Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Cefa válasza AmunRa (#3950) üzenetére


Cefa
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám!

Van egy Wagonr+ -om és el akarom vinni vezérműszíj cserére.
Az egyik szerelő azt mondja hogy ez láncos és nem kell cserélni a másik meg azt hogy szíjjas és cserélni kell!

Most mit csináljak?

110 ezer km van benne és nem akarom hogy átba***anak.
Hogy derítsem ki hogy mi is van benne?
előre is köszönöm a választ

ja a motorszámból ki lehet deríteni hogy milyen motor van benne?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#3952) bobsys válasza Cefa (#3951) üzenetére


bobsys
addikt

Szerintem szíjj van benne. De kinyitod a géptetőt és megnézed :)
Motorszámból elég sok mindent kilehet deryteni, köztük a motor típusát is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3953) AmunRa válasza Cefa (#3951) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Szerintem is szíj van.
1,25 dízel motor láncos. azt 300e után kell cserélni, ha minden igaz.
A fiat motorjánál így van és az 1,25-t is ők csinálták.
De kérdezd meg a szakszervízt.
Majd nézd meg a karbantartási papírját a kocsinak.
Vagy nincs meg?

(#3954) salieri.


salieri.
őstag

suzuki sportot ? soha :) azert mar egy jo hasznalt dizel passatot lehet venni 2-3 évesen aztan nem egy kategoria a ketto kocsi .. nevetsegesen el vannak szallva a suzuki arai meg eleg gyenge a kasznija valtozatlan na meg zabal az uj swift vagy masnak nem ez a tapasztalata ?

(#3955) AmunRa válasza salieri. (#3954) üzenetére


AmunRa
aktív tag

6-7 körül eszik vegyesben állítólag.
De a fene se tudja. Passatot csak a veltautótól vennék.
Sok kilométer tekert szar van. A kaszni szerintem erősebb, mint te jellemzed. Szép belülről.
Elég jól felszerelt. Megbízható, ami kevés autóra jellemző.
A árakból meg elég sokat engednek. Bár a hitelből visszajön nekik. :)
De valószínüleg a többi autó hitele is hasonló. És nem biztos, hogy 4-500-at elengednek, de talán utánajárok. :)
Engem az zavar, hogy nem csinálnak családi autót. A Grand Vitara egyedül ami alkalmas erre. Az SX4 meg drága és nem is olyan jó.

(#3956) tildy válasza AmunRa (#3955) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugye volt régen a liana. Nagyon tetszetős kis autó volt, és azért egy család is elfért benne ...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3957) AmunRa válasza tildy (#3956) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nekem a formája nem tetszett.
A belső digitális műszeres sem. De a vége fele azt hiszem volt normális analód műszere.

De az is csak volt! :)

Aztán az egérkamion, ignis ami hasonló, mint az egér, meg a még kissebb alto.
A swift ami nekem a legjobban tetszik, az sx4 ami meg nem jó semmire és drágga.

(#3958) divot válasza salieri. (#3954) üzenetére


divot
veterán

Na most sikerült megmondanod a frankót.
Gyenge a kasztnija, mi?

Mégis hol jártál az elmúlt két évben balfék?

(#3959) Veatta válasza divot (#3958) üzenetére


Veatta
aktív tag

Ő még az előző suzukikról hallotta..., aztán a topic címe nem változott: suzuki -biztos ez is olyan, megaztán a Passat, na az a kocsi!

(#3960) AmunRa válasza Veatta (#3959) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Divot egy 4M-s suzukiről beszélt 1,6 sportól szerintem tudta a srác, miről van szó. :)

(#3961) salieri. válasza divot (#3958) üzenetére


salieri.
őstag

lattam egy kepet rola az egyik vasutallomas leloptak a felniket rola felpakoltak teglakra nem birta emgtartani a sajat sulyat

(#3962) salieri. válasza Veatta (#3959) üzenetére


salieri.
őstag

mért nem az ? mondjal egy fejletteb dizel motort tole ? !

(#3963) süti5 válasza salieri. (#3961) üzenetére


süti5
őstag

Jaja, és az összesnél mikor cserélik a kereket, az emelő az utastérben köt ki. Nevetséges vagy.

(#3964) süti5 válasza salieri. (#3962) üzenetére


süti5
őstag

Hasonlíts már össze egy passat meg egy suzuki árat...:)
Mellesleg a suzukikban fiat dízel van, ami ugye a jtd. Azt is tudod ugye, hogy először a fiat csinált közvetlen befecskendezéses dízelt? Utána koppintották a többiek.

(#3965) salieri. válasza süti5 (#3963) üzenetére


salieri.
őstag

képen lattam na midnegy en nem vitazok en maradok a vw minosegnel

(#3966) bobsys válasza salieri. (#3961) üzenetére


bobsys
addikt

én meg voltam suzuki szervízben és láttam nem egy olyan autót totálkárral, hogy a figura bukfencezett az autóval, vagy éppenséggel árok+oszlop kombót nyomott és az utastér maga alig sérült
komolyan szerinted forgalomba lehet helyezni autót mo-n ami nem bírja el magát ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3967) salieri. válasza süti5 (#3964) üzenetére


salieri.
őstag

persze tudom .. de azt is tudom hogy en nem uj passatot hasonlitottam ossze hanem 2-3 éves passatot :) jobban jar asszem az ember egy olyannal mint egy szalonautoval amivel kapasbol atleped a kereskedes kapujat tobb szaz ezerrel kevesebbet er

(#3968) salieri. válasza bobsys (#3966) üzenetére


salieri.
őstag

midnegy en anyit fejtettem ki nem bizom a suzukiban nem ertem miert kernek olyan arat erte egy alap suzuki harom ajtos 2miliio 50 ezer en elegedetlen voltam vele meg hasznaltam

(#3969) tildy válasza salieri. (#3967) üzenetére


tildy
nagyúr

Aztán meg leshetsz, mikor rájössz, hogy az első tulaj úgy járatta be, hogy leginkább sehogy, és nem foglalkozott normálisan az autójával....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3970) salieri. válasza tildy (#3969) üzenetére


salieri.
őstag

ez benne van a pakliba megbizhato forrasbol kell venni !

(#3971) bobsys válasza salieri. (#3968) üzenetére


bobsys
addikt

nekem tetszett, újautót én eleve nem vennék, de használtan szerintem nem rossz választás, persze ha neked nem tetszett akkor mindegy :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3972) salieri. válasza bobsys (#3971) üzenetére


salieri.
őstag

jool nez ki meg minden nem azzal van a baj de nekem sokat evett es erre merges voltam 6000 kmt mentem vele meg volt valami grimbusz a fekkel amiert visszahivtak


Tildy: szerintem a nemetek jobban ugyelnek az autora mint a magyarok mertha valami tonkremegy nem az van hogy jajj akkor masik oldali teleszkopot nem cserelem hanem fogjak es kicserelik parba hiaba joo a masik

[Szerkesztve]

(#3973) ett válasza salieri. (#3965) üzenetére


ett
aktív tag

Van igazság abban amit írsz, de vw egyáltalán nem olyan nagy minőség, csak a neve miatt kérik meg az árát. Volt amikor mentünk munkatársaimmal (volt külső- belső-, motortérellenőr köztük) szalonokba nézni autót, és nagyon meglepődtünk. Vw, opel, skoda, peugeot,stb. mindegyiken rengeteg hiba volt, még szarabbak voltak, mint a suzukik. Ahol sorozatgyártás van, ott ez megy sajnos. Viszont, a két autó tényleg nem egy kategória, így nem is nagyon lehet összehasonlítani őket. Bár ha a vw-ben tönkremegy valami, akkor elég borsos az ára, a suzukiba olcsóbbak a cuccok. Az is hozzátartozik, hogy a kisautók drágábbak összességében, mint a nagyok, de nem is veszítenek olyan gyorsan az értékükből.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3974) AmunRa válasza salieri. (#3970) üzenetére


AmunRa
aktív tag

a megbízható forrás a rokon.
A weltautoban se lehet megbízni, mert adtak el használt autót ujnak.
A mostani pasat nem olyan megbízható mint a régi.
Kicsit magas az ára, de garanciát kapsz. A használt diseledet meg lehet, hogy viheted javításra porlasztócsere, vagy adagoló. Baromi nagy a kockázat.
Emeléstől nem lukad ki, ez 100% még a régi swift sem. Azt hiszem a kirohadt kispolszli jellemzője.
A két autót nem lehet összehasonlítani. Nekem is tetszik a Pasat, de drága.
A polo árát hasonlitgasd vagy a fabia árát a swifthez. A fabia nem drága? Vagy a polo?
A golfot nem is említem.
Az általad látott árakból lehet alkudni is suzukinál.
Ha kp.-ban fizetetd olyan 2-300 körül, ha hitelre, akkor 4-500 is. A GLX és a GS-nél biztosan.

(#3975) AmunRa válasza ett (#3973) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A vw szervízről nem is beszélve. 6 éve egyik kolegám vett golfot.
Elvitte egy átvizsgálos olajcserés szervízre 50k fizetett. Ráadásul ismerőse is volt a szervízben. :)

(#3976) tildy válasza salieri. (#3972) üzenetére


tildy
nagyúr

Errőla németek jobban ügyelnek az autóra , vagy a nyugatiak inkább ne beszéljünk. 2001ben svájcból behozott ponym van.... És hát opké belülről ügyeltek rá, de hogy a motorjára nem ügyeltek az hótziher... Tuti, hogy nem az elmúlt 5 évben lett olyan , amilyen... Szerencsére már rendbeszedettem valamennyire, nem kopog.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3977) ett válasza AmunRa (#3975) üzenetére


ett
aktív tag

Az igen. Maradok a swiftnél. :) Azt fogok majd venni inkáb. Nekem elég. Vagy majd megnézem mostz májusban, hogy milyen lesz a splash. Aztán ha tetszik, akkor olyan lesz majd egyszer.

tildynek igaza van. Nem az számít honnan van, hanem hogy kitől.

[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3978) Veatta válasza salieri. (#3962) üzenetére


Veatta
aktív tag

Mondani vagy megfizetni?

(#3979) bod101 válasza ett (#3977) üzenetére


bod101
aktív tag

Majd ird meg, hogy milyen a Splash.
A vw minőségről meg csak annyit, hogy nemoly régen fagytak szét az 1.4 motorjai :W . Nem baj de vw :P .

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3980) Veatta válasza salieri. (#3965) üzenetére


Veatta
aktív tag

A minőség statisztikái alapján a japó technika kicsit megbízhatóbb :)

(#3981) salieri. válasza Veatta (#3980) üzenetére


salieri.
őstag

en ezt nem is vitatom de nekem nm tetszik az egyszerusege belulrol

(#3982) Veatta válasza salieri. (#3981) üzenetére


Veatta
aktív tag

Puritán az biztos! De nem azért szeretjük, hanem mert keveset eszik :)

(#3983) AmunRa válasza salieri. (#3981) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Most melyikről van szó? Az újról vagy a régiről?
Van külnbség a régi swfitem és a G Astrám között.
Egyik reggel a páromat és a gyereköcöt vittem, utána átültem a swiftbe és fapados érzésem volt. Olyan más a két autó. A váltó és kaszni, ahogy a kormanyt tekerem.
Gondolkozom a cseréjén, de végüls szeretem, mert nem fogyaszt sokat megbizható. Az ülése is kényelmes. Csak ne csattanjak vele. Ha másik autóba beszámitattnám, elég megalázó árat fizetnánek érte. Lehet, hogy 2-3 évig használom aztán elajándékozom, és veszek egy alsóközepet. Addigra 0-ra használtam ha ha évi 200k-nak veszem amibe került nekem.

(#3984) salieri. válasza AmunRa (#3983) üzenetére


salieri.
őstag

szerintem jo befektetes egy 2-3 eves HDI is tudom francia..... de akkoris joooooooo motor.........

(#3985) AmunRa válasza salieri. (#3984) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A PSA motor az jó, csak a többi... Elektronika, futómű, stb. Az adagolól vagy más egyébb kütyű se olcsó. Ahogy hallom, nem ritka ezek cseréje.
A 206 életem álma volt anno, az SW is, de nem bántam meg, hogy kihagytam, mert majd mindenki szidja.

Most após H Astráján görcsölünk ami 2 éves klimás 5 ajtós 1,4 motorral 2,5M-ért.
Az öreg nem tudja eldönteni a dolgot, de szerintem meg akar szabadulni. Csak van egy kis ingatlan ügye amibe talán nekünk is be kell segíteni.
A végén két szék között pad alá esünk.

Most tényleg 500k-t engednek az új swift GLX és GS árából. Ráadásul emberi áron számolnák be a régi suzukimat. Bár csak akkor kapsz 500k kedvezményt, ha min. 1M hitelt kérsz. Ha nem kell hitel, akkor csak 300k-t engednek.
Végülis tök ugyanott vagy, csak nem kell azonnal kifizetni. :D

(#3986) salieri. válasza AmunRa (#3985) üzenetére


salieri.
őstag

nekem mar 90 ezer van benne es meg semmi problema vele :) a valtoja szerintem a gyenge pontja



[Szerkesztve]

(#3987) divot


divot
veterán

Az új Splash tetszik, csak a motorja nem: 86 lovas 1,4-es kerül bele. Jobban örültem volna egy 110 lőerősnek. Mégsem Suzuki lesz a következő autónk. :(

[link]

[Szerkesztve]

(#3988) fokukac válasza divot (#3987) üzenetére


fokukac
nagyúr

1,2-es az a 86 lovas motor, egyébként stimmel. ;)

megjegyzem, szerintem hót ronda. :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3989) divot válasza fokukac (#3988) üzenetére


divot
veterán

Ja igen, elírtam. Szóval egy kellemes 1,6-os, 125 lovas motorral mondjuk...

Egyébként meg szép. :)

(#3990) Integra válasza divot (#3987) üzenetére


Integra
titán

nekem is tetszik
majd beleverik az 1.6ost

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3991) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Akinek szintén 1,3-as benzines Ignise van, szeretnék tőle kérdezni. Amióta elhagyta az autóm a 10e. km-t, egyszerűen nincs motorfék. Annyira nincs, hogy számomra már a használhatatlanság határát súrolja. Én még úgy tanultam vezetni, hogy időben leszállunk a gázról, motorfékkel lassulunk, és a fékkel befejezzük a fékezést. Kivéve szuzukiignisz. Országúton megyek 90-100km/h-val, és látom, hogy jön egy kanyar, leszállok a gázról, vagy 500M-rel a kanyar előtt.....aztán a kanyar előtt közvetlenül mint ökör, nyomom a féket, hogy föl ne boruljak, mert még 88km/h-val megy az autó. Sokszor olyan ideges leszek, visszanyomom harmadikba, semmi, nem lassul, csak a motor ordít....anyád p..... mondom, és vissza kettes, azért is lesz motorfék! Van is, egy pillanatra, 80-nál kettesbe visszapakolva, de csak egy pillanatra, míg fölpörög a motor..... Bevittem szervizbe, aztmondák minden okés vele.... azért ilyen hogy télen ne csússzon meg a kerék, ha síkos az út. Lehet hogy én vagyok hülye, de ezt nem tudom megszokni, hogy állandóan nyomom a féket, és közben visszasírom a kockaladát, annál ha leszálltam a gázról, érezhetően lassult, ''fogta'' a motor. Már azon gondolkozom, hogy városi közlekedésben kétt kattanásra behúzott kézifékkel használom, ilyenkor legalább lessul ha leszállok a gázról. Érdeklődöm akinek benzines ignise van, a tiétek is ilyen?

ui: Így nem utáltam egyik kocsimat sem, zörög, pattog, nincs motorfék, zabál. Ja, és három évesen elbuktam a fele árát, ez az egy oka amiért megvan. Senki ilyet ne vegyen.!!!!!!!!!!!!!!

(#3992) bod101 válasza Zoli bácsi (#3991) üzenetére


bod101
aktív tag

Szerintem nekem nincsenek ilyen tüneteim, mint amit Te leirtál. Én nagyon szeretem a gépet csak a hátsó felfüggesztést nem. Fogyasztása szerintem jó. Én bejártam vele eu-t és a nyáron ismét megyünk, ha minden jól megy. 60e km van benne de szerintem nem zörög csattog csak a kedvenc macskaköves utamon pestiek elönyben :B .
Én nem bántam meg és nagyoon szeretjük Ignácot.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3993) Veatta válasza Zoli bácsi (#3991) üzenetére


Veatta
aktív tag

Zsiguli után nekem is nagyon szokatlan volt, ugyan nekem swiftem van.
A zsigával szépen vissza lehetett kapcsolgatni egy lámpa előtt simán megfogta szinte 0 ra a kocsit. A suzuki ahhoz képest csak jelképes motorfékkel van megáldva, de már megszoktam, eleinte engem is bosszantott.

(#3994) SzalaiG válasza divot (#3987) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem nagyon tetszik. Remélem jó áron lesz! :D

(#3995) süti5 válasza divot (#3987) üzenetére


süti5
őstag

Nekem nem teccik a formája, meg amúgyis most tettem le a voksom a választottam mellett :B

(#3996) as_Rock válasza süti5 (#3995) üzenetére


as_Rock
őstag

És mi az?:)

Nekem se tetszik, eleje swift-sx4 hibrid, hátulja Aygo :DDD

Családi autót akarok, jól pakolható naaagy hátsóval!!! :D :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3997) süti5 válasza as_Rock (#3996) üzenetére


süti5
őstag

Fekete swift sport:)
Júni elején érkezik:)

(#3998) as_Rock válasza süti5 (#3997) üzenetére


as_Rock
őstag

És annak a csomagtartójában lesz annyi hely, hogy egy 5 tagú család egyheti nyaralásának cuccait elnyelje :Y :(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3999) tildy válasza Zoli bácsi (#3991) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez komoly? Hát így szép gyakran kell majd fékeket cserélgetned.... (Azt hiszem engem is igencsak zavarna, ha elmenne a ''motorfék'' az örök vadászmezőkre) Nem irigyellek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4000) süti5 válasza as_Rock (#3998) üzenetére


süti5
őstag

Nekem még nem kell családi kocsi..:)
Addig is szeretném kiélvezni egy kis, fürge kocsi előnyeit:)
Nyaralni vagy kettesben megyünk, vagy max elkérem akkor fatertól a kocsit:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.