Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Thome válasza sith7 (#5391) üzenetére


Thome
addikt

:K :DDD

(#5402) Djuree válasza Ptech (#5397) üzenetére


Djuree
félisten

és akkor mi van ha működik? :U leszarom...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5403) sith7 válasza Djuree (#5402) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez egy nagyon közkedvelt szó lett, itt a topicban ... :DDD

(#5404) Djuree válasza sith7 (#5403) üzenetére


Djuree
félisten

:DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5405) Thome válasza sith7 (#5403) üzenetére


Thome
addikt

Igen, megcsináltuk! (...) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5406) Alg


Alg
veterán

Huhh nagyon nem megy ma :O

Most is volt egy protoss ellen, simán nyerni kellett volna, de a colo-kkal nem tudtam mit kezdeni (hozzá kell mondjuk tenni, kulas ravine pálya volt, ott a colo-k különösen halálosak a sok cliff miatt)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5407) JamesHun válasza Alg (#5406) üzenetére


JamesHun
addikt

őket én is utálom terrannal
marinokat megeszi reggelire :S
mi jó ellenük terrannal?

SeriesX: JamesSHun

(#5408) Alg válasza JamesHun (#5407) üzenetére


Alg
veterán

gyakorlatilag bármi a marine, reaper, hellion - on kívül... de tényleg

Mondjuk a legjobb a viking

Megint a makrót rontottam el :S meg ezen a hülye pályán 2 FF és mozogni sem tudnak az egységeim

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5409) sith7


sith7
nagyúr

Nem tudom ... én szeretem a colo - kat :DDD :DDD :DDD

Thome:: meg, vazeg ... meg :D

(#5410) föccer


föccer
nagyúr

Z-ként mit csinálsz 7 db zealottal az 5. percben? :o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5411) Thome válasza föccer (#5410) üzenetére


Thome
addikt

Mikrózza rócsokkal.

(#5412) föccer válasza Thome (#5411) üzenetére


föccer
nagyúr

És ha nem érkeztek még meg a rócsai, mert az economira gyúrt?

más: most toltam egy jó kiss TvZ-t. kb egy szinten lehettem a sráccal. Ő tolta a M&M-et 4 barakból, én meg toltama rócsokat izomból. Váltakozva támadtuk egymás bázisát, amítg nem sikerült lehoznom 5 mutát. Éppen a frissen megépült, még erősen beindítás elött lévő expemet bántotta, amikor úgy döntöttem, hogy nem mutatom meg neki a mutákat, és inkább beáldozom az expet a nagyobb jó érdekében. A támadás alatt nem tudott figyelni a mainre, így kiszedtem vagy 12 scv-t, amire kimenekítette őket. No para, addig sem szedi a követ. Elkezdtem támadni a CC-t, és amire lehozott kellő menniységű marint, hogy lesyzedje az 5 mutát, sikerült lángba borítani a CC-t, és mivel nem volt a közelben scv, így szép kis kaboom lett belőle. Közben felfalta az expet, és jött be a mainre. 2 clowerrel+queen-nel próbáltam védeni, kevés eséllyel, de annyira jók voltak, hogy lelassítottam a támadást,meg használnia kellett a drogot, amivel (medivac híjján) frankón lesebezte magát. Amire megjött a mutákat leverő marin osztag erősítésnek, addigra lehoztam vagy 7 rócsot, amiknek nem volt gond a sebesült marinokat meg maraudereket szétszedni. Ezután már csak egy elkeseredett all-in támadásra volt járta az ellennek, amit gond nélkül fogtam, és jött is a gg.

Jó mecs volt (az én low level szintemen), akit érdekel nézze meg, és kommentelje.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5413) Thome válasza föccer (#5412) üzenetére


Thome
addikt

Lingekkel, plusz spinékkal valahogy feltertani, és a linget elmikrózni, amelyiket támadja. Jobb ötlet nincs. De hogy védelem nélkül full economyra gyúrni 1v1-ben. azért elég necces.

(#5414) sith7 válasza föccer (#5410) üzenetére


sith7
nagyúr

Gratulálsz a jó protoss játékosnak :DD

(#5415) Ptech válasza sith7 (#5414) üzenetére


Ptech
őstag

Lál ;]

(#5416) föccer válasza sith7 (#5414) üzenetére


föccer
nagyúr

mod: ez rossz helyre ment :U

üdv, föccer

mod2: RE: (#5414) sith7: az volt :) nice rush, lol, gg

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5417) whitezo88 válasza JamesHun (#5407) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a Colossus light ellen erős, más ellen nem. Viking a legjobb, mert nem is tud rá visszalőni.

(#5418) föccer


föccer
nagyúr

No, mára még egy utolsó replay. Ezúttal egy PvZ-ben sikerült nyernem. Az ellen agresszív pylonhoz warpolja a 4 Geatway-ből a stalkereket, amiket 7-8 róccsal várok. A rócsok sajnos elbuknak, de az időben érkező zergling horda sikeresen visszaveri a támadást. A következő rohamnál már készen vannak a muták, akikkel egy igen jól sikerült harass után vissza kell jönnöm a mainemre, hogy a zealot+immortál rohamot megfogjam. Ezután vissza befejezni a nexus lebontását, amire egy expelés volt a válasz, de ezt egy jól elheylezett overlordnak hála jól láttam. Miután nekiesek az expnek, jön is a gg.

Jó kommenteleést.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5419) sith7 válasza whitezo88 (#5417) üzenetére


sith7
nagyúr

"a Colossus light ellen erős, más ellen nem"

:U :U :U

(#5420) Thome


Thome
addikt

No a pénz megvan a cuccra, de nem hiszem, hogy (megjelenéskor) megfogom venni. :B

(#5421) Alg válasza sith7 (#5419) üzenetére


Alg
veterán

más ellen tényleg nem erős, de azért használható, főleg ha van előtte pár zealot "tankolni" ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5422) whitezo88 válasza sith7 (#5419) üzenetére


whitezo88
nagyúr

miért, mi ellen erős? tank? egyéb heavy? repülő? :)
kíséretnek legjobb 2-3, de mass colossus max gyakorlatlan ember ellen jó. jön 2-3 viking vagy főnix aztán csá.

(#5423) Winner_hun válasza whitezo88 (#5422) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem egyedül kell a csatába vinni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5424) Djuree válasza whitezo88 (#5422) üzenetére


Djuree
félisten

ja, csak mire 2-3 viking bedarálja őket addigra vége a main basednek ;) ilyen volt az 1-ben a tank rush is, mire leszedték őket vége volt az ellen 80%-ának...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5425) Ptech válasza Djuree (#5424) üzenetére


Ptech
őstag

Baromira függ attól is, hogy a másik milyen builddel jön, a 2Gate+Robo megeszi reggelire a tank rushodat, és még desszertet is kér.

(#5426) sith7 válasza whitezo88 (#5422) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem szeretnék erről vitába szállni veled, csak a teljesség igénye nélkül mondok pár nevet:
Sese123, Wiinerhun, kovsol, Alg , Föccer
, akik már látták működés közben ezeket a gyenge colokat ... szövetséges , és ellenséges oldalon is .. szvsz ... nem gyenge ... főleg, ha 10 - es csokorban viszed

És ki az a ma..ha, aki egyedül viszi ???
Siege tank is gyenge magában repülő ellen, nem ?

Kérdezz meg pár zerg játékost, mikor 10 colo sugarazza az 200 - as csapatát, és a közelükbe se tud menni, hogy mennyire gyenge ... :U

mod: Kár, hogy a régebbi repek nem mennek, meg holnap vége a bétának, küldtem volna párat ... :K

[ Szerkesztve ]

(#5427) sith7 válasza Thome (#5420) üzenetére


sith7
nagyúr

:Y
Ennyi pénzt kiadni egy ilyen sz..a ??? :Y ;] :DDD

(#5428) kovsol válasza sith7 (#5426) üzenetére


kovsol
titán

megmaradnak szép emléknek azok a mérkőzések :K

May the Force be with you!

(#5429) föccer válasza sith7 (#5426) üzenetére


föccer
nagyúr

Absolute. Ha colót hozol (mondom Én, mint fanatikus Z játékos) 3 dologra figyelsz. 1: lőtáv fejlesztés nélkül nem mész vele sehova, 2: legalább ugyan olyan mennyiségű légi támogatás nélkül nem mész sehova, 3: legalább 3-4 sentry nélkül nem mész sehova. Ha ez megvan, akkor már 3-4 coló is nagyon kemény mészárlást tud végezni. Ha van valamivel több sentríd, akkor meg pláne. forcefield-del beszorítani az ellent, osztán helló Az ellen nem tudja támadni a Colókat, mert nem igazán vannak 9 lőtávú egységek (talán csak a Tank, kitalpalva), elmenekülni nem tud... Csak nem szabad Ész nélkül használni őket, mint pl a zerglingeket. :)

üdv, föccer

mod: RE: (#5427) sith7: Vigyázz mit beszélsz, mert a következő pecsbe benne leszel te is, hogy neked minden ellenfél x2... :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5430) sith7 válasza kovsol (#5428) üzenetére


sith7
nagyúr

Ne is mond ... :((( :O

Föccer:
Ahogy leírtad + stalker hegyek :K ... esetleg archon ... mert olyan is volt :B :K

:Y Csak nem ... :Y

[ Szerkesztve ]

(#5431) Alg


Alg
veterán

Engem csak az zavar kicsit, hogy van pár olyan build, amit zerggel megfogni elég komoly erőfeszítéseket igényel, a másik oldalon a kivitelezés viszon nem túl kockázatos vagy nehéz, kis túlzással még scout sem kell... gondolok itt protossnál 2gate, 4gate(!), fast void, terran marine all-in, tannk+marine push...

Zergnél mióta a roach-okat szarrá nerfelték, nem tudok ilyen erős buildről, kb. annyiból áll a meccs, hogy ha túléled az első támadást jó esélyed van nyerni. És persze folyamatosan kell a scout, szerencsére megvan hozzá az eszköz (changeling)

P ellen például mindig lemaradok az elején gazdaságilag, hogy kivédjem a 2/4gate kezdést, amit goldban 99%-ban csinálnak P elleni taktikám fastling, ha nem zealot rushol exp, roach (4gate itt támad, itt általában 5-6 munkás hátrányban vagyok minimum) exp, ultra

+hiányolom az anti-armored egységet a zergtől a játék elején(mara, stalker,???roach???) Roach is csak burrow+move-al ér valamit, ami T2, és 300min/200gáz

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5432) whitezo88 válasza Djuree (#5424) üzenetére


whitezo88
nagyúr

küldtek már ellenem colokat +töltelék és igen pár viking kiszedi őket. nem egyedül jöttek, de mire odaértek a bázisra, sajna már lépegető nélkül maradt a kedves ellen ;]

(#5433) föccer válasza Alg (#5431) üzenetére


föccer
nagyúr

A 2 gate-et még csak-csak, bár, ha kifejezettem zea rush-ra megy a dolog, és beletol a képerdba 6-7 zelát az 5 percben, azzal tényleg nem soat tudsz tenni. A rócsok még nem nagyon jönnek le kellő számabn, vagy ha fast rócsot csinálsz, akkor a gazdaságod sínyli meg. Ha leraksz 2-3 clawert, akkor megint agyonverted a gazdaságot, és amire kivédekezed a zela rust, már jön is a 5-6 stalker, ugyanennyi zelával, és megint szopón vagy. A reaktoros marin rusht egy jó derítéssel lehet fogni, csak sok gáz kell a gannelingeknek. Sokszor nincs idő kiszedni, mert ezek is betoppannak az 5 percnél.

Én nem csak a P-nél maradok le a gazdasággal, hanem a T-nél is. Bár a korai incom tényleg a Pnél a legjobb. De erről asszem már egyszr írtam, igaz akkor le lettem szólva, hogy mekkora hülyeséget írok. Pedig nem :) Nekem az a taktikám, lent alsó ligában, hogy rócsokkal és 2 clawerrel kivédekezni 12 perceig, amikor is beér az ellenfél bázisára az első 5-6 muta1-es fegyver skill-el. Ha mázlim van, és nem rakta tele turrettel, meg cannonnal a maint, akkor lehet, hogy tudok annyit harassolni, hogy legyen esélyem. Persze ez T ellen már nem nagyon megy, mert lehoz 2 mule-t, és máris 1200-on van a termesése :(

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5434) föccer válasza whitezo88 (#5432) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ha nem hoz hozzá semmi anite air-t, akkor jóhogy. De a 4-5 vikinget simán le lehet puffantani 6-7 mutával, vagy ugyan annyi void-dal. És akkor be fognak érni a colók, ami neked nem jó :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5435) Alg válasza föccer (#5434) üzenetére


Alg
veterán

voiddal nem... pár vikinggel szinte bármennyi voidot leszedsz (kis túlzással)

P ellen hydra+ultrát próbálom, ha az kijön, addigra általában +1-2 bázison vagyok a P-hoz képest és ha nem rontom el nyerek, odáig eljutni viszont nehézkes... (lehet majd kísérletezni kellene a hydraroach+brood lord dologgal is ha nincs stargate-je az ellennek)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5436) föccer válasza Alg (#5435) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, a viodos hibámat aláírom :) Látszik nem tolom P-vel :)

Azért van elénye annak is, hogy Bronzban vagyok. Nem kell félnem, hogy a láma noobságom miatt olyan nagy hátrányban vagyok :)

no, részemről megyek alukálni.

jó éjt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5437) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv!

nem tudnátok ajánlani egy külső programot ami az APM-et méri? :B
(nem ehez a game-hez kell, azért kérdezem :) )

(#5438) Djuree válasza whitezo88 (#5432) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, a repülő egység nagy ellenségük, de más nem :)

(#5425) Ptech: ezért jó ez a gém, mindennek megvan az ellenszere :)) csak tudd hogy mi az :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5439) sith7 válasza whitezo88 (#5432) üzenetére


sith7
nagyúr

Ha pár viking leszedi a colokat, akkor az nagy szegénységi bizonyítvány a protoss játékosnak, minimum 2x annyi stalker, plusz sentry, és zea kíséri a colokat ...
Legalábbis nálam ... :K
Ez az egyetlen tier 3 - as egység, amit a levegőből is lehet támadni, még jó, hogy az ember készül rá ... + stalker az jó a földi ellenre is ... szóval nem tudom te milyen protoss ellen játszottál, de nem vigyázott a legdrágább /árban/ egységeire :N

(#5440) Thome válasza sith7 (#5427) üzenetére


Thome
addikt

Hát na ez az! :DDD Ilyen szarért kiadni 15 rongyot, hááááááát... :DD

(#5441) sith7 válasza Thome (#5440) üzenetére


sith7
nagyúr

:)) :)) :))

(#5442) Ptech


Ptech
őstag

Egy kis IdrA vs Masq, 6 és 9 perces rövid játékok, de annál viccesebbek:

[link]
[link]

:))

(#5443) alien_ válasza Ptech (#5442) üzenetére


alien_
őstag

IdrA hozza a formáját=) Jót derültem ezeken!

Swarm is coming.

(#5444) sith7


sith7
nagyúr

Ma még megy a béta ? :F
Éjfélig ? :U

(#5445) D1Rect


D1Rect
félisten

Vége is a P2-nek?
Ehh, 2 "hülyegyerek" meccset sikerült lejátszanom.

(#5446) Ptech válasza D1Rect (#5445) üzenetére


Ptech
őstag

Jaja, ennyi. Mától már az Alien Swarm a menő, mert ingyenes a Steamen, és lesz benne 4 player coop mód :)

(#5447) sith7 válasza Ptech (#5446) üzenetére


sith7
nagyúr

:O :O :O

(#5448) Thome válasza sith7 (#5447) üzenetére


Thome
addikt

Összedűt' egy világ! ;]

(#5449) Alg válasza sith7 (#5447) üzenetére


Alg
veterán

itt van pár igen jó meccs, TLO vs Huk 2. meccs pl. elég kemény :K

szerk: még megy...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5450) föccer


föccer
nagyúr

:O

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.