Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33801) AMD Power


AMD Power
titán

Egy átlagos magyar autó karbantartására közel 80 ezer forintot költ egy magyar család évente.

Egy kis érdekesség.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33802) pjen válasza Kornel (#33793) üzenetére


pjen
félisten

"10 éves autó, túl a tervezett életciklusa felén".Ez hol van számszerűsítve?

(#33801) AMD Power:Ha tényleg karbantartásra költi nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#33803) batai15 válasza AMD Power (#33801) üzenetére


batai15
félisten

Az jo. Nekem nincs meg egy éve a pug de 200at költöttem már rá és még van vagy 150 még.

(#33804) tboldi válasza dReFiX (#33794) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálatok mennyi egy GLX S-Cross manuális váltóval, 4WD nélkül? :B
És mennyit adnátok egy 2006 januári, 123043 km-t futott, nagyon megkímélt állapotú Honda Jazz 1.4 LS-ért? :D

Ja, és ha nem vagyok indiszkrét, helyileg hol vagytok? :D

[ Szerkesztve ]

(#33805) gerii válasza AMD Power (#33801) üzenetére


gerii
addikt

Ez a felmérés egy baromság.
Szervizre nem tudnak elkölteni ennyit évente. Most voltam minden folyadék és szűrő cserén SX4-gyel, 75k lett automata olaj+szűrőjével együtt (36k).
Egy normál szerviz 40k max.
11 év 120e km, semmi mást nem kellett cserélni. Nagyrészt alföldi szupersztrádákon vezetve.

(#33806) Danex


Danex
addikt

Suzuki műszerfal és egyéb elemek rázkódásának megszüntetése kezdőcsomag. ;]

(#33807) Krisztián
Majd kipróbálgatom, bár talán Kornél ígért valami képeket az ő megoldásáról a kesztyűtartóhoz :P

Amúgy erről össze lehetne gyűjteni a legjobb helyeket. Pl rendszámtábla, kesztyű/kalaptartó.

[ Szerkesztve ]

(#33807) dnelb válasza Danex (#33806) üzenetére


dnelb
veterán

tutorialt a népnek

(#33808) Kornel


Kornel
veterán

Szerintetek miért virágzik a használt autó import?

(#33809) tboldi válasza Danex (#33806) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam csak a hátsó rendszámtartó zörgött, vastagabb kétoldalú ragasztószalaggal oldottam meg. :)

(#33810) Kornel válasza Danex (#33806) üzenetére


Kornel
veterán

Mesélj mi ez, képeket és linket kérünk :)

(#33811) blakey válasza Danex (#33806) üzenetére


blakey
titán

Miért zörög valami? :)
Nekem egyelőre szerencsém van, nincs zörgés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33812) Kornel válasza blakey (#33811) üzenetére


Kornel
veterán

Minden suzuki zörög.
Maximum van aki nem érzékeny rá.

(#33813) Danex válasza Kornel (#33810) üzenetére


Danex
addikt

Max vasárnap, de inkább valamikor jövőhéten tudok majd vele szórakozni.

A barna az a hétköznapi D ablaktömítő szivacs.

A fehér meg ugyancsak ablaktömítő szivacs csak szélesebb és lapos verzió (ezt gondoltam a kalaptartóhoz) a barnát meg a kesztyűtartóhoz körbe.

Bár vezetésközben azt néztem ,hogy akkor hallgatott el a kesztyűtartó mikor befelé nyomtam, így lehet valami 3D nyomtatott szűkítőt tennék a zárnyelv foglalatába, hogy mélyebben behúzza.

(#33814) xmad válasza AMD Power (#33780) üzenetére


xmad
őstag

még újonnan is sokkal jobban megéri egy fiesta mint egy swift... nem is beszélve arról hogy fény évekkel jobb nála

(#33815) Harkovz válasza Kornel (#33766) üzenetére


Harkovz
aktív tag

135/90 D16 ET 50 az SX4 pótkereke ha még érdekel.Ma cseréltem kerekeket aztán eszembe jutott,hogy kérdezted így megnéztem.

(#33816) Kornel válasza Harkovz (#33815) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon jó.
Nem eladó? :)

(#33817) blakey válasza Kornel (#33812) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy egyszer majd fog, én nagyon érzékeny vagyok rá, egyelőre nincs zörgés. Láttad, hogy pl. a kalaptartó nálam másképp van rögzítve mint nálad, ez csak egy példa arra, hogy neked miért "pattogott".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33818) Kornel válasza blakey (#33817) üzenetére


Kornel
veterán

A kalaptarto zörgest 10 perc alatt megoldod.
Valószínű a tiednél van zajszigeteles az ajtokban, a csomagtér ajtóban, van gumi tömítés a hézagok között a kasznin, stb.
Ja nem, mert az is egy suzuki.
Na én ezeket mind meg fogom csinálni.

(#33819) Harkovz válasza Kornel (#33816) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Minden eladó :) Vagy csere a Te kocsidra,ráfizetek 1 millát.Gondolkodom én is az autó cserén nem azért mert baja lenne hanem tetszik az új S-Cross és ezt most még jó áron lehetne talán eladni.Én 2,5-ért hirdetném meg.De sok költsége van egy újnak,meg megint megvenni hozzá mindent ami kell,sok.Vicc,hogy már se pótkerék se emelő hozzá,mire mindent fekrak még az ember vagy 3-400 ezer.Ez meg már költség mentes atom megbízható motor,mondjuk meg is kap mindent én magam szervízelem most is a váltó olaj,fagyálló,osztó mű és hátsó hajtás is új olajat kapott a motor mellett.Tavaly fékolaj is cserélve lett.Szóval szerintem ha valaki megnézi és ért hozzá az látná,hogy megkímélt és elvinné 2,5 ért 2 garnitúra kerékkel.Majd még meggondolom tavasszal mi legyen.

(#33820) blakey válasza Kornel (#33818) üzenetére


blakey
titán

Én értem, hogy megoldottad, de nekem nem kellett.:) Majd kiváncsian várom. Astrára is mondták, hogy zörög, 9 év alatt csak a fejegységnél volt valami, egyébként semmilyen zörgés nem volt. Írjátok, hogy a kesztyűtartónál is van valami zörgés az S-Crossnál, Vitarában ilyet még nem tapasztaltam, az oldalsó ablakoknál sem hallottam eddgi zörgést, szélzajt igen, de azt minden autónál hallottam, felépítéstől függően erősebben vagy halkabban. Én most a gumikkal vagyok "fúlharmoniában", arra figyelek, hogy miként viselkednek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33821) venom8888


venom8888
őstag

Es mi a kulonbseg a swift sz2 es sz3 kozott?

(#33822) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Vitara milyen családi használatra? Mennyire széles a hátsó ülés sor? Két gyerekülés közé gondolom eselytelen hogy valaki beüljön, igaz?

(#33823) pjen válasza Vesztor87 (#33822) üzenetére


pjen
félisten

Ez azért gyerek ülés mérettől és a beülő személytől is függ

(#33824) blakey válasza Vesztor87 (#33822) üzenetére


blakey
titán

Kombi G Astrából ültünk át Vitarába, nagyobb hely van hátul, de 2 ülés köué már nem nagyon lehet "embert" ültetni, ahhoz sokkal szélesebb autó kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33825) yaneez


yaneez
csendes tag

Zörgés témához (S-Cross) , nálam a kesztyűtatró eddig meg sem röccent, kalaptartó igen, de az valóban könnyen orvosolható, a legnagyobb kínom az időnkénti műszerfal tetejéről jövő ropogás... Sikerült behatárolni, nos ez a szélvédő szellőző rostélyai (ez egy külön műanyag rész ill. a hozzá illeszkedő komplett műszerfal) környékéről jön. Lefogva az eleje egy részét megszűnik, gyakorlatilag alig hallható, viszont a probléma nem állandó, random jelleggel jön elő, így nehéz lesz reklamálni a szervízben. Meg nem is vagyok benne biztos hogy megérné, nyáron csendben volt + ha most megbontanák a komplett műszerfalat lehet csak rosszabbul járnék, nem tudom ...

Más.

Összeakadtam egy ismerőssel a parkolóban, gratulált az autóhoz és rákérdezett a fogyasztásra, aztán tátva is maradt a szája és kurvára nem akarta elhinni hogy én 5.6 - 6.5 között elvagyok, miközben az ő közel 1 éves Zafirája (1.4, 140 ló dettó) hogy kérhet 8-10 között, de azt mondta lesz@rja, tudomásul vette és így szereti.

Belekukkantottam az utastérbe, nem voltam lenyűgözve. Semmivel sem jobb mint az S-Cross, viszont az ára...

[ Szerkesztve ]

(#33826) Kornel válasza yaneez (#33825) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom nem városban ennyi az 1.4T :)

(#33827) yaneez válasza Kornel (#33826) üzenetére


yaneez
csendes tag

Viszonylag sokat pályázik, üzletkötő. Azt mondta, ez ennyi. (és nagyjából betartatja a sebességhatárokat)

[ Szerkesztve ]

(#33828) Kornel válasza yaneez (#33827) üzenetére


Kornel
veterán

A tiedre gondolok :)

(#33829) yaneez válasza Kornel (#33828) üzenetére


yaneez
csendes tag

Bocs, 6.5 a max, ha nem bírok magammal (vegyes fogyi). Ettől tudok jóval kevesebbet is produkálni, ha olyan hangulatban vagyok. :) És itt Miskolcon közel sincsenek akkora dugók mint a nagyfaluban, nyilván ez is nagyon sokat számít. Illetve én kora reggel és késő délután autózom javarészt a városban .

[ Szerkesztve ]

(#33830) Kornel válasza yaneez (#33829) üzenetére


Kornel
veterán

De hol?
Nekem vegyesben 6,75 főleg Budapest és M0 de pálya tempóban, nem a megengedett sebességgel.

Ma volt egy 150 km-es utam országúton, bőven 6 alatt volt, pedig néha megnéztem hogy gyorsul.

Miskolcon járva tankolás után nullázva nekem is 6 környékén mozog ;)

Mod: lehetne lassan egy miskolci topic tali is ;)

[ Szerkesztve ]

(#33831) yaneez válasza Kornel (#33830) üzenetére


yaneez
csendes tag

Topiktali: Jelentkeztem! :K

Ami kimaradt, sokat megyek országúton, pálya gyakorlatilag elhanyagolható, de akkor nagyon sietek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33832) Vesztor87 válasza blakey (#33824) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszönöm!

(#33833) AMD Power válasza blakey (#33824) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom komoly minőségbeli előrelépés volt!? :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33834) Kornel válasza yaneez (#33831) üzenetére


Kornel
veterán

Országúton valóban reális.

(#33835) Vesztor87 válasza AMD Power (#33801) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ez elég fura... Mi számít karbantartásnak? Gumi csere is állapot megóvás? 4 gumi 60e egy közepes árkategóriás15" -185-ös szélességnél. Meg a Swift drágább mint a Golf4? Fura... Anyag és munkadíj van ebben, vagy csak anyagdíj? Azert egy gyelestengely csapágy csere esetében nem gyenge rész a munkadíj 😁

(#33836) Kornel válasza Vesztor87 (#33835) üzenetére


Kornel
veterán

Hidd el, sokan gumit sem cserélnek csak úgy.
Ha igen, akkor megy rá a ling long, vagy jobb esetben a Laufenn, szerintem itthon a legtöbbet eladott abroncs lesz.

(#33837) pjen válasza Vesztor87 (#33835) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a nyeles tengely csere az nem karbantartás.

Kornél:Uniroyal ?tegnap ment fel.

(#33838) Kornel válasza pjen (#33837) üzenetére


Kornel
veterán

De, karbantartás.
Sokan nem cserélik, csak akkor, ha már szétesne a váltó.
Az meg elég sokára következik be.

Uniroyal teljesen jó, Conti B brand.
Nekem meg Michelin B brand ment fel, ezekkel még kevesebb a gond.

(#33839) pjen válasza Kornel (#33838) üzenetére


pjen
félisten

Na ácsi,lehet nem egyformán értelmezzük a karbantartást.Szerintem karbantartás az ha például 105K kilóméter után kicserélem a gyertyát,vagy 80000 után az ékszíjat,2 évente a fékolajat,hűtő vizet,tehát megelőzöm a hibát.Nekem mikor megjött a csapágy hang,hol volt,hol nem.Mint a mesében.Elvittem szervízbe,azt mondták van egy kis hangja,de ezzel még több ezer kilómétert elmegy.Mentem pár száz kilómétert és teljesen elhalgatott.Mindenki azt mondta nincs semmi baja.Kiváncsi voltam,kivettem a leeresztőt,és kiesett a golyó kosár.Viszont hibátlanul működött és elmentem vele Szentendrére kicserélni.

(#33840) Kornel válasza pjen (#33839) üzenetére


Kornel
veterán

Ez te vagy, és mi vagyunk itt.
Nézd meg a magyar utakon futó autókat, a 90% nem ilyen.
Addig hajtják az autót, amíg szét nem esik.
A karbantartás kimerül abban, hogy elinduljon az autó, ha esetleg megállni nem tud, az sem baj.

(#33841) pjen válasza Kornel (#33840) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos,ebben van igazság.

(#33842) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a vezető oldali ülés csak szerintem néz ki nagyon szaru*??

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33843) Vesztor87 válasza Kornel (#33836) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azért lennék kíváncsi hogy ez a 80k most mit takar. Mikor tavaly az Almera-t megvettük vt aki hülyének nézett, mert a 600k-ért megvett autóra rádobtunk 300k-értékben alkatrészeket, gumikat (4 téli, 4 nyári+4 acélfelni, akku, önindító felújítás, első spirál rugó csere, kormány összekötő csere, első tárcsák, betétek, stb.). Gumik is 3-4 mm-esek voltak, nem azért dobtuk el, hanem mert 6 évesek voltak már, azt nem terveztük hogy 5-10 évig nálunk lesz az autó, valszeg 2-3 max 4 évig lesz nálunk, 10 évesen már nagyon veszélyes lehet a gumi, akkor ha csere akkor mondom legyen új, legyen most, és nincs gond. Akku is simán indított, de 7 éves 44Ah-s volt benne, teszter szerint 25%-os állapotban... inkább csere mint egyszer kellemetlen meglepi hogy nem indul, valszeg évekig megint nincs gond. Egyedül a tárcsák voltak már nagyon csere érettek, de ha már szét volt szedve a betéteket is cseréltük, pedig az kb. féltávon járt a csere és az új állapot közt... de akkor már legyen rendben. Én így állok hozzá, ha eladom valszeg ez senkit nem fog érdekelni...

(#33844) pjen válasza AMD Power (#33842) üzenetére


pjen
félisten

Közel 200K kilóméteren szét lehet ülni,viszont Tehetsz rá ülés huzatot,de aránylag egyszerű házilag is cserélni.

(#33845) Kornel válasza AMD Power (#33842) üzenetére


Kornel
veterán

Már a kinézete alapján is hagynám, nem bizalomkeltő számomra.
Amit apám megvett, ennél sokkal jobb állapotú volt, bár azon is találtam hibát ;)

Vesztor: én is ilyen vagyok, meg itt a többség is.
Ellenben a többség szarik rá ezekre, elég csak szétnézni a használtautó piacon.

[ Szerkesztve ]

(#33846) AMD Power válasza pjen (#33844) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ez típus függő. Nekem a Renault-ban 280e km volt és szebb volt az ülése. Gondolom persze az sem mind1 ,egy 70kg ember ül benne több tiz ezer km vagy egy 120kg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33847) pjen válasza AMD Power (#33846) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sem mindegy a test alkat,van aki nyugodtan ül,én például"fészkelődöm"hamarabb szét ülöm.

(#33843) Vesztor87 :Milyen idős volt az az Almera?Azért önindító felújítás,spirál rugó csere,ha nincs hiba,elég szokatlan.Volt már pár öreg autóm,de ezt a két alkatrészt még sosem javítattam.Persze lehet szerencsém volt.Mikor a Svift ben meghalt nyolc és fél évesen a gyári aku,a Lestinél azt mondták a harmadik tél már ajándék.Ezekszerint két évente cserélgethetnéd,hogy ne legyen meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#33848) Vesztor87 válasza Kornel (#33845) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ezért is merült fel bennem, hogy ha autót kell venni, lehet egy drága, de új (és kicsi) Vitarával lehet jobban kijönnénk egy 10 éves időtávban gondolkodva mint egy 2 milláért vett bizonytalan előéletű egyterűvel.

(#33849) Kornel válasza Vesztor87 (#33848) üzenetére


Kornel
veterán

Minden bizonnyal, ha a későbbi eladási értéket is figyelembe veszed, illetve ha ilyen módon szeretnéd gyári állapotban tartani a használtan vett autót.

Egy új esetén gyakorlatilag 8-10 éves korára kell elkezdeni cserélgetni a kopó alkatrészeket, addig maximum folyadékok, szűrők, fékbetét, nagyon maximum első tárcsa ami cserés lehet.

Utána meg suzuki esetén ér még 50%-ot.

A 10 éves használt autó 20 évesen meg 100-200k-t.

(#33850) pjen válasza Vesztor87 (#33848) üzenetére


pjen
félisten

Anyagilag nem biztos,sőt,de üzem biztonság szempontjából biztosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.