Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33301) Kornel válasza M_AND_Ms (#33299) üzenetére


Kornel
veterán

Vércsoport, magasság, súly, ....méret.
Elmennek a .....

SirKero: nem tudom mi ez, mesélj már róla, én még sose láttam ezt, amit mondasz :)

[ Szerkesztve ]

(#33302) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Swift csoportban megy a baromság hogy az auchanos benzintől megáll az autó meg rángat a motor és társai :W

Ezt az egész faszbukot be kéne tiltani, az agyatlan buta emberek játszótere lett..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33303) SirKero válasza Kornel (#33301) üzenetére


SirKero
őstag

Eddig ha menet közben be volt kapcsolva a rádió vagy ment a zene sd kártyáról időnként bejött egy közlekedési információkat mondó adó. Az hiszem talán a Petőfi rádiónak van valami köze hozzá. Na ez mostanában nincs pedig ma jó lett volna mert akkor nem szívom meg a nulláson a balesetet :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#33304) kiskun968 válasza pjen (#33298) üzenetére


kiskun968
tag

Gondolom nem volt személyi sérülés, s nem baleseti helyszínelő intézkedett.

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#33305) Kornel válasza Motion_Blur (#33302) üzenetére


Kornel
veterán

Ph-val együtt.
:C

SirKero: ez valami beállítás lehet...
Waze?

[ Szerkesztve ]

(#33306) tboy93 válasza Motion_Blur (#33302) üzenetére


tboy93
nagyúr

auchanos benzintől megáll az autó

Mér nem? :Y

;]

(#33307) Kornel


Kornel
veterán

10 éves zárt tartály alján, amibe kizárólag MOL gázolaj volt, volt egy jó kis dzsuva mennyiség.
Szóval tök mindegy.

(#33308) pjen válasza kiskun968 (#33304) üzenetére


pjen
félisten

Valóban nev volt, csak két sima rendőr,de még mindíg nem tudom mi van, ha az ajánlott virsli téli gumival karambólozok. És mi van ha nem gyári méret van, van szem sérülés, de nem én vagyok a hunyó. Az OK, hogy a hatodik oldalon ott van, de mit jelent.?

(#33309) SirKero válasza Kornel (#33305) üzenetére


SirKero
őstag

Nem Waze az biztos mert mielőtt azt kipróbáltam akkor is működött.
Nem tudom neked jobban elmagyarázni. Mész autó szól rádió egyszer csak elhallgat és mintha utinform szöveget nyomnának bejön,hogy hol van baleset vagy dugó. Utána vissza vált arra a rádió csatornára amit hallgattál vagy ha zene ment usb-ről akkor arra.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#33310) Kornel válasza SirKero (#33309) üzenetére


Kornel
veterán

Nem arra mondtam.
Amit hiányolsz, arra biztosan van egy beállítás, majd ránézek.

Forgalmi információra ott a Waze, Budapesten gyakorlatilag nélkülözhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#33311) dnelb válasza SirKero (#33309) üzenetére


dnelb
veterán

TA vagy TP a funkció neve, kézikönyvben benne van.

(#33312) Kornel válasza dnelb (#33311) üzenetére


Kornel
veterán

Jaja, azaz, csak nem jutott eszembe.

Téged nem tiltottak még ki? :DD

(#33313) blakey válasza SirKero (#33303) üzenetére


blakey
titán

Be kell kapcsolnod a TA-t (Traffic Announcement), nálam működik. AST módban használod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33314) dnelb válasza Kornel (#33312) üzenetére


dnelb
veterán

szeretnéd mi :D

(#33315) kiskun968 válasza pjen (#33308) üzenetére


kiskun968
tag

Bevonnak egy Iü-i műszaki szakértőt s a szakvéleménye alapján vizsgálják, hogy van-e szerepe,közrehatott-e
a balesetben a virsligumi, a gumik állapota stb.

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#33316) pjen válasza kiskun968 (#33315) üzenetére


pjen
félisten

Na,erről van szó,a biztosító nem dönthet,mivel nem hatóság.Életszerűtlen is lenne,egy héttel a baleset után gumi méretet nézegetni.

(#33317) Kornel válasza pjen (#33316) üzenetére


Kornel
veterán

Életszerű vagy nem, nálam nézegette.
Pont.

Mod: VW Golf 4,6M-ert: [link] :Y

(#33320) pjen válasza Kornel (#33317) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezzel gond,hogy nézegette,lehet ki is fizette volna ha sérül.Egyébként neki kellett volna bizonyítani,hogy nem az a gumi volt az autón a balesetkor amivel szemlére vitted.

(#33321) Kornel válasza pjen (#33320) üzenetére


Kornel
veterán

Nem sérülésről volt szó.
Lefényképezte és felírta a méretet, a profilmélységet, és a pontos típust is.
Pont.

(#33322) pjen válasza Kornel (#33321) üzenetére


pjen
félisten

Egésségére.pont.

[ Szerkesztve ]

(#33323) SirKero válasza blakey (#33313) üzenetére


SirKero
őstag

Azt hol lehet? :U Eddig nem kellett külön kapcsolható semmit simán működött :K

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#33324) dnelb


dnelb
veterán

(#33325) MaTTeS válasza Motion_Blur (#33290) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Rendben, köszönöm. Vajon ugyanúgy 105e km a csereperiódusa, vagy netán kevesebb (60e)?

Közben a jövőheti cserére várva: [kép]
Swift 2009 az alany.

(#33326) dnelb válasza MaTTeS (#33325) üzenetére


dnelb
veterán

Féket hol cserélteted?
PeterPH: nekem kivulrol bejon

[ Szerkesztve ]

(#33327) PeterPH válasza dnelb (#33324) üzenetére


PeterPH
senior tag

Valóban nem rossz, hanem hulladék. Tipikus alulmotorizált, erőltetett béna szedán fejlődő országoknak (lásd SX4, thalia, tipo), valami ős technikával (1490kg vicc...).

(#33328) MaTTeS válasza dnelb (#33326) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Helyben cseréli egy kis szerviz, reggel viszem-délután megyek érte. (gyáli vagyok)
A környéken voltam bent két másik helyen is, és egyiknél se zárkóztak el a vitt alkatrészhez beszerelésre árajánlatot adni.

[ Szerkesztve ]

(#33329) gerii


gerii
addikt

4,2-ért fullos automata Swiftet lehet most venni, ha valakit érdekel. Jól szalad a literes motorral a bódéja. A Sport változat kegyetlen lesz.

(#33330) Motion_Blur válasza MaTTeS (#33325) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Dobule platinum - szóval minimum ugyanannyit bír mint az iridiumos :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33331) tboldi válasza gerii (#33329) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jól szalad a literes motorral a bódéja.

Szerintem is. :K Városi szaladgálósnak el is fogadnám, de inkább fölfelé váltanék méretben. Vagy egy Sportot játszósnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#33332) gerii válasza tboldi (#33331) üzenetére


gerii
addikt

190 centimmel nekem sem túl nagy, de a régivel is elvoltam.
A váltója elég komolyan kapcsolgat alacsony fordulaton is. Illetve a gázt nem nyomva D-ben minimális a kúszás, és viszonylag nagy gázra indul meg, onnan viszont rakéta, a váltó semmit nem fog rajta vissza. Ezt tudva kéne a francnak kuplungpedálos autó megint. :K

(#33333) tboldi válasza gerii (#33332) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én 194 vagyok. :D
Úgy értettem, hogy a Jazz-nél kisebbet nem vennék már, szóval az összes Swift kiesik, max. egy Sportot vennék másodlagosnak, játszósnak. Automatát meg passzolom, nem vagyok még olyan öreg. ;]

szerk.: Jé, megcorgultam. :))

[ Szerkesztve ]

(#33334) Kornel válasza tboldi (#33333) üzenetére


Kornel
veterán

Swift és Jazz is határeset, még 184 cm-vel is.

(#33335) tboldi válasza Kornel (#33334) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én tök jól elvagyok a 2006-os Jazzemben, eddig max. 210 km-t mentem vele egyhuzamban (meg ugyanennyit vissza is pár órával később), de nem volt vele különösebb bajom. Egyedül a bal lábamat éreztem kissé, ami motorbalesetben sérült (nyílt combcsont- és bokatörés), de sanszos, hogy bármilyen más autóban ülve is érezném.
Amin viszont változtatnék, hogy a kormányt tengelyirányban közelebb húznám egy kicsit, ha lehetne (2009-től már adott), de nem tragédia. :)

[ Szerkesztve ]

(#33336) dnelb válasza Kornel (#33334) üzenetére


dnelb
veterán

ez hülyeség.. inkább a súly ami számít a swiftnél.
SSS-nél pl a max súly 90 kg, felette már szorít az ülés, nem benne ülsz hanem a tartóoldalakon.. Mikor megvettem még ~94kg voltam, 250km után fájtak a bordáim mert szétnyomta a hátam.. Így 86-88 körül ponti ideális, 75 alatt pedig szintén rossz, mert ott meg csúszkálni fog az ember.

[ Szerkesztve ]

(#33337) Kornel válasza dnelb (#33336) üzenetére


Kornel
veterán

Elfelejted, hogy hosszú a lábam, mindenhova beverem.
Számít a súly, és a láb hosszúsága is.

(#33338) tboldi válasza dnelb (#33336) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről eszembe jutott, hogy a pozsonyi autókiállításon alig bírtam kiszállni a Ford Focus RS-ből, akkora a combtámasz. :D

(#33339) blakey válasza SirKero (#33323) üzenetére


blakey
titán

Belépsz a rádióba majd ráböksz a beállításokra (fogaskerék) és ott bekapcsolod a közlekedési híreket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33340) dnelb


dnelb
veterán

Ez vajon mennyire lehet jó/rossz? Ismeri valaki a márkát? Esetleg zimmermann ?

[ Szerkesztve ]

(#33341) tboy93 válasza dnelb (#33340) üzenetére


tboy93
nagyúr

Japanpartsot? Alap. Feket mondjuk nem toluk vennek, foleg nem SSS-re :D

(#33342) tboldi válasza dnelb (#33340) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt nem ismerem, de a Zimmermann-nal biztosan nem nyúlsz félre. Nálam bevált. :)

(#33343) dnelb válasza tboy93 (#33341) üzenetére


dnelb
veterán

Első fékbetét trw lesz, hátsó ferodo, ezek már megvannak. TRW-t akartam tárcsának is, de sajnos nincs 277-es méretben, csak 256, az meg nem kell..
Akkor a kérdés zimmermann 2x15.5k, vagy Textar 2x21k?
tboldi köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#33344) tboldi válasza dnelb (#33343) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha Skillet Galant VR-4-ébe jó a Zimmermann, akkor csak nem lehet olyan szar. :D

Nekem április óta vannak bent, volt egy pár satu is azóta (általában a hülye gyalogosok lelépnek a járdáról körülnézés nélkül ott, ahol nincs is zebra), de mindig tökéletesen tették a dolgukat, méghozzá hangtalanul. :)

[ Szerkesztve ]

(#33345) tboy93 válasza dnelb (#33343) üzenetére


tboy93
nagyúr

A ferodoval sztem szopni fogsz. Szinte mindenkinel ordenare hangon visit az a szar :(

(#33346) dnelb válasza tboy93 (#33345) üzenetére


dnelb
veterán

fasza, sport fórumon jókat írtak róla azért mertem berendelni xd akkor zimmer lesz és cső

(#33347) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Zimmermann nagyon jó.

Más:

Feltettem a téli szettet 16-os felnivel, egy álom a rugózása a kocsinak a 17-eshez képest. Oké, hogy oldalirányban kevéssé tart, de már nem érdekel. Olyan szinten lett kényelmes a rugózás (2.6 bar), mintha betettem volna egy légrugós ülést. Nem beszélve arról, hogy jóval kisebb a rugózatlan tömeg, kevésbé eszi a futóművet az út. Nagyon örülök neki, hogy végül ezt a variációt választottam.
És teljesen vállalható a kinézet is :)

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#33348) Kornel válasza Sza_Sa (#33347) üzenetére


Kornel
veterán

Mint egy ASX a ballonos kerekeivel ;)

Milyen nyomáson használod a gumikat?
Nekem most 2,5 környékén van, de vissza fogom venni elől 2,4-re, hátul 2,3-ra.
A gyárilag belefujt 2,9-3,0 barhoz képest ez is felüdülés.

(#33349) Sza_Sa válasza Kornel (#33348) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ezen gondolkoztam, mert mintha láttam volna valahol :D melóhely melletti kúton van egy Asx.
A télit 2.6-ra fújattam, szenzor 2.5-öt lát, de nem érzem soknak, kb. mint a 17-es 2.3 körül. Nyáron annyival jártam, aztán mikor bejött a hidegebb emeltem 2.5-re, mert reggelente bejelzett a hátsó, abban kevesebb volt. Persze 2.3-nál eléggé nyúlós volt a kormányzás.
Egyébként a hátsókba automatikusan 0,1 -0.2 bar-ral kevesebbet nyomok, eléggé pattog így is.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#33350) dnelb válasza Sza_Sa (#33347) üzenetére


dnelb
veterán

kicsit versenyautos beutes így ezzel a felnivel, fasza nagyon :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.