Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) sith7 válasza Thome (#5250) üzenetére


sith7
nagyúr

Jól tudod, nekem is volt egy olyan, hogy a társam megijedt az első rohamtól, és kilépett, így kénytelen voltam egyedül megnyerni :DD

Pár száz mineralt, és gázt hagyott rám; annyit segített

(#5252) Elrood válasza sith7 (#5251) üzenetére


Elrood
őstag

Gyakorlatilag ezért nem játszok "random" 2vs2-t.

Mikor elindult a 2vs2 lehetőség, kipróbáltam, az első játszmánál a társam nekem esett (hiába írogattam, hogy a másik kettőt kéne gyepálni), a második játéknál (egy másik játékos) meg nem csinált semmit, aztán kilépett...

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5253) Thome


Thome
addikt

Woohoo, már több alkalommal sikerült nemhogy a 100-as apm-et elérni, már a 200-at, és nem spammal! :C Hosszabb időkre is (3-4-5mp) sikerült... :C

(#5254) Alg válasza Thome (#5253) üzenetére


Alg
veterán

Hurrá :)

DE még mindig azt mondom, nem arra kell koncentrálni, hanem a megfelelő buildekre, ne felejts el képezni, ne legyen supply block, meg hasonlók...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5255) Thome válasza Alg (#5254) üzenetére


Thome
addikt

Supply block most nem volt, hanem a reaper harass miatt kanászodtam el... :DDD

(#5256) sith7 válasza Thome (#5253) üzenetére


sith7
nagyúr

1v1 - ben ? :U

(#5257) sith7 válasza Elrood (#5252) üzenetére


sith7
nagyúr

Az nem semmi lehetett... :Y

(#5258) Alg


Alg
veterán

hűűű, mekkora ZvT-t játszottam Blistering Sands-en...

47 perc, mondjuk az utolsó 15 már arról szólt hogy ő menekül én meg zúzom le az épületeit brood lordokkal... de volt ott roach+burrow, meg ultraliskes attakk is, nem volt semmi...

Mod: az elején sikerült kinyírnom lingekkel a saját queen-emet, egy rossz helyre klikkelt A-move-nak köszönhetően :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5259) föccer


föccer
nagyúr

No, most mekkoráz szívtam. Terran ellen megyek. Scoutból látom, hogy építi a raxokat, mint gép. Lehozok vagy 20 bannelinget, meg vagy ugyanennyi speedlinget. 2 séine claver kíséretében bepakolom az útra barrowban. Jött is a marin hellion combó. Támadj a hátsó ajtót, no nem baj, kijelölöm a banna+ling kombót és egy laza mozdulattal rányomtam a "splass" ikonra... Ekkora epic failt még nem csináltam... :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5260) sith7 válasza Alg (#5258) üzenetére


sith7
nagyúr

47 perc ??? :Y
Az nem semmi, nekem még sose volt ilyen hosszú meccsem ...

(#5261) whitezo88 válasza sith7 (#5260) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy ilyen jól lefáraszthatja az embert.

(#5262) kovsol válasza sith7 (#5260) üzenetére


kovsol
titán

én most toltam egy ilyet a térkép összes bányája el volt foglalva már és 200-as food limit mind a két oldalon, de már fasz kivolt inkább kiléptem

May the Force be with you!

(#5263) Alg válasza sith7 (#5260) üzenetére


Alg
veterán

[link]

Föccer: az kellemetlen lehetett :U

Kovsol:Persze-persze... :P ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5264) kovsol válasza Alg (#5263) üzenetére


kovsol
titán

ZvZ volt és mindig kb intant újratoltuk a sereget, mert már lárva limit volt nem csak food limit
de én öreg vagyok az ilyenhez, és amúgy se a WCG döntő volt hogy itt izgassam magam

May the Force be with you!

(#5265) Konflikt


Konflikt
addikt

hm, a 17-es path-ben van egyket terran-os epitesi csokkentes:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5266) Thome válasza sith7 (#5256) üzenetére


Thome
addikt

4v4... :DDD Kikaptunk, de durva meccs volt.

(#5267) Thome


Thome
addikt

No a Very Hard gép ellen 3v3-ban ennyi tellett...

(#5268) sith7 válasza kovsol (#5264) üzenetére


sith7
nagyúr

2 v 2 ? :U

ALG: megnézzük ...

THOME: az durva lehetett ...

[ Szerkesztve ]

(#5269) Alg


Alg
veterán

de utálom a dual 6pool zergeket... :(((

A világ legb*zibb taktikája :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5270) sith7 válasza Alg (#5269) üzenetére


sith7
nagyúr

Megnéztem a repet, jó volt
Ezek a föld alatti roach - ok, odaba...nak :K

Viszont még mindig fenntartom a véleményem, hogy szűk helyen az ultraliskek, nagy számban inkább zavarják egymást

Amit én utálok, mikor vesztésre áll a csóka, és akkor elkezdi reptetni az épületeit, meg egy paraszttal a térképen bujkál ...
Ennek mi az értelme ?

"de utálom a dual 6pool zergeket"
ezen ne húzd fel magad , 10 játékosból 8 ott meg is hal, ha nem jön be ez a taktika, mert mást nem tud

(#5271) Alg válasza sith7 (#5270) üzenetére


Alg
veterán

Az első burrow roach akciónál a goldnál lehet jobban járok, ha a marine-ok között szedem elő őket...

Ultrákkal meg az volt a gond, hogy mindenáron a tankot akarták támadni az épületek mögött, egyesével kellett nekik megmondani hogy először az épületet szedjék le

Bújkálósokat én sem értem... mondjuk az ilyen 6pool-osok ellen én is azt csinálnám ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5272) sith7 válasza Alg (#5271) üzenetére


sith7
nagyúr

Talán inkább úgy, ha felét a marine - nál, felét a tanknál, és akkor a tank lövése pusztította volna a marine - okat is ...

Persze így utólag könnyű beszélnem, főleg, hogy a zerg - et nem is ismerem ... :B

(#5273) föccer


föccer
nagyúr

No, most toltam egy évezetes PvZ-t.

Így visszanézva rengeteg baromságot csináltam, és az ellenfelem is nagy noob volt, de nagyon élvesztem. :)

Az elején overlordal látom a zea rusht. gyorsba ledobok 2 clawer, de egy picit előre sikeredet. és még nem is érkeztek meg. A lingekkel húzom egy kicsit az időt, de az ellen csak meg tud kerülni. No, beljebb jövök a clowerrel, és így visszaverem a rusht. Idő közbn felgyült mineralokat 2 expe fordítottam, meg lehoztam pár rócsot meg fastlinget. 12 perc körül megindultam az ellen felé. Itt felefutottam egy cannon falba, meg stalker&zewlt hegyekbe. Itt balf*sz módon hagytam meghalni a sereget, de ezt nem használta ki az ellen, és nem counterelt. No nem baj, lehoztam a spire-t, oszt elkezdtem tolni a mutákat. A rócs+mutákat megosztva akartam betörni az ellen falát. A rócsokkal nekiugrottam a cannonoknak, a mutákkal meg kerülve megtámmattam a próbokat. A taktika az lett volana, hogy a mutákra kimozdulnak a stalkerek, és amíg visszavoonulok a mutákkal, addig a rócsok betürök a falat. Na ez nem jött össze :) Ezután az ellen kijött a sereggel, amit és jól elkezdtem lezúzni. Sajna még túl sok volt a stalker, és kiányzik a makró, így megint Én húztam a rövidebbet. a következő adag mutával már bementem a hátországba aprítan, közben meg az ellen 19:00 körül DT-kel lezúzta az egyik exp-et. Innen a + bevételek miatt már sima út volt. Akit érdekel, az nézze meg és kommentelje. :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5274) Alg válasza sith7 (#5272) üzenetére


Alg
veterán

igen valami olyasmire gondoltam... meg úgy kell az ilyet, hogy először párat felhozni, amire ellövi az összes tank magát, utána rögtön a többit, amíg tart a cooldown - siege módban elég lassan lő.

Persze makrót megint elfelejtettem a játék közepe felé, vagy 2 exp simán belefért volna még... de nem baj, kezdek már belejönni... most már adogat ellenfeleket platinából is néha.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5275) JamesHun


JamesHun
addikt

megy valaki az 576 26.i SC2 partyra?

SeriesX: JamesSHun

(#5276) Bibby


Bibby
addikt

Nem jó érzés most itt olvasgatni, nincs lehetőségem játszani. :( Talán hétvégén 1-2 meccset.

Ελευθερια η θανατος

(#5277) Alg


Alg
veterán

valaki rámköszönt ma este, nem emlékszem már milyen néven... ki volt? Friendlist-ben nincs

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5278) sith7 válasza Alg (#5274) üzenetére


sith7
nagyúr

Jól toltad, szó se róla :C

(#5279) Alg válasza föccer (#5273) üzenetére


Alg
veterán

Nézem és közben írom...

Elején a toss ott rontotta el, hogy amíg ott körhintázott a bázisodon, addig nem gyártott semmit... mikor végre csata volt, lehetett volna kétszer annyi zealotja akár... meg rossz helyen is támadott, a minerálok között beszorult. Aztán lett hirtelen annyi pénze, hogy lepakolt 2 cannont tök értelmetlen helyre - se a feljárót nem védte, se a mineralt. A második nexus-t meg vajon minek építette 2km-re a mineraloktól? :DDD

Te közben kb azt csináltad amit kell, mondjuk a 2 gáz kicsit pocséklás volt, lehet elég lett volna egy is először... mondjuk később meg jól jön a mutákhoz ha van kis gáz a bankban. Miután megfogtad a támadását, inkább több drone-t kellett volna nyomni szerintem, a sok ling+roach helyett. A két exp jól jött ki, nem vette észre. Hah végül mégis. A köveket bontsd ki ilyenkor, mikor nincs dolga a seregednek. Mikor bementél a bázisára, ott hagytál egy csomó pylont... ha azokat leszeded, jó időre leáll a termelése. Még a cannon-ok sem lőnek. Nagyon erőltetted a mutát, én ilyenkor már felmegyek akár brood lord, akár ultralisk felé. Főleg ennyi pénzzel :)

Nah kb. ennyi jutot eszembe, tényleg egész jó meccs volt.

Érdekes, replay (saját is) alapján nagyon vágom mit hogyan kellene, meccsen mégsem mindig sikerül a dolog...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5280) sith7 válasza Alg (#5279) üzenetére


sith7
nagyúr

"Érdekes, replay (saját is) alapján nagyon vágom mit hogyan kellene, meccsen mégsem mindig sikerül a dolog..."

Ismerős ... ;]

(#5281) föccer válasza Alg (#5279) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah. Köszi. Sajnos túlságosan noob vagyok ahhoz, hogy a muta, hydra vonalon túl lássak :( már néha nydus network bejátszik, meg overlord dropp, de valahogy nem akaródzok feljebb menni. Valahogy ezen a szinten ez általában elég szokott lenni. És asszem APM csócsot dönöttem. 62-re jött ki a váge bármiféle spam nélkül :)

coool.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5282) föccer válasza Alg (#5263) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez mekkora király, hogy amikor az első marával betámadja a queent- akkor a fastlingekkel (gondolom tévedésből) nem a marát támadod meg, hanem a segítesz az ellennek kivégezni a királynőt :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5283) Alg válasza föccer (#5281) üzenetére


Alg
veterán

felrakom ide, mert a mai patch előtti replayeket nem lehet megnézni, fekete képernyőt ad... (pedig volt 2 platinás elleni igen jó meccsem.) ez az amit akkor néztem mikor chateltünk:[link]

Itt kicsit bénáztam, sok pénzem is lett a végére, exp is kevés volt (megint) creepet alig terjesztettem, és én sem tech-eltem tovább...(kb. ha ezeket megoldom, egyenes út platinába, kell még egy kevés APM hozzá) "Counterelés", ellentektikázás már egész jól megy.

Zerg tier3-as egységei nagyon erősek, olyan igazi meccsdöntők.

Szerk: jah igen attack-move-ot akartam, csak a queen-re sikerült kattintani :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5284) Thome válasza Alg (#5277) üzenetére


Thome
addikt

Én írtam rád, rá se ránts. :))

(#5285) Thome


Thome
addikt

Kifutottam az 5 percből... Megint szarakszik a battle.net...

(#5286) Alg válasza Thome (#5284) üzenetére


Alg
veterán

nem te voltál, közben rájöttem, ki

Szerk: király, megint az EU szerver szar...

Szerk2: neccs közben voltam, és vagy hárman kerestek közben, bocsánat ha rólad elfeledkeztem... :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5287) Thome válasza Alg (#5286) üzenetére


Thome
addikt

De én is írtam, ezek szerint basztál rá.

(#5288) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Mostanában nagyon gyengének érzem magam, így csak gépek ellen játszom.

Thome be is linkelte az egyik 3v3-as eredményünket very hard ellen. Amit csúnyán elbuktunk. Utána Archanonnal játszottunk még pár 2v2-t gép ellen. Megijedtünk kicsit, hogy milyen kemény a very hard ezért harddal próblákoztunk, de úgy leírtottuk a pályáról őket, hogy csak lestünk, hogy biztos, hogy jól állítottuk-e be. De jól volt beállítva. Rögtön fel is bátorodtunk, hogy milyen kemények vagyunk, így bepróbálkoztunk very hard ellen 2v2-ben is. Én általában randommal játszom és zerggel megy legkevésbé, amit ki is választotta gép számomra. Hát a nagy arcunk gyorsan visszakerült a helyére, de nem adtuk fel. Mivel terrannal megy a legjobban, ezért váltottam fix terranra. El is kezdődött a játék. Csináltam a szokásos buildet, már gyártódnak a marineok, meg a marák, aztán támadják is a társam. Gyorsan megyek segíteni, erre a kis köcsög gép felugrik két reaperrel és elkezd harassolni. Szerencsére csak kis támadás volt, így gyorsan visszaértem, kinyírtam a reapereket. Naívan azt gondoltam, hogy több nem fog jönni, de következő támadásnál ugyanígy kimegyek segíteni, majd rögtön jön hátulról reaperekkel. Szerencsére hülye volt és a command centert támadta nem az SCV-ket. Utána felraktam patrolra 4 marinet az elég volt ellenük és 2 próbálkozás után már nem is jött. A gép nagyon rosszúl countereli a siege tankot, így sikerült is veleük megfognunk őket. Tartottuk is magunkat, de kis lőtávú egységeink mindig elfogytak, így nem igazán tudtunk ellen támadni. De egyik alkalommal annyira sok egységünk megmaradt, hogy bepróbálkoztunk, de csúfos bukás volt, mert a tankjaimhoz nem volt elég támogató egység, és Archanonnak is főleg colossusai maradtak. A sereg nagyrésze elfogyott. Még volt 1 kisebb támadásunk, hogy megakadályozzunk az expelését, de közben bedroppoltak a bázisunkra és olyan kárt okoztak, hogy már nem sikerült kiheverni. Közben néha próbál harassolni bansheekkel, de pár anti air torony megoldotta a problémát.

Kicsit hosszúra sikerült a beszámoló, de remélem azért jó volt olvasni.

Remélem ma még lesz időm játszani, mert hétvégén max alkalmanként 1-1 meccsere fog időm jutni.

(#5289) Thome


Thome
addikt

Az EU server újra onlány.

(#5290) sith7 válasza Alg (#5286) üzenetére


sith7
nagyúr

"vagy hárman kerestek közben"

Nagyság átka :DDD

(#5291) Alg


Alg
veterán

Megint egy egész jó meccs kerekedett, ZvP platinás ellenfél, blistering sands. 2gate-es nyitás, nagy nehezen megfogtam spinecrawler+roach-al... mentem tovább hidrára, ő meg colo+stalker-t hozott, többször is sikerült az expemet lezárnia, de valahogy mindig éppenhogy visszavertem. Végül épp időben sikerült az ultraliskeket kihozni, közben tovább expelni. Mikor kiszedtem a gold expo-ját kilépett, elég kemény csata volt. Nagyon sokat segített, hogy ezúttal figyeltem a creep terjesztésre.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5292) föccer


föccer
nagyúr

No, beesett a hónapra egy +150k-s kiadás, így sanszol lett a dolog, hogy nem lesz keretem ebben a hónapban beruházni az SC2-re :( Talán karácsonyra egyenesbe leszek annyira, hogy online again.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5293) Elrood válasza föccer (#5273) üzenetére


Elrood
őstag

Ez milyen szintű ladder volt?

Mert egy P nem fejleszti ki a Warp Gate-t? Nexust messze rakja az ásványtól?:)

Én bronz és silver körökben játszottam, de egy P-t sem láttam Warp Gate nélkül...

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5294) föccer válasza Elrood (#5293) üzenetére


föccer
nagyúr

Bronz volt of corse. És mondtam, hogy nagy noob volt az ellen, de legalább élveztem a csatát... ;]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5295) whitezo88


whitezo88
nagyúr

4-1es placementtel silver 3v3. (4loss 1 win), ezt is főleg azért nyertünk mert jó volt a zerg aki velünk volt, többiek egál volt pontban.

(#5296) sith7 válasza Elrood (#5293) üzenetére


sith7
nagyúr

"egy P-t sem láttam Warp Gate nélkül..."

Enged meg , hogy bemutatkozzam ... :B

(#5297) iSonic válasza whitezo88 (#5295) üzenetére


iSonic
addikt

4-1-el mehetnétek gold-ba is csak nem voltak jók a pontjaitok, mert azt is nézi a bnet.. ;)

(#5298) Thome válasza whitezo88 (#5295) üzenetére


Thome
addikt

2-3-as placementtel Gold liga...

(#5299) Djuree válasza sith7 (#5296) üzenetére


Djuree
félisten

én is prot vagyok, de most nem vágom mi a warp gate :F
én az elején gyorsan 4 stargate, oszt mehet a zilot rush :C gyorsan megmogyorózzák az ellent :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5300) Thome válasza Djuree (#5299) üzenetére


Thome
addikt

Stargate... Gateway akar lenni... A Warp gate pedig annyit tesz, hogy a Gatewayek felnyílnak, és ahol van Pylon, vagy az a repülő, ami áttud ilyen forgó ideiglenes építőhellyé válni, oda tudnak teleportálni a warp gate-ből a junitok...

Na most 4v4 randomban kikaptam 2x is jó játékosokat, így 2/2 a győzelmek száma.. Bár a 2-at nem számolta el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.