást tudtam elmenteni. Az elsőre BT1886 gammával kalibráltam egy I1 Display Pro-val fehéregyensúlyt+színteret, a másodikra 2.2-vel és mivel a Samsungon a Plex klippel 95-re állított kontraszttal, hiába jó a PC-re kötött Limited-Limited-Limited video level lánc, ezért a harmadik CAL-NIGHT "slot"-ra került az oda amúgy helyes 87-re állított kontrasztú kalibráció egyenesen a plexen futtatott patternekkel szépen kézzel egyenként váltogatva. Így egymás alá pakolva tudtam hasonlítgatni. Mondjuk az tény, hogy valóban nem állítgattam ezt utána ide oda. Egyáltalán nem fog ez hiányozni, azt hittem a TCL-en is elő lehet varázsolni hasonlót, ha nem hát nem, nálam a BT gamma a nyerő.
Az LD témában köszönöm a válaszod, azt hiszem ezzel egy pillanatig sem foglalkozom innentől tovább és nem aggódom miatta, mondjuk tök őszintén az ilyesmi szerintem nekem fel se tűnt volna szabad szemmel, pláne mozgóképnél.
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
gab1ka #29368 üzenetére
Nem értem a sértődést.
Abszolút normális választ kaptál, ráadásul szinte azonnal.A cal night és cal day is csak ugyanolyan képmód mint a többi, ugyanúgy felül írod. Nincs különbség. Persze megértem, ha valakinek több képmódra van szüksége, nincs ezzel semmi baj. A lényeg az, hogy nem igazán vesztesz vele semmit.
Az LD lehet user error is és fw hiba is. Én a C805 teszt alatt nem találkoztam ilyennel. Az LD-n sok mindent nem lehet állítani, 3 szintje van. A többi beállítás viszont okozhat ilyen hibát.
Lényeg, hogy én gyári mozi módban sem találkoztam ilyen problémával.Értem én, hogy meleg van, mindenki nyűgös, én is, de azért gyerekek ne már...
-
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29367 üzenetére
Lehet hogy nekem mégis kellene, de ezt inkább egyedül dönteném el, csak egy ártalmatlan kérdés volt.
Egy érdekességet linkeltem hátha mást is érdekel, illetve jó lett volna hallani egy hozzáértőtől hogy a fenti vélhetőleg user error és nem kell vele foglalkozni, de így is megfelel. Én kérek elnézést.. -
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29365 üzenetére
A Samsungokon a szerviz menüben lehet aktiválni +2 képmódot (CAL-Night,CAL-Day). Én ezt anno megtettem, mert így gombnyomásra lehet váltogatni a kalibrált és a gyári állapotot. Ilyen nincs elrejtve a TCL-eken?
Találtam egy érdekességet ha már teszt, egy 805c user postolta, miszerint a Local Dimming High-ra állítva elmossa a a részleteket, a képek alapján hasonlít a clippingre. Esetleg ha valakinek van kedve megnézhetné. Forrás: [link]
példa:
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
Pendragon911 #29363 üzenetére
Nincs. Egy gyári kepmodot írsz felül.
-
Pendragon911
aktív tag
válasz
Stealth #29360 üzenetére
Köszi, meg is találtam! Van-e lehetőség ezeket a beállításokat új név alatt lementeni a TV-ben? Mint ahogy a mostani LG-nél is van, hogy ad két haladó beállítások lehetőséget, ami nincs elnevezve, úgy, mint Film, Sport, stb. és ott minden részletet enged módosítani. Vagy a meglévő képmódokat kellene a kalibrált beállítások után módosítani? Már mintha erről is lett volna szó, de azt sem tudom, hogyan keressek rá.
-
Vhiktor
nagyúr
válasz
Pendragon911 #29357 üzenetére
Igen, rajta vagyok. Jövőhéten valamikor.
-
BlueSteel
tag
válasz
rumkola #29350 üzenetére
Orulok a kommentednek hiszen egyszerre releváns és irreleváns.
Irreleváns, mert más TV-d van, más firmware-rel. Szerintem csak a Pentonic 700-ra írt firmware-rel van ez a gond. (C845x1-es kollégák nem említenek semmit).
Másrészt releváns, hiszen bizonyítja, hogy nem az általam linkelt filmmel van a baj, -tobbek kozott - a te TV-den pl. semmi akadás nincs rajta.
-
Stealth
senior tag
válasz
Pendragon911 #29357 üzenetére
Igen, C805-re.
Keress rá a korabbi.hu kifejezésre!@All
Nálam a Vérapó sem akad Netflixen, de Csak HD csomagom van, illetve egy frame dropottt mintha láttam volna. A mozgás teljesen folyamatos. -
Lackó1984
tag
válasz
mikrofon #29352 üzenetére
Nem az.
Ott van mellette egy másik TV, minden ugyanaz és az meg jó.
Nem ez az első TV ebben a házban, ezen a hálózaton. Soha ilyen jellegű probléma meg nem volt egyikkel sem.
A net is tele van ezekkel a TCL-re jellemző hibákat leíró kommentekkel. Nem hinném, hogy mindenkinél halózati hiba lenne. -
Pendragon911
aktív tag
válasz
Stealth #29321 üzenetére
A C805-ről fog majd teszt érkezni? Ehhez a típushoz van elérhető legjobb képi beállítás? Korábban olvastam róla, hogy valahol fel vannak töltve ilyen beállítások, de azt már nem, hogy hol. Olvasgatom rendszeresen a topicot, gyűlnek a tapasztalatok a fent említett típussal kapcsolatban, sajnos viszont én egyelőre nem tudom használni a TV-t, így per pillanat még azt sem tudom, hogy melyik fw van rajta és hogy miként viselkedik. A rövid teszt alapján, ami főként youtube és Telekom IPTV volt, nem vettem észre akadást vagy bármilyen hibát, persze a képbeállításokba nem merültem bele, mert eléggé sok minden van, amiről még nagyon azt sem tudom, hogy micsoda, használ-e vagy éppen ront az összképen. Viszont ezek a letölthető vagy online megnézhető képbeállítások engem is érdekelnek majd, amennyiben még látványosabbá lehet tenni velük a dolgokat.
-
classic B
senior tag
válasz
Celtis #29342 üzenetére
V028-cal nem tudom volt-e bárkinek is probléma. Az utána következő szoftverek mindegyike hibás volt, amíg próbáltam. Én meg csak USB-ről használtam. Amúgy nálam a youtube se volt tökéletes.
Vagy még az lehetne, hogy rosszul települ a firmware és szétcseszi az alaplapot, utána meg már az img se segít rajta. Találgatások... -
gab1ka
senior tag
válasz
bigrob #29348 üzenetére
Szia! Köszönöm szépen az infót ez megnyugtató. Én valamiért látok egy 5000Ft-os szállítási díjat, az is csak az "első nyitható ajtóig", de egyelőre ez a legkisebb aggodalmam.
@Lackó1984: Tehát a TCL-es köröket te is végigjártad és ennek lett a vége az LG? Vagy az mellett most TCL tulaj is vagy?
-
rumkola
nagyúr
válasz
BlueSteel #29347 üzenetére
megnéztem a google driveon megosztott videódat, igaz 75C645-ön gyári lejátszóval, wifin
nem akad, teljesen jó
akkor kezdene rángatni, amikor scrollozna az álló apácákon balról-jobbra, de ugye akkor pont vége a videónak (viszont az a film hibája, ami a motion clarityval eltüntethető) -
BlueSteel
tag
Celtis, Lackó1984, és én voltam akik említették ezeket a problémákat, én már nagyon részletesen beszámoltam róla, szinte az összes firmware-t teszteltem. Jelenleg az img-s v098-ról ota-n frissített v135 van a TV-men, és nem csináltam reset shop-ot meg semmit, mert legutóbb az csak rontott rajta.
Küldtem Vhiktornak privátban két tesztvideót (két különböző formátum (DV, sima 1080p hdr), ahol borzasztóan látszanak ezek az akadások, egyet megosztottam itt korábban Drive linken is). Nem tudom elképzelni, hogy pl. a gyári lejátszóval ezek nála nem akadnak. Gondolom a tesztben a hivatalos gyári lejátszóval lesz tesztelve a kadenciahelyes lejátszás, nem(csak) a KODI-val. Többen mondják, hogy vegyen az ember külső lejátszót. Akkor kérdem én, minek van a gyári lejátszó, ha semmit nem lehet vele normálisan lejátszani? Nem azért vettem a TV-t, hogy vásároljak hozzá még x forintért lejátszót, mert akad egy sima hdr film is. Az öt éves LG tv-mmel érdekes módon sose volt ilyen probléma. Ennek ellenére, amikor a v028-as szoftver "eltűnt", vettem egy 4k firetv maxot.
A v135-nél gyári lejátszóval szinte minden akad amit lejátszok. DV, 1080p, bármi. De az a durva, hogy a v135-nél most már FireTV 4k max-szal is, telepített KODI-val is van akadás. Pedig megtörténik a frameváltás, kiírja, hogy 24 fps és mégis akad. Teljesen tanácstalan vagyok.
A legjobb a tv-re telepített KODI, itt kevésbé, de előfordul, érzékeny a szemem, észreveszem itt is.
-
Lackó1984
tag
válasz
gab1ka #29345 üzenetére
Nincs itt semmi mizéria.
Az egész világ tele van ilyen hibás TCL TV-kel. Szerintem nincs náluk minőség ellenőrzés, vagy nagyon felületes.
Ha szerencséd lesz örülj neki. Nem véletlenül "olcsók" ezek a tévék.Samunál is van gond bőven. Egy QN85-öt azért küldtem vissza azonnal, mert nem kapcsolódott wifire. Aztán egy QN90-et meg azért, mert állandóan ledobálta az ARC eszközt magáról.
Utána vettem LG-t és minden rendben. Eddig ez az egyetlen márka, amiben nem csalódtam. -
gab1ka
senior tag
válasz
Vhiktor #29332 üzenetére
Nyilván nem az összes létező TCL tulajnál jelentkeznek ezek, az gondolom feltűnt volna már a gyártónak is. Gondolom te is és még itt több tulaj szerencsés volt vagy tényleg nem is értem ezt a mizériát, ahogy van akinek csúszik a ps5 hangja, van akinél nem.
Nekem csak egy Plexre van szükségem meg 2 szabad HDMI bemenetre, se fityfenés Disney meg Netflix meg bármilyen tv adásra..Ha leakcióznák a Samu QN85c-t 400ra azonnal megvenném azt hiába csak 65", vissza se néznék, de ilyen áron most elkezdem rábeszélni magam erre.
-
classic B
senior tag
-
Till@
aktív tag
Találtam egy tuti filmjelenetet a Netflixen, ami mindig ugyanott akadozik. Vérapó, 29:50-től kell nézni 10 másodpercet, elég látványos.
Disney+-on nem tapasztalok ilyeneket, csak Netflixen, de az se zavaró mértékű.
Egyébként külföldi oldalakon olvastam olyanokat hogy a SONY sem kivétel ami android 12-es. -
gab1ka
senior tag
válasz
Celtis #29328 üzenetére
Nagyon köszi ezt nagyraértékelném.
A teljes tegnapi és mai napom külföldi fórumok olvasásával töltöttem, C835-ös userek már 2022-es postok szerint is ugyanerről panaszkodnak ahogy a C845-ösök is, szal eléggé tcl betegségnek tűnik ez amit egyik fw se tett helyre, gondolom arra kár is várni.
Van esetleg itt olyan, aki az Alzáról vett TCL tévét? Csak ott látok 400ért 75"-os méretben, viszont nem igazán kedvelem őket, miután eladtak egy karcos használt egeret anno újként, szerencsére visszavették.
-
mrmft
senior tag
50C805 (ez fer el) kellene a barati korbe, de vagy nem elerheto vagy dragabb mint az 55"-os. Kivezetik, vagy miert tunt el a boltokbol, tudtok errol valamit? Euronicsba kerdeztuk de fogalmuk sincs semmirol, az van amit kapnak mast ne is keressunk.
-
Lackó1984
tag
válasz
Celtis #29328 üzenetére
Nyugi, nem csak nálad van ilyen.
Amúgy simán lehet, hogy más észre sem veszi.
A feleségemnek 3x kellett megmutatnom ugyanazt a jelenetet, hogy észrevegye.Netflixen nagyon sokat javít a Firestick. Azt nem mondhatom, hogy tökéletes, mert keveset teszteltem. De ahol a TV eddig hibázott, ott ez nem.
-
gab1ka
senior tag
válasz
Stealth #29321 üzenetére
Már hónapok óta elérhetőek tesztek a tv-ről több helyen, tisztában vagyok a műszaki paramétereivel meg a mért eredményekkel, nem tudom mire kéne még várni.
Mondjuk azt sem értem hogy az n+1-dik teszt megnézése után mi változik azoknál akiknél most is akadoznak a filmek otthon.Sajnos mostanra felgyorsult az újítás, már nem olyan kényelmes számomra mint eddig...legalábbis a tegnap reggel megjelent színes csíkok szerint a tévémen.
-
Stealth
senior tag
@G-Bali & gab1ka
Várjatok még és nézzétek meg a profi tesztet a tv-ről, itt.
A többit meg nektek kell eldönteni. -
gab1ka
senior tag
Én is nagyjából ugyanazt kérdezném mint előttem. Tehát kimondottan azoktól érdekelne válasz, akik tapasztalják az akadásokat, hogy ezek külső eszközről is, azaz valamilyen Media Player-ről is jelentkeznek? Azaz a tv csak egyszerű "megjelenítő"-ként legalább funkcionál? Nem volna nagy probléma egy 10-15e Ft-os android box a tv mellé, ha azon keresztül lehet normálisan használni. Ha viszont úgy is van random hangcsúszás meg ez meg az meg amaz, akkor inkább elengedem ezt a gyártót teljesen.
-
G-Bali
senior tag
Sziasztok
Szemezgettem itt a felhozatalla a C805 és a C845 -el 50-55 "-ban
Kérdésem az lenne hogy lehet e akadás ,vagy bármi ami nem menne ezzel a felhozatallal :Marantz sr7009 -ről ,ami Synology NAS-ról játszok filmeket egy HiMedia Playeren(ezen is kodi) keresztül a TV-re (Ezek a Eltöltött Filmek 50-70Gb)
A Fire tv stick 4k max (szerintem ez még az első gen.) ezen van nekem minden egy helyen : Netflix,MAX,Disney+,Prime Video,Kodi..stb ,a Tv műsor az csak ritkán megy .
+ kérdés hogy ezeken mind pl LG magic remote (Légegér) müködik vagy maga a gyári távja tudja ?(érzékeny a szemem az akadásokra és stb...)
Jelenleg egy LG 55 lf 652v Van amivel maximásilan meg voltam elégedve jó régi már de rendületlenül bírja a napi 16-18 órás müködést ,de kell még egy tv ,es az új lenne a nappaliba ,az LG meg a hálóba .Köszönöm a válaszokat
-
Stealth
senior tag
-
rainman72
nagyúr
Az 55-65C655 Pro-ról van már otthoni vélemény,pl blooming?
-
RobexX10
aktív tag
válasz
boroskarcsi #29311 üzenetére
Mennyivel jobb az OLED képe számodra?
LG 65B8-at akarom nagyobbra cserélni. Képbe került nálam is C805 vagy C845 85" méretben vagy lehet 98" bár az lehet más sok lenne nappaliba. -
boroskarcsi
tag
válasz
Stealth #29306 üzenetére
kicsit "besegítek" én is: nincs (nagyobb) gondom a tv-vel. 50C805 a hálóban teszi a dolgát.
tv adás ritkábban megy rajta, főleg stream meg xbox. ott villog néha a kép, de erről olvastam h ki kell kapcsolni a vrr-et a boxon és megoldja. ha jól értettem.
minden más esetben stabil, Vhiktor beállításaival szép a képe. a nappaliban LG oled 55" van, az azért jobb (Vhiktor kalibrálta) de nem egy liga, összegben sem. A magától (tiltás ellenére) frissülős FW van rajta. -
Stealth
senior tag
Nem szeretném itt szítani a tüzet.
Én többször leírtam, hogy semmi akadást meg aurát, meg fiszemfaszomokat nem tapasztalok C805-ön, mint itt egy pár ember (Egy fiszemfaszomról írtam: a képi beállítások megjegyzése, de arra is van megoldás).
Nekem a TV jól működik, minden felbontásban atom kép van, az android gyors. Hálózatra egy usb-lan átalakítóval van kötve, semmi bufferelés nincs a 4K filmeknél sem Kodi alatt. Netflix, Max is jó, sehol sem akad semmi.
Csak azért írtam le, hogy legyen már egy jó vélemény is a TV-ről. Remélem Vhiktor jól leteszteli a TV-t, azt majd lehet csámcsogni az eredményen. -
Lackó1984
tag
válasz
paolinho #29301 üzenetére
Az a baj, hogy túl nagy az árkülönbség egy Samu/LG esetében a TCL-hez képest.
Ezért csábultam el én is, szintén 75-ös méretben.
Pedig nagyon jó lenne egy 77G2.Ebből van egy 55"-os méretben, össze sem lehet hasonlítani a TCL-el. És nyilván nem a képminőségre gondolok, mert az egyértelmű, hanem az itt olvasható panaszokban leírtakra. Én biztosan nem fogok még egy TCL tv-t venni.
-
paolinho
őstag
válasz
Celtis #29299 üzenetére
Azért annyira gáz, hogy egy ilyen színvonalas TV ilyen probémákkal küszködik. Én most szeretnék egy 55-ös LG OLED-et nagyobbra cserélni, és bevallom, el kezdtem szemezgetni a TCL 75C845-jével. Az ára mindenképp meggyőző, de nagyon sok negatív kritika illeti a szoftverét, és nekem az Android sem tűnik annyira meggyőzőnek, mint az LG webOS-e. Na mindegy, egyelőre figyelek, és olvasgatok. Jó lenne megtalálni ár/éték arányban a legoptimálisabb eszközt!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kempingezés és sátrazás
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Stellar Blade
- Xbox tulajok OFF topicja
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- iPhone-t használók OFF topikja
- Gyúrósok ide!
- Építő/felújító topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- Horizon Forbidden West
- További aktív témák...
- ASUS TUF Gaming F15 FX506 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 8GB - 512GB - RTX 3050 Ti - 1,5 év gari
- Bomba ár! Dell Latitude E6500 - Intel P8600 I 3GB I 160GB I DVDROM I 15,4" WXGA+ I Garancia!
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) - ELKELTEK
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest