Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24501) Halver válasza tboldi (#24497) üzenetére


Halver
csendes tag

4 csillagot a 2012-ig gyártott gombóc swift kapott. A 2012-es ráncfelvarrás után lett belőle 5*. (pl. 10 cm-t nyújtottak a motortéren)

Ez alapján sem az ignis, sem a wagonR nem 4 csillagos.

(#24502) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziaztok! Tesztautó hiányában kérdeznék. :)

A jelenlegi 1.2-es Swift tulajoktól érdeklődnék, hogy alapjáraton mennyre nyomatékos a motor? Tudom, hogy fura kérdés, de indulásnál mennyi gázt kell adni? Én egy elég furcsa vezetési stílust alkalmazom, indulásnál csak a kuplungal játszom és csak az autó elindulása után nyomom a gázt. :) A jelenlegi 1.4 16v 90 lovas corsám elég pöpecül viselkedik ezen feltételek alapján.

Hívtam a hozzánk közel eső szalont, hogy van e swift tesztautó, mert gurulnék vele egyet, de az ertékesítő vagy lerázott, vagy nem tudom, de azt mondta, hogy csak vitara van nekik jelenleg. Meg amúgyis, most a swift gyártása is leállt, mert az új balenóra állnak át. Lesz még év végéig swift csak korlátozottabb gyártásban.

Köszi!
T

(#24503) tboy93 válasza tomi5244 (#24502) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dizelnel jarhato ut amit csinalsz, de benzinesnel nyomni kell a gazt :U

(#24504) dnelb válasza tomi5244 (#24502) üzenetére


dnelb
veterán

Hideg motorral gáz nélkül is elindulsz de amúgy felejtsd el :D

(#24505) dReFiX válasza tomi5244 (#24502) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nálunk 6 swift van készleten, ezt a szöveget ne hidd el. Borsod megye.

[ Szerkesztve ]

(#24506) roberto211 válasza tomi5244 (#24502) üzenetére


roberto211
őstag

Mikor már padlón van a gáz és hallod ahogy tilt, utána elég elengedni a kuplungot.

;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#24507) tomi5244 válasza dReFiX (#24505) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, köszi! Akkor nem értem, hogy miért ködösítenek, lehet az érintette érzékenyen, hogy nem náluk venném. Lehetőségautó pályázat jóvoltából venném mozgáskorlátozottként. Náluk is van tesztre lehetőség, de ők se kimondottan rugalmasak, azt mondták próbálkozzak szalonoknál.

tboy93: természetesen most se mindig így indulok el, de pl parkolóban manőverezve jól jönne annyi nyomaték, hogy ne keljen annyit nyomni a gázt :)

[ Szerkesztve ]

(#24508) LuckyL válasza tomi5244 (#24502) üzenetére


LuckyL
őstag

arra nem gondoltál esetleg hogy inkább automatát veszel?
ezzel a módszerrel csak a kuplungot teszed tönkre szvsz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#24509) dReFiX válasza tomi5244 (#24507) üzenetére


dReFiX
senior tag

Merre felé laksz?

(#24510) Bandus99 válasza tomi5244 (#24507) üzenetére


Bandus99
őstag

Lehetosegauto.hu oldalon kerhetsz tesztvezetest.
Ekkor a reszedre illetekes szalon keres meg es egyeztettek idopontot.
Felesleges elmenni mashova, ugyis csak 1 helyen veheted meg az autot.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#24511) Bandus99


Bandus99
őstag

Kérdeznek hozzaertoktol.

Adoitt 1 SX4 nincs meg 2 eves.
5-6 honapos koraban vettem eszre, hogy az egyik kulcs taviranyitoja rendetlenkedik. Hiaba allok az auto mellet nyomogatom a gombot, de nem nyitja/zarja. Volt hogy 6-7. nyomasra erzekelte az auto.
Visszamentem, hogy gond van vele, ujraprogramoztak, de semmi nem valtozott. Kozoltek elemet kell cserelni.
Elemet megmertem, 3V felett volt a mert ertek, tehat tokeletes.
Miutan tartalek kulcs volt, nagyon nem foglalkoztam vele.
Ido utan a hasznalt kulcs is rakoncatlankodott. Megint visszamentem ahol leraztak azzal ismet, hogy elemet kell cserelni.
Hat elemet csereltem. Valtozas semmi, ugyanugy neha mukodott, elsore jopar meterrol, emeletrol is erzekelte es volt hogy hiaba voltam mellette semmi.
Mindenkozben az inditasgatlo resze tokeletesen mukodott, egyszer nem allt le a motor, hogy nem erzekelte volna.
Ami miatt most itt vagyok. mostanra eljutottam oda, hogy abszolute nem hajlando a taviranyito mukodni egyikkel sem. Hiaba nyomom semmi. Kulcsot hasznalok szegyenszemre.
Nehezen hiszem el, hogy mindket kulcs hibas lenne.... Lehetseges, hogy az autoban levo resszel lenne a gond?

Lassan mennem kell megint szuzukihoz amugy is, akkor megint reklamalok, de jo lenne most mar papirt is irni rola, mert eddig meg egyszer nem keszult rola dokumentum, hogy ez a problema.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#24512) tomi5244 válasza LuckyL (#24508) üzenetére


tomi5244
őstag

LuckyL: Nem erőltetném az automatát, nincs akkora probléma a lábammal, csak valahogy így szoktam meg a vezetést, hogy néhány vezetési szituban csak a kuplunggal játszom. 10 éve vezetem a corsám és semmi baja a kuplungnak (175e km). Meg félek a 4 sebességes automatától. :)

dReFiX: Fejér megye, Bodajk. Székesfehérvártól 20km. Bepróbálkozom még a sárbogárdi Bartánál, ha ott is leráznak, akkor úgyis tovább kell állnom Pestre.

Bandus99: Fél éven belül már kétszer is jelentkeztem tesztvezetésre az említett felületen, de nem történt megkeresés irányomban, ezért is hívtam fel őket. Ők meg azt mondták, hogy keressek egy közeli szalont. Csak annyi kellene, hogy menjek vele pár km, hogy mégis milyen az autó.

Sebaj, most még úgyis puhatolózom, majd csak találok egyet. :)

T

[ Szerkesztve ]

(#24513) gerii válasza Bandus99 (#24511) üzenetére


gerii
addikt

Nem ugyanott állva nem működik a kulcs? Mert nekem volt olyan, hogy egy bizonyos helyen parkolva még a kocsi mellett állva sem érzékelte. Elemcsere után sem. Kicsit arrább gurulva viszont simán ment, szóval valami zavaró jel volt ott. Ezért is nézem meg a kilincset mindig, mert soha nem lehet tudni.

(#24514) Thome válasza tomi5244 (#24512) üzenetére


Thome
addikt

Vagy automata, vagy dízel de ez nem ajánlott, vagy meg kell tanulni gázt adni. :)

Gombóc 1.3-as swift kb beledöglik a gáz nélküli elindulásba, nyilván ez nem releváns az új swiftnél, de útmutató

[ Szerkesztve ]

(#24515) lacy027


lacy027
tag

1.3 8V Swift, szoros vezérlésre gyanakszom. Tavaly augusztusban lett cserélve (szerelő által), ahogyan bemelegszik az autó (és az idő is meleg) előjön az a bizonyos hang, ami a szoros vezérlésre utal, hidegen nem hallani. Szétszedtem, mondom lazítok rajta, erre meglepetésemre nem lehet. A leglazább állásban van, már csak feszíteni lehet rajta. A szíjfesztítő lap nem úgy áll mint a D12-es ábrán, hanem mint a D10-es ábrán (link). Jó ez így?

(#24516) Tigi válasza Kornel (#24491) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem közel 10 évig volt Wagon, de még a 76 lovas.
Imádtam, 100x megbántam, hogy becseréltem a FL gombóc Swift-re, ha nem teszem akkor a mai napig az lenne.
Sokkalta jobb autó mint a régi Swift, hidd el én tudom.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#24517) Bandus99 válasza gerii (#24513) üzenetére


Bandus99
őstag

Sok helyen jelentkezik. Pl Suzuki szalon előtt is. Nem vitatta szerelő se hogy vki nem tökéletes csak lerázott hogy csereljek elemet.
Én pedig már kezdem nagyon unni

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#24518) Tamás008


Tamás008
tag

Üdv.

Régi Swiftemen ( '99 1,3-as GC) nem megy a hátsó ablak mosás. A hiba jelenség: Mikor nyomom a kapcsolót akkor nem spriccol ablakmosó folyadékot. Az ablakmosó szivattyú motort nem lehet hallani, hogy működne, teljesen néma, a hátsó ablaktörlő viszont töröl (törli a száraz koszos üveget). Mit kellene cserélnem/javítanom?
Az ablakmosó szivattyúval lehet gond a tartályban? Vagy a műszerfal kapcsolója lehet elromolva?
Volt már valakinek ilyen hibajelensége? Hogyan javítottátok ki?
kösz.

(#24519) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok,

a képen sárgával keretezett kapcsoló micsoda/mire szolgál? (Tudom, nem a legjobb a kép.) :)

Köszi, ha valaki megfejti! :R

[ Szerkesztve ]

(#24520) tboy93 válasza balaaa88 (#24519) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha jol latom ez nem gyari kapcsolo, ergo innen errol a keprol senki nem fogja neked megmondani :) Lehet inditasgatlo is vagy barmi amit rakotott az elozo tulaj :U

(#24521) balaaa88 válasza tboy93 (#24520) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi. Holnap viszem úgyis riasztóshoz. Majd megkérezem.
Az előző tulaj tette bele, valószínűleg immobiliser.
Van rajta egy gomb, amit ha megnyomok, akkor a gomb feletti apró LED(?) világít.
Ennyit tudok róla.

(#24522) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
A kérdésem alapjárattal kapcsolatos. Adott egy 2000-es 1.0-s swift. Ma voltam megnézni nővéremnek és feltűnt, hogy az alapjárat nagyon alacsony, 250 körüli. Állóhelyben gázadásra felpörög szépen de ahogy visszaesik a fordulat beleremeg a kasztni és beáll 250-re. Nem ismerem a literes suzuki motort, nekem az 1.3 sosem produkált még hasonlót sem. Mi lehet a gond? Volt már ezekben alapjárati motor? A válaszokat előre is köszönöm! :R Ez volna amúgy az autó.

Szerk.: Hülye kérdés de ezekben hol kell bekapcsolni a klímát? A/C - Eco feliratú gomb volt de nyomáspontja kb 0 és nem is történt semmi mikor próbáltam nyomogatni.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#24523) tboy93 válasza trassher (#24522) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tyu, hat ez semmikepp nem normalis, ha jol emlekszem nekem a literes alapjarata 6-700 korul volt.

(#24524) mdani01 válasza tboy93 (#24523) üzenetére


mdani01
aktív tag

Neked mennyi ideig volt meg a suzid? Így visszagondolva jó véleménnyel vagy róla?:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#24525) Studi válasza trassher (#24522) üzenetére


Studi
addikt

Klíma csk akkor kapcsol be, ha megy a szellőzőventi. Ha az nem ment, akkor van ez, hogy nyomod, de nem történik semmi. Amúgy nyomáspontja valóban semmi.

(#24526) tboy93 válasza mdani01 (#24524) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tobb mint 2 evig. Elso autom volt, szerettem. Civicbol visszaulni persze furcsa, de meg mindig az egyik legjobb A-bol B-be a legolcsobban autonak tartom. Megbizhato, keveset eszik, olcso a fenntartasa. Nekem az ezres teljesitmenye lett keves, talan azert is surgettem az eladast.

(#24527) kalozhun100 válasza balaaa88 (#24521) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hello, ha riasztásod van, akkro az a piros led villogni szokott. Van a riasztos távirányito mellett egy ilyen kulcs amit bele lehet dugni. Azt hiszem hogy ez az indításgátlónak a kulcsa. Szóval ha riasztásod van és el akarod inditani az autót, le fog tiltani és csak azután tudsz elindulni, ha a kulcsot bedugod ebbe, ami megváltoztatja az ugrókódot. Elég hülyén irtam le.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#24528) mdani01 válasza tboy93 (#24526) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mindenki akinek volt azt mondja szerette akarmennyire is "papirautonak" csufolják/lenézik sokan. Első autónak én is suzit szeretnék 3ajtós GLS-t első sorban az hogy ezredes lesz vagy 1.3 kiderül de utóbbi lenne jobb :)

iPhone 6S SpaceGray

(#24529) trassher válasza tboy93 (#24523) üzenetére


trassher
addikt

Na akkor jól gondoltam, hogy ez így nem épp normális. A hangja viszont nagyon szép, sima volt. Utánanézek, hogy mi szabályozza az alapjáratot.

Studi: Így már érthető. :)

Redmi Note 7

(#24530) pjen válasza trassher (#24529) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem Neked a fordulatszám mérővel vagy a jeladóval lesznek gondjaid.

(#24531) domojko válasza pjen (#24530) üzenetére


domojko
senior tag

Azt mondja hogy beremeg a kasztni. Akkor ott az alapjárati fordulattal is gond lehet.

(#24532) pjen válasza domojko (#24531) üzenetére


pjen
félisten

Biztos,de a 250 nekem akkor is nagyon alacsonynak tűnik.Attól még lehet,hogy nincs igazam,csak 250.....

(#24533) t1 válasza trassher (#24529) üzenetére


t1
addikt

750-800 az 1.0 esetében.

(#24534) máyköl válasza mdani01 (#24528) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is egy ezres suzuki lett az 1. autóm.
Lehet papírautónak csúfolni, de szaladtam bele sajnos 70 -el a szalagkorlátba, és egy első lökös cserével megúsztam. Kasztni nem sérült, csak kicsit horpadt be. Motorháztetőt felnyitottam, es kinyomtam egy mozdulattal a horpadást. Semmi nem látszik belőle...

(#24535) trassher válasza pjen (#24530) üzenetére


trassher
addikt

Ha rosszul mérne akkor nem lenne remegés, itt pedig van. :) Olyan mintha leakarna fulladni majd beáll 250-re a fordulatszám és ennyi. Kerestem a neten, hogy mi szabályozza az alapjáratot de nem találtam semmi érdemlegeset.

t1: Jó lenne kideríteni mi a gond mert kb újszerű az autó belül. Kívül korának megfelelő.

Redmi Note 7

(#24536) dudika10 válasza trassher (#24535) üzenetére


dudika10
veterán

Nem lyukas a kipuffogó?
Fogd be egy ronggyal egy pillanatra, és nézd meg, hogy kifúj-e valahol.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24537) trassher válasza dudika10 (#24536) üzenetére


trassher
addikt

A kereskedéstől 50km-re vagyok sajnos így ez most nem opció. Nem volt amúgy hangos vagy zavaró hangja az autónak se állóhelyben sem menet közben.

Redmi Note 7

(#24538) dudika10 válasza trassher (#24537) üzenetére


dudika10
veterán

" Nem volt amúgy hangos vagy zavaró hangja az autónak se állóhelyben sem menet közben. "

Ez még alapvetően nem zárja ki a dolgot. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24539) Doze válasza mdani01 (#24528) üzenetére


Doze
aktív tag

A suzuki legalábbis a régi swift pont az a minimál autó amiért sokan keresik/veszik/használják. Én most sx4 után használom, de egyszerűen nem tudom utálni. A totalcarban volt egy teszt, mikor egy rendes autó "asztrálteste"-nek nevezik, valahol igaz, mert érzed ahogy csúszik a kuplung, vagy pl váltod a sebességet...stb. A mai gumiautókhoz képest ahol a váltó olyan mintha egy mézzel teli bödönben kavargatnál, vagy a kormány szervózottságából adódóan nem igazán érzed éppen hogy áll a kerék, vagy a gázreakciónál mikor csak egy potmétert nyomogatsz. Nem kell sokat beleképzelni, a swift mást nyújt/ad. Valaki nagyot csalódik, más eltűri, a bevakult swiftes meg imádja :DDD

Egyébként a jappán autókra amúgy is jellemző a sprődség... és nem mindig az olcsóság miatt

(#24540) trassher válasza dudika10 (#24538) üzenetére


trassher
addikt

6 évig suzukiztam, 3-szor cseréltem közép és/vagy végdobot. :) Az akkori jelek egyike sem volt tapasztalható. Nekem kicsit fura ez az 1.0-s motor és nem ismerem, azért kérdezek.

Redmi Note 7

(#24541) pjen válasza trassher (#24535) üzenetére


pjen
félisten

Azért én rámérnék egy külső ford szám mérővel,lehet cserélték és be kell állítani.

(#24542) trassher válasza pjen (#24541) üzenetére


trassher
addikt

Éppen lehetőség van rá. Nővérem munkatársának a testvére szólt, hogy nézzük meg az autót. Rá van állítva már 3 hónapja a dologra, mondta, hogy nyugodtan hozzak szerelőt akiben bízok. Bent felemelik, meg lehet nézni amit akarunk. Gondoltam rákérdezek itt, hogy mennyire komoly probléma lehet ebből mert én már nem vagyok benne a suzukis dolgokban annyira. Igazából eddig ez a legjobb amit megnéztünk csak kicsi a kínálat a jobban felszereltek közül. 80%-ban városban lenne használva ezért kell a szervó mindenképp + villanyablak és 2 lufi kell. Friss jogsival ennyi kell pláne egy nőnek.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#24543) tboy93 válasza mdani01 (#24528) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elso autonak tokeletes szerintem.

(#24544) samen


samen
tag

Sziasztok!

2006-os swiftem van,és egy olyan problémám lenne,hogy 60km/h alatt néha olyan mintha egy pillanatra megfogná valami az autót.Nem mindig csinálja.Fékbetét csere volt,elvileg a kézifékkel is minden ok.
Valakinek van ötlete,hogy mi lehet ez?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#24545) mdani01 válasza Doze (#24539) üzenetére


mdani01
aktív tag

Egyébként a japán autókra amúgy is jellemző a sprődség... és nem mindig az olcsóság miatt

Igen ezt észrevettem én is ez valahogy a japóknál legtöbbjénél megvan.

#24534 máyköl: Szerencséd volt ennyivel megúsztad, ez mondjuk pont a papírautó jelzőt cáfolja (szerintem).

#24543 tboy93: Egyetértek, kivéve ha nem találok jó áron egy jó 6gen-t amihez sok szerencse kell :U

iPhone 6S SpaceGray

(#24546) tboy93 válasza mdani01 (#24545) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo 6gen 1.4 700+ :) En ennyiert se talaltam olyat amit nyugodt szivvel megvettem volna.

(#24547) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Hátsó lámpával lenne egy kis gondom. 1-es swift.
Történetesen amit sok más autónál is láttam, hogy ha indexelek eleve halványan is indexel, meg ha közbe fékezek a féklámpa fénye is ebben az ütemben elhalványul.
Kiszedtem a lámpatestet, megcsiszolgattam az érintkezőket, lámpafoglalatokat. Szakadásvizsgálóval is átnéztem, mindenhova eljut az áram.
De ahogy vissza szereltem ugyanezt csinálja. Rákapcsoltam egy tompítottat meg egy elakadásjelzőt és hátramentem nézni, hogy semmit nem segített a takarítás.
A többi irányjelző tökéletesen megy ez a bal hátsó problémás.
Merre keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#24548) Tamás008 válasza Tamás008 (#24518) üzenetére


Tamás008
tag

Valaki esetleg? Volt már valakinek ilyen hiba jelensége?

(#24549) pjen válasza Jamby18 (#24547) üzenetére


pjen
félisten

Test zárlat szokott lenni.

(#24550) Jamby18 válasza pjen (#24549) üzenetére


Jamby18
senior tag

Értem, köszi ;)
És merre keressem a hibát? Hátúl a lámpába menő kábelezés a lökhárító alatt le lenne egy kábellel testelve? Vagy csak elől az akksinál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.