Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) koxx válasza looser (#5849) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen 4 kulonbozo kell minimum. En megszivtam mert 6 ot vettem igy 2 uveg teljes aron volt :/

(#5852) pohár válasza koxx (#5851) üzenetére


pohár
félisten

na ezt jó hogy tudom, okosan válogatok majd :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5853) NoLF


NoLF
addikt

mai kóstolás ezeket még nem láttam, valszeg szezonális cucc, vagy most ez fizetett többet a polcért :D
bár a boltban alapból sűrűn változik a kínálat.

william worthington's white shield ipa 5,6 alkohollal: egy könnyen fogyasztható száraz ale, szerintem semmi extra, amúgy ez erősnek számít az ipák közt. nem estem ámulatba, de jól esett :) **/*****

fuller's extra special champion ale: a fuller's már eddig is a szívem közepén helyezkedett el, de az ESB tán a legjobb közülük eddig, nagyon finoman édes, 4féle komlót alkalmazó vidáman csorduló szirup, megjegyzem. (alk 5,9) *****/*****

greene king abbot reserve: elég komlós, száraz, de összetett ízvilágú és aromájú (gyümölcs és karamell) ale, 6,5 alkohollal. alig kell hűteni, sztem én túlhűtöttem kicsit, ezért (is) lassan fogyott. ****/*****

marton's pedigree Very Special Old Pale: nagyon vicces az elnevezés, mert (aki nem tudná) a VSOP feliratot konyakoknál szokás alkalmazni, ami very superior old pale-re utal. (vagy product). több mint 5 hétig érlelik tölgyfahordóban. 2 szakaszban komlózzák, bár nem írják, mivel. gyorsan leülő hab jellemzi, összetett darab már aromára is, belekóstolva pedig egy kisebb utazás következik a gyümölcsök és a komlóaromák közt. 6,7 alkohollal rendelkezik, s ez a korty elején már érződik, a végén a ízekkel kombinálva már elég komplex ízhatást vált ki :)
szeretni fogjuk. *****/*****

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5854) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5853) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Very Special Old Pale

Nálunk a legextrább sörrel se bánnak így .....hát van némi külömbség a két ország között ..
Figyi..mit kérnek egy ilyen csodáért amúgy?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5855) looser válasza NoLF (#5853) üzenetére


looser
addikt

Szép letisztult formavilág és honlap ezekhez a sörökhöz. Te jó ég, egy élet nem lenne elég végigkóstolni a világ söreit :-)

Más. Én barom, nem figyeltem, beszereztem a Bónuszbrigádon egy kondibérletet (7500 ft/2 hó, ami egyébként egész baráti), ami csak reggel 6.30-17.00 vagy 21.00-24.00-ig használható, szóval ha mozogni akarok, ugrik a délutáni sörözés... :-(
Mindegy, ártani nem fog, 150 kiló vagyok 190 centihez, szóval lehet, hogy átlapátolom a sörhasam mozgási energiába :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5856) koxx válasza looser (#5855) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elso korben a kettlebellt ajanlanam neked a konditerem helyett. Igaz, hogy 8k/ho/ heti 2 edzes, de 3 honap alatt nagyon nagyot lehet fogyni/erosodni.

(#5857) looser válasza koxx (#5856) üzenetére


looser
addikt

Pont három hónapot jártam tavaly nyáron és tényleg jó volt, annyira, hogy otthonra is vettem egy (nem eredeti) 14 kilóst. A konditeremben magam választom meg a tempót és van szauna, ez utóbbi nekem a felét kiteszi a döntésnek :-)
A bellt időnként előveszem, de totál semmi már egy éve, ezért csillant fel a szemem. Most már mindegy, el fogok járni, ahogy tudok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5858) NoLF válasza (ÉN)közPONT (#5854) üzenetére


NoLF
addikt

na hát jó kérdés, ez azt hiszem egy kicsit drágább kategória volt 2 vagy 2,19ért.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5859) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5858) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

NoLFi thx :R
Az nemvészes..700huf ..
Viszont nem egy mindennapi sör!

Mai vétel..Satan Red,Crosendonk Agnus,La Trappe dubbel,Gulden Draak 550huf/db volt az ára:)

La trappe-t szürcsölgetem.....félelmetes az az illat ami a palack felbontása után távozik az üvegből...komolyan mondom jónéhány agyon ajnározott nagy Magyar borral is símán felveszi a versenyt ..már amennyire össze lehet hasonlítani a két italféleséget .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5860) pohár válasza (ÉN)közPONT (#5859) üzenetére


pohár
félisten

milyen az az illat? én valószínűleg hétfőn tárazok be, úgyis mennem kell Debrecenbe szemüveget csináltatnom, egyúttal meglátogatom a kedvenc kínai kajáldámat és az InterSpart is ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5861) looser válasza pohár (#5860) üzenetére


looser
addikt

Részemről a Corsendonk Agnus Dei az über alles, de Satan-t is mindenképpen végy, ha nem ellenkezik a vallásoddal :-) Meg a Barbar világos...az is kiváló :-)
A többiek pedig Gulden Draak-ra fognak rábeszélni :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5862) pohár válasza looser (#5861) üzenetére


pohár
félisten

a Satan és Barbar biztos volt eddig is, a maradék 4-re vagyok kíváncsi :D
csak négyesével lehet venni kedvezménnyel, vagy négynek kell lenni minimum, és akkor 550ft/db? mert pl ha hat különbözőt szeretnék venni, akkor úgy érzem abból kettőt teljes áron kéne megvennem...

a Corsendrunk is gyümölcsös beütésű?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5863) looser válasza pohár (#5862) üzenetére


looser
addikt

Szintén koxx hsz-ére hivatkozok :-)
Szóval 4, 8, 12, 16 stb :-)
Mondjuk ezt disznóságnak tartom, de így van.

Szerk.: szerintem Gulden Draak és Duvel, ha van, legyen benne :-)
A báránykát már propagáltam ezerrel, pedig csak egyszer ittam, de nekem a cél a mennél több féle sör kipróbálása :o))

a Corsendrunk is gyümölcsös beütésű?

Gyümölcsös, virágos, mézes, tavaszi rét, báránykák, mint egy rossz Jehova tanúi reklámújságban, ehhe :-))

Az a 'drunk' nagyon jó freudi :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5864) pohár válasza looser (#5863) üzenetére


pohár
félisten

hehe, a vége tetszett :D
na majd alkotok valamit, de úgy érzem hátitáskában kell mennem, buszon nem akarom szatyorban pattogni az üvegeket, mint valami alkesz :D

olvastam koxx hsz-ét, csak azt hittem hogy 6 darabot vett, de csak 4 fajtát :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5865) Traxx válasza pohár (#5862) üzenetére


Traxx
őstag

Csatlakozok looser-hez...a Duvel-t ne hagyd ki, és az aranysárkányt is tedd be a pakkba :K Továbbá nem emlékszem tisztán, van-é az Intersparban La trappe Quadrupel, vagy a Tescóban láttam...szóval még azt.

A Corsendonk...hát nekem az első 1-2 korty után az volt az érzésem, hogy egy totál átlagos sör, de ahogy melegedett, úgy adta egyre inkább magát. Összességében nagyon kellemes élmény volt :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5866) (ÉN)közPONT válasza pohár (#5860) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ááááhhh vmi mesés...olyan édeskés illat amiben egy adag méz illat és némi kis kv illat is található...tudom egy szál KV sincs benne ,de az illata emlékeztet egy minőségi még meg nem főzött Brazil kv halvány aromájára ...

Gulden-t feltétlen vegyél...az a csodálatos interspaar kínálatának nagyágyúja !
Engem az illata/aromája egy minőségi francia konyakra emlékeztet ...
(nem tudom audiofil módon elemezni a söröket ezért a furi megfogalmazás :) )

jaja én már 550/db árat fizettem értük...(Bp/Óbuda)

Corsendonk Agnus barátomat egy BF3 meccs közben láttam vendégül :)
Looser nek a szavai ide illenek éppen : Gyümölcsös, virágos, mézes, tavaszi rét, báránykák, mint egy rossz Jehova tanúi reklámújságban, ehhe :-))
Jópofi :) annyit hozzátennék ,hogy Agnus egy Trappista szerzetes ..aki visszafogott ,de jelentős fizikai erővel bír ! Ezért ha támadnak az egyház ellenségei akik TS és Budget hordákban verődnek össze akkor Agnus hite minden erejével csap le ezekre a pogányokra :K
:)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5867) looser válasza (ÉN)közPONT (#5866) üzenetére


looser
addikt

"Ezért ha támadnak az egyház ellenségei akik TS és Budget hordákban verődnek össze akkor Agnus hite minden erejével csap le ezekre a pogányokra"

Nagyon jó :-)

S ehhez elegendő egy palack gumibogyószörp :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5868) (ÉN)közPONT válasza looser (#5867) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen :) elég volt 2 palack habos sörízű szörp :)

A másik kettőt arra tartalékolom ha támadna az árzabáló pénztárca :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5869) pohár válasza (ÉN)közPONT (#5866) üzenetére


pohár
félisten

akkor itt is jól fog csúszni BF3 alatt :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5870) (ÉN)közPONT válasza pohár (#5869) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) Csak nem egy kolléga úr? :)
A Satan-al fogom pusztítani a sok elkényesztetett nyugateurópait ;]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5871) pohár válasza (ÉN)közPONT (#5870) üzenetére


pohár
félisten

bezony bezony :K
én ma este házival készülök rájuk, névnapozunk ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5872) (ÉN)közPONT válasza pohár (#5871) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Boldog Ferenc napot ! :K

Én csak estefelé tudok még egy 1ó letolni..reggel 2 megvolt :) ...Sörrel jobban fog menni ..erre tegnap is rájöttem :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5873) pohár válasza (ÉN)közPONT (#5872) üzenetére


pohár
félisten

köszönöm szépen :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5874) looser válasza (ÉN)közPONT (#5872) üzenetére


looser
addikt

Nem lassítja a reflexeket? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5875) (ÉN)közPONT válasza looser (#5874) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Pohár Szívesen !

Loos : áá dehogy..nemiszom én annyit :U :DDD

Szerintem a mai körút kapcsán max vmi világos sört szerzek be ..úgy megkívántam vmi "proli" sört a mennyei csodák mellé :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5876) koxx válasza (ÉN)közPONT (#5875) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vegyel tikettest :)

(#5877) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5876) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) :C nem is rossz 5let...csak hol kapok olyat?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5878) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Vettem egy Tuborg green-t :)

Plusz megittam ezt:

Vagyis majdnem ezt ..csak az üvegben volt :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5879) koxx válasza (ÉN)közPONT (#5877) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom, reg lattam boltban :)
Allee sparban tegnap feltankoltam megint, a gulden draakos karton ki sem volt bontva :S vmint az akcio sincs kiirva.

(#5880) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5879) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Kösd be a biztonsági övedet !
Kapaszkodj..megvan ? :) OKK
Itt Óbudán 6 üveg maradt a Guldenből tegnap...tegnap E volt kb 50 ...
A Corsendonk karácsonyi sörös csomagból amihez pohár is járt majd 3E ért a tucatból 1 se maradt :) Agnus van még ...ellenállt a hite összes erejével a csak buli elött instant sört nyakaló vevőknek :)

Kastel R ból még akad , és az ördögből ;] is van néhány .
Bár ahoz pofa kell ,hogy 550/üveg legyen kiírva akciónak...

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5881) koxx válasza (ÉN)közPONT (#5880) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az igen :Y
Itt az Alleeban se volt a 6 os pakk corsendonkbol, de pl a guldenbol 2 bontatlan 24-es karton volt.

(#5882) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5881) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Valaki vagy valakik megvették ami csak ki volt rakva .
Jómúltkorában láttam olyat ,hogy saccra 20-25E ért vett sört az illető 1xrre ..

Guldenből én tartogatok egy üveget ha beütne a reneszánsz :)

Sajnos az a lázkép nem realizálódik nálam ,hogy 24 es csomag goldent tegyek fel a szalagra a pénztárnál ...nembaj így legalább értékelem eme Belga remeket !

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5883) looser


looser
addikt

Valaki keresett itt régebben söröspoharakat, ezen a helyen egész jó árban vannak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5884) adster válasza looser (#5883) üzenetére


adster
tag

Tényleg jó árban vannak, csak a kínálat nem éppen hatalmas és rendelni sem lehet. :O

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5885) adster


adster
tag

Tegnap megvolt a bécsi utam és nem igazán panaszkodhatok.

Tíz sört vettem végül, mert többet már nem nagyon tudtam volna cipelni.

De szerencsére sikerült beszereznem a hőn áhított Samichlaust és egy ilyet is :))
[link]

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5886) pohár


pohár
félisten

na meglettek: serek

már csak a hugyos kisfiúsból volt, se Kasteel, Gulden Draak, Duvel :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5887) looser


looser
addikt

adster: remek söröknek néznek ki, az a Samichlaus ráadásul jó ütős is :-)
Ma este vagy holnap reggel illik fogyasztani?!...

pohár: jó szórakozást hozzá, ezek szerint Barbar és Corsi még volt; nem fogsz csalódni :-)
Ops, most nézem Corsi nincs, de mindegyik szuper :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5888) pohár válasza looser (#5887) üzenetére


pohár
félisten

volt az is, csak külön, nem dobozban :D
a La Trappe megvolt vacsi után, semmi extra, a barna Leffe jobban ízlett :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5889) looser válasza pohár (#5888) üzenetére


looser
addikt

Mármint a fotóra nem fért rá? :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5890) pohár válasza looser (#5889) üzenetére


pohár
félisten

jaaa nem nem nem, volt Corsen is az InterSparban, de nem csomagban, dobozban ahogy hirdették, hanem darabra volt már csak, olyat meg nem hoztam :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5891) adster válasza looser (#5887) üzenetére


adster
tag

Igen, az valóban ma este, hajnalban lett volna stílszerű, de úgy döntöttem, hogy hozzáadom a karácsonyi darabokhoz. :)
Holnap szabin vagyok, úgyhogy ma este 3 belgával számoltam le. :DDD
Amint megjavul a képfeltöltés, felteszem ezeket is.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5892) (ÉN)közPONT válasza pohár (#5888) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A Leffe nagyon hasonló hozzá...árban meg az 50% a :)

Agnus nagyon ottvan ! (Corsendonk) ...a hitetleneket vele meg a Gulden Draak al szoktam kiverni a hűtőből és száműzni a nekik való helyre a konyhapult sarkába :)

Draaknak be kell szereznem a rokonait a közeljövőben + Agnusból is hoznom kell majd ..kell egy elszánt friss , életerős trapista szerzetes aki szokva van a kemény munkához :) :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5893) looser


looser
addikt

Egy ilyenhez volt "szerencsém", rokonnál, meglehetősen kiábrándító...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5894) (ÉN)közPONT válasza looser (#5893) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Olyat én is ittam....hmmmmmm ha olyan vendég jön akit nem akar az ember hosszútávon marasztalni és még 40 fok is van a lakásban esetleg az utcán akkor kell ezt a sört bevetni mondván...a hűtő üres...a vizet elzárták..bor és pálnika sincsen itthon és a tej is darabos ! :DDD ;]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5895) szumoo


szumoo
senior tag

Meglepetésemre a szegedi "nagy" tesco-ban lehet kapni La Trappe söröket is! :C
Gyorsan vettem is egy Dubbel félét, és nagyon-nagyon ízlett! :)

Ahogy látom nem szomjaztatok az elmúlt hetekben, napokban. :D Nagyon helyes! :D

Sz.

A nyúlon túl?

(#5896) looser válasza szumoo (#5895) üzenetére


looser
addikt

Én most csütörtökön és jövő hét hétfőn tervezek újra menni a Pivo-ba. De nem ittam 4 napja! :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5897) pohár


pohár
félisten

tegnap megvolt a Floreffe, egész jó volt, jobb mint a Le Trappe :U :))
ma jön a Satan, holnapra hagyom a legjobbat, a Barbart :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5898) adster


adster
tag

Az utóbbi időben kóstolt sörök a következők:

Augustijn Blonde: Opálos, aranysárga színe (mely talán kissé közelebb áll a borostyánhoz) és mézes, gyümölcsös, fűszeres illata van. A savanykás-kesernyés-édeskés háromság egyszerre van jelen ízében, bár a komló kesernyéje az, ami viszi a prímet, olyannyira, hogy legjellemzőbb tulajdonságaként is ezt emelném ki. Határozott, markáns karakterű sör.

Pauwel Kwak: A pohárba töltve habja egészen hamar eltűnt, színe és illata pedig valahogy egészen konkrét elvárásokat fogalmazott meg bennem ízével kapcsolatban, melyeknek aztán maximálisan eleget is tett. Az élesztős, fanyar ízek jelenléte mellett az érett gyümölcsös ízvilág uralkodik. Az édesség és keserűség kellemes harmóniában olvad össze, mindamellett az édeskés ízvilág intenzívebb. Az ízek lekerekítettek és nagyszerűen el vannak találva, számomra mégis illata volt egészen különleges és magával ragadó.

St. Idesbald Dubbel: Egyedülálló, fanyar ízvilág. Mintha csak bort kortyolgatnánk és szaglásznánk. A benne munkálkodó élesztő megtette a hatását: erősen szénsavas, olyannyira, hogy a palack felnyitásakor habja szinte teljes mértékben elszökött, némiképp rontva az összképet, ezzel is teljesebbé téve azonban a boros benyomást, még ha nem is szándékoltan. Az idő előrehaladtával egyébként a száraz felől egyre inkább közeledik az édes vörösbor irányába. Ez az ízhatás annyira meglepő és ámulatba ejtő, hogy teljes mértékben lekötötte a figyelmem. A különböző ízjegyek kutatása már erőltetettnek tűnt volna, így a magam részéről mindenképpen ezt a sajátosságát tekinteném a típus esszenciájának.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5899) adster


adster
tag

Piraat: A pohárba kerülve olyannyira tökéletes sör benyomását keltette, hogy egyszerűen elképzelhetetlen volt, hogy az íze ne lenne az. S valóban… Habja gyönyörű és tartós, krémes állagú, illata rendkívüli gyümölcsösséget áraszt, legfőképpen a piros gyümölcsök illata köszön vissza. Az alkohol számomra egyáltalán nem zavaróan érezteti jelenlétét, kellemesen melengető hatású. Az már csak hab a tortán, hogy a komló kesernyéssége még lenyelés után másodpercekkel is érezhető. Rendkívül ízletes sör.

La Guillotine: Habja krémes és rendkívül tartós, gyorsan fejlődik. Illata különleges és összetett: fűszeres, citrusos. A pohárba töltve élesztődarabok jelenlétére lehetünk figyelmesek. Ízében szintén felfedezhető a citrusos aroma, a fűszeres jelleg azonban hangsúlyosabb. Összességében szokatlan, üdítően kellemes ízvilág jellemzi.

Hoegaarden Verboden Frucht: Ha előtte nem vártuk volna kellő áhítattal megízlelését, kitöltve és megszimatolva egyértelművé válik, hogy valami igazán különlegessel állunk szemben. Gazdag és kerekded ízek jellemzik e főzetet, melynek szinte minden kortya más gyümölcs aromáját árasztja magából és idővel egyre többet árul el magából, mégis mindvégig titokzatos marad. Rendkívül összetett sör, melyben az ízjegyek már-már tökéletes ízharmóniában olvadnak össze. Megfoghatatlan, különös és felejthetetlen ízvilág.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5900) adster


adster
tag

La Chouffe: Illata sokat ígér, melyet maradéktalanul be is tart. Krémes testű, malátaízű, enyhén savanykás és kellemesen kesernyés főzet, mely a belga sörök jellemvonásait erőlködés nélkül hozza. Rendkívül jól összerakott sör, melyben az élesztő és az alkohol alapíze dominál, ez utóbbi voltaképpen fő karakterét is adja. Az elvárásokat minden tekintetben kielégítő, roppant kellemes darab.

Delirium Tremens: Színe aranysárga, habja nagy és masszív. A Huyghes sörfőzde termékeinek szinte már megszokott tréfájától tartva elővigyázatosan közelítettem felé és óvatosan szabadítottam meg kupakjától egy brutális szénsavfröccsöt elkerülendő. Annyit mindenesetre elmondhatok, hogy megérte türelmesnek lenni. Kirobbanó ízvilág jellemzi, rendkívül erőteljes sör. Szinte minden kortynál más tónusú ízt áraszt magából, nagyon összetett. Közepesen édes és fűszeres, élesztős ízjegyek uralkodnak, mely utóbbi jelenléte apró szemű üledék formájában láthatóvá is válik.

La Cré Tonnerre: Kísérletező kedvű sörfogyasztóként cseppet sem riasztott el a sör jellemzőinek olvasása, voltaképpen kifejezetten a nem mindennapi ízvilág ígérete miatt vásároltam meg, mely ennek a kritériumnak maradéktalanul meg is felelt. Bár az összetevők között szerepel, a rum aromáját kevéssé lehetett felfedezni illatában és ízében, leginkább a méz édessége volt olyannyira erőteljes, hogy szinte meggátolta más ízjegyek érvényesülését. A mézédes jellemvonás mellett azért a komlós utóíz is jelen volt, mely nem hagyott kétséget a főzet sör mivolta felől. Valóban különleges, igazi desszertsör, mely valószínűleg közelebb áll a sör markáns ízvilágától egyébként idegenkedők szívéhez.

Corsendonk Rousse: Eper és áfonya illatával indít, mely aromák az ízében is visszaköszönnek, de igazából a legtöbb vörösgyümölcsből főzött lekvár emlékképét felidézi. Édességének mértéke szinte a La Cré Tonnere-hez hasonlítható, az ízek azonban harmonikusabban olvadnak össze és az édes íz teret enged más, főképpen gyümölcsös zamatoknak is, így téve teljesebbé az ízélményt. Talán a két sör kissé már sok volt így egymás után, de önmagában a kettő mindenképpen emlékezetes élménnyel gazdagította ízlelőbimbóimat.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.