Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) NoLF válasza looser (#6646) üzenetére


NoLF
addikt

szentandráson vettem ogrét, nekem ízlett, bár egy kicsit édeskésebbnek hat, mint a proper pilseniek, de frankó :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6652) looser válasza NoLF (#6651) üzenetére


looser
addikt

Tegnap megkóstoltam és örültem, hogy nem maga Laci csapolta (ma fogja 3-tól), mivel nekem elég középszerűnek tűnt, különösebben nem volt kiemelkedő. Én nem tudom, mi az az íz, ami az olcsó söröknél mindig megcsap, talán tartósítószer(?), de ez volt az első, ami mellbevágott. Azután érdekes módon odébbállt ez a fura illat/íz és egy jóval kellemesebb malátás íznek átadta a helyét. Nem lett volna szívem megmondani neki, hogy az első korty eltorzította az arcom :-)

Viszont lett egy új kedvenc, a Zip's English Ale. Elképesztően hangulatos, szamócaízű sör, gyümölcs nélkül persze, nagyon különleges, harmonikus ízvilággal.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6653) BalaNce87 válasza looser (#6652) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nekem a Zip's Golden Ale talált be.
Erős, de mégis kellemes belgás ízvilággal rendelkező aranyszínű ale. :K

(#6654) jookomak válasza BalaNce87 (#6653) üzenetére


jookomak
őstag

A stout-juk is jó volt, kár hogy addigra már "elfáradtam". :)

(#6655) BalaNce87 válasza jookomak (#6654) üzenetére


BalaNce87
addikt

Én már ettől megfáradtam az elején :D

(#6656) DelArco


DelArco
aktív tag

Nem volt rossz ez a Főzdefeszt de néhol eléggé kemény árképzést alkalmaztak ami nem tetszett annyira. Wc-ből igazán tehettek volna kicsit többet de végülis túl lehetett élni.
Nem tudja valaki esetleg hogy Főzdefeszt polóból van e feketén kívül más szín? Feketét nem vennék de egy sötétkék vagy zöld már nem lenne rossz.
Ogre söre szerintem egész jó volt próbálok majd üveges verziót is szerezni belőle.
A Köleses sör még mindig nagy kedvencem ha jól tudom a Köleses dupla lett most a fesztivál söre.
Ittam valami banánosat is arról inkább nem ejtenék szót. (bár tény hogy banános ize volt)
Pár cseh sört is kipróbáltam azok is egész jók voltak bár az IPA-juk tényleg elég keserű volt ahogy írták. Ezekkel nem volt gond.
Zipsből English special-t ittam az egész jó volt meg a gingert is kóstoltam az sem rossz.
Meg ittam még pár másikat azok nem nagyon maradtak meg.
Angry Beastet próbálta valaki? Én nem akartam 650-et adni 2 deciért mondjuk 12% már amúgy is sok nekem.

A lényeg hogy még sok ilyen fesztivál kell! (talán valamivel melegebb lehetett volna akkor több sör lemegy)

Youth hides the key to salvation

(#6657) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok, belga sörfeszt lesz még1x idén? :U tavaly ugye szeptemberben volt, most pedig júniusban.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#6658) Latency


Latency
senior tag

Ennek ma láttam a hirdetését a villamosmegállóban: [link]

(#6659) looser válasza BalaNce87 (#6653) üzenetére


looser
addikt

Azaz! Én is arra gondoltam, a táblán felülről a harmadik, az English special volt a második, ginger az első, stout a negyedik, ehhe :-))
Szóval nekem is a Golden ale jött be, valami szenzációsan jó íze van. Gyűlnek már a kedvencek, pedig még csak egy éve ismerkedem a különleges(ebb) sörökkel :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6660) pohár válasza Latency (#6658) üzenetére


pohár
félisten

ha arra jártok, este mindenképp nézzetek el a Nagytemplom utca elején lévő Andersenbe :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6661) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Corsendonk Pater-ről vélemény valaki? Érdemes kipróbálni?

(#6662) looser válasza Jhonny06 (#6661) üzenetére


looser
addikt

Feltétlenül, az egyik legfinomabb belga barna!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6663) BalaNce87 válasza Jhonny06 (#6661) üzenetére


BalaNce87
addikt

ÚÚÚ, ne is mondd. Egyik kedvencem! Csapoltam valami fenomenális volt a várban! :DDD

(#6664) jookomak válasza DelArco (#6656) üzenetére


jookomak
őstag

Jó volt az az angry beast, én sokkal rosszabbra számítottam. Azt hittem, hogy valami alkoholos jellegtelen gagyi lesz. De abszolút jó sör volt, egy nehéz, ütős, de azért ízes barna.

Én hülye viszont már megint kihagytam a győrzámolyiak söreit...

(#6665) Traxx válasza Jhonny06 (#6661) üzenetére


Traxx
őstag

Nyíregyen sörfesztiválon kóstoltam a csapolt verzsönt. A vége felé, amikor már határozottan elkezdett melegedni, igencsak előjött az íze, de addig sem volt éppen rossz. Szóval (az Agnus mellé) én mindenképpen bevállalnám :K Az nekem kissé átlagosan indult, de szintén a melegedéssel jött elő az "igazi énje"...összességében nagyon jó volt.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6666) stangli


stangli
senior tag

(#6667) Kergeboci


Kergeboci
tag

Akinek főzdefeszten az IPA-k voltak a kedvence és bejött neki a Weathly (jól irom?) special Grabanc (miért ne jött volna be, a legjobb IPA amit életemben ittam), annak irány a Csakajósör bolt/kimérő, mert még van náluk csapra verve.

Ferdinándék pedig szűretlen Primator búzát csapolnak mostanában :) Azt hiszem fizetésem mostanában megint nem ruhára és kajára verem el :DD

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6668) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Vettem egy Leffe Brune-t. Verjetek meg, hogy eddig a Heineken-t meg egyéb szarokat vettem 250 körül, amikor ilyen sörök vannak 400-ért. Tökéletes. A kétszer ennyibe kerülő belgákat is alázza.

(#6669) NoLF válasza Jhonny06 (#6668) üzenetére


NoLF
addikt

az alázás talán túlzás, legfeljebb a te ízlésvilágodhoz közelebb áll, mindenesetre nagyon jó sör, annyi szent :) én is majdnem vettem ma egy nagyüvegest, de aztán mégis inkább három leakciózott termékre martam rá az angol polcról :)

az egyik a skót harviestoun főzde bitter & twisted 4,2-es szőkéje, igazán finom, frissítő, citromos aromával bíró frissítő bitter, kortyolnivaló :)

a második az ringwood brewery old thumper-je, kellemes félbarnaság 5,6% alkohol, gyümölcsös aromák, száraz és édes, az áráért pompás darab :)

a harmadik a marston's old empire IPA-ja, száraz ahogy kell, de a végén mégis édesbe fordul a komlóáradat, 1,5 fontért ez is remek választás, 5,7 az alkohol

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6670) looser válasza NoLF (#6611) üzenetére


looser
addikt

Boldog szülinapot Sir!

(átsikottam felette... :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6671) adster válasza NoLF (#6669) üzenetére


adster
tag

Sajnos még egyiket sem ittam, de hallottam már róluk, illetve láttam már őket képen. Az Old Thumper pl. a vaddisznós, ha jól emlékszem. :)
Bár a Harviestountól az Ola Dubh 18-at ittam már korábban, az nagyon rendben volt.

Azért kínálat terén te sem panaszkodhatsz... :D

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6672) adster


adster
tag

Mostanában egyébként volt pár amerikai, sikerült szert tennem pár komolyabb darabra, pl.: Lost Abbey Judgment Day, Green Flash West Coast IPA, Founders Dirty Bastard, Weyerbacher Double Simcoe IPA, Cigar City Maduro Oatmeal Brown Ale, Westbrook Vanilla Tree Dubbel, stb.

A legnagyobb kincsem azonban a "ratebeer top 50" 6. helyén álló Alesmith Speedway Stout, bár ezt a sütőtökös Southern Tier Pumking-et is epekedve várom már. :))

Legutóbb egy Sierra Nevada Bigfoot-hoz volt szerencsém, ha jól tudom, looser kolléga már ivott olyat, illetve emlékszem, hogy NoLF, te is fogyasztottál már ettől a márkától. :)
Huhh, hát meg kell, hogy mondjam, szerintem leírhatatlanul jó sör, ezek állatok odaát... :R

Úgyhogy ez majd mind szépen megy felfelé a blogra. ;)

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6673) Jhonny06 válasza NoLF (#6669) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igaz, nem írtam oda, hogy szerintem - nagyon elkapott a lendület. :R

(#6674) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

csak a Soproni :DDD

(#6675) NoLF válasza looser (#6670) üzenetére


NoLF
addikt

Köszönöm uram! :) ma este nincs mese, beverek két nagyüveges barna leffe-t :)

Adster: igen Sierra Nevada pale ale-hez volt szerencsém üvegesben és csapoltban is, nagyon izlett :) gondolom a bigfoot sem elhanyagolható ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6676) adster válasza NoLF (#6675) üzenetére


adster
tag

Hadd kívánjak én is boldog születésnapot! :C
Hát igen, a Bigfoot az remek, feltétlenül próbáld ki, ha alkalmad nyílik rá.

Én most éppen egy Mikkeller Mexas Ranger -t kortyolgatok.
Elég, ha megosztom a leírását: "Ale brewed with spices, almond milk, cocoa, chili, black beans & avocado leaves."
Te jóságos ég. Nem mondom, hogy az a kocsmázós-beszélgetős sör... :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6677) (ÉN)közPONT válasza Jhonny06 (#6668) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A Leffe egy tényleg nagyon jó sör és régebben a 349 forintos árával lazán versenyképes volt a mainstream prémium kat sörökkel !

Azért egy Gulden Draak al nem egy kategória bár az is ipari mennyiségben készül ,de némileg jobb sör

Részemről a Leffe Brune ben azt szeretem ,hogy bármiféle alkalom mellé passzol ...és színte mindenféle ebéd/vacsora mellé el tudom képzelni mint kisérő italt.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6678) Kergeboci válasza (ÉN)közPONT (#6677) üzenetére


Kergeboci
tag

És ebben mindig volt kukorica? Meglepetten olvastam a cimkéjén, nem hittem volna, hogy belga sörnél belefutok. Még ha Mo-on palackozzák, nem lepödök meg, de erre utaló jelet nem találtam rajta.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6679) Latency válasza Kergeboci (#6678) üzenetére


Latency
senior tag

Nem kell meglepődni, ugyan az a sörmulti gyártja, mint a borsodit.

(#6680) looser válasza Latency (#6679) üzenetére


looser
addikt

Khm, tudomásom szerint importálódik, nem itt készül, ahogy szerencsére a Staro és Pilsner sem. A kukorica tényleg meglepő egyébként, de az összhatás mégis lenyűgöző :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6681) Latency válasza looser (#6680) üzenetére


Latency
senior tag

Persze, hogy nem magyar, arra próbáltam utalni, hogy az az InBev gyártja Belgiumban, aki nemrég még a borsodit is birtokolta többek között (pont ezért volt az importőre a borsodi).

(#6682) (ÉN)közPONT válasza Kergeboci (#6678) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hát ehez érdemben azért nem tudok hozzászólni mert bár jártam belgiumban ,de nem emlékszem arra ,hogy amit a helyi fogyasztásnak szántak abban van e kukorica ?

ettől függetlenül a belépő szintű ..már árban .... a belga sörök között nagyon is jó minőséget képvisel ........OFF : kíváncsi lennék milyen lehet az ottani ""kőbányai"" :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6683) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ma végre lesz időm bemenni a csakajósör-be, ezeket rendeltem:

Flying Dog Gonzo
Flying Dog Raging Bitch
Flying Dog Snake Dog IPA
Sierra Nevada Bigfoot Ale

(#6684) jookomak válasza (ÉN)közPONT (#6682) üzenetére


jookomak
őstag

A belga lóbányai elvileg a Stella, nem? Mondjuk az is más (jobb) kint, mint itthon. Szerencsétleneknek azt kell inni mondjuk egy meccsen...szörnyű lehet.
Kedvenc marketingszövegem: a magyarok szája ízéhez igazítva. Magyarán olcsóbban csináljuk a gagyit.

(#6685) Kergeboci válasza Jhonny06 (#6683) üzenetére


Kergeboci
tag

Nem egy olcsó kör, viszont minden darabja megéri.

Ha már ott jársz, próbáld ki a csapolt Wheatly búzaélesztővel készült IPA-t is (vagy vigyél palackot és töltess bele egy kicsit, ha vezetsz).

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6686) adster válasza Jhonny06 (#6683) üzenetére


adster
tag

Remek választás mindegyik, bár a belgák után kissé talán meredek lesz (szintén) mindegyik. ;)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6687) (ÉN)közPONT válasza jookomak (#6684) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az a leggagyibb ?:))) már ami ténylegesen belga sör ?
Az annyira nem is rossz :) ...jobban állnak mint mi sör ügyileg..és egyébb ügyileg is :-/

Hát igen :))) olcsóbban csináljuk a gagyit :)) ezjó :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6688) jookomak válasza (ÉN)közPONT (#6687) üzenetére


jookomak
őstag

Lehet kicsit túloztam, nyilván ott is van moslék sör, bár nem tudom, hogy megengedhetik-e maguknak a belgák az olyan csodák után, mint az orval pl. :)
Talán inkább a mi Dreherünk lehet ott a stella.

(#6689) (ÉN)közPONT válasza jookomak (#6688) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Meg azokról a csodákról nem is beszélve amit a helybeli kis fözdékben kapni csak...

Hát ..nem nagyon tudok még egy olyan országot mondani ahol a sörfőzést ilyen művészi szinten művelik .

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6690) Traxx válasza (ÉN)közPONT (#6687) üzenetére


Traxx
őstag

Vagy a Jupiler.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6691) (ÉN)közPONT válasza Traxx (#6690) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Idézem:
Belgium legnagyobb mennyiségben forgalmazott söre. A francia-ajkú Vallónia terméke. Diszkréten komlós illat, mély arany szín, mérsékelt hab jellemzi. A közepesen telt, malátás testhez élesztős-gombás utóíz párosul. Finoman eloszló szénsav-tartalma a pezsgőre emlékeztet. Igazi németalföldi pils. Jó lehet abban az országban sörbarátnak lenni, ahol ilyen a legközönségesebb sör...

Jónak tűnik :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6692) Traxx válasza (ÉN)közPONT (#6691) üzenetére


Traxx
őstag

Nem találtam meg hirtelen, de valamilyen blogon olvastam, hogy nem voltak elájulva a Jupilertől, jellegtelen sör kategóriába sorolták be (bár az nem rémlik, hogy ez a belga sörök között értendő-e, vagy úgy összességében :) )

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6693) (ÉN)közPONT válasza Traxx (#6692) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Valszeg a belga sörök között ..mondjuk egy Agnushoz képest...
A mi kis népsörünkhöz képest minimum egy Staropramenek tűnik a leírás alapján :)
Alkalmasint jól esne belőle egy picolo ..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6694) Traxx válasza (ÉN)közPONT (#6693) üzenetére


Traxx
őstag

[link] :D

Tripel Karmeliet vagy Westmalle még mindig kellene, esetleg a 10-es Maredsous....meg még jópár társa :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6695) looser


looser
addikt

Ma meglátogattuk a Snapsz Galéria nevű helyet egy kollégával; csapon Deliriumok vannak (Tremens, Nocturnum és Red), Floris Kriek ill. Gulden Draak 9000. Tremens volt az első GD a második és egy Bush Ambre nevű csodával 'fojtottam le' az előzőeket, ez utóbbi 12%-os darab, erősen alkoholos ízű, de jó ital, nekem viszont a GD 9000 ízlett. Nem, itt nyoma sincs a nyomasztó cukornak mint a 'kis'tesónál, ellenben egy remek félbarna ale kellemes illattal és lassan kibontakozó gyönyörű testtel. Nagyon jó sör.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6696) (ÉN)közPONT válasza Traxx (#6694) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

THX :R :R

Nem semmi ennek a sörnek az árképzése Silly Pils ..300ft + 40 üveg ..hmm gondolom nem egy Gulden Draak :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6697) NoLF


NoLF
addikt

mai gyűjtemény, lássunk hozzá :) 5,2-6,6ig szépen felfelé. a kakukktojás persze az olasz peroni gran riserva doppio malto, már ittam, akciós volt, elfér :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6698) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ugyan ez nem sör, de nagyon finom volt. Original angol cucc, meg is kérik az árát :/

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#6699) BalaNce87 válasza NoLF (#6697) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ez a goblinos téma nagyon faja :D Hogyan jutottál hozzá?

(#6700) NoLF válasza BalaNce87 (#6699) üzenetére


NoLF
addikt

Ő az egyik kedvencem, a hobgoblin nagytesoja, nagyon finom. Bementem a boltba, levettem a polcról, bele a kosárba, a pénztárnál kifizettem, hazavittem, behutottem... Te nem így szoktad? :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.