Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) föccer válasza Thome (#5350) üzenetére


föccer
nagyúr

12+8 db BC 3/3-ban. Igaz nem volt nagy anti air az ellennél, de ez van :) az első nagyobb üzközetnél lehetett vagy 10-12 sentry, 5-6 viod meg vagy 10 stalker. Igaz a senrtyk toltak vagy 8-10 halucogén voidot. :) Onnan meg easy race volt. Összesen 7-8 BC-t vesztettem a rengeteg cannon miatt, meg a hébe-hóba megjelenő sentry, stalker phonixek miatt.

Üdv, föccer

mod: no, asszem megtaláltam, azt amiért érdemes küzdeni. Megvan, hogy melyik avatár kell nekem. Igaz "csupán" 1000 1v1 liga mecset kell nyernem zergel, de az nem lesz gond. Szerintetek béta végéig meglesz? :DDD

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5352) föccer


föccer
nagyúr

Lol.

Scarab station. ZvP-ben. Overlordal átérek, látom, hogy alig van pár parsztaj, aki golgozik, sehol a pilon, geatvay. No, mondom ez így nem lesz jó, cancel a gázra, clowereket lerakom, 6 zergling elő, quine lasasan jön. Még nem nagyon lettem kész, jön hátulról a 2 zea. lehozom a köv adag linget, elkezdem szedni a gázt a rócsokhoz. kinyírja a qveent, de megölöm a clowerrel a 3 zeát is. megyek a proxy pilonra. Lehön a 4. zealot is, de már a 6 ling ellen nincs esélye. Kiszedem a geaway-t lejön az első 4 rócs. Counter. Nézem a bázisát, ott vigyorog egy core. Semmi geatway??? WTF? beérek, szétszedem kilóra a nexust, meg a próbokat. De egy prób meglógott, és kirakott egy nexust az aranyra. Lingek utánnak, elkezdem püfölni, errre meg beírja, hogy "NOOB YOU". Fasza mondom. Válasz: "Lol. Please leave".

Jah, azért biztos ami biztos kiraktam az expet, meg hiztam a hive-ot, csak hogy gyakoroljam.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5353) Alg válasza föccer (#5351) üzenetére


Alg
veterán

én BC veszteség nélkül megoldottam :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5355) Thome


Thome
addikt

Volt vagy 16 bc-m bazmeg, azt nem birtam lezúzni, hogy van ez? Ugyanmár..................

(#5356) föccer válasza Thome (#5355) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem a Bliz beleépített azt a fícsürt az SC2-be, hogy minden Thome jevű játékos ellenfelét felszorozza 2- vel :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5357) Thome válasza föccer (#5356) üzenetére


Thome
addikt

Pontosan! :DDD

(#5358) kovsol válasza föccer (#5356) üzenetére


kovsol
titán

ugye már korábban is meg volt említve olvasták a topicot és aki leszarozza a játékukat az nem érdemelhet más eljárást :N

May the Force be with you!

(#5359) nkAAA


nkAAA
aktív tag

SC2 launch party ;)

https://twitter.com/nkaaa

(#5360) föccer válasza kovsol (#5358) üzenetére


föccer
nagyúr

Erről lemaradtam. Ezután jó lesz ha vigyázok, hogy mit írok, ha kapok egy cannon rusht....
;] :DDD :C

(híííjjjja, bocsi thom, ezt még egy párszor meg fogod kapni)

üdv, föccer

mod:

RE: (#5359) nkAAA:

Igen, igen. Tudjuk. Bár Én nem leszek ott, mert nem az 576-nál rendeltem elő, így akkor máshol leszek (feltéve ha össze tudok valahonnan kaparni egy kis pénzt :(( A hónap egy picit húzós volt. Beszívtunk egy +150k-s kiadást, amire nem igazán számoltunk.. )

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5361) Thome válasza föccer (#5360) üzenetére


Thome
addikt

Tudom, nem baj, ez már rajtam marad. Szóval: ...szaaar... :DDD

(#5362) föccer válasza Thome (#5361) üzenetére


föccer
nagyúr

x4

:)

üdv, föccer

mod:

#5354-et nem nézi senki? :U

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5363) Alg válasza föccer (#5362) üzenetére


Alg
veterán

Néztem, jó volt :)

Amíg csak roach+ling van 1 bázison, elég 1 gázból szedni szerintem...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5364) sith7 válasza Thome (#5361) üzenetére


sith7
nagyúr

:DD :DD :DD

(#5365) föccer válasza Alg (#5363) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, ezt már többször mondtad. Csak a fejlesztéseknek is viszonylag nagy a gázigénye a minerálhoz képest (1/1 ben általában), így muszáj tolni a gázt is, mert különben hamar megálhat az élet. No meg Én imádom a mutákat, és azok falják a gázt.

No, most viszont játszottam 1-2 igazi kezdő noob ellen, így kipróbáltam végre az infesztorokat, meg az ultraliszkeket. Frankó mind a 2 tő :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5366) Ghoosty válasza föccer (#5351) üzenetére


Ghoosty
őstag

Hát ez az insane FFA ez nagyon könnyű volt ezzel a trükkel. Elsőre meglett és 1 vagy 2 BC-t vesztettem.

(#5367) Thome válasza Ghoosty (#5366) üzenetére


Thome
addikt

Akkor csak én nem értek ehhez... :)

(#5368) Dizson válasza föccer (#5365) üzenetére


Dizson
tag

Egyik kedvenc egységem lett az infestor, mert nagyon hatékony, és jól lehet vele szívatni.
Például már nem egyszer csináltam meg, hogy föld alatt bementem az ellenség bázisa mögé 7-8 infestorral, és csináltam csomó infested terrant, azok meg szépen kiszedték az ellenség bázisát, és még csak ki sem kellett jönnöm a föld alól. Előröl meg megtámogattam pár lingel, hogy teljes legyen a siker. :P

[ Szerkesztve ]

(#5369) föccer válasza Dizson (#5368) üzenetére


föccer
nagyúr

CSak az a baj ezzel ataktikával, hogy a terran ellen tuti bukó, mert a fal alatt nem tudsz elmenni. Sőt mostanában mára protoszok is azt csinálják a Z ellen, hogy inkább falaznak, és kivarpolnak a cliff valamelyik szélén. Z ellen meg általában nem szokott odáig elfajulni a dolog, hogy ilyeneket kelljen használni.

Sit7-el toltam most 2v2-t hard gép ellen. A második mecset nagyon megszívtuk. Jól rágyurtunk a gazdaságra, észtán kaptunk egy csors támadást. Ugyan volt már néhány rócs, meg vagy 3 cannon a bejártnál, de vajmi kevés volt :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5370) Alg válasza Dizson (#5368) üzenetére


Alg
veterán

Én nem igazán szoktam használni...elég komoly befektetés 5-6 infestort lehozni, inkább akkor már lerakom korábban az ultraliskes épületet... vagy nem is tudom, valahogy nem illeszkedik be a játékba nálam. De eddig nem is hiányzott, talán csak egyszer mikor kikaptam egy gyors mass marine ellen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5371) föccer válasza Alg (#5370) üzenetére


föccer
nagyúr

Mass marin ellen sem az igazi. Ugyebár az infested marin marha lassú egy jószág, ezért elég közel kellene őket bedobni. Csakhogy ha közel dobod be őket, akkor fossálövik őket, mielőtt lejönnének. A tojásoknak csak 10 HPja van csak... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5372) Alg válasza föccer (#5371) üzenetére


Alg
veterán

Fungal growth :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5373) föccer válasza Alg (#5372) üzenetére


föccer
nagyúr

:F

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5374) Alg válasza föccer (#5373) üzenetére


Alg
veterán

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5375) föccer válasza Alg (#5374) üzenetére


föccer
nagyúr

hehe, midnen nap tanul az ember. Eddig erről meg is feletkeztem. Ha legközelebb hozok néhányat, akkor kipróbaálom. Bát ez már az Én szintemet messze meghaladja, de megéri :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5376) sith7 válasza föccer (#5369) üzenetére


sith7
nagyúr

A többiről beszélj, ahol lemostuk őket ;]

Utánna Winnerhun - nal 2v2 - ztünk, és 3win/2loss - sal bronze 65. - ek lettünk... :F
K..va jó meccsek voltak, az utolsó 2 - nél, többször is azt hittem gg lesz, de a void ray odab...tt megint ... :R :C

(#5377) Winner_hun válasza sith7 (#5376) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na ja, jó meccsek voltak. Az első azért szívatós próbált lenni, jött a probe-okkal és letámadott de fel sikerült állni (miután megmentettél:R) és mivel nem jöttek támadni volt idő void ray sereget csinálni / fejleszteni, aztán hajrá. Nem sok maradt belőlük.

Amikor meg megállítottam a játékot akkor elkezdett akadozni. Mivel öcsém mondta hogy túlmelegszik játék közben ezért indítás előtt elindítottam egy hőmérsékletfigyelő programot, alt+tab, jéé, vga 88 fok. Gép oldala le, ventilátorok 5 voltról 12 voltra átdug, 50 fok fölé nem ment a hőmérséklet. Nyáár van:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5378) föccer


föccer
nagyúr

2 nap :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5379) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Végeztem az 1v1 placement meccsekkel.

3:2 arányban nyertem és a gold ligába rakott. Mondjuk szerintem ez túl erős lesz, de majd meglátjuk.

(#5380) föccer válasza Ghoosty (#5379) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne félj. Ha soksor elvernek, akkor hamar visszapakol egy ligával lentebb.. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5381) sith7 válasza Winner_hun (#5377) üzenetére


sith7
nagyúr

Olyant eddig még nem láttam ... :Y .. probe rush
Utánna meg te mentettél meg mindkettőnket, és megnyerted a meccset :R
Az utolsó se volt gyenge, végig tolták a zea+stalker+mara+marine egységeket, mire elkészültek a voidok, azt hittem áttörnek a védelmen, e nem ... :C

Utánna meg támadtál a voidokkal, és kiderült semmilyük se volt, mindent a támadásba öltek

Nekem a vinyóm melegszik nagyon, 52 fok volt mikor kiléptem ... :F

(#5382) Alg válasza sith7 (#5376) üzenetére


Alg
veterán

3-2vel gold 100. :)

Az utolsó 2 meccsen kaptunk ki, ráadásul az egyik ellenfél ugyanaz volt mindkettőnél...(ZZ-be toltuk)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5383) Winner_hun válasza sith7 (#5381) üzenetére


Winner_hun
félisten

1v1-ben jónéhány meccset nyertem probe rush segítségével:D

Az első 1-2 támadásuknál direkt nem vittem a void ray-eket, részben azért mert alig volt, részben azért mert nem akartam megmutatni nekik hogy légire megyek:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5384) sith7 válasza Winner_hun (#5383) üzenetére


sith7
nagyúr

Volt is egy pont, mikor meg akartam kérdezni, miért nem segítesz velük, de nem volt időm, mert fo...am az egységeket :DDD

ALG: akkor nem értem ... :F ... de erre a 2 napra nem is érdekes

[ Szerkesztve ]

(#5385) Alg válasza sith7 (#5384) üzenetére


Alg
veterán

Jók voltak ezek a 3v3-mak, kösz srácok :)

Thoma, kaptunk cannon rush-t, és csúnyán az arcába robbant az ellenfélnek a taktikája :DDD

Szerk: pedig felb@szta az agyamat a parasztja, mikor az elején beírta hogy GG meg játszotta az agyát

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5386) Winner_hun válasza Alg (#5385) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt van a replay, akit érdekel egy fail cannon rush:

KingOfTrolls_cannon_rush_fail

A társai se voltak valami éberek, legalábbis a másik protoss biztosan nem. A replay-t visszanézve szörnyen játszottam.. najó, az income-mal nem volt gond:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5387) JSaN válasza Winner_hun (#5386) üzenetére


JSaN
addikt

AAAaa en meg benabb voltam, meg gipszelt kezzel sokat ne varjatok tolem még par hétig. :D
De tenyleg nagy troll volt a gyerek.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#5388) Alg válasza Winner_hun (#5386) üzenetére


Alg
veterán

Jah, neked könnyű volt, nem kellett költözködni... :P szerencsére nem kötöttem el minden pénzem és futotta egy új hatch-re...

A GG meg a learn to scout után ez nem is fail, inkább epic fail ;]

Egyébként látszott, hogy ezen kívül mást nem nagyon ismernek a játékból...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5389) kopaszqtya


kopaszqtya
tag

hoppá hoppá elkezdték feltörni :(

az oldalt nem említem nem érdemel reklámot....

(#5390) Thome válasza kopaszqtya (#5389) üzenetére


Thome
addikt

Huhúúú de király! :C
Izé, deszar... Pff... :(((

:DDD Bocsi. ;]

(#5391) sith7 válasza Thome (#5390) üzenetére


sith7
nagyúr

"Izé, deszar... "
Már megint ... ;] :F

(#5392) kopaszqtya


kopaszqtya
tag

i cracked the installation last night.... and as i said i will NOT release ANY retail crack, at least not before 27-7.
dont pm me asking crks plz."

A többi oldalon kételkednek, hogy igazából kamu az egész, de módszerekkel bebizonyítják, hogy lehet valódi.

Elvileg a Localhoston kell készíteni egy Webszervert, ahol a megfelelő mappában az "sc2-authenticationcode-enGB.txt"-ben lévő authentikációs bejegyzéseket kérdezi le az Installer. Még finomításokra szorul a dolog, de már közel járnak a bebizonyításra.

Ha igaz a dolog, Vernam7 elmondása szerint akkor sem ad ki 27e előtt semmilyen Retail cracket.

(#5393) Ptech válasza kopaszqtya (#5392) üzenetére


Ptech
őstag

Na, hegeszthetnének hozzá még egy LAN módot, és akkor öröm, bódottá :D

(#5394) kopaszqtya


kopaszqtya
tag

úgy látom nagyon belejöttek.
[link]

(#5395) Alg válasza kopaszqtya (#5394) üzenetére


Alg
veterán

Fake.... ez a Béta telepítője, és ahogy írták kommentben vágás van 0:18-nál

Az aktivációs ablak is gyanús nekem....

Nem mintha érdekelne a dolog, hozza majd a postás a cuccot 27.-én

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5396) Alg


Alg
veterán

Más:

Ha valaki unja már a SC2 saját zenéjét, dobjon a játék alá egy ilyet: Two Steps Fom Hell

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5397) Ptech válasza Alg (#5395) üzenetére


Ptech
őstag

Lehet hogy csak amiatt van, mert fel lett gyorsítva a videó a második felében, de hiszem ha látom, hogy működik.

(#5398) föccer


föccer
nagyúr

Hmm... Elvielg van új peccs. Bent voltam a játékban, amikor kaptam egy "rendszer üzenetet", hogy új peccs van, és indítsam újra a játékot. Megtettem, de nem kezdte el tölteni, úgy, ahogy szokta....

Blue post-ben még nincs kint az új peccsről a szokásos tájékoztató... :S

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5399) Alg válasza föccer (#5398) üzenetére


Alg
veterán

USA-ban már peccsel... majd reggel

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5400) föccer válasza Alg (#5399) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham.

No, feldobok még 2 replay. Az egyik egy TvZ, a másik egy PvZ. Bronz liga mind a kettő, így nem a nagyon magas játékos tudásról tesznek tanubizonyságot, de asszem ezt már lassanmegszokhattátok :)

Akinek ideje, kedve engedi, nézzétek meg é poszoljátok.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.