Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Thome válasza Ptech (#5198) üzenetére


Thome
addikt

Na, ezért untam gyorsan a Wow-ba. Egyszerűen nem tudtam megtanulni, mikor melyik varázslat a célszerű, hatásos... :))

Starcraft 2: Természetesen volt már egy rakás olyan meccsem is, ahol élveztem a játékot nagyon is, sőt a végét is, pedig kikaptam, mert egyszerűen durva volt.

Ma délután is játszottam Archanon kollégával 1v1v1v1 FFA-t, ahol a 2 gép gyorsan kihullott, de nagyon élveztem a játékot, hihetetlenmód jó volt, Nem sokon múlt, hogy kikapjak, de végül győztem. :) Az sem zavart volna ha kikapok. Mert élveztem a játékot.

Leginkább ami bejön: Sereggyártás, ütközetek, védekezés-támadás, többnyire ami egy átlagos RTS-ben van. Viszont az SC2 más. Itt azon van a hangsúly, hogyan szopasd le az ellenfeled rövid úton-módon. És ez az egy dolog ami nem tetszik az egészben, csak egy dolog, de ez a játék 90%-ában érvényesül. És így megy el a kedvem az egésztől.

(#5200) sith7: Bármely fajjal játszom, egy szint után nem megy tovább. Megy a terran is (ezzel voltam az előbb említett szituációban), megy Protossal is, illetve Zerggel is. Mármint az én szintemen értve megy. Más szinteken nézve egy low vagyok, de ez így van rendjén. :))

[ Szerkesztve ]

(#5202) sith7 válasza Thome (#5201) üzenetére


sith7
nagyúr

Szerintem te komoly önbizalom hiányban szenvedsz :K

Gyere játszani :))

[ Szerkesztve ]

(#5203) Thome válasza sith7 (#5202) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem nem vagyok már önbizalomhiányban. :) Tényleg nem megy jobban, nem a levegőbe beszélek.

(#5204) sith7 válasza Thome (#5203) üzenetére


sith7
nagyúr

ok, te tudod, nem vitázom veled, megyek játszani :R

(#5205) whitezo88 válasza Thome (#5201) üzenetére


whitezo88
nagyúr

igen nekem si kicsit bajom ez hogy inkább az APM számít meg a gyors gondolkodás. én is jobb szeretem a kényelmes kiépülős játékokat. de egy (akár gyors) 1v1et megnyerni mindig jó érzés. kikapni meg szar.

(#5206) Djuree válasza Thome (#5201) üzenetére


Djuree
félisten

nem vagy te olyan low :N én hozzád képest ultra low vagyok :C

nekem a harc, nagy látványos csaták jönnek be, ezért játszok én a total war sorozattal. oda nem kell koreai agy, tiszta stratégia, taktika az egész. na azt nem lehet megtanulni, valakiben megvan valakiben nincs. ahogy a régi nagy hadvezérekben is megvolt. az SC viszont nem ilyen, ha sokat játszol akkor jó leszel, megtanulható....

whitezo88: bizony milyen jó érzés. mikor battleforge-ban megnyertem az első 1v1-emet kemény csatában majd elélveztem :C :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5207) Alg válasza Djuree (#5199) üzenetére


Alg
veterán

Még p1-ben volt, - sajna már nem jó a replay, töröltem is - olyan meccsem, hogy az ellen az elején kétszer szedte ki az éppen megépült expemet, folyamatosan védekeznem kellett, egységet gyártani miközben ő tudott terjeszkedni - mindig volt benn pár egysége a bázisomon. Végül sikerült banelinggel elkapni a hidráit, átvenni a kezdeményezést és nyerni. De az első 10 perc nagyon kemény volt, volt hogy csak 2 spinecrawler tartott életben. Nem volt noob az ellen, csak erre a lépésre nem számított, nem vette észre időben.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5208) sith7 válasza Alg (#5207) üzenetére


sith7
nagyúr

Na erről beszélek, nem tud mindenki mindenre mindig odafigyelni, felkészülni

(#5209) Winner_hun válasza Alg (#5191) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van, ezért is tolom csak protossal. Aztán majd tán egyszer belenézek másikba is.

Mondjuk ahogy olvasom itt a hozzászólásokat nekem a türelmem nagy előnyöm. Suliba volt hogy nem értették hogy meg miért vagyok ilyen nyugodt mikor mások teljesen idegesek voltak.
Legjobb osztálytársam volt érettségi előtt, én ettem a szendvicsemet ő meg beleharapott egy darab kekszbe, kb. egérharapásnyi nagyságú volt és azt mondta mindjárt ki is jön belőle olyan ideges, nem érti hogy én hogy tudok ilyen nyugodt lenni és enni..:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5210) Djuree válasza Alg (#5207) üzenetére


Djuree
félisten

na ez a különbség bennünk, neked van hozzá türelmed, én már rég kiléptem volna :) ezért nem leszek én soha jó 1v1-es player (ha többen vagyunk akkor érdekes módon soha nem adom fel, kitartok, de inkább csak azért hogy a többieket ne hagyjam cserben, és akkor nyerünk is mindig szinte, ha akarok valamit akkor nagyon szívós vagyok, nehéz elpusztítani, mint a folyékony fém terminatort :DD ) ...gép ellen tudok csak jól játszani....az nagyon kiszámítható...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5211) Ptech válasza Djuree (#5199) üzenetére


Ptech
őstag

Nem egyedi példa, vagy száz ilyet láttam pugokban altozás közben, mindig fura is volt, hogy 3x annyi DPSt tudok csinálni az altomon kékekben, mint ő a welfare epices mainjén...

(#5212) Djuree válasza Ptech (#5211) üzenetére


Djuree
félisten

nem ismerte a skilljeit :N én is wow-oztam egy darabig, lvl52-ig jutottam fél év alatt (nem sokat játszottam, ha viszont rákaptam néha pár napra, akkor napi 10-12 óra megvolt :DDD ), healer voltam, igen jó, már sokan csak velem jöttek raidre. jobban tudtam healelni mint a 80-asok (vagyis akkor még csak 70-esek voltak max) :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5213) Alg válasza Ptech (#5211) üzenetére


Alg
veterán

Te milyen nyelven írkálsz? :DDD

Winner: Hát igen, engem is elég nehéz kihozni a sodromból :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5214) Ptech válasza Alg (#5213) üzenetére


Ptech
őstag

Hunglish-WoWmagyar hibrid kocka újbeszélül :P

(#5215) Thome válasza Ptech (#5211) üzenetére


Thome
addikt

WTF?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5216) sith7


sith7
nagyúr

Toltam 2 meccset 1v1 - et; én mindig protoss vagyok

1. Terran
Volt kb.4 zealot - -om, amikor megjelent 1 marine a feljáron, mentem utána, és láttam, hogy a feljáróm alján bunkerek + marauderek vannak; 2 - 2 db.
Visszamentem, nem jött utánam, közbe készült void, stalker 3 db, plusz épült a robotics
Közbe felnézett, néha betámadott, de egyre sűrűbb lett a tömeg a lejáróm alján, voidokkal próbáltam kimenni, nem jött össze, közben 3 reaperrel a másik oldalról felugrott, de pechjére volt ott egy void, az megette őket, közben elkészült pár stalker, zealot, "golyó", 1 db immortal, + 3 (!) Colossus, akkor már jöttek vikingek is, de a stalkerek visszaverték őket, ezután mivel fenn már nem volt hely, lementem a földszintre a szomszédokhoz, hát a colo - k szépen sugarazták a népet + bunkereket, aminek visszavonulás lett a vége részéről, igaz a 3 colo eldőlt, de maradt 1 immortal 6 stalker, 4 zea; ezekkel hazakísértem, és gg lett :DDD

2. Protoss
Kezdésem ugyanaz, közbe a felderítő probe - ja benézett, volt 4 zea, 3 stalker, 1 golyó, mikor megjelent 10 stalkerrel, a mákom, vagy bámulatos előrelátásom :DDD volt az oka, hogy túléltem ezt a támadást, mert mire feljöttek, addigra az első colossus megnövelt lövéssel, pont elkészült, és el is döntötte ezt az ütközetet, nem telt bele 2 perc , megint ott volt vagy 7-8 stalker :Y , na mondom ez "warpol" valahol a közelben, miután ezeket is levertem, észrevettem a pylon -t a feljárómtól nem messze, ezt szétvertem, megvártam míg elkészül - addigra már 2 helyről gyártva - 2 db colossus + volt 6 stalker + 4 zea, ezekkel elindultam feléje, a 3 coloval felléptem hozzá, hogy mi a p ...cs van :DDD ? , jött egy marék stalker, visszaléptem, eljött a széléig velük, blinkelni nem tudott, mire kapcsolt az én stalkereim + a 3 colo megsütötte őket, utána felmentem, és be is írta, hogy gg ... :))

Jó meccsek voltak, nem voltak pro - k egyik oldalon sem, az átlag APM 30 volt, de mégis jól szórakoztam, és mindkétszer nyertem :C

[ Szerkesztve ]

(#5217) Alg válasza Thome (#5215) üzenetére


Alg
veterán

Ennek meg hol a másik füle? :Y

:C :DDD :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5218) JSaN válasza sith7 (#5216) üzenetére


JSaN
addikt

Jo neked, en ma 1 meccset nem nyertem pedig vagy 10-et toltam.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#5219) föccer válasza Alg (#5217) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvitte a Photoshop :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5220) sith7 válasza JSaN (#5218) üzenetére


sith7
nagyúr

Ha megvigasztal 9 meccset játszottam eddig ,abból 4 win, a mai 2 - t is beleértve ... :B

Pedig volt olyan is, talán a 13. patch után, hogy 5-0 - val mentem a gyémánt ligába :K

(#5221) Djuree válasza sith7 (#5220) üzenetére


Djuree
félisten

én valszeg az alumínium ligába kerülök majd :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5222) kovsol válasza sith7 (#5220) üzenetére


kovsol
titán

ha az megnyugtat nekem is szarul megy ;) eddig 2-2 az arányom, de az egyik vereségem egy olyan ellen volt akinek ez volt az első mérkőzése... ilyet minek ad placmenten tiszta lutri, hogy milyen erős, de egyet elvertem aki 3-1 lett a győzelmem után, de most hogy volna kedvem tolni erre nincs bnet, mert megint valami javítás jött ki
a másik vereségem meg TvZ ben volt
megyek tolok Borderlands-t akkor nem hagynak más lehetőséget ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5223) föccer


föccer
nagyúr

Tölti a 17. pecset:

Many of the following bug fixes were intended for internal testing only, and are now being reverted.
250mm Strike Cannons can no longer deal damage to hidden targets.
Barracks build time decreased from 65 to 60 seconds.
Bunker build time decreased from 40 to 30 seconds.
Canceling morphing Banelings now returns 75% of the cost like other morphing Zerg units.
Hellion range reverted from 6 to 5.
Reaper build time decreased from 45 to 40 seconds.
Zealot build time decreased from 38 to 33 seconds.

Mod: na most olvasom. Tényleg ideje volt, hogy tápoljanak a terranon : :((( Ezek után még több, és gyorsabb marin és reaper rusht fogunk kapni. Tiszta röhej.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5224) Djuree válasza föccer (#5223) üzenetére


Djuree
félisten

Zealot build time decreased from 38 to 33 seconds. :C
de így még fincsibb lenne: Zealot build time decreased from 38 to 8 seconds :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5225) föccer


föccer
nagyúr

No, emellett nem lehet beléni battel.net-re.

Jah, és a -10sec bunker build time is szükséges volt. :o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5226) kovsol válasza föccer (#5225) üzenetére


kovsol
titán

úgyis csak a noobok towereznek és bunkereznek ;] és csak noobokat lehet bebunkerezni is ;)
zealot meg amúgy is irtó táp, nagyon örülök neki :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5227) föccer válasza kovsol (#5226) üzenetére


föccer
nagyúr

Najah. Látunk már olyan pro repleyek, ahol agresszív bunker rush-t alig bírtak kivédekezni. És nem olyan nehéz azt megcsinálni, főleg így :(

Üdv, föccer

mod: No, most veszem észre, hogy nem ugyan oda menti a kliens a replayeket mint eddig:

Dokumentumok\StarCraft II Beta\Accounts\105153893\2-S2-1-89662\Replays\Unsaved\

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5228) kovsol válasza föccer (#5227) üzenetére


kovsol
titán

jah most majd 2 napig ezt próbálgatják aztán rájönnek, hogy egy nagy lutri és kb többet nem is fogsz találkozni vele
elmész az elején scoutolni és ha nincs barack a bázisánál már gyanus a dolog és egy dolgozóval levered az SCV -t, meg amúgy is kötelező körbenézni a bázis körül is

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5229) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Úgy tudom megjelenés előtt újraindul a béta. Van arról infó hogy mikor?

Let the Zone take me if I am.

(#5230) föccer válasza kutga (#5229) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy tudom, hogy egy picit le vagy maradva :) Elvileg 19.-éig lesz nyitva Phase2. Csak éppen szerelenk valamit a Blizzardosok, és azért van most leállítva. Gondolom estére megint menni fog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5231) Alg válasza föccer (#5223) üzenetére


Alg
veterán

ezek nagy része a phase2-ben lett bevezetve (barakk,reaper,zealot biztosan) de hogy miért állították vissza nem tudom...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5232) sith7 válasza kovsol (#5222) üzenetére


sith7
nagyúr

Engem az nyugtatna meg, ha a colossusaim, és az archonjaim felett mutaliskek röpködnének a Twilight pályán, és földbe döngölnénk az ellenfelet :))

Amúgy a zealot jó szerintem, a bunkerre nem mondok semmit, pont tegnap próbáltak ezzel szivatni, ahogy azt írtam is feljebb, de megnyertem ... lehet most már nem sikerülne ... :F

Terran - ra nem mondok semmit, ez már vicc kategória
Akkor a DT is lehetne mondjuk 50 mineral + 50 gáz .. ez is ugyanakkora vicc lenne

(#5233) Konflikt válasza JSaN (#5218) üzenetére


Konflikt
addikt

hat jol kikaptunk 2v2 ben is... na de majd ma.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5234) Alg


Alg
veterán

A kiadás napján is lesz már letöltős változat...

Szerk:ami gondolom napi árfolyamon 60$-ba fog kerülni, szóval lehet majd figyelni mikor erősödik kicsit a forint a dollárhoz képest

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5235) whitezo88 válasza Alg (#5234) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ha ugyanannyi lesz akkor inkább dobozos...

(#5236) Thome válasza Djuree (#5221) üzenetére


Thome
addikt

Ha már itt tartunk, én a spiáterbe... :DDD :C

(#5237) Alg válasza whitezo88 (#5235) üzenetére


Alg
veterán

Egyértelmű, aki viszont drágállja, annak jó lehet hogy ha kicsit jobb lesz a "gazdasági helyzet" akkor rögtön megveheti, nem kell puszban fizetni+várni a postára.

Thome :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5238) kutga válasza föccer (#5230) üzenetére


kutga
nagyúr

Ó...akkor tényleg le vok maradva, ergo hétfőig még lehet játszni. :))

Bár közel van már a 27-e. Kicsit sokallom a játék árát, lehet mégis meg fogom venni vmikor az első hetekben.

Let the Zone take me if I am.

(#5239) Begi


Begi
senior tag

Nektek megy? Mert engem folyamatosan visszadob a bejelentkező képernyőre.

(#5240) Thome válasza Begi (#5239) üzenetére


Thome
addikt

Dettó...

Pedig most jöttem meg, lehetne csapni neki...

(#5241) Djuree válasza Thome (#5236) üzenetére


Djuree
félisten

spiáter liga :DDD ezt felvetem a blizznek :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5242) sith7 válasza Thome (#5236) üzenetére


sith7
nagyúr

:DD :DD :DD

(#5243) Alg válasza Begi (#5239) üzenetére


Alg
veterán

Megint valami gebasz van a szerverekkel, és mikor máskor, ha nem a francia nemzeti ünnepen... :W ezt sem fogják ma megcsinálni, van egy olyan érzésem

Szerk: kék post:

Hi all,

Thank you for the reports regarding this, we are aware of the issue and are currently working on a fix. Unfortunately we can't say when this will be resolved and I apologise for the inconvenience caused!

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5244) Thome válasza Alg (#5243) üzenetére


Thome
addikt

Na indul az első gáááma :DDD

Szerk: Véget is ért, mert a lobbi töltése előtt kiléptek az ellenfelek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5245) sith7 válasza Thome (#5244) üzenetére


sith7
nagyúr

Megijedtek tőled :K

(#5246) Thome


Thome
addikt

Ügyes vagy JSaN hogy megnyerted, sajnos meghalt a rúterem, azaz csak haldoklik, de kapott mélyhűtőt a túlmelegedésére, aztán most újból üzemel... Holnap mehetek ezt is venni, szakadna ketté.

(#5247) JSaN válasza Thome (#5246) üzenetére


JSaN
addikt

Csodalkoztam is hogy eltuntel, de azert vegig vittem es befejeztem.
Honnan tudod hogy nyertem?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#5248) Thome válasza JSaN (#5247) üzenetére


Thome
addikt

Mer megnéztem a végeredményt... :D
Ha gondolod, lépj fel, aztán hajrááá.

(#5249) föccer válasza JSaN (#5247) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom onnan, hogy meghalt a routere, ezért szakadt a kpcsoalt. Ilyenkor az ellenfél automatikusan nyer.

Üdv, föccer

ps: no, lassan megyek home és zizzentem be a gépet. Ha valaki vevő 2v2-re, akkor szivesen mennék társank. Mint közepesen gyenge Z játékos igyekszm segíteni a csatákat, de általában nem rajtam múlik :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5250) Thome válasza föccer (#5249) üzenetére


Thome
addikt

Nem egymás ellen voltunk, hanem együtt! :)
Nem-nem, a gép attól alkot tovább. :B Vagy rosszul tudom? (2v2 Coop-ot toltunk)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.