Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) (ÉN)közPONT válasza looser (#5948) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen...az jó vétel ..én is vettem 1 üveggel tegnap elött :)

Ugyanezért a pénzért a tecsóban lehet kapni Krusovice-t is ..tegnap azt vettem :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5952) NoLF válasza adster (#5950) üzenetére


NoLF
addikt

hmm ilyen fullers portert nem láttam még, pedig nem ártana :D

ma estére leffe blond, chimay, duvel a menü, belga napot tartok :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5953) szumoo


szumoo
senior tag

Tegnap végre szemügyre vettem a szegedi árkádban lévő "nagy" spar sör kínálatát, és meglepetésemre, ott is találtam olyan söröket, amit szoktatok kóstolni, ajánlani. :)
Ha már jön karácsony, gondoltam beszerzek párat. :)
Végre alakulgat Szeged ilyen szempontból. :C

Sz.

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#5954) koxx válasza szumoo (#5953) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alleeban lévő spart én is kirámoltam :) bár túl nagy tolongás nincs, gulden draakok kartonban kasteel rouge és barbar szintén.

(#5955) szumoo válasza koxx (#5954) üzenetére


szumoo
senior tag

Pont a gulden draak-ot szúrtam ki először, aztán néztem szét jobban. :)
De így is találtam vagy 5 félét, amit még nem kóstoltam.
Úgy is jön a karácsony! :DDD

Sz.

A nyúlon túl?

(#5956) dangerzone


dangerzone
addikt

Na megrendeltem.
Holnap megyek is a kis drágaságokért.

Primátor Double
Anchor Liberty Ale
Barbar
Delirium Tremens
Kasteel Rouge
Paulaner Hefe Weissbier

Ideje most már leváltani a drehert meg a sopronit. :D

(#5957) koxx válasza dangerzone (#5956) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lesz egy árnyalatnyi különbség :)

(#5958) dangerzone válasza koxx (#5957) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát lesz.

Lehet, hogy egy Schlossmühle-t is vennem kellene a kontraszt kedvéért.

(#5959) looser


looser
addikt

adster: ismét remek ismertető a remek sörökről, köszi :-)

szumoo: nálatok is van Leffe akció? :-)

dangerzone: ragyogó kosár, bár nekem a Primátor nagyon gelly volt, a többi szuper!

Apropó, hétvégén Dreherezgettem (üveges, krimóban) és őszintén szólva már az első is nagyon jól esett, egészen elütően más (nem rossz) a hazai kommersz-sörvonalban. Ki fogtok röhögni, de néhány hónapja ittam egy (akkor) nemrégiben lejárt Drehert és nem tudom, mi lehetett vele, de ez a plusz valahogy nagyon különleges - és nem rossz - ízt adott neki. Azóta egyszer-egyszer veszek egyet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5960) adster válasza looser (#5959) üzenetére


adster
tag

Köszi. :)
Én Dreher Bakot iszogattam régebben gyakran.

Vasárnap pedig egy ilyen volt:

Warsteiner Premium Verum: Halványsárga színű sör krémes, ám rövid életű habbal. Illatában jól elkülöníthető a komló és a maláta kettőse. Ízében is a komló érvényesül főképpen, azonban nem annyira intenzíven, inkább tompább éllel, mely komlóérzet idővel egyre visszafogottabb lesz és malátásan édeskéssé válik a zamata. Az összbenyomás kedvező volt, ideális azokhoz a pillanatokhoz, melyeknél a sör valóban kísérőként szolgál és nem próbál meg minden figyelmet magára vonni. Frissítő gyanánt pedig szinte tökéletes.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5961) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5957) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hozzáteszem ,hogy némelyikbelga sör sokszor jobb minőségű mint amennyivel drágább a fent említett hazai márkáknál ....jójó azok kommersz asztali sörök :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5962) szumoo válasza looser (#5959) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem nagyon láttam akcióban. :(

A nyúlon túl?

(#5963) looser


looser
addikt

Tegnap ismét ellátogattam a Pivo-ba, szokás szerint (3. alkalom :-) ezer ember, de foglaltam helyet szerencsére és egyébként így is el lehetett férni, jó volt a hangulat :-)

Kezdésnek a már ismertetője alapján is nyálcsorgatóan izgalmas Jubiler IPA darabot kóstoltuk meg. Remekbeszabott sör, nyugis puha habbal és élénk komlórobbanással. Nagyon hamar elfogyott, mert olyan nincs, hogy amíg a poharadban van, az csak álldogáljon az asztalon :-)
8/10

Ezután újfent egy Morvaföldi pincesör jött, amit követett egy nagyon szép, cukrosodó selyemfűméz (ilyen van az asztalomon :-) színű búza, Chlumec Vít névre hallgat. Nekem a barna búzák bejövősebbek, de ez egy igazán jól eltalált darab. A Hoegaarden ugye etalon, illetve nekem a (ennek utána kellett nézni, hogyan is írják :-) Blanche de Bruxelles is nagyon bejött, hát ez elmarad tőlük, de kellemes igazán.
7/10

A negyedik örömhozó Vysoký Chlumec Demon névre hallgató félbarna. 13 ballingos, de mégis elképesztően tömörnek tűnik. Mint egy virágillatú csillagos nyári éjszaka, semmi napsütés, csak a mező szelleme. Jó belemerülni. Nagyon viszi az embert :-)
8/10

Az ötödik sörbe belekortyolva egymásra néztünk a haverral és felnevettünk. Nem hittem el, hogy ez a - címkéje szerint 30 fűszert tartalmazó - sör így, ebben a formában létezhet-e. A Černá Hora Black Hill a gyerekkorunkat idézte. Tutti Frutti, mondtuk szinte egyszerre és nem a '90-es években a SAT1-ről sugárzott dojcse erotische tv programme-re gondoltunk. Drága keresztanyám még az átkosban járt az NSZK-ban és hozott egy rakat édességet, köztük egy doboz 100 db-os Donald rágót. Nem tartott sokáig (néhány nap alatt elrágcsáltam és még a suliba is bevittem (8 évesen), de az a néhány nap tuttifrutti mámorban telt el. Nemrégiben fedeztem fel egy Haribo gumicukorkát, ami emlékeztet erre a természetben szinte biztosan nem felfedezhető konyhakémiai műveletsorozat ízabszurdjára, ami mégis minden gyereknek bejön. Hát így voltunk mi ezzel a sörrel is. Tudjátok, ez olyan fajta, amit nem vetsz be a mindennapokban, de ha jön egy vendéged, akkor muszáj vele megkóstoltatni, hogy rémüldözzön-ámuldozzon ő is egy sort, majd egy órát nosztalgiáztok fölötte. Na ez a sör pont olyan, nem fogom inni, de minden ismerősömet rábeszélem, hogy áldozzon rá, mert egyszer meg kell kóstolni :-)
Túl sok mindent nem lehet írni róla, lehet, hogy van benne komló és maláta, de ez a műgyümölcskoktél paródia mindent elnyom. A véleményem mindezek ellenére, hogy bár vicces sör, de nem komolytalan. Szerintem még egyszer le kellene tesztelni :-)
5/10

Hatodjára egy korsó Hollót választottunk, amelyről már írtam. Kellemes gyógynövényes, de a szénsav nekem nagyon hiányzik belőle.

Hozzá kell tennem, egy fiatal - 20-25 körüli - srác volt a pultos és nagyon értette a dolgát. A sör eleje egy műanyag vödörbe ment, ha ezt látta volna a Palócék egyébként nagyon szimpatikus képviselője-csaposa, biztos lehidalt volna. Talán írtam régebben, de a palóc úriember a habokat is összeöntögette, amitől szép lassan elkezdett a vérnyomásom emelkedni, mivel azokból is 'sört' készített és értékesített. Armando mestert kérdeztem erről, szerinte ez egy vicc és a sör sem jó. Hát, olyan tizediknek talán elmegy tényleg, de ha teheted - van más - akkor menj tovább :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5964) looser


looser
addikt

Vettem reggel 10 Leffe-t (5 szőke és 5 barna), mondván, ha bejön valami jó fej kolléga, megkínálom. Egy jött, aki nem ivott velem. Hmmm, túlvagyok rajtuk és meg kell mondjam, nagyon hangulatos állapotba vittek ezek a belga palackocskák :-)
Sajnos nem tudok uralkodni magamon, ha szesz van a közelben - s méghozzá ilyen finom -, akkor kénytelen vagyok lépni. Most is így történt :-)
Persze ezt nem fogom megismételni, de azért klassz élmény volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5965) looser


looser
addikt

Kellemes Karácsonyt Sörtársak! :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5966) dangerzone


dangerzone
addikt

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Már várom az estét, hogy beüzemeljük a belga söröket apámmal. :D

Annyit hadd kérdezzek, hogy az ízvilágát mennyire befolyásolja az ilyen minőségibb söröknek, hogy milyen pohárba töltik ki? Vagy ez inkább csak egy hagyomány, egyfajta "etikett"?

(#5967) looser válasza dangerzone (#5966) üzenetére


looser
addikt

Nem lesz különbség, de ahogy minden sörnek, s ezen belül típusnak és márkának is, úgy a belgáknak is megvan a saját poharuk. Én itthon pld. konyakospohárból ittam, amíg meg nem lett a Corsendonk csomag, abban volt egy szép tulipános pohár.
Egy biztos: bárhogyan iszod, jól fog esni :-)
Egészségetekre!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5968) dangerzone válasza looser (#5967) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#5969) koxx válasza dangerzone (#5966) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Számít milyenből iszod, de fontosabb az, hogy milyen hőmérsékleten ill, hogy mennyit szellőzött levegőn.

(#5970) dangerzone válasza koxx (#5969) üzenetére


dangerzone
addikt

A hőmérsékletre ügyelek.
Viszont erről a levegőszellőzésről még nem hallottam.

Erről tudsz valami bővebb infóval szolgálni?

(#5971) koxx válasza dangerzone (#5970) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sörfüggő, de pohárba kitöltve érdemes várni 5-8 percet és csak ezután fogyasztani.

(#5972) looser


looser
addikt

Hallelujah a világ legjobb söréhez :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5973) adster válasza dangerzone (#5970) üzenetére


adster
tag

Illetve, akár már kitöltés után kortyolj bele egyet, hogy érezd azt az ízbeli különbséget, amit percekkel később okozni fog a hőmérséklet emelkedése és a levegővel történő jótékony kölcsönhatás.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5974) adster


adster
tag

Pár korábbi kóstolás:

Young's Special London Ale: Krémes állagú, rézszínű főzet, melynek kellemes, pörkölt malátás illata van, ízében pedig aszalt gyümölcsök sejlenek fel egyre intenzívebben, ám fokozatosan haladva a pörkölt, füstös ízjegyeken keresztül egészen a komló végállomásként köszöntő megjelenéséig. A belga sörök karaktere is felfedezhető zamatában, mely idővel likőrös édességbe burkolózik és egyre kerekebb lesz.

Primátor Double 24%: Ha azokra a főzetekre, melyekből kikacsint némi édeskés aroma édesként tekintünk, jelen darabunk jellemzésére szinte már nem is pazarolnánk az "édes" szót. Annyira intenzív, hogy az első pillanatokban ízlelőbimbóink rögvest fedezékbe vonulnának: mintha konyakmeggyet szürcsölgetnénk némi rummal meglocsolva. Idővel kezdünk hozzászokni az ízélményhez és kissé elkülönültebbnek érezzük az egyes ízjegyeket, ám ez az erőteljes sziruposság mindvégig uralkodó marad. Egy jó adag befogadókészséget igénylő sörről van szó, mely esetemben úgy gondoltam, teljes mértékben megvan, ám a kezdeti sokkhatást pozitívan értékelve idővel mégis azon kaptam magam, hogy visszafogottabb lelkesedéssel kortyolgatom.

Pardubicky Porter: Kellemes, pörkölt illatot áraszt magából e kávészínű főzet, kezdetben enyhébb, majd idővel egyre intenzívebb, szánkat betöltően édes ízzel és egy adag kávés, étcsokoládés aromával.

St. Peter’s Cream Stout: Különleges formájú üvegéből mélyvörös, feketébe hajló színű sör bukkan fel selymes jellegű, pörkölt malátás, édeskés zamattal, melyben némi kékszőlő aroma is felfedezhető.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5975) adster


adster
tag

Kasteel Tripel 11°: Rendkívül élénken, pezsgő módjára érkezett meg a pohárba sistergő habot kovácsolva, mely viszonylag hamar búcsút is intett. Élesztős, gabonás illata van némi fanyarsággal és alkoholos jelleggel, mely ízében is igen erőteljesen megnyilvánul: a megszokott alapjegyekre rányomja bélyegét az alkoholos test, mely idővel szépen kisimul, ám mindvégig megadja ellentmondást nem tűrő, markáns karakterét a sörnek.

St. Bernardus Prior 8: Mélyvörös színben pompázó apátsági remekmű, mely rendkívül titokzatosan kezd, illata legalábbis meglehetősen visszafogott, alig árul el valamit a főzetről. Édeskésen hömpölyög a szánkba, melyet a tapasztalás útján egy pörkölt malátás aroma követ, amúgy belgásan, végül némi komló jelenléte zárja a sort. Az ízek azonban annyira együtt vannak, hogy szétválasztani és külön kiemelni őket felesleges volna, tökéletesen összetett, masszív darab.

Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock: A "különleges" jelző azt hiszem kevés volna, ha e főzet jellemét hűen tükrözve szeretnénk megragadni lényegét. Ha becsukott szemmel közelítünk felé, minden bizonnyal valamiféle füstölt, kötözött sonka lenne az első, ami eszünkbe jutna illata alapján a sörről. Ezek után erőteljes várakozással latolgatjuk, milyen íz lesz az, ami végül fogad majd minket. A füstölt vonalat természetesen messzemenőkig továbbviszi, de nem tagadja meg sör mivoltát sem, a komló aromája ugyanis mintegy belekapaszkodik az intenzív füstösségbe, mely azonban idővel csakúgy, mint a korábbi, megszokottól eltérő ízvilágú darabok - legalábbis számomra -, kissé túlságosan is intenzívvé válik.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5976) looser


looser
addikt

Nem tudom, hogy az elfogyasztottam, bedobtam, lehúztam cselekvést kifejező igék közül melyik írja le jobban két angol sörrel való találkozásomat. Egyszerűen nem kiemelkedők, pedig többre számítottam. Ja igen, az egyik Carling névre hallgat és a ratebeer-es értékelés már prejudikálta az én értékelésemet, de azért nem szörnyű; engem leginkább a Foster's ízvilágára emlékeztet, attól lightosabb. Világos, vidám sör, semmi különös, amolyan ivósörnek is becézhető darab, amennyiben a sörtől való berúgás a cél, ahhoz viszont - hazai viszonylatban legalábbis - kissé húzós az ára. Nem rossz, de nem jó.
5/10

A második az Old Speckled Hen, amit itt már többen is fogyasztottatok, nekem ez volt az első. Jóval intenzívebb aromával indít, mint az első. Savanykás, enyhén keserű angol szűrt ale. Valahogy egy félbarnától nagyobb robbanást várok. Talán ciki, de a Borostyán nekem jobban bejön :-)
Ettől függetlenül nem rossz sör, de magasabb árkategóriákban is nézelődni fogok. Gondolom ezek a britek szupermarket sörei. Nekem az eddig kóstolt angolokból a Fullers London Pride jön be leginkább.
6/10

adster: remek ismertetők, grat. Ne hagyd abba :-)

(ÉN)közPONT, NoLF, jegenye77, jookomak, DelArco, koxx, szumoo, Traxx, pohár: mindenki rendben van? Kóstoltok rendesen? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5977) koxx válasza looser (#5976) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Naná :) tegnap lement mindenből 1-1 dl, fogyasztom a sparos készletet, Gulden, Floreffe, Kasteel Rouge. Floreffét eddig nem ittam, igazából semmi extrát nem véltem benne felfedezni, szimplán finom volt.

(#5978) pohár válasza looser (#5976) üzenetére


pohár
félisten

én kifogytam a sörökből, 4-et vettem csak, most meggyboron, és többfajta házin éltem két napig :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5979) Traxx válasza looser (#5976) üzenetére


Traxx
őstag

Jelen :D Nos, a Satan csalódás volt nekem...az íze tényleg különleges, fűszeres, de engem nem nyűgözött le túlzottan. A 8% alkoholt meg sem éreztem, ellenben a Corsendonk 7,5-ével, amit nagyon is :K Köröket vert ízben is a Satanra.

A Duvel és a Gulden még várakozik csendesen...de már nem sokáig :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5980) DelArco válasza looser (#5976) üzenetére


DelArco
aktív tag

Karácsonyra kaptam pár sört és bár ittam mindegyiket jó lesz újrapróbálni.
La Trappe Dubbel
Hoegaarden
Satan Red
Leffe Blonde

Youth hides the key to salvation

(#5981) adster


adster
tag

Az ünnepi felhozatal eddigi darabjai:

Barbar Bok: Az ünnepi sörök sorát ezzel a gyorsan fejlődő, tömött habkoronájú és egészen mély vörös, inkább már fekete színű főzettel nyitottam. Illatában a pörkölt maláta jegyeit hordozza egy cseppnyi méz aromájával, mely ízében is fellelhető, csakúgy, mint az aszalt gyümölcsök és némi kékszőlő jelenléte.

Mönchshof Weihnachts Bier: Aranyszínű sör puha habkoronával a tetején. Illata enyhén komlós, mely idővel élesztőssé és alkoholossá válik. Íze némiképp visszafogott, lágyan komlós és kissé krémes textúrájú. A karácsonyi hangulathoz azonban remekül hozzájárul.

Bocq Christmas: Egészen mély, rubinvörös színéhez édeskés, cukorkás-süteményes illat társul enyhe füstös aromával, mely karakterek tökéletesen érvényesülnek mustos jellegű ízében is, némi komlós utóízzel megtámogatva.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5982) adster


adster
tag

Corsendonk Christmas Ale: Barnásvörös színű főzet fűszeres, sokat sejtető, selyemcukorkás, vattacukros illattal. Ízében is visszaköszönnek ezek a nyalánkságok - vagy legalábbis nem esik nehezünkre odaképzelni őket-, de korántsem eltúlzottan, mindent lehengerlően, hanem elegánsan, teret hagyva más ízeknek is, melyek krémesen, fűszeresen olvadnak össze a szánkban. Kitűnő ünnepi ital.

Weltenburger Kloster Winter-Traum: Kellemes, gabonás illatú, selymes állagú, könnyen iható darab. Annak ellenére, hogy nagyon itatja magát, megéri várni vele egy keveset, hiszen idővel olyan újabb aromák sejlenek fel illatában, mint a mazsola, vagy a vanília, íze pedig határozottabban élesztőssé és komlóssá válik. Klasszikusan finom sör.

Schloss Eggenberg Samichlaus Classic: Vörös színű főzet, melynek habja szinte alig van, ennél az alkoholfoknál ezen meg sem lepődhetünk. Tekintélyt parancsolóan hömpölyög a pohárba és közben közelebbi kontaktus nélkül is árasztja magából illatfelhőit. Ebben aztán van minden: likőrös, konyakmeggyes édesség, duplabakos pörkölt jelleg, erdei gyümölcsök jelenléte. Mézédes ital, melybe különböző piros gyümölcsök és pörkölt maláta aromái keverednek. Sörhöz képest valóban arczsibbasztóan erős, különleges megkoronázása az ünnepi estéknek.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5983) koxx válasza adster (#5982) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tartalmas, jó kis leírások. Következőknél írnál esetleg alkohol %-ot is? :B

(#5984) adster válasza koxx (#5983) üzenetére


adster
tag

Ok, ha eszemben lesz, megjelölöm. :)

A Samichlaus volt egyébként említésre méltó, mármint alkoholfokban a maga 14%-ával, a többiről nagyjából sejteni lehet, meg gondolom sokan ismerik is a nagy részét, azért nem írtam.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5985) dangerzone válasza dangerzone (#5956) üzenetére


dangerzone
addikt

Na el is fogyott a karácsony végére.

Megmondom őszintén, nekem a Kasteel Rouge nem jött be.

A többi frankó volt. A legjobban pedig az Anchor Liberty Ale jött be. Azt elkortyolgattam volna még bármeddig. :)

(#5986) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Minden SörcsaPHos kollégának nagyon boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket kívánnék ! :R

Karácsonyra Kronenburgot kaptam ajándékba...nekem kissé keserű ...(3 doboznyi) nem rossz sör ,de nekem kicsit más jellegűek jönnek be .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5987) looser


looser
addikt

Üdv Urak/Hölgyek! (van egyáltalán sörös kolléganő?...)

Igazán remek, hogy mindenki megvan :-)
Adster, olyanokat iszol, hogy az ízlelőbimbóim hörögve üvöltenek egy-egy olyan palack után :-))
Srácok, a Csakajósörben Dühöngő Ku**át csapolnak, szerintem ne hagyjátok ki :-)
Pálinkát hanyagolom, pedig van még elég, valahogy csak a (jó) sörre vagyok ráállva :-)
Üdv :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5988) adster válasza looser (#5987) üzenetére


adster
tag

Én is így vagyok vele. :)

Legfeljebb a koccintás miatt ittam némi rövidet valakivel, de mostanában maradok inkább a sörbeteknél én is. :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5989) adster


adster
tag

Kapuziner Winter-Weissbier (5,4%): Világosbarna színű búzasör édeskés, leginkább banánra emlékeztető aromával és gabonás alapízzel. Selymesen gördül és laktatólag hat, összességében pedig egy kellemes darab a búzasörök alapvető jellemzőivel.

Gouden Carolus Christmas (10,5%): Egészen sötét, vörösesbarna színű ital különleges, negrós, medvecukros aromával, amik egészen fantasztikus módon ízének is meghatározói. Minden korty egy újabb élményt jelent, melyek során idővel kisimul az íze, de ez az ánizsos vonulat mindvégig alapvető jellegzetessége marad és kellőképpen egyedivé varázsolja a főzetet.

De Dolle Stille Nacht (12,0%): Mézszínű ital krémes habbal és aszalt gyümölcsök illatával, melyben leginkább aszalt sárgabarackot vélünk felfedezni, amint tejszínes-mézes öntetben fürdőzik. Íze pedig egyszerűen fantasztikus élményt nyújt. Az édes jelleg, mint vélelmezhető alapíz természetesen megfogalmazódik bennünk az illat alapján, de ez az édességnek olyan mesterien lekerekített formáját adja elő, hogy csak ámulunk. Amikor az első korty a szánkhoz ér, valamiféle szirupos, ragacsos jellegre számítunk, mely azonban a legkevésbé sem lesz az, az édesség foka ugyanis hirtelen megáll egy bizonyos ponton, még időben visszafogja egy kellemes kesernyésség, mely ízek tökéletesen összefonódnak és bár idővel némiképp intenzívebbé válik édeskés karaktere, mégsem lesz túlságosan nehézkes és lehengerlő. Meghitt esték italaként szolgáló valódi különlegesség.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5990) looser


looser
addikt

Ma volt két ipa, egy Flying Dog Raging Bitch és egy palack Brewdog 5 A.M.
Csak szuperlatívuszokban tudok róluk beszélni; bár a belga vonal marad a kedvenc, ez a nyers, keserűgyümölcsös (mintha egy grapefruitba harapnál héjastól) és gyantás (komolyan, illatra mint amikor a fenyőfát faragod a talpba és megszagolod az ujjadat, na ez pont olyan!) összhatás lenyűgöz.
Ahogy egy hölgyismerősöm mondta sok évvel ezelőtt a Szigeten sétálva, amikor szembe jött velünk egy telt, középkorú indiai nő: másképp szép.
S komolyan gondolta. Ahogy most én is. Beleszerettem az ipa-ba :-)
Cheers :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5991) adster


adster
tag

Anchor Christmas Ale (5,5%): Sötét, barnásvörös színe van a tetején egy vastag, krémes és szűnni nem akaró, bézs színű habpaplannal, valamint fás, pörkölt és enyhén füstös aromája. Igen intenzív pörkölésű, határozottan füstös és erősen komlós ízvilág jellemzi, melyet megtámogat egy réteg étcsokoládé bársonyos jelenléte is.

Delirium Christmas (10,0%): Vöröses színe és aszalt gyümölcsös illata van némi vörösgyümölcsökből főzött lekvár aromájával vegyülve. Az ízjegyek egy pezsdítően élénk, savas keretbe ágyazva jelennek meg egy kellemesen, nem eltúlzottan édeskés köntösben és szinte meghatározhatatlan sokszínűségben, mégis olyannyira összetetten, hogy ez a megnyugtató harmónia az, amit a leginkább kiemelnék a sörben.

Scaldis Noël (12,0%): Már a felnyitásakor olyan illatáradat kényezteti orrunkat, mely még kívánatosabbá teszi ezt az amúgy is különleges hatású sört. Rendkívül gazdag aromával rendelkezik: édeskés, mézes - mandulás, marcipános jegyekkel és likőrösen édeskés, kellemesen bizsergető alkoholos ízzel. Meghitt hangulatot varázsoló, az ünnepet megkoronázó főzet.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5992) (ÉN)közPONT válasza adster (#5991) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Nagyon jók az írások !!!

Azon törtem a fejem ,hogy alkohol mentes sörből is jó lenne egy teszt :) ...eddíg nem nagyon került elő mint téma...jójó kevés köze van a sörhöz ,de ha sörözni is akar megy utána vezetni is ..mármint azonnal nem 4-5ó rá akkor ez marad mint megoldás:)

Vajon van belőlük iható is?..már aminek íze is van ?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5993) jookomak válasza (ÉN)közPONT (#5992) üzenetére


jookomak
őstag

Nem, nincs. Akkor inkább kóla, üdítő, ásványvíz. :N

(#5994) looser


looser
addikt

Időnként, amikor nem ihatok, a Dreher 24-et választom, szerintem a legjobban eltalált alkoholmentes. De igaz, ami igaz, az alkoholos az igazi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5995) NoLF


NoLF
addikt

rég nem jártam erre, látom mindenki termel rendesen, egészségetekre.
beteg is voltam, meg nálunk ilyenkor van a legnagyobb hajtás, nem értem rá se írni, se kóstolni.

ma viszont nem bírtam tovább, vettem egy hármas pakk old golden hent, altatónak.

könnyű, 4,1%-os, trópusi gyümölcs aromákkal rendelkezik, gurul magától :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5996) looser


looser
addikt

Tegnap este négy új sörrel ismerkedtem:

Youngs Double Chocolate Stout
Fullers India Pale Ale
Fullers London Porter
Andechser Doppelbock Dunkel

Az eddig ivott angol sörök kivétel nélkül light-osabbak (vizesebbek) voltak mint a belga vagy cseh sörök, de a London Porter azért odavágott; míg a stout valóban hozta a nevében is említett csokis illat- és ízvilágot, a porter jóval sűrűbb volt, amit igazán értékeltem ebben a hideg időben, persze addigra már felmelegedtem; egy szendvicsbárból mentem át, ahol egy Edelweiss-el kísértem két ropogós szendvicset.
Kiélvezem még az évet, mert jövőre nagy megszorításokat (fogyás) tervezek, szóval még ma, meg holnap esetleg ránézek 1-2 jobb sörre, utána csak ásványvíz és tea :-))
Viszont - s ez már alakul -, a felsőerjesztésű vonal nekem sokkal jobban bejön, mint az alsó, a baksör, bár igen magasra pontozták, nekem nem markolt úgy a szívembe, mint a porter.
Mindenesetre ezt a darabot még muszáj lenne egyszer megkóstolni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5997) adster


adster
tag

Heather Ales Alba Scots Pine Ale (7,5%): Bár nem kifejezetten karácsonyi darab, a fenyő jelenléte okozta párhuzam miatt az ünnep utolsó, még pislákoló sugarainak felélénkítése érdekében vettem elő ezt a különlegességet, melynek speciális összetevői teljes mértékben beváltották a hozzá fűzött reményeket. Már kitöltéskor olyan mennyei illatokkal tölti meg a levegőt, hogy alig győzzük kivárni a kóstolás pillanatait. Mintha egy erdőt szegélyező tisztáson járnánk, olyan üde és friss aromájú. Fenyőgyanta, virágméz, bogyós gyümölcsök illata repít minket a természet lágy ölére, mely illatjegyek az ízlelés során valósággal megtestesülnek. Csodálatosan különleges ez az ale, mely egyediség ez esetben nem sokkhatásként éri ízlelőbimbóinkat, megnyugtató, pihentető és egyszerre ámulatba ejtő az összhatás. Egyik ízjegy sem válik eltúlzottá, vagy giccsessé, túlságosan terpeszkedővé, minden kortyot lágy harmónia leng körül. Azt kell, hogy mondjam, ez az egyik, ha nem a legjobb sör, amit valaha kóstoltam.

Trappistes Rochefort 8 (9,2%): Színe egészen mély, sötétbarna, szinte már fekete, habja pedig sűrű, krémes és az egyik legtartósabb, amivel valaha találkoztam. Masszív testesség és krémes állag, fűszeres, korianderes, karakteres és gömbölyded ízjegyek jellemzik. Nem hétköznapi darab.

La Trappe Quadrupel (10,0%): Mahagóni színű főzet rendkívül gazdag aromával, melyben rágógumis, érett gyümölcsös jegyek keverednek tejkaramellás, likőrös zamatokkal. Különlegesen telt ízekben bővelkedő, igazi csemege. Ha az est egyik szereplőjének korábban már odaítéltem a legjobbnak járó elismerést, e főzet jellemzése során kissé visszafogottabbnak kellene lennem, de egyszerűen nem tudok. Embertelenül jól sikerült alkotás ez is.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5998) (ÉN)közPONT válasza jookomak (#5993) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Loos+joko

Igen igen én is tudom..kimondom a legtöbb olyan szar ,hogy bűntetésnek is beér XD...és egy 6os pakk elfogyasztása egyenesen bekerülhetne a Pillangó majdani remakejába :)

Tegnap Krusovice volt az étlapon..meg csapolt sör egy koncerten ..erről nagy infóm nincs ....sörnek csak erős túlzásokkal volt nevezhető :)

Minden kedves sörcsaPH os fórumtársam :R részére szeretnék nagyon boldog+ eredményekben gazdag és békés új évet kívánni.......züüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüm..(video ájj....lassan visszatekercsel.....start újra) ...Sörben , pénzben eredményekben nőkben gazdag új évet kívánnék sok Gulden Drak kiséretében ha lehet :)......Play..........BUÉK

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5999) looser válasza (ÉN)közPONT (#5998) üzenetére


looser
addikt

Nagyon jó, éppen most editálod ezt az újévi filmecskét? :D
Mindenesetre nem fogom abbahagyni a brit sörök kóstolását (a múltkori skót ipa pld. nagyon bejött nekem), tudom, hogy fogok találni igazi remekeket. Az igazat megvallva nekem a szigetországbeli designok tetszenek a legjobban; mármint nem az újhullámos (pld. Brewdog) hanem ezek a Fullers, Youngs, Belhaven stb. hagyományos címkéjűek. Persze nem ezért iszunk sört :-)

Boldogot, (új ízekben) gazdagot kívánok a sörtársaknak!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6000) (ÉN)közPONT válasza looser (#5999) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen....ismerős a reklám ,hogyha lepereg az életed filmje?......nos ennek készítem a Magyar és főleg sörcsaPHos változatát :)

Monológ :
Ha lepereg az életed filmje ,akkor elmondhatot ,hogy voltak benne sörhabos részek is :C ,Snitt........lassú közeli egy hűvös pohárról ...amiben gyöngyöző habzó sör van ..éppen kibuggyanó sörhabbal.....(mint egy 110/ D kosár :) ) ....Snitt...karakteres arc mutatása ..pl Mucsi Z :) ....Monológ....Volt értelme............XY sör...csak ez az igazi :)

Jah ma még nem ittam 1 kortyot se....részben igaz mert tegnap / ma igen...:) bár ma igen csak mértékkel :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.