Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) BalaNce87 válasza (ÉN)közPONT (#6843) üzenetére


BalaNce87
addikt

Tescoba 375 a Paulaner búza (dobozos) nekem jobban bejön a primator, pár hete vettem belőle mivel rég ittam már, meg ennyiért igen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#6852) (ÉN)közPONT válasza BalaNce87 (#6851) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

BalaNce87

Ahh köszönömszépen a drótot ! :))) ...remek sör !!! Lenne értelme odarándulnom :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6853) Jhonny06 válasza Kergeboci (#6846) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#6854) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tegnap látogatást tettünk a Pater Marcusba. Szerencsére a csajszi is szereti a jó söröket :))

Ezeket kóstoltuk:
Barbar Bok
Rochefort 10
La Trappe Quadrupel
Bush Peach
Delirium Red
Carolus classic

Minden egyes forintot megért és a kaja is nagyon finom volt, szóval hajrá.

(#6855) Kergeboci válasza Jhonny06 (#6853) üzenetére


Kergeboci
tag

Ne is kínozz :) Fesztiválokon beleszerettem az IPA-ba (Gergő féle Grabanc és Freaky Wheaty, Serforrás IPA, Olaszházi Brutál Bitter, Brewdog bármelyik), de hogy mindenhol a 0,33-at lehet csak kapni majdnem egy ezresért, az azért nekem még kicsit sok.

Most még megkóstolnám a lentieket (konkrétan egy ezres darabja), hát bankot kellene robbantanom :) Az a baj, hogy én a finom sörökre nagyon könnyedén rá tudok szokni, és akkor nem csak havi pár db-ot vásárlok. :U

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6856) adster válasza koxx (#6854) üzenetére


adster
tag

Nah, ez mindegyik kiváló választás, bár a barackosat és meggyeset remélem a hölgy itta... ;]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6857) koxx válasza adster (#6856) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hova gondolsz, a barackosat én ittam :DDD

(#6858) pohár


pohár
félisten

ma majdnem vettem 4 üveg Billt a Metroban 3000-ért... aztán mégsem :D
azért kicsit csalóka a "Legerősebb belga sör!" szöveg, Gulden Draakból az új, az 12,5%-os, nem?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6859) Jhonny06 válasza pohár (#6858) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Quadrupel (fekete üveges) az csak 10,5%, de a Bush pl. 12,5-ös. Egyébként sok sör van ezen a határon, tehát nem hiszem, hogy bármit jelentene ez a "legerősebb" szöveg. :)

(#6860) (ÉN)közPONT válasza pohár (#6858) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az a 10.5 is elég durva ....nekem a "síma" Draak nagy kedvencem :) , mostmár kéne 1x egy Quadot is vennem ...időszerű már :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6861) Jhonny06 válasza (ÉN)közPONT (#6860) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Quad-ba se érződik annyira, hogy megüt a cucc, inkább édes, mint az eredeti. Szerintem a sörfőzdétől függ, hogy mit kezdenek a magasabb alkoholtartalommal. A jó fűszerezés el tudja nyomni, pl.: a 12,5%-os (vagy 12?) Bush esetében alig érzed, hogy ez tényleg ennyire erős, mert jó íze van. Ezzel szemben ott van a Satan Red, ami csak 8-as, de iszonyatosan érződik benne az alkohol, szerintem ezért is gyenge.

(#6862) (ÉN)közPONT válasza Jhonny06 (#6861) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Abszolúte igaz !!!
És ezért is "trükkös" némelyik Belga sör fogyasztásügyileg mint pl a Draak is , észre se veszed és 3 üveg után ..(már aki ) fejre lehet állni tőle .

Bush a 12% val a nálunk kapható legerősebb sör ?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6863) Jhonny06 válasza (ÉN)közPONT (#6862) üzenetére


Jhonny06
veterán

Csakajósör-ön ha benézel a skótok közé, ott van pár Brewdog, ami 15% körüli, de a legtöbbjük különleges és drága.

[link]

Meg van a 32%-os Tactical Nuclear Penguin ;] Az ára is szép :B

[link]

Tehát "átlagos", megfizethető kategóriába elvileg a Bush, ja.

[ Szerkesztve ]

(#6864) (ÉN)közPONT válasza Jhonny06 (#6863) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Van egy két még viselhető árú darab :...mondjuk 2E környékéig ....nem napi fogyasztásra már nekem :)

A Nuke Penguin brutál .....fogorvosi arczsibbasztóként is működik (mondjuk az ára is egy pofánvágás érzetet ad :DDD ) ? Fogyasztása után az az effektus mintha 5-6 DL wiskey-t ittam volna meg ?

Vége az 1 húzásra felhajtom a hideg söröm érzésnek :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6865) BalaNce87 válasza (ÉN)közPONT (#6864) üzenetére


BalaNce87
addikt

Miért ilyen drága ez a márka? Megéri az árát?

(#6866) (ÉN)közPONT válasza BalaNce87 (#6865) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Szerintem nem éri meg.....ez az összeg még egy jól kereső nyugat EUban élő embernek is sok....ott pl a sörfanatikusokat leszámítva már ennyit nem adnak érte....már aki ár / érték arányban gondolkodik...bár minden viszonylagos ..lásd más italkategóriákban is vannak ilyen árú termékek ..

Valaki biztos veszi :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6867) looser


looser
addikt

Hú de pörög a fórum gyerekek, ez jó :-)
A Brewdognak rendre jelennek meg reklámkiadványai, s mindig hangsúlyozzák, hogy a rengeteg komló és többszörös adag maláta miatt drágább a sörük. Szerintem ezekkel a kirívó darabokkal nem (nagyon) kell foglalkozni; bár magam is szívesen megkóstolnám, őket, az áruk mindig távol fog tartani. Talán a Tokyot még elérhetőnek tartom, de a többi húzós. Amit szívemből ajánlog mindenkinek aki alternatívát keres a hazai lágerekre, két remek cseh sör képében megkaphatja: Svijany Rytir Bitter (350 Ft) és Cerna Hora Kvasar (400 Ft).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6868) pohár válasza Jhonny06 (#6859) üzenetére


pohár
félisten

hm, én azt hittem, hogy 12,5%-os az új Draak is, mivel a sima is 10,5%-os, így kicsit emeltek rajta... de hát akkor mégse :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6869) koxx válasza pohár (#6868) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10,5 mar olyan snassz, nem? majdnem mint az alkoholmentes sor :D szerencsere a roche 10 eleg izmos, de becsapos mert nem annyira erezni rajta.

(#6870) pohár válasza koxx (#6869) üzenetére


pohár
félisten

persze, úgy isszuk már, mint a vizet :D
valamiért az alkoholszint emelése maradt meg a fejemben, nem tudom miért... akkor ez is 10,5%, megjegyzem :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6871) koxx válasza pohár (#6870) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennek is viz az alapja csak kicsit megbolonditva :D

(#6872) Kergeboci válasza looser (#6867) üzenetére


Kergeboci
tag

Köszönöm a tippet. A Bitter szó láttán kézműves sörfeszt óta mindig elérzékenyülök, bepróbálom.

Cerna Hora söreiben sem csalódtam még, Pivóba régen lecsúszott pár darab, nem is néztem hogy itt is van. Talán a Páter, mely jó testes sör volt.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#6873) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6871) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

hehhehehe ez jóó :C :DDD

Amúgy teljesen igazad van csak ez akkoris olyan jópofi volt :) :DDD

Vki ért az LCD tvk árához ? Pű be dobnám a kérdésem inkább ..THX :R

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6874) jookomak


jookomak
őstag

Ha már erős sörök, kóstoljátok meg az Angry beast-et is. Nekem nagyon bejött, igazi különlegesség magyar viszonylatban, de szerintem külföldiek közt is megállná a helyét.

(#6875) koxx válasza (ÉN)közPONT (#6873) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:D

Inkább gyere az arcképszerkesztőbe [link]

Btw, nem is olyan rossz ez a szilvás soproni démon.

[ Szerkesztve ]

(#6876) pohár válasza koxx (#6875) üzenetére


pohár
félisten

lassan nekem is mennem kéne már... bár a fene tudja, hogy él még-e egyáltalán a lehetőség számomra :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6877) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Találtam egy webshopot, ahonnan lehet rendelni Westvleteren 12-t. Maga a sör 15 euro, ami még kifizethető lenne egyszer, de a postaköltség 31 euro. :W Így ki is jönne ~13k-ra egy üveg. :))

(#6878) koxx válasza Jhonny06 (#6877) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

31€ wtf? amúgy az ízvilága hasonló mint a rochefort 10-esé

(#6879) adster válasza Jhonny06 (#6877) üzenetére


adster
tag

Hát igen, az általában úgy szokott lenni, mármint a szállítás...Leginkább az dobja meg az amúgy sem túl olcsó költségeket... :(((

Westvleterent már láttam egyébként egy helyen, ahol 7 € körül volt, egy pár nap alatt természetesen el is hordták...

Ilyenkor irigylem azokat az embereket, akik hasonlóképpen szeretik a jó söröket, viszont pl. Angliában, Németországban, Spanyolországban, Franciaországban élnek, Amerikáról már nem is beszélve persze, így a postaköltséget lényegében leginkább el is felejthetik.

Azért ezeket a helyeket említettem, mert ezek mindegyike rendelkezik rettentő komoly webáruházakkal, ahol a legdurvább és legexkluzívabb sörök is fellelhetők. (Amerika természetesen alap, én leginkább azokat tartom ilyennek, bár az ottaniak számára az itt ritkaságszámba menő többség "leugrom a boltba" típusú sörnek számít - bár természetesen rengeteg kivétel van, ami még a tengerentúlon is elérhetetlennek tűnik, hiába az Államokban készül..)

Szóval én már rendeltem sört külföldről, ahol a szállítási költség ugyanannyiba került, mint amit írtál... :U
Természetesen én sem engedhetem meg magamnak minden további nélkül, de ha valaki a különleges, máshol fel nem lelhető darabokat keresi, akkor jelenleg ilyen nagy áldozatra van szükség. Remélem azért, hogy a későbbiekben ez változni fog, vagy a szállítási költségek csökkenésének irányába, vagy az itthon beszerezhető sörök körének szélesedése felé.
Ez utóbbival annyira azért nem állunk rosszul, bár lényegében egy helyről beszélünk, ami számításba jöhet az ilyen kaliberű sörök osztályában. Ott viszont egyrészt néha kicsit eltúlzottnak vélem felfedezni az alkalmazott árakat (azon túl persze, hogy különleges sörökről beszélünk és nagyjából azért be tudom lőni egy-egy darab presztízsét), másrészt viszont néha kicsit laposnak érzem a felhozatalt, alkalomadtán kissé nagyobb kalandor hajlamot várnék (leginkább az általam legnagyobbra becsült amerikai szcéna irányában például...). Van egy-két bevett márka, aztán annak a söreivel bombáznak (ott van például a BrewDog, ami ízre általában egyáltalán nem, a külcsín szempontjából viszont az egyik legunalmasabb sör, ami létezik), amikor annyi vadállati sör futkározik szabadon a nagyvilágban - bár nyilván ezt egy-két dolog leszabályozza, mondjuk a különféle külföldi importőrök választéka, stb., de akkor is... A másik, hogy nem is valószínű, hogy mindenki így van ezzel, akkor meg minek fáradni...

A lényeg, hogy ha valaki a sörök világának felfedezéséhez, a különböző ritkaságok levadászásához kedvet kapott, akkor egy idő után már kissé szűknek fogja érezni az itthoni kínálat nyújtotta határokat. Ilyenkor aztán óhatatlanul képbe kerül Külföld, legalábbis nálam ez történt - a blogon szereplő sörök legutóbbi hányada mind külhonból érkezett. Legutóbb viszont felfedeztem egy szuper kis helyet, ahol az említettnél jóval korrektebb áron hozzák el a pakkot és komoly sörökből sincs hiány.

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6880) Jhonny06 válasza adster (#6879) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk Angliából még talán lenne ismerős, aki hazahozná, de még akkor is 9k. Abból bármelyik itthoni boltban 10+ drágább sört veszel.

(#6881) NoLF válasza Jhonny06 (#6880) üzenetére


NoLF
addikt

Talán lenne ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6882) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6875) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:)))

Sikerült :)))) el se hiszem :)))
Ok majd alkalmasint csinálok 1 avatart :) vagyis megpróbálkozom vele

Még korán van így csak "halkan fakadok" dalra :

Sör....a sör ...a hideg sör ...a habos sör , csak a jó sör , a belga sör nem balga sör , reggel is sör , mert az igazi sör a habos sör !

Ref : (dropped E tuning ) sör sör sör (C right by Looser) yeeyee csakajóóósör (Tanksapkásan egybeejtve) igyál még sört yeeyee

Kedvem is sör , csak a jó sör (nem reklám de olyan jól hanzik) , már a csajom is sör (sörös borbála) , mert a hideg sör a legjobb sör ,de ennél a habos sör mégjobb sör és a barna sör ...a belga sör , a vörös sör az mind csakajóóóóóó sör !

Ref 2 : sör sör sör yee az éltető sör , sör sör sör (C right by Looser[/B...fizetni neki kell ezirányban]) a vörös sör , a barna sör , csakajóóósör yeeyee

Csak a jóóó sör yeye csak a jóóóóóó sör yeye (B)SINGING live....Kiss verzsön(/B) : nemhallom? CSAK a jóóóó sör ..........közönség (Teli kocsma) : Yeeeeeeeehh yeeeeeehh :C :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6883) koxx válasza (ÉN)közPONT (#6882) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem vagy normalis :D

(#6884) (ÉN)közPONT válasza koxx (#6883) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Yess mister :)

Im diagnosted serve insane XD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#6885) Jhonny06 válasza NoLF (#6881) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyébként ha lenne még jelentkező, akit érdekel, akkor akár egybe is meg lehetne rendelni párat és úgy már messze nem lenne olyan vészes az ára, ha osztódnának a költségek.

[ Szerkesztve ]

(#6886) jookomak válasza Jhonny06 (#6885) üzenetére


jookomak
őstag

Lehet én is beneveznék pár üveggel (kérdés a haveroknak hogy van pízük). A posta ktg fix? Ergo eloszlana köztünk?

(#6887) Jhonny06 válasza jookomak (#6886) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én most konkrétan erre az 1 sörre gondoltam. Ha valaki haza tudná hozni Angliából (ismerek 1-2 embert, talán megoldható lenne), akkor 10 kg-ig (1 üveg kb 0,7kg) 16 euro lenne a postaköltség, ugyanez hozzánk 5 kg-ig 31 euro, 10kg-ig 47 euro.

Maga a sör 15 euro. Így Angliából rendelve felezve fejenként 20 euro alatt kijönni 1 üveg szállítással együtt, annyit tudnék rá szánni talán jövő hónapban. Ha egyből ide rendeljük, akkor több, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#6888) adster válasza Jhonny06 (#6887) üzenetére


adster
tag

Akkor viszont mondok mást! :)

Közkinccsé teszem akkor ezt a két oldalt is, hátha valaki kedvet kap hozzá, igen nagy munkám van benne, hogy rájuk találtam és tegnap már Jhonny06-tal megosztottam.

http://cervezalandia.es/
Ez egy spanyol oldal, innen rendeltem már, a szállítási költség 30 € körül mozog, cserébe viszont a legdurvább kínálattal rendelkeznek minden fronton.

http://www.saveur-biere.com
Ez pedig francia, amire legutóbb akadtam rá, bár még nem rendeltem, azt kell mondanom, hogy csábító a kínálat is (bár leginkább az európai vonal megfizethetőbb, az amerikaiak aránytalanul, szinte pofátlanul túl vannak árazva), de a leginkább ösztönző az a szállítási ár, az igazán szimpatikus. Azt hiszem 14,40 €-tól indul kis hazánkba...

Na és a lényeg, ha már ezen a vonalon indultatok el, és hogy Jhonny06 tervét megpróbáljam kicsit finomítani, a következő lehetőség is fennállhat:
A keresett darab, ha jól értelmeztem, ugye a Westvleteren 12. Na mármost, náluk (a Saveur Biére-nél) kapható egy 6-os csomag Westy XII - 2 db pohárral egy gift packban.
Ha lenne mondjuk 6 ember, akit érdekelne legalább egy üveg, illetve mondjuk 2 fő esetleg, aki vinne egy poharat is mellé (mert gondolom csak a pohár nyilván senkit nem izgat annyira), és csak úgy elméletben a poharak árát is a sör árával mérnénk, akkor az azt jelenti, hogy a 69 €-t 8 felé kellene osztani, ami 8,625 lenne (a poharasoknál persze a duplája).
Ehhez szállítási költségként csupán 14,40 € tartozna, mivel alatta van az 5 kg-nak, így még az angliainál is kevesebb és persze egyből Magyarországra jön.

A sörös csomagot 8 felé osztva tehát (8,625 €), plusz a szállítási díjat 6 felé (14,4/6=2,4), fejenként összesen 11,025 €-ra jönne ki (plusz ugye a poharas emberek...), ha jól számolom.

Gyorsan osztottam szoroztam, én egyelőre nem tudom, hogy benne lennék-e, mert egyébként is szeretnék majd csomagot rendelni Karácsonyra, abban viszont több minden lenne...
Csak gondoltam azért közzéteszem ezt az alternatívát is, ha valaki esetleg el akar indulni ezen az úton... :))

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6889) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Jó ötletek! Én talán benne is lennék ha összejönne a dolog.

(#6890) Jhonny06 válasza adster (#6888) üzenetére


Jhonny06
veterán

Huh, ez nagyon jó ötlet. :R Nem tudom, hogy még ki lenne benne, de ennyiért engem tuti érdekel egy üveg.

(#6891) koxx válasza adster (#6888) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem szeretem ezt irni, de +1 :) pohar engem annyira nem izgat, van eleg.

(#6892) Jhonny06 válasza koxx (#6891) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na, akkor már 3-an vagyunk. Egy poharat bevállalok.

(#6893) looser


looser
addikt

Remekül hangzik, de mivel nekem sem kellene pohár, a szingli darabok pedig 7€-ba kerülnek, magam szívesebben rendelnék inkább csak sört, de ebből a 69€-ból kijönne ugye majdnem 10 palack...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6894) adster válasza looser (#6893) üzenetére


adster
tag

Azzal nem is lenne semmi gond, csak azokhoz már sajnos nem lehet hozzájutni, mert elfogytak... :N

Én azért nem tudom még ezt, mert tuti, hogy Karácsonyra fogok rendelni tőlük egy nagyobb, kb. 20 darabból álló (ha le tudom állítani magam) pakkot, de még nem most, és kétszer így nem nagyon fizetnék a szállításért. A poharat is bevállalnám, csak az előzőek miatt ezt így nehezen lehetne kivitelezni. Esetleg úgy, hogy abban a nagyobb pakkomban megrendelném a Gift Packot is, csak mivel nem vagyok budapesti, így azt még utána szét kellene küldözgetni, meg aztán azt sem tudom, hogy a rendelést mikorra tervezem, stb, stb,.
A 20 darabot kb. 100 €-val számoltam, de ezt azért még párszor meg kell beszélnem magammal... :F Ehhez akkor még hozzájönne a 69 €, aztán ugye akkor már a súly is növekedne, mondjuk olyan 20-25 kg-ra, ami már 21,40 lenne... :B :B
Bonyolult ügy ez... :)

Gondoltam már rá, hogy írok nekik, nem tudnának-e vmi kedvezményt biztosítani nagyobb összegek esetén, mert korábban már válaszoltak egy kérdésemre, miszerint érkeznek-e majd karácsonyi sörök...
De nem valószínű, hogy hajlandóak lennének engedni... :(((

Ebből a szempontból is sokkal jobb fejek voltak a spanyolok, ahol a rendelés összegének 20%-ért választhattam még söröket, amiket hiánytalanul el is küldtek, pedig csak a rendelés üzenetéhez írtam be nekik.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6895) adster válasza adster (#6894) üzenetére


adster
tag

Csak egy példa a csigazabálók árképzésére:

Port Brewing Mongo - Saveur Biére

Port Brewing Mongo - Cervezalandia

;] ;] ;]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6896) looser válasza adster (#6895) üzenetére


looser
addikt

Hát igen, igazad van az árképzést illetően, a spanyolok mindenképpen jobbak, de a Westvleterennél 4-5 napot ír, mire érkezik, szóval nem veszett az ügy. Én nagyon kíváncsi lennék erre a világ legjobb sörének mondott nedűre... Max. 10e-ig benne vagyok a rendelésben!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6897) koxx válasza looser (#6896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy olvastam már nem ezt tartják a legjobbnak. De mindenképp az egyik legexkluzívabb.

(#6898) adster válasza looser (#6896) üzenetére


adster
tag

Ez igaz, azt észre sem vettem, viszont mivel már hónapok óta nem kapható, így nem tudom, hogy mennyire higgyünk nekik.

Valahogy egyébként már engem sem hat meg, a Ratebeer TOP 50-ben még mindig az első, de akkor már inkább ez, ami az 5. és legalább annyira, ha nem legendásabb:

Az 5. helyezettet például már írtam, hogy megszereztem, be is vágtam már, és hmmm...nem mondom, hogy ha választanom kéne, a Westvleterent választanám, még így látatlanban sem, vagy éppen azért... :))

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6899) adster válasza adster (#6898) üzenetére


adster
tag

Bocs, a Speedway Stout a 6. ... :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#6900) looser válasza adster (#6898) üzenetére


looser
addikt

Gyönyörű, izgalmas, befalnám, annyira testes :-)) Most fogyókúrára fogtak, magas testsúly + hipertóni, szóval öröm é bódottá, csak száraz borokat tolhatok ezután jó darabig...

(#6882) (ÉN)közPONT: tízpontos darab, a licenszdíjakkal ne foglalkozz, public domain, vagy mi a lóhere, szóval lemondok a 'sör, sör, sör' kifejezés utáni jogdíjról :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.