Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) SzalaiG válasza karib (#3050) üzenetére


SzalaiG
addikt

Reménykedem, h kijövök belőle nullára.

(#3052) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Suzuki bontókat keresek Fejér megyében.

(#3053) karib válasza SzalaiG (#3052) üzenetére


karib
addikt

Google? Pesten hármat tudok: Japker Szentendrén, egy a Szlovák úton, egy meg az Üllői úton.

Department of Redundancy Department

(#3054) divot


divot
veterán

Öt nap, négy éjszakára babakocsistul sikerült mindent bepakolnom hármunknak az autóba, úgy, hogy nem kellett az ülséeket döntögetni, és egy kézibőrönd jött előre, az anyósülés elé. Mondjuk nem volt egyszerű logisztika feladat, ráadásul közben sárgulva az irigységtől figyelmte, ahogy a szomszéd is pakol a kombi Octaviába. :)

(#3055) SzalaiG válasza divot (#3054) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mégiscsak családi autó. :)

(#3056) divot válasza SzalaiG (#3055) üzenetére


divot
veterán

A márkakereskedő fölajánlotta, hogy beszámítják egy SX4-be, úgy, hogy ugyanannyi marad a törlesztőm, mint most, csak előről indul a hat év. (Egy éve fizetem.) Megnéztem, annyival nem nagyobb, amennyivel drágább, ráadásul az 1,6-os motorral lomhább, a dízel viszont megfizethetetlen. Így marad a drágaszág. :)

(#3057) SzalaiG válasza divot (#3056) üzenetére


SzalaiG
addikt

Meg kevesebbet fogyaszt és szebb is.

(#3058) divot válasza SzalaiG (#3057) üzenetére


divot
veterán

Ez így igaz. :)
A gránátnarancsból szinte kizárólag Budapestre jutott, mondjuk itt akad is bőséggel, de amikor vidékre megyek, még mindig megbámulnak. Ami Suzukitól igencsak jó ''teljesítmény'': ;)

(#3059) parandroid válasza divot (#3054) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mi is ezért cseréltük a kisautót kombira. Egy gyerekkel még elég, de kettővel (plusz babakocsi, kisbicikli, ilyesmik) már nem. Ez most remélem elég lesz egy darabig.

Egyébként egy autó csomagtartója olyan mint a RAM a számítógépben. Nincs olyan, hogy ne lehetne megtölteni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3060) divot válasza parandroid (#3059) üzenetére


divot
veterán

Ha megtudnám, hogy jön a következő Ogre, kb. abban a pillanatban kezdeném árulni a Swiftet. :)

(#3061) SzalaiG válasza divot (#3060) üzenetére


SzalaiG
addikt

Szerintem Skoda Fábia Combira cseréld! Bár jó lene, ha végre lenne Swift II Combi is.
Van 3 és 5 ajtós, lesz szedán, úgyhogy legyen combi is!

(#3062) süti5 válasza divot (#3054) üzenetére


süti5
őstag

Nemrég érkeztem haza az Ignis-szel Erdélyből. Négyen mentünk, csomagok simán befértek a csomagtartóba. Odáig egészen jó út volt, de Gyergyóban...... elhagytam egy dísztárcsát, de áldottam magam, hogy ilyen gépet vettem:) A srác akinél laktunk, mindig büszkélkedett a daciajával, hogy az mindenhol elmegy meg ilyenek, na mondtam neki, majd meglátjuk, mer ennek magasan van az alja, meg qrva kemények a rugói. Felmentünk a havasokba a faházukhoz, sztandard szállította ki az emberkéket a kocsiból a végefelé, nehogy leüljön az alja, mer elég nagy kövek/sziklák álltak ki az útból. Én meg röhögve mentem fel négy személlyel, hazafelé egy darabon a szar úton hatan voltunk benne meg pár cucc, de nem ért le sehol:) A fogyasztása a 2000km-en 6,8liter volt, ez sztem átlagos, de én elégedett vagyok vele.

(#3063) divot válasza SzalaiG (#3061) üzenetére


divot
veterán

Nem hiszem: a mostani Swiftem motorikus és felszereltségi tudását, ráadásul úgy, hogy a kormányról vezérelhető audiót, és a kulcsnélküli indítást nem is tudja, egymillióval többért kínálja a Skoda...

(#3064) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Istenbizony nem flémnek szánom, de ez annyira vicces... :U

- Hallotta? Szeptembertől a Suzukira is kötelező a bukósisak.
- Na ne mondja!
- De igen! Hullik a vadgesztenye.


p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3065) T. Almeida válasza parandroid (#3064) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:(((



P.S.: ;]

(#3066) Calogero


Calogero
addikt

Suzuki vs Suzuki kocc: [link]

[Szerkesztve]

(#3067) SzalaiG


SzalaiG
addikt

De mindenki kiszállt élve. Autó lesz másik, egészség nem.

(#3068) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Tegnap 5 Suzuki ment előttem egymás után. Swit egy és Swift kettő, Ignis & Ignis, Swift Sedan. :D

(#3069) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

JA! Akrtam mondani! sopron szip varosabol autztam hazafel ami napon, estan CSornan emgaltunk egylampanal /ha optt nicns lampa akkor tesek tlalni egy masik varost a 85-os uton:- ))/ szova all emleltem egy suzuki ignis, meg egy traktor, de hijjaba keresgeltem a traktrt fizikailag ne lattam es nag nehez ragyuttem honanan a ricaj hat a szegeny sarga-bol gyutt, huuuuuuu de stilusidegen vottttttt:- (((( aszem jot fog tenni az a psa oda az rrab nekije, remejjuk hozza a hanfekvest abban is.
komojjjan mondom ez kcisegbejestyo volt, mitha egy fiat melelt maszkalank /kmmmmm:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3070) bod101 válasza Calogero (#3066) üzenetére


bod101
aktív tag

Az Ignis még müködött beindult a motorja láttam mikor állt fel a trailerre. A balesetet magát szerencsére nem

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3071) bod101 válasza neduddki (#3069) üzenetére


bod101
aktív tag

Te direkt igy irsz :F Nem kötöszködöm, de nem birom elolvasni amit irsz. Biztos bennem van a hiba nem tudok olvasni :Y

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3072) SzalaiG válasza bod101 (#3071) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ő ilyen. Más topicokban is így ír.

Ignis bírja, a Swiftel mi lett?

(#3073) bod101 válasza SzalaiG (#3072) üzenetére


bod101
aktív tag

A Swiftet már nem láttam már nem volt ott.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#3074) Sipi16


Sipi16
senior tag

most mondjam azt hogy a ti autótok? [link]
csak úgy felszáll és borul...
hawer vett 1 új swiftet 2,6milla volt... mi ebből mercit veszünk... ami nem szutyuki...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3075) divot válasza Sipi16 (#3074) üzenetére


divot
veterán

Jaj de menő csávó vagy kis köcsög.

(#3076) karib válasza Sipi16 (#3074) üzenetére


karib
addikt

Egyéb okos beszólás, vagy mára befejezted? :U

Department of Redundancy Department

(#3077) Sipi16 válasza karib (#3076) üzenetére


Sipi16
senior tag

bocsi hogy márkahűek vagyunk...
Mondjuk taxizz már szuzukival és menj vele 400ezer km-t úgy hogy nem nyúlsz az egészehez... erről ennyit másak az értékrendjeink.
Nem azért írtam a totyikma mert ócsárolni akartam a suzukit tudod ki mire használja a kocsját...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3078) T. Almeida válasza Sipi16 (#3074) üzenetére


T. Almeida
senior tag

> csak úgy felszáll és borul...
Hát igen, a Suzukik csak úgy térülnek-fordulnak-borulnak...

Lehte, hogy a nagyratartott mercidben ott halsz meg egy ilyen balesetben, te sznob hülyegyerek.

(#3079) T. Almeida válasza Sipi16 (#3077) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A cégnél volt Swift, amivel 380.000 km-t mentek, így adták el...kulcsos autónak használták...márha tudod mit jelent az.

(#3080) Sipi16 válasza T. Almeida (#3078) üzenetére


Sipi16
senior tag

az összes magasépítésű kocsiba benne vagy hogy könnyebben borul pl [link]
lehet hogy a merciba halok meg nem kizárt....
Csak a suzukival az a ''gond'' nem igazán erős kaszni és gyors motorok tudom vezettem én is swiftet nagyon megy... 180al mentünk balcsira... nekem a csillag fele húz a szívem nem tehetek ról ezt nevelték belém a szüleim vagyis apám hogy inkább örgebb de VAS....


köszönöm hogy hozzászólásaimmal gyarapíthattam a fórumot, köszönöm a lesznobozó hozzászólásokat a többit privátba kérem....

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3081) spirit007 válasza Sipi16 (#3077) üzenetére


spirit007
senior tag

Rosszul hallgatóztál amikor apuciék beszélgettek ....
400 ezret legfeljebb a motor bír ki egy merciben is hozzányúlás nélkül ...
és egészen véletlenül egy autó is kell a motor köré ... még a Mercedes-enk is ... ugye ugye ki gondolta volna :D :D :D

(#3082) tildy válasza divot (#3054) üzenetére


tildy
nagyúr

Ügyes vagy. Nekünk 14 napra (13 éjszakára) sem sikerült úgy bepakolnunk a sajátunkba, hogy ne kerüljön az ülésre legalább 2 táska:U (nem akartuk lehajtani, mert úgy nem néz ki olyan jól)(igaz egy ilyen 3 másodperces (1m átmérő, csomagolva) sátor bepakolása esetén nem is csodálkozom : [link])

Azt hiszem, legközelebb nagyobb csomagtér méretű kocsit veszünk.
------------------------------------------------------------------------
Rosszul láttam, hogy az sx4 nagyobbnak, és nagyobb csomagterűnek is tűnik, mint a swift?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3083) Sipi16 válasza spirit007 (#3081) üzenetére


Sipi16
senior tag

láttál már szuzukiba 400km-et? köszi.... válaszodat csatolt fényképpel mielőbb várom :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3084) RAM válasza bod101 (#3071) üzenetére


RAM
őstag

erőltesd meg magad vagy szard le :))

Csak tisztán

(#3085) divot válasza tildy (#3082) üzenetére


divot
veterán

Én magam is meglepődtem, amikor sikerült bepakolni. :)

Egyébkén az SX4 csomagtartója 70 literrel nagyobb, mint a Swift-é, és a belterei is bőségesebb. Már kértem is árajánlatokat a cserére. ;)

(#3086) karib válasza Sipi16 (#3077) üzenetére


karib
addikt

''Nem azért írtam a totyikma mert ócsárolni akartam a suzukit tudod ki mire használja a kocsját...''

Esetleg olvasd vissza a 3074-es hozzászólásod, és gondolkozz el a megnyilvánulásaid stílusán...

Department of Redundancy Department

(#3087) spirit007 válasza Sipi16 (#3083) üzenetére


spirit007
senior tag

Nos 400 Km-t sok Suzukiban láttam már ...
HA esetleg 400 ezer Km -re gondolsz , azt majd csatolom az általad emlegetett ''hozzányúlás nélküli'' Mercedes fényképéhez :D :D :D

(#3088) T. Almeida válasza Sipi16 (#3083) üzenetére


T. Almeida
senior tag

#3079

Fénykép nincs, de a szavahihetőségem ne kérdőjelezd meg... ;)

(#3089) tbs válasza tildy (#3082) üzenetére


tbs
addikt

SX4 nevében a szám az árára utal MFt-ben...

Annyiért van nagyobb/jobb. Jazz kell neked... :DDD

(#3090) Sytex válasza Sipi16 (#3083) üzenetére


Sytex
tag

Hehe, egy suzukiban se fogysz látni 400.000-t mutató órát, mert 99999-nél fordul át. Ami nem azt jelenti hogy ennyire van tervezve. Az én suzukim (GTi Swift) 17 éves, 302000 van benne, és most tavasszal volt először megbontva a motorja, mert ugy voltam vele hogy biztos szét van már kopva. Hát nem igy volt. 0,2 és 0,7 között kell lennie az illesztésnek ebben 0,25 volt. Ja és mivel a motor mögött kell lennie egy katszninak. Enyémen 1 helyen van egy kis FELÜLETI rozsda (ismétlem 17 éves), nem rohadás, mert az előzö tulaj valami kóklány lakatoshoz vitte egy törés után.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#3091) Sipi16 válasza Sytex (#3090) üzenetére


Sipi16
senior tag

Sytex válaszát elfogadom és köszönöm ő nem ugatott le hanem elmegyarázta a lényeget és igaza van a 400km-t nem a kasznira hanem csak a motorra értettem a mai utakon 60-80ekm után mi is lengéscsillapító és gömbcsuklócserét csinálunk a kocsin.
Én elvileg egy 30 azaz harminc éves 123as mercit kapok ha jó leszek :D ő rohad meg füstöl..
de érdekes 30éves kocsiba alapba szervó volt... azért érdekes és itt nem a szuzukit akarom fikázni de az opel és egyéb gyártók kocsijaiba sem mindig alap a szervókormány (ami nélkül a mai világba nem autó az autó.)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3092) karib válasza Sipi16 (#3091) üzenetére


karib
addikt

A régi Swift egy cirka 20 éves konstrukció, méghozzá az olcsó kategóriából. Nem nagyon lehet összevetni egy valamikori prémiumautóval, amelyiknél nem volt elsődleges szempont az olcsóság. Másrészt pedig szívesen megnézek majd egy mai Mercit 30 év múlva :) Ha nem is a minőség hiánya miatt, de az irgalmatlan komplexitás miatt nem hiszem, hogy túl sok fog futni belőlük sajna. A tartós autógyártás a múlté, egyszerűen nem lehet ma megvalósítani. Inkább arra lehet törekedni, hogy az elhasznált autó minél könnyebben újrahasznosítható legyen az élete végén.

Másfelől városi közlekedésre nekem sokkal szimpatikusabb a Swift közvetlensége, mint egy régi Merci komfortos vonulása - pedig én szereten a nagy autókat, nagy motorral.

Department of Redundancy Department

(#3093) Sipi16 válasza karib (#3092) üzenetére


Sipi16
senior tag

a mai kocsikat 6-8 évre gyártják...
kivéve egyes márkákat de a BMW, Mercedes-Benz nincs benne
Talán Lexus és fölötte...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3094) Montesz


Montesz
csendes tag

Sziasztok!tudnátok nekem segíteni?Most vettem egy új swiftet és most lesz 1000 km-es és vissza kell vinni szervizre.Nem tudjátok véletlenül miből all egy ilyen szerviz és hogy mennyibe kerül?Vagy egyátalán kell érte fizetni?

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#3095) Sipi16 válasza Montesz (#3094) üzenetére


Sipi16
senior tag

fizetni biztos kell :S
olajcsere, olajszűrőcsere biztos meg lehet hogy átnéznek fontos dolgokat...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3096) divot válasza Montesz (#3094) üzenetére


divot
veterán

Megkérdezik, hogy van-e valami bajod a masinával, ha nincs, akkor alánéznek, és meghúzkodják a csavarokat, oszt jónapot. Persze ingyér. :)

(#3097) Slax válasza Sipi16 (#3095) üzenetére


Slax
senior tag

Na ez egy eszement nagy marhaság. :((

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#3098) Omni válasza Montesz (#3094) üzenetére


Omni
aktív tag

Meghúzzák a csavarokat. Ellenőrzik a keréknyomást /miénkben 3 bar volt.../.

(#3099) Slax válasza Montesz (#3094) üzenetére


Slax
senior tag

Nem, ismétlem, nem kell fizetni az első szervízért. A szervízkönyv ezresre vonatkozó keretének az aljára oda is van írva, hogy térítésmentes. Ha olajat, vagy bármilyen szűrőt akarnak veled cseréltetni lóvéért, röhögd ki. Olvasd át alaposan a szervízkönyvet (én nemrég tettem mégegyszer, pedig már 3k-nál tartok, és még most jöttem rá, hogy a rozsdagarancia fenntartásához is vinni kell ellenőrzésre megadott időnként).

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#3100) tildy válasza karib (#3092) üzenetére


tildy
nagyúr

Horvátoszágban kicsit meglepődtem, miért látok annyi swiftet (Nameg annyi (énautóm) márkatársat is, de az már más tészta... ). Aztán mikor befordultunk az apartman utcájába rájöttem.
Kétpzelhetitek mit élhettem át, balra is egy swift, meg a hátunk mögött is ...
Aki horvátba megy nyaralni, lehet jobban jár a szűk utcák miatt a swifttel:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.