Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) looser válasza NoLF (#5450) üzenetére


looser
addikt

Jöhet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5452) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Régen jártam erre........sok a meló....sör is szokott lenni :) mindenféle Valentins heffe dunkel....tegnap ez volt..megbírtam inni XD :C :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5453) looser


looser
addikt

Gondoltam a palackokról egy fotót beszúrok ide, bár nem a legkedvesebb sörélmények társulnak hozzájuk, de azért olyan pokoli sem volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5454) (ÉN)közPONT válasza looser (#5453) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

hmmmmmmm hmmmmmmmmmmm dejó...megkívántam a sört :) ez nálam kevéssé újdonság :)

asszem ma be is szerzek 1db nívósabb sörféleséget :C :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5455) looser válasza (ÉN)közPONT (#5454) üzenetére


looser
addikt

Hajrá! :-)
Mindig jó sörkedvelő csajokat látni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5456) (ÉN)közPONT válasza looser (#5455) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Kac Kac Kac az avatar csak azért lett mert "ilyen" fejem van ..azaz a hajam hossz bőven meghaladja az átlag magyar férfihajhosszt :)

de elszomorító hírem van...annyira vagyok nő (nembaj :) ) mint amennyire Római pápa (Baal őrizz ettől XD)

viszon sörkedvelő az vagyok...tudom ez nem ér fel egy 110/C kosárral, de ezt is vmi XD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5457) looser válasza (ÉN)közPONT (#5456) üzenetére


looser
addikt

Ne haragudj kérlek, ha gondolod kitöröltetem a modikkal.

szerk: most megnéztem az adataidat Karesz, és tényleg bocs :B :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5458) (ÉN)közPONT válasza looser (#5457) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Dehogy harizom....épp a privóm hangvételét is próbáltam humorosra venni :)

isten őrizz a saját 110/c-s dudáktól ..fogdosni az más de ,hogy nekem legyen ? wáááááá :DDD
nyugodtan maradhat..feldobja a hangulatot és némileg infót szolgáltat rólunk :)

hamár itt tartunk?
Borsodi búza? vélemények ? én az utóbbi időben olyan kur..ra elvoltam havazva ,hogy írni nem igen tudtam vagyis este amikor beestem már kedvem nem volt hozzá...viszont menet közben ...jövet menet..egy boltba beesek..sört veszek és tesztelek azért ilyenek voltak...pl én nem a reklámokból tudtam meg ,hogy már ilyen is van ,hogy Borsodi búzasör ! ...vettem is...1 bajom van vele ,hogy nekem nem tűnik valódi búzasörnek hanem olyan búzasör tartalmű sör..nah ezt jól megmagyaráztam :C ,de értitek úgy is a mondandómat :)

Vélemények róla?
Én ha pontozni kéne akkor 10/ 5....messze jobb azért mint az egyik negatív teszt"hősöm" Budget 2L XDDDDDDDD azt csak nagyon nyári melegben ajánlom ! nagyon hidegen és nagyon házépítés közben betonozáshoz kisérőnek..másra nemigen jó :U max urológus helyett :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5459) looser válasza (ÉN)közPONT (#5458) üzenetére


looser
addikt

Hey :-)
Itt érdemes körülnézned, a BB-t lehúzták ugyan, de ettől függetlenül nem rossz, de sokkal jobbakat is ittunk már. Amit pld. a Kertész utcában csapol Kővári mester (a fóti Osterbrau Keserű méze mellett), egy német félbarna búza, na azt tényleg érdemes megkóstolnod, rendkívül finom és hangulatos sör.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5460) (ÉN)közPONT válasza looser (#5459) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

HELL :)

Thankyou !!!!! Kertész street elég belátható távolságra van !!!!!!!!
Nagyon köszi a tippet!!! Ki kell próbálnom...mottó: Le az urológusokkal :DDD
A keserű mézet ki kell próbálnom !!!!!

Szimpatikus fiatalember van a képen ! Pont olyan amilyennek egy serfőző mestert elképzelek ! :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5461) koxx


koxx
MODERÁTOR

Chimay Red

Azt kell mondjam, hogy csalódást okozott. Sokkal többet vártam ettől a sörtől a netes vélemények alapján. Igaz, összehasonlító alapnak a kasteel barnát és a trappistes rochefort 10-est vettem. :)

(#5462) hossszú


hossszú
őstag

Ma szert tettem néhány doboz Kronenbourg 1664-re, ízletes. Nekem nagyon bejön, nálunk lehet ezt kapni valahol?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5463) DelArco válasza hossszú (#5462) üzenetére


DelArco
aktív tag

dobozosban még nem láttam de 3 decis üvegben sokfele lehet kapni. intersparban szokott lenni.
ha szereted a búzasört akkor érdes kipróbálni a kornenbourg blanc-ot is szerintem elég jóféle.

Youth hides the key to salvation

(#5464) NoLF válasza hossszú (#5462) üzenetére


NoLF
addikt

sok helyen lehet kapni, csapoltban is, a nagyobb bevásárlóközpontokban meg 0,33as kisüvegekben, valamint a madaras tescoban lehet kapni a világ egyetlen olyan búzasörét, mely 100% búzamalátából készül, plusz küraszó narancshéj és koriander is ízesíti, kellemes kis üdítő, rendes (asszem 5%) alkohollal, ez a kronenbourg 1664 blanc, ugyanolyan alakú üveg, csak kék. világi.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5465) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5464) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jólhangzik :K
Tegnap láttam egy pasast aki egy ilyet lóbált (félíg üres állapotban) XD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5466) hossszú válasza NoLF (#5464) üzenetére


hossszú
őstag

Ezek után majd keresni fogom a multiknál vagy szólok a kamionos ismerősömnek, hogy hozzon, most is Ő adott néhány fél literes dobozzal.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5467) szumoo válasza NoLF (#5464) üzenetére


szumoo
senior tag

Pont a hétvégén ittam életemben először ilyen Blancot, és nagyon bejön! :)
Ez a narancsos dolog eléggé új nekem, de jó íze volt nagyon. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#5468) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

A Péntek az én napom...:)

lesz sör is de ,hogy milyen azt még nemtudom:) ugyanis meglepnek 2-3dobozzal :C

momentán most erre vágynék :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5469) looser


looser
addikt

Én beszereztem 3 palack (/1L) Szögedi Boszorkányt és igen jónak tűnik így a második palack végeztével. Tegnap sikerült megkóstolni a miskolciak Korty nevű sörét. Nem tűnt csúcsnak és nem is igazán éreztem a Tokaji Aszút, de kellemes, üdítő sör, talán a savanyúsága miatt, nem olyan nehézkes és sűrű mint a Grabanc, amelyről egyébként jó véleménnyel vagyok.
Időközben rájöttem (vagy legalábbis kezdek rájönni), hogy igénytelen fogyasztó vagyok. Szóval a változatosságra van igényem, de igazából mindenféle sört kedvelek és ez most vagy gáz vagy sem, de így van :B
Bármilyen sört elémrakhatnak, megiszom. Bár ittam régebben retteneteket (lehet, hogy mégis van ízlésem, ha a Sárkány, a Tesco és az Adambrau nem jön be igazán?), ettől függetlenül mindig jól esik egy jó hideg sör. Az utóbbi idők kedvence - felejthetetlen, igazán - a Keserű méz. Egyszerűen csodálatos, annál éreztem azt, hogy olyan otthonosan, ismerősen kellemes, mégis megrázóan más, mint amiket eddig ittam. Szóval az eddigi legjobb élmény.
Talán az Osterbrau a Tölgyfa utcában meg fogja mutatni, mire képesek még a Fótiak, de oda csak két hét múlva jutok el, söröscimborám otthon lesz Miskolcon, egyedül meg...bár... :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5470) jookomak


jookomak
őstag

Én tegnap megkóstoltam két montenegrói, egy horvát, és egy amerikai sört. A déliek felejthetőek voltak, az amerikai Black Star viszont kimondottan nagyon jó volt.

(#5471) looser válasza jookomak (#5470) üzenetére


looser
addikt

Nekem nagyon tetszik ez a letisztult design! Próbáld meg leírni kérlek, milyenek voltak! :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5472) jookomak válasza looser (#5471) üzenetére


jookomak
őstag

Húha. Kicsit édeskés, intenzív, szénsavas. Leginkább egy átlagos alap belga sörhöz hasonlított, csak ugye kevesebb alkohollal (4.5%).
Montenegró 1: Niksicko Hát kb Borsodi szint. Semmi extra.
Horvát: Karlovacko
Nálam ez Arany Ászok szint, ami üti a borsodit.
A másik montenegrói nem ugrik most be.

(#5473) NoLF


NoLF
addikt

látom mindenki kóstolgat, nagyon helyes! én szinte az összes különleges magyar sört kedveltem, ha emlékeim nem csalnak :)

a mai program Brakspear Oxford Gold, organic 4,6%os igen keserű, de jó kezdés. utána Fuller's 1845, 100 napig üvegben érlelt finomság, akciós volt :D 6,3 alkohol, barnás-gesztenyés szín, remek krémhab, isteni füge a gyümölcsös illat után. most pedig Adnams Broadside , szintén 6,3 szintén gazdag, jó pörkölt. az 1672es solebay-i tengeri ütközet emlékére főzik.

cheers!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5474) Lortech válasza jookomak (#5472) üzenetére


Lortech
addikt

Bahh, épp most jöttem haza 1 hét után Horvátországból, borzalom volt az átlag, tengerparti "marketes" és vendéglátós felhozatal. Alacsony extrakt, mindegyikben ugyanaz a gyenge szar "papíríz". Karlovacko, Ozuljsko, Lager, Pan, mittudomén., a licenszelt sörök is ugyanolyan gyengék, pl. Tuborg (ez még elment), Holsten. Alapból is gyengusz mind, de 5 percet állnak felbontva és akkor már gyakorlatilag ihatatlanok. Mint a 100 forintos hiperes, bergerburgerkircher sörök.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#5475) NoLF válasza Lortech (#5474) üzenetére


NoLF
addikt

ott is a kukorica hódít... mint spanyolban meg olaszban. szomorú, de északabbra kell menni ha jó sört akar az ember :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5476) (ÉN)közPONT válasza NoLF (#5475) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Azért ez szégyen...

jók a kukoricasörök is...(nemazért mert csövesen terem :) )..némelyik tényleg iható ,de a sör jellemzően nem lepény alapanyagból készül :)

Diétán vagyok :)
Villámlátogatást tett nálam 1 doboz :
(Nagykedvenc :R )

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5477) DelArco


DelArco
aktív tag

Holnap irány az Oktoberfest. Nem is tudom hány éve várok már erre :DD

Youth hides the key to salvation

(#5478) F-ECT$ válasza DelArco (#5477) üzenetére


F-ECT$
titán

Vigyél jó sok pénzt :)

Utazás / szállás hogyan/merre/mennyiért?

Dive ever, work never.

(#5479) szumoo válasza DelArco (#5477) üzenetére


szumoo
senior tag

Jó sörözést! :K

Aztán képeket csinálni ám! :D

A nyúlon túl?

(#5480) NoLF


NoLF
addikt

tavaly kijutottam, idén sajnos nem fog menni.

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5481) doc


doc
nagyúr

aszongya a Zasszony, hozott nekem sort a Tescobol
na mondom jo, az sosem art
erre behoz egy doboz Staroprament :DDD ezzel azert nemileg felertekelodott a szememben :U

(#5482) NoLF válasza doc (#5481) üzenetére


NoLF
addikt

egészségedre váljék, én is szeretem az összes starot :)

mára john smith's extra smooth jutott, laza kortyi bitter, 3,8as, krémszerű habot képez a dobozban lévő kis szelep, könnyen fogyasztható vacsi mellé :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5483) (ÉN)közPONT válasza F-ECT$ (#5478) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Olyan 70E a vonat....asszem 9ó az út.....voltam de nem októberfestelni :)
Szállás 65Euro/nap tól ..belvárosban picit több főleg a fest ideje alatt....nemigen vannak üres szobák a szállodákban , ami van az elég drágán.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5484) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Végeztem tegnap egy totál értelmetlen összehasonlító tesztet :)
Ezt hasonlítottam össze :DDD :

Ezzel :U :

Fárasztó és tömör összegzés :DDD :C :
(1-10 pontig)
Köbányai ...habzás 2 pont (kb mint egy 20éves mosópor),ízvilág 2 pont ( mondjuk minden idők legismertebb Magyar "söre" ) , Ár/érték arány 6 pont (egy 6os csomagtól fejre lehet állni..arra még jó ) , beszerezhetőség 9 pont ( csak kevés bolt nem tartja raktáron...vajon tisztelet a szocreál era elött vagy ennyi sört ( is ) vedelő szőlőérzékeny alkoholista éldegél országszerte? )

Krusovice ..habzás 7 pont (Pontelég :) ) , ízvilág 7 pont ( magamfelé hajlik a kezem ,de ebben az árkategóriában kevés jobb sört tudnék mondani ) , Ár/érték arány 6 pont (jelenleg 370-380 huf egy doboz ..még nem az elit osztály ,de már árban még euróban nézve is a prémium felső kat) , beszerezhetőség 6 pont ( sokhelyen kapni ...a nagyobbhelyeken szinte biztosan )

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5485) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Tegnap egy ilyen volt a vendégem :

Nekem személy szerint jobban ízlett mint amit utána fogyasztottam el:

Ez annyira "prémium" sör ,hogy csak naa..nyomokban sem emlékeztet az igazi Hofbraura...azért ez ciki :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5486) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Úgylátom ,hogy semmi mozgás :)
nahjóó életben taartom a totyikot :)
Tűrhető...bár sok köze nincs a barnasörhöz :

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5487) looser válasza (ÉN)közPONT (#5486) üzenetére


looser
addikt

Én naponta többször is bekukkantok, nem sok topicba írok, így látom, ha hozzászól valaki :-)
Ez utóbbit még nem ismerem, de a ha jó barnasört szeretnél inni, szerintem érdemes megkóstolni a Győrzámolyi Serfőzde barna sörét, nekem eddig a kedvenc hazai barna. Mintha kávézaccon szűrték volna át; igazán jó pirított íze van :-)
Erről a Tuborgról nincs jó véleményem, közepes sör, Balatonra vettünk egy levéllel az Auchanban, amikor 150 Ft-os akcióban volt; nem maradt meg :-)
Én kispesti vagyok, itt a piacon van egy árus, aki árulja a Szögedi Boszorkányt és a Red Devilt, szerintem érdemes mindkettőt megkóstolni, 320 Ft/1L palack, az első majdnem hozta a Győrzámolyiak barnájának az ízét, de azért az marad a tuti barna :-)
Lehet, hogy ránézek ma az Arany Ászok barnájára...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5488) koxx


koxx
MODERÁTOR

(#5489) (ÉN)közPONT válasza looser (#5487) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

THX az infót ..asszem kimegyek 1x kispestre a piacra :) Óbudáról szép táv egy új ízért :) (kedvelem a markáns kv jellegű ízt ! ) ,amíg jó idő van addíg 1-1 ilyen túrának illik beleférni ha a szabadidő is engedi :)

Ez a Tubit 149 hufért vettem...annyit még megért..épp annyit :)
Az AranyÁ barna szerintem nem hoz nagy meglepetést neked....kommersz sör jó az ára is az..már ahol és már amikor .

Koxx
Én nem..vasárnap pc-t buzerálok :(

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5490) koxx válasza (ÉN)közPONT (#5489) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Barátnőmmel kinézünk szombaton, úgyis ott lesz mellette a streetball :) itt a teljes program [link] elég korrektnek tűnik a 3000ft 2napra + 5x2dl sör 1 ajándékpohárral.

(#5491) (ÉN)közPONT válasza koxx (#5490) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az igazán nem drága !!!
Nemigértem...egy kis rendszert rakok össze a melóknak (videoedithez) + ezt azt még ki kell találnom ,hogyan vitelezhető ki kis összegekből :)
Holnap is ránézek a topicra és ha úgy alakul :) 5x2dl :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5492) looser válasza koxx (#5488) üzenetére


looser
addikt

Köszi az infót, én biztosan kimegyek, ez szuperjó alkalom az ismerkedésre...a sörökkel :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5493) DelArco válasza F-ECT$ (#5478) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hali!

3 napot voltunk összesen kb 150ezer ment el rá.
A szállás elég drága volt cserébe ha lassan mentünk akkor volt 5 percre az állomás és az oktobefest is. 2 éjszakára 500 euró volt az az egy szoba amiben 3an voltunk.(ebben mondjuk benne van hogy 1 hónappal elötte foglaltunk csak szállást)
Vonatjegy nem drága 29 euró oda és ugyanennyi vissza is. (bár ezt érdemes előre foglalni amikor mi foglaltunk már csak 6 hely volt arra a vonatra)
A kaján lehet spórolni ha az ember nem a fesztiválon eszik de szerintem nem érdemes. Ha már kimentem akkor megvettem amit épp akartam.
A sörök 8,35 és 9,10 között voltak mást nem ittam szóval azok nem tudom milyen árban voltak.
A sátrakban a fél grillcsirke volt a legmenőbb (10-13,40) illetve a disznósült se volt rossz ( akciósan 10). A perecet 4 euró környékén mérték de kinnt lehetett enni fél méteresnek hívott kolbászt az 5 euróba került.
Mindent összevetve nagyon jó volt már tervezem hogy megyek jövőre is.

Youth hides the key to salvation

(#5494) koxx válasza koxx (#5490) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A szombati nap sikeresen zárult, új dolgokat kóstoltunk meg, a dülöngélés nem maradt el :D Az alábbi listából csak a Chapeau Mirabelle szilvás söre nem ízlett, a többit erősen ajánlom.

Peche Mel' Bush
Gulden draak
Silly La Cré Tonnerre
Delirium red
St. bernardus 8
Westmalle dubbel
Barbar bok
Chapeau Mirabelle
Mc Chouffe barna
Achel Blonde
Piraat

(#5495) koxx válasza koxx (#5494) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen poharat kaptunk

(#5496) NoLF válasza koxx (#5494) üzenetére


NoLF
addikt

nekem a gulden draak viszi ezek közül a prímet, ámbátor a chapeau mirabelle-hez még nem volt szerencsém, mint ahogy a peche mel bush-hoz és a silly la cré tonnerre-hez sem, bár itt ezeket sztem nehezen találom meg...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5497) koxx válasza NoLF (#5496) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A gulden draak vitte a prímet nálam is, a silly egy baromi jó kis világos rumos sör, a barackos busht szintén érdemes megkóstolni.

(#5498) szumoo


szumoo
senior tag

Kár hogy olyan messze van Budapest. :(
Második FőzdeFeszt lesz okt. 6-9. között. Aki teheti menjen ki, lesse meg milyen a felhozatal. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#5499) F-ECT$ válasza DelArco (#5493) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor hasonlóan jöttetek ki, mint mi pár éve. Vajon ha most foglalnék szobát jövő ilyenkorra, akkor mennyivel lenne olcsóbb :F

Dive ever, work never.

(#5500) szumoo válasza F-ECT$ (#5499) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem hinném, hogy kapnál kedvezményt, vagy max. valami minimálisat, mert úgy se fog üresen maradni a szoba arra az időre. :)

Sz.

A nyúlon túl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.