Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) pohár válasza koxx (#6350) üzenetére


pohár
félisten

öhöm, azt hittem hogy csak hozzá van adva, mint például a méz a Barbarnál, na meg itt még a címkén sincs rajta hogy "meggyes vagyok vazze" :D
a gyümölcsösökön amennyire láttam, rajta szokott lenni, nem?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6352) koxx


koxx
MODERÁTOR

A delirium red vmi iszonyat finom, alig várom, hogy kortyolhassam :))

(#6353) adster


adster
tag

A Sparos akció engem is megihletett, ezt a három darabot szereztem be (Duvelt már teszteltem korábban, de már olyan régen ittam, hogy nem bírtam otthagyni):

Duvel (8,5%): Minél többször kóstolom, annál könnyebben állapítom meg, mennyire fantasztikus is ez a sör, ízének minden egyes összetevője magával ragadó, egy percre sem lehet megunni egyetlen kortyát sem. Nagyszerűségét nem rontja le a tény, hogy beszerezhetőségének nehézségi foka megegyezik azzal a szinttel, mint amekkora problémát egy üveg Kőbányai fellelhetősége jelent. A Koxx kolléga által említett Arany Ászokos párhuzamot ilyen értelemben teljes mértékben osztom. :)

Blanche de Bruxelles (4,5%): Igen halvány, fátyolos, enyhe citromsárga színű főzet, mely alulról fölfelé haladva sötétedő árnyalatú. Illata élénk, üde citrusosság, lágy fűszeresség és egy határozott, élesztős aroma árad belőle. Élvezeti értékét is nagyban meghatározza e frissítő, üde jelleg, fogyasztása során leginkább ezen jellemzőit véljük meghatározónak. Egy rendkívül könnyed, élénkítő karakterű ital, melyben leginkább a citrusosan fűszeres, enyhén édes és kellemesen savanykás zamatok légiesen könnyű jelenléte uralkodik, így téve ezt a búzasört egy tökéletes nyári szomjoltóvá.

Kasteel Rouge (8,0%): Ez a sötétvörös színű, rózsaszín habkoronájú főzet egy meglehetősen újszerű típusként került tesztalanyaim sorába, gyümölcssöröket ugyanis eddig még nem igazán vettem górcső alá. Illata igazán magával ragadó, nem teljesen váratlanul intenzív meggy aroma árad belőle, mely természetesen uralja az ízvilágot is, amiben egyébként egy jó adag kandiscukor és egy különleges mandulás, marcipános karakter is felbukkan. Erőteljes a kezdés, a cukorszirupos jellemvonások már-már elharapózni látszanak, a meggy jótékony hatású savanykás jellege azonban remekül lecsendesíti az összhatást, így egy igazán kiegyenlített ízvilág körvonalazódik, melyben az alkohol egyébként határozott mértékű jelenléte sem válik súlyossá, remekül kisimulnak az ízek. Igazi nyári csemege ez is.

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6354) koxx válasza adster (#6353) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma még azt hiszem kimegyek sparba, lassan vége az akciónak, jó volna 1-2 üveg kasteel és gulden a nehéz napokra csak, hogy szokjam a belga sörfesztet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6355) adster válasza koxx (#6354) üzenetére


adster
tag

Helyes, helyes... :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6356) (ÉN)közPONT válasza looser (#6334) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) vicces film volt itt ott :)

Nem sörös honlapvolt hanem közösségi...........mind1
A face mindent visz mostanság :(

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6357) koxx válasza adster (#6286) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megkérdeztem, lesz kint a sörfeszten Gulden Draak 9000 Quadruple :))

Tegnap du.-i körút, 2 üveg kasteel rouge, 1 gulden. Hétvégére pont elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6358) looser válasza koxx (#6357) üzenetére


looser
addikt

Nem lesz elég...

:D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6359) adster válasza koxx (#6357) üzenetére


adster
tag

Na, akkor ti is megkóstolhatjátok! Kíváncsi vagyok a véleményedre, mivel a sima Guldent illetően elég jó összehasonlítási alapod van... :DDD

A hétvégére nekem is be kell még szereznem valamit, speckó söröket már jó ideje nem kóstoltam, kicsit elvonási tüneteim is vannak miatta. :O

Viszont egy jóbarátom Brüsszelben van, úgyhogy ez még mesés dolgokat tartogathat a számomra... :) A Struise Pannepot és a Struise Black Albert már régi kiszemeltek, ha minden jól alakulna, most összejöhetne.

Westvleterent nem igazán akarok, mert az szerintem még Belgiumban is elég drága (bár ezek sem olcsók), illetve vmi amerikai ritkaságot is jó lenne hozatni, de a Delirium Cafe honlapja pont a közelmúltban robbant le, egy Moeder Lambic nevű helyen pedig ugyan árulnak Stone söröket, árlista viszont nincs, gyanítom, hogy az sem 2-3 euro...

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6360) koxx válasza adster (#6359) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, alig várom :) húzós lesz azért 5 pohárral betolni, majd meglátjuk, max vki hazavisz :DDD
Westvleterennek sztem igen túlzó ára van, félek, hogy csalódás lenne (az árához képest) biztos, hogy nem nyújt annyival többet mint pl egy rochefort 10.

(#6361) looser


looser
addikt

HVG Extra

Pár oldal a hazai sörhelyzetről :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6362) DelArco


DelArco
aktív tag

Megjött az amerikai söröm de sajnos (vagy nem) olyat kaptam amit már korábban ittam. Azért nem annyira sajnálom mert szeretem ezt a sört szóval a választásban nem volt hiba.
[link]
Továbbra is jó sörnek tartom szerintem érdemes kipróbálni.
Azt hiszem a csakajósörben lehetett kapni. Talán még most is van nekik.

Youth hides the key to salvation

(#6363) looser


looser
addikt

Írtam egy dalt, nem túl bonyolult, de legalább könnyen énekelhető sok sör után is.

Sör

Sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör.

Sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör.

Ref.

Sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör.

-

Sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör.

Sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör,
sör sör sör.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6364) looser válasza DelArco (#6362) üzenetére


looser
addikt

Bizony van ilyen, méghozzá a hátsó polsorcon, balra középen, múltkor körbeforgattam a kezemben, nagyon barátságos a cimkéje, és az ára sem vészes :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6365) koxx válasza looser (#6363) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:DDD

Erről most ez ugrott be [link]

(#6366) (ÉN)közPONT válasza looser (#6363) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ez K jóóó :)

Mikor lemegyek a térre és belököm a söröm közben keresem a komát akivel ideje máár tolom ezt a habzóóó Rock And Rollt ohh yeah... a koma a srác akit már láttál és keresi a nyitóját , mondom neki figyelt a kopót , részegen húzogatja a pisztolyát.

Ref:
Deeee mondom ájj ájj ájj ilyet többet necsinálj , dobd a söröm mert a májam már fájjjjj
Deeee mondom ájj ájj ájj ilyet többet necsinálj , ikább lökd a söröm mert a májam már nagyon fájjjjáájjjáááájjjj.

A koma , az a srác akit már te is láttál és jól tudja magáról,hogy már totál egy mák , mert már rég megitta a maga csapolt barnáját.Ő az aki jól utálta magát mert elhagyta rég a nyitóját , pedíg ez csak egy egyszerű dal semmitese akar ,mert habnélkül nemcsak az élet de a sör is szar , ez csak egy egyszerű dal semmitseakar ,de énnél több sört már nem adhatok neked el .
Ez csak egy szomorú dallam hangjait hallom kisértenek éjjel a pulton át , a spanommal együtt dudolgatom a söröm dalát ....ez a sör nekem nem a május még valahogyan túlélem ,de ez a rohadt csapos mágust ha TS sört ad menten kiherélem .

Ref:
Deeee mondom ájj ájj ájj ilyet többet necsinálj , dobd a söröm mert a májam már fájjjjj
Deeee mondom ájj ájj ájj ilyet többet necsinálj , ikább lökd a söröm mert a májam már nagyon fájjjjáájjjáááájjjj.

Mikor már haza baktatsz és senki semmit se vár tőled , itt az a srác aki már láttál , aki elhagyta már a nyitóját és ezért is jól útálja magát ,és néha elővesz egy 0.5 ös kutyulmányt. Énekli... Ez a szerelem egy rohadvány is,de ezt a szart is valahogy túlélem ,ez a rohadt mágus tolja a nőmet , akkor hozzon egy ládasört is vagy menten kiherélem.

Ref:
Deeee mondom ájj ájj ájj ilyet többet necsinálj , dobd a söröm mert a májam már fájjjjj
Deeee mondom ájj ájj ájj ilyet többet necsinálj , ikább lökd a söröm mert a májam már nagyon fájjjjáájjjáááájjjj.

Mikor a srác akit már te is álttál és rendben jól eláztatta magát , sörös pulttól sörös pultig fetrengett és megtalálta a nyitóját. Mert a nyitó az élet ,és nem számít nekem már semmisem ,csak a söröm jöjjön s vele meg a jókedvem , mert ez csak egy egyszerű dal semmit se akar ,de hideg sörrel nekem is jobb. Ez csak egy egyszerű dal semmit se akar de ennél többször már nem ájulhatok el..................yee yee fűűűűfűűűűűűűűűfűűűűűű :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6367) jegenye77 válasza looser (#6363) üzenetére


jegenye77
addikt

Mennyit ittál amikor ezt költötted? :DD

(ÉN)közPONT szép! :D

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6368) looser


looser
addikt

(#6365) koxx: esküszöm nem bírtam Bundi bácsiékat eddig, de ez tényleg jó :-)) Ezután nem próbálom lebeszélni a 7 éves unokaöcsémet a Johnny Bravo-ról... :P

(#6366) (ÉN)közPONT: respect Sir, ez felülmúlhatatlan :C Az utolsó szónál megértettem a születés körülményeit is :-))

(#6367) jegenye77: beleszagoltam egy üveg pálinkába(!) és jött az ihlet :-)) Persze mellette sorakozik négy darab szép Bernard pivós csatos üveg is, lehet, hogy valahogy megbabonáztak :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6369) (ÉN)közPONT válasza looser (#6368) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jegenye ..Looser THX :R

Van két Lukács László szerzemény és abból gyúrtam kemény 30 óra alatt ezt a kicsit piások rocker pápájáról szólónemtommit :)

Próbálok vidám vasárnapos verziót is írni :

Szól az úr az űrből...sose elég a sörből,mert a piában ott van minden ,sőt több mint amiben eddíg te és én hittem ! A sex a drog meg a rock , kútbavelük én már csak vasárnapolok ,de azt is csak igen vidáman egy zsoltár mellé egy pilseni nevet is mormolok így fix ,hogy nem leszek hibátlan ! Nincs is jobb mint az élet habos oldala ,csak ha az a hab krusoviceből habzik vala , az úr szól kelj fel lázár és járj !!! Lázár felkelt mint munkásosztály az elnyomók ellen ,de nem bírta szusszal és nem azért mert nem ment busszal , hanem mert nem volt a közelben étek s vele jóféle főzde melyben a mester a maga kézműves nektárját főzte , csakis pilsenből és némi forrásvízből , ez a nekár hírből se ismerte TS-t sem budgetet , csakis egyet , a mennyei mannát mely megfűszerezi a temérdek habját ,hogy legyen az életnek értelme , a zsoltáraimnak lelke, hogy legyen vidám a vasárnap ahol béke és nyugalom honol, hogy a papnak is legyen indítéka este felönteni a garatra , de nem ám misebor ...azt meg kell hagyni a balgáknak , nekünk csak habzó belgákat ,de nem a veszettségtől habzót ,csakis komlót , kukoricát soha mert törvényünk azt eléggé tiltja , és ha leszáll az este eljő az áhitat perce melyben keverjük a világos a barnával , a pilsenit a szlovákkal , a szezont a fazonnal , a ts-t a budget-al , az elejét a végével s ha nem vigyázunk a wc-t a csészével !

Mi atyánk ki vagy a mennyekben ? ..szenteltessék meg a te söröd , jöjjön el a te hordód , legyen meg a min 6% od, most és mindörökké ámen !!!

UI: feltámadunk !!! én tudom is hol , guldenben nem messze a szeszfőzdében , ahol főzik az apátok az isteni nektárt ,áldás legyen rá...házára és népére , arra az ördögien ;] jó folyékony kenyérre !! melyból akciósan 600 sok egy fehér palack ,de árát éri s mit árát ...lelekem üdvősségének a sorsát , mert én pokolra jutok ..mert ha módomban áll csak akciósan veszek ilyen palacokt ,mert a szentlélek megszállt vagy csak túlságossan magamhoztérem , egy padban találtam magam, körülöttem szónokok azt harsogják ,hogy még sok sok józan vidám vasárnapot :DDD :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6370) koxx válasza (ÉN)közPONT (#6369) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Te nem vagy 100-as :DDD :R

(#6371) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6370) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az igazság az ,hogy mondasz vmit :) ....van igazság tartalma....BÁÁR !!! a hangok a fejemben (min 2 en vannak) mindíg azt mondják minden oké :U

:DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6372) looser válasza (ÉN)közPONT (#6371) üzenetére


looser
addikt

Nahát ezt magamban reppelve énekeltem; az első sor olyan szcientológiás, azért azt hittem kevered, de a közben minden helyreállt és úgy tűnik, a szcientológusok is vidámvasárnapolnak, de aztán mégse mert totál frankón az életről szól (vala) és a mi kis közösségünk szentséges italáról. Jövő héten háromnapos szentmise, (á?)ómen! ;]

Koxx, modi (ex-arcképgyáros): ezért a költeményért már megkaphatná végre a zavatárját a kolléga, nem? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6373) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#6369) üzenetére


jegenye77
addikt

az elejét a végével s ha nem vigyázunk a wc-t a csészével !:C :C :C
Holnap indulok haza! /február óta Németországban élek/
Már innék egy jó kis Henit,mert itt még csak nem is láttam. :( Se benzinkúton se nagyobb boltban de még pizzázóban,sörözőben se.
Úgyhogy szombaton már vár a behűtött jól bevált Heineken! :DD

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6374) koxx válasza looser (#6372) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rajtam nem múlott eddig sem :) jöjjön aztán kérjen engedélyt, meg fogja kapni egyéni elbírálással.

(#6375) jegenye77


jegenye77
addikt

[link]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6376) looser


looser
addikt

Koxx: tudom, valamit elkövetett ez a jóember, ami miatt határozatlan időre zárolódott neki a szürkeségből való kiválás lehetősége :-)

jegenye77: azt hittem a Westvleteren a világ kedvenc söre, dehát kinek a pap, kinek az apát(sági) :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6377) looser


looser
addikt

Apropó, ezt ismeritek?
A Corsendonk.hu oldalról jutottam el ide, egész jó árak vannak...
Na de jövő hét végén :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6378) pohár válasza looser (#6377) üzenetére


pohár
félisten

és tényleg milyen jó áraik vannak :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6379) BalaNce87 válasza looser (#6377) üzenetére


BalaNce87
addikt

Belga sör kínálatból az általam ismertekhez viszonyítva itt a legolcsóbb, eddig egyszer voltam év elején, plusz pont hogy az üvegeket árát levásárolhatod. Itt nem messze van a nagy lajoson a venenum, de ott is átlagba egy 100-al több egy sör, több sör esetén meg igen csak spórolhat az ember, persze aki többségében/csak belgát iszik annak kétlem hogy anyagi parái lennének.
Csakajó megint szünetel, azt írja sörügyelet lesz csak, az mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#6380) looser


looser
addikt

pohár: érzem én az iróniát :-)

BalaNce87: hasonlóak az árak, de a Duvel (állítólag ő a belga Arany Ászok ;) ) ott egy százassal olcsóbb. A Király utca nekem kicsit közelebb van :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6381) pohár válasza looser (#6380) üzenetére


pohár
félisten

nem, tényleg jók :D
pl a Kasteel 645ft ha jól emlékszem, a Sparban akciósan volt 600ft...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6382) BalaNce87 válasza looser (#6380) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nah jah egyetlen hátulütője hogy nincs közel, bár nekem 2-es metró örs-batthyányi és onnan hév, annyira nem vészes nagy ritkán bejátszható, bár nekem még itt van a különleges sörök boltja is adria sétányon ami meg 5 perc trolival, csak ott is többet kér a sörök többségért, pl primator búza 330 volt csak a jóba, itt meg 450 betétdíj nélkül úgy hogy a csak a jó szállítja neki...Ott inkább olyanokat érdemes venni ami máshol nem nagyon van, mint pl eredeti világos kozelek, barna/világos zlaty és krusovice.

[ Szerkesztve ]

(#6383) looser válasza BalaNce87 (#6382) üzenetére


looser
addikt

Hát igen, fel kell fedezgetni őket. Rengeteg melóm van nekem is ebben :D
Ha a cseheket szereted, akkor Ferdinand (Hospoda), Hrabal és Bohémia ajánlott, én azért jobb szeretem, ha több folyadékot kapok és ugyanolyan jó és minőségi (sőt), mint egy másik sörnemzeté, de megfizethetőbb a cseh sör. De azért az amerikai kézművesek vonzanak leginkább :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6384) NoLF válasza BalaNce87 (#6382) üzenetére


NoLF
addikt

na én erre a boltra gondoltam nemrég, amit említettem hogy zuglóban van.

én most bepattintottam 8 Abbot Ale-t a hűtőbe, 4 nyilván a fagyóban, aztán mehet a chillout :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6385) (ÉN)közPONT válasza looser (#6372) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jegenye a wc-t a csészével = voltál olyan szituban ,hogy láttál olyat ?aki olyan nagyon részeg volt ,hogy jobban ölelgette a nagy fehér porcelán istent (ima kötelező olyankor) mint a 130 as kebelbőségű marit aki pedig úgy felvan húzva mint egy búgócsiga amit eldugtak egy matrióska babában :)

nah olyankor nézik csészének a wc-t :)

Loos pedíg úgy éljek ,hogy online költöttem és a scientológia még be se villant !
Tudod van egy rahedli teória a fent és lentről...vkik egy fehérszakállas ürgefélét képzelnek oda morcos fejjel...mások vmi ürlényt csápokkal....valakik a nagy semmit......szerintem egy fehérszakállas gyerek aki rázza veszettül a terráriumot benne a hangyafarmal =Human peoples ...

Próbálok még költeni:)

Költő vagyok....pénzköltő... ki költ italra ,de csakis a jóra nem ám valami teszkósra vagy kannásborra , hanem habzóra , gyöngyöző habzóra mert az jó ma és persze holnap , a neve csak ennyi sör ,de milyen sör? a sörök söre , mennyei manna , 1x ez visz a sírba ,de nem bánom csak legyen belőle liter vagy még 3 , külömben nem élhetek mert a vesémből a homok pereg , még az orvosom is gyászol ha netán sört veszek , mert neki nem viszek mert jobb mint a Lithotripsie legalább százszor...volt az is sajnos párszor ,de inkább sörre költök melytől nemcsak vesém de kedvem is jobb , igaz a pakétomnak búcsút mondhatok , mert amit iszok az minden de nem olcsó , részben aranyból van és az ára nagyban hasonló , az íze semlyes mint a legjobb konyak hát én ettől leszek sokkal mozgékonyabb ! A mondókámnak csak annyi az értelme ,hogyha sok sört iszol akkor estére nem leszel már elég épp elme , te is betérsz az ivóba ahol a guldenit iszol ma meg netán tán némi pilsenit. Legyen némi látszata ,hogy világosban nem csak az asszonyt lehet remekelni ,de a kupát is lehet sokszor felemelni , mert benne van a sörök királya aki nem a TS !!! Hanem őt úgy hívják ,hogy Agnus ki a zenében is veszélyes ,de ha sör formában kupába kerül és van belőle elég , az fix ,hogy KO leszel amikor mennél felfelé , mert az ilyen sört fogyasztani csak úgy lehet ,hogy élvezzük az ízeket de azt csak közösen egy ívóban lehet ,amolyan békebeliben ahol ott fetrengsz néha enyhény részegen ,de nem túl ittasan ,hogy a jövőben tudd mondani HEEY testvérem ilyet is ittam !! De nem keveset mert az nem élmény a jóból nem lehet eleget ! Kötelező néha vedelni ,hogy másnap sörszagúan az asszonyfelé fordulva tudjunk vmit mekegni arról ,hogy hol is voltunk ? Mit szépet s rosszat csináltunk ? Éshogy az élet habos oldala ha jön a söröm mert az egy öröm az életben , mert a sörivónak az egyetlen célja ,hogy megteljen a kupája és hiányt sörből sose lásson , orvost is csak a vég esetén mikor már nincs mit tenni , bezárt a bazár és vele vége 600 ennyi , mikor már a kőbányai az úr és már csak a habja , Mr Dreher Anti is már rég feladta, mert sorban bezártak a boltok eme szent lelőhelyek , már a nonstop is alszik ez ám nem remek !!! Lassan hajnal és feldobom a talpam és azt mondom az út szélén ÉN ,hogy VIZET??????????? Valami nagy baj van !

Fórumtársak segítsetek !!! Mert vizet inni méreg s ettől kissé félek !!! Bár a sörnek is van víztartalma amit valahogyan még értek ,de hála a magasságosnak van benne maláta ami jó meg komló az is csudijó , és némi alkohol is ami nem vész kárba, hasznosul mint búfelejtő , víg kedélyre derítő mert mi csakis sört iszunk nem vizet ,de abból sem az akármilyet !!! Bár kilengünk néha mint én annó vala , a TS el és színvonalbéli testvérével Budget-tel melyekre nem vagyok túl büsze ,mint a csúnyanőkre kiket az ember joggal takargat,de az ember olynkor bele lép egy egy ilyenbe amiből a gyógyúlás lehet többféle ,én csak egyet mondok Draak és ezzel a mesémnek majdnem vége .

Tanúság belőle az ...inni lehet...sört ,sok sört ,többsört ,pilseni sört, barnasört, apát sört, abból sok sört , vizet csak elvétve mert higítja a sörtartalmad melynek kórós a vége !!!
Tanúság még egy :
A sör akkor jó ha nedves és hideg , és van belőle legalább még egy !!!
Mert sok sörrel is elbírsz ami nem biztos ,hogy káros ellentétben a sok nőkkel minek a vége lehet elég rázós !!! Bár lehet a nőkkel sörözni ..ahogy sakkozni meg römizni meg még a jóég tudja ,hogy még mit nem ?

1 szónak is 100 a vége ..sört sörrel ígyál és nem lesz rossz vége !

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6386) looser válasza (ÉN)közPONT (#6385) üzenetére


looser
addikt

Szóhoz sem jutok, egy Sátánra vendégem vagy, ha összefutunk :-)

A júniusi események (ha tudtok még valamiről, osszátok meg!):

Belga sörfeszt a Vajdahunyad várában (Városliget) - 2012.06.01 - 2012.06.03 (péntek - vasárnap)

Főzdefeszt a Mikszáth tér, a Krúdy Gyula utca és a Szabó Ervin tér vonalán - 2012.06.01 - 2012.06.03 (péntek - vasárnap)

5. Budapesti Cseh Sör Fesztivál a Városháza Parknál (Madách tér) - 2012. június 13-17. (szerda - vasárnap)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6387) jookomak válasza looser (#6386) üzenetére


jookomak
őstag

Volt szó arról, hogy esetleg találkoznánk páran a topikból a főzdefeszten. Lesz ebből valami? Péntek, szombat pont szabadnapos vagyok, szóval részemről jó. Belga sört már rengetegfélét ittam, szóval inkább a ritkaságokra mennék rá (elsősorban kishazánkból).

(#6388) looser válasza jookomak (#6387) üzenetére


looser
addikt

Egyetértek! Melóhelyről megyünk páran (3-4 ember), pénteken, meló után. Egyeztessünk!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6389) (ÉN)közPONT válasza looser (#6386) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ajjjj köszönömszépen előre is !!!!!! :R :R :R

A Fözdefesztre is kéne írnom vmit:) apropó ott összefuthatna a társaság.

A sör és én .

Az első sör amit én ittam kb olyan 87-88ban azt köbányainak hívták , olyan volt amiennek mondták , a munkásosztály itala , köbányáról vala egyenest a sörgyárból onnan is a kádakból , minőségről szó se essék ,az ebben a kategóriában most sem érték, a célra megfelel mint búfelejtő és asztali gond elűző vagy épp problémák forrásának teremtő ;] .

Miután felszabadultunk úgy 88 ban és megnyíltak a határok vele jöttek az osztrákok, sok Gut, Besser ,Gösser képében és ezzel a lendülettel a hétvégi normaszámom nőt több mint 1 el , néha elérte már a kettőt , esetenként a 3 at ,de a 3 tól fejreálltam néha és úgyéreztem mintha béna lennék vagy csak részeg ? A 90 es években végleg leomlottak a falak ezzel beköszöntött a kapitalizmus és vele jöttek a sörhadak , mindenféle külföldi és hazánkból feltámadt márkák amik a hozzám hasonlatos emberfiát a fogyasztásra sarkalták , így egy idő után a normaszámom is emelkedett akár a hétvégi hangulatom , ha a tetőpontját elérte plusz 1 üveg vagy korsó volt hozzá a mérce , itt megjegyezm ez a szám volt minimum 2 vagy 3 , de néha 4 is bár ez útóbbit néha már bánom :) , mert emlékeim szerint ezzel járt néha vad főfájás is . Ahogy teltek az évek a 6os pakk is realizálódott amit valahol megértek , mert ugye nem valami kényelmes dolog a szaladozás sör után jobbra meg balra , kényelmesebb helyben ülve vedelni és nem futásközben mint vmi balga , aminek a vége csak egy rettenetes boa vagy egy nemvárt róka , jódolog az állattartás akár a lángosevés ,de ha azt kérdezik tőled ,hogy HÁNY-AT? ....mire te Hányat? akkor okosember válasza SE-hányat ,mert van a családban már 1 állat és itt magamra mutatok , erre a lángossütő válasza heyy piások haggyatok...menjetek a fenébe az én rókám friss őőőő lángosom és mindent csinál veled ,de nem HÁNYAT !
Ezek olyan tapasztalatok amiket újramegélni vétek akár a szigeti grillkolbászt nem épp frissen enni , és állott sopronig mászokkal azt még tetézni , ennek a vége csak 1 lehet , azt is egy odvas fa tövébe kell tenni és nem az ablakba vagy ami még rosszabb a szomszéd sátrába :C .
Az első belgát 96 ban ittam kb ....mikor én a balga kitévedtem a sok belga közé , és néztem mint ábel a rengetegre ,de nemcsak a piroslámpás negyedre és a csudinagy dekoltázsokra , hanem a sokféle sörmárkákra és én balga rákérdezek egy márkára ,és erre a belga röhög ,hogy fiam pubi te marha az olyan nálunk mint nálad a lóbányai és ha iszol belőle attól mászol fel a falra.
(Amstel) ...

Manapság néha a boltokat járom , sört sörrel próbálok a mértékszám nálam a kettő vagy esetleg a három per alaklom , így megmarad az alkatom ami így nem látszik épp nagy sörivónak . Néha azért tévelyedek ennek példája a Budget sör melyel vesekövet oldani lehet , mert ez másra sem jó maximum mint még kocsiba zsíroldó lehet használható.

A jövőbeni tervek ....ettől kicsit félek ...két dolog van a fejemben...vásárlás eb.y en melytől félek ,hogy jódrága lesz és a végeredmény is kétes.A másik dolog enyhén szólva is veszélyes .....teszt az űrhajós sörökről mint Geibelhof és tsai , a világ legnagyobb sör címszó alatt futó átb...sai , mert ezek minden csak nem sör, talán ipari dobozos szénsavas gépzsíroldók ? vagy passzív emberi születés szabályozók? mert ezektől hosszútávon lehet kapni rákot és még minden mást is ami benne van az ABC ben és kevéssé tesz jót az emésztésnek. Ezért is fontolgatom eme tesztet , mert ennek értelme egyenes számban van a nullával vagy ahoz közeli értéket mutat ,és valami azt súgja ettől minden leszek ( rügyezett virág ,fű,fa , csernobily uborka ) csak nem mozgékonyabb .

Ezzel most zárom soraimat és átadom a helyet nagyrabecsült kollégáimnak , hogy írjatok tesztet még sok sörröl és egyvalamit ne feledjetek , sört sörrel inni a remek ! :C :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6390) DelArco


DelArco
aktív tag

remélem nem lesz eső a főzdefeszt alatt megint...
a második feszten is eléggé vacak volt az idó ha jól emlékszem.
az elsőn jó volt az idő csak túl sokan voltak és kevesebb helyen csapoltak ezért óriási sorokat kellett kivárni.
majd ez a haramdik tökéletes lesz :)

Youth hides the key to salvation

(#6391) looser


looser
addikt

Na gyerekek, akkor van kedvetek kint találkozni? Kettőtöknek már elküldtem az elérhetőségemet, ébresztő :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6392) NoLF


NoLF
addikt

ma este Kovács János a főszereplő :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6393) looser válasza NoLF (#6392) üzenetére


looser
addikt

Jajj de gyönyörű zavaros színe van, csaknem egy barna búza?
Vagy egy bitter/dark/black ale?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6394) adster válasza looser (#6393) üzenetére


adster
tag

Szerintem bitter lesz az, a John Smith-ről úgy tudom, hogy az UK legkeresettebb bitter söre, Michael Jackson idejében legalábbis még az volt. (Mármint a sörszakíró MJ :) )

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6395) bandus válasza looser (#6377) üzenetére


bandus
veterán

dejóó, hogy ezt mutattad :K inenn fogok rendelni az már biztos :) és 5k felett ingyenes, amiért 6-7 sört kapok. szuper.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6396) looser válasza bandus (#6395) üzenetére


looser
addikt

Attól függ, akár 8-10 sör is lehet az :-)
De az alatta lévővel vesd össze, s ahol olcsóbban jössz ki a kívánt sörökkel (beleszámítva a szállítást) onnan rendelj. Szerintem :-)
Üdv!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6397) looser


looser
addikt

Sörfőzés mosógéppel :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6398) (ÉN)közPONT válasza looser (#6391) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Köszönettel megkaptam :R és dobtam én is elérhetőséget !!!

Még nem vagyok teljesen ébren :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6399) looser


looser
addikt

Na srácok, én jookomak-al és Énközpont-tal cseréltem elérhetőséget. A szombat mindenkinek jó lenne? Nekem a péntek ugrik, unokaöcsémnek akkor lesz az ovis ballagása és azt nem akarom kihagyni, de szombaton végigkóstolhatnánk a szortimentet. Ki csatlakozna még, már ha jó mindenkinek az időpont? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6400) koxx válasza looser (#6399) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem még bizonytalan, szombaton szeretnék menni.

Egy kis ízelítő

"Először mutatkozik be hazánkban többek között a Kasteel legújabb remekműve, a palackozott Cuvée du Chateau"

"válogathatnak a belga sörkülönlegességből, valamint a Belgiumból és a szomszédos Hollandiából, illetve Franciaországból érkező exkluzív sajtokból, sonkákból. Belgium nevével szinte összeforrt a csokoládé, amelyből szintén lesz egy kis ízelítő."

Sör, csoki, sajtok ebben a sorrendben jó is lesz, még 2-3 jó csaj kell aztán... :))

bővebb info [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.