Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) kasteelbier válasza koxx (#5350) üzenetére


kasteelbier
csendes tag

Hali! Kuldtem az infot priv ben....udv :B

(#5352) szumoo


szumoo
senior tag

A ma estére szánt típus:

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz. :)

A nyúlon túl?

(#5353) szumoo válasza szumoo (#5352) üzenetére


szumoo
senior tag

Sörismereti szegénységemből adódóan azt mondom, hogy ez teljesen más világ, mint amit eddig ismertem. :B
Ahhoz képest, hogy "csak" 6,6%-os nem gyengén vágott fejbe. :D
Lehet hülyén fog látszódni, de nekem első korty sima árpa sör érzés, de az utóíze viszont hajaz a búza sörökre, de vmi miatt mégsem olyan. Teljesen ismeretlen ez a terület, szóval lövésem sincs mit érzek utóíznek. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#5354) jegenye77 válasza szumoo (#5352) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem nem okozott maradandó élményt,miután megkóstoltam. :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5355) DelArco


DelArco
aktív tag

Hali!

Budapesten tud valaki olyan helyeket ahol saját sört főznek ott helyben?

Youth hides the key to salvation

(#5356) jookomak válasza DelArco (#5355) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem ez ugrik be elsőre: Kaltenberg

(#5357) DelArco válasza jookomak (#5356) üzenetére


DelArco
aktív tag

Köszi bár őket pont ismerem már ittam a sörüket. :R

Youth hides the key to salvation

(#5358) koxx válasza szumoo (#5352) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A barna jobb

(#5359) looser


looser
addikt

Sziasztok! Új vagyok ebben a topicban, annál régebben szeretem az általatok is favorizált kedvhozó nedűt. 14 évesen (21 évvel ezelőtt) ittam az első sörömet, azóta is hódolok e szenvedélynek, bár nem minden nap :-)

Fentebb kérdezett egy topictárs a házi főzésű sörökről. Nemrégiben futottam bele egy Petersbrau nevű igen kellemes italba; a kiszerelés ne aggasszon senkit, literes műanyag palackban adják, többek között a Hold utca-Vadász utca közti vásárcsarnokban. Ott 420 Ft, de 300-ért is kaptam már. A világos (feltehetőleg a fűszerezés! miatt) különösen finom, de a barna is nagyon kellemes. Alacsony szénsavtartalmúak, bár eleddig minden házisörnél ezt tapasztaltam. Érdemes keresni, mert egy élmény.
Nekem a 'kommersz' sörökből a Borostyán és a Soproni 1895 a kedvencem. Néhány napja sikerült megkóstolni a Borsodi Búzát, de valahogy nagyon nem sikerült :-(

Szép napot!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5360) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Na,ma hajnalba volt alkalmam megkóstolni az új Soproni Almás sört,és meg kell hagyni tényleg egész jó íze van,olyan mintha alma levet inna az ember,csak ez még annál is finomabb,és már csak a citromosat,a mangósat,és persze a narancsosat kell megkóstolnom :DDD :DDD

best regards, egy fórumozó blogger

(#5361) NoLF válasza Dyrtyho (#5360) üzenetére


NoLF
addikt

akkor csak annyit kérünk, hogy ne a sörtopikba írd a tapasztalataid, mert itt a söröknek van helye ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5362) looser


looser
addikt

Beszereztem hármat ma estére ebből az italból, remélem Ti is hozzájuttok, mert tényleg nagy élmény :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5363) looser válasza NoLF (#5361) üzenetére


looser
addikt

Sörökről mi mást lehet írni, mint a velük való tapasztalatainkat? :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5364) mcintosh válasza looser (#5363) üzenetére


mcintosh
tag

Szerintem arra célzott, hogy ezek a gyümölcsös löttyök nem nevezhetők sörnek :B

(#5365) Bibby válasza mcintosh (#5364) üzenetére


Bibby
addikt

Hagyjuk már ezt a baromságot.

Ελευθερια η θανατος

(#5366) looser


looser
addikt

Kicsit elméláztam és eszembe jutott egy 10+ évvel ezelőtti május elseje, amikor is a Városligetben botorkálva sikerült belefutni egy házi sörkészítő mester pavilonjába. Az ég világon semmi emlékem sincs arról a sörről, csak az, hogy úgy tűnt, rózsavizzel van felfőzve/összekeverve, vagy csak egy csokor rózsa mellett állt, de az, akkor nagy hatással volt ránk. Nem emlékszem a mester nevére, honnan jött és ki ő, csak arra, hogy egy élmény volt a söre, bárhogyan is készült.
Pénteken egy sütögetős kerti-partyra viszek néhány liter Miszter sört, jó kis házi vonulat. Igen remek sört sikerült a Lidl-ben is kifogni, üveges és 160 Ft-ba került, igaz már jó egy hónapja. Elegáns forma és megfelelő minőségű tartalom, a nevét sajnos nem sikerült megjegyezni...
Derűs estét sörtársak!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5367) kasteelbier


kasteelbier
csendes tag

Sziasztok.
En is mar ittam tobb fele gyumolcsos sort s merem allitani vannak finomak bar igaz nem mindegy melyik gyartotol.....
Nyaron a meggyes izueket kedvelem pl: Kriek Max vagy Premium Krirek, St Louis
Ezek alacsonyabb alkohol tartalommal birnak s nem is ut meg ugy mint egy 11% os Barna sor vagy egy Bush...[L:/dl/upc/2011-07/17/322823_erl5owcbowd1brps_kriek.jpg](IMG:/dl/upc/2011-07/17/322823_erl5owcbowd1brps_kriek.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#5368) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma lecsúszott egy Rochefort 10-es, egy negatívuma van csak, az ára :) Amúgy a legjobb amit valaha ittam.

(#5369) looser válasza koxx (#5368) üzenetére


looser
addikt

Gratula hozzá, biztosan óriási élmény lehetett!
Kwak és Hoegaarden amit ismerek, de ha azokat ötösnek találtam, az általad fogyasztott biztosan kapna egy 5+ -t :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5370) koxx válasza looser (#5369) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy két alkalommal megengedhetem magamnak :) soron következő kedvenc a kasteel barna ill meggyes söre.

(#5371) jookomak válasza koxx (#5370) üzenetére


jookomak
őstag

Ha nem ittál még, ne hagyd ki az Orval-t, és a Tripel Karmeliet-t se! Ezek még a belga sörök közt is különlegesnek számítanak.

(#5372) kasteelbier


kasteelbier
csendes tag

Sziasztok.
Ha erdekel valakit van par fajta sorom Belgiumbol elado....
Tovabbi szep estet nektek egy kellemes husito tarsasagaban :N

(#5373) Traxx


Traxx
őstag

Én egy Duvel betárazására voksoltam :) Pár nap múlva el is fogy majd...

kasteelbier: ha közelebb laknál, jobb lenne :D De ez van :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5374) kasteelbier válasza Traxx (#5373) üzenetére


kasteelbier
csendes tag

Hat ja sajna ez van ....Sziasztok szep estet meg egy sort leguritok es jobbat alszok. :B

(#5375) looser


looser
addikt

Na ma munkából hazafelé jövet belefutottam ebbe a kellemességbe; lejárat előtt volt, így 2000 Ft-ért hozzájutottam, de ez az ízen mit sem változtatott. Kb. két liter lecsúszott, a többi majd holnap :-)

Ellenállhatatlan aroma, sajnos nincs hűtve de nem bírok magammal, valami kellemesen selymeset érzek, könnyű, de évszázadok pompája sejlik fel az első korty mögött, faszénen sült szárnyas mellé innám, de most marad a pirítós kőrözöttel és a fórum olvasgatása :-)

Ladies and gentlemen, let me introduce you: the Wernesgrüner Party Barrel!

Jav.: hh

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5376) NoLF


NoLF
addikt

ma este wychcraft, hmmm :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5377) looser válasza NoLF (#5376) üzenetére


looser
addikt

Hát ez valami gyönyörűség! Olyan Addams Familys sörnek érzem, persze csak a külsőre, hangulatra, az üveg, a címke miatt, nagyon boszorkányos :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5378) LuckyL


LuckyL
őstag

megkóstoltam tegnap a guiness sört, de 100% hogy soha többet nem fogok inni :D
nagyon nem az én ízlésemre készült

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#5379) LuckyL válasza NoLF (#5376) üzenetére


LuckyL
őstag

nagyon jól néz ki az üvege!
hol lehet ilyet venni és milyen sör ez?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#5380) F-ECT$ válasza LuckyL (#5378) üzenetére


F-ECT$
titán

Én voltam vagy 12-13, mikor először ittam, és egyből bejött. Mondjuk a faterom így készített fel: fogsz egy marék kávét, megrágod, lenyeled, kihányod, majd ezt felöntöd szódával - ez a Guinness. Ehhez képest meglepően selymes és finom volt :DDD

Dive ever, work never.

(#5381) koxx válasza F-ECT$ (#5380) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem inkább olyan mintha a hamutálat felöntenéd 5dl barnasörrel :D Soha többet guinness

(#5382) looser


looser
addikt

Pedig a Guiness volt a '90-es évek menő barna (fekete?) söre; részemről legalábbis. Kétszer ha hozzájutottam, most meg már van más :-)
Néha-néha derűsen átnéztem a Becketts étlapját, akkoriban az volt számomra AZ ÍR SÖRÖZŐ, bár most néztem meg a honlapjukat, besorolódtak a standard italkínálatú éttermek sorába.

Más. Van Magyarországon (Budapesten) olyan söröző, ahol negyven-ötvenféle sör közül válogathatok? :-) Ilyen Prágában és Brüsszelben is van, vajon Pesten is?

Megint más. Revideálom nézeteimet a Petersbrau sörrel kapcsolatban. Nem tudom, milyen lelkiállapotban lehettem, amikor eddig ittam, de most négy palackkal vittem le a Balatonra és kicsit megbántam, valahogy olyan tartósítószer íze volt, nem tudom, mi lehetett, eddig ezt nem éreztem. Egy esélyt adhattok neki, de engem Kőbányaivá degradálódott Arany Ászokra emlékeztetett (utóbbit régen nagyon szerettem, lehet, hogy az sem változott, csak az ízlés :))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5383) NoLF válasza LuckyL (#5379) üzenetére


NoLF
addikt

ez aegy triplán malátázott szőke sör angliából a wychwood sörfőzdéből. nagyon finom söreik vannak, ez ilyen frissítő, nem túl komplex, folyamatosan fogyazstható tétel, lakótársamnak nagyon tetszik. gondolom indekint bárhol megvehető, otthon már kevésbé. 4 üveg 5,5 font akciósan, simán vállalható,. rengetegféle sört főznek, szezonálisan is van minden hónapra külön sörük, akit érdekel: [link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5384) F-ECT$ válasza looser (#5382) üzenetére


F-ECT$
titán

Félreértés ne essék, nekem a Guinness az egyik kedvenc söröm, mindig is az volt.

Crazy café: régebben itt lehetett ha nem is 40-50, de olyan 20 féle csapolt sört kapni. Ez mára 10 körülre csökkent, de üvegesből még mindig nagy a választék. Mondjuk mikor én voltam 1-2x, akkor ez az egy pozitív élmény ért, egyébként nem szimpatikus a hely.

Dive ever, work never.

(#5385) NoLF válasza F-ECT$ (#5380) üzenetére


NoLF
addikt

azért egy stout ennél egy kicsivel többről szól, de gondolom tudod :)

itt többször szoktam menni egy kocsmába, beer&burger menüt fogyasztani, 4 fontért adják a pint guinnesst és a hatalmas hambit chipssel :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5386) looser válasza NoLF (#5385) üzenetére


looser
addikt

Nagyon feldobott ez az oldal, ezekkel a remekbeszabott címkékkel csakis jó sörök lehetnek :-) S az árak is igen barátiak...
Ugye kint is van valamiféle kötelező nyitvatartási rend (max. meddig) illetve a dohányzásra vonatkozó szabályozás szigorúbb? Én nem dohányzom, ami nekem pont jó lenne, de akikkel mennék, ők igen :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5387) NoLF válasza looser (#5386) üzenetére


NoLF
addikt

mindenre vannak vonatkozó szabályok, vannak utcák ahol nem lehet egyáltalán dohányozni, meg a buszmegállókban sem, de ezt mindenhol feltüntetik. az összes vendéglátóegység füstmentes (kocsma, diszkó, étterem, stb) ezeknél csak a kijelölt helyeken lehet. nyitvatartás alatt nem tudom mit értesz, vendéglátót vagy boltot? mindenhol másképp van, itt vannak éjjelnappali boltok, bármikor vehetsz 18 felett alkoholt, dohányt is. kocsmák éjfél körül zárnak, a városközponti diszkók 5kor, de van ami hamarabb.

asszem megyek boltba és veszek egy 4es válogatást ettől a sörfőzdétől :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5388) looser válasza NoLF (#5387) üzenetére


looser
addikt

Arra gondoltam, hogy nincs-e beszabályozva, hogy kocsma csak 10-ig, éjfélig lehet nyitva, vagy ilyesmi, tehát valamilyen egységesen érvényes nyitvatartási rend.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5389) NoLF válasza looser (#5388) üzenetére


NoLF
addikt

biztos van, de szerintem ezt minden helyen az önkormányzat határozza meg, hisz bristolban vannak hajnalig nyitva tartó helyek is, essexben meg egy kis faluban hétköznap 11kor, hétvégén éjfélkor zárt minden kocsma.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5390) looser válasza NoLF (#5389) üzenetére


looser
addikt

Ez igazán megnyugtató :-)
Szeretnék egyszer kimenni, körülnézni, eddig csak a környező országokban jártam, de regiztem ide, csak még nem kerestem meg senkit :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5391) szumoo


szumoo
senior tag

Megkóstoltam a Dark Leffe-t is, és meglepően ízlik. :) Kicsit tartottam, mert anno ittam vmi barna sört, de annak nagyon kávé íze volt, amit nem nagyon szeretek. Viszont ennek csak utóízben lehet csak halványan érezni.
Jöhetnek az ehhez hasonló barna sör tippek, hogy melyeket érdemes kóstolnom.
Köszi. :R

Viszont 3 hete voltam horvátban, ahol természetesen a Krusovice és az Ozujsko-t toltuk, meg persze Löwenbrau-t(ára miatt). :) Neumban vettünk még Sarajevo nevezetű sört is. :D

A nyúlon túl?

(#5392) koxx válasza szumoo (#5391) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezeket tudom ajánlani, mindet végigkóstoltam. Abszolút csúcs a rochefort 10-es, sajnos árban is. Szerencsére nem kerül annyiba mint egy Westvleteren 12-es.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#5393) NoLF válasza szumoo (#5391) üzenetére


NoLF
addikt

a krusovice cseh sör :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5394) szumoo válasza NoLF (#5393) üzenetére


szumoo
senior tag

Vááá, kicsit sem voltam offon tegnap. :W

Szóval Karlovacko, Ozujsko volt a trend a tengerparton. :)

koxx: köszönöm :R, de esetleg alacsonyabb árkategóriában vmi jó féle található?

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#5395) koxx válasza szumoo (#5394) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Soproni Démon esetleg Amstel Bock

(#5396) F-ECT$ válasza szumoo (#5394) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy én mennyire utálom azokat a söröket. Az Ozujsko barna eddig a legalja, amit sörben ittam. (Persze egy bizonyos ár alatt nem veszek sört.)

Dive ever, work never.

(#5397) koxx


koxx
MODERÁTOR

Erről a sörről tud valaki érdemben nyilatkozni? megér cca 5.000 ft egy üveg? (bár ez talán hülye kérdés, mert nyilván nem.)
[link]

(#5398) pszili8


pszili8
aktív tag

Sziasztok! A Guiness-t megvédeném,mert az eredeti nem egyenlő azzal a trágyalével amit itthon árulnak,és csak azért iszod meg,hogy ne vesszen kárba az 500ft.Nemrég kaptam egyenesen Pilzenből mindenféle cseh sört 50 dobozzal,hát mit ne mondjak tök más mint amit itthon árulnak,és kint a legdrágább sör átszámolva 250Ft a Pilsner Urqell,meg a Krusovice.Egy durva adat a csehek a csecsemőtöl legvénebbig évi 135l sört isznak :C Amiket kaptam azok között volt gambrinus,krusovice vil(kedvenc volt)/barna,kozel világos/barna(ez nagyon finom),Pilsner Urquell,Staropramen vil/barna meg volt 1-2 amire nem emlékszem :DDD
Múlt héten sikerült bevásárolnom üveges Budweiserből 169Ft-os áron a corába :C Akciós Heinekent is árulnak egytől egyig lejárt szavatosságú :(

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#5399) F-ECT$ válasza pszili8 (#5398) üzenetére


F-ECT$
titán

Az import söröknél azért nincs olyan durva különbség, mint írod. És pl a Guinness-t, Staroprament csak importból lehet kapni, nincs belőlük Mo-n gyártott.

Dive ever, work never.

(#5400) pszili8 válasza F-ECT$ (#5399) üzenetére


pszili8
aktív tag

Nemtudom nekem kamionos ismerős hozott angliából guiness,az ízlett aztán egyszer vettem egy itthonit,úgy kellett leerőltetni...De azért ittam már rosszabb sört is :DDD

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.