Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) szumoo válasza F-ECT$ (#5396) üzenetére


szumoo
senior tag

A Karlovacko annyira nem rossz, persze ízlés kérdése. Árban meg jóval itthoni felett voltak. Pl.: 0,5l-es dobozos 8-10kuna volt és ezért inkább a 2L-es kiszerelést preferáltuk, mert jóval olcsóbban jött ki a 0,5l. :D

A nyúlon túl?

(#5402) F-ECT$ válasza szumoo (#5401) üzenetére


F-ECT$
titán

Igaz, a "Kárlovacskó" iható kategória jó hidegen a nagy melegben. De a másik halál.

Dive ever, work never.

(#5403) looser válasza pszili8 (#5398) üzenetére


looser
addikt

Ugye Budweiserből nem az 1795 barnához jutottál hozzá? Életem egyik legpocsékabb söre, lejárat előtt volt még, amit én (barom) megvettem öt példányban. Édesítőszerrel 'tuningolt' barna sör. Anélkül szerintem simán erős közepes lehetett volna, de még a cukrot sem bocsátottam volna meg nekik. Az üveg szép volt egyébként és meg is ittam mind, mert kezdtem lesz**ni egy idő után, a negyedik-ötödik már - kis pálinkával kísérgetve - egész iható lett :-)
Igen, harminc fölött is néha vágyik ilyesmire erre az ember :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5404) pszili8 válasza looser (#5403) üzenetére


pszili8
aktív tag

Nem a sima világost vettem ami nekem eléggé bejön :B A barna sörökért annyira nem ugrálok,bár a Krusovice barnában ízlett. Nekem életem legrosszabb söre amit ittam az a pécsi sörfőzde által előállított Giebelhof,69Ft-ért csak viccből vettem meg,hogy milyen lehet 1 69Ft-os sör,na soha többet ilyen olcsó ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#5405) F-ECT$ válasza pszili8 (#5404) üzenetére


F-ECT$
titán

A feleségem is a Krusovice barnát szereti, azt mondja az nem annyira keserű :)

Dive ever, work never.

(#5406) pszili8 válasza F-ECT$ (#5405) üzenetére


pszili8
aktív tag

Jó is az,meg a Staropramen barnát kihagytam az is ízlik.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#5407) szumoo


szumoo
senior tag

Unokatesómék most jöttek haza nyaralásból és átnéztek a szomszédokhoz, és ezeket a söröket kaptam:
Zipfer Urtyp, Landgraf, Salzburger Stiegel, Ottakringer 16ER Blech. :C
Alig várom, hogy megkóstolhassam! :))

A nyúlon túl?

(#5408) Lortech válasza szumoo (#5407) üzenetére


Lortech
addikt

Én egy ilyet kaptam most ajándékba kollégámtól: [link] Sajnálom őket legyilkolni. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#5409) kasteelbier válasza koxx (#5397) üzenetére


kasteelbier
csendes tag

Szia!
En tudok nyilatkozni barna Westvleteren rol...
Nyilvan egekben az ara de megha olcsobban adnak sem erne szerintem tobbet egy 1000 ft nal....hasonlit kulonben az ize szeintem egy kicsit westmale ra.
Favoritom a Chimay Barna! jo ar jo minoseg.
Sziasztok :) :B

(#5410) DelArco válasza koxx (#5397) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hali!

esetleg tudsz valahonnan szerezni ebből a sörből? ha igen légyszi írd meg itt vagy privátban mert nagyon érdekelne bármilyen fajta ettől az apátságtól.

Youth hides the key to salvation

(#5411) looser


looser
addikt

Hölgyek, Urak! Régóta keresem (s gyakran találom) a megfelelő árú (értsd: minőségéhez/származásához képest olcsó) söröket, s egy ideje a sörözőket is. Pesti belga sörözőket keresek, melyiket ajánlanátok, ahol esetleg a kialakítás is 'belgás'? :-)
Több gyöngyszem honlapját böngésztem át, de oly' nehéz a választás, hol verjem el igényesen a fizetésem, megfelelő sörökben örömködve :-))
Ideák? :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5412) pszili8


pszili8
aktív tag

Ezt a sört tavaly kaptam egy korsóval együtt,az érdekessége az,hogy 1L-es és 100g a doboza,meg jól is néz ki :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#5413) jookomak válasza looser (#5411) üzenetére


jookomak
őstag

Én maximálisan a Pater marcus-t ajánlom. A belső hangulat is apátságra hajaz. Alacsony termek, kő burkolat, magas támlás fa székek. Van egy pincérsrác, aki nagyon ért a sörökhöz (na nem mintha a többi pincér ne lenne tisztában velük...). Voltam olyan kóstolón, amit ő tartott, sokat elmondott még azokról a sörökről is, amiket már ismertem.
Ha úgy mész oda, hogy először vagyok, ilyen és ilyen söröket szeretek, biztos hogy fognak tudni olyat ajánlani, ami bejön. Ja és a kaja is jó náluk.

(#5414) szumoo válasza szumoo (#5407) üzenetére


szumoo
senior tag

Semmi extra, sajna...

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#5415) looser válasza szumoo (#5414) üzenetére


looser
addikt

Na ne, ezt nehéz elhinni :-)
Nemrégiben volt Zipfer Auchan akcióban, én kihagytam, de az egyik legjobb osztrák sörnek tartom... Mi volt a baj, mesélj? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5416) looser válasza jookomak (#5413) üzenetére


looser
addikt

Köszönet az ajánlóért, ez a hely lesz akkor, amelyet elsőként meglátogatunk! :K

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5417) szumoo válasza looser (#5415) üzenetére


szumoo
senior tag

Az Urtyp és a 16ER Blech még hozta az alap sör ízvilágát, de a másik kettő, számomra erősen olcsó kategóriás érzést adott. Azért is írtam, hogy semmi extra, de a jobb szó inkább a semmi újdonság. Annyi viszont vigasztal, hogy volt alkalmam megkóstolni ezeket. :)

A nyúlon túl?

(#5418) jookomak válasza looser (#5416) üzenetére


jookomak
őstag

Utána természetesen várjuk a részletes beszámolót! :)

Westvleteren-t hol lehetne beszerezni? Kéne 3 üveg. Tud valaki esetleg segíteni benne? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5419) F-ECT$


F-ECT$
titán

Tegnap Blue Tomato: 5 Guinness. Jó volt :K

Dive ever, work never.

(#5420) kasteelbier válasza jookomak (#5418) üzenetére


kasteelbier
csendes tag

Szia!

En lehet tudnek szerezni...
Igaz nem egyik naprol a masikra hiszen csak egy honapban egyszer adnak el....
Van valaki akivel tudnek hozatni...
Ja meg van most amugy Kasteel om elado Barna meg Rouge is ha erdekel.
Postazni tudom....De legalabb 24 uveg et kellene rendeni mert az alatt nem igazan eri meg....
Szia es Tovabbi szep napot
:Udv:Tamas

(#5421) looser


looser
addikt

Ma kipróbáltam a svédek IKEA által hozzánk eljuttatott nullaharminchármas kiszerelésű nedűjét. Elsőre nekem egy dobozos Arany Ászok ugrott be, de később frissen csapolt Sopronivá lényegült, bár a fémízt mellőzni tudtam volna. Nem hozott lázba, de kellemesen el lehetett mellette beszélgetni és a doboz is jópofa :-)
Itt bővebben, nem tőlem...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5422) looser válasza jookomak (#5418) üzenetére


looser
addikt

Feltétlenül :R :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5423) NoLF


NoLF
addikt

fullers london pride: csillagos 5ös komlóbomba :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5424) NoLF


NoLF
addikt

fuller's 1845: az új kedvenc :) szépen összetett, édeskés is de malátás is, komlós is de bársonyos is, mmm!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5425) brownus


brownus
veterán

I. Budavári Sörfesztivál augusztus 25-28 :)

(#5426) NoLF válasza brownus (#5425) üzenetére


NoLF
addikt

mennék...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5427) looser válasza NoLF (#5426) üzenetére


looser
addikt

De minek? Nálatok minden nap sörfesztivál :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5428) NoLF válasza looser (#5427) üzenetére


NoLF
addikt

azért egy budavárinak megvan a maga kis hangulata :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5429) looser válasza NoLF (#5428) üzenetére


looser
addikt

Azért becserélnék egy budavári belépőjegyet egy londoni pub-belépőre. Jajj, egyszer, biztosan, de most New Yorkra gyűjtök :-)
Azért GB sörügyileg mindenképpen autentikusabb :-)
Ez jópofa.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5430) jookomak


jookomak
őstag

Kicsit merek dicsekedni, úgy néz ki ősszel eljutok Londonba és Brüsszelbe. Belga söröket ismerem, angolról viszont írhatnátok párat, hogy mi az, ami kihagyhatatlan. Rokonom pedig most költözik Münchenbe, szóval jövőre lehet meglesz az Oktoberfest is. Prágában már voltam, ha minden jól megy, rövidesen meglesz az összes jelentős sörnemzet.

(#5431) koxx válasza jookomak (#5430) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"angolról viszont írhatnátok párat, hogy mi az, ami kihagyhatatlan" majdnem mind :) belga sörök után sztem csalódás lesz

(#5432) jookomak válasza koxx (#5431) üzenetére


jookomak
őstag

Rendes ember vagyok, mindent megiszok amit elémraknak! :))
Viccet félretéve tudom, hogy teljesen másvilág az angol, mint a belga (német, cseh, stb). Mikor melyik jön be, vagy épp milyen a társaság, hangulat.
Britekből pl. a guiness nem ízlett annyira, viszont a kilkenny, bombardier pedig igen.

(#5433) NoLF válasza jookomak (#5432) üzenetére


NoLF
addikt

ha a bombardier ízlett, akkor szerintem ízleni fog a többi hasonszőrű ale is. IPA, ezerféle ale, bitter, stout vár rád, könyörgöm, ismert sört ne igyál, mert szarrákukoricázott agyoncsapott hulladék mind (carslberg, stella, becks, budweiser, fosters, stb stb).

;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5434) looser


looser
addikt

Valaki járt a Budaváriban? Mi ma este hat körül látogatunk ki kollégákkal, őrülten kíváncsi vagyok :-) Egyébként a néhány hete, hónapja favorizált sörömet most láttam a ratebeer.com-on és hát eléggé lehúzták, amit azóta, hogy magam is figyelmesebben kóstoltam, belátok.
Viszont a sörfeszti kínálat lenyűgöz... :DD

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5435) koxx válasza looser (#5434) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A belga sörkínálatot nem vitték túlzásba :(

(#5436) brownus válasza looser (#5434) üzenetére


brownus
veterán

ja, tegnap elmentünk, de valami szörnyű volt a nem-szervezettség... készüljetek fel, hogy kurva sokan lesznek, 1600 a belépő, amiért kapsz egy zsákbamacska sörös kupont amit elihatsz.
aztán vegyél egy korsót, ne járj úgy mint én, hogy állok 10 perce a sorban, és aztán derült ki, hogy a poharakat nem ők adják hanem külön kis bódéban kell megvenni (600huf)...

az első korsó sör után már lenyugodtam:)

(#5435) koxx , igen, csak a sláger sörök voltak, blanche d'ardenne, barbár, kriek, ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

(#5437) looser válasza koxx (#5435) üzenetére


looser
addikt

Az nem baj (nagyon), nekem legalábbis, mert a magyar sörökért megyek elsősorban. Nem valamiféle nemzeti őrületből, csak szeretném 'kitágítani a tudásomat' (Forrest Gump) :-))

Szóval a barátokkal mindig egy helyre megyünk, a kollégákkal eléggé változatosan, de még így sem szoktam belefutni hazai házi sörfőzdék remekeibe, csak ha ők futnak belém, az meg ritka :-)
Jó éjjeli portás, Corvin Burg, Köleses sör, Fekete Mária...ezeket akarom :-))

brownus: aztán ha elfogyott, azért a másik fajta csapolása előtt elmossák nekem, ugye?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5438) brownus válasza looser (#5437) üzenetére


brownus
veterán

elmossák, szép is lenne ha nem... de azért legyen nálad egy fél literes ásványvizes palack, kitudja... a belga sátornál nem láttam ilyen mosó alkalmatosságot, nekem a srác ásványvízzel mosta ki... náluk volt a legnagyobb forgalom.

(#5439) looser válasza brownus (#5438) üzenetére


looser
addikt

Még valami, itthonról vihetem a kedvenc kriglimet, ugye?!?... Akkor abba csapolnak nekem? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5440) brownus válasza looser (#5439) üzenetére


brownus
veterán

passz, de szerintem csak az ott kaphatóba csapolnak.

(#5441) looser válasza brownus (#5440) üzenetére


looser
addikt

Igen, azt nézem, 4dl-es adagok vannak, ahhoz képest elég húzósak az árak, de legalább alkalom van megkóstolni ezeket a nehezen hozzáférhető söröket.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5442) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma este megkóstoltam a meggyes radlert, hát nem egy kasteel rouge, de a meleg nyári estékre jól behűtve egész jó.

(#5443) DelArco


DelArco
aktív tag

No én is írok pár szót erről a budavári sörfesztről.
Csütörtökön és tegnap voltam kinnt.
Nem mondom hogy a szervezés minden tekintetben tökéletes de szerintem fényévekkel jobb volt mint amit a fözdefeszten tapasztaltam. Az is tetszett mert jó sörök voltak de ott 2 órát álltam sorban egy sörért itt meg sosem volt több 3-4 percnél. (Talán kivéve a belga sörös pultot mert ott mindig nagyon sokan álltak.)
A belépőhöz jutás volt egyedül időigényes minden más gyorsan ment utánna. Igazán sok ember csak 8-9 fele kezdett lenni.
A sörök nem voltak drágák a legtöbb amit ittam az 4-500 Ft / 4dl. Volt pár 800-as is úgy emlékszem.
Ami nagyon fájt az a kaja mert én alapjába véve szeretek enni de miután megvettem az első 1500 Ft-s kolbászt inkább lemondtam arról hogy ott lakjak jól.
A sörkínálattal tekintetében kicsit erősebb keretre számítottam de azért voltak olyan sörök amiket ki tudtam próbálni.
Mindent összevetve nem volt rossz de nekem igy két nap elég volt hogy nagyjából megkóstoljam amit akartam ez 4 napra kevésnek tűnt. Majd jövőre ha lesz megint megnézem.

Youth hides the key to salvation

(#5444) looser válasza DelArco (#5443) üzenetére


looser
addikt

A hátsó udvarban volt egy hamburgeres, 450Ft-ért adta a hambit, szerintem az elég baráti ár volt.
Nekem csak a Keserű méz-et csapoló csapattal volt bajom; rohadt lassan ment a sor, előttem egy csapatból kivált valaki a korsókkal, majd visszatért tele velük, elnevezték sor-sörnek :-) Amikor kb. 1óra(!) után odaértem, már valami gikszer volt, túl szénsavas volt (lett) vagy mi a túró, úgyhogy akkor hagytam ott. Az eléggé lehúzott Magyarok söre csapatától egy egész elfogadható Palóc barnát ittam, de a legjobban a Győrzámolyi barna jött be, ebben élveztem a valaki által kávézaccosnak mondott intenzív pirított maláta ízt, de a Public dark sem volt rossz.
A rendezvény oldalán található felsorolásnak a felét sem találtam, lehet, hogy rosszul néztem körül?...
Mindent összevetve kellemes élmény volt, bár a Grabancot és a KM-et is nagyon szerettem volna kipróbálni, de majd legközelebb :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5445) looser


looser
addikt

Szóljatok meg, hordjatok le, de leírom.
Tegnap ellátogattam a Kertész u. 42. szám alatti 'Csak a jó sör' boltocskába/sörözőbe hogy beszerezzem a Békésszentandrási Sörfőzde remekeit, s nagy meglepetésemre helyben csapolták a Fótiak Keserű mézét, s maga a Grabanc IPA készítője volt az elárusító, bár sajnos az ő söre még nincs palackozva, sem csapolva nem volt jelen, de elmondta hogy nemsokára kapható lesz és most a hétvégén a Népligetben(!) egy Kóbor macska nevű rendezvényre elviszi a sörét, ezt ajánlom nektek is figyelmetekbe. A Keserű méz rendkívül ízlett, a keserű és édes megfelelő harmóniája (világos sör), közepesen szénsavas, kevés habbal, egy élmény volt, ahogyan a másik helyben csapolt német (a nevére sajnos nem emlékszem) barna búza. E két korsó után elindultam, hogy mennél hamarább behűtsem a vásárolt békésszentandrási söröket: Szent András Könnye, Black Rose és Fekete Korsó.
Talán túl sokat vártam, nem tudom, de az első kettő reménytelenül örömtelen sör volt. A SZAK áfonyaaromája feldobta a szénsavtalan (még nyitáskor is csak aprócska szisszenés volt) barnasörre emlékeztető ízű italt, de semmi több, nyári üdítő is lehetne, de ez magas alkoholtartalma miatt nem javasolt (9% V/V) és sajnos hasonlóan lesújtó a véleményem a Black Rose-ról is, mintha ő képezné az alapját az előzőnek, csak áfonyaaroma nélkül, bár itt jobban kijött a pirított komló íze, ami szerintem a Fekete korsóban ért be igazán, ott a szénsav is megfelelő arányú volt és a Dreher Bakhoz és Soproni Démonhoz szokott ízlelőbimbóim kezdték otthonosan érezni magukat. Tudom, fekete sörökről és bakokról vegyesen írtam, nem vagyok szakértője a témának csak az élményeimre tudok támaszkodni; mondhatjátok azt is, hogy annyira beütött az (a második) első kettő :D hogy azután a legutolsó már tényleg élményszámba ment, de nem, tudtam figyelni, kis kortyokkal fogyasztottam - érzésre 15-18 fok körül voltak a sörök - figyeltem az ízt a számban, utóízt, illatot és egyszerűen nem, pedig megfogadtam, hogy annyi házi sört fogok felfedezni, amennyit csak tudok, a magyarok után jöhetnek a külföldiek és talán a Földön túl is főzik ezt a remek italt :-))
Amatőr vagyok, tudom, a sörgyártás folyamatát a wikipediáról és a youtube-ról ismerem, de elsőnek ez jött le. Ezek szerint nem azokat a söröket ittam, amiket szeretek, s ez nem azt jelenti, hogy ne lennének jók, csak nem nekem valók. Nekem a hazai kommerszből a Soproni 1895 és a Borostyán ízlik, lehet, hogy ezen lageres vonalon találok kedvemre valókat inkább. Ugye nem írtam sok hülyeséget? :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5446) DelArco válasza looser (#5445) üzenetére


DelArco
aktív tag

Csak a jó sörbe érdemes ellátogatni ez az új boltjuk nagyon jó. (Bár a régi kicsiben is ugyanolyan jó söröket lehetett kapni azzal se volt gond)
Én legutóbb ezeket vettem:
Brewdog 5a.m. Saint Ez nagyon jó
Sierra Nevada Pale Ale Szintén elég jó szerintem
Anchor Liberty Ale Erre voltam leginkább kíváncsi nagynagy elvárásokkal ahhoz képest nem jött be.

Youth hides the key to salvation

(#5447) looser


looser
addikt

Kis helyesbítés (lehet, hogy a jó sörök miatt nem figyeltem eléggé), szóval a rendezvény a Szeptemberfeszt lesz, ahol borok is jócskán lesznek, sőt ez inkább borfesztiválnak tűnik (ha az asszonyaitok inkább arra vágynak), a Kóbor macska meg nem tudom, hogyan került a fejembe, mintha az egyik zenekar neve lenne...szóval péntektől-vasárnapig a Népligetben. Kinézek :-)

DelArco: én is náluk vettem a söröket, nem tudom, a boltjaik választéka között van különbség? Árban gondolom nincs... Ki fogom próbálni az általad ajánlottakat!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5448) DelArco válasza looser (#5447) üzenetére


DelArco
aktív tag

Asszme félreérthetően írtam. Nincs több boltjuk csak most nyílt meg ez az új bolt a régi egy kicsike kis boltocska volt a Rákóczi utcában. Ami most van az talán pár hónapja nyilt azt hiszem.

A szeptemberfesztet a köleses sörös bódénál is ajánlották a budavári sörfeszten ők is kinnt lesznek majd.

Youth hides the key to salvation

(#5449) looser válasza DelArco (#5448) üzenetére


looser
addikt

Akkor lehet, hogy én is rosszul tudtam; gondolom a Kertész utcaira gondolsz te is...
A Békésszentandrási Serfőzde oldalán olvastam a Hozzászólások között ezt a címet is és mivel ez volt a legközelebb, ezért mentem oda, de most már szívemből örülök, hogy nem a Katona József utcában kezdtem, mert az talán egy másik bolt, bár tervben van a felfedezése annak is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5450) NoLF


NoLF
addikt

McEwan's Champion award winning ale

skót, gazdag, erős, különlegesen édeskés és gyümölcsös aromájú, finoman pörkölt malátás skót ale. 7,3as alkohol, mélybarna szín, 1,5 fontos ár, bejön :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.