Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) iSonic válasza Thome (#4299) üzenetére


iSonic
addikt

Csúnya Thome, hogy törném le a kezed :D ilyen ne linkelj be.. mert ez nem legális megoldás :D

(#4302) sith7 válasza Ptech (#4300) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszi

(#4303) Thome válasza iSonic (#4301) üzenetére


Thome
addikt

;]

(#4304) Furious válasza Thome (#4299) üzenetére


Furious
tag

Ezeknek a "sz@roknak" direkt kell kurva hangos fos zene alapnak???!!! :W
Bocs ThomaHUN, de ez a véleményem :DD

Ezt leszámítva nagyon szépen köszönöm :DD

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#4305) albertboy válasza Ptech (#4300) üzenetére


albertboy
tag

Mostantól hivatalosan is Day9 lett a favoritom az HD, Husky, Day9 háromszögből :C

(#4306) Thome válasza Furious (#4304) üzenetére


Thome
addikt

Ha nem tetszik, leveheted a hangját is, és legközelebb tőlem ne várj segítséget. Még pimaszkodsz is. :((

Legközelebb majd elküldelek a vérbe, hogy "ott a google, utána lehet nézni".

[ Szerkesztve ]

(#4307) Begi válasza albertboy (#4305) üzenetére


Begi
senior tag

Kedves csávó, bár 40 perc után eléggé idegesitő a stilusa. Amúgy rengeteg okos dolgot mond az tény. De legalább a szemüveget megigazithatná:)))

(#4308) Begi válasza Thome (#4299) üzenetére


Begi
senior tag

A második vidi linkje már nem igazán használható...

(#4309) Thome válasza Begi (#4308) üzenetére


Thome
addikt

Magyarázd el, miért nem?

(#4310) Begi válasza Thome (#4309) üzenetére


Begi
senior tag

Jogos. Azt néztem meg másodjára, ami linkben az első.
Szóval az nem használható, mert a keresett file már nem található:
"The uploader has removed this file from the server."

(#4311) albertboy válasza Begi (#4307) üzenetére


albertboy
tag

Én nagyon kajálom a stílusát, azzal, hogy magát is veszi, ad valami pluszt bele :))

(#4312) Thome válasza Begi (#4310) üzenetére


Thome
addikt

Most már működik.

(#4313) sith7 válasza Begi (#4307) üzenetére


sith7
nagyúr

Tudnál mondani párat ? :U

(#4314) kovsol válasza sith7 (#4313) üzenetére


kovsol
titán

érdemes beletekerni, és ott mutat dolgokat, bár én eddig is így bindeltem be mindet és így gyártottam már wc3 ban is mint ahogy ő mutatja annyi eltéréssel, hogy én az épületeket 9 től indulva kezdem visszafele berakni csoportokba

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4315) Begi válasza sith7 (#4313) üzenetére


Begi
senior tag

Szerintem egyértelmű. Annak aki kezdő nagyon hasznos.
Nekem pl. annyiban volt hasznos, hogyhogyan lehet gyakorolni a dolgokat, hogy lehet növeléni az APM-et.
Anno mikor még SC1-eztem nem kellett 5000000 APM, hogy egy jót játszál. Ma már ha egy pöttyet lassú vagy, akkor jön a rush és szevasz. Szemét koreaiak:)

(#4316) Begi válasza Thome (#4312) üzenetére


Begi
senior tag

Köszi!

(#4317) kovsol válasza Begi (#4315) üzenetére


kovsol
titán

épp, hogy sc1 ben kellett nagyobb apm! idióta volt az egységek útvonal keresése :((( volt amikor egyesével kellett kiadni mit támadjanak, mert csak egymást löködték és nem támadtak
nem tudtál ennyi unitot egyszerre kijelölni és az is növelte az apm -t, és nem mellesleg mivel nem lehetett fixen állítani, hogy lást az unitok életét az is extrába kellett, hogy az unit életet ellenőrizd, mint pl wc3 ban is mindig nyomni az alt -t csata közben extrába... na itt már az se kellhet

az meg hogy lassú vagy és nem tudsz gyorsbillentyűvel építeni és nem rakod be shift el a workerek munkáját nem pont apm függő, mert az elején ezt meg lehet csinálni profin 30apm ből is, de én olyankor is mint egy örült kattintgatok mint ahogy ő is mutatta a gyakorlást, mert parasztokon gyakorlom, hogy eltalálom e menet közben az egységek kijelölését, mert pl wc3 ban kevesebb és nagyobbak voltak az egységek és még fura nekem az sc2

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4318) Begi válasza kovsol (#4317) üzenetére


Begi
senior tag

Az tény, hogy SC1-ben szar volt az útvonalkeresés. De lassabb volt a játékmenet. Legalábbis én úgy éreztem igy visszatekintve. Úgyhogy volt idő mindenre. Most meg csak kapkodom a fejem:). Persze lehet hogy a korral jár, meg azzal hogy már nagyon rég nem RTS-eztem.

Igen 30APM-ből lehet apritani, de pl. nálam az a helyzet, hogy ha van egy csata, akkor elfelejtek épitkezni, és igy lemaradok. Anno SC1-ben az épületeket én nem hotkey-eltem, mert ugye ott 1 épület 1 szám volt. Most meg meg kell tanulni, hogy anélkül hogy visszagörgetek épitkezzek.

(#4319) kovsol válasza Begi (#4318) üzenetére


kovsol
titán

én wc3 ba is berakom pedig az épületeket, 0123 egység a többi meg épület :D ha meg több épületed van mint ami 456789 re befér akkor is kétszer benyomod gyorsan a gombot és oda ugrik azonnal a bázisra és láss csodát nem kell görgetni hanem építhetsz is
lehet ti alacsony game speeden toltátok sc1 -t, mint pl itt sc2 ben is az első 5 gyakorló mérkőzés tetű lassú

ja és 30 apm el az építkezésre gondoltam, csata közben azért ha nem az a tipus vagy hogy kijelölsz mindent és kattintasz egyet az ellenfélre és várod, hogy ki nyer akkor kevés lesz :DD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4320) sith7 válasza kovsol (#4314) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszönöm mindkettőtöknek az infókat, én sajnos nem vagyok jó angolból annyira, nekem csak az jött le, hogy építkezik, termel, meg egységet gyárt ... :F

(#4321) kovsol válasza sith7 (#4320) üzenetére


kovsol
titán

ma este lehet ráérek gamelni majd akkor elmondom mi volt bent szóban :D

May the Force be with you!

(#4322) Winner_hun válasza kovsol (#4321) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jöhetek hallgatózni?:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4323) Begi válasza Thome (#4312) üzenetére


Begi
senior tag

No ki is próbáltam mind2-t. Az elsővel az a baj, hogy nem találja az SC2 installt, mert hogy nem a c:\program files\... helyen van.
Ha meg elinditom a lazy-s cuccot, akkor bejön a map, de semmi egység. Valami ötlet?

(#4324) sith7 válasza kovsol (#4321) üzenetére


sith7
nagyúr

Rendben, 9 körül érkezem kb.
Már tegnap este is akartam írni ... de mondom tegnapelőtt sem kaptam választ, ezért nem erőltettem .... :B :U

(#4325) kovsol válasza sith7 (#4324) üzenetére


kovsol
titán

én se vagyok éjjel nappal gép előtt na :DDD meg amúgy is mostanában ha 30 perc játékra volt időm akkor inkább mentem egy cod4 TM -t

May the Force be with you!

(#4326) sith7 válasza kovsol (#4325) üzenetére


sith7
nagyúr

Ok, semmi gond :R

Mi az a cod4 TM ? :F Tournament ?

(#4327) Thome válasza Begi (#4323) üzenetére


Thome
addikt

Majd utánalesek. Nekem mindkettő módosulat működött. Addig próbáld meg a lazy-s cuccot bemásolni az sc2 mappába.

(#4328) kovsol válasza sith7 (#4326) üzenetére


kovsol
titán

team deathmatch csak lusta voltam kiírni :DDD

de fura beta nélkül :( tök megszoktam a jót már ;]

May the Force be with you!

(#4329) Winner_hun válasza kovsol (#4328) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az TDM...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4330) sith7 válasza kovsol (#4328) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, ne is mond, nekem is nagyon hiányzik, ezt a wc3 - at is tűzoltás céljából kezdtem el , amíg vissza nem tér a béta ... bár most más gondok is vannak a levegőben ... :U

(#4331) kovsol válasza Winner_hun (#4329) üzenetére


kovsol
titán

és most nézem, hogy nem azt írtam tényleg :N nem mintha nagyon számítana ;]

May the Force be with you!

(#4332) Begi válasza Thome (#4327) üzenetére


Begi
senior tag

Azt is próbáltam. Nem igazán ment.
Bejött a térkép de nem volt rajta semmi. Mármint egységek.

(#4333) Ptech válasza albertboy (#4305) üzenetére


Ptech
őstag

A mai sem rossz :)

(#4334) kovsol


kovsol
titán

Cross Region Play és Chat Channel

May the Force be with you!

(#4335) sith7 válasza kovsol (#4334) üzenetére


sith7
nagyúr

Király :C

(#4336) iSonic


iSonic
addikt

Akit érdekel egy vicces videó, az nézze meg a 4v4 TLO MADNESS :P
Főleg Winner-nek ajánlom, mert ő csinál állandóan early phoenixet..
4v4 TLO MADNESS p1.wmv
4v4 TLO MADNESS p2.wmv

*persze full HD-ben is ^^

[ Szerkesztve ]

(#4337) Winner_hun válasza iSonic (#4336) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen színes sereg nekem is kell:D
:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4338) sith7 válasza Winner_hun (#4337) üzenetére


sith7
nagyúr

A phoenix - ek nem voltak rosszak, de azért az a sok void ray se volt kutya ... :DDD

(#4339) föccer válasza iSonic (#4336) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondtam Én, hogy marha nagy imbaág a phenix-ek mozgés kozbeni lövése :( Nem is tudom, hoy hogya juthatott ilyen az okosok eszébe...

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4340) sith7 válasza föccer (#4339) üzenetére


sith7
nagyúr

Szerintem nálunk okosabbak ... és tudják mit csinálnak ...

(#4341) Ptech válasza föccer (#4339) üzenetére


Ptech
őstag

Kell az, mert annélkül nem sokat ér a Phoenix, azt be kell látni, midgame-ben már szinte használhatatlan. Overlordokat meg Mutákat vadászni még jó, meg felkapkodni pár light egységet, de nyerni Phoenix-al nem lehet.

(#4342) iSonic válasza föccer (#4339) üzenetére


iSonic
addikt

Phoenixek tényleg jók, de például 1v1-ben igazán előnyős ;) egy gyors techswitch és annyi.. felfedezi, hogy van phoenixed már lesz rá vagy 2 vikingje vagy esetleg mutalsikja.. mozgás közbeni lövése tényleg szuper.. :D

(#4343) föccer válasza iSonic (#4342) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem a muták nem igazán erősek a phonixek ellen. Leginkább azért, mert a phonix-ek gyorsabbak, és nagyobb a lőtávjuk, mint a mutáknak. (plusz mozgás közben is lőnek.) Így gyakorlatilag a muták lőtávolba se tudnak kerülni, mert ha megindulok feléjük, akkor attack move-vel visszahúzza őket (és közben folymatosan lőnek), vagy ha megpróbálok elmenekülni előle, akkor sompolyog utánnam, és (mert mozgás közben lőnek) szépen szedegeti le a mutákat. Az egyetlen jó opció, ha hozok annyi mutát, ami egy "sorozattal" lepufant egy phonix-et, és megpróbálom lemikrózni az ellent. Visszahúzom a mutákat, és amikor az ellen elindul utánnam, attack vissza. Ekkor talán elég közel tudok kerülni hozzájuk, hogy 1-1 phonixet leszedjek. :(

Alapvetően a muta marha jó egység lenne, csak nagyon kicsi a lőtávja. Ha lehetne neki adni egy kis lőtáv upgrade-t, mint a colóknak, akkor 10 pont lenne, de így, max derítés+harass-re jó. Vagy counterelni az ellen rámadását, mert gyorsabbak a legtöbb földi egységnék.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4344) kovsol válasza föccer (#4343) üzenetére


kovsol
titán

de ne feledd ha kellően sok muta van mondjuk 20-30db akkor a chain dmg is olyan jelentős sebzést okoz, hogy ha egyszer leálltok csatázni egymással nem kétséges azonos darabszám mellett, hogy a muták fognak nyerni, és ne gyere azzal, hogy te majd kimikrózod, mert szerintem itt senki nincs azon a szinten, hogy itt ilyen mikró huszár ahol 30 egységet így irányít, mert amit még 4-5 darabbal harcolgatsz az eléggé más Stih7 -t is megkérdezheted mekkora túlerőket szoktam ledarálni a 30-as darabszámú muta sereggel, mert mire mind a 30 lő egyet addigra az már annyi chain dmg, hogy még két egység meghal bonusba mellé és ha mellé raksz még 5-10 corruptort akkor meg aztán levegőben eléggé jó helyzetben van a zerg és ha cariered van azt is úgy ki lehet fokuszolni, hogy eltünik 5 másodperc alatt a sok kis szar meg nem focus dmg -t tol, meg ugye fel kell rakni a sebzés bonust corruptorral

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4345) Alg válasza föccer (#4343) üzenetére


Alg
veterán

Muta addig jó főnix ellen, amíg nem kell vele visszavonulni... szóval ha betámadsz a bázisára 10-20 mutával, és valamiért vissza kellene vonulni, akkor akár 5-6 főnix is képes az összeset leszedni. Ha viszont a főnixnek kell támadni, akkor le lehet őket szedni mutával, ha jól emlékszem azonos a lőtávjuk.

Mondjuk egyszerűbb lehozni pár hydrát. :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4346) sith7 válasza kovsol (#4344) üzenetére


sith7
nagyúr

Csak megerősíteni tudom, amiket leírtál

Nem egy meccset megnyertünk 2 v 2 - ben , és nem egyszer sorsdöntő volt az, hogy a légierőnk csak és kizárólag nekünk volt, fullra maxolva ... :K

Plusz kiegészítve pár protoss földi egységgel , halálos volt a kombónk :DDD
Remélem ez így lesz a jövőben is :))

Phoenix - nek is , hogy mondjak valamit
Winnerhun - nal is toltunk pár 2v2 - t, szóval ő ügyesen kezelte őket, jól kiegészítettük egymást protoss légi + protoss földi

Szó ami szó, megfelelő kezekben minden halálos lehet, de a mutalisk chain dmg - e, corruptor - ral megküldve, nagyon komoly aprításra képes :K

[ Szerkesztve ]

(#4347) iSonic válasza Alg (#4345) üzenetére


iSonic
addikt

Ott a pont szóval muta jó deffre és attackra, de ha visszavonulás van akkor persze a phoenix nyer..

(#4348) kovsol válasza iSonic (#4347) üzenetére


kovsol
titán

fönix ellen mutával leállni csatázni olyan elég all in általában, szóval jól meg kell gondolni, igazából amíg kicsi a létszám én nagy ívben kerülöm őket :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4349) iSonic válasza kovsol (#4348) üzenetére


iSonic
addikt

hát de az te vagy :D aki igazi férfi az bevállalja.. na viccet félretéve, jó mondjuk tényleg jók a phoenixek, de 1v1-ben akkor sem a legjobbak amit érdemes csinálni mass-ban... mellesleg aki szeretne 1v1-ezni gép ellen vagy replay-eit visszanézni az írjon rám és adok neki valami csodás dolgot, amivel képes lesz erre..

(#4350) Alg válasza iSonic (#4349) üzenetére


Alg
veterán

Replayt visszanézni tudsz minden abrakadabra nélkül, csak rá kell dobni a replayt a SC2 ikonra

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.