Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) szumoo válasza szumoo (#5150) üzenetére


szumoo
senior tag

Fáj a jobb térdem, gondoltam veszek "gyógyszert" és megleptem magam 2 doboz remek Zipferrel. Kimondottan jól esett a kesernyés íze. :C

A nyúlon túl?

(#5152) (ÉN)közPONT válasza szumoo (#5150) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:DDD :DDD :DDD

Ezt én is előszeretettel mívelem...összekapcsolom a kellemeset a hasznossal :)

Tegnap 2ü Borostyán volt az itallapon ....tűrhető..túl sok mindent nem tudok róla elmondani..még az iható kategóriában van ,de nem prémium sör kat.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5153) (ÉN)közPONT válasza szumoo (#5151) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Olyat lég rég láttam....Gösser Bock-ot sokkal többet..az elég kesernyés sör ...nyomokban hasonlít a Krusovice re egy kicsit.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5154) szumoo válasza (ÉN)közPONT (#5153) üzenetére


szumoo
senior tag

Most, hogy említed tényleg nem sok helyen láttam dobozos Zifert. :F
Szerencsére van egy ital bolt, ahol lehet kapni és nem is drágán, sőt... 200Ft/doboz. Ha megint úgy lesz az estém, simán fogok venni pár dobozzal, hogy legyen. :)
Az a baj, hogy nem nagyon szeretem a barna söröket, nagyon kávé ízük van, vagy is amit eddig kóstoltam, és a kávét meg alapból nem szeretem. :(

A nyúlon túl?

(#5155) NoLF


NoLF
addikt

nosza,

látom megindultunk :) elnézést a kimaradásért, de lézeres szemműtétem volt, s nemhogy a monitort nem láttam egy ideig, de a sört sem :)

most viszont egy általam nem annyira kedvelt, de jutányos 0 ft-os áron beszerzett beck'set kortyolok, s nem is olyan rossz ez, azt kell mondjam .)

ajvé!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5156) jegenye77 válasza NoLF (#5155) üzenetére


jegenye77
addikt

Úúh,az nem lehetett kellemes.
De ezek szerint sikerült mert a beck'set felismerted. ;)
Én meg a hétvégén "beértem" a jófajta Heineken-nel. :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5157) (ÉN)közPONT válasza szumoo (#5154) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

NOLF: jobbulást !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egész jó kis söröcske !..vettem egy dobozzal..csak ,hogy legyen friss rálátásom erre a márkára is :)

Én nagy KV fan is vagyok..ezért nem gond a barna sör mint olyan...SÖT !
Ez is megvolt.........ismét ..kicsit Forrest Gumposra sikeredett sörivás volt....(És akkor elmentem a fehérházba..ismét...ahol vendégül láttak ismét :D )

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5158) NoLF válasza (ÉN)közPONT (#5157) üzenetére


NoLF
addikt

köszönöm, már egész jó :)

mára egy barna zlaty bazant, egy barna topvar a vendégem, s még valami, amiről eddig nem is tudtam:

zlaty bazant bock. 6,3 alkohol, 18,5% extrakt, selymes, száraz, nagyon finom!

dreher bak még csakcsak, de gösser bock sehogy sincs a nyomában.

kár, hogy limitált kiadás, nem tudom meddig lehet még kapni (4x0,33as pakk létezik kizárólag)

gondolom feltűnt, hogy közel voltam párkányhoz :D

van még otthon 12es zlaty, 12es kozel, topvar, meg 12es steiger, vmint ebből barna is, meg még két ilyen bazant bock :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5159) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5158) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Nagyon helyes ! :K

Egész kis sörraktárad van otthon :)

A Bazant Bockot ki fogom próbálni !!!!

Amit kerüljetek...a Budget sör mellett :DDD az ez:
Írtó nagy csalódás volt...189 pénzért ...vagy vmi baja volt a sörnek ? mert olyan íze volt mint a pisi (8 fokon is :DDD) vagy mintha az Exorcistból húzták volna elő !
Közelítette a 2L """""""strapa palackos""""""""""""" Budget sör minőségét

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5160) izomhod


izomhod
senior tag

voltam a hétvégén Szlovákiában, de sajnos nem találtam a kisboltban Martinert, meg Saris-t, asmit nagyon szeretek. maradt a zlatyi, de nem olyan nagy sör

na mindegy, majd legközelebb

(#5161) izomhod válasza izomhod (#5160) üzenetére


izomhod
senior tag

természetesen a kelt sem maradt ki

régebben csatos üvegben volt, de most csak kupakosat láttam. létezik még amolyan?

(#5162) (ÉN)közPONT válasza izomhod (#5161) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Kelt...én 1000 éve nem láttam olyat :-/

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5163) izomhod válasza (ÉN)közPONT (#5162) üzenetére


izomhod
senior tag

most látom csak a szekrényben, hogy hazahoztam egyet:)

(#5164) (ÉN)közPONT válasza izomhod (#5163) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Basszus nekem sose marad ilyen aranytartalék ! :W Talán mert kissé mohó vagyok sör téren :DDD :C

Ma este kéne vmi sörféle....még alakulóban van ,hogy MIT IS igyunk? ...mit együnk ma után szabadon :DD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5165) izomhod válasza (ÉN)közPONT (#5164) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem nekem ma soproni lesz, vagy dreher, attól függően hogy melyik kocsmába megyek
meg a laposba töltök egy kis házit, hadd fogyjon:)

anno mindig borsodit ittam, de pár év óta egyre rosszabb az íze. ti hogy vagytok ezzel?

vagy no magyar sör?:)

(#5166) (ÉN)közPONT válasza izomhod (#5165) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Dehogy...jók a Magyar sörök ...,de a Borsodi az szerintem is folyamatos romlás alatt áll :-/
Borostyánt próbáltad már?
Néha szoktam olyat venni ....jóóó nem egy Belga apátsági sör ,de nem is annyiba kerül :DDD

Szombaton csapolt sör volt.......szerintem soproni ,de mivel 120 DB üvöltött a zene nem sokat értettem abból amit a kérdésemre válaszként adtak...ha egyáltalán értették amit kérdeztem? :DD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5167) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Ilyen volt tegnap nálam vendégségben 1 db :)

A végére már Borgokat láttam tőle :DDD

http://www.primaweb.hu/Images/Products/tuborg_green_dobozos_sor_500ml.jpg

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5168) NoLF


NoLF
addikt

szereztem egy delirium tremens redet, meg egy corsendonk christmast :)

holnap fogom őket megnyalni valószínűleg.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5169) NoLF


NoLF
addikt

hja, és tegnap olyan belga sörözőben jártam Gödön, hogy ámultam-bámultam.
a 3 literes magnum mellett a leffe és duvel ivóeszközök akkorák, mint a fejem :)
hamm

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5170) szumoo


szumoo
senior tag

Az elmúlt 2 hétben betegeskedtem, és csak így a 3, hét végén már gondoltam meglepem magam 2 sörrel. :) Ismételten Zipferre esett a választásom, és megint csak jól esik. :D
Holnap születésnapi party lesz, és kíváncsian várom a választékot. :))
Írok majd, mit találtam, addig is egészség mindenkinek! ;)

A nyúlon túl?

(#5171) jegenye77


jegenye77
addikt

A szokásos pénteki foci után a szokásos EDELWEISS-t kortyolgatom. :K
/most meg is érdemlem mert egy jó pár góllal segítettem a csapatot ;) /

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5172) jegenye77


jegenye77
addikt

Mára ez jutott nekem [link]Kár hogy csak egy üveggel vettem,mert azt kell hogy mondjam ízlik ez a sör.
Még nem ittam ilyet,ma volt a próba.
Mivel mostanában csak búzát ittam /+néha Henit is ;) /nekem ez egy picit szénsavas.De az íze az tetszik! :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5173) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

A hétvége a csapolt sörök napja és a dübörgő rockzene volt ...
A néhány márkából a Calsberget merem ajánlani nektek ..bár a bolti ár 2x kissé túlzás érte ,de ez van ha az ember "kiszolgálást" is kér a sör mellé :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5174) szumoo válasza (ÉN)közPONT (#5173) üzenetére


szumoo
senior tag

Hétvégén még sem volt nagy sörözés, inkább boroztunk.
De azért egy Carlsberg lecsúszott indulás előtt. :C

A nyúlon túl?

(#5175) szumoo


szumoo
senior tag

Hazafelé beugrottam boltba bevásárolni és megpillantottam 2 árván csüggedő DAB Dortmunder sört az egyik hűtőben. :D Úgy sem ittam még, gondoltam kipróbálom. :)
Szerintem teljesen rendben van. Zipferhez képest nem annyira markáns az íze, olyan kellemesen kesernyés, olyan nap végére lazulós sör. :K

A nyúlon túl?

(#5176) jegenye77


jegenye77
addikt

Ma ez lesz a vendégem.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5177) jegenye77


jegenye77
addikt

[link] ez a link lehet jobb.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5178) NoLF válasza jegenye77 (#5177) üzenetére


NoLF
addikt

az egyetlen búzasör, amely 100% búzamalátából készül. koriander és küraszó narancshéj a fűszer, mellyen ennyire könnyen ihatóvá és markánnsá teszik ezt a citromos banános aromájú remeket, nekem nagyon tetszett. több hülgy azt mondta rá, ez nem is sör. pedig persze hogy az, csak nem olyan amit megszoktak :) imádom. aucanban, sparban kapható többnyire.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5179) jegenye77 válasza NoLF (#5178) üzenetére


jegenye77
addikt

Na akkor nem nagyon egyezik az ízlésünk.Nekem egyáltalán nem jött be ez a sör. :(
Végül úgy alakult hogy tegnap ittam meg.
Először olyan íze volt mintha pezsgőbe kortyoltam volna.Ízre is és szénsavasságra is.Megkóstoltattam az asszonnyal is,aki azt mondta hogy eddig se szerette a sört de ezután se fogja.
Búzából maradok a jól bevélt Erdingernél vagy Edelweiss-nál. :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5180) szumoo válasza jegenye77 (#5179) üzenetére


szumoo
senior tag

Ha jól rémlik szegedi vagy, hol vetted?
Most már kíváncsi vagyok milyen is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#5181) jegenye77 válasza szumoo (#5180) üzenetére


jegenye77
addikt

:K :K :K
Tecsóba vettem 300 valamennyi az ára.
Ma sajnos elmarad a foci de még a sörözés is.Elkaptam valami nyavalyát és itthon döglődök. :O

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5182) szumoo válasza jegenye77 (#5181) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszi. Szétnézek azért hátha itt a közelemben is találok. :)

A nyúlon túl?

(#5183) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Megannyi kihagyott nap után visszatértem :)

Sörterén semmiextra nem volt ..egy rekesz Gössert tizedelek nap nap után :DD
+ a Múlthétvégén ittam vmi sörfélét egy zenés táncos helyen..azért írom ,hogy sörfélét mert sörnek sör volt ,de csapot és nem bírtam beazonosítani :DDD kiírva az állt ..csapot sör 450 huf XDDD és mivel 123M "kissé" szomjas vagy kevéssé szomjas ember állt mögöttem :) ...

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5184) (ÉN)közPONT válasza szumoo (#5174) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen igen az is jóóó...Én is vettem két palack DélAfrikai shiraz-t biztos ami ziher :DDD

Calsberg?....azt én is kultiválom a hétvégi bulik elött :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5185) szumoo válasza (ÉN)közPONT (#5184) üzenetére


szumoo
senior tag

2004-es édes Szamorodnit ittunk, mert haverom csak azt issza meg. Képes a legdrágább vörös bort is felönteni kólával :W :DDD Így vele max édes fehér borozunk, vagy vbk-zunk. Sajnos nem az a személy akivel egy jóféle vöröst ellehetne kortyolgatni. :)

Most hétvégén meg búza söröztem, semmi extra nem volt. De elvileg most hétvégén megint lesz szülinapozás, gondoltam veszek pár jobb féle sörikét. Majd beszámolok :K

A nyúlon túl?

(#5186) jegenye77 válasza szumoo (#5185) üzenetére


jegenye77
addikt

Haverod borozásáról jut eszembe.
Mi meg a munkatársammal forralt borozni akartunk, és hát nem volt más csak egy tokaji aszú 6 puttonyos és azt forraltuk meg.
Más azt mondta hogy nem vagyunk normálisak.egy ilyen bort megforralni!
Én viszont egyáltalán nem vagyok boros,és nekem nem ért többet semmivel egy kannásnál,így hát forrt a nedű. :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5187) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Helló mindenkinek!
Most látom csak,hogy van a PH!-n sörös topik. :DDD Írnék egy pár szót én is.
Tegnap jöttek hozzánk német országból rokonok és hoztak egy nagyon speciál sört.Bamberg-i füstölt sör.Van akinek bejön ez az ízvilág van akinek nem(nekem nagyon is).Az árpát megfüstölik utána főzik belőle a sört.Nem túl erős csak 5,1%,úgyhogy lehet belőle inni bőven.De 4-5 üveg után már olyan érzésem volt mintha engem is kifüstöltek volna :D
Egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele de ezek a bajorok nagyon értik a csíziót.Van ott Nürnberg környékén egy nagyon régi kultikus sör a Gutmann.Ez egy szűretlen búzasör,5,2%-os.Az üveg aljára élesztőt tesznek és utána engedik rá a sört.Először kiöntöd a felét utána felrázod óvatosan az élesztőt és hozzáöntöd a többihez.Ez a nagy kedvencem alig várom hogy hozzanak belőle,vagy mikor megyek ki első dolgom venni belőle.

[ Szerkesztve ]

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5188) jegenye77 válasza Kom-ancs (#5187) üzenetére


jegenye77
addikt

Na erre a Gutmann-ra Én is befizetnék./még nem kóstoltam/Szűretlen búza a kedvenceim közé tartozik.
Tesóm jön haza húsvétkor Németből, és lehet ilyet hozatok vele az Erdinger helyett. ;)
De legjobb lesz ha mindkettőből hozatok.Abból baj nem lehet. :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5189) Kom-ancs válasza jegenye77 (#5188) üzenetére


Kom-ancs
tag

Nem akarom reklámozni de tényleg nagyon jó sör,búzasörből a legjobb.Az a fincsi élesztő az alján...csorog a nyálam érte.Elvileg a franki/bajor részen lehet kapni,de elképzelhető,hogy országosan is árulják,bár nem egy nagy kapacitású gyár.Mindenképpen próbáld ki!
Mondjuk a az a baj a németekkel,hogy minden faluban van egy sörfőző,egyszerűen nem lehet őket követni.Van a bajor részen egy olyan 500 lelkes falu,ahol 4 sörfőző üzem van :Y

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#5190) jegenye77 válasza Kom-ancs (#5189) üzenetére


jegenye77
addikt

Tavaly nyáron voltam kint és tapasztaltam Én is,hogy nem kispályások. :K
Lübek,Timmendorf,Wismar,Frankrurt és Rust ahol az Európapark van.
Leginkább az erdingereket kóstolgattam.Az is nagyon finom.
/wazze de meg kívántam most a búzát de még egy üveg Edelwess sincs itthon :O / pedig az szokott lenni :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5191) szumoo


szumoo
senior tag

Egyszer egy ilyen lenne a konyhámban! :DD

A nyúlon túl?

(#5192) doc


doc
nagyúr

ilyeneket ittam penteken hazafele utazva:

[link]

[link]

:P

[ Szerkesztve ]

(#5193) koxx válasza szumoo (#5191) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rendes kajára már nem is lenne szükséged+egész nap részeg lennél :DDD

doc: kóstold meg a rochefort 10-est is, nagyon ütős

(#5194) doc válasza koxx (#5193) üzenetére


doc
nagyúr

ja tenyleg, a kep csak 8-as. tizest ittam :D (mar ha a 10.2 %-osra gondolsz)
igen eros sor, es sokkal kevesbe lehet benne erezni az alkoholizt, mint a szinten 10%-os kanadi sorokben

(#5195) szumoo válasza koxx (#5193) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem, nem. 1 sörös + 1 kajás hűtő. Az lenne ám az igazi! :DD

A nyúlon túl?

(#5196) jegenye77 válasza szumoo (#5195) üzenetére


jegenye77
addikt

És a csajok hol maradnak? :F
1 sörös + 1 kajás hűtő+csajok!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5197) szumoo válasza jegenye77 (#5196) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem hittem, hogy külön meg kell őket említenem, de természetesen ők is bele vannak kalkulálva! :DD

A nyúlon túl?

(#5198) kasteelbier


kasteelbier
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem jo sor a Chimay Rouge ez Belga...Erdemes megkostolni ha van ra lehetoseg M.o.on is lehet kapni...

(#5199) szumoo


szumoo
senior tag

Hétvégén haveromnál volt egy kis kajálás, kinectezés, ahol is kaptunk ilyen "mini" Kronenbourg sört. :) Ízre egész kellemes, kesernyés egy kicsit, de nem annyira hivalkodó. Részemről teljesen korrekt sör. :)

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#5200) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.