Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24051) LamaCube válasza máyköl (#24048) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem az asszony Suzukijában a vízpumpa adott ilyen hangot, persze ez nem biztos, hogy az.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#24052) negroo válasza máyköl (#24050) üzenetére


negroo
aktív tag

Amit videoztál a vezérműlánc

(#24053) Kornel válasza negroo (#24052) üzenetére


Kornel
veterán

Régi swiftbe, vezermulanc :F :Y

(#24054) máyköl válasza negroo (#24052) üzenetére


máyköl
veterán

Vezérműlánc? Szíjas.
Amit a videón látsz az pedig az ékszíj.

(#24055) Kornel válasza máyköl (#24054) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudod valamihez kötni a hangot?
Nekem pl. a vizpumpa tengelye lógott egy ici picit, ezért az összes ekszijat kinyújtotta annyira, hogy inditasokkor csússzon kicsit...
Vagy pl. generátor nem tölt, amikor ilyen hangja van? (Csapagy, szíj, gorgo, stb.)

(#24056) VILI AVERÉB


VILI AVERÉB
újonc

Helo.nem lehet az hogy csak simán a szij öregsége miatt és a levegö változo páratartalma miatt adja néha a siro hangot,?

(#24057) roberto211 válasza máyköl (#24048) üzenetére


roberto211
őstag

Mikor sípol,állítsd le,fújj az ékszíjra pici wd40et vagy szilikont,stb.. Beindítod, ha megszűnik a sípolás akkor ékszíjcsere nagy valószínűséggel...(járó motornál is fújhatod). Ha nem akkor egy hiba kizárva. ;)

De ékszíj nem hiszem,hogy ilyen hangot adna.. :)

Fülelj sokat ilyenkor a motortérbe és ahonnan hallod a hangot ott nézd meg,tesztelgesd.. Csak így lehet kiszűrni a hibákat..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#24058) dReFiX


dReFiX
senior tag

Swift 1.3 GS ACC

ACC tulajdonképpen mit takar ?

(#24059) tboy93 válasza dReFiX (#24058) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem a klimat :)

[ Szerkesztve ]

(#24060) dReFiX válasza tboy93 (#24059) üzenetére


dReFiX
senior tag

Swift 1.3 GS ben is alapból van klíma..

(#24061) Motion_Blur válasza dReFiX (#24060) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Attól még azt jelenti, digit klímát.

Újabb modelleknél meg (Adaptive Cruise Control), "magyarul" tempomat.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24062) negroo válasza Kornel (#24053) üzenetére


negroo
aktív tag

De sok a felháborogás.:) Nem tök mindegy.:)

(#24063) Pikkolo^^ válasza Motion_Blur (#24061) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Fordítás szerint adaptív tempomat és nem sima.

(#24064) dnelb válasza Pikkolo^^ (#24063) üzenetére


dnelb
veterán

Az igazából AAC csak nem tudnak olvasni akik felrakjak.. Gyárilag tempomatos 2005+os swift nem is létezett szerintem. Főleg nem adaptív.
Az AC a sima klíma, az AAC pedig az automata szerintem. Így lenne logikus, bár csak tippelek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24065) domojko válasza dnelb (#24064) üzenetére


domojko
senior tag

Szerintem is jol tippeled. Az acc a légutakat tisztítja ha beteg az ember fia. :D

(#24066) Motion_Blur válasza domojko (#24065) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24067) dReFiX


dReFiX
senior tag

Olaj kérdésre vissza térve... 2005 1.3 Benzines "Stiftbe" akkor jó lenne egy ilyen ? :
CASTROL MAGNATEC 5W-30 A5 API SN/CF

(#24068) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki az új Vitarában mi a neve a navinak?
Köszi!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#24069) biker válasza bod101 (#24068) üzenetére


biker
nagyúr

nekem valami jó lassú igo8 3D-nek tűnik, vagy annak valami klónja
ku...a lassú a bevitel. rendszeresen azt hiszem, nem érzékelte a várost, ráütök megint, ere pont 0,001mp-el előtte már jött a kép (2mp késéssel) és ráütök egy random betűre az utcanévebn :)

amúgy kb mindegy, mert:
- ha glx-et veszel, kapod az sd kártyát
- ha nem, akkor vehetsz 80-ért

másolni nem lehet, más progi nem fut :(

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24070) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ma voltam szervizben és azt mondták ők sem tudják igazán hogyan működik az automata esőérzékelés, mert leírásuk nekik sincsen és az oktatás során nem térnek ki rá. Valamilyen "gomb" kombinációval újra lehet programozni, de nem igazán sikerült nekik. Utána kérdeznek a gyárnál és majd visszajeleznek. Más még nem jelentkezett ilyen hibával, hívnak ha kapnak információt.

(#24071) domojko válasza Pikkolo^^ (#24070) üzenetére


domojko
senior tag

Ez itt ma Magyarország, 2016. Gratulálok nekik. A lényeg hogy eladjanak mindent.

(#24072) Kornel válasza Pikkolo^^ (#24070) üzenetére


Kornel
veterán

A suzuki szervizek bakijait jelenteni kellene a gyárnak.

(#24073) dedike válasza Kornel (#24072) üzenetére


dedike
addikt

Találtam elérhetőséget, igaz, így 2016-ban ez rohadt vicces, úgy látszik nem akarnak senkivel foglalkozni: :Y :(((

Amennyiben levélben szeretné felvenni a kapcsolatot a Magyar Suzuki Zrt.-vel, kérjük, erre a címre írjon:

Magyar Suzuki Zrt.

2500 Esztergom, Schweidel J. u. 52.

Jó szerencsét!

(#24074) Kornel válasza dedike (#24073) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
En már többször kerestem, de ennyit találtam én is.
Egyszer megérné egy beszélgetést valamelyik japcsi kisfonokkel, hogy mi folyikittgyöngyösönmagyarországon

(#24075) dedike válasza Kornel (#24074) üzenetére


dedike
addikt

Gondolom ez a beosztás is csak japánokkal tölthető be (nem csak a vezető és a takarítónő), azok meg nem tudnak magyarul. ;]

Kinézted már a következő SSS-t? ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#24076) Motion_Blur válasza dReFiX (#24067) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mehet bele igen.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24077) Kornel válasza dedike (#24075) üzenetére


Kornel
veterán

Honda civic 8 gen 1.8 FL

(#24078) dedike válasza Kornel (#24077) üzenetére


dedike
addikt

Szóval idén (még egy) kocsicsere lesz.... :DDD

Jó szerencsét!

(#24079) Pikkolo^^ válasza Kornel (#24072) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez inkább a Suzukira nézve szegénységi bizonyítvány. Minimum le kellett volna írni hogyan működik az automata ablaktörlő. Mindent tudtak részletezni ez az egy kimaradt.

Más területen szervizesként dolgozok és a gyártók nem igazán szeretik kiadni az információkat. Nem lepődtem meg amikor mondták.

[ Szerkesztve ]

(#24080) Kornel válasza Pikkolo^^ (#24079) üzenetére


Kornel
veterán

Nem adja ki, hogy pl. törnek a rugok, mint a ropik...
(Splash 2010-ig)
Ja persze, mert akkor visszahívás kéne, ami pénzbe kerülne...
:W

Dedike: ez nem tervezett volt idenre...

[ Szerkesztve ]

(#24081) dedike válasza Kornel (#24080) üzenetére


dedike
addikt

Nem, nem...én a Honda lecserélésére írtam azt, amit. ;)

Jó szerencsét!

(#24082) Kornel válasza dedike (#24081) üzenetére


Kornel
veterán

Kizárt.
ha nem kell majd, asszony megkapja.

(#24083) bod101 válasza biker (#24069) üzenetére


bod101
aktív tag

Köszi a gyors választ, az utolsó mondat szomorúvá tett :O

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#24084) dedike válasza Kornel (#24082) üzenetére


dedike
addikt

Jól van, na... :R

De akkor neked mi marad? ;] :P Egy másik...

Más.

A Vitara középkonzolja szétnyomja a térdem, míg a Crossban nincs ilyen gondom. A táv közel azonos: Nyíregyháza, illetve Debrecen.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#24085) Kornel válasza dedike (#24084) üzenetére


Kornel
veterán

Vitya nekem is szűk lenne ott.
Azért tettem le az alfa 159-rol, mert elol a kozepkonzol szetnyom.

(#24086) biker válasza bod101 (#24083) üzenetére


biker
nagyúr

A glx annyi extrat tartalmaz azért a kis felárért, hogy a "hülyének is megéri", és lesz gyári navid
Ha mégis gl+ akkor ha iphone akkor ott a carplay és apple maps a képernyőn, ha android akkor sygic elvileg mirrorlink képes, de van küzdés az androiddal

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24087) domojko


domojko
senior tag

[Ez a,lista] megegyezik a gyári adatokkal? Ha igen, honnan kell mérni az alváz magasságot? Az új kayaba gátlókkal nekem nagyon nem ezt az értéket mutatja. Küszöb felől az első sárvádő aljátol mértem Mindkét oldalon 18.5 cm-t. Első lökhárító aljától az aszfaltig 19.5 cm. Ha jo a lista akkor a gyáritól 4-4.5 cm-el magasabban van. Kibaszott sok.

(#24088) Kornel válasza domojko (#24087) üzenetére


Kornel
veterán

ott valami gáz lesz.
15 cm ha jól tudom.

(#24089) domojko válasza Kornel (#24088) üzenetére


domojko
senior tag

Ezen lista szerint 14 cm az alváz magasság. :F Tegnap mentem vele direkt rossz úton, bp asztalos Sándor utca. Egyrészt pattog mint a nikkel bolha, másrészt billeg mint egy hajó. Műszaki vizsgán már az uj gátlókkal ment a swift. Teljesen jo értékeket mutatott. 78%
Létezik h Ennyire erős a gátló és igy kinyomja a kasztnit?

[ Szerkesztve ]

(#24090) Kornel válasza domojko (#24089) üzenetére


Kornel
veterán

én sokallom ezt a magasságot...
meg kéne nézetni egy jó szerelővel.
az új-új swift hasmagassága 14 cm, illetve a SSS-é
a régi gombóc swift 15 cm-n van elvileg...

(#24091) domojko válasza Kornel (#24090) üzenetére


domojko
senior tag

Én is sokallom. Ráadásul kirázza a szart is belőlem rossz úton. Ugyanakkor tengeribeteg leszek a billegéstől.

[ Szerkesztve ]

(#24092) Kornel válasza domojko (#24091) üzenetére


Kornel
veterán

én nem így tudtam, szerintem a "sima" +1 cm.
de lehet tévedek, nem vagyok mindentudó! :)

(#24093) domojko válasza Kornel (#24092) üzenetére


domojko
senior tag

Még ha ugy van ahogy te mondod és 15 cm akkor is 3.5-4 cm-el magasabb a gyáritól. Az is marha sok.

(#24094) Kornel válasza domojko (#24093) üzenetére


Kornel
veterán

Valami nem stimmel ott.

(#24095) domojko válasza Kornel (#24094) üzenetére


domojko
senior tag

A gátló. Minden a helyén van.

(#24096) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Az elosztóból folyik az olaj, aminek a nyoma a váltóházon is meglátszik. A szerelő azt mondta kb 10-15 e ft lenne szervizelése.

Egy Suzuki Swift 1.3 as 99-es sedan autóm van. Típushiba ezeknél az autóknál, hogy az elosztóból csöpög az olaj?

A másik kérdésem: 110000 e km-nél volt cserélve az olaj, most 122157 km van benne. Gondolom nem baj ha még megyek vele 1000-2000 km-t?

Még egy kérdés: a fékek fékezésnél halk sípoló hangot adnak... Szerintetek csere?

Kanyarodásnál jobbra-balra kerreg az autóm, elől. Menet közben nem hallani. Mit kellene itt cseréltetni szerintetek és kb mennyibe fájna?

60-as tempónál meg más jellegű hang is előjön, olyan mintha ha egy gumi alkatrész hozzáérne valamihez.

szakallasgy

(#24097) Motion_Blur válasza szakallasgy1 (#24096) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van baj gazdagon :))

- olaj mehet 15.000 km-ig
- fékbetétek elkoptak, természetes hogy ilyenkor sípol
- kanyarban a hang tipp: féltengely, bár az inkább kopogni szokott, nézesd meg a futóművet

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24098) dudika10 válasza Motion_Blur (#24097) üzenetére


dudika10
veterán

" ... olaj mehet 15.000 km-ig"

Vagy egy évig. Ezt valahogy mindig elfelejtik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24099) dReFiX


dReFiX
senior tag

Navigációra vissza terve 2017ben fog magyarul beszélni illetve frissítés ára kb új árba lesz.

(#24100) a_tesz válasza szakallasgy1 (#24096) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Típushiba igen, de akkor ott valami nagy baj lesz az elosztónál, ha ennyit mond rá a szerelő. Általában valamelyik tömítés szokott elfáradni, ha az olaj csöpög alóla, minden reklám nélkül itt 400 Ft alatt van darabja, kicserélni őket meg három perc a kettőt együtt. 15 ezer forintból az egész gyújtást felújítod, új elosztófedél, új rotor, új kábelek, új gyertyák...

Olajat tényleg illik évente cserélni, ahogy felettem is írták, még ha a 15 000 km nincs is benne.

Hangokra fórumon nehéz mit mondani. Ha az első fék kopott, az (többnyire kanyarban) karcoló hangot szokott adni, van benne egy kis vaslemez kopásjelzőnek, ami hozzáér a tárcsához. Ha a fékhatás rendben van, akkor lehet simán a más betét más tárcsa páros miatt is sípolás.

Egyedül a kanyarodás közbeni kattogás ami szinte biztos, hogy külső féltengelycsukló, darabja 5-6 ezer forint, plusz helytől függően a munkadíj 10-20 további ezres.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.