Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5700) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jobbulást!!!!!!

Tegnap vettem egy ilyet :

1 apró bajom van csak vele vagyis kettő...az egyik ,hogy lehetne egy picikét tömörebb..a másik az ára ..szerintem 599 pénzért kissé drága :U ..2 euroért olyan sörök vannak kint ,hogy ihaj ez meg nem az ihaj kategória :-/

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5702) looser válasza (ÉN)közPONT (#5701) üzenetére


looser
addikt

Szerintem nem lesz azzal semmi baj :-)
Jó étvágyat hozzá! :-))

(#5700) NoLF: köszi a tippet és jobbulást! Jó kis óceáni éghajlat... :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5703) doc


doc
nagyúr

egy jotanacs: ha Olaszorszagban jartok, inkabb bort igyatok mint sort :D
nem veletlen, hogy a boltok is nemet sorokkel vannak tele...

(#5704) (ÉN)közPONT válasza doc (#5703) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:)

Mindkettő megvolt ezek közül :)
Nemolyan rossz! na...kicsit jellegtelen sörök ,de még bőven az iható kat...

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5705) doc válasza (ÉN)közPONT (#5704) üzenetére


doc
nagyúr

fene tudja, en a nemet sorokhoz vagyok szokva (multkor a teXoban jarva mar nagyon josor-hianyom volt, nezem az Erdingert, 450 HUF egy uveg :Y ) mondom akkor kibirok meg par napot, majd a nemeteknel iszok :D)
az elso par korty ezekbol sem rossz, de a vege meg az utoize mar eleg szornyu :(

(#5706) (ÉN)közPONT válasza doc (#5705) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az a baj ,hogy olasz sörből sok tapasztalatom nincs mert csak ezt a két márkát kaptam itthon :-/
Tuti nekik is van prémium kat sörük..már ami tényleg prémium kategória és nem csak a matrica szerint az :)
Én is alíg várom az osztrák utazásomat...felüdítő lesz minden téren ...nézek is vmi normális sört ha kintjárok :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5707) doc válasza (ÉN)közPONT (#5706) üzenetére


doc
nagyúr

ezeken kivul mas olasz sort nem is nagyon lattam itt a polcon, mondom, nemet es belga sorokkel vannak tele a polcok :DD bar azok (is) mocskos dragak...
sort Nemetorszagban kell venni, na, ott 'fillerekert' megkapja az ember a legfinomabb itokakat :C

(#5708) (ÉN)közPONT válasza doc (#5707) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen..ott ha egy sör többe kerül mint 2 euro (abszolút premium kat) akkor lázadoznak a németek :)

Nálunk néhány belga sör van...jah megjegyzem belgiumban nem volt ilyen horror mint itt..igaz ott 98 ban voltam nem most ,de valszeg nincs nagy difi azóta ?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5709) doc válasza (ÉN)közPONT (#5708) üzenetére


doc
nagyúr

Belgiumban meg nem vettem sort (illetve igen, de akkor nem en fizettem :D), csak ittam a jo kis trappista soroket amiket a kollega hozott :)
a nemeteknel boltban, polcrol nehezen talalni 1 EUR feletti nemet sort (az Erdinger uveggel egyutt sem kerul annyiba), 2 EUR az mar tenyleg baromi premium kell hogy legyen :D

(#5710) (ÉN)közPONT válasza doc (#5709) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Annyiért kapod a non plus ultra dolgokat...
Thurn und taxis premium söreit ,belga sörök egy részét ..stb stb

Amit ki akartam ebből hozni ,hogy sok sörmárka nálunk drágább sajnos :(,hogy a többiről ne is beszéljek :-/

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5711) looser


looser
addikt

Annyira jó már nem sokkal nyugatabbra is... :-|
De nem azért vagyunk sörösök, hogy elveszítsük a reményt :-))
Vettem kettőt-kettőt egy kis Zipferből, Foster's-ből és Valentins Dunkelből, most ezzel vígasztalódom. Hétvégén volt egy kis hőemelkedésem, és egyedül a gyógyteára gondoltam jó érzéssel, se kaja, se pia nem vonzott... Na most ez hétfő reggelre szépen átfordult, alig vártam az estét :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5712) (ÉN)közPONT válasza looser (#5711) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Tegnap nem bírtam ki és vettem egy ilyet :

Gondoltam megünneplem vele a BF3 Limited Ed vételét :)

Ez az eddíg elfogyasztott sörök közül nálam a non plus ultra jelenleg (az ára is :) )
Olyan ízt véltem tegnap felfedezni benne mintha egy fínom francia konyakot innék !...semmit se ettem / ittam elötte ! Konyak ízt éreztem..édeskés konyak ízét :) a sör jelleg mellé..

Ezt tudtátok róla?
Forrás wikipedia :)

Gulden Draak is packaged in its signature white bottle in volumes of 33, 75, and 150 centiliter, and in kegs of 30 liters.
Gulden Draak is named after the golden dragon at the top of the belfry in Ghent.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5713) NoLF


NoLF
addikt

ó gyermekeim... ha valakinek ízlik a hoegaarden, feltétlenül szerezzen be egy észak-amerikai blue moont! eszméletlen, csavartak rajta egy jót, s naranccsal-korianderrel fűszerezik a zabbal krémesített löttyöt, isteni! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5714) koxx válasza (ÉN)közPONT (#5712) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jól tetted kolléga :K sztem is az egyik legjobb sör. Ára nem vész annyira 699 a sparban, máshol sokkal drágább.

ps: viszont ezt a műholdfelvételt sztem linkesíttesd egy moderátorral mert bazinagy :)

[ Szerkesztve ]

(#5715) looser válasza NoLF (#5713) üzenetére


looser
addikt

Én szeretem, bár mostanában a barna búzák mostanában jobban bejönnek, pld. a 'mosogatólé'-nek titulált Valentins Dunkel :-P

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5716) NoLF válasza looser (#5715) üzenetére


NoLF
addikt

itt eleddig csak a browns brasserie-ben találtam barna erdingert, másféle barna búzával még nem találkoztam Bristolban. MÉG. :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5717) looser válasza NoLF (#5716) üzenetére


looser
addikt

Fogsz találni a porterek, stoutok és bitter ale-ek sűrűjében, ez biztos :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5718) looser


looser
addikt

Kasteel Rouge: remek. Nyári üdítő, bár az ehhez társuló 8% alkoholtartalom hamar befordítja az embert 30+ fokban. Tiszta meggylé, a végén, amikor már leért az ital, néhány nyelés után érződik a pirított maláta. Nagyon kellemes ital, de nekem nem sör, bár jól esik minden cseppje :-) 6/10

Barbár: az egyik legizgalmasabb sör, amit valaha ittam. Az összetevői közt méz, curacao és koriander is szerepel, nem tudom, melyiket érzem intenzívebbnek, nyomul és robban az ezerféle íz. Virágos, mézes, citrusos és szép adag (Grabancénál azért kevesebb :-) komló kíséri ezt a különös ízvilágot. Ijesztő, barátságos és ellentmondásos, épp ezért izgalmas sör :-) 9/10

Floreffe Dubbel: nagyon hangulatos barnasör. Nem tudom hova tenni az ízét, egészen különleges, talán grapefruit, annak héjával együtt. Olvasom, kandiscukrot tartalmaz, de szerencsére nem gelly, barátságos és remek kísérője a hosszú kesernyés utóíznek, ami ezúttal a szájpadlásom felső részére csücsült. Most tényleg, nem hülyéskedek, régebben írtam, azt írom le, amit érzek, semmi sznob marhaság mint egy-két boresszénél (régebben olvastam és igencsak élveztem a Művelt Alkoholisták írásait, bár borból évek alatt jóval kevesebb félét cserkésztem be, mint sörből, ez számomra a nonpluszultra, imádom :-) szóval ott terül szét a komló és minden nyelésnél mosolyog, ahogy én is, hiszen ez egy órán belül a harmadik magas alkoholtartalmú belga remek; szóval igazán klasszis darab ez a Floreffe Dubbel, talán van trippel vagy quadrel ebből is? 8/10

Blanche de Bruxelles: az eddigi legmagasabb és leghosszabban tartó hab, vidám, gyümölcsös íz és igen, ő is tartalmaz koriandert és curacao-t (tényleg a curacao-nak milyen íze van? Azt a kék löttyöt, amit a '80-as évek végén elcsempésztünk általános iskolai kirándulásra, nem nagyon élveztem. De ezek szerint jó kezekben különleges ital készülhet belőle...) Remek búza, savanykás és egészen pici komlót érzek benne, de ez lehet az előző darab elhúzódó érzete. Annyira jó lenne bele egy kis pirított maláta, bár talán északon ilyen formában is készítik, na arra nagyon kíváncsi lennék :-) Vidám nyári sör, talán lányoknak is bejön, nekem igen (a lányok is, akiket hozzá képzelek, ehhe :-) 7/10

Satan Red: úúúúáááá, wápsávivuvápp (éppen a Forrest Gump-ot nézem, őrületes jók a '60as évek amerikai rockzenéi, ezt így 30 és 40 között igazán tudom értékelni, ráadásul a kedves takarítónéni is (majdnem körbeporszívózott, de időben felugrottam :-) megjegyezte, hogy imádja ezt a filmet, ez és a Hair a kedvence, totál egyet tudok érteni vele, szeretem ezt a hangulatot, el akarok jutni az Államokba!!!....), na, szóval belga Vörös Sátán. Szuper. Megfelel a német tisztasági törvénynek és mégis őrült jó ízeket hoztak ki a négy alapanyagból. Félbarna, közepesen keserű, hosszú ideig a szádban marad az íz. Beleszagolsz: őszi lombok, átsüt a napsugár a lágy szellő rezgette levelek között és egy jó este hangulatát is beleszövi a délutáni sétába a fák közt. Savanykás-édes, jó kis pirított malátás ízzel, de ezt a fűszert nem ismerem fel, amire hasonlít az íze. Igyekszem józan maradni az értékelésben, de tényleg felemelően jó, sőt, kiváló. Tuti, hogy még fogom inni. 9/10

Rájöttem valamire (igen, ebben közrejátszhat a mostanra már a megemelkedett véralkohol szint, de mégis), ha gyengé(bb)nek értékelek egy sört, s talán mindannyiunkra igaz lehet, akkor abban az is szerepet játszhat, hogy egyszerűen nem mernek nagyobb mennyiséget használni az adott összetevőből, legyen az fűszer, gyümölcs, pirított maláta vagy aromakomló és ettől a különleges ízt megvillantó sörremek is méltatlan közönybe fulladhat (5/10 és azalatti értékelés), pedig egy kicsit több bátorság biztosan hozna egynehány rajongót (s talán ejtene néhány 'nem rajongót'), egyszóval a kiindulási pont adott (maláta, komló, víz, élesztő), a végeredmény az igen tisztelt sörfőző mestereken múlik, akik százezrek fogyasztására vannak hatással (most kis hazánkra gondolok, csak és kizárólag); gyerünk kísérletezni! :-))

Magam 'kikísérleteztem' egy ennivalót. Egyszerű paradicsomos tészta (húsevő vagyok, nem sokat, de eszem húst, viszont ezt hús nélkül készítem). A fél kilós száraztészta (spagetti vagy makaróni ízlés szerint) kap két üveg sűrített paradicsomot (külön készül természetesen) és bele egy nagy fej vörös és lilahagyma és egy egész fej fokhagyma. Megyen bele bazsalikom, kakukkfű, oregánó (pici chillivel is megbolondítom, ha a gyermek (húgom kisfia, 6 éves) nem eszik velünk), só és cukor (igen, ez a két utóbbi összetevő nagyon kihangsúlyozza a paradicsom ízét, kvázi házi ketchup) és ez a temérdek fűszer (meglódítom, van egyébként egy 'Mediterrán fűszerkeverék' nevű készítmény is, abban minden benne van) rendkívüli módon feldobja ezt az egyszerű kaját. Nem is hiányzik a hús belőle (marhával nem szeretek tökölődni, a sertés gyorsan elkészül (darálva persze) de vegán még jobb, tényleg!), úgy, ahogy van, szuper. Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy intenzívebb adalékolással (kevesebb víz az adott sörösszetevőkhöz?) talán különlegesebb darabok is létrejöhetnek.

Magamat ismétlem: a Démont és Borostyánt jó kiindulópontnak tartom, sőt, le fogtok hurrogni, de a korianderes Borsodi Búza is (utoljára üvegeset ittam) sokkal remekebb lenne, ha több alapanyag jutna ugyanannyi (kevesebb) vízre. Ugyan nem tartottam jó sörnek a Hajdinást (Tony Caviar-al ellentétben), de jó, sőt nagyon jó kezdeményezésnek tartom. Keverjünk, kutyuljunk és kóstoltassuk meg a jónéppel, ha valamelyiknél összenéznek és elmosolyodnak, nyert ügyünk van. Persze két külön cél a népsör és a rétegsör, de ahogy kóstolgatom ezeket a belgákat, azt érzem, igencsak széles lehet az átfedés, csak éppen nem tudjuk, mi a jó (mi igen, ez olyan belsős post ;-)

Apropó, ezt már kérdeztem, de válasz nélkül maradt (NolF, merre vagy?, vagy más angolul beszélő kollégák??): az IPA-t hogy ejtenétek brithonban? Egyszerűen ipa, vagy ájpa vagy vagy ájpíéj?

Szép napot! :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5719) Traxx válasza koxx (#5714) üzenetére


Traxx
őstag

"Ára nem vész annyira 699 a sparban"

Az utolsó szóra felcsillant a szemem :D Muszáj bemennem Nyíregyre, és körbenézni...nagyon érdekelne ez a sör :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5720) koxx válasza looser (#5718) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kasteel Rouge csak 6/10? nemá :) egyik, ha nem a legjobb gyümölcsös sör. Hogy hogy nem sör? nem meggylét öntenek hozzá és nem is olyan mint a radler.

Barbarból melyiket ittad? a barna sztem egy hajszállal jobb mint a világos.

Traxx: kis korrekció, Intersparban van csak, Sparban még nem találkoztam vele

[ Szerkesztve ]

(#5721) looser válasza koxx (#5720) üzenetére


looser
addikt

Igen, sajnálom, nekem inkább üdítő, mint sör, persze nem Radler vagy Borsodi friss sorozat kategória, annál jóval testesebb és nagyon kellemes (fel)üdítő sör. Tudom, milyen, amikor más nem érti meg, hogy a kedvence mennyire klasszisokkal felette van annak, amit elsőre bele lehet érezni, lehet, hogy még fogok inni, de számomra a Barbar (világos) és a Satan Red volt a tegnap este csúcspontja és hozzájuk képest a Kasteel Rouge 'csak' annyi pont. Ne haragudj ezért, ez ízlés kérdése, tudod, nekem pld. az Aranysárkány sem jött be annyira (meg a Primátor Double 24 sem) mint nektek :-)

Viszont visszaolvastam a tegnap esti postot és látom, megint elszaladt a velem a paci :-) Szóval a tésztás hasonlat annyi volt, hogy megcsináltam, bevittem melóhelyre és bárki arra járt, odáig volt az illatától, néhányan meg is kóstolták és kérdezgették a 'receptjét' és mondtam, annyi a lényeg, hogy túlozd el benne az összetevőket, vagy legalábbis amennyit magadtól tennél bele, szórj még utána :-) Legyen intenzíven édes-sós-fűszeres, hogy utána ne állj meg egy 1 liter víznél, hogy kiküszöböld a kiszáradást :-))
Persze nem napi szinten, bár sört pld. rendszeresen fogyasztok, ez mondjuk ellentmondás, de mindegy, biztosan értitek :-) Szóval vissza a sörhöz!

Hazafelé egy Valentins Dunkel kísért és a lokál pubban még három helyi Steffl szórakoztatott a magyar-lengyel alatt :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5722) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5714) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Annyira jóó sör !!!

SRy így sikerült a link :-// elbénáztam :(

Tegnap a pc építés mellé beszereztem egy Krusovice-t meg mellé egy Budvar darkot...ez útóbbi egyre jobban ízlik :) Az elsőt meg nem ecsetelem..kedvenc :)

Ma még pássz...a gépem darabokban...notiról írni jóó ,de kell a sajátom :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5723) looser válasza (ÉN)közPONT (#5722) üzenetére


looser
addikt

Ezt ittad egészen pontosan? :-) Az összetevői izgalmasak és az, hogy a felhasznált maláta típusait is ráírja, hát ez nem semmi. Ilyen címkét szeretnék olvasgatni én is! :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5724) (ÉN)közPONT válasza looser (#5723) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen ezaz :):)

6 fokosan nagyonjóó volt...259 huf volt az ára ...igen az is rajta van :)
nagyon precíz munka és nem csak címkeügyileg!

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5725) looser válasza (ÉN)közPONT (#5724) üzenetére


looser
addikt

Muszáj lesz beszerezni, nagyon megkívántam :-) Pénteken próbálunk a zenekarral, megkóstoltatom a többiekkel is (lányokkal is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5726) looser


looser
addikt

Reggelemet ezzel indítom: szép testes, barna szín. Rengeteg szénsav, gyorsan emelkedő majd hamar eltűnő halványbarna habkorona. Citrusos, karamelles illat, intenzív de mégsem bántóan édes íz. Itatja magát. A neve: Coca Cola :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5727) jookomak válasza looser (#5726) üzenetére


jookomak
őstag

Ezt töröltetni kéne egy modival. Az hagyján, hogy nem a témába illik, nincs is off-topicba téve, de még az általános közízlést is erősen sérti, az én nyugalmam erősen felkavarta. :)

(#5728) looser válasza jookomak (#5727) üzenetére


looser
addikt

:B :R

Célba ért ;]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5729) Traxx válasza koxx (#5720) üzenetére


Traxx
őstag

Az nem baj, van mindkettő a városban, egymástól pár 100 méterre...igaz ha elkezdek gyalogolni, először Sparba botlok, szóval egy kicsit hosszabb túra lesz. De alighanem megéri :K

Apropó...valami egyéb, ilyesmi kategóriás sört nem hoztak be (akár Spar, akár Tesco fronton)? La trappe Quadrupelt már láttam, de legjobban a Tripel Karmeliet - Westmalle - Kasteel trió érdekelne :B Sajna a megyében nem tudok olyan boltról, mint mondjuk a csakajósör, szóval azért érdeklődök az ilyen hipermarketek felől... :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5730) koxx válasza Traxx (#5729) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

La trappe Quadrupel nagyon jó választás, egyik kedvencem.

(#5731) NoLF


NoLF
addikt

óóóóóó mindenható... ismét egy remekbeszabott sörikét sikerült ma megismernem oxfordban: young's double chocolate stout

a guinnesst szorozzátok meg 100al, s a közelében sem vagyunk. nagyon pörkölt, nagyon jó. utána ugyanettől a főzdétől legurult egy winter warmer is, ő már átlagosabb kicsit, de mindenképp szívet-lelket melengető :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5732) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5731) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Elég elmebeteg 5let FedEX el hozatnom magamnak 1 üveggel ? :)

Winter warmer ..jó a név .épp évszakhoz illő ...

OFF: És milyenek az oxfordi nők ? 30-40 es évjárat érdekel első fokon !
Képes riportot kérek :) :K

Loos : jól teszed...tegnap a nagy pc-t építek 127xre projectemhez be is szereztem egy Budvart+calsberget...mert már lekarmolt az ideg a seggemig : [link]

Nők is voltak ? az jóóó ! :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5733) koxx válasza NoLF (#5731) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

0x100 még mindig 0 :DDD
Hú viszont elég faszán néz ki, hol lehet ilyet beszerezni?

(#5734) looser válasza (ÉN)közPONT (#5732) üzenetére


looser
addikt

Ez a video :-) Meg a többi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5735) jookomak válasza Traxx (#5729) üzenetére


jookomak
őstag

Auchan-ban vettem már Tripel Karmeliet-t, nem tudom van-e felétek. Cora-ban, Tescoban is azért egész nagy választék van, biztos találsz kedvedre valót. Amúgy érdemes meggondolni, hogy rendelj a csakajósörtől. Esetleg haverokkal összeállni, 15 rugó felett ingyenes a szállítás.

Gondolkodtató kérdés a többieknek is: Ha egyetlen egy sört választhatnátok, amit inni kéne, mire esne a voksotok?

[ Szerkesztve ]

(#5736) (ÉN)közPONT válasza looser (#5734) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Pc építéshez: Tudom nem inni kell!!!! hanem találni valami megoldást !!!! megoldást? Overclocking ? :DDD :C

Ha nem söröznék akkor már a falhoz vágtam volna......igen mit vágott volna a falhoz? ..tudja az egész úgy kezdődött ,hogy reggel bementem gondoltam befejezem a tegnap esti backupot ! Erre mit látok ..vki lehúzta a NAS-t a gépemről ..kivette a sata-t dugót mert dugni akart egy másik satát ,de nem sikerült neki és ezzel a backupom helyett egy KO-t kaptam ennyit a ROOT jogaimról pedig Administrátor is vagyok ÉRTI A PROBLÉMÁMAT DR ÚR? :W ........................????????? nem....lehetne Magyarul? :DDD beszélgetés 2... ban a tündérhegyen egy klinikai pszichiáter és egy főállású rendszergazda között aki mellékállásban viszfuvarban hörget egy S...ki Marutival a Victor Hugo u. 18-22 és a Neumann János u. 1 között néhány dvd-nyi privát adattal :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5737) looser válasza jookomak (#5735) üzenetére


looser
addikt

"Ha egyetlen egy sört választhatnátok, amit inni kéne, mire esne a voksotok?"

Ez elképzelhetetlen, mert a legjobb sört is megúnná az ember. Bár évek óta a helyi krimó népsöreit iszom és ha jó a társaság, akkor nem is figyel annyira a polgár az ízekre, bár kétségtelen, úgy az igazi, ha jó a sör is.
Nem túl sok sört ismerek, de akkor Corsendonk Agnus Dei.

(#5736) (ÉN)közPONT: nagyon jó pillanatkép, bár én egyszerű üzemeltető vagyok egy állami cégnél, ilyenbe még nem futottam, a rendszergazdák (nálunk szerver csoport, mi meg a Helpdesk, ahova a lótifutik (mi) meg a diszpécserek is tartoznak), el fogod törni a kezét, ha kiderül? ;]

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5738) (ÉN)közPONT válasza looser (#5737) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ez egy bitang jóó sör!

Szilveszterre vagy karácsonyra ezen (is) töröm a fejem ,hogy ilyet vennék:

Loos: ...Ááááááá dehogy :) viccen kívűl ..ezt csak úgy kreáltam ,de hallottam ilyenről ,hogy vki számtech vonalról ilyen problemek miatt járt a mosolygóba ..
Civilben én egy video edites kisvállalkozásban vagyok...amolyan családi jellegű dolgot képzelj el...3 emberes kisvállalkozás.

Asszem lövök egy képet ,hogy most hogy áll a gépem :)..így érthető lesz ,hogy miért is jó ha sörözöl időről időre :) (élethosszító ha betartod a háziorvosod által előírt mennyiséget :) )

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5739) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

cucc:
Linkelem a képeket mert nagyok lettek (2db)
[link]
[link]

2600K ez a proc most 4.6 ghz-n megy ..csere alatt ,2000es ramok...msi deszka DarkRoki pró hűtő ,BeQ StraightPower tápocska 2 ssd ,2 winyó sokterra ...alakuló g4 es ház (a csúcsminőségű német festékről annyit ,hogy lepattogott mert egy szar :( )...kap még karbon fóliát meg más festést + külső házat az iró meg a winyók passzív hűtést esetleg vmi csicsa ledes megvilágítást .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5740) koxx válasza jookomak (#5735) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Trappistes Rochefort 10, de mint bármelyik másikat ezt is megunnád. Ez a legjobb sör amit eddig kóstoltam, szorosan mögötte a Gulden Draak.

(#5741) adster válasza Traxx (#5729) üzenetére


adster
tag

Tescoban, InterSparban például a következő söröket lehet kapni Nyíregyen: La Trappe-ék, Corsendonk (Agnus Dei), Duvel, Kwak, Floreffe, Barbar, Gulden Draak, Leffe.

Az általad hiányolt sörök közül csak Kasteel található, azok közül is csak a Rouge.

Marad tehát a rendelés, azt több helyről is tudsz. 10-15 ezer Ft értékű sörlistát pillanatok alatt össze lehet állítani, legfeljebb akkor nem költesz olyanokra, amiket egyébként vennél és persze tovább is tartanak.

Én a közelmúltban egy összesen 65 darabból álló pakkot állítottam össze több helyről, több alkalommal, ha már elkezdtem, csináljam rendesen jelszóval. :)

Kezdődött egy olyan 15 db-os csomaggal, amiket az ünnepi időszakra szántam. Aztán egyre többet jelöltem meg és azóta már túl vagyok egy Belgasörökháza-Csakajósör-Sörkirály-Britishstore rendelésen, illetve személyes átvételen Nyíregyházáról felutazva.

Még lesz pár karácsonyi, amik hozzáférhetőek, de a gyűjteménynek a felavatását megkezdem a hétvégén. Néha egészen elborult az agyam, mint pl. a Great Divide Yeti esetében (1200 Ft), de azt hiszem, végül elégedetten fogom nyugtázni az egész vállalkozást.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5742) looser


looser
addikt

(ÉN)közPONT: nagyon szuper gép, tényleg, az igazat megvallva egy időben én is cserélgettem aktívan, de most napi dolgokra megy el és gyűjtögettem, amit meg bedobtam nemrég egy lakásfelújításba, pedig NY-i út a terv, na nem a sörök miatt, csak egy levegőt szívni Woody Allen-el, Robert de Niro-val és Matthew Perry-vel :-)
Egyszerűen fájna érte a szívem, mert alig játszok, de ismétlem, megértem, mert őrült jó, amikor nekiesel az új hw-nek és húzod, ameddig bírja szuflával, még ha télen ezért nyitva is kell tartani az ablakot, hogy olvadjon el az egész cucc :-)) Évente előkapom a Quake 1-2-t, Unreal 1, (+kiegek) Max Payne 1-2 illetve a Mirror's Edge meg a Mass Effect voltak a legutóbbi szerelmek (még tartanak, főképp a Mirror). Szóval grat a géphez, szuper, szerintem nekem a 2500k is elég lesz. Még mindig xp-t használok, de ezt is cserélem idővel :-)

adster: tök ugyanezek kaphatóak nálunk is, még jó, hogy központosított a beszerzésük :-) Oops. Kwak-ra nem emlékszem hogy lenne, pedig az volt az első belgám évekkel ezelőtt, nem felejtem el, a Rádayban valamelyik pubban. Grat a gyűjteményhez, jó pár mámoros nap áll előtted :-)
Család támogat? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5743) (ÉN)közPONT válasza looser (#5742) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

THXTHX

Ismerős a szitu...,demost a meló végett megínt lázas pc építésbe fogtam ..nem kevés idegek kellenek hozzá :( ....

A 2500K nagyon jó cucc..nekem olyanvolt ami vitte a 4.8 ghz-t 24/7 ben ..de videoedithez kell az i7 és ami kifér a csövön :) MassE :) zsír:)

NY-i út...húúú az most nekem is jól esne...én is sétálgatnék a magasvárosban egy picit meg vennék néhány olyan holmit amit itt arany áron kapni ..pl Gibson Lp Standard :)

jah az xp sokkal jobb a vistánál...ez csak úgy eszembe jutott

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5744) adster válasza looser (#5742) üzenetére


adster
tag

Család támogat? :D

Leginkább a barátnőm szokott, bulikból hazafelé tartva... :))

De egyébként anyagilag is a saját "befektetésem", már (folyékony)kenyér-kereső vagyok. :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5745) Traxx válasza adster (#5741) üzenetére


Traxx
őstag

Ezeket tudtam, igaz nem minden fajtát kóstoltam eddig (Kwak és Barbar nem, és Kasteel Rouge-al is találkoztam, de pont azért nem vettem, mert gyümölcsös). A rendeléssel egy nagy gondom van: szeretem ugyan a jó söröket, de nem vagyok nagy sörös :D Tehát hónapokig csak itt állnának...továbbá nem szeretnék 15K-t elkölteni egy összegben sörre, mert annyira nagyon nem vagyok eleresztve anyagilag :B :( (ettől eltekintve viszont sokkal inkább iszok ilyen kategóriájú söröket ritkán, mint hogy mondjuk hetente egy Kőbányait. Íz és élvezeti érték szempontjából azt hiszem így járok jobban :K )

jookomak: Ósün "épül" Nyíregyen állítólag, bár már 2010-ben volt róla szó, de hogy hogy áll, az homály, szerintem a válság elvitte azt a tervet is...és csak 1-2 év múlva lesz belőle áruház, ha jól rémlik egy év eleji hír :( Cora felénk nincs, csak Miskolcon vagy Debrecenben, én pedig szabolcsi vagyok, és Nyíregyháza lenne a legjobb, mert az csak kb 25 km tőlem...Debrecen saccper 85.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5746) looser válasza adster (#5744) üzenetére


looser
addikt

Persze, értelek én, önellátó vagy, félreértettél, úgy gondoltam ebben a többnapos szétcsúszásban, amíg 'tesztelsz' támogat-e a családod :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5747) adster válasza looser (#5746) üzenetére


adster
tag

Jah, bocsi! :)

Olyan nagy szétcsúszást azért nem tervezek, 3-4 sör egy este alatt hétvégenként, amivel kalkulálok.

Bár ezekből azért 3-4 sör szerintem ugyanúgy rendet tud tenni a fejben.

Főleg mondjuk egy Schneider Aventinus Weizen Eisbock a maga 12%-ával. ;)

Holnap estére egy Cuvée des Trolls - Duvel - Corsendonk Pater Noster sörsort tervezek.

Már alig várom.... :))

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5748) (ÉN)közPONT válasza adster (#5747) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

490,- Ft +40,- Ft üveg
Belgasörökháza!

Nemrossz !
Kéne :)

Hozzávaló film :DDD

Hozzávaló zene :)...csak aki szereti annak :)

Finntroll
under bergets rot

Nekem még ezek is szimpatikus választásnak tűnnek :)

Scaldis Noël
Idézek:
12% erős fűszerezett ale
550,- Ft + 40,- Ft üveg

Kasteel Brune 11°
11,0% erős flamand ale
Castle Brewery, Van Honsebrouck, Ingelmunster
590,- Ft + 40,- Ft üveg

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5749) adster


adster
tag

A tegnap esti termés:


Cuvée Des Trolls: Az általam várttól eltérően élénk, erőteljes sör, melyben minden korty után határozott testességet érezni. Az illata okozta benyomással ellentétben fanyar ízvilágú, mely a levegővel való hosszabb kölcsönhatás után összetettebb kompozíciót áraszt. Íze és a pohár falán hagyott lenyomata mind az elnevezés hiteléül szolgál, a boros párhuzam egy magamfajta borhanyagoló számára is megvalósul. A kortyok során az alkohol melengeti a szájat.


Duvel: Az első találkozás alkalmával az édeskés, élesztős jelleg adta zamat fogott meg leginkább, az újabb kóstolás során határozottabban érezni a komló lecsengését is. Habja nagy és tartós, de a szervírozást követően lazább szerkezetűre sikeredett. Ez utóbbit a kitöltés nem megfelelő sebességének a rovására írnám, ha nem vigyáztam volna a tempóra. A habszerkezet mindenesetre a pohár görbületeiben tűnik szellősebbnek, így viszont mégis azt a benyomást kelti, hogy nem volt kellő ideje felvenni a pohár formáját.


Corsendonk Pater Noster: Habja gyönyörű és hosszasan tart, színe méltóságot áraszt. Az édeskés ízvilág helyett egy komlósabb, kesernyés-fanyar alapíz uralkodik, az idő múlásával egy erőteljes fűszeres aromával megbolondítva (leginkább a koriander az, amit érezni lehet, ha jól ismerem a koriander ízét). Illata sem hagy kétséget az íz felől, a kettő összhangban van.

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5750) looser


looser
addikt

(#5748) (ÉN)közPONT: remek ajánló! :)

(#5749) adster: remek választás! :)
Megadtad a módját a szervírozásnak, igazán hangulatos kompozícióban egyesül a trió (ez nem a gyomrodra vonatkozik, ehhe :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.