Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33751) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Ebben a tesztben írták az új scross-ról:
" Többféle változat létezett a faceliftre, a magyar vezetők nem is erre szavaztak, de japánban ez lett a nyerő."
Nem tudjátok, hogy a többi verzióról van-e kép? Kíváncsi lennék milyen lehetett volna még. :)

(#33752) Kornel válasza tboldi (#33750) üzenetére


Kornel
veterán

Vagy majd Messenger akár, de inkább hétvégén, mert sok a dolog.

(#33753) tboldi válasza Kornel (#33752) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Gondolom, a nickem alapján meg fogsz találni a FB csoportban. :D

[ Szerkesztve ]

(#33754) AMD Power válasza dnelb (#33718) üzenetére


AMD Power
titán

Érdekes egy teszt. A Baleno kicsit le van húzva benne. De ha az ár/érték arányt nézzük előbb vennék egyet mint egy Fiestatat ami "fele" akkora belül csomagtartó is sokkal kisebb és lényegesen drágább is.

5.1-ért az a Fiesta Nagyon sok. 4.2-ért ilyen Vitarát vennék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33755) Napfénysüti válasza AMD Power (#33754) üzenetére

Mondjuk fura hogy közel sem azonos felszerltségű és motorú autókat hasonlítottak össze. Ennek így sok értelme nincs...

Més que un club!

(#33756) dnelb válasza AMD Power (#33754) üzenetére


dnelb
veterán

mondjuk pár igazság van benne, pl a nappali menetfeny a 11es Swiftben teljesen igényes, ahhoz képest a balenoe tényleg gagyi

(#33757) blakey


blakey
titán

Szerintem nem azzal van baj, hogy egy picit gyengébb az összeszerelés minősége vagy az anyagok minősége hanem az, hogy egy 6,5 milliós autót hasonlítanak egy 3,2 millióshoz, tehát 2db-t lehet venni a másik árából, azért ez nem elhanyagolandó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33758) air válasza dnelb (#33756) üzenetére


air
nagyúr

A GL-é vagy a GLX-é? :P
GLX-ben fényszóróba integrált. Azt nem mondanám gagyinak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#33759) tboldi


tboldi
nagyúr

Kornél!

Hiba a kisokosban: a #szarájfónban nincs Mirrorlink, csak Apple CarPlay. :D

[ Szerkesztve ]

(#33760) Kornel válasza tboldi (#33759) üzenetére


Kornel
veterán

Azt nem én írtam, fogalmam sincs a szifonrol, és nem is lesz.

(#33761) tboldi válasza Kornel (#33760) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor jelezd az illetékesnek. ;)

(#33762) AMD Power válasza Napfénysüti (#33755) üzenetére


AMD Power
titán

Az egesz teszt egy vicc ha komolyabban megnezzuk.
5.1 millios Fiesta benne. Ami mar eleve pokasztoan draga.
Lasd a linkelt Vitara olcsobb es joval komolyabb auto.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33763) dnelb válasza air (#33758) üzenetére


dnelb
veterán

mivel a tesztrol volt szó nyilván a gl

(#33764) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Ezt az autot szeretnem meg venni,es erdeklodnek toletek, profiktol,es rajongoktol, hogy mit lehet tudni errol a tipusrol. Meg bizhato mint a regi suzuki-k voltak,van valami hatranya ennek a tipusnak. Valamit irjatok rola. Elore is koszi!

https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201710070064756?radius=1500&make=SUZUKI&price-from=3500&postcode=wa13rt&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&maximum-mileage=40000&advertising-location=at_cars&price-to=4000&year-from=2011&sort=sponsored&model=SWIFT&page=1

(#33765) AMD Power


AMD Power
titán

Olcsó kisautót keresel? 5 típus, amiből jót kapsz 800 ezer forintért!

800e szerintem pont határeset. Swift, Mk6 Fiesta.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33766) Kornel válasza AMD Power (#33765) üzenetére


Kornel
veterán

800-ert még pont nincs jó Swift-bol.

(#33767) a_tesz válasza venom8888 (#33764) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Bár se profi, se rajongó nem vagyok (ez utóbbit mondjuk nehezen hiszik el rólam 3 Suzukival itthon :D ), nagy hibája nincsen az autónak, amivel lukra lehetne futni. Ha megfelel, hogy nem sok csomagtere van, illetve a konkrét példány alacsony felszereltségű, ez eladásnál majd alacsonyabb árat, vagy nehezebb eladást jelenthet, akkor jó kis autó lehet. Ezekben az 1.2-es motor jóval takarékosabb, mint az ez előttiekben lévő 1.3, menni gyakorlatilag ugyanúgy tud, Euro 5 besorolású, szóval szmogriadóban is mehetsz vele, és ahogy néztem, a biztosítás se drága rájuk odakint.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#33768) AMD Power válasza Kornel (#33766) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem sem. Sot Ignis is inkabb 900e. Amiket en kapok autovadaszon Swift 800e korul abbol a szebb peldanyok nem is klimasak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33769) Kornel válasza AMD Power (#33768) üzenetére


Kornel
veterán

Így van, 800-ba GC-t kapsz klíma nélkül.
Én csak GS-t vennék...

(#33770) Motion_Blur válasza Kornel (#33769) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Haver a 2008-as patika GS-ét 1,6M-ért adta el.

De még 2005-ből is egy megkímélt, rendesen karbantartott darab 1.1-1.2 milla, akár GLX-ből is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33771) Kornel válasza Motion_Blur (#33770) üzenetére


Kornel
veterán

Így van.
Bár 1,6M-ert én sportot vettem, láttátok, szép volt ;)
Ha szívére teszi az ember a kezét, egy 2008-as GS se érthetne többet 1M-nal.

(#33772) dnelb válasza Motion_Blur (#33770) üzenetére


dnelb
veterán

Az 1 dolog hogy mennyiért vannak fenn, az meg 1 másik végül mennyiért mennek el..
A haverodnak meg akkor sikerült 1 jó nagy palimadarat találnia, annyiért már sport van.

Kornel : szerintem simán ér annyit és többet is. Mit kapsz 1m körül ami annyira megbízható és rozsdamentes mint egy swift? Semmit. Ami nem ér 900at az pl 1 rossz ignis.

[ Szerkesztve ]

(#33773) Kornel válasza dnelb (#33772) üzenetére


Kornel
veterán

Nem az a kérdés, hogy mit kapsz.
Persze semmit, mert a magyar átlag 90%-a szar, ami jó meg drága.
Őszintén, egy 10 éves GS Swiftert hol éri meg 1,6-ot adni, akkor ki kell hozni egy újat, vagy ha nem Swift, akkor Rio pl.
Biztosan olcsóbb lesz ebben az esetben az új, ha beleszámolod, hogy mit kell majd egy 10 éves autóban sorban cserélni.

(#33774) Motion_Blur válasza dnelb (#33772) üzenetére


Motion_Blur
félisten

50k km volt az autóban és karcmentes volt.
Ha tudtam volna hogy eladja én vettem volna meg tőle....

Nekem többet ért volna mint egy lerúgott Sport 3x ennyi km-el.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33775) Kornel válasza Motion_Blur (#33774) üzenetére


Kornel
veterán

A sportomban volt 120k körüli km, lerugottnak tűnt?

(#33776) dnelb válasza Kornel (#33773) üzenetére


dnelb
veterán

dehogy lesz olcsobb :D
3.5m kedvezménnyel egy GL+ swift, a glx (ami ugye a párja a gs-nek) 4m.
De legyen 3.5m. Egy normális 1.5ös swift jelenleg legyen mondjuk átírással mindennel együtt 1.4m. Elviszed első nagyszervizre rögtön (osszes folyadék, osszes olaj, gyertyák, szíjak) 80k, felujítattod az abs kockát mert fasz volt a tulaj és sz*r 70k, cserélsz első komplett féket 40k, 2 első lengőkar 50k, 4 uj hankook gumi 60k.
Ott tartasz hogy költségmentes az autód, került 1.7m-be. Nem látom, hogy a maradék 2 milliót mégis mikor hozná vissza az uj auto, mivel innentől ugyanannyi a szerviz mindkettőre.
Ha meg hitelbe verted magad még több.

[ Szerkesztve ]

(#33777) Kornel válasza dnelb (#33776) üzenetére


Kornel
veterán

10 év után szépen sorban ki kell cserélni az összes kopó alkatrészt.
Futómű, stb. stb.

(#33778) Motion_Blur válasza Kornel (#33775) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem, de nagy eséllyel arra használták és használják amire gyárották: élményautó. És ha valaki így használ 10 évig egy autót akkor ott már cserélni kell lassan ezt-azt, 3x áron...

Egyébként meg nincs alku! :DDD

(#33777): dehogy kell.... pont ezért éri meg egy olyan előéletű autót megvenni ahol tudod hogy 10 év alatt arra használték az autót hogy elmentek vele hétvégén A-ból B-be pályán, aztán ennyi... ilyen használat mellett az autó 90%-ban gyári állapotban van még 10 év után is...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33779) dnelb válasza Kornel (#33777) üzenetére


dnelb
veterán

Mindent leírtam. Kb nem maradt mit cserélni. Mit szeretnél még ami kopó és nem írtam?
(#33778) Motion_Blur : pali elvan tévedve D:

[ Szerkesztve ]

(#33780) AMD Power válasza Motion_Blur (#33770) üzenetére


AMD Power
titán

1.2 vegyen a franc Swiftet. Nem azért mert nem jó. Hanem mert nem ér annyit. Annyi pénzből én nem azt vennék.

Visszatérve az 800e Ft kisautó cikkhez a Mk6 Fiesta is nem véletlenül volt képbe sokáig.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33781) dnelb válasza AMD Power (#33780) üzenetére


dnelb
veterán

Hanem?

(#33782) Kornel válasza AMD Power (#33780) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.

(#33783) Thome válasza Kornel (#33777) üzenetére


Thome
addikt

Na, engem ez érdekelne.
Letudnád írni ezeket az alkatrészeket?

Olyan fura hogy 2 millát rá kell költeni egy 8-10 éves Suzukira hogy jó legyen, de én hiszek neked.

(#33784) AMD Power válasza dnelb (#33781) üzenetére


AMD Power
titán

Talán egy ilyet.

SX4 GLX vagy.. SX4.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33785) dnelb válasza AMD Power (#33784) üzenetére


dnelb
veterán

Hát, sx4-ből 1.6m körül indulnak a normálisak. Meg az a baj a swift jobb autó.
Elől nagyobb a hely swiftben, stabilabb az úton, nincs zavaró A oszlop amitől nem látsz semmit, gazdagabb extra lista, valamint szerintem az összeszerelés minősége is jobb. A 60-at futott sx4ünk sokkal jobban zörög mint a 160-at megélt swiftem(nagyrészt pesten ráadásul). Annak jó aki magasabban akar ülni, öregebbek pl.

[ Szerkesztve ]

(#33786) Kornel válasza Thome (#33783) üzenetére


Kornel
veterán

Nem kell, de lehet.
Nemrég volt egy felmérés, a magyarok átlagosan évente 50 ezer körül költenek az autójuk karbantartására.
Ez mindent elmond.

Én lehet ellövök majd ennyit most hangszóró cserére, és az összes ajtó bitumenezésére.

De nálam ez betegség.

Krisztián:

Swift áron inkább Liana!
Feljebb meg SX4 Sedan.

Made in japan.

[ Szerkesztve ]

(#33787) AMD Power válasza Kornel (#33786) üzenetére


AMD Power
titán

Én az öreg Astrara úgy költök el egy évben 100-150e Ft ,hogy minden gombokért van hozzá és kitűnő állapotban van az autó.

Az esetek többségében a munkadíj a sok. Nem az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33788) Thome válasza Kornel (#33786) üzenetére


Thome
addikt

Tehát akkor a végeredmény az, hogy mégsem éri meg jobban az új autó mint a swift 1,5-ért?

[ Szerkesztve ]

(#33789) Tom1939 válasza Kornel (#33786) üzenetére


Tom1939
őstag

Erről majd kérek egy tutorialt (kinél, mit, hova és mennyiért). Erre szerintem én is fogok költeni (hangzás javítása).

(#33790) Kornel válasza Thome (#33788) üzenetére


Kornel
veterán

Ha szeretnétek összeírom, mit kell cserélni egy 10 éves autóban.
Az átlag magyar nem tartja karban az autót, ezért ezek szükségessuerűek lennének ilyen korban.

Én annyit mondtam, hogy az átlag nem teszi ezt meg, de meg kekken.
A legtöbb autó egy normális műszaki vizsgán se menne át.

Tehát továbbra is áll az álláspontom.

Tom: írok majd róla, van már konkatom.

[ Szerkesztve ]

(#33791) mdani01


mdani01
aktív tag

Ha már Swift volt a téma, szerintem ez a plafon amennyit ér egy 1.3 GS. [link]

iPhone 6S SpaceGray

(#33792) pjen válasza Thome (#33783) üzenetére


pjen
félisten

Például arany kilincs.és aranyozott fűrdökád a hátsó ülés helyén.Esetleg lehet még golyó álló üveg,titán alváz,stb.Azért a nagy többség közlekedni akar az autójával.

(#33793) Kornel válasza mdani01 (#33791) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
10 éves autó, túl a tervezett életciklusa felén.

(#33794) dReFiX válasza mdani01 (#33791) üzenetére


dReFiX
senior tag

A használt telephelyünkön váró lista van a beszamitott swiftekre. Egy patika GSre kevés kilométerrel majdhogynem licitálás megy, annyiért lehet el adni amennyiért nem szégyellik az emberek. Szóval a józan ész álltál valósnak vélt árak nem találkoznak azzal amennyiért el kellnek. Erre van pénzük az embereknek, akik olcsón fent tartható autót akarnak egykét extrával.

[ Szerkesztve ]

(#33795) dnelb válasza Kornel (#33790) üzenetére


dnelb
veterán

Írhatod, de ugyse lesz igazad :D Azt akarod megmagyarázni hogy jobb kiadni 2.5m-val többet, mint fogni 500kt és kb minden létező kopó fogyó , nem fogyó alkatrészt kicserélni :D Lesz 1.5m körül egy patika autód, 0 hitellel :D 500k-ba kb komplett futomu belefér, minden olaj, folyadék, szuro, gyertya, szíjak, 4 uj gumi, felújított váltó de még az abs kocka is :DDD 1.5é meg tudod mivan? Csöves H Astra- darabokból összerakva :D
Valamint akinek van 1 kis esze, és 1.5m forintja, az nem fog új autót venni 4ért.

[ Szerkesztve ]

(#33796) pjen válasza mdani01 (#33791) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt ne feledd,hogy 3 ajtós.Nem az a fő gond,hogy 4 személyes,hanem kényelmetlen,nehézkes,kettőnél több embernek.Az meg,hogy Szerinted mennyit ér,és mennyiért Tudod megvenni,nem ugyanaz.

(#33797) AMD Power válasza dReFiX (#33794) üzenetére


AMD Power
titán

Ezért is "félek" attól ,hogy inkább az Ignis lesz a befutó nálunk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33798) Motion_Blur válasza mdani01 (#33791) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerinted...

Van aki meg mondjuk 1 tulajos, megkímélt, törés- és hibamentes autót akar és hozzárakja ehhez egy jobb okostelefon árát :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33799) batai15 válasza Motion_Blur (#33798) üzenetére


batai15
félisten

Én is nézegettem őket inkább 1.1 amiért jót lehet ki fogni. Mondjuk ott van hogy 1.5 körül sport van akkor meg inkább arra..

(#33800) gerii válasza dReFiX (#33794) üzenetére


gerii
addikt

Én is így vettem anno, és hirdetés nélkül adtam el 1.4-ért a GLX-et, drágábban mint vettem!
Hogy miért: mert a mai M.o-on ezt lehet egy átlagembernek ésszerű pénzből fenntartani. (Ebben a megbízhatóságtól kezdve az olcsó szervizelésig minden benne van)

Persze lehet 1M alatti csöves, lelakott verziót is venni, de az soha nem lesz egy gyöngyszem.
Kereslet-kínálat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.