Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) (ÉN)közPONT válasza looser (#6900) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Száraz bort....hmmm múltkor vettem egy olyan jó kis bort a tesz.ó ban :) DélAfrica-i TS select bor volt....a volt szomészédomtól tudom ,hogy azokban az üvegekben 800 pénzért valódi Dél A alsó középkat borok vannak...volt kin ott jónéhányszor és hozott ottani fehér száraz bort...én is rendeltem 1 üveg ilyen beugró kat bort...dettó UA.

Ha tacsifelé mész netán :)

okok DE szállóige lesz ! A neveddel fémjelezve !

Tudod az igazi sör a habos vörösesbarna sör ami csak kellemesen hideg és annyira nedves amennyire kell neki és itatja magát ,hogy 1 este minimum 3 al el tudjál bánni :)))) :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6902) Kergeboci


Kergeboci
tag

Most láttom, nem csak én szeretem a Vitus-t

De ma IPA felderítés Cheers-ben, majd Skanzenban Kárpi búza és Csobánkai főzetek megízlelése van betervezve. :DD (ez itt a reklám helye?)

Kinek van a fent említettekkel kapcsolatban tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6903) koxx válasza (ÉN)közPONT (#6901) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Borbol csak a jofele 150ft-os danko pistat szabad inni :D
PaterMarcusban ha lett volna West12 tuti megkostolom.

(#6904) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6903) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

hehe köszi :)))

Azok állítólag tényleg egész jó borok.....a TS bagóért vesz 200E litert :) azért ennyi az ára .

Amúgy hamár itt tartun sörből mi az ami a legolcsóbb és még sörnek nevezhető?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6905) Jhonny06 válasza (ÉN)közPONT (#6904) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kinek mi.. valaki a Kőbányait is megissza..

Egyébként ha éppen nem belga, vagy valami különlegesebb, akkor Heineken, Dreher, ilyesmik. Ezalatt teljesen fölösleges költeni rá, mert moslékot iszol.

[ Szerkesztve ]

(#6906) pohár válasza koxx (#6903) üzenetére


pohár
félisten

Kecskeméten láttunk anno "Dínom-dánom asztali fehér" nevezetű bort... na az beszarás volt :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6907) (ÉN)közPONT válasza Jhonny06 (#6905) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ez igaz...ipari gépzsíroldók vannak 150 huf alatt csak kíváncsi voltam vajon mi a legalsó még sörnek hívható folyadék :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6908) adster válasza Jhonny06 (#6905) üzenetére


adster
tag

Nálam a Heineken nagyjából a Kőbányaival vetekszik, lényegében soha nem is iszom/ittam...Bár nyilván valamivel emberibb alapanyagokból készül, semmitmondó íze számomra semmivel sem különb pl. egy Kőbányaitól, Borsoditól, stb.

Ezért az említettekből még akkor is szívesebben fogyasztok, ha a sörhöz talán közelebb áll a Heineken.

Egyszerűen undorodom attól a szerencsétlen, elitista imázstól, ami körülveszi, attól, hogy sokan amiatt tartják a legjobb sörnek, mert az árcédulája magasabb összegről tanúskodik, mint egy Kőbányainak, és ha tudnák, hogy lehet kapni ennél fényévekkel drágább söröket is, akkor talán már csak amiatt is váltanának, anélkül, hogy valami fogalmuk is lenne arról, milyennek kell lennie egy jó sörnek... :F

Az nem kérdés, hogy akik így vannak vele, nagyjából két-három féle darabot magában foglaló sörös múlttal rendelkeznek, és nem kis mértékben hatnak rájuk a Heineken fáradt reklámjai, a sekélyes zenéjükkel, idiótáknak szóló, humor nélküli, szánalmas mondanivalóval, aminek lényegében az égvilágon semmi köze a sörhöz.

A lényeg, hogy ezekre a kukoricás tucatlágerekre kevésbé tudok haragudni, mert bár enyhén szólva nem a legjobbak, de legalább a mi fiunk borjai (természetesen mindenféle tulajdonosi kérdést mellőzve), így ha vmi sz*rt akarok inni, azt a hulladékot inkább akkor is elkerülöm, és ha nagy mennyiségben kell sört venni, mondjuk házibulira, vagy ilyesmi, akkor sem a hollandok ízetlen mocskát iszom... ;] ;] ;]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6909) adster válasza (ÉN)közPONT (#6904) üzenetére


adster
tag

Jah, és lényegében erre akartam válaszolni. Tehát ha ebben az árkategóriában akarok igazi sört venni, akkor mi sem természetesebb, mint pl. egy Pilsner Urquell megvásárlása...
Nem tudom, szerintem annyival nem lehet drágább pl. egy Heinekennél, ha egyáltalán az, de azért a különbséget felesleges magyarázni...

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6910) BalaNce87 válasza (ÉN)közPONT (#6907) üzenetére


BalaNce87
addikt

Arany hordó :D

Boroknál a kedvencem a "Gondűző" nevezetű asztali kreálmány volt :D

(#6911) (ÉN)közPONT válasza BalaNce87 (#6910) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Adster:
Pilsner U....jogos..az valahol 200 pénz körül vn akciósan :)

Balance :) aranyhordó XDDDDDDDD
Gondűzőő XDDDDDDDmégjobb ...Búfelejtő klón :) :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6912) koxx válasza adster (#6908) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akinél a Heineken 'A' sör annak nincs is itt a helye a topikban :) meg úgy általában a sörökhöz sincs sok köze.

(#6913) Jhonny06 válasza adster (#6908) üzenetére


Jhonny06
veterán

Saját, itthoni fogyasztásra már én se veszek ilyeneket. Viszont ha valahol van az ember, akkor elkerülhetetlen, hogy ezeket teszik az asztalra és nem egy Rochefort-ot. ;] Ilyenkor elmegy a Heineken és társai, üvegből, valami sós mellé.

Nyáron megyek huzamosabb ideig az USA-ba, na majd ott mi lesz. :DDD Budlight és társai.. :C Annál tényleg nincs lejjebb..

[ Szerkesztve ]

(#6914) (ÉN)közPONT válasza Jhonny06 (#6913) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Rolling rock :) ...az ott a népsör amennyire innen tudom meg ahogy elmondták akik ott élnek..vagyis az is ilyen tip ipari zsíroldó / agysejt és gyomorfal romboló / alkoholos szénsavas italra építő - átlag amerikai szeszfogyasztását serkentő valami :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6915) Kergeboci válasza Kergeboci (#6902) üzenetére


Kergeboci
tag

Hát Cheersben a Keserű Mézt árulják IPA címszó alatt, Skanzenban meg megint elfogyott a Csobánkai (mindig lecsuszok az Öregsörről :S), de cserébe a Kárpi búza legalább szar nem túl jó.

Viszont meggy rajongóknak a Stári meggyért érdemes beugrani oda.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6916) NoLF


NoLF
addikt

részemről bocs de mostanában sokat főzök itthon, ezáltal inkább bort iszom, az előtte lévő lúgosító anyag meg már mind szerepelt itt általam többször is :) old speckled hen, abbot ale, guinness, hobgoblin...

nemrég itt volt egy costa ricai haverom pár napra látogatóban, akkor elég sok helyi ale-t és bittert kóstoltunk, de szerintem egyre sem emlékszem igazán, londonban a london pride-ot nagyon szerette, meg az old thumpert.

holnap viszont kilátogat egy kedves sörszerető fórumtársunk lancser, s nálam tölt egy hetet, azt hiszem elég szerteágazó lesz :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6917) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mindig megfogadom, hogy este nem megyek a csakajósörbe, de ma is odakeveredtem valahogy. Szokás szerint lépni se lehetett, de nagy nehezen átverekedtem magam mindenkin és hoztam párat az újdonságok közül:

Brewdog Dead Pony Club
Anchor Brekley's Brown Ale
Anchor Humming Ale
Sierra Nevada Pale Ale
Sierra Nevada Torpedo

(#6918) adster válasza Jhonny06 (#6917) üzenetére


adster
tag

Beszámolót, beszámolót!!! :C :))

(Ja, és ne dőlj be a Csakajósör felületességének, a másodikról az "y"-t elhagyhatod, azt csak ők írják úgy... ;] )

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6919) BalaNce87 válasza Jhonny06 (#6917) üzenetére


BalaNce87
addikt

Jeeez, ezekért nem keveset hagytál ott :Y Kíváncsi vagyok milyen lesz, érdemes e megkóstolni őket.

(#6920) NoLF


NoLF
addikt

mielőtt kiraktam a csillaghűtőbe, lefotóztam a ma menüt :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6921) adster válasza NoLF (#6920) üzenetére


adster
tag

Atya ég!!! :Y :Y :Y

Black Sheep Ale, Bateman's Dark Lord, mind-mind kiszemelt darabok, csakúgy, mint a hangavirágos Fraoch... ;)

Annyira nem lesz sz*r este, úgy veszem észre... :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6922) looser válasza Jhonny06 (#6917) üzenetére


looser
addikt

Akkor még az is lehet, hogy összefutottunk :-)
Én n10 körül távoztam, nagydarab szemüveges faszi barna pulcsi, nadrág+cipő kombinációban, az ajtó melletti széknél ültem HVG-t olvasva. Érzésem szerint te valamelyike lehettél a pult mellett álló, talpig feketébe öltözött két srácnak. Hosszú haj, kalap, már nem először láttam őket (benneteket?) :-))
A csúcson elkezdtem összeszámolni és 30-ig jutottam. Mozdulni nem lehetett; két srác kerekes székkel, egyiküknek szülinapja volt, plusz egy rakat angolszász fiatal, egy darabig magyar szót nem is hallottam, ami nem baj, nekem nagyon bejön ez a multikulti :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6923) NoLF válasza adster (#6921) üzenetére


NoLF
addikt

minden megvolt ezekből, egyik jobb mint a másik, kezdődhet a magasabb alkoholtartalmúak bevitele!:)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6924) bandus


bandus
veterán

utbaejtettem itt parizsban egy auchant, es hat vagy 45 percet eltoltottem csak a sorospolc elott. Vegtelen mennyisegu belga sor, nagy resze ismeretlen, osszegben meg 1.3-1.8 kozott.. majd egyszer linkelem, hofy miket sikerult megkostolni, de mobilrol nem megy :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6925) Jhonny06 válasza adster (#6918) üzenetére


Jhonny06
veterán

Brewdog Dead Pony Club: Az egyik legolcsóbb sörük (mármint Brewdog-ból), valószínűleg nem véletlen. Egyből megcsap az illata, ami brutálisan jó, talán ezért is számítottam egy fokkal jobbra. Ízre valahol a 5am Saint (személyes kedvenc) és a Punk IPA közé helyezném. Kis alkoholtartalom, könnyen csúszik. Nincs maradandó hatás, kicsit olyan "vizes", de nem rossz. :) Ezeken kívül tőlük még Hardcore-t ittam, kivétel nélkül mindegyikbe volt egy jellegzetes "Brewdog aroma", amiről címke nélkül is felismerném bármelyik sörüket. Na jó, talán az International Arms Race-be nem volt, de az egy más kategória.

Anchor Brekle's Brown Ale: Nagyon sötét, gyümölcsös. Iszonyatosan meglepő, már-már borra hasonlít - ízre és illatra is.

Sierra Nevada Pale Ale: Egy másik kedvencre, az Anderson Valley Hop Ottin' IPA-ra egészen hasonlít. Kicsit keresű, fenyős/gyantás.

Sierra Nevada Torpedo: Ez és az Anchor Humming Ale átlagosabb, mint amilyennek gondoltam, bennem legalábbis nem hagytak nyomot. Tipikus amerikai aromák, te érteni fogod azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#6926) looser


looser
addikt

Ez nagyon jópofa :-)

"Az efféle, iszákos életet élő, züllött életmódot foly­tató egyén iszik, italozik, piál, piázik, szeszel, vedel, szlopál, hör­pint, hörböl, nyakal, gurít, görget, felhajt, felönt, feltölt, tintáz, tütüz, tütüzik, tyütyükél, áztatja a fogát, a nyelvét, a gigáját, nyeldekel, az arcába teszi, a bőre alá helyezi a nedűt, a gyógyító szeszt."

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6927) adster válasza Jhonny06 (#6925) üzenetére


adster
tag

Az a nagy helyzet, hogy a vastagon szedettek közül még egyet sem kóstoltam, úgyhogy örömmel olvastam róluk! :B

Ha kilövök egyet-kettőt egy-egy gyár kínálatából, akkor hajlamos vagyok odébbállni, különösen, ha pl. egy BrewDog-ról van szó, ami lényegében mindegyik egy kaptafa...na jó, ízre azért nem. :)

A Hop Ottin' IPA nekem is nagy kedvenc, imádtam! :R

Ezzel az Brekle's Brownnal viszont felcsigáztál... Úgy néz ki, hogy jövő héten fellátogatok Pestre a cimborákhoz; több, mint valószínű, hogy ez a típus sem fog menekülni, mint ahogy minden bizonnyal még 30 másik sem... :DDD

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6928) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Most nézelődök csak a jó sör oldalán, pont a cseh söröket nézem erre látom hogy történt egy szép kis áremelés :( hát kár érte. A primator búza, barna kozel és a svijansky 350-ért verhetetlen volt, terveztem venni egy cerna barnát, 380 volt pár napja most meg 450...

[ Szerkesztve ]

(#6929) looser válasza BalaNce87 (#6928) üzenetére


looser
addikt

Tényleg emelkedett 1-2 sör ára, de szerencsére nem vészesen. Szerintem itt is körülnézhetsz, hátha találsz valami izgalmasat!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6930) BalaNce87 válasza looser (#6929) üzenetére


BalaNce87
addikt

Igen itt elég korrektek a primator árai, viszont lett pár német újdonság csak a jó sörbe, Ayinger Celebrator pl, arról azt olvastam hogy ott van a szeren, ehhez szokták hasonlítani, ilyet pedig nemrég ittam és baromi jó volt.

(#6931) Kergeboci


Kergeboci
tag

Ma/tegnap egész jó napom volt.

Tegnap bevásároltam pár kézműves finomságot, melyet csak ma kóstoltam meg, mivel édes teherrel a hátamon, a Különleges sörök boltja felé vettük az irányt, ahol, a kicsit túlzásnak tartott helyben fogyasztani drágább felirat ellenére is, nagyon kellemes időt töltöttünk el és sört töltöttünk be.

Az elvitelre vásároltak mindegyike Panni kézműves boltjából származó, 250 forintos egység áron kerültek számlázásra. Az ára is mutatja, ezek nem világhírű sör remekek, de tökéletes alternatíva, ha az ember érdekeset/finomat akar inni, megfizethető áron:

Dósai Pannonbrau világos: az édes vonulatot képviselő sör. Kicsit gyorsan csúszik (vízezet beütése van), de összességében a fél literrel nagyon is meg voltam elégedve.

Jó Palóc, Palóc világos: akármilyen versenyen bezsebelt aranyérmes ser remek. Ez az a cseh keser-édes sör, melyet én is szeretek, idehaza főzve. Elég testes ahhoz, hogy az üveg végén két fül között vigyorogjak.

Kalász, Palóc búza: szűretlen változata mindent vert a budai sörfesztiválon No, ahhoz messziről sem hasonlít. A palackozott szűrt kis testvére kevésbé, bár tény, az eddigi legfurcsább sör amit ittam. Nagyon bubis (majdnem pezsgő szintű), és nagyon világos sör beütése van az állagának. Nem az a tömény, amit egy búza sörtől vár az ember. Híg. Azonban meglepően finom. Enyhén savanykásan indul, majd banános édességbe fordul át. Egyszer mindenképpen ki kell próbálni Nálam helyet talál a hűtőben.

Ami kicsit elveheti az ember kedvét a két Palócnál (és kapható vörös és barna főzet is), hogy PETA palackban árulják. Elégé illúzió romboló.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6932) Kergeboci


Kergeboci
tag

Apropó, Különleges sörök boltja.

Ide már vaskosabb pénztárcával kell érkezni, de cserébe többet is kap az ember.

A csapon pihenő Bors főzde Tuck barátjával kezdtünk:, és nagyon is meghozta a kedvünket az ott maradásra. Kicsit pörkölt, karamellás-mézes íz volt, tökéletes rávezetés számomra egy kis ír vörös sörhöz. Nagy előnye, bár 0,33-mas kiszerelésben, de egész megfizethető ára van. Csapon korsóba meg pláne.

Murphys ír vörös: ki kóstolta a Stari ír vöröst? Ugyan az, csak kicsit gyengébb. Negyedét meg kell inni min. hogy az ember elkezdje érezni azt a faszén keserűséget, amit imád ebben a sörben. Ami nagy hátrány, mert nem olcsó, és csak 0,33-mas. Mire elkezded élvezni, elfogyott. Amúgy bitang jó sör, de csak e fajta kedvelőinek ajánlott.

Weihenstephan dupla bak (nem ugrik be a neve): kedvenc Vitusomnak az egyik oldala (ugye elvileg az egy búza-bak sör). Barna, erős, édes. Önmagában nekem nem kedvenc, és egy 10szeresére hígított Primator double-höz hasonlított.

Weihenstephan búza (nem ugrik be a neve): kedvenc Vitusomnak a másik oldala. Korábban valaki írta, hogy a Vitus nem veri le a jó búzát sehonnan, mert túl alkoholos, kötekedő. Igaza van. A főzde szimpla búzájában találtam meg az igazi győztest. Kérem szépen, én ennél finomabbat még nem ittam. Ízlés dolga tény, valamint nem az első söröm volt az nap, az is tény, szóval egy-két-három-... után kóstolás még biztos lesz, de a Primátor búzát nálam legyőzte (utána abból vettünk is egy darabot még, hogy rákóstoljunk, jól érezzük-e, és jól éreztük)

Figyelni érdemes a kínálatot, mert elvileg a Bors főzde megpróbálkozott egy IPA előállításával, ami nem sokára itt is csapra lesz verve. Kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6933) BalaNce87 válasza Kergeboci (#6932) üzenetére


BalaNce87
addikt

A Vitusról én írtam, hogy kilóg belőle az alkohol. Tény, hogy a Weihenstephaner rendkívül magas szinten van. Próbáld ki a barna változatot is, az is nagyon-nagyon jó.
Illetve most ittam Franziskaner barna búzát. Hát az is piszkosul jó. Csak ajánlani tudom.

(#6934) adster válasza BalaNce87 (#6930) üzenetére


adster
tag

Az Ayinger Celebrator nekem is nagy-nagy kedvencem. :R

Itt írtam róla korábban, és ezeket azóta is tartom. Szuper kis sör, nekem is ez volt az egyik, amin megakadt a szemem, bár már ittam, de azért ez mégiscsak egy remekmű, úgyhogy ezért az árért még akár meg is éri, meg persze látványnak sem utolsó, igényes üvegű. :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6935) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A La Gauloise Christmas és a BOCQ Christmas ugyanaz? Most nézegetem a karácsonyi söröket, de nem teljesen egyértelmű. Van ahol előbbi néven árulják, de az utóbbi címkéje van az üvegen. Meg van La Gauloise feliratú teljesen megegyező címkével, mint a BOCQ.

Közbe megvan a válasz, előbb kérdeztem, mint kerestem. :W Ezen és a Corsendonk/Delirium/Bush trión még milyen karácsonyi sör van, amit érdemes kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#6936) adster válasza Jhonny06 (#6935) üzenetére


adster
tag

Én eddig ilyeneket toltam. :)

Az idei felhozatal remélem még ennél is tartalmasabb lesz... :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6937) jookomak válasza adster (#6936) üzenetére


jookomak
őstag

A Westlveteren rendelésből lesz valami? Én tutibiztosra mondom, hogy benne lennék két üveggel.

Más: kóstoltam a múltkor Fuller's London Pride-ot, és arra jöttem rá, hogy én jobb szeretem a szénsavas söröket. Ez nekem tipikusan angol volt. Bezzeg a csapolt bombardier, amit előtte, és utána ittam, az nagyon bejön. Helyszín: Tompa utca eleje, pointer pub.

(#6938) Jhonny06 válasza adster (#6936) üzenetére


Jhonny06
veterán

Csakajósörbe szoktak érkezni ilyen szezonális dolgok? Belgából simán találtam vagy 5 fajtát, amiket könnyű beszerezni, de pl. az Anchor érdekelne. Külföldről most nem akarok rendelni.

jookomak: Bonyolult a szervezés, az a baj. Ki szedje össze a pénzt, ki rendelje meg, hogy osszuk el, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6939) adster válasza Jhonny06 (#6938) üzenetére


adster
tag

Én ezeket úgy emlékszem, egytől-egyig itthon szereztem be, nem rendeltem, vagy ilyesmi.

Bár a Csakajósörnél az ünnepi kínálat létrehozását tavaly is elég lehetetlen időben kezdték el, erre kissé jobban figyelhetnének, Karácsony után már nem valószínű, hogy olyan nagy tolongás lenne értük... Ha hoznak egyáltalán ilyeneket még... :U

A Westvleterenről pedig: igen, az a baj, hogy elég nagy szervezést igényel. Én is benne lennék, de pont én nem vagyok pesti, úgyhogy azt még szétküldözgetni, előtte elutalgatni, stb., stb.
Annyira viszont nem nagyon érdekel, hogy magamnak vegyek egy egész csomaggal, bár rendelni nagy valószínűséggel fogok tőlük, csak nem ezt...

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6940) looser


looser
addikt

Tegnap jártunk a Jaromir nevű helyen. Baráti árak vannak és jó - cseh - sörök. Klassz az élet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6941) Kergeboci


Kergeboci
tag

Tegnap betévedtem fogarasi tesco extraba. Kiváncsiságból benéztem a sörök közé. Bombadier, kvasar, barbar, murphys, egy fél tucat trapista és még felsorolni se merem milyen egyéb sörök néztek rám vissza a polcokról.
(murphy 500ért pl erősen csábító)

Azért nem lenne rossz, ha ezt a választékot neten is hirdetnék (vagy csak én vagyok szerencsétlen, hogy nem találok normális ár vagy legalább termék listát a tesco áruházakhoz.. csak az akciókat)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6942) Kergeboci válasza Kergeboci (#6932) üzenetére


Kergeboci
tag

Stari ír vörös: borfalu-bortékában 450, Venenumban 430. Ma-holnapra be is szereztem egy pakkot. :DDD

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6943) adster


adster
tag

A mait semmiképpen nem nevezném életem legjobb napjának... :(

Pár hete már, hogy torok-nyelőcső panaszokkal (gombóc érzés a torokban, száraz köhögés, stb.) felkerestem a fül-orr-gégészetet, aztán reflux gyanúját állapította meg az orvos, felírt egy gyógyszert, majd a szövődményesen kialakult újabb nyavalyára (sűrű, letapadt váladék a garatnál) antibiotikumot, ezen a héten pedig ACC 200-at, orrcseppet, meg hasonló dolgokat írt fel. Ez utóbbiakat már ki sem váltottam, hanem emberfeletti erőt véve magamon bevállaltam a korábban beígért gyomortükrözést, ami után végül kiderült, hogy refluxom van...

Korábban nem is igen hallottam róla, mostanra már azért tudom, hogy ez a nyelőcső alsó záróizmának rendellenessége folytán kialakult betegség, ami miatt a gyomorsavtartalom képes visszajutni a nyelőcsőbe, majd ott károkat okozni....

A lényeg, hogy azt azért nagyjából le lehet belőle szűrni, hogy sok egyéb negatív következmény mellett ez valószínűleg a sörfogyasztás, tesztelgetés folytatásához nem éppen az ideális állapot... :( :( :(

És ez pont a karácsony előtti időszakban, amikor már nagyjából ki is válogattam, mik lesznek azok a különlegességek, amiket importálok majd az otthonomba... :O :O :O

Valaki esetleg találkozott már ilyennel? Most egy kicsit azért el vagyok kámpicsorodva, természetesen nem csak a sör miatt....

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6944) Jhonny06


Jhonny06
veterán

OMG, sosem értettem, hogy az amerikai filmekben hogy nyitják ki kézzel a sört, erre most este a kezem ügyébe akadt egy (előre is elnézést) Miller és twist off-os kupakja volt. :DDD

Now i can die in peace.

adster: Jobbulást. :(

[ Szerkesztve ]

(#6945) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Éppen egy Donkert kóstolok és szagra és első ízlelésre egy jó bor jut eszembe :DDD Laza 11% :)

(#6946) Jhonny06 válasza BalaNce87 (#6945) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kedvencem, a La Trappe Quadrupellel holtversenyben. :R

(#6947) BalaNce87 válasza Jhonny06 (#6946) üzenetére


BalaNce87
addikt

Imádom, hogy kicsit édeskés íze van. :C

(#6948) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha berendelnék jövő hónapban (valamikor karácsony előtt) egy 6-pack Westit, akkor elfogyna az 5 üveg? Számolgattam és 3,5-4k körül lehetne vinni egy üveget, illetve lenne 2 pohár, aminek szintén több ezer forint az eredeti ára, de ezt vihetné valaki minimális ráfizetéssel vagy odaadnám annak, aki több üveget visz (mintha írta volna korábban valaki, hogy több is kéne).

De csak akkor, ha biztos, mert elég súlyos ára van és nem lenne poén, ha rajtam maradna, nekem elég 1 üveg is. Az a 7 euro/üveg meg kb. soha nem lesz raktáron, ahogy nézem, úgyhogy azt el lehet felejteni sajnos.

(#6949) jookomak válasza Jhonny06 (#6948) üzenetére


jookomak
őstag

Én vagyok, aki két darabot vállalna. Esetleg akkor egy poharat is vállalnék.

(#6950) koxx


koxx
MODERÁTOR

Haver fotózta tegnap, ahogy mondta "beb.szni mindig olcsóbb" :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.