Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) westlake


westlake
félisten

(#1352) makai1


makai1
újonc

Szép napot!
Most halottam a napokban a BOINC-ról.
Végig olvastam a topicot.
Abban kérnék segítséget, hogy milyen hardvert érdemes most alá tenni a projeknek?
Csak erre a célra futna egy pc. Videokártya mennyire fontos? Vagy prociból számol?
Segítségeteket előre is köszönöm!
:))

(#1353) cigam válasza makai1 (#1352) üzenetére


cigam
félisten

Az erősen függ a projekttől, és a beállításoktól. Vagy kinézel egy projektet magadnak, vagy ha nem tudsz dönteni, a ScienUnited-en választasz egy témát.
Általánosságban mondható, hogy minél erősebb a gép, annál jobb. Igaz ez a GPU-ra is, már amelyik projekt képes kihasználni a GPU-t. A fenti projekt listában láthatod, hogy milyen poprendszeren futtatható, és milyen HW-eket támogat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1354) looser


looser
addikt

Csak most tűnt fel, hogy be vannak ragadva a csomagjaim, nincs kommunikáció. Ilyenkor mit lehet tenni? Úgy elszámolgat a háttérben, nálam meg minden üzenet tiltva van a windowsban, szóval simán elmegyek mellette...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1355) Petya XT válasza looser (#1354) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Valószínűleg reszelgetik a projektet, ez előfordul. A BM-hálózati beállításai rendben vannak, a projekt fülön tudod kézzel is frissíteni, ha nem megy, akkor várakozás. Az a lényeg, hogy legyen mit számolni. Látom végül a WCG-nél kötöttél ki, szerintem jó választás, sok alprojekt van, amiket a weboldalon tudsz priorizálni. Ha csak erre használod a gépet, akkor mehet a processzor 100%-on, ha másra is, akkor 85%, és mindig fut. Így jut másra is erő. Én teljesen leálltam a CPU számítással, mert régiek a vasaim(4th gen Intel), most Milkyway@Home van néha, VGA-val, azzal lehet haladni.

(#1356) cigam válasza Petya XT (#1355) üzenetére


cigam
félisten

Megfelelő projekt választással, pl. Cosmology@Home, a CPU is simán használható. Pl egy hónap alatt 848 csomagot számolt ki úgy, hogy igencsak le van korlátozva egy 2012-es i5-ön.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1357) Petya XT válasza cigam (#1356) üzenetére


Petya XT
aktív tag

.....lehet találni, ez biztos. Én jól elvoltam a Milkyway projekttel, így nem is keresgéltem mást. ...egyébként ilyen energiaárak mellett az a maradék motivációm is elveszett, ami volt :) .

(#1358) kingabo válasza looser (#1354) üzenetére


kingabo
őstag

Wcg kb márc 1 óta áll, most épp hw gondok miatt. Azt sajnos még ők sem tudják mikortól fog működni ismét...
Twitteren érdemes nézni mi a helyzet, sajnos sokszor az oldaluk is halott

(#1359) looser


looser
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ! A Mapping Cancer volt az, amit évekkel ezelőtt is csináltam, meg amit újrakezdtem 2 éve, de akkor kerítek más számolnivalót. :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1360) kingabo válasza looser (#1354) üzenetére


kingabo
őstag

Ismét műxik a csomagok feltöltése és új csomagokat is küldenek ki.

(#1361) looser válasza kingabo (#1360) üzenetére


looser
addikt

Köszi, hogy szóltál :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1362) cigam


cigam
félisten

kb március vége óta szinte mindegyik (Cosmology@Home)csomagom "számolási hiba"-s lett.
Az Universe@Home csomagokkal látszólag nincs baja, végigszámolja őket. Ez a hiba a gépemben keresendő, vagy a projekt frissítette a kódját, és valami hiba csúszott bele?
Meg lehetnézni valahol, hogy egy-egy projekt mikor frissítette a kódbázisát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1363) Csiga69 válasza cigam (#1362) üzenetére


Csiga69
tag

Meg lehet nézni valahol, hogy egy-egy projekt mikor frissítette a kódbázisát?
Igen.
A cosmology@home-nak pl. itt: [link]
(a főoldalukról: server -> applications)
camb_legacy: 2015. október 21.
camb_boinc2docker: 2017. december 6.
planck_param_sims: 2016. szeptember 13.
Újraindítással próbálkoztál már?

[ Szerkesztve ]

(#1364) cigam válasza Csiga69 (#1363) üzenetére


cigam
félisten

Igen, már volt újraindítás, ráadásul nem csak macOS-en hibázik, a linux kliens is folyamatosan szórja a számolási hibákat.
Közben a Universe@Home csomagjait meg szépen végigszámolja. Szóval a HW hibát kizárnám. Plusz nem mindegyik csomagot dobja el konzekvensen, van amit sikerül végiszámolnia. Elég fura hiba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1365) Csiga69 válasza cigam (#1364) üzenetére


Csiga69
tag

A hibázó csomagok stderr.txt-jéből (ezt meg tudod nézni a honlapon az adott gép csomagjai között) nem derül ki valami a hiba okáról?

(#1366) cigam válasza Csiga69 (#1365) üzenetére


cigam
félisten

ScienceUnited-ben vagyok, ott nem találtam ilyen oldalt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1367) shina


shina
csendes tag

Gridrepublic-ot használ még valaki? Nekem nagyon úgy tűnik hogy tetszhalott a projekt.

___________________/\_____________\0/_______

(#1368) Csiga69 válasza shina (#1367) üzenetére


Csiga69
tag

Nem használtam Gridrepublic-ot sosem, a honlap alapján tényleg tetszhalottnak tűnik. Nem őket váltotta le a ScienceUnited? (ezt sem használtam...)

(#1369) shina válasza Csiga69 (#1368) üzenetére


shina
csendes tag

A leírásból nekem úgy tűnik, hogy a ScienceUnited az egy ilyen leegyszerűsített felület a BOINC-nak, ahol nem kell semmit beállítanod, hanem az összes BOINC projektet futtatják a gépeden.

A Gridrepublic inkább ilyen központi BOINC fiók kezelő volt (account manager), aminek a segítségével egy helyen válogathattál a projektek közül illetve állítgathattad az erőforrások elosztását, futási időzítéseket, és hasonlókat az összes projektre amikben részt vettél. Ezzel kb. a BOINCstats/BAM! van egy kategóriában.

Mindegy, marad a projektek egyenkénti hozzáadogatása meg állítgatása.

___________________/\_____________\0/_______

(#1370) westlake


westlake
félisten

(#1371) westlake


westlake
félisten

(#1372) cigam válasza cigam (#1364) üzenetére


cigam
félisten

Sorra buknak el azóta is a csomagok, így nem sok értelme van futtatni, ugyanakkor a Science United-nek beragad az a dolog, hogy én CosmologyHome-ot akarok futtatni.
Miért nem ad más projektből számolnivalót, ha látszik, hogy ennyire nem megy a dolog?

A csomagok nevei furák: camb_boinc2docker

A faq-ban ezt találtam, de nekem nem mond semmit.
What is boinc2docker?
This is the name for the software which allows us to run Docker containers with BOINC. It can be used to run any code, camb_boinc2docker being one of them. You can follow development of boinc2docker or use it with your own project here: https://github.com/marius311/boinc2docker.

Most már nem elég a virtual box, még a Docker-t is telepítenem kellene?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1373) cigam


cigam
félisten

Egy újabb furcsaság:


Ez normális? Minek neki a git?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1374) Csiga69 válasza cigam (#1373) üzenetére


Csiga69
tag

Hogy pontosan minek neki a git az a projekt honlapjáról (esetleg fórumáról) derülhet ki. Általában azért kell a git, mert a projekt applikációjának van valamilyen nyílt forráskódú összetevője (egy wrapper, egy matematikai és/vagy mesterséges intelligencia algoritmustár / függvénytár / adatbázis / betanított neurális háló, stb) ami a projekttől független, és közvetlenül a github-ról tölti le (azért, hogy mindig a legfrissebb verzióval rendelkezzen).

(#1375) Csiga69 válasza cigam (#1372) üzenetére


Csiga69
tag

Itt is a válasz arra, hogy mely összetevőhöz kell a git, hiszen a boinc2docker a githubról van.

(#1376) cigam válasza Csiga69 (#1375) üzenetére


cigam
félisten

A scienceunited-re bízom mit számol a gép, és eddig még nem akart ilyent csinálni, ezért lepődtem meg (jelenleg se docker, se VirtualBox nincs telepítve).
Közben meg is lett a "bűnös": LODA
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1377) westlake


westlake
félisten

(#1378) cigam


cigam
félisten

Most meg napok óta nem kapok munkát. A LODA-t leszámolta, majd eltávolította, most az Asteroids@ számolóját távolítja, el, és marad a Milkyway, ami nem ad számolni való csomagot.
Ennyit nincs munka, vagy ennyire gyenge a gépem, hogy már semmit nem mer rábízni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1379) shina válasza cigam (#1378) üzenetére


shina
csendes tag

Bizonyos projekteknél időközönként előfordulhat, hogy nincs éppen számolni való. Sok projekt egyetemi keretek közt fut, így nem meglepő, hogy nyáron esetleg kevesebb az aktivitás.

Tipikusan minden projekt honlapján van egy projekt/szerver státusz oldal, ahol láthatod hogy éppen mennyi munka várakozik, van folyamatban, stb. Asteroids@ például most éppen üresnek tűnik.

Ezért is érdemes több projektnek adakozni a számítási kapacitást, mert olyan szerintem még nem fordult elő, hogy sehol sem volt számolni való. Mondjuk nem tudom hogy a Science United mi alapján választ, én közvetlenül állítottam be a projekteket a sima BOINC kliensen keresztül és így mindig van munkája a gépeknek.

Hacsak nem valami őskövület gépen futtatsz, akkor nem kell gondnak lennie. Elég gyenge gépeken is elfutnak a projektek, maximum tovább tart egy feladat elvégzése. Csak példaként: nekem az egyik gépem ami BOINC-ot számol az egy leselejtezett vékonykliens két magos Celeron N3010 procival, 8GB RAM-mal, meg valami használt SSD-vel. Nem egy mai darab (2016-os gép és már akkor sem volt izmos amikor kijött a gyárból), de 0-24 fut és szépen gyűjti a pontokat.

___________________/\_____________\0/_______

(#1380) cigam válasza shina (#1379) üzenetére


cigam
félisten

Persze ezt értem, hogy elfogy a számolni való, de a Scienceunited pont úgy működik, hogy kiválasztok pár témát (fizika, biológia, ...) és az azokhoz kapcsolódó projektek közül küld számolni valót. Esetemben ez így néz ki a projektekben való részvétel:

Szóval biztos találna olyan projektet, amiben van számolni való.
Most hozzáadtam a matematikát is, erre jött új LODA csomag. Fura.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1381) shina válasza cigam (#1380) üzenetére


shina
csendes tag

Mindig fut a BOINC géped, vagy csak időszakosan? Amúgy érdekes, hogy bár sok projekt van engedélyezve számodra, leginkább csak néhányból kapsz melót, pedig tapasztalatból tudom a többi is oszt rendszeresen számítási csomagokat.

Gyorsan utána is olvastam a Science Unitednek (SU). Ez egy hasonló fiók menedzser mint a BAM! vagy a Gridrepublic (utóbbit én is sokáig használtam, de most már úgy néz ki nem nagyon tartják karban, így egyesével csatoltam fel a projekteket), azonban van két nagy különbség a SU és a többi közt:

* Sima projektek közti arányok helyett van valami saját algoritmusuk ami alapján döntenek hogy te mit futtass. Ebbe beleszámolják a kulcsszavas (tags) preferenciáidat , de neked ennél több beleszólási lehetőséged nincs.
* Nem a te nevedben hoznak létre fiókokat a projektekben hanem valami véletlenszerű felhasználó/jelszó kombót használnak így nem tudsz magad bejelentkezni később sem az egyes projektekbe és nem is tudod őket csatolni egyenként a BOINC klienshez, ha akarnád. Valószínűleg így a statiszkiai oldalakon sem tudod megnézni, hogy másokhoz képest mennyit és hogyan teljesítesz.

Ahogy értem annyira felhasználóbarát akar lenni a SU, hogy lényegében majdnem minden kontrollt elvettek tőled. Szóval nem sokat tudsz tenni amíg ezt használold a BAM! vagy egyedi regisztrációk helyett...

___________________/\_____________\0/_______

(#1382) cigam válasza shina (#1381) üzenetére


cigam
félisten

Mindig futott, de most leállítottam. Elment a kedvem. Pl. Cosmology-nál is több hibás csomag lett mint jó. Pedig a gép stabil, biztosan a számoló motorban, vagy a csomagokban volt a hiba, és nem az én gépemmel volt gond. Majd egyszer visszatérek (vagy nem). Egyelőre parkoló pályára tettem.
Igen ezt az SU-t nyomatják a BOINC oldalán, amiben csak témákat, és régiókat lehet előnyben részesíteni.
Gondolom világszinten az jött ki, hogy így több gépet tudnak "befűzni", mintha egyedileg kellene projektet választania egy kívülállónak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1383) shina válasza cigam (#1382) üzenetére


shina
csendes tag

Érthető a frusztrációd, hiszen segíteni akartál, a beígért egyszerűség helyett kaptál egy állandó fejfájást.

Ha mégis lenne kedved futtatni valamit, regisztrálj a BAM!-on. Válassz ki szimpatikus projekteket, sima BOINC kliens telepítése után meg add meg az account managernek (haladó beállítások közt) és kész is vagy.

A BAM annyit fog tenni, hogy automatán beregisztrál neked azokra a projektekre, amik érdekelnek, pont ugyanazzal az e-maillel és jelszóval amit a BAM!-on is használsz (így nem bukod el a kontrollt, de nem is kell egyesével szöszölnöd a regisztrációkkal).

A projekt választáson nem érdemes görcsölni, válassz ki néhány szimpatikusat, nem kell mindegyikre feliratkozni. Én például évekig mindössze három projektben vettem részt, amit idén kibővítettem párral miután a SETI kiesett. Eddig még nem unatkoztak a gépeim és nincs vele teendő, max annyi, hogy néha megcsodálom a pontjaim a statisztikai oldalon. :)

[ Szerkesztve ]

___________________/\_____________\0/_______

(#1384) cigam válasza shina (#1383) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a bíztatást, majd ránézek. Anno én is a SETI miatt regisztráltam...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1385) cigam


cigam
félisten

A scienceunited-en belül elkezdte a primegrid-et is számolni. Sorra jönnek az üzenetek a primegrid-ből, de nem tudok belépni, mert nincs fiókom, így megnézni se tudom ki mit üzent. Találtam egy megoldást, a primegrid xml fájljából kimásolhatom az "authenticator" kódot, de azt sem fogadja el: There is no account with that authenticator.
Az xml-ből az is kiderül, hogy van egy egyedi(?) userid-m, de azzal se megyek sokra.
Hogyan tudnám megnézni mit üzentek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1386) westlake


westlake
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.