Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) (ÉN)közPONT válasza looser (#5750) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Köszi igyekszem...
Adster: hűűha...nagyon komoly! És a módját is megadtad ahogy kell !

Tegnap egy prociteszt tuning mellé beiktattam egy Budvart + 2 db Veltins Dunken-t ( "mosogató" lötty XD ez már rajtamarad ) ...2 db 2600K-s proci is belépett az 5ghz-s + klubba :C ..jah mindezt 9.30- éjjel 1 ig bezárólag :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5752) Traxx


Traxx
őstag

Nos...megvolt a nyíregyi túra, és már a hűtőben figyel a Gulden Draak :C 700 Ft-ért jutottam hozz, ez nem valami kevés, de a múlt héten történteket meg kell ünnepelnem, és arra kiváló alany lesz ez a sör...remélem nem fogok csalódni :) Ha azt a szintet megüti, amit a Duvel képvisel nálam...akkor nagyon jó :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5753) adster


adster
tag

looser, (ÉN)közPONT: Köszi srácok, igyekszik az ember ;)

Ma este 3 hasonló kaliberű vendégem lesz, az igazán nagy vadakat későbbre tartogatom.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5754) (ÉN)közPONT válasza adster (#5753) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

NM!!! nagyon jó volt a leírás a trióról és a képek is nagyon hangulatosra sikerültek !

Traxx: az egy igazi nehézfiú a sörök között ! És nagyon fínom is!

Én ma ismét a mosogató levet választottam :) (Veltins D ) ...amúgy értemén Koxx barátunk mire gondolt.....,de nagyipari méretekben gyártott létére azért iható sörféle , persze a nagy Belga versenyzők nyomába se lép !

Jegenye barátunkal vajon mi a helyez?
Régebben írt ide ...

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5755) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5754) üzenetére


jegenye77
addikt

Itt vagyok!Élek még. :DD
Sajnos nem volt értékelhető nedű mostanában nálam. :( De azért rendszeresen olvasom a hsz-eket és követem a topikot. :K
Pont ma vettem én is 2db Valentins-t.
A jó múltkor kóstoltam és nekem bejött az íze.
Várom már,hogy jöjjön haza tesókám karácsonyra és lepjen meg valami jófajta német búzával.Ha szűretlent hoz,az se lesz baj. :B

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5756) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5755) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Isten hozott a klubban ...újra itthon :)

Hát van ,hogy mi is csak blogolunk napról napra :)

Valentins ...jól tetted nemolyan rossz sör az..napi használatra egészen megfelel..
Hűű akkor lesz nagy eszem iszom , dínom dánom? Hozass vele Thurn und Taxis-t !..nembánod meg! Többéle létezik abból a bizonyos Magyar ággal is bíró hercegi család nevét viselő márkából !

Én ha ki tudok menni akkor az első dolgok között lesz néhány itthon be nem szerezhető sör megvétele :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5757) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5756) üzenetére


jegenye77
addikt

Már le is adtam a rendelést. :DD
Meg írtam neki,hogy hozzon egy-két fajta búzát kóstolgatni.Ő mostanában ezt iszogatja.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5758) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5757) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) helyes..így lehet nálunk ismeretlen sörökhöz hozzájutni ..Franci...az egy nagyon közkedvelt sörmárka kint volt hozzá szerencsém de sajnos csak 1x :(

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5759) koxx válasza adster (#5749) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az altalam kostolt belga sorok kozul nekem messze a legnagyobb csalodas a duvel ill a red chimay. :/

(#5760) adster


adster
tag

Hadd mutassam be nektek a tegnap esti meghívottakat: :)


Corsendonk Agnus Dei: Aranysárga színe élesztős illatot rejt, íze pedig olyannyira összetett, hogy konkrét alapízt kiemelni nem is tudnék belőle. Szinte minden egyes kortynál más benyomást kelt és egyre többet árul el magából, de a titkát megfejteni képtelen voltam. Egyszerre fanyar és egészen picit édeskés, kellemesen keserű és fűszernövényes, virágos aromájú.


Satan Red: Borostyán színe és krémes habja mintha csak előrevetítené, hogy valami megszokottól eltérő aromára számíthatunk. Az illata a befőzött vörös gyümölcsöké, leginkább eperlekvárra hasonlít, mely édességéből az ízébe is csempész egy keveset. Ez egészül ki egy savanykás eszenciával, majd némi kesernyével, összetettebbé téve az ízvilágot.


Augustijn Donker: Talán csak a korábban elfogyasztott sörök játékaként értékelhető, számomra mégis édes, de nem akármilyen, rágógumis illatfelhőkkel kecsegtet. Az első kortytól ezt követően ebbe az irányba történő kalauzolást várunk, mely sikeresen meg is adatik, kóstolás után az élesztő íze érvényesül, a pörkölt zamatok némiképp háttérben maradnak és átadják a terepet egy édes-fűszeres ízharmóniának.

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5761) koxx válasza adster (#5760) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tetszik a stilusod, mintha ez lenne a munkad :)

(#5762) adster válasza koxx (#5761) üzenetére


adster
tag

Köszönöm szépen, bár úgy lenne! :))

Nekem pedig a Paulie Gualtieri-s avatarod. ;)

Ahogy így olvasgattam korábban, úgy tűnt, hogy a Trappistes Rochefort 10 az egyik nagy kedvenced. Nah, azokhoz még nem volt szerencsém, de ott lapul a spájzban egy 8-as társaságában, csak a megfelelő pillanatra várok, aminek az elérkezésére az ünnepek közeledtével egyre nagyobb esélyes lesz.
Már alig várom, hogy megtudjam, mire képes. :D

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5763) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Tegnap összemértem a Staroprament darkot a Leffe darkal..
Nyílvánvaló ,hogy a Leffe jóval komolyabb sör ..jóval teltebb és ízgazdagabb is viszont a Cseh remek minden egybevéve egy kedvező árú prémium kategóriás sör amit én jobban ajánlok sültek vagy vadételek fogyasztása mellé , mert remekül harmónizál egy markáns sült íz mellé a kicsit kv-ra emlékeztető zamata.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5764) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5763) üzenetére


jegenye77
addikt

A hétvégén lesz egy kis összejövetel.Lehet megkóstolom ezt a Staropramen remeket. :K
Már mástól is hallottam,hogy egész iható sör.
De még az is lehet,hogy maradok valami jófajta búzánál. ;)
Esetleg nem tudtok valami akciót nagyobb multiban?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5765) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5764) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Tacsiban a Steffl 139...a Spaarban a Löven 129 volt...ma megyek és körbenézek hátha :) ha látok vmi fínomat dobok infót !

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5766) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5765) üzenetére


jegenye77
addikt

:R Ok!Azt megköszönöm.
Löven ki-löven nálam! :DD Nem jön be. :(

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5767) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5766) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) elég 1xrű sörféle...

Holnapra dobálok árakat..ma 5 körül megyek ilyen helyekre :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5768) Traxx válasza Traxx (#5752) üzenetére


Traxx
őstag

No megvolt szombaton a kóstolás...hát, kissé vegyes a kép. "Szakmai" értékelést ne várjatok, hogy itt meg itt ennek meg ennek az íze érződik, mert ilyesmit nem tudok írni :D Nos, az vitathatatlan, hogy ez volt a legösszetettebb sör, amit eddig ittam, tényleg nagyon finom. Viszont nekem már túl édes. Ízre ezt leszámítva nagyon ott van a szeren, megérte a pénzét :K Viszont a túlzott édessége miatt egy hajszállal nálam lecsúszott az aranyéremről a Duvel mögött. Igaz, ezt az édes ízt bőven okozhatta a 2%-kal több alkohol, mivel ugye 10,5-ös. Egy tuti: megütött :D Amin még meglepődtem, hogy szinte semmi habja nem volt...csak ha kicsit gyorsan öntöttem. És az is igaznak bizonyult a sörre nézve, ami jópár eddigi belgára: ahogy melegszik, úgy lesz egyre jobb. Összességében 10/9, de még keresem az új királyt :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5769) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Egy kincsre leltem egy PH-s fórumtárs segítségével....
Stout hegyek és a bolt könnyen megközelíthető a városban :)
[link]

Robinsons Old Tom Strong Ale (330ml, 8.5%)
Az Old Tom többszörös díjnyertes sör, többek között a World's Best Ale díjjal kiüntetve. Koromsötét, gazdag, erős ale, meggylikőr féle színnel és karakterrel.
Malátás ízvilágában a pörölt mogyoró és csokoládé egyvelegét füstös aroma gazdagítja.
EZ KELL :) majd

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5770) jookomak válasza (ÉN)közPONT (#5763) üzenetére


jookomak
őstag

A barna Staropramen az egyik, ha nem a legkedvencebb cseh söröm. Nem olyan erős, mint a legtöbb barna, ezért brutál mennyiséget be lehet nyakalni belőle, itatja magát. Prágában annyiért ittam a literest, mint itthon a korsót.

(#5771) (ÉN)közPONT válasza jookomak (#5770) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ez nagyon igaz...és valaiért nagyon pásszol masszív ételek mellé is ! Úgy 8-9 fok környékén nagyon kellemes szomjoltó :)

Prágába most elmennék sörözni :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5772) jookomak válasza (ÉN)közPONT (#5771) üzenetére


jookomak
őstag

Tavasszal menj, akkor nincs hideg. Amúgy érdemes rá szánni, és egyszer elmenni, szép város, jó kaják, jó sörök. Nekem 2007 tavaszán 50-60ból kijött 4 nap, és ebbe végig habzsi dőzsi volt.

(#5773) (ÉN)közPONT válasza jookomak (#5772) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen..most momentán hideg tré idő van :(
1x feltétlen ..tényleg szép hely!

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5774) looser


looser
addikt

Én voltam tavasszal Prágában, de az igazat megvallva azt sem tudtam, merre keressem a házisörözőket, ettől függetlenül megtaláltam a számításom :-)
Vízibringa a Moldván, közben két Staroprament elszopogattam (lányok tekertek, de ők választották a tekerést :-) és hihetetlen volt, de valahogy nem lettem rosszul a tűző napon sem, jó volt végig, azután elkeveredtünk valami hegy (domb?) tetejére, ahol csapolt valamilyen sör volt, kicsit korai ZP-re emlékeztetett, bár annál jóval puritánnabb volt. Sokat mentünk, mégsem voltam fáradt (na jó, estére igen, de az már a sokadik sör és kilométer után volt) de visszamennék szívesen.
Most kollégákkal egy hétvégi kiruccanást tervezünk Bécsbe (dec. 16-18), valami frankó (tiszta) és jó árú youth hostelt ha ismertek, örömmel vennénk :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5775) DelArco válasza looser (#5774) üzenetére


DelArco
aktív tag

Ha Prágában jársz akkor ezt ne hagyd ki legközelebb:
[link]
Nagyon jó sörük van.
Bár igazából sok jó hely van nekem a kedvencem az ahol az asztalnál saját sörcsapunk volt és magunknak csapolgathattuk a korsó söröket.
Valahol van egy listám a jobb helyekről de persze elkevertem.

Youth hides the key to salvation

(#5776) looser válasza DelArco (#5775) üzenetére


looser
addikt

Hát ez remek, igazán! Nagyon szeretnék visszamenni, a sok turista ellenére egészen hangulatos és barátságos város és imádom az épületeit, hídjait (nem, a Károlyon pont nem mentem át :-)
Ha meglesz a listád, beírnád ide? :R

Más. Most írja az Interspar, hogy a Duvel náluk 600, a Corsendonk Christmas Ale 1500. Egyik sem a legjobb ár (mindkettő kb. ennyi máshol is), csak ha valakinek kiesik a Belga sörök boltja, akkor az Interspar nyerő lehet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5777) looser válasza looser (#5776) üzenetére


looser
addikt

Ezt a cikket esküszöm olvastam indulás előtt, de valahogy elfeledkeztem róla, este meg ment a nagy túra valami klassz hely után, de valahogy elég drága és leginkább üveges söröket (az enyém még hideg sem volt) forgalmazó helyekre jutottunk be, de legközelebb olyan csapattal megyek, akik tényleg sörtúristák és nem kell a Moldva 'budai' partjának dombságait megmásznunk velük (mivel már láttam, ehhe :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5778) Traxx válasza looser (#5776) üzenetére


Traxx
őstag

"Most írja az Interspar, hogy a Duvel náluk 600"

Szombaton még 700 volt :((( Ha tudom, elgondolkoztam volna a Gulden Draak helyett / mellé azon is...

Nekem meg belga sörös boltok elérhetetlenek, szóval tényleg ez marad...a Tescóban még drágább volt, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5779) looser válasza Traxx (#5778) üzenetére


looser
addikt

Igen, a Tesco-ban nem túl nagy a választék, de néhány hete a Leffe v/b 300 Ft volt, az egész jó :-)
A Duvel nekem is jobban bejött az Aranysárkánynál, bár ez utóbbi nem nagyon jött be :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5780) looser válasza Traxx (#5778) üzenetére


looser
addikt

Bocs, most néztem utána, Kaiser's boltokban (csak Spar van az újság tetején) 11.24-től 600 a Duvel.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5781) koxx válasza Traxx (#5778) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Beszélj vele [link] sokkal olcsóbban tud söröket szerezni és postázza is, persze 1-2 üveg esetén nem annyira éri meg, de ha esetleg összeállsz valakivel akkor máris jobb.
Remélem Intersparban megint lesz Bock Christmas edisön, nagyon bejött és az ára is aránylag rendben van. Amit még egyszer meg akarok kóstolni az a Piraat, utoljára a Belga sörfeszten ittam.

(#5782) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5781) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Benzétem még a salgók alá is :)

Bock C nem volt a csodás Ispaarban de Corsendonk Christmas ale az igen ..1.5L 1499 hufért...hátha érdekes lenne..gondoltam dobok egy infót :)

Ami akciós volt a borsodi-n és a lövenB kívűl az a Pilsner urquell volt 199/doboz ért...

Én tegnap egy Leffe darkot vettem meg egy Krusovice-t abból is a darkot :) ...asszem jobban bejön a barna/fekete vonal mostanság sörökben.
A két sör nálam fej fej mellett van.....a Leffe jóval édesebb sör..a Krusovice meg sürübb testesebb egy picit ha belegondoltok ,hogy mindkét sör már a valódi prémium kategória ..az ára még nálunk a földhöz közelibb mint a Leffe társainak az ára ...
Az a baj ,hogy túl sok a jövedéki nálunk a sörökre ..örült drágán adnak itt néhány sört a határon túli viszonyokhoz képest....
Kíváncsiságból próbálok kintről Leffét is hozni ,hogy mennyibe kerül kint és ,hogy mi a differencia az árakban adott két ország között .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5783) looser válasza (ÉN)közPONT (#5782) üzenetére


looser
addikt

GB: 1,69~600 Ft

USA: 10,85/6=1,8~400 Ft

A Tescos akciónál jobbat eleddig még nem láttam, de nekem most mégis a mosogatólé jön be leginkább, ezt viszek pénteken egy partyra is; pálinkát hetek óta nem ittam, csak sör, sör, sör.... :-)

UPDATE: ehhez mit szóltok? :DD

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5784) (ÉN)közPONT válasza looser (#5783) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Azok az árak nem néznek ki vmi jól :)
Próbálok német árat vadászni ..de csak ederweib et találtam 0.69 euro/üvegért eddíg
csattos wieselburger meg 0.94 / üvegért van...

Magyar nincsen :( ..de 5letes ! :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5785) looser válasza (ÉN)közPONT (#5784) üzenetére


looser
addikt

Hát nem, nem is értem, miért ilyen drágák, lehet, hogy pénz(sör)mosó :-)

Most iszom az általad ajánlott Bud Dark Lagert és nem rossz, de nekem annyira sajnos nem jön be, a Gösser Bock jobban ízlik, igaz, az 50 Ft-al drágább :-) De felcsillant a szemem, amikor megláttam :-)
Hoztam mellé egy Leffe-t és egy Hoegaarden-t; ez utóbbi viszont nagyon bejött, lehet valami azzal a korianderrel és curacao-val :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5786) looser


looser
addikt

Csak 6 bejegyzés, de jót röhögtem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5787) NoLF


NoLF
addikt

ajánlom hogy lassan olvassatok utána a sörtípusoknak, mert visszaolvasgatva benzines autót hasonlítotok össze a dízellel, aminek nem sok értelme ugyebár :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5788) (ÉN)közPONT válasza looser (#5785) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Pénteken megyek és szétnézek de alaposan :)

A Gösser Bock egy testesebb sör :)
Hoegaarden nem nagyon fogott meg..én Leffe párti maradok inkább :)

A Linken beszartam a röhögéstől :) ..kicsit diferenciáltabban írta meg mint én annó a Budget és Tescos sörökkel való afféromat ...jó tudni ,hogy van még vki aki bevállal ilyen túrát az érzékek anti birodalmába is :)

NoLFi igazad van ...hobby sörfogyasztó vagyok :) , motorban ,hangszerben sokkal jobban otthonvagyok részemről .
A sört mint italféleséget azért preferálom ,mert nemvagyok se bor se töménypárti az italok terén ..én ott nem is érzek annyi differenciát két ital között mint ha söröket fogyasztok el + sörből mennyiséget is lehet fogyasztani ..tőményből is ,de mi a buli a filmszakadás /sugárhányás/akkut májchirrosisban? :DDD
Vedd hozzá ,hogy ízre is a sajátomnak érzem a sörök világát ..a többi italféleséget nem ..

Amúgy néha ,hogy jobban értékeljem a jót össze teszek két vagy három nem azonos súlycsoportú sört ...:tudom kissé furi dolog :)

Még emléxem amikor csak 4-5 féle sört lehetett kapni és doszt (tizenéves voltam) ...
Ma már mennyivel másabb a helyzet..jesszus mint amikor először Bécsben jártam..ott a szemem megszokta a hegyekben álló videok és tv látványát...hazajöttem itthon meg alíg valami...legalább lyen nagy a külömbség a mostani választék és az akkori között..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5789) looser válasza NoLF (#5787) üzenetére


looser
addikt

Azt kell mondjam én is hobbi sörfogyasztó vagyok (tényleg, van, aki a sörfőzőn kívül komolyan veszi magát? :D ) és ebbe a kupacba belefér a tudatlanság :-)
Tréfát (félkomolyságot) félretéve ez a néhány hónap, amióta elkezdtem komolyan figyelni a söröket, nagy változást hozott a fogyasztási szokásaimban és ez a fórum támogat folyamatosan, Veletek és élvezem az utazást ebbe a fantasztikusan letisztult káoszba (ez itten egy oximoron :) ) mert bár néhány alaptípus van csak és azon belül is megjegyezhető számú altípus, gyakran mégsem érzem a különbséget. Tudom, kóstolni kell ÉS elolvasni a címkét, minek definiálják az adott terméket, de én így is mellélövök, de ha ettől függetlenül élvezem és mint amatőr sörkedvelő, leírom amit gondolok, talán eztán sem lesz baj.
NoLF, Te évek óta jársz ide és kóstolsz figyelemmel, én még fiatal vagyok e téren, az a kezdetek óta megkóstolt 50-60 féle sör (amelyekre már nem is emlékszem, hiszen nem a megismerés volt a célja) semmi az általa(d, tok) fogyasztott többszáz(ezer?) féle nedűvel. Szóval csak idő kérdése és megtanuljuk mindannyian :-)
Itt pld. hivatkoznak is a topikra (#8943 és #8947) és Főzdefesztes 'tapasztalataimra', de remélem, ha az előző mondatokat elolvassák, talán megértik ezeket a tévedéseket :-)
Ha már bekukkantottál, mondd már meg végre, hogyan ejtik az ipa-t kint! :-)
(3. próbálkozás)

Jut eszembe, jó húsz éve olvastam egy autós magazinban a Trabant és a Porsche összehasonlítását s az jött ki eredményül, hogy mindkét autó képes a helyváltoztatásra, de a Trabantnak nagyobb a csomagtartója ;-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5790) NoLF válasza looser (#5789) üzenetére


NoLF
addikt

igazad van, én is csak segítő szándékkal írtam, hogy olvasgass utána a neten pl a sörtípusoknak, s annak megfelelően válassz, és ízlelj. a mainstream söröket pl szerintem nem is érdemes kóstolgatni, azokat vedelni kell, a mainstream alattiakat pedig meghagyni az alkeszoknak (kukoricával s ki tudja mivel hígított, eredeti néven árult semmit nem érő löttyök, ilyen otthon pl a löwenbräu, steffl, kozel, az ismeretlen nevű 4% alatti alkoholtartalmű 100ftos import német szarokról nem is szólva). a többi már kóstolás és élvezeti kategória, ezeknek érdemes utánanézni. sajnos már jó ideje nem találom, de a sörök enciklopédiája c kötetem nagyban hozzásegített ahhoz, hogy egy kicsit képben legyek.

és bizony legutóbb eszembe jutottál mikor oxfordban betértem egy pub-ba éhséget oltani, s megkérdeztem a csapost, hogy hogy ejtik az ipa-t. a gyors válasz az volt, hogy nem mondják, ugyanis ez is egy sörtípus rövidítése, (india pale ale - ennek is olvass utána) és általában a sör nevét mondják, mikor kérik - jelen esetben ez egy green king volt. de kisajtoltam belőle, hogy nincs semmi extra kiejtés, hisz ez egy rövidítés, tehát áj-pí-é :)

oly rég ittam már, hogy tegnap beszereztem altatónak egy hoegaardent. ezt inkább a melegben szokás iszogatni, de siettem meló után így nem volt kedvem elidőzni a sörpult előtt. 3,80 font volt a 4b 0,33as, szerintem a leffe árát is mellélőtték az amazonon, vagy fene se tuja, de nekem nem tűnik olyan drágának, majd meglesem.

további jó kortyolást! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5791) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Ezeket találtam ma jártamban keltemben

Old Speckle Hen,Murphys,Oberdorfer...
Ezek nem a100 forintos instant májzsugor kategória ....pedíg a tacsiban vettem :) a francia pezsgővel amit elteszek szilveszterre :) ....mint írtam nem esek hasra nagyon más típ italtól .

Ilyenkor kell letudni a karácsonyt.....kurvára nem volt több mint 25 vevő a Bécsi úti tescoban :C ...semmi tolakodás , semmi kapkodás...ideális volt a célra :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5792) looser válasza NoLF (#5790) üzenetére


looser
addikt

Remek, köszi a választ :-) Volt egy ilyen sejtésem, mivel mi 'ipázzuk' csak, de tudom (nem nézek utána, fejből :-) hogy van English és American Pale Ale is és hogy az indiai a sok komló miatt keserűbb, amit egyébként tartósítási céllal (nagy utakat megtenni a hatalmas, meleg éghajlatú országban) komlóznak ennyire be.
Az ale-ek pedig felső erjesztésűek, ami rövidebb ideig is tart (az erjesztés) és szobahőmérsékleten zajlik, míg az alsókat (pils és lager sörök) alsóerjesztésű élesztővel érlelik, alacsony hőmérsékleten és jóval hosszabb ideig. Kb. ennyi, úgyhogy megrendelem a könyvedet :-)
Nem vicc, tényleg érdekel a dolog, nagyon szeretném megismerni a sörrel kapcsolatos dolgokat. A blogokat pld. folyamatosan olvasom, bár azok inkább sör(feszt, túra) tesztek, azért hasznos és legalább örömet okoz :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5793) looser válasza (ÉN)közPONT (#5791) üzenetére


looser
addikt

Ez az Old Speckle Hen nagyon kívánatosnak tűnik. Murphy's és Oberdorfer ismerős, de ilyet még sosem ittam, elnézek a Köki Tacsiba, hátha van nekik is :-)
Jut eszembe, volt időközben egy Pittinger világos és búza, utóbbi egész jóféle, a világosuk közepes, nekem inkább a Foster's, ezeket mintha hordóban is láttam volna a Spariban. Ahol...khm...beszereztem egy Corsendonk Christmas Ale 6-os pakkot, amelyben van egy szép pohár is! Ez így zusammen 3 db egres, de ahogy elnézem a belga poharakért is elkérnek 500-1500 Ft között, szóval nem rossz, szerintem, remélem az íze is beváltja reményeimet, mivel az Agnus Dei-ért odavoltam. Gondolkoztam a 0,75-ösön is (óráknak tűnő másodpercekig :-), azután emeltem le ezt a kis ízléses csomagocskát s mellé egy Newcastle Brown Ale-t és egy Kilkennyt (előbbit nem ismerem, utóbbit ezer éve ittam).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5794) NoLF válasza looser (#5793) üzenetére


NoLF
addikt

a newkie tuti ízleni fog, könnyen fogyasztható darab :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5795) looser válasza NoLF (#5794) üzenetére


looser
addikt

Jó volt, tényleg a NBA, kicsit Borostyános nekem, az összetevői közt írva vagyon kukorica és E150 (karamellszínezék) is, ami kicsit szívenütött, de tényleg kellemes darab, de sajna a Kilkenny erősen középutas.
Viszont olvasom ezt a cikket a HVG-n és nagyon el szeretnék jutni felétek. Ez a hely levesz a lábamról... Gondolom ezer hasonlóban voltál :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5796) NoLF válasza looser (#5795) üzenetére


NoLF
addikt

mainstream sörnek számít, gondolom ezért pakolják tele olcsó adalékokkal, de ettől még mindig jobb mint bármelyik átlag mainstream amit letolnak az emberek torkán, persze ez az én véleményem.

én nem londonban élek, de azért jártam már egy-két helyen, többek közt a linkelt kricsmiben is :)

egyébként minden normális városban (legyen az apró, kis, közép, nagy, monumentális méretű) minden tradicionális angol kocsmának ugyanazon hangulata és arculata van, én nagyon szeretem őket :) ódon fabútorok, mindenütt szőnyeg, befelé rúgós, kifelé húzós wcajtók, ezernyi csap, a legtöbbeknél a kínálat kb kéthetente változik... :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5797) (ÉN)közPONT válasza looser (#5793) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ihatóak voltak :)
Murphys ..az ízlett bár majdnem olyan számomra mintha killkenny lenne :)

A külföldi út során össz vissz az idő hiányában csak egy wiseburgert vettem ..
cserébe megnéztem ,hogy milyen lakóparkok is vannak arrafelé :)

Sört nem volt módomban inni ,de a korty forraltbor az jól esett a mínuszokba..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5798) looser válasza (ÉN)közPONT (#5797) üzenetére


looser
addikt

Kint vagy németben és egy sörrel meg egy korty forraltborral beéred? Akkor csak te lehettél a sofőr :-))

Csapra vertem kettőt a karácsonyi Corsiból és nagyon jól sikerült sör, de a bárányka kedvesebb a szívemnek. Nekem 7/10

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5799) looser


looser
addikt

Ez a bemutató elkedvetlenített a könyv megvásárlásától...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5800) (ÉN)közPONT válasza looser (#5798) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) nem...csak közel 7ó..odavissza..+amit kint lótifutiztam .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.