Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) (ÉN)közPONT válasza looser (#5599) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen igen azaz...valszeg :) Az üvegre ez van felvésve..Dark Lager :D ..

Beszarás ez a serfőző kit :) végülis 24E pénzt megér..
Durva erős barnasört szívessen kotyvasztanék vele....az lenne a neve ,hogy agygörcs !

A nevet loptam hozzá egy filmből :)

min 10%os lenne inkább több :) ha lehet...nem lenne nagyon kifinomult sör....vmi fekete habos cukros kv-s ízű vmi (gondolom ha adok hozzá egy kis brazil kv-t? csak jobb lehet?:DDD ) ,de remekül lehetne vele gyógyítani a frissességet..és a józanságot is :)

Hülyeséget félre...jópofi hétvégi hobby lenne...ha ügyes vagyok akkor remek leszoktató kúra a csodálatos osánról meg spaar ról :)..már sör ügyben :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5602) looser válasza jookomak (#5600) üzenetére


looser
addikt

Ez komoly? Sajnos nem ismerem a szabályozás részleteit...

(ÉN)közPONT: részemről ok a próba, ha megleszel vele :-) Én valami ale-el kezdenék. Azt írják, hogy 46 palack készíthető egy ilyen 1,5-1,8 kilós sűrítményből, akkor az 23 liter, ami azért nem rossz, ha sikerül jó minőségű sört fabrikálni és annak literje 200-240 forintból megvan. Zsongító a gondolat :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5603) jookomak válasza looser (#5602) üzenetére


jookomak
őstag

Ha a szigorú törvényeket nézzük, akkor így van.
A jövedéki törvény eleje rögtön ezt mondja ki
[link]

aztán az ide vonatkozó rész: (XV. fejezet)
Söradóraktár

78. § (1) Adóraktári engedély adható
a) a sör előállítását végző, a 20 ezer hektoliter éves termelőkapacitást el nem érő sörgyártó üzemre (a továbbiakban: sörfőzde),

Szóval mivel belföldön állítasz elő jövedéki terméket, elvileg kell engedély. Mondjuk azt nem tudom, hogyan lehet forgalomba hozni ezeket a szetteket.

Itt egy cikk róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5604) looser válasza jookomak (#5603) üzenetére


looser
addikt

Igen, de gondolom ezt az őrült összeget is elengedik majd, hiszen pontosan körülírható a házifőzők személye és célközönsége: mi. Akik mellette dolgozunk, nem ezzel keressük a kenyerünket, ez mindössze hobbi. Ettől nem fog összedőlni a gazdaság és sok embernek szerez majd - NAV- és félelemmentes - örömet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5605) adster


adster
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem ismer-e valaki egy olyan boltot, webáruházat, stb., ahonnan bizonyos különleges sörökhöz illő különleges poharak lennének beszerezhetők?

A legtöbb belga és egyéb, hasonló kaliberű sört forgalmazó cég oldalán fellelhető egy pár, az adott sör típusához passzoló, azonos márkájú pohár, némelyikkel szemezgetek is.

Az azonban, hogy minden esetben a saját poharukból fogyasszam az efféle söröket, némiképp megterhelő lenne. :) Azt pedig, hogy pl. Duvel-es pohárból fogyasszak Delirium Tremens-t, kissé illúzióromboló lenne.... ;)

Arra lennék tehát kíváncsi, hogy nem tud-e valaki olyan szaküzletről, ahonnan bizonyos pohártípusok beszerezhetőek lennének. Gondolok itt olyan fajtákra, mint a márkajelzés nélküli kehely, illetve tulipán (amint az egy korábbi képen egy Gulden Draak társaságában lencsevégre is került.

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5606) jookomak válasza adster (#5605) üzenetére


jookomak
őstag

Pater marcus-ban kaphatóak az adott sörökhöz tartozó poharak.
Olyan formájúakat, márkajelzés nélkül elég nehéz lesz itthon beszerezni.

(#5607) (ÉN)közPONT válasza looser (#5602) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Mindenképp ki kéne próbálni ..jah ásványvíz..az is buli lenne ha külömböző ásványvízeket használnánk....nahjóó nem a Salvus vízet :)...

esetleg az se lenne rossz ha fűszert vagy vmi egyébb ízmódosítót tennénk bele..jójó eretnek vagyok :) ,de valamelyik belga sörben pl koriandert láttam az összetevők címszó alatt..

240 ért 1L sört nem kapni..főleg olyat nem ami tényleg sörből van .

Adster körbenézek ezügyben.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5608) DelArco válasza adster (#5605) üzenetére


DelArco
aktív tag

Itt majdnem mindegyikhez megkapod a megfelelő poharat de nem lesz olcsó.
Ha jól emlékszem 1200 Ft egy darab bár évekkel ezelött vettem utoljára.
[link]

Youth hides the key to salvation

(#5609) adster


adster
tag

Igen-igen, az összes belga sört (is) forgalmazó cég honlapját végigböngésztem, a legtöbbjüknél valóban megtalálhatóak a sörökkel azonos márkájú poharak (az árfekvésük már helyenként erősen változó ;) ).

Arra, hogy bármilyen sört iszok, a saját poharából tegyem, nem sok esélyt látok, ilyen szinten azért nem állok és nem is biztos, hogy szeretnék. :)
Viszont ha már néha szeretném megadni a módját, akkor az ne úgy történjen, mint például egy sörös blogon, amikor Saku Manchester sör került Orval kehelyben tálalásra.

Az égvilágon semmi gond nincs vele, nyilván nem lesz rosszabb íze a sörnek, de mióta a sörfogyasztásom a különleges és értékes ízek keresésével kapcsolatos szemléletmóddal egészült ki, ezen a téren is szeretném teljesebbé tenni a cuccoknak az élvezetét és ez valahogy számomra megborítaná ezt a harmóniát :)

Sok helyen láttam sörökről készült fotókat különleges poharak társaságában (mint ahogy pár hozzászólással korábban a Gulden Draak melletti tulipán), úgyhogy gondoltam megkérdezem tőletek, mert úgy látom, páran eléggé jártasak a témában. ;)

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5610) looser


looser
addikt

Na mi a helyzet? Iszik mindenki rendesen? :-)

Tegnap pálinkanapot tartottam, van némi házi körte és szilva, egy üveg bolti ágyas-vegyesgyümi és kaptam ajándékba egy üveg (1 liter!) Sligovicát :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5611) NoLF válasza looser (#5610) üzenetére


NoLF
addikt

én épp leáldozóban vagyok, most voltam otthon, hoztam ki 13 liter pálinkát, de már hiányoztak az itteni sörök mert az otthoni löttyök brutálszarok sajna, persze ha lett volna időm felkutathattam volna pár különlegességet, de más dolgom volt...

most pedig egy sepherd neame 1698 bottle conditioned kentish strong ale ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5612) looser válasza NoLF (#5611) üzenetére


looser
addikt

Jézusom, iszol te rendesen öregem, nem semmi :-)
Én nemrégiben rendeltem egy Vaterás fickótól házipálinkát, másodjára már nem vaterán, hanem telefonon és félreértettük egymást. Szilvát kértem, mondta, hogy abból már kevés van, de van körte, mondom abból kérnék akkor két litert, erre hozott négyet, mindkettőből kettőt. Ha már ott voltam, átvettem, úgyis elfogy. Másnap mondja kollégám, hogy amit nyáron megbeszéltünk, hogy hoz pálinkát a szombathelyi ismerőse, az is érkezik, újabb két liter. Két kollégának megcsináltam a laptopjait, egyikük hozott egy ágyas-vegyest, másikuk a literes Sligovicát. De valahogy a sörre mindig szívesebben gondolok, közelebb áll hozzám :-)

Ma csodát láttam. Jövök haza az 50-es villamossal, s két hölgy ült egymással szemben, egy gyönyörű, karcsú, fiatal, jólöltözött magas lány (25-30 körüli), manöken arccal, de csodás mosollyal és nem festett barna hajjal (a kedvencem...) s másikuk feltehetőleg az édesanyja, hasonlítottak egymásra, s felváltva kortyolgattak egy dobozos Arany Ászokat, de főképp a fiatal lány itta. Nem tudtam levenni róla a szemem, bár édesanyja pont úgy ült, hogy engem látott, mégis muszáj volt nézni, egyszerűen döbbenetes látvány volt. Most sem térek magamhoz és csak egy import világos Staro van a hűtőben...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5613) (ÉN)közPONT válasza looser (#5610) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

NoLFi :C :C :C :DDD

Kocsival mentél gondolom :) :DDD ...repülőn necces lenne

Ááááá.....annyi melóm van ,hogy még sört se vettem vagy 4 napja :)
Nembaj ..jobban fogom értékelni a Leffe Darkot :DDD

Ma csodát láttam. Jövök haza az 50-es villamossal, s két hölgy ült egymással szemben, egy gyönyörű, karcsú, fiatal, jólöltözött magas lány (25-30 körüli), manöken arccal, de csodás mosollyal és nem festett barna hajjal (a kedvencem...) s másikuk feltehetőleg az édesanyja, hasonlítottak egymásra, s felváltva kortyolgattak egy dobozos Arany Ászokat, de főképp a fiatal lány itta. Nem tudtam levenni róla a szemem, bár édesanyja pont úgy ült, hogy engem látott, mégis muszáj volt nézni, egyszerűen döbbenetes látvány volt. Most sem térek magamhoz és csak egy import világos Staro van a hűtőben...

Új műfajt gondoltam ki az erotikus filmek terén.... :U két nőci..egy 20as évei közepét taposó és egy 40es asszony kissé alulöltözve édelegnek egy penthouse lakásban a teraszon késő délután..stillszerűen tűsarkú/combfixbe és még mielött megjelenik a felajzott férfi a jelenetben felválltva elégítik ki bizonyos orális vágyaikat egy ..most márkát nem írok típusú dobozos sörrel :DDD :C

Sry még reggelvan és álmos vagyok kissé :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5614) looser válasza (ÉN)közPONT (#5613) üzenetére


looser
addikt

Most már felébredtem :-)
(bilibe lóg a kezem...)
Tehát sörrel állnak be? :-) oroszoknál vodkával, franciáknál pezsgővel, Mexikóban tequilával, stílszerűen.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5615) jegenye77 válasza looser (#5610) üzenetére


jegenye77
addikt

Na mi a helyzet? Iszik mindenki rendesen? :-)
Naná,hogy iszik!
Szombaton sikerült is elérni a célt.Du 2-től hajnal 3-ig.Sör+pálinka+sok sör+sok pálinka.
Vasárnap ismét kényelmetlen volt a fejem. :Y
Mára meg totál lebetegedtem,elért valami nyavalya.Persze melóznom azt muszáj de este pihi lesz.Azt hiszem nem lesz söröcske egy pár napig. :O

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5616) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5615) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jegenye mihamarabbi jobbulást !!!
Erőleves gazdagon , szekrényi gyógyszer....buzgó imádság? :)

Ezek szerint csak én vagyok aki majdnemhogy kizárólag sör iszik? :C ...a pálnika nálam igen ritka vendég..a sör kevésbé :)

Looser: TÚRÓT...szerintem mind álmodozunk egy olyanról ,hogy két olyasmi asszonyság közé :).....sörös vágykép :

Két kerekebb (felül 100+ :) ) 30-40es nőszemély játszadozik egy üveg sörrel ....odamész kikapod a kezükből..adsz nekik vmi mást a kezükbe :C és közben sörözöl :DDD

Lakik bennem egy torrente? ha külsőre nem is de lélekben :DDD :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5617) szumoo válasza looser (#5610) üzenetére


szumoo
senior tag

Persze, hogy iszik! :D
Pár doboz Stella és Staropramen volt az elmúlt héten.
Néha én is elcsodálkozom, hogy milyen sok csinos leányzó sörözik. :)
Meg amúgy is egészséges a sör. :D

A nyúlon túl?

(#5618) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5616) üzenetére


jegenye77
addikt

:R
Jó a történet!Kovit keresd fel,tuti vevő a sztorira. :K Mert valóságban,hogy két nővel az rendben van de,hogy közben még sörözöl is! :Y
Sajnos szerintem ez csak álom marad mert igen kevés nő viselné ezt el. :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5619) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5618) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:) köszi...igyekszem :C

A valóságban olyanom már volt aki elviselte.................,hogy sörözök néha :)
Az is vmi :C :DDD

Témánál is legyünk.......teszek egy próbát majd egy Royal Helles nevezetű sörrel..."jelben" sör mert 99hufért csak a doboz hasonlít egy sörösdobozra ....valszeg 1/10 lesz ,de amíg nem próbáltam? :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5620) NoLF válasza looser (#5612) üzenetére


NoLF
addikt

természetesen nem magamnak hoztam mindet, node eladni sem fogom az összeset :)
nagybátyám főzi ezer éve, mindig díjnyertes lőréket dob össze úgyhogy csalódásra semmi ok.

a söröző lányok nekem is mindig a kedvenceim közé tartoztak :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5621) (ÉN)közPONT válasza (ÉN)közPONT (#5619) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Nah megvolt a Royal Helles teszt..............tömörítek 1.5/10 ...azért ilyen magas a szám mert összességében a doboz hasonlít egy sörösdobozra ....

Érdekes ,hogy itt egész magas pontszámot kapott :)..tudnám mire ? :)
http://www.ratebeer.com/beer/royal-helles/86318/

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5622) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma estére egy könnyed 10,5-es sör :) Hihetetlen milyen illata és íze van. Intersparban 699 ft.

[ Szerkesztve ]

(#5623) looser válasza koxx (#5622) üzenetére


looser
addikt

Hát ez valami nagyon szép palack!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5624) looser


looser
addikt

Tegnap kipróbáltam apám kedvenc nyugati sörét (már '97-ben meghalt, de emlékszem, ez volt a nyugati kedvence...) a DAB-ot, s világos sör létére egészen meggyőző volt, nagyon kellemes darab, enyhén pirított ízt éreztem benne és nyoma sem volt a világos sörök savanykásságának.
Régebben írtam egy Wernesgrüner partyhordóról, hogy az akkor mennyire bejött, de a tegnapi trió egyik tagja ő volt és hát nem vagyok túl jó véleménnyel róla, elég közönséges sör. Ebből látszik, kóstolgatni kell, szóval nekünk, sörösöknek, mindig lesz dolgunk :-))
Na jó, azért a borok jobban változnak időről-időre, míg a söröknél jóval kisebb a szórás; legalábbis a kommersz termékeket tekintve.
A harmadik egy búza volt, Oberdorfer Weissbier, semmi különös, jobb lett volna valami mást választani helyette; szemezgettem még 1-2 sörrel a Corvin Pláza CBA hűtőjénél. Szóval a DAB-ra adnék egy 6/10-et, a Wernesgrünerre 4/10, míg a Hófehérke egy ötöst vihet haza a tízből :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5625) jookomak válasza looser (#5624) üzenetére


jookomak
őstag

Wernesgrüner nekem se jött be.
Ha már német világos, kóstoltad a Radebergert? Ha nem, ki ne hagyd. Amikor először ittam, egy masszív fejberugást éreztem, és nem az alkohol miatt. A sört mintha harapni lehetne. Üvegesben is jó, de persze, mint mindig, ez is csapoltan az igazi, bár sajnos nagyon kevés helyen kapni. A kedvenc német söröm.

Nem tudja valaki, hol lehet Hasseröder-t kapni?

(#5626) F-ECT$ válasza jookomak (#5625) üzenetére


F-ECT$
titán

Radeberger nálam is nagy kedvenc, bár nekem pont először nem ízlett annyira.

Dive ever, work never.

(#5627) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5622) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Én is ott vettem....az üvegeket el is tettem :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5628) looser


looser
addikt

Annyira de annyira szexi pakkokat lehet a(z) (brit) Amazonon venni, hogy a szívem megszakad. Rohadt drága most a GBP, így nem nagyon érdemes rendelni. Itt van mindjárt ez a szívmelengető csomagocska, vagy ez itten, erről nem is beszélve...

Persze mindjárt bekukkant NoLF kolléga és megjegyzi, hogy ezeket a sarki fűszeres is árulja, nem nagy szám és akkor tényleg leugrok ide a sarki krimóba, ahelyett, hogy agyvérzést kapnék, mert nálunk csak soproniborsodidreher variációk kaphatók, pedig többet iszunk mint a britek; sörből mondjuk pont nem...na mindegy :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5629) jookomak válasza looser (#5628) üzenetére


jookomak
őstag

Itthon elég gyér az angol/brit/ír sör választék. Én eddig guiness-t, kilkenny-t, meg bombardier-t láttam.

Na de hogy ez a hozzászólás se maradjon kocsmaajánló nélkül: látogassátok meg a Pointer Pub-ot! A tompai utcaiban állandó akció van a saját sörükre, 490 a literes.

(#5630) koxx


koxx
MODERÁTOR

Hoegaarden White

Sokkal többet vártam ettől a sörtől. Nem volt rossz, de a Gulden Draakot nehéz überelni :) (tudom nem egy kategória)

(#5631) jookomak válasza koxx (#5630) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem se jön be a hógárden. Nagyon könnyű, üdítő jellegű sör. Inkább a jó kis német búzák...hmmm egy Paulaner Weissbier

(#5632) NoLF válasza jookomak (#5629) üzenetére


NoLF
addikt

tescoban kapsz dobozos old speckled hent, az elég fincsi, itt is veszek néha. most kiadtak vmi újat, old golden hen, 4,1es alkohollal, ízlik :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5633) looser válasza jookomak (#5629) üzenetére


looser
addikt

Tegnap elolvastam az ajánlódat és el is mentem a Pointer's-be. Ittam egy literest a sajátjukból (Hunter's), egy Bombardier-t és egy London Pride-ot. Bár ez utóbbi dobozos volt, mégis egy nagyon jó ízű ale volt (rá volt írva, de már érzem magam is a különbséget :-) A saját sörük nem nagy szám, de egyáltalán nem rossz, az utóbbi kettő viszont nagyon finom volt, nem is tudnék dönteni közülük.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5634) jegenye77 válasza koxx (#5630) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is kóstoltam már de nekem se jött be.Mintha limonádét ittam volna.
jookomak-nak igaza van.Az az igazi búza!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5635) looser


looser
addikt

Azt nem tudjátok, hogy angolul ipa-nak - így fonetikusan - vagy ájpíéj-nek ejtik az IPA-t?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5636) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5632) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Tervezek a csodálatos tacskóba menni...kifogytam a tesztelhető sörökből... :C lényegében amit a csodás ISben kapni az mind megvolt legyalább 1x :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5637) looser


looser
addikt

Hát az igazat megvallva nemrégiben bekukkantottam a KöKi terminál Tescojába és nem túl széles választékot tapasztaltam, bár lehet, hogy csak nem néztem alaposan körül, viszont tegnap este meglátogattam a Határ úti Europarkban lévő Interspart, ahol sikerült az általatok favorizált némely belgát (is) beszerezni, illetve tettem melléjük még egynéhány kommerszebb (import) söröcskét, amelyeket nem ismerek vagy rég ittam, amikor még nem a 'tesztelés' volt az elsőrendű megközelítés :-)
Jó(?) szokásomhoz hívem lekaptam őket szépen, tornasorba, alant a díszes társaság :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5638) looser


looser
addikt

Gyűlölöm a cukrot. Ez volt az első gondolatom a Gulden Draak első kortya után. Lehet, hogy nem vagyok a barnák rajongója? Ez hülyeség, nőkben is a barna vonz (az olyan természetes, vagy nem? :-) Szóval nem tudtam mire vélni, legalább 15-20 percig iszogattam, becsukott szemmel, nézegettem a színét és nem. Totál közömbös, még a fűszeres ízhullám sem borít el, mint a cseh barnák/feketék jó részénél, bár a cukor lényegesen alacsonyabb, egyszerűen nem tudok másra figyelni. 5/10
Kettőt hűtöttem be, valahogy éreztem, hogy őt - Duvel - kell másodiknak hagyni. Nagyon kellemes ale (de a , gyönyörű a színe, mézesen keserű, de az is olyan enyhén, nagyon jó, egyszerűen szuper, viszi az embert, könnyű, laza baráti beszélgetés mellé, sok habbal, kicsit a Kárpi szűretlen ászoksörére emlékeztet, de itt szépen leül a komló a nyelved tövére és csak a következő korttyal távozik. Élvezem... :-))) 8/10

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5639) NoLF válasza looser (#5638) üzenetére


NoLF
addikt

akad édesség a gulden draakban bőven, de szerintem nem cukrot éreztél te, hanem a bő alkoholt :)

nálam komplexitásban eddig ez a sárkány viszi az biztos.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5640) looser válasza NoLF (#5639) üzenetére


looser
addikt

Lehet, hogy igazad van, de ez az alábbi cimke van rajta. Illetve ezen az oldalon, amely a Gulden Draak klón elkészítéséhez is cukrot ír egyik összetevőként.

De sebaj, a La trappe Dubbel egy szintén nagyon kellemes folytatás lett, borostyános színű (és ízű?...ne kövezzetek meg :-) félbarna, szerethető és finom sör 7/10

A folytatása viszont az eddigi egyik legjobb sörélményem: a Corsendonk. Nem tudok betelni vele, annyira jó, könnyű, virágos, gyümölcsös, halványsárga színe és szép egybefüggő habja van, az illatát el tudnám képzelni a szerelmemen, ezt innám szeretkezés közben (tényleg kezdek berúgni, pedig a Főzdefesztes szombat esti állapothoz képest ez még kezdeti állapot...nem mintha a szétcsúszás lenne a cél :-) szóval egyszerűen nagyon jó, nagyon, nagyon jó :-) 9/10

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5641) looser válasza looser (#5640) üzenetére


looser
addikt

Oops, a kép ehun:

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5642) NoLF válasza looser (#5640) üzenetére


NoLF
addikt

nem azt mondtam hogy nincs benne sukor, félreértés ne essék, csak szerintem nem azt érezted :) 2,78 tömegszázaléknyi barnacukrot adnak hozzá egyébként.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5643) looser


looser
addikt

A Valentins Dunkel Hefeweissbier nagyon jó, barna búza, egyszer ittam hasonlót a Kertészben, egészen feldob ez vidám-komoly kettősség a sörben. Erősen búza, kis bakos beütéssel 7/10

Szerk.: a nemjóját, ezt nagyon egyszerre írtuk :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5644) looser


looser
addikt

A Leffe söröket is erősen ajánlottátok már és igen, nagyon finom volt a világos és a barna búza is, ráadásul 400 Ft alatt van, ami egyszerűen remek egy belga sörhöz, ugyanennyi az Edelweiss is, de ezek egyszerűen köröket vernek a többi búzára, amelyeket eddig ittam. Érdekes, a Valentin's-ből a barna volt jobb, a Leffe-nél a világos ízlett jobban, persze nagyon szuper volt mindkettő. Barna: 8/10 Világos: 9/10

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5645) looser


looser
addikt

Erdinger Dunkel. Nagyon jó kis barna búza, egészen más vonal, mint a belga apátságiak. Lehet, hogy hülyének néztek, de engem átkozottul emlékeztet a Bombardier-re, legalábbis a végén, az utóízében. Könnyed, savanykás és szép habja van, ami gyorsan el is illan, nem mintha gond lenne :-)
Barátságos, kellemes ital, szerintem 7/10

Ez előtt ittam egy Foster's-t, amit viszont mindenhol lehúznak...hát nem tudom, kevés ilyen olcsó és jó világost ittam, bár ilyen lenne (és ennyiért) az Arany Ászok vagy a Kőbányai. Francia gyártású a címke szerint, de eredetileg ausztrál származású ital és hát nem akarok hazudni nektek, de meglehetősen élveztem :-) Ez a dal pedig csak rátett az élvezetre :-)) Szerintem, hmmm 7/10, ok? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5646) looser


looser
addikt

Huhh, az előző postban úgy értettem, hogy AÁ és KB árban legyen egy Foster ízű népsör, mert az mindenkinek jó lenne :-)

Megvallom, a végére hagytam a Gösser Bock-ot (apropó, az Erdingert, Gössert és Foster's-t ma szereztem be, a Leffe-k mellé) és bár már eléggé csillog a szemem, az ízlelőbimbóim megfelelően működnek és boldogok az elmúlt órák eseményeitől :-))
Ez egy nagyon jó baksör, ugyanazt a kellemes pirított malátát érzem benne, mint a győrzámolyi barnában, ami eddigi legkedvesebb barnasör élményem. 7/10
A Dreher tanulhatna (kölcsönvehetne, megtarthatna) belőle/tőlük egy keveset, így fejlesztvén a kommersz sörök mindenhol kapható repertoárján. Kevés lépés lenne tényleg, hogy ne szar sörrel tömjék a magyar embert. Ez totál kiakasztó; most hogy az utóbbi hónapokban elkezdtem megismerni a sörvilág egy egészen közeli (s aprócska), mégis oly' távoli szegletét, egyszerűen csak háborog a lelkem a sok elpazarolt órán, pénzen, reklámon, amelyet a kiváló sörök fejlesztésébe ölhettek volna a hazai nagyok sörmesterei.
De nem, egyszerűen az a kép kúszik a fejembe mindig, hogy a szakképzett sörmester a kapott receptúra alapján teszi nap mint nap a dolgát, mindenféle kísérlet nélkül, ami esetleg - ha kiszabadulna - forradalmat csinál(hat)na. De nem. A Soproni Démon-t egy jó jelnek tekintem és azt is, hogy a Grabancot már palackozzák, de könyörgöm, tőkésítsék fel a kis hazaiakat, hogy végre eljusson minden (itt majdnem háztartást írtam, de az elég fura lenne) sörkedvelő otthonába a hazai kézműves sörkészítés végeredménye.
Helyi viszonyok (összetevők) között is világhírűt lehetne alkotni, s erre nekem bizonyíték volt a második Főzdefeszt. Ó te jó ég! (ahogy Janice mondta a Jóbarátok sorozatban), tényleg csak ennyi kellene és olcsón (értem ez alatt a boltban 300 Ft alatti söröket) lehetne nagyszerű sörökhöz jutni. Nagyon, nagyon reménykedem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5647) looser


looser
addikt

Itt van egy rakat brit sör, egynémely egészen kellemes áron.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5648) umek7 válasza looser (#5647) üzenetére


umek7
őstag

Belhaven Scottish Stout (500 ml, 7%) Ehhez a sörhöz már volt szerencsém, aki nem sajnál rá 750 HUF-ot annak bátran tudom ajánlani. Nagyon pikáns, részletesebb leírást a linken találhattok róla.

Köszi a linket!

(#5649) adster


adster
tag

A Leffe az búzasör lenne? :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#5650) szumoo


szumoo
senior tag

Ma volt shoppingolni egy kicsit, és betértem az ottani tesco-ba, hátha találok vmi különlegesebb söröcskét. :)
Eredmény:
1 doboz Old Speckled Hen, 1 üveg Kwak, 1 doboz Foster's, 1 blond és 1 dark Leffe, és 2 üveg Müller(csak 200Ft volt darabja). :)
Szerintem ma vmelyiket megkóstolom. :)

Sz.

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.