Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) looser


looser
addikt

Tegnap megtaláltam a kedvenc cseh világosomat: Chodovar Prezident névre hallgat a drága, rendkívül kellemes aromájú darab. Akácméz és grapefruit, bármikor tudnám inni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6452) (ÉN)közPONT válasza looser (#6451) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Csáóó skacok........

Kicsit el vagyok havazva sry ...
Egy Grabancot ihatnánk vmikor közösen :) nekem a főzdefeszten az volt a No1 :)
Azért az picit jobb mint a valentins dunkel XD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6453) looser válasza (ÉN)közPONT (#6452) üzenetére


looser
addikt

Támogatott ötlet! :-)
Sajna Armando még le van robbanva, ha jól tudom, csak elvitelre való kiszolgálás van, Grabancot pedig jellemzően nála lehet kapni...
Ez nem zárja ki más kóstolásának a lehetőségét :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6454) Traxx


Traxx
őstag

A fórum felső részén van egy ilyen hirdetés:

"A sör egészséges. /Wikipedia/ A jó sör finom. /Sörmanufaktúra/ Kóstolj rá PH!-s kedvezménnyel! /Parci/"

404-et dob egy jó ideje az oldal...tudja valaki, hogy mi áll(t) ott? Amúgy ma egy Fekete démon lesz a menü...meccs van, muszáj :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6455) Latency válasza Traxx (#6454) üzenetére


Latency
senior tag

Ezt adja [link]

Tegnap először sikerült hozzájutnom a Fuller's ESB-hez. Még nem ittam ez előtt bitter ale-t, sokkal komlósabb ízvilágra számítottam. Ettől függetlenül igen csak jó sör. Így viszont nem tudom megállni, hogy ne próbáljam ki egyszer az IPA-t is tőlük.

(#6456) Traxx válasza Latency (#6455) üzenetére


Traxx
őstag

Köszi, most már jó...csak azt gondoltam, törölték végül az egészet, és lemaradtam. De a kedvezményt kihasználni nem fogom, mert messze van :(

Más: bementem ma egy italnagykerbe (Szal-tó, és a hozzánk legközelebb lévő szabolcsi városban, Ibrányban), de a választék hasonló volt, mint egy mezei boltban...csak kommersz sörök, semmi egyéb. Pedig jó lett volna egy finomságra lecsapni...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6457) adster válasza Traxx (#6456) üzenetére


adster
tag

Hát igen, a Szal-tó az olyan... Amikor először mentem, én is érdeklődtem, h vannak-e ilyen különlegesebb sörök, aztán kérdezte a fickó, h milyenekre gondolok, erre mondtam pár nemzetet, ő pedig felsorolt egy párat azok közül...mondanom sem kell, a "különlegesebb" címszóval nem pont azokat a típusokat jelölném, mint amiket ő említett...

És a Várda Drink-ről nem tudsz véletlenül valamit? Az van egy Nyíregyházán a Szegfű utcán asszem (a Plaza felé), de sosem megyek be, mert ha nincs semmi érdekes, csak azért nem akarok venni egy Borsodit, h ne üres kézzel jöjjek ki.
Gondolom egyébként, h nincs semmi jó, bár az efféle boltokban esetleg vmi német felhozatalt el tudnék képzelni, a Szal-tóval is így voltam... :U

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6458) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Sziasztok mesterek!
Lenne egy elég butus kérdésem: Hol lehet korsókat venni? Értem ezalatt, hogy a kocsmákban általában címeres korsókban szolgálnak ki, és elhatároztam, hogy 1-2db-ot beszerzek otthonra, de nem láttam még olyan helyet, ahol tudnék vásárolni! Keressem a gyártót közvetlenül? (tudom, az a legegyszerűbb, ha becsúszik a táskába, de azért mégis... A magyar ipart nem szívesem lopom meg! :) )

Mentalita'

(#6459) adster válasza nincsisbéla (#6458) üzenetére


adster
tag

Attól függ, milyet szeretnél. A márkanévvel ellátottak beszerzése több helyről is történhet, az is attól függ, milyen típusú sört szeretnél fogyasztani belőlük. Belga darabok vannak például itt, vegyesen vannak itt is, de egyszerűbb sörivó korsók, poharak (márkajelzés nélküliek) szerintem Tescoban, Sparban éppúgy fellelhetőek.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6460) nincsisbéla válasza adster (#6459) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Én igazából a kommersz korsókra gondoltam pl: Ászok, Dreher stb..., amik bármilyen szar ipari sörhöz passzolnak. Tescot, Spart majd megnézem, de nekem márkajelzéses kéne! :)

Mentalita'

(#6461) adster válasza nincsisbéla (#6460) üzenetére


adster
tag

Jah, hát azokat akkor szerintem érdemes végigkérdezgetni a sörözőkben, hátha díjazni fogják, hogy nem lenyúlod, hanem érdeklődsz... :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6462) NoLF válasza nincsisbéla (#6460) üzenetére


NoLF
addikt

ha értelmes helyeken jársz akkor érdemes megkérdezni a tulajokat, ugyanis ők a poharakat ingyen kapják a szerződött sörforgalmazótól, tehát a helynek lényegében mindegy, hogy összetörik, ellopják, vagy elkéri valaki (akár nyilván jelképes összeget el is kérhetnek érte, nyilván "jogtalanul")

az elmúlt egy hét megint kicsit ferdére sikeredett, sajnálom, de a butcombe bitterről csak ennyi maradt meg, meg hogy gyorsan fogy, mert finom :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6463) looser válasza NoLF (#6462) üzenetére


looser
addikt

Jeeez, ne szomoríts, ezek (is) nagyon csinosak :-) Kollégám kiment fél évre nyelvet tanulni, de nem szereti a söröket... Inkább tömények, talán sörpárlat, az lehet, hogy bejönne neki, esetleg a Sink the Bismarck :-)
Ti tartotok ilyesmit? Cseh sörözőkben találkoztam eddig csak sörpárlattal...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6464) Traxx válasza adster (#6457) üzenetére


Traxx
őstag

Elég gyakran elmegyek mellette, de nem szoktam beugrani...utoljára vagy 2-3 éve voltam, akkor szintén a kommersz vonal volt náluk. A hétvégén viszont tiszteletemet teszem a városban, és nem garantálom ugyan, de benézek, ha arra járok :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6465) nincsisbéla válasza NoLF (#6462) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Köszi, akkor meg fogom kérdezni a tulajt! :R

Mentalita'

(#6466) NoLF válasza looser (#6463) üzenetére


NoLF
addikt

a mi éttermünk nem angol étterem, egy amerikai franchise, nálunk még angol sör sincs, csak guinness-t tartunk azoknak, akik nem bírják elviselni az itt főzött szétkukoricázott hígfos stellát, budweisert és carlingot.

még sehol nem láttam sörpárlatot idekint, whiskeyből viszont van egy-két féle a tradicionális krimókban :)

reggelire ismét john smith's, tökéletes kiegészítője a virslinek :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6467) looser válasza NoLF (#6466) üzenetére


looser
addikt

Na most már hagyd abba :-)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Gyerekek, ma van a 36. szülcsinapcsim (ezt vajon hol hallottam?... ;] ) és alanti illusztris társaságot kértem fel hogy ünnepeljenek velem :D

Csók és üdvözlet Mindenkinek! :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6468) Traxx válasza looser (#6467) üzenetére


Traxx
őstag

Boldog szülinapot, és jó kortyolgatást :C :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6469) pohár válasza looser (#6467) üzenetére


pohár
félisten

én ma este csörgős almából készült házit kortyolgattam, ugyanezen okból :D

isten éltessen :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6470) looser


looser
addikt

Traxx: nagyon köszönöm :-)

pohár: a nemjóját, a legjobbakat tesó :-)) Esetleg egy számot is olvashatunk? ;-)
Az a csörgős alma miféle? Szabolcs tájékán terem? Az ízéről látatlanban is biztos vagyok, hogy kiváló!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6471) pohár válasza looser (#6470) üzenetére


pohár
félisten

az kéne még, 23 csak... :D
a csörgős alma aránylag kis fajtájú, édes alma, és ha megérett, akkor csörög a magja :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6472) adster válasza looser (#6467) üzenetére


adster
tag

A hétszázát, ez esetben boldog születésnapot kívánok!!! :C

Meg kell, hogy mondjam, hogy remek ízlése van, kolléga! :DD

Az 5 Sierra Nevadát már én is kinéztem magamnak, de iparkodni kell, úgy látom! :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6473) jookomak válasza looser (#6470) üzenetére


jookomak
őstag

Boldog születésnapot!

Én egy Cinay blondot kaptam a napokban csak úgy, egyébként pedig ebben a melegben inkább a mennyiségre megyek. :)

(#6474) looser


looser
addikt

Köszönöm Urak :R

A Sierrákból 1 maradt, a Bigfoot, s őszintén szólva eléggé vegyesek az érzelmeim; nekem elég hagyományos angol ale-nek tűnt mind, a stout és porter is kellemesen komlózott darabok, de mintha csak egy enyhén pirított malátás, könnyed ipa lett volna. A Celebrations-nél pedig a sima Pale Ale jobban ízlett. Valahogy olyan Young's double chocolate ízt vártam, ez a kissé savanykás ale íz az Osterbrau söreire emlékeztet, bár lehet, hogy tévedek. Kövezzetek meg, de nagyon hasonló ízvilágú volt mind a négy darab, gondolom a Nagytalpúval sem lesz másképp. A belgákat már egy Roni ABC nevű helyen vettem, 640 Ft volt darabja, ami nagyon baráti szerintem, mármint ebben az árkategóriában. Haverokkal én is a hazai lager vonalat fogyasztom, bár mondta a tulaj, hogy mondjam, mit szerezzen be és ő hozza, nagyon jó fej. Volt még egy jópár fajta és nem is vészes árban. A Leffe 550, de azt időnként 300 körül is ki lehet fogni. Eddig a cseh-belga-német vonal a legtetszetősebb nekem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6475) jegenye77 válasza looser (#6474) üzenetére


jegenye77
addikt

Utólag is [link]
Bontok is egy Erdinger-t az egészségedre!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6476) looser válasza jegenye77 (#6475) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm kartárs, szintúgy a legjobbakat! :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6477) adster


adster
tag

Itt vannak a belga vendégeim:

Struise/Mikkeller Elliot Brew: Az üvegén 216 IBU olvasható. Akkor valami keserűséget már lehet, hogy ki lehet érezni belőle :DDD
Struise Pannepot Grand Reserva 2008: A Pannepot-család Calvados érleléséhez használt tölgyfahordóban érlelt változata. Talán ez sem lesz olyan rossz... :D
Struise Black Albert: Egy 13%-os, a főzőmester által "Belgian Royal Stout"-ként aposztrofált különlegesség.
Struise Black Damnation IV - Coffee Club: A főzet alapját a Black Albert képezi, melyet a leírás szerint előzőleg 6 hónapig rumos hordóban érleltek. Ha az előző verzió le fog csúszni, valószínű, hogy az érleléssel ennek sem ártottak olyan sokat, így lehet, hogy ezt az akadályt is sikerrel veszem. :)

Volt még egy De Dolle Oerbier is, bár sajnos nem ez a változata, azt nemrégiben már elhasználtam :) , majd a blogra felrakom.
Ezek közül a stoutokat sztem elteszem kicsit még érlelődni, ilyen dögmelegben nem biztos, hogy pont ezekhez lesz kedvem, csak sajnos ebben a hőségben még tárolni sem nagyon lehet megfelelő helyen... :F

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6478) szumoo válasza looser (#6467) üzenetére


szumoo
senior tag

Utólag is nagyon boldog szülinapot! :)
Még legalább ennyi -sörben gazdag- évet kívánok! :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#6479) looser


looser
addikt

szumoo: nagyon köszi! Elhatároztam, hogy csökkentem a söradagokat, mert nem vagyok kicsi, egy ötvenest le kéne dobnom, talán sikerül egy éven belül :D :R

adster: jó étvágyat, gyönyörű darabok! Van, amit étel mellé iszol/ittál valaha? Á'lá sörgurman? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6480) adster válasza looser (#6479) üzenetére


adster
tag

Akkor csak 7,7 grammal lennél könnyebb, szerintem annyival meg ne is foglalkozz! :DDD

Hú, az az igazság, hogy azt nem igazán próbáltam még, sőt olyan kontár vagyok, hogy attól félek, az étel zamata elvinné a sörét valamilyen irányba és akkor nem a valódi, önmagában való ízüket érezném, hanem az étel által befolyásoltat. Éppen ezért olyan sör mellé, amit még nem kóstoltam, nem is igen fogyasztok semmit, nehogy megtörténjen ez a szörnyűség. :DDD
Pedig nyilván épp az a lényege, hogy kiemelje az ízeket, satöbbi, szóval teljes mértékben védhetetlen ez az érv, illetve sületlenség, amit mondok, talán inkább arról van szó, hogy az ilyen különlegesebb darabokat szeretem önmagukban élvezni. :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6481) looser válasza adster (#6480) üzenetére


looser
addikt

50 Ft-tal, hát ha csak ennyi lenne a fogyás, nem is szórakoznék vele, söröznék továbbra is :-)
Na, szóval csak azért kérdeztem, mert állandóan jönnek hírek sörvacsorákról, sörszakácsokról, ki-mit kreált a különböző (főképp hazai) sörökhöz. Én évekig boroz(gat)tam (az legalább nem hízlalt annyira :-) annál elég volt felcsapni az internetet és az első oldalon megtaláltam a megfelelő ételt. Amit persze nem főztem meg, de próbáltam az egyetlen ételt, amit el tudok készíteni (s a kedvencem: paradicsomos tészta), elvinni olyan ízvilágba, amit az adott bor megkíván. Ez sem volt persze mindennapos esemény, többször ittam bort, mintsem főztem is volna mellé :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6482) adster válasza looser (#6481) üzenetére


adster
tag

Egyébként biztosan nem lehet rossz, de talán nem is hülyeség, ha valóban csak olyan sörrel próbálja ki az ember, amilyet korábban már ivott.
Nálam tehát főleg azért, mert először úgy alapjában véve, tisztán, mindenféle behatástól mentesen szeretném kipróbálni (főleg azokat, amikre előzőleg nagy várakozással tekintek), de egyébként meg ezt követően legalább van egy tapasztalati anyagod a sörrel kapcsolatban és nem csak a leírás alapján, hanem a saját véleményednek megfelelően tudsz hozzá ételt párosítani.
Na itt jönne viszont, hogy ehhez már azért kellene vmi gasztronómiai érzék is, úgyhogy ennél a pontnál állnék én meg. :)
Nagyjából ott merül ki a fantáziám, hogy egy IPA-t mondjuk vmi csípős kaja mellé képzelek el... :DDD
Na jó, persze nem, de igazából annyira nem is nagyon mozogtam ebben az irányban, pedig rá lehetne erre érezni biztosan. :K
Sztem ha bor mellé már próbálgattad, a sörrel kapcsolatban legalább ilyen nagy a lehetőségek tárháza.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6483) Devergo7


Devergo7
tag

Most egy jèghideg körtés soproni jól esne. :-)

Devergo7 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#6484) jegenye77


jegenye77
addikt

Fő a változatosság!

Február óta kint vagyok Németországban és kóstoltam egy jó pár fajta búzasört,de még egyre se tudtam azt mondani,hogy ne lenne finom. :N
Volt amelyik jobban és volt amelyik kevésbé ízlett de mind az ajánlott kategóriában volt. :K
Nemsokára lesz itt egy kisebb sörfeszt. :C Már várom,hogy milyen sörök is lesznek!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6485) looser


looser
addikt

adster: nekem még ennyi fantáziám sincs, eddig mindent kipróbáltam mindennel és ez a 'brute force' módszer egy idő után elvezet a jó párosításokhoz :-)

Devergo7: akkor inkább ajánlom a Békésszentandrási Vilmoskörtést :-)

jegenye77: nagyon remek, tessék csak végigkóstolni a német felhozatalt! Magam a sörmanufaktúrában lógtam szombaton, 1 magyar, 4 német arányban fogyasztva és hát azt kell mondjam, a füstös Aecht Schlenkerla Rauchbier volt most is a nyerő, ezt mindenképpen kóstold meg, nagyon izgi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6486) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Sry srácok a kimaradásért ,de költözem ...40 fokban igazi élmény :)
Hogy bírjátok ezt a meleget? részemről már unom a 42C-t jöhetne némi kis enyhülés is :-/
Loos Grabancot vagy vmi hasonlót mikor iszunk ? pl hétvégén?
Elérhetőségem megvan . :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6487) looser válasza (ÉN)közPONT (#6486) üzenetére


looser
addikt

Az új Grabanc még nincs kész sajna, de már főződik :-)
Szerintem elmehetnénk a Sörmanufaktúrába is, vagy egy cseh sörözőbe. Mindkét helyen 500-600 körül van egy üveg sör. Armandonál kissé drágábbak vannak most csapon (700-800/0,33), de üvegesben ott is vannak szép darabok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6488) looser válasza looser (#6487) üzenetére


looser
addikt

Ja, és jövök neked a költeményekért egy Sátánnal :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6489) (ÉN)közPONT válasza looser (#6488) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

THX:)

Sörmanufakti jó lenne....a huppanó a hűtőgéppel betette a kaput :O

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6490) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma lecsúszott egy ilyen [link] sokkal jobb mint a világos verzió, de valahogy ez sem az igazi.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#6491) looser válasza koxx (#6490) üzenetére


looser
addikt

Meg lehet szokni ;-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6492) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6490) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A """mosogagtóléé""" részemről jobban bejön ...,de nem olyan rossz az :)

Néhány fokkal jobb mint az oldschool köbányai homályos :) apropó vettem nem rég egy olyat.......hát már az se olyan mint régen volt .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6493) koxx válasza (ÉN)közPONT (#6492) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hm fene tudja, maradok inkább a löwenweissénél.

Btw, holnaptól ismét belga sör akció az intersparban, 4db vásárlása esetén 599/db.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#6494) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6493) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az egy nagyon jó sör !!!!

Épp egy lépésre vagyok a helyi érdekeltségű InterS nál :) körbe is nézek izibe :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6495) koxx


koxx
MODERÁTOR

Drágább lesz a sör? nem kéne :(((

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#6496) pohár válasza koxx (#6493) üzenetére


pohár
félisten

jupíííí :C
mely márkák játszanak most?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6497) koxx válasza pohár (#6496) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ugyanazok, gulden draak, kasteel, satan, barbar stb.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#6498) pohár válasza koxx (#6497) üzenetére


pohár
félisten

na, akkor hátha be tudok megint vásárolni belőlük :K
a kasteel veszett jó, a draak meg veszett erős :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6499) NoLF válasza pohár (#6498) üzenetére


NoLF
addikt

a kasteel bármelyik darabja eszméletlen jó. mint ahogy a draak is, bár kétségtelen, hogy viccesebb darab :)

nekem megint 8 db directors jutott, ha már akciós... 9 font.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6500) pohár válasza NoLF (#6499) üzenetére


pohár
félisten

milyen kasteel van még? (boltban) még nem láttam, csak ezt a félét

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.